HUNTER, mèt en zonder filter echt een lekkere Amerikaan S HUUR Voorstellen van raadsleden Sportterreinen op grondgebied van randgemeenten J Aquariumvrienden sloten jaar af DR. HUYCENS AANVAARDDE LEIDS LECTORAAT MIDDELEEUWS LATIJN Genie besteedt verfwerk aan ECONOMISCHE ONTWIKKELING GUNSTIGER Oudste Christendom in liet Rijnland Routes N.Z.H.V.M. worden omgewisseld Elisabeth Lugt in „La voix humaine" Shirley Trea en Johnny in Leiden Opgericht I maart 1860 Woensdag 9 december 1964 Tweede blad no. 31437 Tijdens dc komende begrotingsbehandeling komt ook een aantal door dsleden ingediende voorstellen aan de orde. De heer A. Versnel (P.v.d.A.) legt de raad drie voorstellen voor, welke beogen te voorzien in 't tekort aan sportaccommodaties. Zijn eerste voorstel luidt: de raad, gezien het gebrek aan veldsportterreinen en het tekort aan iplejruimte binnen de gemeentegrenzen, verzoekt het College van B. en W. te doen nagaan of door contact op te nemen met de randgemeenten, de aan leg van veldsportterreinen voor Leidse clubs op het grondgebied van deze gemeenten kan worden bevorderd. ^modaties lbU de Dl ■Jverzoekt ■■ft ontwer; De overige door hem ingediende voorstellen luiden als volgt: de raad, [T ïovertuigd van de achterstand op het gebied van sportaccommodaties, ver- joekt het College van B. en W., aan de raad een tienjarenplan met in vesteringsschema voor te leggen, ten einde genoemde achterstand in te M fcialen en de raad, gezien de achter- jtand op het gebied van sportaccom- het tekort aan personeel Dienst van Gemeentewerken, het College van B. en W„ ontwerpen van nieuwe accommo- daties in het vervolg op te dragen aan particuliere architecten. 1 HERZIENING VAN LENERSVERGOEDING De heren E. R. Frans en drs. G. de Bruyn (P.S.P.) hebben de vol gende voorstellen ingediend: de Jiraad, van mening zijnde, dat de le- ^•nwsvergoeding van de Gemeente lijke Dienst voor Kasbeheer en Kre dietwezen, te hoog is, nodigt het Col- nteijege van B. en W. uit, stappen te ^ondernemen, die er toe leiden, dat dit voor de leners in gunstige zin rtniwordt herzien. De raad nodigt het College van b en W. uit, zodanige maatregelen 8 'te treffen, dat de Toonwinkel van de Stedelijke Lichtfabrieken, de door m«jhaar tentoongestelde apparatuur aan Tfijderden kan verkopen, zonder dat zij de winstmarge aan particulieren «moet afstaan. Hij meent, dat alleen enj Omdat het de laatste bijeenkomst van het jaar was, hadden de leden van de Leidse Aquarium- en terra- r. Jriumhouders Vereniging „De Na- i tuurvriend" hun vergadering van gis- Is 'teravond in het Petruszaaltje aan de y iLarr.menschansweg een feestelijk 5 itintje gegeven. Er werd een grote «loterij gehouden, er werd een koekje 7 gepresenteerd en er was wat muziek. Maar het hoogtepunt van de avond lwas toch wel de lezing van de heer 5 VA. van de Nieuwenhuizen. Onder de titel „De gouden draad" maakte de ?heer Van de Nieuwenhuizen een 'rondgang door de natuur op een j) wijze zoals de aquarium vrienden, die «nog niet vaak gezien zullen hebben. De dia's die hij bij zijn (op de band 1«| opgenomen) verhaal gebruikte wa rren uitzonderlijk goed. De heer Van a de Nieuwenhuizen liet een aantal vo- jt gels in de broedtijd zien. Het voed- l.3( sel van die vogels bestaat in hoofd- zaak uit insekten en de heer Van de Nieuwenhuizen het zien met welke middelen de insekten zich proberen te verdedigen tegen de vogel. Zij hu moeten het daarbij vooral zoeken in Ode camouflage. Daarin zijn sommige 5 l insekten dan ook ware meesters. Op de dia's kwamen de verschillende (J vormen van mimicri duidelijk tot I uiting. Die mimicri was voor de heer -J Van de Nieuwenhuizen aanleiding rf om ook eens bij tropische vissen in abf Art is te gaan kijken. Dat leverde 3j weer een aantal goede dia's op, waar- n|in ook het soms merkwaardige ge drag van sommige vissen goed te zien waren. Ook de vindplaatsen van tropische vissen werden aan een na na deie