Hans Vultink loopt uit op Wijnen en Scholte Paralympische atleten ij OK en \Y ontvangen I NATIONAAL KAMPIOENSCHAP 47/1 Prognoses korfbal VOETBALPROGNOSES Amateurs beginnen aan tiveede helft „HOGESCHOOL" Ebben met Kairouan over twee meter. Talens-expositie in Almelo KAMSTEEG'S KANGEROES LAAT SOS 2 KANSLOOS Henk Scholte wordt prof Zorg om toekomst Ned. Opera Denis Law geschorst LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 12 DECEMBER 1964 SPORTa VAN VAHDi De Leidse clubs staat morgen, wan. peer de terreinen bespeelbaar zjjn, pen interessant programma te wach ten. Vicus speelt thuis tegen het Am sterdamse Swift. Een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige ploegen, waarvan de uitslag dicht bij het gelijkspel zal fon. 1 Zuiderkwartier ontvangt leider Sperwers. Een overwinning van de teelblauwen zou niet alleen de eigen kansen op de titel doen stijgen, maar bok die van Fluks. De roodwitten die- hen dan echter wel de moeilijke uit wedstrijd tegen Quick in winst om te betten. i De Algemene heeft in Den Haag de beste kansen tegen Gymnasiasten en ook De Danaiden kan Ons Huis de winstpunten veroveren. KNS zal waarschijnlijk door een zege op kwiek haar leiderspositie verbeteren, Ier wijl Noorderkwartier het in 3 B bijzonder zwaar krijgt tegen ALO. In IC staat de belangrijke wedstrijd tussen Togo en Crescendo op het pro gramma. Alleen bij een overwinning hebben de Leidenaars nog kans zich Ie redden. Het programma luidt: Hoofdklasse: Ons EibernestDee- tos; Westerkwartier-Spangen; Blauw wit^ZKC; LutoArchipel; 't Zuiden f-HKV; SamosRohda. Overgangsklasse B: HKV 2Re- renboog; PSVDie Haghe; Groen GeelDeto; SportlustRoda; V. prientisSwift. I Zuid West le kl: Ons Eibernest 2 DSCRZuiderkwartierSperwers; iwiftDKC; QuickFluks. [2 A: GymnasiastenAlgemene; HoogvlietAchilles; TrekvogelsEu reka; 't Zuiden 2HKV 3. 2 B: Ons HuisDanaiden; Ons Ei- lemest 3Tjoba; RozenburgOlym- piaan; ZwerversMerwede. 3 A: Kwiek—K.N.S.; D.K.V.—Hou Stand; Ahoy—Houtsnippen; Velox— jbiimo. 3 B: HPV—SchiedamALO—Noor- perkwartier PamsSchiebroek CharloisTOV. 3 C: TogoCrescendo (zaterdag); DverkantersUnicum; BI. Wit '51 For tuna; Phoenix—De Raven. Res. 1 kl.: De Haghe 2Regenboog t; Rozenburg 2Achilles 2; Zuider kwartier 2Ready 2 (12 uur)Sper wers 2Fluks 2; V. Orientis 2Span den 2 (12 uur) Res. 2 A: Danaiden 2Olympiaan 2; Deetos 3—Quick 2; HSV 2—HKV i: Die Haghe 3OSCR 2. Res 2 B: Trekwogels 2—DKC 2; 't Zuiden 3Gymnasiasten 2ODO 2 phoenix 2; Fluks 3O. Eibernest 4. Res. 3 A: Quick 3Regenboog 3: Phoenix 3Achilles 3; Merwede 2 Die Haghe 4. Res. 3 B: Deetos 5Algemene 2; Eureka 2ALO 2; 't Zuiden 4Swift IOns Eibernest 5—Vic. Orientis 3. HANS VULTINK De amateurs beginnen morgen reeds aan de tweede helft van de com petitie. Voor enkele Leidse ver enigingen staan de zaken er na het eerste gedeelte niet al te rooskleurig voor. Morgen kunnen dj er echter wel het nodige aan doen. CVS is na de verrassence zege op Unitas wat uit de bedreigde zone geraakt. De wedstrijd van morgen tegen Laakkwartier in Den Haag kan de Leidenaars er helemaal bovenuit brenyen. De Hagenaars hebben één punt minder veroverd dan UVS en komen in thuiswed strijden meestal niet ai te best voor de dag. Wanneer de blauwwitten met hetzelfde élan als tegen Unitas ten strijde trekken, is de kans op een overwinning beslist aanwezig. In de eerste klasse A kan Hillegom een bijna onaantastbare positie I veroveren, wanneer het Amster damse JOS, dat tweede staat op de ranglijst, in Hillegom wordt verslagen. De Leidse