Voor Willy Jagers geen concurrentie Damesturnploeg klopt ook West-Duitsland SVL VERSLAAT HERCULES OOK Geschorste Ria Prins DEED TOCH MEE Na periode Klaas Boot Nederlaag voor LZC. draw voor De Zijl LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 14 DECEMBER 1964 Geen demonstratie De lange reis van Bocholtz naar Zutphen zal Willy Jagers gisteren meer vermoeid hebben dan het behalen van zijn zesde achtereenvolgende Nederlandse turntitel. De Limburger was in de Zutphense Buitensociëteit met zo n grote voorsprong aan de finale van de strijd om het Nederlands kampioenschap be gonnen, dat hem in de eindstrijd normalerwijs niets meer kon ge beuren. Toch heeft Jagers zich door zijn voorsprong van ruim vier punten niet laten verleiden tot een demon stratie. Weliswaar nam hij wat meer risico's dan normaal maar verlies leverde hem dat toch niet op. Aan het eind van de middag bleek het verschil tussen Jagers en Ten Bos, de enige, die na de kwart- en halve finale binnen redelijke afstand was gebleven, zelfs nog ruim een punt te zUn gegroeid. Tweede In de broeierige zaal is wel geble ken dat na de „periode Klaas Boot" de Alkmaarder werd tien maal achter elkaar kampioen van Neder land een tweede „concurrentie- loos tijdperk" is aangebroken. Niemand van de elf overige fina listen mag in staat worden geacht Jagers binnen afzienbare tijd van zijn plaats te verdrijven en de thans 30-Jarige Limburger heeft dan ook een zeer goede kans om het „record" van Klaas Boot te evenaren. Voor het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond is dat wellicht een minder prettig vooruitzicht maar de kaarten liggen nu eenmaal zo. Wanneer by de finale van een Nederlands kampioenschap het ver schil tussen de nummers een en vier al ruim tien punten bedraagt en tussen de kampioen en nummer twaalf byna tweeentwintig dan staan de zaken er niet zo rooskleu rig voor. Waardering Ondanks zyn superioriteit be haalde Jagers zondagmiddag niet de hoogste waardering van de jury. Die eer was voor Jan Snellenberg, die na een magnifieke paardsprong 9.45 pnt mocht noteren. Jagers"'bleef evenwel slechts 0,1 punt achter de Utrechter, die op de andere onder delen slechts tot middelmatige prestaties kwam. jagers was de enige turner die bij alle oefeningen boven de negen kwam. De meeste indruk maakte de oud-mijnwerker weer aan het rek, vooral met zyn spectaculaire schroef- salto by de afsprong. Jeugd In de ochtenduren streden acht tien jeugdtuirners eveneens om het Nederlands kampioenschap. Hier was het verschil aan de top gerin ger dan by de heren. De titel ging naar de Hengeloër Jan Harsselen- berg. die byna twee punten voor sprong had op zyn streekgenoot Ab Wyma, die tweede werd. De Leldenaar De Vries zal met weinig plezier aan dit jeugdkam pioenschap terugdenken. HU kwam by de rekoefening zwaar ten val. By onderzoek in het ziekenhuis bleek zyn toestand gelukkig nogal mee te vallen. Uitslag De uitslag luidt (achtereenvolgens: totaal kwart- en halve finale, rin gen. sprong, paard, vrye oefening, brug, rek en totaal) 1. Willy JRgers (Wilhelmina, Bocholtz) 111,85 9,30 9,35 9.20 9,15 9,20 9,40 167,45; 2. Ger- rit ten Bos (Hercules Hebe, Ensche dé) 107,45 8,85 9,20 9,10 9,10 9,05 9,05 161,80; 3. Kees Pruys (DOS, Amster dam); 105,90 9,35 9,10 9,35 8,85 9,30 9,20 161,05 4. Genrie Praamsfcra (DOS, Amsterdam) 105,35 8,70 9,15 8,75 8,80 8,90 7,35 157,00; 5. Theo Bos (Mauritius Volendam) 104,35 8,90 9,10 8,45 8,65 7,70 8,15 15,30; 