Prachtige Breiwol bij Blue Band Frankrijk dreigt NAVO Mt7LT in 1969 te verlaten Veiling „Flora" had een gunstig jaar Bolletje BREIWOL IEISHA PINK ZALM BABYWOL DAGBLADRECLAME Leone kandidaat van christen-democraten Uitbreiding vergt grote investering 3000 blikken 99 ct per blik Fa. DE GEUS DE BAAK Rofisseur Twee jonge chefs de parfie KIJKEN staalkaartje met 10 kleuren wol KIEZEN modellenblad met keuze uit 20 gratis breipatronen BESTELLEN een bestel-envelop ligt voor U klaar VAKSCHOOL VOOR MEISJES EEN LEERKRACHT ENGELS 1. tweede kookster 2. assistente in de huishouding elektricien plaatwerker Leidsch Dagblad LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 16 DECEMBER 1964 (Van onze Parijse correspondent) Frankrijk heeft gedreigd de NAVO in 1969 te zullen verlaten, ijs dien de plannen voor een multilaterale kernmacht (MLF) wor- M doorgezet. Dit zou president De Gaulle hebben meegedeeld 1 in de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean nsk, die een gesprek met de generaal heeft gehad in verband et zijn aanwezigheid in de Franse hoofdstad ter gelegenheid van halfjaarlijkse NAVO-zitting, waaraan een veertigtal ministers m Buitenlandse Zaken, Defensie en Financiën deelneemt. De ijeenkomst begon gisteren. In 1969 loopt de huidige termijn van rt lidmaatschap van het verdrag af. Frankrijk zal zich dan nog j: el door de alliantie gebonden voelen, maar zijn verdere mede- ;j| erking aan de organen van praktische samenwerking staken, et schijnt intussen in de bedoeling te liggen, dat Rusk nog een jeede ontmoeting met de Franse president zal hebben. t optimisme dat na maandagnacht Brussel heerste over het succes i de Europese land bouwconferen is dus niet naar Parijs over vraaid. Integendeel, men verwacht dat de Franse diplomatie de mende weken in het bijzonder •jjg »nn opnieuw onder hoge druk zal sn om de Westduitsers te w iwen voor de consequenties aanvaarden van de MLF. Tot consequenties behoren dus niet ?n de verbreking van het Frans- iiitse vriendschapsverdrag, waarop Parijs al eerder is gezinspeeld, »r ook de torpedering van de noor d - A tlan tisch e - Ver dragsorga- jjjjjjjjsatie en de militaire verdediging Europa in haar huidige opzet I Postdienst met Kerstmis en nieuwjaar |De dienstverlening van de post- ïst zal op vrijdag 25, zaterdag en zondag 27 december zijn als i zondag. Op maandag 28, dins- K 29, woensdag 30 en donderdag I december is de dienstuitvoering i normaal op deze dagen van de l Op vrijdag 1 januari is de stuitvoering als op zondag. Op •dag 2 januari wordt een vol- e bestelling uitgevoerd, hetgeen ludt, dat ook aangetekende stuk- brlefpakjes, postpakketten e.cL ;n worden besteld. In de perio- k 24 december tot en met 2 janua- zullen zonodig extra buslichtin- worden uitgevoerd. beide kerstdagen en op nieuw- ïdag zal de telegraaf- en tele- iridienst worden uitgevoerd als op Generaal De Gaulle hoopt kan selier Erhard deze waarschuwingen nog eens nadrukkelijk onder ogen te brengen bi) hun periodieke ont moeting in het raam der Frans- Duitse topconferentie in januari volgend jaar. Aan de hand der ant woorden van de kanselier zal de ge neraal dan de mededelingen voor zijn jaarlijkse persconferentie in richten. Die persconferentie is om die reden dan ook al naar de maand februari verschoven. Wie gemeend had dat de bondsre publiek voor haar tegemoetkomend heid, die ze deze week in Brussel jegens Parijs heeft betracht, door de Franse president met gelijke munt zou worden betaald, heeft zich dus eens te meer in het karakter en de politieke strategie van het Franse staatshoofd vergist. In het oog van deze nieuwe drei gingen, die voor de Westelijke een heid opdoemen, hebben verschei dene ministers op de NAVO-con- Griekse prins ziet af van opvolging Het Koninklijk paleis in Athene heeft medegedeeld, dat prins Michael van Griekenland in het huwelijk zal treden met Marina T. Karelia, die niet van vorstelijke bloede is. Het huwelijk zal op 7 februari voltrok ken worden. Getuige zal zijn een neef van de 25-Jarige prins, Koning Constantijn. Het huwelijk zal voltrokken wor den in de particuliere kapel van het koninklijk paleis en alleen