Leidse raad wacht nog drukke dag en Bouw van chemiecomplex kan worden voortgezet ondanks beperking in de bestedingen Fluit-recital van Lucius Voorhorst Maandag al weer een normale zitting BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 16 DECEMBER 19M )ank zij „extraatje" van minister VOORSCHOTEN beperkingen in de investering in de gehele overheidsbouw Uen ook voelbaar zijn voor de Leidse Universiteit. Weliswaar jen op de begroting belangrijke bedragen uitgetrokken voor verdere nieuwbouw en uitbouw van de Leidse Universiteit, dit ireenkomstig de in de voorgaande jaren uitgestippelde algemene maar de door de minister voorgeschreven beperkingen maken Jisering van de betrokken objecten moeilijker dan aanvankelijk rd verwacht. De minister heeft echter besloten dat de bouw het chemie-complex vooralsnog ongestoord voortgezet kan irden. Ten laste van begroting 1966 )verigens zullen de voorgeschre- i beperkingen niet betekenen, dat ds geplande objecten van de baan i: de uitvoeringen van deze pro- ten zal hoogstens worden ver- igd. fel bestaat de mogelijkheid, dat joedingen zullen worden gi r aannemers, die plotseling herziening van him plannen ien te staan. en van de belangrijkste objecten, door de voorgeschreven beper- Ingelukken op de weg )p de oostelijke rijbaan van de W nmenschansweg had gistermiddag streeks kwart over twaalf een bot- plaats tussen een vrachtauto en Jjy jeugdige fietser. De wielrijder, ïi-jarige jongen uit Zoeterwoude, zijn linkeronderbeen. Hij werd de EHD naar het Academisch kenhuis gebracht. )p de wegsplitsing Hoge Rijndijk- woudsesingel botste gister omstreeks acht uur een brom- tegen een auto. De bromfiet- 19-jarige Leidse student, een hersenschudding en een linkeronderbeen. Ook in dit zorgde de EHD voor vervoer het Academisch Ziekenhuis. MIJNEN SLACHTEN IN SLACHTHUIS afdeling Leiden van de Ver in* Dierenbescherming op, dat in verband met de kerstdagen particulieren in I gelegenheid zijn hun konijnen T het Openbaar Slachthuis in de kteurstraat te laten slachten. Dit (wkomt onnodige kwelling van de t door niet vakkundig slachten, t Slachthuis verleent deze dienst iosteloos) aanstaande maandag, nsdag en woensdag van 8 uur tot Ladder glazenwasser door auto gegrepen )p de Eerste Binnenvestgracht is itermorgen omstreeks acht uur een rijbaan geplaatste ladder, larop een 29-jarige Leidse glazen- t stond, door een passerende geraakt. De bestuurder ver aarde tegenover de politie dat hij ladder niet had opgemerkt. De uenwasser viel op het wegdek en eeg vermoedelijk een gebroken :hteronderarm. Hij is door de EHD naar het Aca- mlsch Ziekenhuis vervoerd. „Sleutelbloemen" taken kerststukjes De meisjes van „De Sleutelbloem" 1 sbben in de Leidse Stadsgehoorzaal 11 irstfeest gevierd. Mevrouw A. Cra- èr-Van Vianen toonde zich in haar leningswoord verheugd over de gro- opkomst. Onder leiding van de er Zuiderduin staken de meisjes handen uit de mouwen om kerst akjes te maken. Dat was een pro- amma-onderdeel dat bijzonder in smaak viel en waarbij de meisjes ch konden uitleven in creativiteit i vaardigheid. Na de met muziek igeluisterde pauze droegen de eer- ejaarsleerlingen Ellie Zonneveld en enie Link een kerstverhaal voor. werden daarbij voortreffelijk op piano begeleid door Magda chier. Na een samenzang sloot de Irectrice van de huishoudschool het Rapenburg, mej. Henderson bijeenkomst. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Iciaudio Fernando Antonio, ksoc°l M. M. Santomo; Hendrik A. A. M. la Rlviére Marry, dr i Haas en T. Kralt; Stella Felicia, van J Amesz en A. C. Uyttenbroek; rla Johanna, dr van W. J. v. d. Hoist M. H. van der MeU; Marchlen Der- lna Johanna, dr van B. J. KraaiJen- T. Veenma; in van G. J. Lout* ikes; Ingrid, dr va M. Bouterse Jongkind GETROUWD G. Roozendaal en M. van der Velde; P. Penseel en E. L. Menger; H. Paargaren en A. H. Zandberg Noorda den Berg. OVERLEDEN Wilde, 80 Jr. man; A. Re J. Parmentier; C. kingen zouden worden getroffen was het in aanbouw zijnde chemiecom plex aan de Rijksweg IV in de „Leeu wenhoek". Naar wij vernemen zou onder meer de eerste hoogbouw in dit complex door de maatregelen worden getrof fen. Zijn wij goed ingelicht, dan heeft de minister dezer dagen echter een extra krediet boven de (besnoeide) begroting be schikbaar gesteld om deze hoog bouw alsnog voortgang te kun nen laten vinden: dit zou een zeer belangrijke winst zijn, hoe wel de verliezen voor de Univer siteit op ander terrein gevoelig zullen blijken te zijn. Het „extra-bedrag" voor de hoogbouw van het chemisch complex zou weliswaar ten laste komen van de begroting 1966, maar voorlopig is men met dit bedrag weer „uit de brand" zo dat men de bouw van dit zeer belangrijke complex zonder al te grote vertragingen zal kunnen voortzetten. De uitvoering van het Wittesingel- plan, waarin onder meer een nieuwe Universiteitsbibliotheek en gebouwen voor de A-faculteiten zijn opgeno men, zal echter door de „bestedings beperking" voor een niet onbelang- perlode worden opgeschort. Ook dit plan is echter door de Jongste maat regelen van overheidszijde niet van de baan, alleen in uitvoering ver traagd. VVD vergaderde In het Cultureel Centrum werd een goedbezochte ledenvergadering van de afdeling Voorschoten van de VVD gehouden. In het vlot afge werkte huishoudelijke gedeelte wer den o.m. besproken de kandidaturen voor het centrale- en het hoofdbe stuur. Tevens werd mr. H. B. Koet- ser benoemd als bestuurslid van de afdeling Voorschoten, wegens aftre den van dokter H. Olthuis, die be noemd is tot gemeenteraadslid. Na de pauze hield de voorzitter van de riiadisfractie, de heer A. de Groot, een boeiende inleiding over de vele aspecten van de invoering van aardgas in deze gemeente. Hier over ontstond een geanimeerde dis cussie, waarbij ook enkele andere belangrijke kwesties ter sprake kwa men, zoals het eigen bezit van premiewoningen, de verhoging van de hondenbelasting en reinigings rechten, de invoering van voorrangs- kniispunten binnen de gemeente, de doorstroming van leerlingen naar het VHMO etc. Al deze vragen werden door de leden van de raadsfractie, de heren De Groot, Kammtnga en Olthuis op voortreffelijke en plezie rige wijze beantwoord. Mej. I. Verhoeven uit Leiden is in Amsterdam geslaagd voor de acte Engels M.O.-B. In Voorschoten: MEVR. ROETERINK-VONDERS BEGELEIDDE Lucius Voorhorst gaf wederom in de hall van het Cultureel Centrum in Voorschoten, een fluitrecital. Dit concert, dat een goe de belangstelling trok, vond plaats op uitnodiging van het Nuts- departement. Mevrouw Ine Roeterink—Vonders begeleidde de fluitist. Voorhorst's spel berust op vele po sitieve technische, artistieke en per soonlijke kwaliteiten. Allereerst de eenvoud, die hem vrijstelt van welke overdrijving ook. Dan het rustige, evenwicht, dat hem behoedt voor schommelen en haasten in het tem po. De muzikale instelling is op het kamermuzikale lyrische gericht, op de intieme mededeling en het (niet verwekende) stillere. Voorhorst zoekt geenszins de suc- ceszijden van 't fluitspel op als door ontwikkelingen naar het! overgeest- driftige, het virtuose en .fantastische' toe, of door een compositiekeuze, die Op de raadsleden, die nog midden in de begrotingsbehandeling zitten, ligt al weer een nieuwe agenda te wachten. A.s. maandagmiddag komt men in een