6. Jaap v. d. Berge (Blijdorp, Rotterdam); 7. Gerard Salle (Keizer Otto, Naar- den); 15(2,75; 8. Gys v. d. Berg Willy Jagers in actie aan de ringen (Sparta Driebergen) 152,00; 9. Jan Snellenberg (Atilla, Utrecht) 151,90; 10. Walter Dedters (Mauritius, Volendam) 150,25; 11. Piet Benschop (Atilla, Utrecht) 147,70; 12. Wim Snellenberg (Atilla, Utrecht) 145,70. WIELRENNEN Cock v. d. Hulst sterkste crosser Swift-Combinatie Cock van der Hulst heeft zondag morgen in het duingebied rond Noordwykerhout moeiteloos het cycle-cross kampioenschap van de Leidse Swift-Combinatie in de wacht gesleept. De sterke Zoeterwoudernaar finishte met byna vier minuten voor sprong op zyn naaste concurrent Ber- tus Kerkvliet. Ton van der Valk leg de bij de nieuwelingen op de titel be slag. Good-old Harry Lepelaar bleek by de veteranen de sterkste, terwyl Jan Witteman by de adspiranten Bennie van der Hulst de baas bleef. Cock van der Hulst nam direct na de start een voorsprong, welke na ruim 10 km glibberen byna vier mi nuten bedroeg. De uitslagen: Amateurs (10,4 km): 1. C. van der Hulst (Zoeterwoude)2. B. Kerkvliet (Leiden); 3. W. van Diemen (Lei den); 4. P. Bregman (Benthuizen). Nieuwelingen (10.4 km): 1. A. van der Valk (Voorschoten); 2. J. Zoete melk (Rypwetering)3. P. de Jong (Roelof arendsveen Adspiranten (6.5 km): 1. J. Witte- an (Leiden); 2. B. van der Hulst (Zoeterwoude)3. H. Key (Leiden) 4. A. Senne (Leiden). Veteranen (6.5 km): 1. H. Lepe laar (Leiden)2. S. de Jong (Roe- lofarendsveen)3. J. Vyfer (Lelden). Karstens en Zoet vormen koppel Gerben Karstens en Bart Zoet, de succesvolle „Leidse" Tokio-renners zullen een koppel gaan vormen. Woensdagavond zullen zy waar- scluiniyk al tydens trainingswed- stryden op de baan in het Ant werpse Sportpaleis verschynen. Za terdagavond zal het Swift-koppel by de grote Antwerpse Populaires aan de start komen. Willy Gielen wordt turnster van formaat Beslissing op evenwichtsbalk De Nederlandse damesturn ploeg heeft haar leidster Annie Fieseler zaterdagavond in de Hengelose sporthal Veldwijk een waardig afscheidsgeschenk aangeboden. Met een zege op West-Duitsland (182.30 181.40) toonde het team ander maal op de goede weg te zijn. De wedstrijd tegen Frankrijk, twee weken geleden in Aalsmeer, mag dan misschien geen graadmeter zijn geweest, de ontmoeting tegen West- Duitsland was dat bepaald wel. Dit maal moesten de Nederlandse dames vechten voor de zege en juist daarom was het verheugend, dat op de evenwichtsbalk, de moei lijkste oefening van de vier, de ho mogeniteit van de ploeg tot uiting kwam. Na de oefening op de balk keken de Duitse dames, die na de paard sprong en de brug met ongelyke leg gers nog een kwart punt voor ston den, ineens tegen een achterstand byna een vol punt aan. Vooral het falen van Ursel Schepan, die tweemaal ten val kwam, moet een grote teleurstelling voor onze ooster buren hebben betekend. Behalve de Duitse kampioene, die op de andere drie onderdelen haar klasse toonde, viel ook Annelie Hinkelmann van de balk, waardoor de jury de oefening de Duitse invalster niet hoger kon waarderen dan met 7.80. Beslissend De Nederlandse dames grepen de kans op de overwinning, die hen hier geboden werd, goed aan. Met goede oefeningen alleen Nel van Bek- kum en jeugdkampioene Jannie Vierstra bleven met 8.95 beneden de 9 werd op de evenwichtsbalk winst vergaard, die uiteindeiyk be slissend zou blyken. De Jonge Willy Gielen, dit jaar )or het eerst uitkomend by de da- es, was