Enthousiaste ontvangst van Paus bij terugkeer in Rome De Gaulle wil voor OAS-ers amnestie Libanon wil wijziging jodenverklaring ,eidóe o4< LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 7 DECEMBER 1964 (Van onze parlementaire redacteur) Minister Soebandrio heeft tijdens Eljn korte oponthoud in Nederland duidelijk laten merken, dat Djakarta niet zo erg tevreden is over de snel heid, waarmee de Nederlands-Indo nesische betrekkingen worden her steld. Zijn woorden ,,Er is nog geen sprake van vooruitgang in concrete uitvoering" zijn van toepassing op de commerciële contacten, die na een eerste hoopvol begin wat aarzelend worden voortgezet. Zij hebben daar naast stellig ook betrekking op de meer politieke contacten. Over enkele weken zullen beide landen ambassadeurs uitwisselen. Ne derland en Indonesië staan dan in een verhouding tot elkaar, die voor bevriende mogendheden normaal is. Formeel gesproken heeft dan de fase van het herstel der diplomatieke be trekkingen zijn voltooiing gevonden. Het is echter geen geheim, dat In donesië meer wil dan dit formele slot en streeft naar wederzijdse bezoeken van de staatshoofden der twee lan den. Redenen Dit streven wordt ingegeven door politieke redenen. Indonesië is politiek gesproken vrijwel ge- isoleerd. Het heeft bij zijn Afro-Azia tische partners nauwelijks enige steun gekregen voor zijn Maleisische politiek. De verhouding met Amerika nadert het dieptepunt. Djakarta doet geen duidelijke keus tussen Peking en Moskou waardoor de relaties met beide landen enigszins haperen. Een sterke band met een van de landen van de E.E.G. die in Djakarta hoog wordt aangeslagen, zou dus welkome bijdrage zijn. Maar naast poltieke redenen zijn er natuurlijk menselijke redenen. Voor Soekarno zou een bezoek aan Nederland en aan Koningin Juliana de apotheose van zijn carrière zijn. Een bezoek van ons staatshoofd aan Indonesië zou het persoonlijke prestige Soekarno nieuwe glans geven,vooral omdat nog nooit tevoren een rege^ rende Oranje het eilandenrijk heeft bezocht. Soekarno heeft de laatste maanden enkele malen duidelijk la ten blijken hoezeer hij een bezoek aan Nederland op prijs zou stellen. „Een uitnodiging zal ik graag aan nemen", zei hij. Duidelijker uitspraak kan men van een staatshoofd niet verwachten. Doodzwijgen IN de Nederlandse poltiek wordt de mogelijkheid van een bezoek ech ter stelselmatig doodgezwegen. Het behoort tot een van de taboes, waar over niet gesproken behoort te wor den. Vreest de regering anti-Indonesi sche demonstraties, die tijdens een bezoek van Soekarno wel eens ge houden zouden kunnen worden? Bestaan er bij het Nederlandse hof bepaalde weerstanden? Wij hebben redenen om aan te nemen, dat zulks niet het geval is. Trouwens de hartelijkheid, waarmee Soebandrio werd ontvangen en de bezoeken, die prinses Beatrix on langs aan Indonesische culturele ma nifestaties bracht, zijn duidelijke te kenen van een milde houding ten opzichte van Indonesië. Té delicaat Blijven dus over eventuele bezwa ren van het kabinet. Het is geen geheim, dat die bezwaren vooral bestaan bij de liberale minis ters en in mindere mate by de C.H.