ging akkoord met Oegstgeest Stuurt de REM op proces aan? iV. van Weizen over grenswijzigingen Kaadvan Zoeterwoude keurt begroting goed BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 10 DECEMBER 1964 J Na middag- en avondvergadering m »6efr een middag- en avondver- lering heeft de voltallige raad l Oegstgeest onder voorzitter- Lip van Burgemeester H. L. Boeuff de begroting voor het L 1965 vastgesteld. De alge- he beschouwingen werden [pend door de voorzitter van [Prot. Chr. fractie, de heer N. Weizen. Deze wijdde aller- kt aandacht aan het verslag h de Commissie van Binnen- dse Zaken over de grens- ^zigingen. ton zo langzamerhand doodgepra- xaak als die van de voorgeno- ii grensverleggingen is nieuw le- I ingeblazen door de vaste jimissie van Binnenlandse Zaken, een bezoek bracht aan het bU grenswijziging betrokken gebied, 'de heer Van Weizen. In het uit- ■Chte verslag werd door verschei- fe leden de gedachte uit- Eibroken over de opheffing van Ito gemeente en de opdeling van gebied over de gemeenten Lei en Rijnsburg of wel over de ^eente Leiden en een door sa- hvoeging van Valkenburg en nsburg nieuw te vormen gemeen- Zij vragen de visie van de minis- doch geven niet aan wat met Q|to oplossing zou kunnen worden j^yikl. Naar de mening van de heer Weizen hebben deze oplossingen jn enkele zin. ^Bfet is ons. zei hü, te enen male raadsel waarom een gemeente bijna 15000 inwoners van de Lt zou moeten verdwijnen en het pdgebied voor een groot deel zou Eten worden toegewezen aan een f kleinere gemeente (Rijnsburg). Bit nu werkelijk een oplossing, die [bestuurlijk gebied kan voldoen? zei hij, kan ik mij het gebruik van het werkwoord pelen" in dit verband ergeren. Een of een boterletter deelt men op, £|hun scholen, hun kerken, de door js§f gestichte gebouwen voor aller- (jdoeieinden, met hun verenlgin- m, organisaties en al hun activi- |§6n, deelt men niet op. Beperkte correctie jaarom hebben die leden van commissie gelijk die hun be- jgdheid uitspreken over het grote ir, dat Oegstgeest moet brengen, rop is In deze raad al zo vaak ezen en het verheugt ons daar- zo merkte de heer Van Weizen dat gepleit wordt voor een bze- king van het af te stane gebied Rijnsburg. Correctie van de Mburg is meer dan voldoende75e en Oegstgeest en Rijnsburg lig- de tuinbouwgronden dienen als inlg te blijven bestaan en het ft geen enkele zin deze onder wburg te brengen. dringen er bü de minister i klem op aan het gemeentebe- ir van Oegstgeest de gelegenheid {even zich verder te ontwikkelen een sterke randgemeente. Daar- zullen gebiedsafstanden achter- je moeten blijven, welke die ont- keling in de weg kunnen staan, slotte kunnen wij ons aanslui- bij de gedachte, door de burge ster al vaak naar voren ge- cht. dat met het middel der Dswüzigingen niet behoort te •den voortgegaan. Tat de begroting betreft was de r Van Weizen erkentelijk voor aanbieden van een sluitende roting voor 1965. Wel was hij be*- !d voor de toekomst in dit op to. De financiële ontwikkeling gemeenten zag hü weinig Bkleurig in. Daarom zal het bouw- maken van gronden z.i. beperkt ten worden tot datgene wat Jcfeaikelijk is ooi de in 1965 en 1966 ;i>rgenomen woningbouw voortgang Ijdoen vinden. Hij adviseerde B. en ff Ged. Staten te overtuigen van 7 grote investeringsbehoefte van «gstgeest. Iflil drong op spoed aan bü het f handen krijgen van voortuinen in De Kempenaerstraat. Voorts ver acht hü B. en W. het vorderings- etoe te passen op woningen, leegstaande, aangekocht zün speculanten. Aan mensen die Sn die woningnood willen verdienen Ifbben wü geen behoefte. heer C. A. C. van Uythoven frak namens de P. v. d. A.