tweede klassers zijn na hun goede start wat afgezakt. Morgen kunnen zij hun klasserin gen echter verbeteren. Lugdunum moet thuisspelend in staat wor den geacht hekkesluiter DCL te verslaan en ook voor Roodenburg en LFC bestaat de mogelijkheid op eigen terrein twee punten te veroveren. Roodenburg ontvangt LFC krijgt Velo Ook in de derde klasse kunnen de ..Leidse" verenigingen weer wat punten aan hun totalen toevoegen. Alphia heeft in 3 A een kansje op een gelijk spel in de uitwedstrijd tegen RA VA, terwijl Foreholte thuis tegen Westerkwartier voor een verrassing kan zorgen. DOSR heeft daarentegen op eigen ter rein weinig kans tegen koploper HBS. Alphen is in 3 D veruit favo riet tegen hekkesluiter ASW. De beslissing in de strijd om het kampioenschap van de vierde klasse A kan morgen in Noord- wijkerhout vallen. VVSB ontvangt Altior, dat met twee punten voor sprong op de Noordwijkerhouters de ranglijst aanvoert. Wanneer de Ter Aarders ook dit treffen in winst omzetten, is het kampioen schap nog slechts een kwestie van tijd. Bij LisseVEP, Archipel— Warmunda en SJZSJC zullen de krachten elkaar weinig ontlopen. ZLC krijgt het tegen Boskoop bij zonder zwaar. In 4B spelen LDWS en DOCOS thuis. LDWS ontvangt ODB en DOCOS krijgt Vreden- burch op bezoek. Beide wedstrij den kunnen een Leidse zege op leveren. Of dit in 4 C, waar ASC bij GSC en Oranje Groen bij Duindorp SV op bezoek gaan ook het geval is? Met een puntenver deling mogen de Leidse clubs tevreden zijn. toenam en bedroeg na 18 beurten nog slechts 54 punten (232—178). Nog juist op tijd nam Wijnen vervolgens met een serie van 52 weer afstand. Moeite De hogeschool van het kaderspel werd gistermiddag in Juliana- dorp, in het toernooi om het nationale kampioenschap 47/1 door Henk Scholte en Tini Wijnen in openingsseries van respectievelijk 117 en 94 gedemonstreerd. Beide reeksen waren juweeltjes van techniek en vaardigheid. Beide vormden ook de basis voor ruime overwinningen. Vooral de serie vanScholte werd in rap tempo bijeen getikt langs de kaderlijnen, afgewisseld met haar- zuivere rappels, als het grillige ivoor uit de ban was gesprongen. Waar no dig trad de hand van de meester dan nauwkeurig corrigerend op. Henk Scholte verkeerde in die eer ste beurten van zijn partij tegen ve teraan Piet van de Pol in kampioens- vorm. Hij had in zeven beurten reeds 276 punten bijeen. De Rotterdammer, die niet meer de vechtlust van vroe ger kan opbrengen, verloor onder de indruk van dit geweld zijn maatge voel en was in deze fase een stunte lende figurant. Scholte kon echter het tempo niet handhaven en toen hem in de achtste beurt op het nip pertje een carambole ontging, die de ballen in de positie voor zijn eind- schot had moeten brengen, kreeg Van de Pol nog vijf beurten om zijn ge middelde enigszins op te vijzelen. Wijnen verging het na een ope ningsexplosie hij had met series van 94, 18 en 41 na drie beurten al de helft van het benodigde aantal punten bijeen nog slechter dan de Eindhovenaar. Zijn voorsprong op De Kleine, die slechts 46 punten had, slonk naarmate het aantal beurten Uitstekend spel lieten 's avonds De Kleine en Wijnen zien. maar beiden hadden de grootste moeite om in de slotfase hun partijen weer tot (win nend) einde te brengen. Henk de Kleine, die met een prachtige serie van 110 in zijn tweede beurt van Van Nijnatten was weggelopen, had voor de laatste twintig punten niet min der dan zes beurten nodig. Hetzelfde was het geval met Wij nen die met series van 52 van acquit en 45 in zijn tweede beurt Beekman snel op een achterstand zette. Volop sensatie was er bij de laat ste avondpartijen, waarin Henk Scholte na een enerverende strijd met slechts 6 punten verschil van Van Leur verloor, zodat Hans Vultink, die net zo hard had moeten vechten te gen Van de Pol, maar tenslotte won, nu vier matchpunten op de Eindho venaar voorstaat. Uitslagen Scholte 300 13 117 23.07 Van de Pol 143 13 35 11.