beschouwing onderworpen. ZOEKT U EEN SCHOORSTEENKLOK, WANDKLOK of WEKKER V. d. WATER heeft ze. De beste merken JUNGHANS, KIENZLE, HAARLEMMERSTRAAT 181 ALTIJD VOORDELIG BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN A. Zoet; Franciscus Antho- nlua. zn van A. A. Owel en T. J. T. Rotteveel: Yvonne 1 Vogelenzang Nolles; Cornelia, den Hoven en A. C. Gulit; Anna Maria, dr van H. P. A. J. v. d. Spek en M. C. P. Prins; Gwen dolyn Elisabeth Maria, dr van H. T. Hoogenboom en I. M. T._Verkuijlen; Johan Willem, i j.'c. Snaar en K. P. E. FehUnger; Arie zn van T. Heemskerk en A. C. de Vreugd; Willem, zn van J. Rsnema en H. A. Puister; Helena, dr van M. Sierat en M. J. Oudshoom; Roger Wil lem, zn van W. Vink en M. A. T. M. Vermee. GETROUWD A. G. Erades en M. G. van der Wllk. OVERLEDEN Nysse. 6 maanden, dochter; W. Esveldt, 90 Jr. Jr. P. S. Groen. S. C. Mao Leod, op deze wijze de Toonwinkel haar voorlichtende taak kan voortzetten en toch tegemoetgekomen wordt aan de bezwaren van enkele raadsleden, die deze wrinkel wilden opheffen, om dat zy teveel zou kosten. Rioolbelasting Mr. F. Portheine en de heer L. Zilman (V.V.D.) hebben een amen dement ingediend op het voorstel in zake wijziging van de verordening op de heffing en invordering van een belasting onder de naam van riool belasting. Behalve enkele redactie wijzigingen stellen zij voor de extra verhoging van de rioolbelasting niet Generaal". Tenslotte is er een motie vai heren P. C. A. ten Broek, M. Ham en S. W. C. van Egmond (K.V.P.) van de volgende inhoud „de raad van de gemeente Leiden, ir vergadering bijeen voor de behan deling van de begroting 1965, van mening dat elke agglomera ting op het ontwerp van het Be sluit verfijning algemene uitkering bevolking-agglomeraties genoemde omstandigheden zich ook voor de ge meente Leiden voordoen. van mening dat iedere agglomera tiekern, ongeacht het aantal inwo ners, ten behoeve van de agglomera tie voorzieningen treft, waarmede bij de vaststelling van de bedragen per inwoner, genoemd in artikel 10, ste lid der financiële verhoudings wet 1960 geen rekening is gehouden. spreekt zijn teleurstelling uit over het feit, dat de verfijning algemene uitkering bevolkings-agglomer slechts geldt voor gemeenten met 150.000 of meer inwoners. verzoekt het College van B. ei deze motie ter kennis te brengen van de Regering en van de Staten Latijn in Outremer Gistermiddag heeft dr. R. B. C. Huygens het ambt van ge woon Leids lector in het middel eeuws latijn officieel aanvaard met een openbare les in het Groot Auditorium over Latijn in Outremer". Na de eerste kruistocht (1099) vormden zich in het Nabije Oosten enkele christelijke staten, die zich met meer of minder succes tot 1291 tegen de aanvallen der Moslims heb ben weten staande te houden. Die twee eeuwen vormen in Europa een hoogtepunt in de latynse literatuur de middeleeuwen, aldus dr. Huy gens. In de kruisvaarderstaten (het ko ninkrijk Jeruzalem, het graafschap Tripoli en de vorstendommen van Antiochië en het Overjordaanse) heeft het latijn eveneens een rol in de literatuur gespeeld. Ondanks de verwoestingen, door de voortduren de oorlogen aangericht, en de totale vernietiging van alle sporen der kruisvaardercultuur met uitzon dering van de bouwkunst) na de uiteindelijke overwinning der Ara bieren, is er aan literaire getuige nissen nog juist voldoende over om m indruk te krijgen van de rol in het latijn aldaar. Vooral de geschiedschrijving is be langrijk geweest. Spreker staat stil hij het feit dat het latijn zich zolang heeft weten te handhaven, ondanks het feit dat het door niemand meer gesproken werd, en in feite een vreemd element in de cultuur ge worden was. Over dit opmerkelijke verschijnsel is al veel geschreven en geeft eveneens zijn mening daarover. De belangrijkste Latijnse schrijver der kruisvaarderstaten is de aartsbisschop van Tyrus, Wil lem, geweest (omstr. 