evenals veertien dagen ge leden in Aalsmeer de beste Neder landse turnster, hoewel de blonde Amersfoortse met gering verschil 55-37.75) de eerste plaats in het persoonlyk klassement aan Helga Klein moest laten. Van formaat In nauweiyks een jaar tyd is zy uitgegroeid tot een turnster van for maat en wanneer zy haar enthou siasme nog wat meer leert beheersen kan de Amersfoortse het heel ver brengen. In de vorm, waarin zy mo menteel verkeert, is Willy Gielen de grote favoriete voor het Nederlandse kampioenschap, dat zondag in Rot terdam wordt gehouden. Overigens Thea Belmer, die aan het begin het seizoen niet zo'n zekere in druk maakte, haar titel niet zonder eer afstaan. De Amsterdamse turnde zaterdag weer byzonder zeker en vooral op de brug met ongelyke leggers, waarop zy Europees kampioene is, en by de paardsprong keert haar oude vorm langzaam maar zeker terug. De ge- Uitslag 1. Helga Klein (D) 36.75: 2. Willy Gielen (N) 36.65; 3/4. Evi Winzinger (D) en Thea Belmer (N) beiden 36.55 5/6. Ria Rietveld (N) en Gundula Huth (D) beiden 36.50; 7. Janny Vierstra <N> 36.15; 8. Grietje van Es sen (N) 36.10: 9/10. Irmgard Luede- mann (D) en Nel van Bekkum (N) beiden 35.90; 11. Ursel Schepan (D) 34.75; 12. Annelie Hinkelmann (D) 33.30. WATERPOLOCOMPETITIE Het verzwakte waterpoloteam van de Leidsche Zwemclub heeft het in het Amsterdamse Sportfondsen- bad Oost niet kunnen redden tegen De Meeuwen. Na een snel opgelopen 40 achterstand moesten de Leide- naars uiteindelijk met een 81 ne derlaag genoegen nemen. De Zyl is in de tweede klasse van de winter competitie nog ongeslagen. Al kwa men de Leidenaars in het Goudse Spaardersbad tegen het stugge De Gouwe niet verder dan een 11 puntenverdeling. De beslissing viel by De Meeuwen- LZ.C eigenlyk al twintig seconden na het beginsignaal van scheidsrechter Marree. Hans Wouda was onder wa ter naar het Leidse doel gezwommen, hetgeen de LZC-ploeg ontging. Toen de Amsterdammer weer boven water verscheen was het al te laat. Want de prompt op maat toegespeelde bal verdween hard achter een vertwyfeld grijpende doelman Van Sittart: 10. Even waren de Leidenaars aan geslagen en De Meeuwen maakte daar onmiddeliyk gebruik van. Doel man Van Sittert was eveneens vol komen de kluts kwijt en moeiteloos bepaalden Van Bekkum, Kraan en Wouda de stand op 40. In do tweede speeltijd herstelden de Leidenaars zich. Heck bad het rode keeperspetje van Van Sittert overge- nen, terwyl Krik Parrel voor amer het water inging. Schoof kleinde spoedig de LZC-achter stand tot 41, maar veel kansen gaven de Amsterdammers verder niet meer weg. Door Bob van Bekkum. die overigens van de goed spelende Hans Parrel wel byzonder weinig ruimte kreeg en Hans Wouda voerde De Meeuwen in de gelyk opgaande der de en vierde speeltyd de stand tot 8-1 op. Dick Timmers schoot in de laatste periode nog een strafworp te gen de Amsterdamse doelman Schmidt op. Knus In het wel knusse, maar voor wa terpolo niet geschikte Goudse Spaar dersbad heeft De zy zaterdagavond een verdienstelyke puntenverdeling tegen het stugge De Gouwe bereikt: 11. Na de hervatting ontaardde de MICRO KORFBAL Alleen de microkorfbalcompetitie in ae Bernhardhal in Utrecht, waaraan Fluks met enkele ploegen deelnam, kon ongehinderd doorgang vinden. De uitslagen van de eerste 3 ronden strijd door het ruwe Waddinxveense spel in een wat rommelig geheel. Voor de rust gebeurde er heel wei nig. De zyi zonder Hensing was wel iets sneller, maar een