normale zitting bijeen. Niet minder dan 35 voorstellen moeten dan be handeld worden. BENOEMINGEN EN ONTSLAG Aan de deze middag te behandelen voorstellen, gaat een aantal benoe mingen vooraf. Voor de vacature mr. C. J. Woudstra in de Commissie van toezicht op het m.o. doet deze oommissie de volgende aanbeveling: dr. J. P. Duyverman en mevr. mr. I. Geelkerken—Brusse. Drs. W. Jager wordt voorgedragen voor een tijde lijke benoeming tot leraar in de Fran se taal- en letterkunde aan het Rem brand tlyceum. De tijdelijke benoe ming van de heren J. J. J. van Beek en C. E. van Oort als vakonderwijzer in de lichamelijke oefeningt wensen B en W om te zetten in een 'vaste. In de vacature van hoofdleidster aan de openbare kleuterschool „De Boterbloem" aan de Rijnsburgersin- gel„ zouden B en W willen vooralen door benoeming van mei R. M. van der Weele, hoofdleidster bU het open baar kleuteronderwijs te Maurik (Gld.). Verder is er een voorstel van B en W om drs. J. J. Overeem, docent in de Franse taal en letterkunde aan het Rembrandt-lyceum' en mej. J. M. Baan, hoofdleidster aan de kleuter school „De Margriet" Du i venbode- straat) eervol ontslag te verlenen. VELE VOORSTELLEN Behalve de voorstellen, welke wij elders reeds publiceerden, vermeldt de agenda nog de volgende: Het tarief voor de verpleging in de psychiatrische inrichtingen „En degeest" en „Voorgeest" met ingang 1 januari 1965 vast te stellen op: f 17,— per dag ten aanzien van pa- tienten, die voor rekening van een overheidsinstantie worden verpleegd en op: f 17,50 per dag ten aanzien patiënten, die voor particuliere rekening dan wel voor rekening van ziekenfonds worden verpleegd, een krediet van f 20.000,— be schikbaar te stellen voor het doen uitvoeren van binnenschilderwerken in de lokalen en nevenruimten van het schoolgebouw aan de Rljnsbur- gersingel 22 die bestemd zijn voor de openbare school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden; nodig te oordelen, dat aan de Ambachtsschool met ingang van 1 augustus 1965 wordt verbonden een afdeling sanitair-techniek voor dag onderwijs in fitten en koper-, lood- zinkbewerken het verlenen van een zakelijk recht voor het leggen van een gas- transportleiding in bij de gemeente in erfpacht zijnde gronder aan de N.V. Nederlandse Gasunie; sen krediet beschikbaar te stellen f 18.914,— voor de aanschaffing meubilair c.a. voor de inrichting enkele werkruimten in het Stad huis; voor de vernieuwing van de re tourleidingen c.a. van de centrale verwarmingsinstallatie van het kas sencomplex op de stadskwekerij een bedrag van f 7.000,— beschikbaar te stellen; ten laste van het grondbedrijf een bedrag van f 380.400,— beschikbaar te stellen voor het met zand ophogen van het gedeelte van het Schutters veld; een krediet van f 42.810,— te ver lenen voor de plaatsing van een auto matische huistelefooninstallatie met personenzoekinrichting in het politie bureau, met bijkomende werken; een bedrag van f 25.000,— be schikbaar te stellen voor de aankoop van een vrachtauto ten behoeve van de gemeentelijke Reinigings- en Ont- smettingsdienst; met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten te 's-Graven- hage overeen te komen, dat het kre diet in rekening-courant ingevolge de met de Bank gesloten overeenkomst voor het jaar 1965 wordt vastgesteld op f 4.000.000,—; voor het jaar 1965 met de Ned. Middenstandsbank, een rekening courant-overeenkomst aan te gaan, de mogelijkheid biedende tot rente- gevende belegging van gemeentegel den en tevens tot opneming van gel den tot een maximum bedrag van f 500.000,—; de rekeningen over de jaren 1963 en '63 van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis en van de Ar menraad over 1963 goed te keuren; aan de Hendrik Pierson Vereni ging, District Leiden, met ingang van 1 januari 1964 een gemeentelijk sub siedie toe te kennen, gelijk aan 30% van de in gevolge de Rijkssubsidiere geling Maatschappelijk Werk voor Ongehuwde Moeders, voor subsidie in aanmerking komende kosten, zulks in verhouding van het aantal Leidse ge vallen tot het totaal aantal gevallen; de naam van Gem. Dienst voor Sociale Zaken te veranderen in Gem. Sociale Dienst; wijziging verordening vergoeding kapitaalsuitgaven bijzonder b.l.o.- scholen, opgericht vóór 1959; aanvullende voorschotten vergoe ding vakonderwijs 1964 bijzonder g.l.o.t v.g.l.o., u.l.o en b.l.o.; afrekening exploitatievergoedin gen bijzondere scholen voor g.l.o, vg.l.o, en u.l.o over het tijdvak 1958 t/m. 1962. toekenning van voorschotten aan besturen van bijzondere scholen voor gJ.o, v.g.l.o. en ulo op de extra-ver goeding, bedoeld in artikel 101 der Lageronderwijswet 1920, met betrek king tot de 5-jarige periode 1958 t/m. 1962. UNIVERSITAIR INSTITUUT VOOR PREHISTORIE GEOPEND Derde van deze aard in ons land Hedenmiddag is het Instituut voor Prehistorie van de Leidse Universiteit, gevestigd in het pand Breestraat 87, officieel ge opend, nadat er reeds geruime tijd werd gewerk door de direc teur prof. dr. P. J. R. Modderman en zijn staf. Het instituut be oogt in de eerste plaats, de opgravingstechnieken te doceren in theorie en praktijk, en voorts ook door opgravingen bij te dragen tot een grotere kennis van de prehistorie, de vroegste geschiede nis uit de tijd dat er nog geen geschreven documenten bestonden. Deze periode loopt voor ons land tot ongeveer het begin van onze jaartelling. plaatsen grondig te onderzoeken voordat zij voorgoed vernield wor den door wegenaanleg, stadssanering, stadsuitbreiding en dergelijke nood zakelijke bouwactiviteiten. Het komt er dus op aan, de opgravingen waar men wel aan toe komt zo goed mo gelijk te verrichten. Opgravingen Opleiding staat op eerste plaats Het Leidse instituut is het derde van deze aard in ons land. De Uni versiteiten van Groningen en Am sterdam waren bU de vestiging van dergelijke instituten onder leiding de nestor der oudheidkundigen op dit gebied prof. dr. A, E. van Giffen, die hedenmiddag ook de ope ning in Leiden heeft bijgewoond. De opgravingstechnieken, de date ring van oudheidkundige vondsten, de interpretaties van de resten onze vroegste historie hebben zich de afgelopen decennia sterk ont wikkeld, waarbij vele wetenschappen betrokken zijn. Het zal mede tot de taak van het nieuwe instituut be horen, deze contacten met andere wetenschappen uit te bouwen en ac tiviteiten op dit gebied te stimuleren. Hoofdtaak blijft evenwel het onder richt in de technieken van het op graven. Slechts eenmaal Bij opgravingen van objecten van welke aard ook doet zich het ver schijnsel voor, dat zij slechts één maal verricht kunnen worden, zo dat de garantie gegeven moet kun- worden, dat het die ene keer dan ook zo goed mogelijk geschiedt. Er wordt, zeker in ons dicht be volkte land, reeds teveel vernietigd zonder wetenschappelijk te zijn vast gelegd. Prof. Modderman schatte he denochtend tijdens een persconferen tie in zijn instituut dat ongeveer vijf procent van de vondsten op oudheid kundig gebied ter kennis komt van de wetenschappelijke onderzoekers. Met die vijf procent hebben deze onderzoekers hun handen meer dan vol. Het is veelal niet mogelijk vind- Het instituut heeft in de korte tijd van zijn bestaan reeds opgravingen verricht in het Limburgse en Bra bantse Maasgebied, waarop men zich in hoofdzaak wil orienteren, en in Zuid