- bewindslieden. Maar de enige be windsman, die behalve minister Luns onplezierige herinneringen aan In donesië heeft overgehouden is mr. Bot, die in het vorige kabinet als staatssecretaris voor Nieuw-Guinea nauw betrokken was by het falende Nieuw-Guineabeleid. Bezwaren van zijn kant zijn dus voorstelbaar. De meest direct betrokken bewindsman, mr. Luns, zal na zijn hartelijke ont vangst in het presidentiële paleis en Bogor waarschijnlijk niet gekant zijn tegen een bezoek. Nu president Soekarno heeft laten weten, dat hy een invitatie zou waar deren en Soebandrio geklaagd heeft over de traagheid in het herstel van de betrekkingen nadert het tijdstip, dat aan Nederlandse zyde het zwij gen verbroken moet worden. Nie mand zal bestrijden, dat een bezoek een delicate zaak is. Maar het stel selmatig zwijgen aan Nederlandse kant wordt na enige tijd meer dan delicaat. Het wordt schadelijk voor de zo moeizaam herstelde wederzijdse betrekkingen. TIPS VOOR DE GEZONDHEID „Ons hart wilde zich verenigen met de harten van het gehele volk" Paus Paulus VI is zaterdag in triomf uit India teruggekeerd waarbij hij door honderdduizenden Romeinen werd begroet in een stad die feestelijk verlicht was met toortsen en schijnwerpers. Het straalverkeersvliegtuig, dat hem zonder tussenlandingen uit Bombay terugbracht landde op het vliegveld van Rome even voor zonsondergang. Spannende minuten Tijdens een benauwende 25 mi nuten op meer dan 10.000 meter hoogte boven Turkije vlogen de Turkse straaljagers die een ere- escorte voor het Pauselijk vlieg tuig vormden slechts op centime ters afstand van het pauselijke toestel. De piloot heeft noodsig nalen per radio moeten uitzenden om de begeleidende vliegtuigen te doen terugroepen. De Italianen en het stadsbe stuur van Rome deden alles wat in hun vermogen lag om de te rugkeer van de Paus na een reis van bijna 13.000 km en een af wezigheid van vier dagen tot een waardige afsluiting te maken van de volkomen onverwachte triom fale ontvangst van Paus Paulus in het India van Hindoes en Mos lims. Premier Aldo Moro ontving de kerkvorst op het vliegveld van Rome. De Paus sprak daar van de onver getelijke emoties tijdens zijn per soonlijk contact met de christenen en niet-christenen van Azië. Ons hart wilde zich verenigigen met de harten van het gehele volk om de verlangens en de verwach tingen te delen, het lijden en de hoop, de gedachten en de ideëen, zei de Paus bij zijn terugkeer. Honderdduizenden Romeinen ston den langs de straten waarlangs de pauselijke stoet door de stad trok. De zware klokken van Sint Pieter jubelden een welkom en de Paus- staande in zijn open auto, glimlachte en wuifde naar de menigte, die brandende fakkels by zich droeg. Meer dan 50.000 mensen waren op het Sint Pietersplein om hem een laatste groet te brengen voordat hij naar de pauselijke vertrekken terug keerde. Voordat hy aan het raam van zijn studeerkamer verscheen om de me nigte op het plein te zegenen, ont ving de Paus een twintigtal kardi nalen en vertelde hy hun over de enthousiaste ontvangst die hem in India te beurt was gevallen. We moeten ons herinneren dat onze kracht is gelegen in de liefde en dat wij moeten samenwerken met allen, zei de Paus. Hart van India Faus Paulus heeft bij zijn vertrek uit Bombay „een vitaal gedeelte van het hart van Inda" meegenomen zei- de Hoekoem Singh, een taxi-chauf feur te New Delhi tot een journa list. Deze spontane opmerking van een eenvoudige werkman evenaart in betekenis overeenkomstige uitingen in allen zonder onderscheid hier, in hoog tot laag. „Zijn gelaatsuitdrukking straalt alles uit waarvoor Gandhi heeft ge streden en is gestorven liefde, ■aarheid, zachtmoedigheid" zeide Ratan Devi, een 72-jarige Hindoe werkster, nadat zij de foto's van de Pa.is in de bladen heeft gezien. Een