-fractie. zün fractie had lof voor het pbieden ener sluitende begroting, ffk al is deze mede ontstaan door Jstedingsbeperking. Hü vreesde dat lp landspolitiek op financieel terrein I weinig rekening houdt met ge- «leentelijke belangen. Dit zou tot „polg kunnen hebben, dat de ge- [eenten ter dekking van tekoi*ten jboodzaakt zouden zün haar be- plngen te verheden, waartoe hü •[echts in hoge nood zou willen Woningnood [Het door B. en W. opgestelde w.o. de bouw een nieuw zwembad, mag z.i. uitstel van realisatie vragen, pste prioriteit heeft de woning- dadige voortzetting van de woning wet- en premiebouw. Het aantal van 333 ingeschreven woongelegenheid - behoevenden achtte hü schrikbarend hoog. Hü vroeg of B. en W. reeds mededeling ontvingen van de minis- over de bouwtoewü zingen voor 1965. Naar zün mening is er te weinig bouwrijpe grond voor de woningwet- premiebouw vóór het Oegstgeester Kanaal. De heer Van Uythoven vroeg B. en W. de systeembouw in de vrije sector te bevorderen buiten het contingent om. Voorts informeerde hü naar de resultaten van het over leg in de regionale woningbouwcom missie. Hij had bovendien nog enkele wensen op onderwijsgebied. Met B. en W. was dit raadslid niet éénstemmig over de uitleg van de Alg. Büstandswet. Hierover ont spon zich later in de vergadering een nogal scherp debat niet wethouder Steenmebser. Ir W. H. B. van Dunné (VVD) beperkte zich tot enkele opmerkin gen. Hü vroeg of herziening van de grondpolitiek nodig was en vond de uitbreiding van de rioolwaterzuive ringsinstallatie een bedenkelüke zaak. Hü achtte een nieuwe studie van dat vraagstuk op zün plaats. Mr. J. G. Bergmeyer (KVP) acht te de gemeenten, dus ook Oegstgeest, financieel kwetsbaar. Hü onder schreef wat hü daarover had gelezen en rapport, uitgebracht door de r. d. A. Dit raadslid dankte B. V. voor alles wat in 1964 was tot stand gekomen en bracht hulde voor de Sluitende begroting. Hü betreurde het dat de Ponyclub voor Oegstgeest was verloren gegaan. Hebben B. en W. in deze zaak wel snel genoeg ge reageerd? Voorts wenste hü méér propaganda voor de grondverkoop en informeerde of garantie van geld leningen meetelt bij de gemeentelijke financieringsbehoeften. Antwoord Na deze beschouwingen verklaarde de voorzitter dat, B. en W. het zeer op prijs stellen, dat de Prot. Chr.- fractie de grensverleggingen ter sprake had gebracht. Het verslag van de Vaste Kamercommissie acht te hjj voor Oegstgeest van groot nut. Eindelük wordt hier gehoor gegeven aan argumenten, die Oegstgeest al zo vaak naar voren heeft gebracht. De minister wil sterke randgemeen ten, welnu de commissie heeft de weg daartoe gewezen. Minder ge- biedsafstand met een Rünfront van ruim drie kilometer en een verbin ding tussen de delen aan weerszüden van Rüksweg 4. Opdelen van de ge meente waarvan sprake was, Is zon der meer een dwaasheid. Namens B en W werd toegezegd, dat over de kwestie van de voortuinen in de De Kempenaarstraat binnen niet al te lange tüd een rapportje komt. Met de heer Van Weizen kon de bur gemeester het