Beieren, waar een aanverwante vroegste landbouwcultuur wordt ge vonden als in Zuid Limburg Het gaat hier om een landbouwcultuur uit de jaren tussen 4200 en 3800 vóór onze jaartelling, welke cultuur zich uitstrekte van Maastricht tot Boedapest In het instituut zijn thans ter gelegenheid van de opening aller hande voorwerpen ten toongesteld die de resultaten van het opgravings- werk overzien, waarbij tevens kaar ten en foto's ter verduidelijking zijn geexposeerd. Natuurlijk milieu In de toekomst hoopt het instituut meer aandacht te gaan besteden aan de reconstructie van het natuurlijke milieu, waarin de prehistorische mens in ons land leefde, waarbij vooral aan de landschapsaspecten belang rijke aandacht zal worden besteed. Om het volle profijt te kunnen trek ken uit opgravingen, moet daarvoor de hulp worden ingeroepen van tal van nevenwetenschappen. Het instituut is vooralsnog beschei den gehuisvest, maar naar de eisen des tijds goed geoutilleerd. Het insti tuut werd hedenmiddag geopend door de president curator van de Univer siteit dr. E. H. Reerink, nadat prof. Modderman een en ander had ver teld over de opzet en doelstelling. Kinderbijslag voor kleine zelfstandigen Inkomensgrens opgetrokken tot f4600.- Door de Tweede Kamer is vanmid dag het wetsontwerp tot wijziging de kinderbijslag voor kleine zelfst digen aanvaard. Bij zitten en opstaan werden enkele amendementen, inge diend door de heer Nelissen (KVP), aangenomen. Hierdoor wordt de in komensgrens, die tot nu toe f 4.000, bedroeg, opgetrokken tot f 4.600, De minister van Sociale Zaken, dr. Veldkamp, had f 4.400,— voorgesteld, had geen bezwaren tegen een ver dere verhoging, die toch nog altijd belangrijk onder de grens van f5200 blijft, die de gemeenschappelijke boeren- en middenstandsorganisaties hadden gevraagd. Ook wordt deze inkomensgrens voortaan gekoppeld aan een gecom bineerde prijs/loonindex. Agressieve lyceïst De 18-jarige Leidse jangen tegen wie de Haagse officier van Justitie gisteren een half jaar gevangenis straf eiste omdat de jongeman in september van dit Jaar twee politie agenten heeft mishandeld, is geen leerling vain het Sted. Gymnasium, maar een lyceïst. Het rechtbank verslag, dat wij in ons blad van gisteren publiceerden sprak over een gymnasiast. Geen politieke activiteit meer van Peron Juan Peron, oud-president van gentinië, heeft beloofd zich van alle politieke activiteit te onthouden zo lang hu in Spanje is. Op die voor waarde heeft hij toestemming in dit land te blijven. WASSENAAR MANIAKALE VERZAMELAAR AANGEHOUDEN De Wassenaarse recherche heeft een 49-jarige Hagenaar aangehou den, die zich al geruime tijd bezig heeft gehouden met het ontvreem den van antieke voorwerpen uit Wassenaarse villa's, tuinen enz. BU de huiszoeking kwam een gigantische hoeveelheid antiek tevoorschUn. Het mooiste onderdeel van de verzame ling is een schilderij, dat wordt ge taxeerd op f. 10.000. Weliswaar ls nog niet zeker of het allemaal gestolen voorwerpen be treft, maar diverse zUn er inmiddels wel door de oorspronkelijke eigenaar herkend. De main heeft enkele diefstallen toegegeven, maar de recherche ver moedt dat hij nog veel meer op zUn kerfstok heeft. Vanmiddag zou hU voor de officier van Justitie worden geleid. WARMOND Burgerlijke Stand P. Oudshoorn. Johanna J. Serlie. Ondertrouwd: H. C. M. van Egmond, 23 jr. en C. J. F. de Winter. 24jr. A. W. A. de Ruijgt. 23 Jr. en G. J. P. M Ketelaar, 23 Jr. B. van der Drift. 19 Jr. H. C el. 48 Jr. en H. van Leeuwen, au ïr, L M. Habes. 