Hindoe Yogi, de 67-jarige Swami Rama Anand, zeide: „de aan wezigheid van de Paus en zyn uitin gen waren als een golf zeer welkome frisse lucht in de verstikkende at mosfeer van haat, spanningen en oorlogen in de wereld". „Wat zijne heiligheid en mannen van formaat moesten doen is de we reld rondtrekken en vensters openen om frisse lucht en zonlicht binnen te laten in de donkere en muffe krotten van het mensenhart". De Hindoe deelde mee, dat hij de Paus had verzocht een topconferen tie bijeen te roepen van de hoofden van alle godsdiensten om een for mule op te stellen, welke de nadruk legt op hun fundamentele eenheid, het vaderschap van God en de broe derschap der mensen „omdat allen hun krachten kunnen verenigen voor de geestelijke verheffing van de mensheid als geheel". Gearresteerden komen vrij De politie van Bombay is voor nemens 26 leden van fanatieke Hin doe-groepen en nog 200 persomem vandaag vry te laten, aldus een of ficiële zegsman. De gearresteerden werden, zoals be kend, als gevaarlijke elementen ge vangen gezet in verband met het be zoek van de Paus aan India. SYNODE CONFLICT IN GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Veertien leden voor en 13 tegen schorsing van een predikant Het conflict rond de schorsing van ds. A. van der Ziel door de kerkeraad van Groningen heeft in de Geref. Kerken (Vrijgemaakt) grote beroering gewekt. Er wordt nu in toenemende mate door de gemeenten van dit kerkgenootschap aangedrongen op bijeenroe ping van de provinciale synodes in buitengewone zitting. Zo zal de synode van Gelderland en Overijssel tegen het einde van deze maand reeds bijeenkomen om te spreken over de gang van zaken bij de generale synode, die, zoals gemeld, als gevolg van het con flict uiteen is gespat. Ds. Van der Ziel was met goed vinden van de synode van Gronin gen geschorst omdat hy voorstander was van wat in de terminologie van dit kerkgenootschap „samenspre- king" heet met de Geref. Kerk. Ds. Van der Ziel wilde de strenge schei ding tussen de beide kerkgenoot schappen niet en hij was ervoor met de anderen te praten en om te gaan teneinde wat dichter bij elkaar te komen. Zyn kerkeraad had van hem een verklaring geëist, die erop neer kwam, dat hy zich niet langer met de gereformeerden zou afgeven. Ja en neen conflict in „ontstellende vertekening van de werkelijkheid" geven en hun „zware verantwoordelijkheid afwentelen op de schouders van de synode" (d.w.z. de 14) Inmiddels hebben 634 leden van de gemeente Groningen-zuid een be roep gedaan op de kerkeraad om de schorsing te herroepen. Dit beroep is echter afgewezen, omdat de kerke raad eerst de besluiten van de gene rale synode wil afwachten. De gene rale synode is inmiddels uiteenge gaan om de commissies in de gele genheid te stellen de zaak opnieuw te bestuderen. Kerkelijk Leven gem. IV) J. v. d. Hoek Bedankt voor Zuillchem-Nieuwaal en voor Ouderkerk a/d IJssel S. de Jong te Houten (U.). BAPTISTEN GEMEENTEN Benoemd tot algemeen vormingslel- der der Ned. Bapt. jeugdbeweging ds. M. G. BoeBchoten te Amsterdam-West- Oe Thant spoedig uit ziekenhuis Oe Thant, de secretaris-generaal van de VN, die vrijdag in een New- yorkse kliniek is opgenomen, lijdt aan maagvliesontsteking. Vermoe delijk kan hij in het midden van deze week het ziekenhuis verlaten. NOG VOOR EIND-1964 (Van onze correspondent) Wanneer de vele technische obstakels nog tijdig uit de weg kunnen worden geruimd, wil president De Gaulle voor het einde van dit jaar de overgrote meerderheid van leiders en medeplichtigen der voormalige geheime legerorganisatie, de O.A.S., hun verdere straffen kwijtschelden. Van die amnestie zouden ook de enkele honderdtallen O.A.S.