1130-1184), wiens door spr. kort geleden ont dekte autobiografische werk een ge heel nieuw licht werpt op zijn per soonlijkheid en tevens belangrijke gegevens brengt over het toenmali ge universitaire onderwijs in Frank rijk en Italië. Na de openbare les, die met de ge bruikelijke toespraken werd beslo ten, recipieerde dr. Huygens in de van de Academie. In het gebouw van de Genie aan de Morsweg werd vanmorgen het verfwerk aan verschillende gebouwen in de dienstkring Soesterberg aan besteed. De laagste van de zeventien inschrijvers was het schildersbedrijf Furster en Mens NV uit Zeist met een bedrag van f 47.500. Op één na laangste inschrijver was het schil dersbedrijf Van Rijswijk met een bedrag van f 61.500. De hoogste in schrijver was de fa. Weijsters met een bedrag f 78.300. Ook werd het 1-jarig onderhoud van militaire ge bouwen, werken en terreinen (verf werk) aanbesteed. Daarbij bleek de firma L. van der Pol uit Hagestein f 89.750 de laatste van de twintig in schrijvers was. De fa. Weijsters was de op een na laagste inschrijver met f 94.000. De hoogste inschrijver voor dit object waren de firma's Van Tuyl en Hutjens, beiden met 111.000 gulden. 'het superieure Afenolfilter dat (anders dan gewone filters de smaak van de fijne Amerikaanse tabak niet versluiert. Ook Adviesbureau NKV Het wetenschappelijk adviesbureau van het Nederlands Katholiek Vak verbond komt in een studie van de beschikbare gegevens tot de conclu sie, dat de Nederlandse economie zich gunstiger, met name ten aanzien van j de produktiviteit en de investeringen, j ontwikkelt dan het Centraal Plan- bureau heeft geraamd. Het bureau verwacht, dat de ontwikkeling ook I in 1965 gunstiger zal zijn dan het zich in de raming van het Centraal Planbureau laat aanzien. KING SU* Lezing dr. H. Borger (Bonn) Het oudste christendom in Rijnland. Over dit onderwerp sprak gisteravond dr. H. Borger uit Bonn, in het Rijksmuseum van Oudheden. De schriftelijke bronnen betreffen de het begin van tet christendom aan de Rijn zijn schaars. Van ouds her heeft men getracht deze beter te verstaan en met dit doel werden er reeds in de vroege middeleeuwen opgravingen verricht. Men zocht de lichamen van de martelaren, die naar men meende, ook vond. Uit duidelijke beschrijvingen kan opmaken, dat men ook reeds in de middeleeuwen uitging van bepaal de gezichtspunten. Heden ten dage weet men echter dat deze gezichts punten, die nog in de negentiende golden, aanvulling nodig heb ben. Pas door latere opgravingen is in staat graven van martelaren werkelijk te onderkennen waarbij sr minder op aan komt de ver wondingen vast te stellen, die de dood ten gevolge hebben gehad, dan J. van Stoik overleden In alle stilte, is gistel-middag in het crematorium Westerveld verast het stoffelijk overschot van Jacobus van Stolk, voorzitter van de raad van be stuur van Abraham van Stolk en Zn. N.V., houthandel. De heer Van Stolk is zaterdag op 67-jarige leef tijd in Rotterdam overleden. j was bekend als beheerder van de „Stichting Atlas van Stolk", een kostbare verzameling oude prenten en andere bescheiden betrekking hebbend op de geschiedenis van Ne derland. Hij bekleedde talrijke functies in de houtsector en vond veel voldoening in het werk als dijkgraaf van Schie- land. Hij was ook ambachtsheer van Ameide. Voor zijn verzetswerk gedu rende de oorlogsjaren werd hem een Belgische onderscheiding verleend van het militaire kruis der eerste klasse. Jaarvergadering 0LB „Reuvens" In de gisteravond onder voorzit terschap van mr. P. J. Teebaal ge houden ledenvergadering van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reuvens" werden de jaarverslagen van de secretaris, de heer A. van der Loo en de penningmeester, de heer H. H. Westhof onveranderd en on der dank voor hun vele en goede zorgen vastgesteld, evenals de voor lopige begroting-1965. De heren A. C. Bouman en N. J. Zimmerman werden herkozen als le den van de kascommlssie. De voorzitter deed uitvoerige me dedelingen over de activiteiten van het afgelopen jaar, te weten de uit breiding en modernisering van de hoofdbibliotheek aan de Breestraat en de totstandkoming in samen werking met de r.