niet eens worden over de woonruimteverordening. B en W deelden mee dat het leningsplafond voor Oegstgeest neer zal komen op f 2.000.000,—. Daarom is een gewüzigd urgentieschema opgesteld, waar het Over de onderwüszaken gaf wet houder M. v. d. Voet uitvoerig ant woord. Het zal aldus de voorzitter misschien nodig zün de grondpolitiek te herzien. Op de vraag inzake de ponyclub antwoordde wethouder Steenmetser zo overtuigend, dat omwonden vaststaat dat B en W geen schuld hebben aan het vertrek deze club naar Warmond. Overigens worden er besprekingen verwacht over plannen in Oegstgeest op gebied van deze sport. In afwüktng van hetgeen B hadden voorgesteld ten aanzien van het toekennen van de eremedaille van de gemeente werd door de raad be slist dat er één medaille komt en wel in zilver, zowel voor personen als voor instellingen. Ten aanzien van aard gasvoorziening als over de omschake ling van elektriciteit op 220 volt wa ren vanuit Leiden uitvoerige inlich tingen verstrekt. Er ligt dus geen spe ciale taak in dit opzicht voor het ge meentebestuur van Oegstgeest. Al concessie-gemeente zal de richtlijn moeten worden gevolgd van de Leidse Stedelüke Fabrieken. Subsidiebeleid Er ontstond een nogal langdurige •■en interessante discussie subsidiebeleid. Wordt door een subsi die soms niet in stand gehouden wat eigenlük overbodig is? B den het subsidievraagstuk dermate gecompliceerd, dat zij geen kans zien in de praktük bruikbare politieke richtlünen te ontwerpen. Zij blüven de voorkeur geven bestaande subsi dies en nieuwe subsidie-aanvragen van geval tot geval te beoordelen, Het bleek dat uit verschillende overwegingen bü de raad bereidheid bestaat de plannen te steunen tot stichting van een r.-k. bejaarden centrum in onze gemeente. Getracht zal worden bü Ged. Staten extra kredieten te verkrügen tot structie van de weg tussen Rü nsburg Leiden. Voor dit werk zün grote Zün fractie wenste kracht- j bedragen nodig, waarvan slechts deel door provinciale subsidie wordt terug ontvangen. Bü het begin van de avondvergade ring werd een toegevoegd voorstel be handeld nl. grondverkoop aan Nat. Grondbezit voor de bouw van 32 wo ningen volgens systeembouw en val lend bulten het gemeentelük contin gent. Nadat de raad enkele voorwaar den had geformuleerd werd dit voor stel aanvaard. In de loop van het volgend Jaar zullen deze woningen gereed zijn. Hierna volgde de behandeling van mi reeks van begrotingsposten, aarvan een van de belangrijkste was het probleem van het winkelcentrum. B en W achten het bouwen van win kels minstens zo urgent dan flatbouw. Met het A. M. F. zal nader hierover worden gesproken. Men kon geen enthousiasme opbrengen voor het stichten van noodwinkels. Tot slot werden alle subsidieverzoe ken afgedaan. Na uitvoerige toelich ting door de voorzitter werd verhoogd het subsidie voor het Rijnlands Borg- stellings Fonds en wel van f 1,95 tot f 3,90 per 100 inwoners. In Inkomsten en uitgaven sluit de begroting met een bedrag van f 9.543.280.40. PAULIS gevallen Het algemeen hoofdkwartier van het Kongolese nationale leger meldt, dat de stad Paulis door de troepen van dit leger is veroverd. De rebellen boden weinig tegenstand en vluchtten de wildernis in. Veertien dagen ge leden werd Paulis door Belgische val schermtroepen bezet en door de re bellen hernomen na het vertrek van de