22 Jr. en M. C. van Leeu- Overleden: C. M. M. Schuver, 76 Jr. MARKTBERICHTEN gekookt 40, boerenkool 12-19, prei 13-20, stoofsla 3 partUen. Prij' 12.96-3.00 per kg. Handel kalm. het instrument met „stunt-effecten" uitbuit. Toch hadden we wel eens in natuurlUke verhevigingen meer con trast willen horen of krachtiger toon, soms zelfs iets agressiever em bouchure. De vingertechniek is absoluut vaar dig. De bekorende toon klinkt rond en buigzaam, gaaf en geacheveerd, genuanceerd en onafgebroken zuiver geintoneerd. Er is genoeg toondiepte. Men hoort geen bijgeluiden en be merkt geen toonopdrUving of toon- geknepenheid. De op een fluit dik- wyls hachelijke laagte spreekt even goed aan als de overige liggingen dit doen, terwUl de lage tonen noch mat, neutraal of stroef worden. De keuze was gevallen op sonates van een ons onbekende L. Granom in G uit 1751, van de Italiaanse 18de eeuwse Amsterdammer Locatelli in D en van de in 1941 overleden Philippe Gaubert in A. En na de pauze op de meesterlijke Joueurs de Flüte van Roussel en de Fantasie van Fauré. De begeleidingen werden uitge voerd met intelligente muzikaliteit, in steeds sluitend samenspel en vlek keloze notenbeelden. Bij Granom en Locatelli ware benadering van het klavecimbel door spichtiger en petil- lanter klank en verminderd legato wel wenselijker geweest. De pianiste solieerde in de As-dur sonate op. 110 van Beethoven en in vier Preludes van Debussy. ZU be doelde kennelUk niet om zich daar door te „lanceren" als podiumfiguur. De technische basis is bepaald niet gering, de duidelUk profilerende lin kerhand b.v. geeft al een niet onbe langrijke aanwijzing. Het fraseren leek ons niet overal logisch. Het pe- daalgebruik zou voorwerp van nadere overdenking kunnen worden; in de fuga bU Beethoven leek het gebruik ervan ons beslist onjuist. Het orkes treren van de toon en het losser ko men van het blad winnen wel bU in tensiever routine, waardoor ook in Debussy's de uit poëtiek voortkomen de spanningen tot sprekender en sub tieler beelding zouden leiden. V. BEURSOVERZICHT Belangstelling voor Gasunie Amsterdam, 16 december. Vanmiddag heeft men kunnen in schrijven op de f 300 miljoen 5 3/4 obligatielening Ned. Gasunie tegen 100 Over de kans van slagen wa ren de meningen ter beurze verdeeld. Over het algemeen was men er van overtuigd, dat de lening er in zal gaan, doch dat het geen dringen zal worden. De belangstelling werd goed genoemd. Van deze 300 miljoen zal vermoe delijk. een flinke hap naar het bui tenland gaan. Vanuit België, Duits land en Zwitserland is flinke vraag losgekomen. Gezien de vele banken waarbü kan worden ingeschreven, zal het toewijzingspercentage zeker vandaag niet bekend worden, zoals dit meestal bü een Staatslening het geval is. De stemming voor de Staatsfondsen was vriendelük. De internationale waarden lagen bij de opening wat verdeeld. Aku ontmoette wat vraag waardoor dit fonds ruim een punt kon inlopen tot 487. Dit concern geeft ccn onveran derd int. div. van 4 Men verwacht dat Aku morgen ex int. div. zal wor den verhandeld. Hierop werd van daag reeds rekening mede gehouden, vandaar de gunstige stemming. Voor Hoogovens werd 545 (548) als advieskoers opgegeven. Het aanbod in Philips van Amerikaanse zijde werd goed opgenomen door het publiek en Zwitserland. Philips opende 20 cent lager op f. 150,80 doch kon zich later herstellen tot f. 151,30. Unilever, welk fonds gis teren in Wall Street bUna een dollar lager sloot, hield zich heel goed op f. 144,40 (f. 144.60). Kon. Olie gaf eveneens een geringe koersverande ring te zien op f. 154.50 (f. 154.40». De handel in de hoofdfondsen was kalm. In Philips ging nog het meest De Scheepvaartsector was goed gedisponeerd en voor aandelen Paketvaart zelfs aan de vaste kant. Dit fonds opende op 158 3/4 en steeg later tot 161%, tegen gisteren 1551 Speciale redenen voor deze vaste stemming waren niet aanwezig. Van de leidende cultures stond Amster dam Rubber in de belangstelling met een koerswinst van ruim een punt. Aandelen Zwanenberg-Organon werden op 990 a 1000 geadviseerd, tegen gisteren 1000 bieden. Vorige week vrijdag noteerden deze aan delen 960. De vaste stemming voor dit fonds houdt verband met de aangekondigde 20% bonus in agio- aandelen. Woensdag, 16 december 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1.000.