— 20 34 12.75 Wijnen De Kleine Van Leur Vultink De Kleine Van Nijnatten Wijnen Beekman 300 20 94 15.— 245 20 74 12.25 248 26 37 9.53 300 26 67 11.53 300 21 69 14.28 149 21 31 7.09 271 17 85 Van Leur 300 21 96 14.28 Scholte 294 21 103 14.— De stand na de tweede dag luidt: 1 Vultink 8, 15.78; 2. Wijnen 6, 12.88; 3. Scholte 4, 15.74; 4. De Kleine 4, 12.54; 5. Van Leur 4, 9.68; 6. Van Nij natten 2, 12.05; 7. Van de Pol 2,11.51; 8 Beekman 2, 9.49. Concours hippique in Zuidlaren De tweede dag tiouale indoor Zuidlaten heeft taculair en voo het int erna - hippique in bijzondere spec- 2000 toeschou wers ook een verheugend sluitstuk gekregen. In het puissance spring concours greep Anton Ebben opniuew de overwinning. Van de 31 équipes plaatsten er niet mmder dan 21 zich voor de eerste barrage. De muur werd toen van 1.60 tot 1.80 meter verhoogd. Maar ook deze hoogte was voor slechts 7 équi pes te veel. De muur op een hoogte van 1.90 meter werd door acht com binaties overwonnen, onder wie drie Nederlandse: Warner Philips op Niemen, Tjeerd Veldstra op Espoir en Anton Ebben op Kairouan. Daarna kwam de vierde opgave. De triple- bar was op 1.80 meter gebleven de breedte was gelijk aan de hoogte terwijl de muur op twee meter was gebracht. Dat was voor de mees ten te veéL Zes paarden hadden angst voor de muur en vielen in de fouten. Geen probleem Toen kwam Ebben, die in Amster dam met Kairouan reeds 2.10 meter had bereikt Zou het ditmaal geluk ken? De triple-bar leverde voor deze sterke Nederlandse combinatie geen problemen op. Vervolgens ging het op de muur af. Bijna dwars plaat ste Ebben zijn paard voor de hin dernis. Trillend van de zenuwen hield hij de teugels ln handen. Dan Hoe komt mijn club uit UVS Vermeer, Balkhoven. Van der Kaay. Wittemam, Lardé, Koren, Kantebeen, Zuma, Teske, Van der St&rp, Van Schooten. Lugdunum Kerkvliet, Van Meygaarden, Crama, Bavelaar, Teeu- wen, Leget, De Cler, Collé, Bekke ring, Redel, Pet. Roodenburg Keereweer, B. de Jonge, Wiggens, Van Rooyen, Hen- Van Weerlee, Klinkhamer, Den Os, De Klerk, Van Leeuwen, E. de Jonge. LFC De Hoed, P. de Bolster, H. Sira, Van dier Heyden, D. Sira, Van der Zeeuw, Nieuweniburg, A. Hey- sns, De Wit, De Jong, Gubler. ASC Wurzer, Van Zegveld, Van der Broek, Bekkerng, Van der Waals, Hoope, Raaphorst, De Goey, Spiering, Staal, Zwanenburg. LDWS Binnendijk, Bey, Van Rossum, Keizer, Prins, Sira, J. van Tongeren, C. van Tongeren, De la Rie, Hoek, Wesselman. Altior Van Zoest, Zwirs, B. Ouwerkerk, B. Sassen. Van der Jagt, Touw, Bos, A. Ouwerkerk, Zevenhoven, Lek, P. Sassen. DOCOS G. Dubbeldeman, Bras- ker, Vink, Stuifzand, Kamphues, Van Polanen, P. Dubbeldeman, J. M. van Marwijk, Van Dinten, Van der Broek, J. van Marwijk. ZLC De Koning, De Groot, De Jong, La Lau, De Koning, Van der Reijden, De Bolster, Bremmer, Planjer, Abrahams, De Ridder. Warmunda Schavemaker, Van Noort, Vergeer, Westrop, Van Win- sen. Van Dam, Kievits, Meskers Cz, Ritzen, Sikking, Olshoorn. een geweldige sprong, gevolgd door een kreet van opluchting uit het duizendkoppige publiek. Ebben was wederom geslaagd. Slechts één con cur! ent kon he