Belgen. Ook de plaats Niangara, ten noor den van Paulis, is de troepen van de regering in Leopoldstad in handen gevallen. Vierentachtig blanken, on der wie 57 missionarissen en non nen, zün levend aangetroffen en zul len naar Leopoldstad worden ge bracht. Na aanval op agent ONTKOMEN INBREKER GAF ZICH GEWONNEN (Van onze Haagse correspondent) De inbreker, die zaterdagnacht samen met een vriend! in de Schalk- burgerstraat de 27-jarige hoofd agent van polditie L. de Knaa heeft bedreigd, neergeslagen en bewuste loos getrapt, heeft zich gisteren bü de politie gemeld. Hiet is een 23- jarige Haagse straatmaker. Een 24-jarige straat/maker was al aangehouden en ingesloten, nadat hü dioor een te hulp geschoten win kelier was overmeesterd. Zün 23- jarige collega ontkwam. Hij liep sneller dan de gewonde agent, die twee waarschuwingsschoten lostte en die na zeshonderd meter in de Boerenstraat ineen zakte. Een café houder, die ook achter de straat- maker aan zat, gaf de achtervolging op en bleef bü agent De Kraa. (Van onze parlementaire redactie) De R.E.M. zal haar uitzendingen niet staken alvorens zü daartoe door de officier van Justitie in Amsterdam is gesommeerd. De mogelükheid is zelfs niet uitgesloten, dat de R.E.M. het op verzegeling en inbeslagne ming zal laten aankomen. Dat blükt uit de overigens büzonder voorzichtige reacties van die züde op de vandaag afgekondigde alge mene maatregelen van bestuur, waarbü o.a. de Telegraaf- en Tele- foonwet op het R.EM.-eiland van toepassing is verklaard (zie pag. 1). Hoewel Corn. Verolme blükens uitla tingen van minister Scholten (Jus titie) in de Eerste Kamer de rege- VOORSCHOTEN Muziekavond Dinsdag 15 december om 8.15 uur wordt in het Cultureel Centrum te Voorschoten een recital gegeven door Ine Roeterink-Vonders, piano en Lucius Voorhorst, fluit. Het pro gramma bestaat uit werken van L. Granom, P. Locatelli, L. van Beet hoven, Ph. Gaubert, A. Roussel, G. Debussy en G. Fauré. Deze avond wordt georganiseerd door de maat- schappü tot Nut van 't Algemeen de partement Voorschoten, „Recht door Recht" vierde feest De buurtvereniging „Recht door Recht", Donklaan e.o., organiseerde voor de oudere buurtbewoners een feestavond in het Bondsgebouw aan de Leidseweg. De toneelsvereniging van de buurt, „De Vriendenkring" zorgde voor een klucht van J. Blaa- ser „Een huls vol verrassingen". On der regie van de heer J. v. d. Hulst kwamen de verrassingen goed over het voetlicht, tot vermaak van de buurt. De feestavond werd besloten met een dansje oJ.v. Rocky Dia mond. Er was voor deze „buurt- avond" veel belangstelling. Inbraak in school In de nacht van maandag op dinsdag verschaften onbevoegden zich toegang tot de St.-Jozefschool aan de Elstlaan in Voorschoten door het stuk slaan van een ruit. Hierna werd een bezoek gebracht aan de ondierwijzerskamer en daar werd een kast opengebroken. De insluipers vonden blijkbaar niets van hun gading en verlieten het schoolge bouw zonder iets mee te nemen. De politie, die de zaak in onderzoek heeft, tast nog steeds in het duister omibrent de insluipers en hun motie- Sinterklaas bezoekt invalide padvinders Ook dit jaar heeft Sinterklaas 'zijn vertrek naar het warme zuiden uit gesteld om als laatste bezoek ter af sluiting van zün triomftocht door Nederland de MHala Panzi Post- groep te onthalen op een groots