over wicht leverde dat toch niet op. Na de hervatting, toen Bodt voor Plezier in het doel was gekomen en Van der Moolen voor Stokhuyzen was ge wisseld, probeerden de Waddinxve- ners een doelpunt te forceren. Scheidsrechter Eradus hield de touwtjes echter stevig in handen, al kon ook hy niet voorkomen dat de stryd steeds rommeliger werd. De Graaf bezorgde De Gouwe een 10 voorsprong, maar kort voor het einde wist Van Kampen al springend de verdiende geiykmaker te scoren 11. Teun Nolles-prijs voor Van Duyl Tydens de zaterdag in Oud-Loos- drecht gehouden ledenvergadering van de Nederlandse Drakenclub is de Teun Nolles-wisselprljs uitgereikt aan W. P. van Duyl, die tydens de Kieler Woche de beste Nederlander was, in Den Helder de hoofdprys der KMJC won en beslag legde op een tweede prijs in de Holland Week 2 in Muiden. Aangezien Van Duyl niet aanwezig was, werd de prijs in ontvangst ge nomen door bemanningslid H. J. Scholtz. Aan de wedstrijden om de Dragon Gold Cup, die volgend Jaar (van 27 augustus tot 7 september) by Me- demblik zullen worden gehouden, zullen waarschynlyk tegen de zeven tig zeilers deelnemen. Ér zyn reeds toezeggingen binnengekomen uit Amerika, Australië en Japan. Zaalhandbalcompetitie SVL heeft ook de derde wedstryd van de zaalhandbal-competitie in winst (1513) weten om te zetten. Gemakkelijk ging dat overigens deze keer niet. Hercules Is altijd een moeilyke tegenstander geweest voor de roodwitten. De Hagenaars spelen een pittige, enthousiaste party, die gebaseerd is op een zeer behooriyke techniek. In de eerste fase van de wedstryd waren die defensies goed gesloten. George Tiesemia was de eerste die na een flitsende combinatie met HansKagie de juiste richting vond: 10. Er kwamen toen neg twee tref fers, van Walter Görtz en George Tiesema, voordat SVL-doelman Plet Hiestand de gang naar het net moest maken. Hercules bleef felle tegen stand bieden en SVL kon de teugels dan ook geen moment laten vieren. De rust ging In met een 86 voor sprong voor de mannen van coach Wim Kagle. Wim Wang zorgde direct na de hervatting op fraaie wijze voor 96. Deze voorsprong stonden de rood witten niet meer af. Het einde kwam met een verdiende 15—13 zege. Nog steeds is SVL ongeslagen. Komende week komt voor de Leide naars de vuurproef tegen het even eens nog ongeslagen Wings. De SVL-doelpunten werden ge scoord door Walter Görtz (4), Hans Erkende Bonden afd. Fluks-comb.— Kagie (4), George Tiesema (2), Wim SKV 2 27; Fluks-comb.Zwaluwen 2 44Fluks-comb.Amersfoort 0—2. Juniorenafdeling: FluksExcelsior 1—1; Fluks—Vogel 2—4; Fluks—Sa mos 0—1. ONGEBRUIKELIJK WILLY GIELEN turnster van formaat deelde derde plaats in het persoonlyk klassement zal zeker een stimulans voor de frêle Amsterdamse beteke- Outsider Behalve Thea Belmer moest ook Ria Rietveld, de meervoudige oud kampioene haar (vyfde) plaats in het persoonlyk klassement met een Duitse delen. De Bodegraafse, die er na haar come-back in het begin van het seizoen steeds beter inkomt, kan in Rotterdam een gevaarlyke out sider worden. Grietje van Essen en Jannie Vier stra zijn wat van slag. Grietje van Essen raakte by de paardsprong (8.85) al wat acher, terwyl Jannie Vierstra op de brug en de balk duide- ïyk onder haar normale kunnen bleef. De ruim 800 toeschouwers in de Hengelose sporthal hebben turnen van goede kwaliteit gezien, hoewel er weinig echte uitschieters waren, het geen in de hoogste waardering (9.30) wel tot uiting komt. Hoewel Ria Prins