caballero Amsterdam belangrijke fase in Alf Ramsey's experimenten M bill brown mm blijven 'aterdagelftal na ,1 rust kansloos HVC: 3-1 j|egcn Sporttoto VOOR ELKE WEDSTRIJD VAN ENGELS ELFTAL WORDT OPSTELUNG DRASTICH GEWIJZIGD „IK VERGEET SPELERS NIET" TIEMEN GROEN BEDANKT ALS LID OLYMPIA Dames van KVC en Kangoeroes winnen Belastingverlaging in Kamer aangenomen Oefenwedstrijden Belgen verslaan Fransen met 3-0 DCL-Roodenburg Pfenninger won dertig auto's Veel spanning in bedrijfscompetitie anders dan andere Republiek Kenia nu reeds in gevaar Communistische invloed groot REAL MADRID IN KWART FINALES ORIGINEEL EN SMAKELIJK GESCHENK e i d -jpgericht 1 maart 1860 Donderdag 3 december 1964 Vijfde plad no. 31432 SPORTa VAN VANDAL aoï|I Brown, een van de beste doel- 5l|rerdedigers van de wereld, wil een afjjmnt achter zijn voetbalcarrière i ietten. Tottenham Hotspur, zyn ïlub, is echter niet bereid hem te )0%ten gaan. i'sjfj 32 jaar oude Schotse internatio nal, die thans bij Tottenham op de ,Vglëservelijst staat, heeft zijn wensen gemaakt in een brief aan irtle clubdirectie. Hij zei meer tijd ie willen geven aan zijn eigen Lon- c. lense kleurendrukkery. J Nicholson, manager van de chljpurs, zegt: „de directie verwacht, S'ïat Brown zyn contract zal hono reren". Brown was doelman van Spurs in de jaren 1960 en 1961, Je grote jaren van de club. Boven dien speelde hy in 21 interlands efroor Schotland. lans wordt zijn plaats in het eerste elftal ingenomen door Pat Jen- Kings, de jonge ster uit Noord-Ier- 43(and. Brown zegt: „Ik wil mijn niet als reserve afsluiten ik heb geen belangstelling voor andere club. Ik wil stoppen ™met herinneringen aan vijf prach tige jaren met de Spurs". De tweede divisieclub HVC, be geklasseerd op de ranglijst, gisteravond in Amersfoort de tegen het bonds- 1!terdagteam verdiend met 31 ge- jnnen. In een sterke tweede helft 10|tten de Amersfoorters een 01 Ö.Jiterstand om in een 31 zege. Tii b- Voor de rust was het zaterdagteam 00llarin stopper Visser van Heerjans- de meest op de voorgrond tre- spfide speler was, sterker dan HVC 01 ruststand gaf de verhou- goed weer. In de tweede "Sfeelhelft beheersten de semi-profs n wedstrijd echter vrijwel geheel. Ufiksbuiten Van der Ree, rechts manen Ter Braak en aanvalsleider BD!in der Lugt maakten dat de eind- 31 in het voordeel van HVC (Van onze correspondent) is deze week niemand geweest i alle wedstrijden van de sporttoto reist heeft voorspeld. Voor de twee- Ff"1 prijs meldden zich 13 personen, i dus zowel de eerste als de tweede Toils delen. Zij ontvangen ieder .630,21 gulden netto. 0®r waren 132 spelers die het tot rijtje van 8 punten brachten. ,ej krijgen ieder netto 673 gulden. de goaltips betreft: er was één rnJste oplossing van zes, die 15.012,83 l8jiden netto ontvangt. Er waren elf 'rsonen met 5 goaltips, die 1364,76 iilllden (netto) ontvangen en 327 met die 54 gulden netto kun- Advertentie De wedstrijd van het Engelse nationale elftal tegen Nederland op 9 december is de laatste interland van Engeland voor de traditionele ontmoeting tegen Schotland in april 1965. Daarom ziet manager Alf Ramsey de feestelijke ontmoeting in Amsterdam als een belangrijke fase in zijn experi menten 0111 het beste elftal te vinden voor de wereldkampioenschappen 1966. Dat linksbuiten Bobby Charlton, die twee keer werd gepasseerd, weer terug is in de Engelse ploeg behoort by Ramsey's tactiek van steeds- maar-wüzigen. Het wordt de 57ste interland voor de 27-jarige Charlton van Man chester United. Voor elke wedstrijd van het Engelse nationale team ver andert Ramsey de opstelling, zelfs als spelers het goed gedaan hebben. De voetballiefhebbers en sportjour nalisten worden er een beetje krie belig van, maar Ramsey zegt te we ten wat hü doet. Het is niet zo, zei hy onlangs, dat ik spelers laat vallen en ze vergeet. Ik houd contact met de managers van hun clubs en doe suggesties hoe hun spel verbeterd kan worden. Ramsey