festijn. Zaterdagmiddag zullen weer vele auto's van leden der Rotary- en Lionclulbs de gehandicapte, steeds thuis zittende padvinders, naar het groepshuis in Voorschoten brengen. Sinterklaas is een graag geziene gast en daarom heeft de leiding een vol ledig middagprogramma samenge steld, dat slechts in de avond zal eindigen. De maandelükse vergadering van de gemeenteraad van Voorscho ten zal deze maand plaats vinden op vaijdag 18 december. ring zou hebben verzekerd, dat de R.E.M. zich loyaal zal gedragen en de uitvoering van de wet niet in de weg zal staan, kan gevoegelük worden aangenomen, dat de R.E.M. niet zal terugtreden, voordat zü daartoe tenminste is gesommeerd. Indien de uitzendingen zouden worden gestaakt zonder dat de jus titie in het geweer is gekomen, mist de R.E.M. nl. mogelykheden om tegen de regering te procede ren. Aangezien haar zender is ver zekerd bü de Lloyd in Londen, die zeker geen genoegen zal nemen met verzegeling, lijkt de kans dat de RE.M. zonder verweer haar bie zen zal pakken, uitgesloten. De toezegging van Verolme houdt ook volgens minister Scholten, zoals hü in de Eerste Kamer liet blijken, niet in dat de REM. van een pro ces tegen de staat afziet. Overigens is er voor de REM. vooralsnog geen reden een dergelijk geding aanhangig te maken. De Amster damse officier van Justitie, mr. Hartsuiker, is nog bezig de stukken te bestuderen en heeft nog op geen enkele wüze laten blüken wat hü van plan is te doen. De maatregel treedt bovendien pas overmorgen in werking en nog steeds wordt aangenomen, dat de REM. nog wel enige tüd zal worden gelaten zich op de maatregel in te stellen. n I TA 1 BEURSOVERZICHT De gemeenteraad van Zoeterwou de heeft gisteravond zün goedkeu ring gehecht aan de begroting voor 1965. Deze geeft voor de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f 2.555.859,49 te zien met een post onvoorzien van f 35.278,49. De kapitaalsdienst heeft aan ontvangsten f 6.868.683,21 en aan uitgaven f 8.055.959,45. Voordat de raadsleden in de gele genheid werden gesteld hun replie ken op het zeer uitvoerige antwoord- schrüven van B. en W. naar aan leiding van de algemene beschou wingen te houden, deelde burge meester J. A. Detmers mee, dat de kerkeraad van de hervormde ge meente een schrijven had gezonden, waarin hü mededeelde verheugd te zün over de instelling van een com missie van advies ingevolge de Al gemene Büstandswet. De kerkeraad echter teleurgesteld, dat in deze commissie niemand zitting heeft van de hervormde bevolkingsgroep. De wens werd uitgesproken, dat alsnog een hervormd lid zal worden aan gewezen. Van de heer Boereboom was een verzoek binnengekomen om een schuur te mogen bouwen achter Don Bosco met een uitgang naar de Schenkelweg. Stolle schakelt Tom Okker uit Tom Okker heeft vandaag in de kwartfinales van de kampioenschap pen van Victoria, die in Melbourne worden gespeeld, een uiterst eervolle nederlaag geleden tegen de promi nente Australiër Fred Stolle, Wim- bledonflnalist 1964. Met 4—6 6—3 108 6—2 plaatste Stolle zich na felle strijd in de halve finales. Vooral in de eerste set speelde de Nederlander voartreffelü'k. Stolle werd volkomen verrast door de snel heid, die Okker in zün spel legde. In de eerste game doorbrak hü al de service van de Australiër. Groot was de spammtag in de derde set. In de twaalfde game kwam Stolle op set- point, maar hü moest tot 9—8 wach ten voordat hü Okkers servioe kon doorbreken. De uitslagen van de kwartednd- strijden zijn verder: Phillips—Moore (Ausbr.) versl. Neale Eraser (Austr.) 