mde overwinning nog ontnemen. De Zwitserse Olympische ruiter Hans Mohr. Deze had echter op het geweld van Ebben geen ant woord De uitslag van het puissance springconcours, waarvoor het eerste parcours een lengte had van 700 me ter met 6 hindernissen maximale hoogte 1.60 ipeter) luidt: 1. Anton Ebben (Ned.) met Kai rouan, 0 strafpunten, 2. ex aequo: Luts Merkel (Did.) met Schlagetha, Herb ert Meijer (Did.) met Antea, Charles Moizard (Fr.) met Loquet en Alwin Schockemohle (Did) met Zukunft. Jachtspringconcours: voor lande lijke ruiters: 1. Albert Mellema (Beerta) met Majoor 49.4, 2. Kuppers (Oldenburg) met Fanina 51.7, 3. mej. Douma (NOP) met Us Nova 54. Jachtspringconcours: 1. Jean Das- quo (Fr.) Predestine 48.2 seconden, 2. Anton Ebben (Ned.) Prins Ajax 48.4, 3. De Fombelle (Fr.) Incroya- ble 51.3. Varkevisser verliest slechts één partij Cees Varkevisser heeft gisteravond tijdens de prijsuitreiking van het Coca-cola-damtoernooi nog eens dui delijk laten zien, dat de eerste prijs niet toevallig by hem terecht is ge komen. De Katweker speelde een si multaanseance tegen dertien tegen standers en verloor slechts één party terwyi hg tweemaal remise moest toestaan. Na de prysuitreiking door de voor zitter van de Zuidhollandse dam bond, de heer Ivens, begon Varkevisser aan zyn „rondjes". Na anderhalf uur was de stryd gestreden. De jeugdige Al- bert Huisman was er toen in geslaagd Varkevisser te verslaan, terwijl Zee- gers en De Jong een remise hadden bereikt. Het sneldamtoernooi, waarvoor vele dammers naar Leiden waren geko men, leverde een zege op voor J. Zylstra uit Hoorn, die 23 punten ver overde uit dertien partyen. De ver dere uitslag luidt: 2. A. Kammeraat (Leiden) 20; 3. C. H. J. Ivens (Den Haag) 19; 4. A. J. Bom (Den Haag) 18. 27 december in Berlyn wedstrijd om de Euro pese titel in het lichtweltergewicht tussen de Duitser Conny Rudhof en ae Fin Olli Maeki is voorlopig uitge steld. De gisteravond in Tilburg ge speelde wedstrijd tussen TI JSC en Amstel Tygers voor de nationale ys- hockeycompetitie is door de Tilbur- gers gewonnen met 74. De tussen- scores waren 2—1, 2—1, 32. Abstracten op hun retour De directeur van de Kon. Fabrieken Talens en Zoon N.V., de heer mr. .1. A. Lotgering, heeft in het Waagge bouw in Almelo, een expositie ge opend van een 60-tal inzendingen voor de „Talens-prys '64/'65. De heer Lotgering zei o.m., dat de aard van de jury, dit jaar een conservatievere structuur droeg, waardoor de ab- stracten minder sterk vertegenwoor digd zyn. In totaal zyn 712 schilderijen ont vangen. 40 beroeps- en 20 amateur- werken werden voor de expositie ge selecteerd. Spr. vond het verheugend, dat de veel grotere importantie, die men na de oorlog geleidelik by on- derwys en opvoeding heeft toegewe zen aan de vrije expressie, vruchten gaat afwerpen. Dat zich hierby excessen voordoen zoals dit jaar de z.g. „pop art" moet als een interessant verschynsel, maar niet als „kunst" gezien worden. De grote stimulans bjj al die exces sieve uitingen, is volgens de heer Lotgering een gechargeerde hang naar orginaliteit, die spoedig zoveel navolging vindt, dat de originaliteit er in zeer korte tijd af is. De heer Lotgering waarschuwde ervoor te waken, dat de zuivere, permanente, echte kunstuittingen en -technieken niet door deze excessen op de achter grond worden gedrukt. originele onderdelen AUTOMOBIELBEDRIJF N.V Centr<ral-Magazijn Geversstraat 21. GEOPEND (ook zaterdags) ran 7.30 tot 17.30 ni VOLLEYBALCOMPETITIE Kangeroes en KVC hebben gister avond