-ers kun nen profiteren die nog eens zijn veroordeeld, omdat zij tijdig de wyk naar het buitenland hebben geno men. Alleen hoofd-en andere officie ren als ex-generaal Salan en O.A.S.- leden, aan wier handen eveneens nog bloed kleeft een 260 in to taal zullen van het grote pardon worden uitgesloten. Eén der voornaamste kamerleden van de gaullistische U.N.R._ de links georiënteerde professor in het staats recht Capitant, heeft al een wets ontwerp uitgebroed, dat nog deze week door de regering, onder leiding van generaal De Gaulle, nader zal worden bekeken. Het zyn meer politieke dan hu manitaire overwegingen, die de rege ring deze stap in de richting van de rechts-extremistische organisatie, welke duizenden moorden en andere misdaden op haar naam heeft staan, Ijjken in te geven. Begin volgend jaar staan in Frankrijk gemeenteraadsverkiezin gen op het programma, waarmee de wedloop naar het Elysée, die in prin cipe in december- 1965 moet worden gehouden, al een soort generale re petitie belooft te zullen beleven. Over- het land worden nu reeds door de partijen van het vroegere bewind de voorbereidselen voor die verkie zingen getroffen, met het doel de gaullisten zoveel mogelijk in het iso lement te manoeuvreren, waarbij vooral het rechtse centrum ijverig slaat op de trom van de vergiffenis, de ongeveer 3500 O.A.S.-leden, in gevangenissen of kampen zit ten opgesloten, de vrijheid te kunnen hergeven. Die campagne geniet met e een ondubbelzinnig succes bij het kleine miljoen voormalige Alge rijnse „zwartvoeten", die do regering ook politiek gesproken wel graag in he eigen gaullistische kamp zou zien. Voeten in aarde Technisch gesproken moet de am nestiewet echter nog heel wat voe ten in de aarde hebben, zodat het nog allerminst zeker is, dat het par lement voor het kerstreces, dat 18 december begint, de zaak al rond kunnen krygen. Mochten die ju ridische en andere moeilijkheden voordien niet meer kunnen worden geregeld, dan zal generaal De Gaulle op eigen gezag in elk geval een aan tal graties verlenen, waarvan min stens een honderd vooral jongere O.A.S.-ers profijt zouden kunnen trekken. Toen hij deze verklaring weigerde te tekenen werd het besluit tot schorsing genomen, waartegen ove rigens in eerste instantie andere ker keraden en de classis Groningen en Ommelanden gekant waren. De zaak liep zo hoog, dat zij voor de generale synode kwam en deze besliste met 14 tegen 13 stemmen, dat de schor sing gerechtvaardigd was. Hierop gaven de dertien tegenstem mers, zoals bekend, als hun mening te kennen, dat met een zo kleine meerderheid dergelijke besluiten niet kunnen worden genomen. De 14 ble ven echter bij hun besluit en de der tien hebben zich daarop teruggetrok ken uit de generale synode. Zy wil len niet meer met de 14 voorstem mers samenwerken. Er volgde een communiqué van de 13, waarin zy hun standpunt uiteenzetten. Daarop is nu van de overgebleven 14 een uitvoerige brief uitgegaan naar alle gemeenten van de vrijge- j dat de demonstranten .loor de hoofd- maakt Geref. Kerken. De 14 zeggen, straat van Aleppo liepen met span- dat de 13 in hun communiqué een doeken, waarop de Paus verzocht President Charles Helou van Libanon heeft aan de pauselijke nuntius In Libanon, mgr. Gaetano