door haar vereniging Victorie voorlopig is geschorst, heeft zij gisteren toch mogen deelnemen aan de kampioenschappen van de Ne derlandse Katholieke Gymnas tiek Bond in Musis Sacrum in Arnhem. Het bondsbestuur bleek het schorsingsbesluit van Vic torie te negeren en liet de voor zitter van de Leidse vereniging, de heer W. Bergers, rustig in de kou staan. De protesten die de heer Bergers vóór de aanvang van het toernooi trachtte in te dienen werden niet geaccepteerd. Of Ria Prins wel of niet schuldig is aan het haar ten laste gelegde wU kunnen daar niet over oordelen zeer ongebrui kelijk is het in de sportwereld dat een bondsbestuur (en in dit geval zelfs zonder enig overleg) weigert een schorsingsbeleid, genomen door hel voltallig bestuur van een der aangesloten verenigingen, over te ne men. „Een klap in ons gezicht", deel de de heer Bergers ons mede, „waar blijft op die manier de bestuurs macht van de vereniging. Zoiets zou bij de KNVB nooit gebeuren. Enfin, Ria Prins deed dus vroiyk De titel ging ditmaal naar Lies Feringa uit Erica, die op vrijwel alle onderdelen ongenaakbaar was. Over de eerste plaats bestond dan ook lang voordat alle oefeningen waren afgewerkt weinig twyfel meer. Enerverend Daarentegen verkeerde men over de bezetting van de tweede plaats tot het einde toe in grote onzekerheid. Het werd een enerverend duel tussen Het kampioenschap van Neder land ereklasse groot biljart libre zal van 7 t.e.m. 10 januari in Geldrop worcen gehouden. De deelnemers zyn: Jacobs (Amsterdam), J. Roo- denburg (Den Haag). H. Sundquest (Den Haag), Ph. Beekman (Amster dam), H. Vultink (Aalten), J. Ligt- hart (Alkmaar), L. van Hinthum (Oss) en H, Soholte (Eindhoven), Ria Prins en Mieke Janssen uit Ble- rick, dat tenslotte door laatst ge noemde met uitermate gering ver schil ln haar voordeel werd beslist. In de halve finale had Mieke Janssen (35.40) 'n vorsprong van precies één punt op Ria Prins (34.40) opgebouwd. By de vrye oefening en daarna vooral door een minder geslaagde oefening op de evenwichtsbalk verspeelde Mie ke haar voorsprong geheel en toen 't paardspringen achter de rug was, stond Ria er bepaald rooskleurig De brug met ongeljjke leggers bracht de beslissing. Ria bracht een vloeiende oefening, maar bij een ach terwaartse sprong bleef haar voet even achter de bovenste legger ha ken en dat heeft haar naar alle waarschijnlijkheid de tweede plaats gekost. Voor Mieke 9.10 en voor Ria 8.70, zodat de turnster uit Blerick met niet meer dan 0.15 pnt. verschil de tweede plaats mocht bezetten. De uitslag: 1. Lies Geringa (Sport- lust Erica) 73.40 pnt.; 2. Mieke Jans sen (Olympia Blerick) 70.15,; 3. Ria Prins (Victorie Leiden) 70.00 pnt.; 4. Annie Buikmans (Prinsenbeek) 69.35 pnt.; 5. Jossie Aarts (Prinsenbeek 68.90 pnt.; 6. Tini Niesten (USV Uit geest) 68.20 pnt. Frank Zenuwslopend ,3al-bezit spelen, Jongens LZC-voorziitter Van der Reyden brulde het door de Haagse Hout- rusbhal. Verbaasd keken „zyn" jon gens op. Ze begrepen het niet hele maal. Maar ach, het zou wel goed zyn. Dus ging de bal rustig van hand tot hand. Totdat Theo Zwartjes op eens in de laatste minuut van het zenuwslopende duel tegen het derde team van landskampioen Operatie '55 de bal in zyn bezit kreeg. Hy draaide om zyn tegenstander heen Blue Stars wint vanCreff: 65-43 The Blue Stars hebben in de sport hal Zuid in Amsterdam een vry ge makkelijke overwinning (6543) be haald op de Spaanse dameskampi- oensploeg Creff uit Madrid. Met