in het Gymnasium een over winning geboekt. Kangeroes liet SOS 2 zonder setwinst: 30. Ook KVC leek dit te doen tegen US 2. maar de Katwijkers moesten tenslotte nog hard werken om de enthousiaste stu denten te bedwingen: 32. Kangeroes speelde in deze wedstrijd uiterst wisselvallig. De momenten met sterk aanvalsspel werden regel matig gevolgd door simpele missers. SOS 2 leecj gisteravond aan dezelfde kwaaltjes en dat resulteerde in een geiykopgaande strijd, die Coos Taco nis en zyn mannen steeds wanneer het erop aankwam in hun voordeel wisten te beslissen door een grotere slagkracht aan het net. Jaap van de Sande, Frans Pasman en Bert van der Leeden waren de meest succes volle smashers. In de eerste set won Kangeroes op het nippertje met 16—14. Een nage noeg identiek verloop hadden de twee volgende sets. Op 1211 in de tweede set was het Bert van der Leeden. die met een fraaie gemaskeerde smash de doorslag gaf 1511. Gerard Nap leg de met een doortikbal de laatste hand aan de winst. In de derde set vond Jaap Broersma na twee missers de verlossende klap op 1412. Op de ser- KVC-: •zege KVC had in drie sets met de US- reserves klaar moeten zyn. De Am sterdamse studenten konden niet im poneren. Met 15—7 en 15—12 kwamen de Katwijkers voor te staan. Zij behoef den zich daarvoor helemaal niet in te spannen. Toen in de derde set US fel van zich ging afbyten en een 5—10 achterstand omboog naar 1312 voor begon KVC te blunderen. Met 15—13 werd het 21 en met dezelfde cijfers 2—2! In de laatste set heeft het nog ge spannen, toen de studenten een 7—12 en later 914 stand naar 1114 werkten. Een t.o. en een wissel van KVC resulteerde in de winst: 1511. (Van onze correspondent De Eindhovenaar Henk Scholte, houder van vele nationale en Inter nationale biljarttitels, heeft het plan volgend jaar prof te worden. Hy heeft enige aantrekkelyke aanbiedingen gekregen, o.a. van een particulier om tegen een aantrekke- lyk jaarsalaris demonstraties in bin- en en buitenland te gaan geven, maar het meest voelt hy voor een contract met het „biljartcircus" van Conti in Parys. waarvan o.a. de Belg Vingerhoedt en de Fransman Waf- flard deel gaan uitmaken. Daarnaast zal hy dan lessen blyven geven. De reden van dit voornemen is, dat Scholte als amateur te weinig tan de biljartsport kan verdienen. ,Ik ben bovendien nu zo langza merhand in de biljartsport als ama teur uitgekeken". Drs. Van Laar: V bent sporters van internationaal niveau Advertentie Zondag a.s. 2.30 uur De competitiewedstrijd Roodenburg-Blauw Zwart SPORTPARK NOORD Schermnieutvs Tydens de ledenvergadering van de Leidse schermvereniging AEW is de heer D. Gysberti Hodenpyi benoemd tot erelid. sportredacteur) „y bent sporters van internatio naal niveau. Aan uw prestaties hecht de regering grote waarde". Deze woorden richtte staatssecre taris drs. L. J. M. van de Laar gis teravond tot de elf Nederlandse deel nemers (-sters) aan de Paralympische Spelen in Tokio tijdens een officiële ontvangst in de hal van het Ministe rie van Onderwys, Kunsten en We tenschappen. Drs. Van de Laar sprak de hoop uit, dat de successen van de Para- lympiërs (vier gouden, acht zilveren en twee bronzen medailles) de sport beoefening van gehandicapten een stevige injectie zouden geven. In gelyke zin sprak dr. A. J. H. Bartels, staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, die in de prestaties van de deelnemers aan de Pi ralympische Spelen een manifes tatie van de geesteiyk gezonde in stelling van de gehandicapte sport beoefenaren