-k. openbare lees zaal van het gemeenschappelijke filiaal in het Houtkwartier. Voor de naaste toekomst zijn in voorberei ding de oprichting van dergelijke fi lialen in Zuidwest en Leiden-Noord zomede de opening van een muziek bibliotheek in het hoofdgebouw. Met voldoening werd geconsta teerd dat het aantal leden-lezers en jeugdlezers weer met ongeveer 500 toenam, terwijl het boekenbezit steeg van 37.211 tot 39.944. In totaal vond Tussen Wassenaar en Den Haag Verbetering bij viaduct Met ingang van 1 januari 1965 zal een belangrijke verandering worden aangebracht in de route van de N.Z.H.-buslijnen tussen Wassenaar en Den Haag. Op die datum zullen de routes van de lijnen 20, 21 en 22 enerzijds en van lijn 43 anderzijds tussen Marlot en het station Staats spoor worden omgewisseld. Dit betekent dat de bussen van de lijnen 20, 21 en 22 voortaan via de Benoordenhoutseweg in Den Haag zullen rijden en vervolgens rechtuit onder het viaduct in de Landschei- dingsweg de Rijksstraatweg, blijven velgen naar Den Deijl en verder naar Wassenaar (Van Oldebarnevelt- weg), Katwijk, Noordwijk en Haar lem. De bussen van lijn 43 zullen de Bezuidenhoutseweg volgen om ver volgens via de Landscheidingsweg over het viaduct de Wittenburgerweg te bereiken, vanwaar de gebruike lijke route via het park De Kievit naar de Van Oldenbarneveltweg en verder naar Leiden wordt gereden. In de richting Den Haag wordt even eens de Wittenburgerweg gevolgd naar de oprit van de Landscheidings weg en vervolgens via deze weg naar de Benoordenhoutseweg gereden. De NZH ontveinst zich niet dat deze wijzigingen in een traditionele ongeveer een kwartmiljoen uitlenin gen plaats. Aan de directeur, de heer W. J. Hariot, de adjunct-directrice, mevrouw S. M. E. Ruckert en het personeel werd hulde gebracht voor de wijze waarop zij onder moeilijke omstandigheden hun taak ten uit roer hebben gebracht. verbinding door sommige reizigers als een achteruitgang zal worden be schouwd. Bij het met het gemeente bestuur van Wassenaar gevoerde overleg bleek echter dat een door de NZI» voorgestelde oplossing om dit nadeel te ontgaan om praktische re denen voorshands niet te verwezen lijken is. De NZH vertrouwt overi gens dat de achteruitgang voor een aantal reizigers wordt gecompenseerd docr de aan alle reizigers ten goede komende voordelen van de route-om wisseling. De ingewikkelde en tijdrovende omwegen die thans voor de bussen van lijn 43 noodzakelijk zijn om van de Rijksstraatweg op de Wittenbur gerweg en die van de lijnen 20, 21 en 22 om van de Rijksstraatweg op de Landscheidingsweg te geraken zullen tot. het verleden behoren. Bovendien zal de algemene ver keerssituatie bij het viaduct in Marlot nu veel overzichtelijker kun nen worden, hetgeen een van de oogmerken was van de Wassenaarse vt .-keerspolitie, op wier verzoek de NZH tot deze wijziging heeft beslo ten. Voor de meeste reizigers zal de route-omwisseling weinig verschil maken omdat de belangrijkste stop plaatsen in Den Haag (Staatsspoor en Hollandse Spoor) voor beide lij nen blijven bestaan. Bovendien zijn de plaatsbewijzen tussen Wassenaar (Van Oldenbarneveltweg) en Den Haag (Staatsspoor en Hollandse Spoor) wederzijds op de lijnen 20, 21 en 22 of 43 geldig. Verkeersongevallen In november werden in Leiden niet minder dan 365 verkeersonge vallen geregistreerd, waarvan 33 met gewonden. In totaal kwam het aan tal ongevallen ln de eerste elf maan den van dit jaar daardoor op 3208, reeds twintig meer dan in het gehe le voorgaande jaar. Het ongevallen- cijfer van de lopende maand zal dus een „extra" voor dit jaar wor den wel veel meer te onderkennen hoe noodzakelijk het is de vondstomstan digheden in hun geheel te onderzoe ken. 