6—8 2—6 6—3 6—1 6—1; Roy Emer son (Ausbr.) versl. Graham Stilwell (G.-B.) 3—6 86 6—1 6—2; John Newcombe (Ausbr.) versl. Owen Davidson (Austr.) 14-12 2-8 6—3 6—4. Men is reeds geruime tijd bezig met het afbreken van de gasfabriek in Katwijk aan Zee. Vele gebouwen zijn overbodig geworden nu men zelf geen gas meer produceert. Ook de schoor stenen doen geen dienst meer. Het slopen daarvan is geen eenvoudig werkje als slo per moet men geen last va\ hoogtevrees hebben. Foto L.D./J. v. Duljn, Katwük a/Zee) Ned. Studentenraad wil vastlegging van rechten in de wet Ook op vergoeding van studiekosten (Van onze correspondent) De Nederlandse Studentenraad heeft zün dagelü'ks bestuur opgedra gen de minister van O. K. en W. te verzoeken een commissie ad hoe te benoemen waarin vertegenwoordigers van de NSR zitting hebben. Deze commissie zou uitgaande van het recht op wetenschappelü'k onder- wüs en het recht op studiekosten vergoeding de gevolgen van het vast leggen van deze rechten in de wet" moeten bestuderen. De NSR heeft hierbij overwogen dat de democratisering van het we- tenschappelük onderwijs een grond slag moet vormen voor het beleid. Dat ook het recht op studiekosten vergoeding moet worden vastgelegd vloeit voort uit het feit dat het geen zin heeft iemand een recht toe te kennen als men hem niet behoorlük voorziet van middelen om van dit recht gebruik te maken. De NSR is'bare vakantie... van mening dat het recht op weten- sdhappeüjk omderwüs momenteel al leen formeel wordt erkend. NSR hoopt dat tot instelling vai in de motie genoemde commissie kan worden besloten in de zitting vaj Tweede Kamer van 21 december.. WÜ tekenen hierbü aan, dat het ons wel wat te simplistisch gesteld lükt, aan het recht op studie ook het recht op studiekostenvergoeding te ontlenen. Het recht van ieder te studeren, betekent op zichzelf nog niet dat de gemeenschap dus ook verplicht is te betalen; waarmee wü overigens geenszins een standpunt willen innemen over de wenselijk heid of onwenselykheid van studie- loon op andere gronden. Per slot van rekening heeft ook iedereen het recht, desgewenst een vakantie in Zuid-Amerika te gaan doorbrengen, maar niemand mag aan dit recht de claim ontlenen, dat de gemeenschap hem dus de financiële middelen moet verstrekken voor een dergelüke kost- Bü de replieken sprak de heer Joh. m Vliet zün teleurstelling uit over het feit, dat de buurgemeente Leiden voort blüft gaan met van de trage Üze van handelen in het Industrie schap „De Grote Polder" steeds Zoe terwoude de schuld te geven. Leiden neemt, aldus deze spreker .voortdu rend de gelegenheid waar, büvoor- beeld inzake de grenswüziging, Zoe terwoude te kwalificeren als tegen- houder. De burgemeester sprak de hoop uit, dat Leiden zich voortaan dergelüke opmerkingen zal ont houden. De heer H. v. d. Ploeg merkte op, it er in het uitvoérige antwoord in B. en W. nog enige onduidelük- heden zün o.a. ten aanzien van de sportvelden, het instructiebad, de Zuidbuurtseweg, de woningbouw, het plan Westeinde en de bouw van een meisjesschool. Burgemeester Detmers antwoordde, dat de realisering van het sportvel dencomplex wacht