bijge woond worden door familie en in tieme vrienden. Michael, die derde is voor opvol ging op de troon, heeft van zijn op volgingsrechten afstand gedaan voordat Constantijn hem verleende te huwen. Mej. Krella is de 24-jarige dochter ■an een textiel-industrieel. ferentie gisteren vooral verdraag zaamheid gepredikt. Uit dat vat hebben zowel de Italiaan Saragat als de Canadees Martin als de bei de Benelux-ministers, Luns en Spaak, getapt. En ook secretaris-ge neraal Brosio heeft, zonder namen te noemen, de Fransen van zijn kant bezworen geen voorstellen af te wijzen zonder enig tegenvoorstel te formuleren. De Westduitse minis ter Schroder heeft daarentegen een nieuw pleidooi voor de MLF gele verd en voor reorganisatie van de NAVO gepleit in de richting van de nucleaire integratie. Woorden en verlangens die zijn Franse collega Couve de Murville niet bepaald als welluidende muziek in de oren zul len hebben geklonken. De Rijkskeuringsdienst van Waren stelt een onderzoek in naar de door een fabrieksarbeider uit Barwoute- waarder geuite klacht, dat hij maan dagavond in een fles havermoutpap een dode muis heeft aangetroffen. Het hoofd van de zeer geschrok ken familie waarschuwde zijn melk handelaar, die op zijn beurt zijn leverancier, een Leidse melkfabriek, alarmeerde. Deze stuurde iemand om de fles, die weer was betrokken van een fabriek in Noordwijkerhout, te halen. De m-uis dwong nog vele anderen tot activiteit, want de fabrieks arbeider diende ook een klacht in bij de Woerdense politie-autoriteiten, die zich vervolgens in verbinding stelden met hun collega's in Ledden. Er trokken enkele politiemannen naar de melkfabriek, maar zij slaag den er niet in de bewuste fles te vinden: hij was waarschijnlijk al Presidentsverkiezing in Italië De 56-jarige Napolitaanse ju rist en voormalige premier, prof. Giovanni Leone, is gisteren door de christen-democratische parle mentsleden gekozen tot kandi daat voor het Italiaanse presi dentschap. De 951 parlementsleden van alle partijen plus dertien provinciale kiesmannen beginnen vandaag met de stemmingen voor de aanwijzing van een nieuwe president van de republiek, ter vervanging van prof. Segni, die om gezondheidsredenen is afgetreden. Mariano Rumor, partijsecretaris m de christen-democraten, maak te de overwinning van Leone bekend zender aan te geven welke andere kandidaten in de partij stemmen hebben gekregen. De benoeming van Iieone bij de ;rste stemming betekent, dat meer dan de helft van de 399 stemge rechtigde christen—democratische parlementariërs op hem heeft ge stemd. Bij de eerste stemming is zulk :n meerderheid nodig. Leone is gekozen met de steun van sn partijfractie, die onder leiding staat van Moro en Rumor. Er was een groot aantal andere bekende kandidaten, onder wie de voorma lige premier Fanfani en de vak bondsleider Pastore. De socialisten, sociaal-democraten en republikeinen, die met de chris ten-democraten de regeringscoalitie zullen Giuseppe Saragat, lei der van de sociaal-democratische party en minister van Buitenland se Zaken, steunen. Men verwacht, dat op de verenig de vergadering van het Huis van Afgevaardigden en Senaat die de president aanwijst een aanzien lijk aantal stemmingen nodig zal zijn. De christen-democraat Segni weid in 1962 na negen stemmingen gekozen. Zijn voornaamste tegen kandidaat was Saragat. Bij de eerste drie stemmingen is eon meerderheid van tweederde ver eist. Daarna is een eenvoudige meer derheid voldoende. Gaetano Martino, voormalig mi nister van Buitenlandse Zaken, is door de liberalen kandidaat gesteld en Augusto de Marsanich door de Italiaanse Sociale Beweging (neo- faseistisch). De communistische party heeft géén kandidaat gesteld. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Jan Jacob, z. v. Hangel broek—Blok, Engelo. Overleden: E. F. v. d. Grampel— Eykelen, 62 jr., Overveen; G. J. van Diepen, 63 jr., Groningen; mr. J. W. Niessink, 52 jr., Utrecht; S. Roes— Croockewit, 76 Jr., Rotterdam; C. Doornberg, 66 Jr., Krimpen a. d. IJssel. Het belangrijkste voorstel, dat gistermiddag tijdens de leden vergadering van de veilingver eniging Flora" in Rijnsburg be handeld werd was om een be drag van ongeveer f 415.Q00 be schikbaar te stellen voor de aan koop van een tribune voor de nieuwe veilinghal, een modern afmijnapparatuur en een mecha nische begeleiding voor de kar ren met bloemen naar de tribune. Met dit voorstel gingen de leden na een korte discussie akkoord. De voorzitter van de veilingvereni ging, de heer G. van Delft, wees er in zün openingswoord op, dat het voor de veiling een zeer gunstig jaar was geweest. Hü vertelde, dat de nieuw bouw behooriyke vorderingen maakt en dat men de nieuwe hal volgend jaar april-mei in gebruik hoopt te kunnen nemen. De funderingen voor het kantoor gebouw, kantine etc. zyn gelegd. Op papier is de zaak rond wat de ver nieuwing van de verwarming betreft. Ook wil men komen tot de aanleg van een nieuwe telefooncentrale. De vergunning voor de bouw van een koelhuis is aangevraagd. Al deze ver nieuwingen vergen grote investerin gen, reden waarom het bestuur voor stelt het batig saldo vair dit boekjaar op het ledenkapitaal by te schryven. Tenslotte deelde de heer Van Delft mee, dat de pensioenregeling voor het personeel is aangepast aan deze tyd. Afgrendelen van grenzen Kongo's probleem grote Generaal Moboetoe, opperbe velhebber van de Kongolese strijd krachten, heeft gisteren in Leopold - stad aan de pers een grote hoeveel heid wapens en munitie getoond, die in Stanleystad waren buitgemaakt. Het materiaal was voor het overgrote deel afkomstig uit Rusland en China. De munitiekisten droegen het op schrift „medicamenten" eit een rood kruis Het voornaamste probleem is nu het afgrendelen van de grenzen, al dus de generaal, vooral die met Soe dan. In het zuiden van dat land kwamen talrijke vliegtuigen met wa pens en munitie aan, veelal uit Egyp te en Algerije. Vandaar werd het de weg Kongo Premier Tsjombe van Kongo gis teren in München, waar hy enige dagen heeft vertoefd na zün bezoek aan Rome, naar Bonn gevlogen om daar een overeenkomst voor een le ning van tien miljoen mark te on dertekenen. Tegen journalisten op het vliegveld zei hy ervan te hebben afgezien naar de Verenigde Naties te gaan omdat de Veiligheidsraad reeds voorstellen inzake Kongo heeft aangenomen. Tsjombe werd afge haald door de Westduitse chef proto col Von Holleren en reed onder po- litie-escorte naar Bonn. Ongeveer honderd Duitse en Afrikaanse stu denten van verscheidene universitei ten stonden in de hevige regen by het hotel waar Tsjombe zyn intrek zou nemen. By zyn aankomst schreeuwden zy „weg met Tsjombe, moordenaar van Loemoemba". De politie richtte een waterstraal op de betogers om hen verder af te koelen. By een schermutseling tussen de studenten en de politie werd een student gearresteerd. De veiligheidsraad heeft gisteren het debat over Kongo hervat. De Britse vertegenwoordiger, Lord Ca- radon, vond dat de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid het initiatief moest nemen om de orde in Kongo te herstellen en het land te vrijwa ren voor buitenlandse inmenging. Daartoe diende die organisatie haar wrok, zwakheden en meningsver schillen te vergeten. Kongo moest geen „ideologisch slagveld" worden. De vertegenwoordigers van Kenia en van de Centraal-Afrikaanse re publiek, waren van mening dat de raad het Belgisch-Amerikaanse op treden moest veroordelen. Laastge- noemde was niet voor het uitoefenen van al te veel „morele druk" op par tyen in Kongo. Zo veroordeelde hy het zenden van wapens aan wie ook. zyn regering erkent het officiële be wind in Kongo. Verkiezingen Nadat de jaarverslagen waren goedgekeurd werden de aftredende bestuursleden, de heren G. van Delft en Adr. den Hcyer met resp. 341 en 214 van de uitgebrachte 347 geldige stemmen herkozen. De heren P. J. van Rün uit War mond en Jac. Viegenthart uit Kat- wyk werden met resp. 317 en 320 stemmen herbenoemd tot leden van de raad van by stand. In de vacature ontstaan door het overiyden van de heer M. Lindhout werd na een tweede stemming met 175 stemmen gekozen de heer D. van Egmond Dzn. De balans en exploitatierekening over het boekjaar 1963—1964 ont moetten geen bezwaar, terwyi voorts besloten werd het batig saldo over het afgelopen boekjaar over te