't Raadsel van 't oudste christen dom is alleen dan op te lossen, wan neer men dit begin in samenhang ziet met de latere geschiedenis van deze graven. Xanten. De kern van het middel eeuwse Xanten wordt gevormd door een Romeins dubbelgraf, waarin tus sen 348 en 363 twee mannen zijn bijgezet, waarschijnlijk martelaren, die klaarblijkelijk een gewelddadige dood gestorven zijn. Dit dubbelgraf was niet alleen de oorzaak van het ontstaan van een laat-Romeins graf veld, maar ook werden op deze plaats eeuwenlang Merovingers begraven, vanwege de nabijheid van dit graf. Uit de dodenkapel groeide in de achtste eeuw een kerk. Omdat men toen de martelaren zocht veel doden vond, die men voor martela- hield, bouwde men nog vóór 800 kapittelkerk met woonhuizen. Deze aanleg werd het begin van het middeleeuwse xanten dat dus ont staan is uit het martelarengraf. Neuss. De Münsterkerk van St.- Quirinus staat op de plaats van een Romeins grafveld, waarop ook een kapel. Grafveld en kapel zijn aan leiding geworden tot het bouwen van het klooster op deze plaats. Hier ech ter is de oude ontwikkeling door de nieuwe overdekt. De kloosterkerk paste zich slechts in zover by het oude aan dat zy op de plaats van de antieke kapel gebouwd werd. Bonn. Uit een christelijk grafcom plex ontstond een grafkerk. Daarin waren waarschijnlijk de patroons van de stad Cassius en Florentius begraven, die vóór 300 gestorven zijn. Omstreeks 400 ontstond de eerste kerk die in Karolingische tyd tot een kapittelkerk werd vergroot. Te gelijk met het kapittel ontstond een handelsplaats. Deze bestond uit een straat met kleine eenvoudige huizen. Het begin van een serie kerken in het Rijnland valt dus in laat- Romeinse tijd. Zy zjjn ontstaan uit laat-antieke doden-„memoriae", die boven graven van martelaren of an dere verdienstelijke persoonlijkhe den waren opgericht. Dat is maar één kant van het ontstaan van het christendom aan de Rijn. Daarnaast waren er ook Romeinse stadskerken. Van deze is er tot nog toe maar één opgegraven, nl. de grote dubbelkerk in Trier. In Bonn, Keulen, Neuss en Xanten zyn zij tot nog toe niet ge vonden. BEKRONINGEN L.P.K.V. Voor de jaarlijkse clubshow de Leidse Pluimvee- en Konijnen- sportvereniging waren in totaal 218 dieren ingezonden, w.o. 138 konij nen. De legpenning van de gemeen te werd gewonnen door de heer R. Welting met een witte Vlaamse reus (pred. I z.z.g.), terwijl de door ons Blad geschonken legpenning in han den kwam van de heer P. Hemerik. eveneens met een Vlaamse reus. De overige bekroningen waren als vclgt: de mooiste hoender van de tentoonstelling werd Ingezonden door de heer W. Gysman (Orpton zwart), de mooiste inzending van de dames leden kwam van mevr. De Greef (Bramh. donker); sierduiven (mooi ste) W. Polanen (Deense ekster zw. pred. I z.z.g.), mooiste doffer: P. v. d. Leek (met hoogvlieger). Mevr. v. d. Wijngaard werd met Lux de mooi- in de middenrassen: ereprijzen werden gewonnen door P. Marijt met Rus zw., R. Jansen met rood oog Pool en door mevr. Marijt-Strien met Rex Br. marter. Mooiste ram voedster van R. Jansen met rood- oog Pool en D. Bavelaar met Franse hangoor. In de jeugdklasse werden de prijzen gewonnen door A. Augus- tinus met Havanna, S. A. Visscher met witte VL. reus, mevr. Zuidhoek- Star met blauwoog Pool. Mooiste siervogel: P. de Groot met muskus eend. Op het morgenavond te geven vier de abonnementsconcert van het Re sidentie-Orkest onder leiding van Willem van Otterloo zal Elisabeth Lugt te horen zijn in de lyrische tra gedie in een acte van Jean Cocteau op de muziek van Francis Poulenc „La voix humaine" („De menselijke stem"). AANVARING KOST 29 JONGE MENSEN HET LEVEN IN FINLAND Na een aanvaring tussen een sleepboot en een motorboot by Rau- mo in Finland zijn gisteravond 29 personen verdronken. Met de motor boot waren drie soldaten en 40 jonge meisjes op weg naar een dansavond in een kasteel buiten de stad. De sol daten en 11 meisjes van