op de plannen de Kon. Ned. Heidemaatschap- PÜ. Ook speelt de bestedingsbeper king een rol, zoals dat bü vele ka- pitaalswerken het geval dreigt te worden. De verbetering van de Zuid buurtseweg achten B. en W. niet zo urgent in verband met de kerkbrand, waardoor de bouwplan van het bejaardencentrum en de scholen in die omgeving niet zul len doorgaan, maar verlegd zün aar het dorpscentrum. De plannen voor de woningbouw zün gereed. Het wachten is op het vaststellen van de grondprüs, waar op herhaald verzoek nog steeds niet is voldaan. Tot de heer Van der Ploeg zei de eerste burger, dat de bouwvereniging nog geen plan heeft ingediend voor de woningbouw in de Westeinder Polder. Ook het plan meisjesschool houdt hiermee ver band. De heer Westerman informeerde aar de verwerving van de benodig de grond voor de aanleg van een voetpad langs de Noordbuurt, waar op de burgemeester mededeelde, dat het wachten is op een eigenaar, die vandaag zal beslissen. Hierna werd de begroting goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. besloot de raad twee hectare grond te kopen in de gebr. Van Teyllngen voor 70.682 voor de bouw van een riool waterzuiveringsinstallatie in de Westeinder Polder. Dit object kan nu worden gerealiseerd. een vraag van de heer C. J. Leeuwen deelde burgemeester Detmers mee, dat de raad besloten heeft de Geerweg Geerpolder te Gedrukte markt Amsterdam, 10 december. Op praktisch alle fronten hebben de internationale waarden vanmiddag terrein moeten prijsgeven ten op zichte van het voorgaande slotni- veau. De omzetten in de meeste hoofdfondsen waren minimaal. Het publiek hield zich merendeels afzü- dig, terwül van de arbitrage ook niet veel uitging. Kon. Olie opende f 1,— lager op f 155,60. Philips lag bü de opening bepaald zwak op f 152. La ter daalde dit fonds als gevolg van Amerikaanse verkopen en aanbod van de beroepshandel, tot f 151,20, waarna weer een licht herstel intrad. De slotkoers van gisteren was voor Philips f 153,30. Ook Unilever noteer de lager op f 145,50 (f 146,40). Voor Hoogovens werd 552 als advieskoers opgegeven, tegen gisteren 553 als ge dane koers. Aku daalde anderhalve punt tot 485, waardoor de koersval voor deze aandelen erg meeviel ge zien het feit, dat de Amerikaanse dochter van Aku, American Enka, gisteren in Wall Street circa 3 dollar lager sloot. De gehele tendens op de Newyorkse beurs was gisteren flauw. De Nederlandse hoofdfondsen sloten er fractioneel lager. Gedurende de gehele beursduur droeg de handel een kalm karakter, behoudens voor Philips. De Scheepvaartsetcor was vrij goed gedisponeerd. Voor HVA bestond be- ginbeurs wat publieke belangstelling waardoor de koers zich ruim een punt verbeterde tot 143. De Staats- fondsenhoek bleef praktisch op het voorgaande slotniveau. Aandelen Van Gelder zette de op mars van de voorgaande dagen voort. De advieskoers was 140 (138). De uitbreiding van zaken, door het stich ten van een verkoopmaatschappij in Oostenrijk, was niet van invloed op de koers van aandelen Vettewinkel. Deze aandelen waren de laatste tüd al vrü sterk gestegen. De 5%% con verteerbare obligaties TUburgsche Waterleiding kwamen voor het eerst in de notering met een advieskoers op 110%, tegen 109% overeenkomende met de laatste olaimprijs. WISSELKOERSEN Amsterdam, 10 december. Londen 10.02%—10.02%; New York 3.59%—3.59%; Montreal 3.33%-3.34%f Parüs 73.30%—'73.35%; Brussel 7.23% —7.24%; Frankfort 90,32—90.37; Stockholm 69.77—69.82; Zürioh 83.25 —83.30; Milaan 57.48%—57.53%Ko penhagen 51.94—51.99; Oslo 50.21— 50.26; Wenen 13.90%—13.91%; Lissa bon 12.50-12.51%. Donderdag, 10 december 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1.000.