zag. Dr. Bartels wenste dat hun voorbeeld zou doorwerken en vele passieven tot activiteit zou aansporen. In dit verband wees de staatsse cretaris op de reeks kettingbotsingen, die woensdagavond op de wegen naar het Olympisch Stadion in Amster dam waren ontstaan en die naar De staatssecretarissen drs. L. J. M. van Laar en dr. A. J. H. Bartels hebben op het ministerie van O. K. en W. de elf deel- nemers aan de Paralympische Spelen ontvangen. Op de foto v.l.n.r. mej. E. Gaarlandt, Erica Terpstra. Joop Westbroek (coach) en de staatssecretaris sen Van Laar en Bartels. zyn mening voor een belangryk deel te wyten waren aan de passieve en weinig sportieve instelling van vele automobilisten. Marjon de Groot, winnares van een gouden, een zilveren en een bronzen medaille, dankte de staats secretarissen voor hun waardering en toonde zich verheugd dat lang zaam maar zeker het besef door breekt, dat de sportbeoefening door gehandicapten niet zielig is, maar wel degelyk het wedstrydelement kent en werkelyke sport is. Vele officials van nationale sport bonden en overkoepelende lichamen en deelnemers aan de Olympische Spelen, onder wie Ada Kok en Erica Terpstra, woonden de ontvangst by. Uiteraard waren ook onze stadgeno ten Cor Prins (twee gouden medail les) en coach Joop Westbroek aan wezig, alsmede judoka Wim Luiten door wiens tv-praatje de boogschut ter Veldkamp alsnog de reis naar Tokio had kunnen meemaken. Veld kamp overhandigde de heer Luiten gisteravond 'n stel gouden manchet knopen met het embleem van de Lions Club International, een prachtige herinnering aan een zeer geslaagde actie. De Algemene Bond van Kunste naars en de Algemene Bond Mercu- rius (beide NW), de Ned. Katholieke Bond van Musici en Artiesten (NKV) en de Bond van Chr. Kunstenaars in Nederland (CNV) zeggen in een com muniqué dat zij zich verplicht achten de volgende verklaring af te leggen: Op 4 november hebben de samen werkende kunstenaarsorganisaties (waaronder genoemde bonden) zich met een brief gewend tot alle orkest musici waarvan de inhoud er in het kort op neerkwam dat zy de orkest musici adviseren zich niet in te laten met pogingen hen te engageren voor een nieuwe opera, die met ingang van 1 september 1965 in het leven zou worden geroepen, alvorens de positie van hun collega's van de Ned. Opera bevredigend zou zyn geregeld. Genoemde organisaties, betreuren het in hoge mate dat een der samen werkende organisaties, het Orkestver- bond, thans een brief heeft gericht» tot Staatssecretaris van O K en W waarin de medewerking van de sym fonie-orkesten definitief nu om ar tistieke redenen wordt afgewezen. De besturen van genoemde bonden maken zich ernstige zorgen over de toekomst en ontwikkeling van de Ne derlandse operacultuur maar menen zich in dit stadium van de onderhan delingen over de liquidatie van de Ned. Opera tot het in de brief van 4 november ingenomen standpunt te moeten beperken. Zodra die onder handelingen zyn geëindigd zullen zR in de dan ontstane situatie hun standpunt nader bepalen. De voorhoedespeler Denis Law van de Engelse eerstedivisieclub Man chester United, is door de Engelse Voetbalbond gestraft met een schor sing van 28 dagen en een boete van 50 pond sterling (ca f 500). De schor sing gaat maandag 14 december in. Law, die algemeen wordt be schouwd als de beste binnenspeler ter wereld, werd op 14 november ty dens een wedstryd tegen Blackpool wegens een overtreding door de scheidsrechter het veld uitgestuurd.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13