Allbrandi, verzocht ter kennis van het Vati- caan te brengen, dat Libanon aandrigt op een herziening van de ver klaring van het concilie betreffende de joden, waarin deze worden vrijge sproken van Godsmoord. De Libanese regering wenst een herziening in dier voege, dat het Israël onmogelijk wordt gemaakt, de verklaring uit te buiten, voor politieke doeleinden ten nadele van de Arabische zaak in Palesti na. Christenen van Syrië protesteren Tienduizenden christenen hebben gisteren in de Noordsyrische stad Aleppo protestdemonstraties gehou den tegen de jodenverklaring van het concilie te Rome. In een persbulletin van het minis terie van voorlichting wordt gezegd. VIEF EEN ENKEL WOORE twee keer oprookt laat u hem dan JC niet halverwege uit gaan om hem later op nieuw op te steken. Knip de sigaretten Be ver van tevoren door. U krijgt dan heel wat minder schadelijke stoffen binnen. Als nu toch douchet neem dan afwisselend twee minuten warm en een kwart minuut koud water. Driemaal achter elkaar herhaald, is dit een voortref fe- lijke gymnastiek voor de bloedsomloop Als u nu toch wandelt, doe dan eens deze voortreffenjke adem halingsoefening: vijf passen lang inadem- en.vijftien passen uit ademen. leder half uur drie maal .Weinig moeite .groot nut! BINNENLAND Schip aan de grond Het 499 ton metende Nederlandse vrachtschip Karei Groningen is gisteren voor de West- ,e kust Pij een westerstorm bij het jachtige eiland Mutton aan de grond jpen. De elf opvarenden zijn allen ongedeerd en weigeren het schip te verlaten. omgekomen, toen hij met ln een flauwe bocht op de jauuuuaii tegen een boom botste. Een 49-jarige passagier werd zeer ernstig gewond. De auto sloeg na de botsing over de kop en kwam ln het voortuin van een woning terecht, roiestactie Ongeveer tachtig van de ongeveer 120 grotere emingen ing van enige dagen te protesteren tegen de verhoging van de wegenbelas- voorstel hiertoe werd inge- aangenomen tijdens een za terdag in Marcanti in Amsterdam ge houden vergadering. De collega's overal ln den lande zijn uitgenodigd aan de actie mee te werken. Het is de bedoe ling de vervoersstaklng te laten samen vallen met een extra goede servicebeurt voor het wagenpark. Ton schade door brand Voor méér dan 100.000 gulden schade veroorzaakte een brand ln de nacht van zaterdag op zondag in de keramische fabriek Sint- Joris in Beesel in noord-Limburg. Het aak van de fabriek werd vernield, evenals o.a. een kostbare luchtverhit- ter. Mede door het verminderen van de droogtecapaciteit ls de produktle gestagneerd. Voor het 125 man tellend - - beschikbaar. burgse plaatsj dagavond t al zijn bezi' automobilis woning slaan, zette zijn wagen aan de ep verloor zater- illlebezoek elders door een brand. Een atsje Gi tijdens ittlngen st zag kant "en glng's eens rustig kijken naar de brand. Tot zijn verwondering zag hij echter geen sterveling die zich om het vuur bekommerde. Toen waar schuwde hij de brandweer. De oorzaak van de brand is onbekend. De schade wordt geschat op circa f 65.000. Vee omgekomen Een paard, drie kalveren en 37 varkens zijn ln een brand, die de i BUITENLAND Snelle groei wereldbevolking De wereldbevolking in juli 1964 werd ge raamd op 3.283.000.000. Zij neemt toe met ongeveer 65 miljoen per jaar en op de Lrd be- f zijn opgesteld door dragen. Deze •ezeSc!jfei ïg statist van de Verenigde JNaties. rnans woont 56 procent van de wereldbevolking in Azië, 16 procent in Zuld-Amerika en Afrika en 28 procent ln