- Ned. '64 5% 98H 98B 96% 96% Ned. 58 4% 93% 93* 5 Ned. 59 4% 92% 92% Ned.'60-1 4% 93% 93% Ned. '60-11 4% 92 91% Ned. 59 4% 91% 91* Ned. '60 4% 90* 90% Ned. '61 4% 90 90* Ned. '63 4% 89* 89% Ned. '47 3% 79% 79H Ned. 53 3% 86% 87 Ned. '48 3% 77* 77% Ned. '50 I-n 3% 78H 78f| Ned. '54 I-II 3% 80% 80% Ned. 55 13%.. 80% 80% 8 Ned. '55 n 3% 84 84 Ned. '37 3 84% 84% Ned. Gb obi '46-3 84% S 84* 8 Ned dol in. '47 3 89% 89% Ned. Inv. cert. 3 97% 5 Indië '37 A 3 90% 90% Ned. wonbl. 57 6 102% 102% N. wonbl. '68-59 91% 91% led. wonbL '604% 92* 92* ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 108% 108% Ver. HVA-tnü. 141% 141% Ai.ü 486% 484% Deli MÜ cert 116.— 116.— Hoogovens cert. 553 557 Philips gem. bez. 15350 151.70 Unilever cert 146.45 145.60 Dordtse petr 715% 708% Kon P (50 f 20) 156.65 155.50 Holl. Amer. Lün 100% 100% Java China Pak. 148 148% KIM 72.90 72.50 Kon. Ned. St.boot 136% 137% Kon Paket MÜ. 157% 159% Stoomv MÜ Ned 131% 132% Niev Goudr. cert. 95% 97% 9. Ommeren cert 240 239 Kon Rott. Loyd 133 134 N. Scheepv. Unle 127% 127% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES A'dam '47 A'dam '48 8% R'dam '52-1 4% idem '37 I-m 8% Bankwezen Bank N.G 65 6% dem -68 5 idem '64 1 N.WJ3 53 4% 3VG Rspbr '63 97H 97% 94% 94% 94% 94% 90% 90% 168 169 143% 143% Inaustr. Obligaties VERKLARING OER TEKENS >edaan cd laten Tedaan en bieden Premlelenlnren 79 79 110 112 82% 82% 81 80% 83 83% 84% 84% 77% 77% 77% 77% 78 77 77% 77% 87% 89 88% 90% 0 nil 89% 89% 104 b 106% 87% 88% Premieleningen Alkmaar 56 2% A'dam '53 3 A'dam 51 I 2% A'dam 56 I 2% A'dam 56 n 2% A'dam 56 IH 2% A'dam '59 8% Breda '54 1% Drodrecht 56 2% Eindhoven 54 2% Enschede 54 2% Den Haag 52 12% Idem n 2% R'dam '52 I 8% Idem n 2% Idem 57 8% Utrecht '52 8% Z.-Holl. 1957 2% Zuld-Holl '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen tnterunie f&o 204.50 203.50 Nefo f50,- 108.50 108.50 Robeco 229 ünltaa f60,- 493 494 Ver. Bea. v 94 f50 127 127 Europa I 10 pb 531 535 Alg. Bank Ned. 295 292 èPf0 65.50 6550 Cultuur bank 19 Hol] Bank O eert 239% 240 Ned. Mid.bank 105 R.VB. eert. 790 784 Industrie Ondernemingen Albert Heün 611 611 8erkel's Pat209 Borsumü-Wehry 65% Bronsw177 Calvê Delft eert. 987 K Pap. v. Gelder 138 K Ned Grotsm. 103 De Gruyter pref b 150 Holl Constructie 440 Eng. bur v Bnüv 150 Internatio 279 v. Kemp en Beg 136 b Kon Zout Set Jen 906 Leidse Wolspxü 380 MUil er eD Co. NB 273 Ned. Kabelfabr. 338 Philips pref 5550 Rott Droogd MÜ 249% EMS 215 Ver Macüiabr..169% Ver Touwfabr 378 Vlhamy 167% Walvisvaart 67% Wernlnk's Betmü 208 Wilton Füenoord 190 v. Wük Heringa 129 Zaalberg 104 Münboow en petroleum Blllton 2de r. 409 Kon. Petr. (l 20) 157.— Am er fondsen 202 65% Janad Pacific R. 53 52* 90% Intern Nlca&i 91 Anaconda 55% 54% Bethleöem JM 35* 35% Jltiee Service 74% 73% JeneraJ Motors 94% 93 U Cennecott 93% 91% Republic steel 42% 42% Shell DU 57% 57% Onion Pacific 43% 43 On States Steel 52% 52 Bieden 61a dividend Exclaim Laten

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 15