rust hadden de Nederlandse kampioenen aJ een 3423 voorsprong. Het zag er aanvankeiyk niet naar uit, dat Blue Stars het gemakkeiyk zou krygen. Met vinnige aanvallen trachtte Creff de wedstryd te force ren, temeer daar Blue Stars Jeanne Knoop miste. Na de aarzelende start van de Amsterdamse dames draaide de ploeg weer knap en de overwinning is dan ook volkomen verdiend. Zaterdag 19 dec. treden de Nederlandse kampioenen in Ma drid aan voor de tweede wedstryd tegen Creff. Het met de Amster damse ploeg niet al te veel moeite kosten zich daar voor de tweede rnde van de Europa-cup-strijd te plaatsen. en kansloos werd die verblufte I doelman uit de „onmogeiyke" hoek gepasseerd: 12—13. Op dat ogenblik heeft LZC-coach Van der Heyden zich waarschynlyk afgevraagd wat hij even tevoren had gedaan. Hij had zich helemaal ver gist. Want toen hy kort voor het einde van de meer spannende dan fraaie wedstryd opdracht gaf om op balbezit te spelen, stonden de Leide naars niet voer, maar was de stand nog geiyk: 1312. Dat Zwartjes de bal niet in zyn bezit heeft gehouden zal de LZC-voorzitter hem direct na afloop hebben vergeven. Door dat winnende doelpunt sleepten de LZC'ers immers de eerste overwin ning in de wacht De kleine zege van LZC op Opera tie '55 3 mag dan op het laatste nippertje tot stand zyn gekomen, onverdiend was zy zeker niet. Daar voor ging het .spel" van de Leide naars de technische sterkere Hage naars teveel te boven. Met rechttoe rechtaan aanvallen afgerond met harde schoten werd de Haagse ver dediging soms overspeeld. Dat er niet meer Leidse doelpunten vielen kwam omdat de harde schoten mees talv niet al te zuiver waren. Tot aan de rust ging de stryd gelyk op (54), terwyl ook na de hervatting de ploegen goed tegen elkaar opwogen. In de laatste minuut viel tenslotte de beslissing. Karei Caron (3), Petire Onvlee (3), Hans Parrel (2), Theo Zwartjes (2), Ben Elsenaar 02) en Ruud 8chmidt namen de LZC-doelpunten voor hun rekening. Om IJssel Cup ARD SCHENK BESTE MAN RIA PRINS ARD SCHENK De Zuidhollandse schaatsploeg, be staande uit Liebrechts, Verkerk, Not- tet, Jorritsma en Hartman heeft zaterdagmiddag tydens de lange- baanwedstrijden op de Deventer Kunstijsbaan met succes de vorig Jaar veroverde IJssel-cup verdedigd. De beste man van deze gewesteiyke schaatswedstrijden was de 20-jarige Ard Schenk (Noord-Holland) die dankzy een eerste plaats op de 500 meter en een derde op de 1500 meter als eerste in het Individuele klasse ment eindigde. Op de kortste afstand stak de zoon van de voormalige schaatscoach van de KNSB met kop en schouders boven zyn tegenstan ders uit. De rijder uit Anna Paulona finishte ondanks krachtige wind en regen in de fraaie tyd van 44,2 sec. Hy was 1,1 sec sneller dan de Zuld- hollander Nottet. De beste rijder op de 1500 meter was „zilveren" Cees Verkerk, die 2,21,8 voor zich liet afdrukken. Daar mee was hy 1,6 sec. sneller dan Rudie Liebrechts in de eerste rit. de grootste verrassing zorgde do 17-jarige Frits Bartling (Noord- Halland), die na een matige 500 me ter (46,3) op de langere afstand in 0.24.3 als vierde eindigde. In het in dividuele klassement van de veertig deelnemende ryders bezette de jonge Amsterdammer de vyfde plaats achter de kernploegleden Schenk, Verkerk. Nottet en Liebrechts. De eindstand van de wedstryd om de Dsselcup luidt: 1. Zuid-Holland 376.300, 3. Noord-Holland 378,166 3, Gelderland 387.134,

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9