Europa. Noord-Amerika. de Sowjet- Unle en Oceanle. Straffen in Portugal In Lissabon zijn zeven mannen en een vrouw tot gevangenisstraffen van een tot drieën eenhalf Jaar veroordeeld. Zij waren er van beschuldigd ondermijnende activi- Portugal verboden Geen drank, dan brand Omdat i café geen drank m.eer wilde verkopen, heeft een Duitse gisteren een visfabrlek in brand gestoken arbeider, die hem dit trachtte een 63- geheel te^verhlnderen. vermoord. Na ben toegekeken hoe de uitbrandde met een schade die tegen de anderhalf miljoen gulden loopt stak de zeeman een tweede fabriek ln brand. Daarna liep hij naar de dichtstbijzijnde telefooncel en belde de politie op. Deze waarschuwde de brandweer, die erin slaagde de tweede brand tijdig te blussen. Grote brand ln Londen Twee douanebeambten hebben het leven verloren bij een grote brand ln een goederendepot van de spoorwegen ln Londen. Meer dan 300 brandweerlieden zijn actief geweest. De schade beloopt naar schatting 100 miljoen gulden. Ontploffende benzine en whisky ver oorzaakten hoge steekvlammen. De twee beambten raakten ingesloten in een houten kantoor op de bovenste verdieping. Er gingen 600 goederen wagons en 300 motorvoertuigen ver loren. alsmede een enorme hoeveelheid kerstpakketten. Standbeeld opgeblazen Een gra nieten standbeeld 17 ton, ter ere van een Italiaanse held uit de eerste we reldoorlog opgericht, is zaterdag ln Verona door een krachtige dynamlet- ontploffing opgeblazen. Onder de brokken van het standbeeld van de in Verona geboren Italiaanse artillerie officier Carlo Ederle, vond de politie een stuk karton met de woorden: vrij heid voor Zuid-Tirol. ficieel bezoek r de Bondsrepubliek. Nieuwe atoomonderzeeër De „Ben jamin Franklin", de 32ste atoomonder- ampagne. l.p.v. ■t. tegen de boei lig stuk. Het Francis Mosely Califc Parijs, opgesloten Marian Leon Chaplin Op trouwdi Skorupa. een jaloers 12-jarig jongetje heeft zijn 19-jarlge zuster op haar •olgende ochtend pas door de buren ontdekt, toen zij haar hoorden gillen. „Iemand mag my in Brussel' Gerard Endres, een Newyorkse keersagent. ls naar Brussel vertrc.. waar hij vijf dagen lang als gast de Belgische hoofdstad het verkeer zal regelen. Endres, een veteraan die 18 Jaar in het Amerikaanse leger heeft gediend, verklaarde er geen Idee van te hebben waarom hy voor de reis ls uit genodigd maar „iemand daar mag mij zeker graag". Vissersboot in brand Negen leden brand raakte in het noorden Grote Oceaan. Acht leden van de be manning werden door een ander Ja pans vissersvaartuig gered; verschelde nen van hen hadden zware brandwon den opgelopen. Het vissersvaartuig was bij het schiereiland Kamchatka aan het vissen, toen het ln brand raakte. l'lbrioht contra bureaucratie De Oostdultse communistische leider Wal- w,?lbrlcht heeft In een zondag ge publiceerde toespraak tot het centrale comité van de Oostdultse communis tische party o.m. kritiek geleverd op de J'- uitgang ln nerd. „Men volgen". worden bureaucratie, die de aldus Ulbricht. „Hoe toegepast, des te sneller kunnen schappelljk-techn. vorderingen worden werd de verklaring in te trekken. In het bulletin werd gezegd, dat de demonstranten voornamelijk katholieken de Paus telegra fisch verzocht hebben „het docu ment in te trekken teneinde te voor komen, dat het door het zionisme nieuwe verraderlijke acties wordt uitgebuit". De meeste r.