schryven op het ledenkapitaal, zodat geen uit keringen aan de leden zullen geschie den. Dit voorstel werd door het be stuur gedaan in verband met de grote investeringen Verbonden aan de nieuwbouw. Het veilingpercentage voor het jaar 1964—1965 werd voorlopig vast gesteld op zes procent en de entree gelden op hetzelfde bedrag van het afgelopen jaar, nameiyk f 500,—. De voorlopige vaststelling van een by- drage van f 50.000,— voor het bloe mencorso, reclame en eventuele ten toonstellingen ontmoette geen be- Proeftuin Na een uiteenzetting van de heren G. van Delft en G. Docter werd be sloten de contributie voor de proef tuin te verhogen van f 1,— tot f 5,—. Dit bedrag is nodig om deze tuin rui mer op te zetten, waardoor betere voorlichting kan worden gegeven aan de leden. Met het voorstel om de bijdrage voor de hyacintenkistjes te stellen op f 0,10 voor de koper en f 0.10 voor de kweker ging de vergadering ak koord. Aan het slot van de vergadering gaf de heer Van Delft een overzicht over de export van sny bloemen en drong er by de aanwezigen op aan te letten op de kwaliteit en de sortering van de bloemen, want daardoor al leen kunnen hoge prijzen worden ver kregen. Ook adviseerde hy de leden de mesthopen te camoufleren om maatregelen van gemeentewege te voorkomen. De heer T. Kralt gaf een uitvoerig overzicht over de export van sny- bloemen waarbij hy de verwachting uitsprak! dat dit jaar een veilingom- zet in ons land van f 130.000.000,— be reikt kan worden. Het vorig jaar was dit bedrag f 111.500.000,—. fbladreclame nten behouden, klanten terug- nieuwe klanten goodwill kweken llERTEER itig in het )SCH [DAGBLAD de Arrondis- f Rechtbank in 's-Gra Eerste Enkelvoudige f d.d. 8 dec. 1964, is dat er sedert 14 1942, rechtsver- van overiyden be- aanzien van JONGEJANS, gewoond hebbende nheim. [Mr. J. F. A. VERZIJL, procureur. f 1,65 12 zegels per knot (normale prijs ca. f 3,-) FIST ONTVINGEN WIJ die wy U brengen voor astraat 8 - Leiden - Telef. 25256 Hotel en Conferentiecentrum van het NTRAAL SOCIAAL WERKGEVERS VERBOND voor spoedige indiensttreding: RAGEN energieke mensen met een goede vakkennis, die gevoel hebben voor organisatie en over de nodige fantasie beschikken die hier ruimschoots tot ontwik- I keling zal kunnen komen. EDEN beiden een jaarbetrekking met goede hono rering en uitstekende sociale voorzieningen. n 01719—3641 (toestel 2) keuken, londeling kan gesolliciteerd worden, waarby men er ig mee houde dat De Baak gesloten is van 24 decem- 1 januari a.s. f 2,- 12 zegels per knot (krimpvrij) Bij Uw Blue-Band-leverancier kunt U. nut, 4KZSZ/ /éti* vt Jee. -ïsoéïqó S&éiT /éqój&s- sZ&zïtJ RAPENBURG 23 TELEFOON 01716-25720 Gevraagd per 7 januari 1965, wegens ziekte, liefst voor 19 lessen per week. gedurende 6 tot 8 weken. Sollicitaties aan de directrice: mejuffrouw H. H. F. HENDERSON. N.V. Scheepswerf 'Alphen' P. De Vries Lentsch EMMALAAN 38 ALPHEN AAN DEN RIJN voor een prima aankomend PIJPENBUIGER/MONTEUR/BANKWERKER hetzü een IJZERWERKER/LASSER Emmalaan 38, Alphen i Ervaring noodzakelyk, moet ii kookster te vervangen. Leeftyc Leeftyd NIET beneden de 17 jaar. j Sollicitaties mondeling, schriff.eiyk of telefonisch) te rich- I ten aan de Chatelaine, Kasteel Oud-Poelgeest in Oegstgeest1 (01710-50382). N.V. Nederlandse Spanbeton Maatschappij vraagt voor de monteursafdeling van haar fabriek aan de HOOGEWAARD in KOUDEKERK AAN DEN RIJN een Gegadigden kunnen zich melden: a. schrifteiyk - adres: Postbus 25, Alphen aan den R4Jn. b. mondeling of telefonisch by de heer Boegheim, overdag op de fabriek Hoorn 368 in Alphen aan den Rün (telefoon 01720—2872 en 3172) of 's avonds aan zyn huisadres, Zout manstraat 63 in Alphen aan den Ryn. doe» Uw omxet stijgen is niet te vervangen brengt meer op dan zij kost Dagbladreclame trekt als een sterke magneet, want iedereen leest een dagblad en de lezers worden gedre ven door het verlangen elke dag op de hoogte en „bij" te zijn. Hoe meer dagbladreclame men dan ook maakt, des te beter de resultaten zullen zijn. ADVERTEER REGELMATIG IN HET De meest gelezen krant in Leiden en Omstr.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13