beneden de twintig jaar worden vermist. De motorboot van de militairen behoorde toe aan de kustartillerie. Zij kwamen de jonge meisjes halen voor een feest van de soldaten. Bij het wegvaren werd de boot geramd door een sleepboot. In het donker van de nacht was het reddingswerk buitengewoon moeilijk. Kikvorsman nen en anderen hebben de gehele nacht gezocht naar de vermisten, maar tot dusver zonder resultaat Er s een militaire commissie van on derzoek naar de plaats van de ramp gezonden. Een van de geredde meisjes is er in geslaagd in ijskoud water naar de kust te zwemmen. Alle overleven den werden naar een ziekenhuis overgebracht, waar zes van hen wer- len opgenomen voor observatie. Haar toestand is niet ernstig. Klank - explosie voor militairen De wereldpremière hiervan is ge- gegaan op 6 februardi 1959 in de Pa- rij se „Opera Comique" met Denise Duval als soliste, nadat deze tragedie, die een ontroerend laatste telefoon gesprek betreft, reeds vele malen zon der muziek was voorgedragen. Het programma bevat voorts frag menten uit Mendelssohn's „A mid summer night's dream" en het fluit- I soldaten dapper werd meegezongen concert van Jacques Ibert, met Koos Na deze verrassend vlotte Trea ging Verheul als solist. het doek op voor Shirley, die zoals Het is een goede gewoonte, dat bekende Nederlandse artiesten af en toe voor de militairen optre den. Deze goede gewoonte werd gis teravond in de Leidse Doelen kazerne voortgezet. De belang stelling voor deze ontspannings avond was zo groot, dat er in de grote manschappenkantine geen plaatsje overbleef. Geen wonder, want op de planken verschenen behalve twee „sterren" van het Knokke-festival, Shirley en Trea van der Schoot, pardon Dobbs, ook Johnny Lion en zijn Jumping Jewel. Vooral de laat- sten zorgden voor een enorme klankexplosie, die gehoord de reacties van de koksschool-mili- ren niet luid genoeg kon zijn. Det Jumping Jewels, gekleed in hemelsblauwe pakjes en met schoei sel van dezelfde kleur stampvoetend op het podium, deden hun naam alle eer aan. Zelfs de drummer sprong in zyn enthousiasme meer dan eens bo ven zijn „instrumentarium" uit. In strumentale nummers als "Red River Rock" werden afgewisseld door „zang van combo-leider Lion ("I feel fine"). Het meeste succes bij de in Leiden gelegerde militairen oogstte evenwel het zangeresje Trea, voor wie her haaldelijk „gehaald" moest worden. Het zangeresje, dat geleerd heeft hoe met een microfoon om te gaan, deed een uitgebreide keus uit haar reper toire: "Tennessee Waltz", "Be my baby". "Let me go lover". "My boy lollypop", "Its for you" en „Parel van Zuidzee", een heerlijk romantisch liedje, waarvan het refrein door de bekend voor het komende jaar tal van reizen, onder meer naar Polen en Tsjecho-Slowakije, op haar pro gramma heeft staan. Ook dit zange resje bracht de militairen in extase niet zozeer door haar verschijning als wel door haar eigen aparte (jazz- styl). Zichzelf op de piano begelei dend, bracht zij voor de pauze werk jes als "Anyone who had a hart", „Georgia" en „Het is een fijne dag vandaag". Shirley, serieus als zij is, zong met veel overtuiging. Des te jammer was het daarom, dat zy met een te forse aanslag speelde. Beter ging het later op de avond, toen Fred Hoogduin haar begeleidde bij "The Saints" en „Tutti Frutti". Mambo Het soldatenfeest werd behalve door Trea en Shirley door nog meer meisjes opgeluisterd. The Young Sisters bijvoorbeeld kwamen met Beatle-lledjes voor het voetlicht en The Dancing Paris aangekondigd als „drie heel mooie meisjes" brachten de zaal in opwinding door met een minimum aan textiel een mambo- demonstratie te geven. Kleuter onder broodwagen Een drie jarige Leidse kleuter is gis terochtend omstreeks half twaalf in de Caeciliastraat onder een rijdende, driewielige broodwagen gelopen. Het kereltje, dat vermoedelijk inwendig letsel kreeg, is door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3