-katholieken van Syrië onen in Aleppo, de economische hoofdstad van het land. Naar een betere verstandhouding Aan de universiteit Pro Deo in Rome is een nieuw studiecentrum gevormd voor het tot stand brengen tn een betere verstandhouding tus- n r.-katholieken en joden. Een woordvoerder van de universi- it zei, dat het centrum op 15 ok tober zijn werkzaamheden is be gonnen. Aan het hoofd van het we centrum staat de Belgische dominicaan pater Felix Morlion. Noodweer in VS en Europa West-O ostenrijk is gisteren ge teisterd door sneeuwstormen, die het verkeer belemmerden en hoog ii bergen gelegen dorpen en nederzet tingen van de buitenwereld afsloten. Een arbeiderskamp in Vorarlberg en een ander in Gargellen-Vergalden werden door lawines onbereikbaar. Beide kampen beschikken echter over voldoende voorraden levensmiddelen, zodat de arbeiders niet behoeven te verhongeren. Op de autoweg van Wenen Salzburg bleven tal van auto's in de sneeuwmassa's steken. Vele bergwe gen werden in verband met het la winegevaar gesloten. In de toeristen' dorpen werden de skiërs gewaar schuwd op veilige banen te blijven. In West-Oostenrijk ligt de sneeuw thans 1.25 meter hoog. In de loop va: week wordt nog meer sneeuw ver wacht. In het Kanton Graubünden Zwitserland zyn het afgelopen weekeinde bij lawines vier personen om het leven gekomen, twee Italianen en twee Zwitsers. Twee herders zijn gedood door lawine die van een bergwand stortte bij Merano in Italië en hen bedolf, terwijl zij hun kudde bewaakten op een lager gelegen helling. Het noordoosten der Verenigd Staten, dat reeds met een dikke laag sneeuw was bedekt, heeft een nieuwe zware sneeuwstorm te verdu ren gehad. In de meeste staten New England viel veel sneeuw. Op de spiegelgladde wegen verongelukten een twintigtal personen. Duizenden woningen en zakenpanden waren van telefoon en elektriciteit verstoken. Op dievenpad Een 21-jarige tuinder uit Leidt, die gistermiddag tijdens een ba mintonwedstrijd in de Plesmanschcj in het dames kleedlokaal was gest pen en daar een bedrag van i gulden uit een portemonnee stal,| door de Leidse politie aangehouden De jongeman is voor de politie get onbekende, reden waarom hij zo sn werd achterhaald. Door de Rijkspolitie is een 2; jarige Leidse koopman aangehoude) die in Rijnsburg is een gestolen pe l sonenauto werd aangetroffen. t koopman had de auto in de afgeli- T pen nacht op de Hoge Rijndijk A Leiden ontvreemd. pie dei omgeving melk dic O O vei in karton de In de week voor Kerstmis zal ee Wassenaarse melkfabriek als eersi in Nederland aan een groot aantj melkslijters in Leiden en omgevin;- Den Haag, Voorburg, Ryswyk, Was senaar en Gouda en omgeving mei in eenmalige verpakking gaan leve ren. Deze melk zal 3 ct. per lit; duurder zijn, dan de melk ln flesse: y die eveneens verkrijgbaar blijft. Me verwacht in de week van Kerstmi 400.000 pakken melk te verkopen, on Deze pakken, die in een Duitse mt chine waarvan de aanschaffin we bijna anderhalve ton heeft gekos on worden gevuld, zijn rechthoekig e vo hebben de afmetingen 15 x 12 x 6 en be Later gaat men ook over tot het vei <iu pakken van karnemelk en het in handel brengen van halve liter-i pakkingen. ov De melk in de pakken zal sma cc keiijker zijn dan de flessemelk, on dat zij z.g. gehomogeniseerd wordt alle vetbolletjes worden fyn verdeel! in de melk, waardoor de smaak ro miger wordt. d< De Wassenaarse fabriek heeft me verpakte melk wij schreven t reeds uitvoerig over ervaring op d' gedaan in Leiden, waar de school d' melk reeds een half jaar in karto: v' wordt verstrekt. i d lel Bibliotheek „Reuvens". 