- Ned. '64 5V« 98% 96A 96% 93% Ned. '68 4% 93A 92% Ned 59 4% 92% 93A Ned. '60-1 4% 93A 92% Ned. '60-H 4% 92% 91% Ned. 59 4% 91A 98% Ned. '60 4% 90% 90A Ned. '61 4% 90% 90% Ned. '63 4% 89% 89H Ned '47 3% 79% 79LJ Ned. 53 3*4 87 87% Ned. '48 3% 77% 77% Ned. '50 I-n 3% 78% 78% Ned. 54 I-II 3% 80% 80 7 3 Ned. 55 13% 80% 80% Ned. 55 n 3% 84 84% Ned. *37 3 84A 84% Ned. Gb obi '46-3 84% 84% Ned dol In. '47 3 89% 89% Ned. Inv. cert. 3 96% 96% tndië *37 A 3 89« 90 Ned. wonbl. 57 6 102A 102A N. wonbl. '58-59 91A 90% led. wonbl. '604% 92% 91% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 110' 111% Ver. HVA-mlj. 142 AK.Ü 485% 486% Dell MU cert 115* 116 Hoogovens cert. 548 546 Philips gem. bez. 151.05 151.15 UnUever cert 144.60 144.35 Dordtse petr 705 704 Kon. P (50 A120) 154.45 154.40 Holl Amer. LUn 100%5 100% Java China Pale. 146%* K.L.M. 71.70 Kon. Ned St.boot 139%* 141% Kon. Paket MU- 155% 160% 3toomv MU Ned 131% 133 Niev Goudr cert 97% 97A 9. Ommeren cert 240 243 Kon. Rott. Loyd 133% 132% N. Scheepv. Unie 128% 129% NIET -ACTIEVE OBLIGATIES A'dam 47 j% A'dam '48 8% R'dam '52-1 4% idem "37 I-HJ 3* 97H Bankwezen Sank N.G 85 5% dem "68 6 idem 64 5 94 i N W3 52 4% 90 3VG Rspbr 62 169% 3VO Rspbr f500 144% Ujdustr. Obligatie* VERKLARING DER TEKEN* jedaan en laten Gedaan en meden Premleienineen 77 77 112 110% 82% 83% 80% 80% 83% 83% 83% 84% 85% 86% 78% 78% 78% 77% 77% 78 77% 89 76% 89 89% 91% 91% 89% 88 87% 106% 100% 88% 87 Premieleningen Alkmaar '66 2% A'dam "53 3 A'dam 51 I 2% A'dam '56 1 2% A'dam 56 n 2% A'dam 56 IH 2% A'dam 59 2% Breda '54 t% Drodrecht 56 2% Eindhoven 54 2% Enschede 54 2% Den Haag 52 12% Idem O 2% R'dam 52 1 2% Idem D 2* Idem 57 8H Utrecht 52 t% Z.-Holl. 1957 2% Zuld-Holl. 59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen tn terunie 160 Nefo f50,- 108.50 Robeco Unltaa f60,- Ver Bea. v 94 f50 Europa I 10 ob Alg Bank Ned. Amro Cultuur bank Holl Bank O eert 241% Ned. Mid bank R-VjS. eert Industrie Ondernemingen Albert HeUn Berkei's Pat BorsumU-Wehry Bronsw Calvé Delft eert. K Pap. v. Gelder K Ned. Grotsm. De Gruyter pref b I50x Hol! Constructie Ing. bur v BnUv Internatlo 274 v. Kemp en Beg Kon Zout Ketjen 910 Leidse Wolsprij MUller en Co. NB Ned Kabelfabr. Philips prei Rott Droogo MU 254 EMS Ver MachJabr.. Ver Touwfabr Vihamy Walvisvaart Wernlnk'8 öetmU 206% Wilton PUenoord v. Wijk Seringa Zaalberg Mijnbouw en petroleu ölllton 2de r. Kon. Petr <!20) 155 Am er fondsen Janaa Paciuc ft. Intern Nlccej A rin/vmi^i Bethlehem JM Cities Service Jeneraj Motore Kennecott Republic steel Shell DU Onion Pacific On States steel Bieden Ex dividend wxriaim Laten 20350 203.50 108.50 108.50 229 228 49950 498 127 127 535 532 293% 296 65.80 65.50 18% 19 241% 241% 105.50 105.50 790 800 nlngen 615 613 222 218 66 65% 175 176 138 137 104% 105 150x 150 435 X 154 157 274 278% 138 910 915 376 375 290 120 337% 337 53.20 53.60 254 254% 215 217 165% 165% 169 169 69% 69% 206% 206 191 190% 125 104 104% eum 401 405 155 154.60 53% 53% 90 89% 53% 52 34} J 35 74 74% 95% 94% 91% 90% 42 42 59 58% 43 42% 52% 52%

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11