9.30 Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng in Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. N. C. Reis Ver. Excursie naar Haagse Synagoge. Verzamelen ln hal Station. Petruszaal (Lammenschansweg)Dia avond „De Natuurvriend". 8 uur n.m. OudhedenSpr. Borger over „De aanvang Ryksmueeum H. Borger o het christendom ln Rheinland". 7-8 Zomer zorg Filmavond Pelt Hooykaas 8~ WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (aula)Uitreiking Landsteiner-penningen en -plaquettes. 8 uur n.m. Boshuis: Sociëteit herv. Boshuizer- wijk. 7.30-10 uur n.m. Café Van Meizen (Beestenmarkt 13): Ruil- en contactavond Philatelisten- centrum. 7-10 uur n.m. Camera-theater: K. denvergadering Ned. Ver. 1 wen. 2.30 uur nm. Steenschuur 6: Leidse Ver. van Post zegelverzamelaars. 8 uur n.m. Zwijgerlaan 105: Bahaï-ge- DONDERDAG Café De Grot (Oude Singel 2): Vogelshow Avlbus. 8-10 uur nm. Hogewoerd 175Dlenstvergaderlng "ulgen. 7.25 uur n.m. O, en L.AE.: Toneelgroep Centrum. „De dienstlift" en „De minnaar". 8 uur n.m. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting. 2 en 7.30 uur nm. Stadsgehoorzaal: Abonnementscon cert Residentie-orkest. 8 uur n.m. Zomerzorg: Genootschap Nederland- Engelana. Christmas Carols. 8 uur n.m Oegstgeest (Emmalaan 39): Le denvergadering Kon. Ned. Natuurhis torische Ver. 8 uur nm. VRIJDAG De Lakenhal: Ver. Oud-1 Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting. 2 en 7.30 uur nm. Stadsgehoorzaal: LKK „Voor Allen". Concert Yi-Kwei Sze en Felix de Nobel. 8 uur n.m. ZATERDAG Acad. Ziekenhuis: Excursie K. en O. naar nieuwe polikliniek voor interne geneeskunde. 10 uur v.m. Café De Grot (Oude Singel 2) Vogelshow Avlbus. 10 uur vm.10 uur Hogewoerd 175: Dienstlezing Jeho- ceptle 40-jarig best Dr. Van Voorthuysenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 n.m. Openbare lezing: 3 uur n.m Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. 2.30. 7 en 9.15 uur; zat. uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en Studio: „Les amants". 18 Jr. ïmera: „Multery op de Bounty". 14 Ji Dag. 2 en 8 uur; zat. 2 en 6 uui zond. 2, 5 en 8 uur. Rex: „De scherpschutter". 14 Jr. Dat 2.30, .7.15 en 9.15 uur; zond. 2.3C 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „The bridge on the rlve „Verborgen moederschap". 18 Jaai Zondag- en woensdagmiddag 2.30 u „Rusty en het blinde meisje". A.l. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zon<5 stra. Werkd. 10-5 (t/m 14 december). Legermuseum (Pesthulslaan) Tentoonstelling Jan Makkes. 10 uu: i.10 uur n.m. (tot 25 december) .De Ruif" (Janvossensteeg 59): Ten instelling Hans Götze. 12-8 uur n.m Jdag, zaterdag en zondag 12 uur to' middernacht (tot 24 december). Rijksmuseum voor Volkenktmde dags 13-17 uur Rijksmuseum voor Volkenkundi Dag. 10-17 uur; 'szon dags 13-17 i Rijksmui OudhedenDog* iyks 10-5 uur; zond 1-5 i Ryksmuseum voor de geschieden! der natuurwetenschappen: Dag. KM uur: zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apothebei Geopend voor spoedeisende gevallen Zulder Apotheek. Lammenscha.isweg 7 tel. 23553. De dienst van apotheek E Breest Smallenburg te Leiderdorp i waargenomen door di •clallst (of diens waarnemers). WERKRAPPORTEN (Van hedenmorgen i uur) Hfi Hg 33 Amsterdam Den Helder Ypenburg Zuld-Llmh motregen geh. bew. ZUrlch geh. bew. Geneve mist Locarno onbewolkt Belerado geh. bew. Madrid Mallorca Lissabon

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2