probeert in Amsterdam ook nieuwe halfspelers. Alan Mullery Tottenham Hotspur speelt rechtshalf. Het is Muilery's eerste volwaardige inteiiandwedstryd. Gerry Young van Sheffield Wed nesday, die al een keer voor Enge land heeft gespeeld, is linkshalf. Bobby Moore en Gordon Milne, die Opbouw Het afgelopen jaar heeft Ramsey op zijn minst twee man geprobeerd op elke plaats in de ploeg, in som mige gevallen zelfs drie of vier spe lers. Op deze manier bouwt hy een Engeland-club op waaruit hy ten slotte zijn definitieve keuze zal doen. In oktober toen Engeland tegen België speelde, verving Ramsey Charlton door Alan Hinton van Wol verhampton Wanderers. Hinton speelde schitterend, maar niettemin is hy voor Amsterdam niet opgesteld en in het kaartenbakje voor 1966 ver dwenen. Charlton is terug. WIELRENNEN Tiemen Groen, wereldkampioen achtervolging der amateurs, heeft be dankt als lid van de Heerenveense wielerclub Olympia. Ook de vader van de renner uit Follega heeft zijn lidmaatschap opgezegd. Vader en zoon Groen namen het besluit ty- dens een buitengewone ledenverga dering, die gisteravond werd gehou den. De vergadering had een bewogen verloop een oud conflict tussen de heer J. Leyenaar, oud-bestuurslid, en de huidige voorzitter van de vereni ging de hr. P. d. Jong, was de oorzaak van de moeilykheden. De heer Leye naar had de bestuurderen verweten in het geven van leiding te kort te zyn geschoten. Toen by de bestuurs verkiezing een van de leden niet werd herkozen trad het zittende be stuur in zyn geheel af, waarop de heer Leyenaar een nieuw „kabinet" formeerde. De moeilijkheden bleken daardoor lang niet te zyn opgelost, want staan de de vergadering bedankten vader en zoon Groen, alsmede een viertal renners voor het lidmaatschap de vereniging. De wereldkampioen weigerde verder de wissel beker, welke jaarlyks als prestatieprijs wordt uit gereikt in ontvangst te nemen. Volleybalcompetitie rpHet was gisteravond in het Gym- -asium snel bekeken. De KVC-dames Kochten dan tegen de reserves van Raeckse twee lange sets nodig Dlêbben, de zege kon hen gewoonweg aiet ontgaan. Daarvoor was het tech verschil tussen de beide ploegen i groot. De Kangoeroes-dames deden Jtt sneller. Met 15—12, 15—6 en 3—1 werd Boemerang 2 op verlies a#zet. dKVC begon overtuigend tegen Die laeckse 2. Goed serveren bezorgde de dames grote moeilykhe KVC kreeg alle kansen om de itoval op te bouwen en de Katwykse ^■mes maakten van de geboden ge- eenheid herhaaldelyk gebruik. Via 3 en 126 werd het 156. t Even gemakkelyk leek de tweede op het debet van KVC te zullen geschreven. By de stand 146 Chter kregen de Katwykse dames diepe inzinking, die met geen t.o. D te vangen was. In een rommelige Jfrdfase ging Die Raeckse mentaal soor de knieën: 16—14. Op nagenoeg 'flentieke wyze verliep de derde set. KVC kwam zonder moeite op 136 en moest tenslotte alle zeilen nog by- spannen om de winst te realiseren: 15—13. Snelle zege Kangoeroes kampte in de eerste set met een slechte onderhandse stop. Alleen daardoor kon Boemerang 2 een snel opgelopen achterstand, 26 zetten in een voorsprong: 86. Kitty Kosto deed die voorsprong teniet met twee harde, lage services, die direct doel troffen: 88. Nogmaals verc de Boemerang 2 een voorsprong 108. Toen nam Kangoeroes het ini tiatief over. Goede smashes van Suus Verhoekx en keihard serveren Adri van der Plas bracht een 1510 setwinst. De beide volgende sets domineerde Kangoeroes dankzy wederom sterk serveren van Kitty Kosto en Adjri der Plas en een serie goed geplaatste smashes van Suus Verhoekx en Kitty Kosto. Kangoeroes greep met 156 en 151 de volle winst Advertentie Reiswekker Een sieraad voor het oog. In luxe uitvoeringen enlederen etuis. magnifiek! Gratis kleurenfolder op aanvraag bij: Mauthe - Nederland Postbus 2140 - Utrecht Tweede kans Frank Wignall, de grote, hard schietende midvoor van Nottingham Forest, krijgt zyn tweede kans in de nationale ploeg. Ramsey zal woens dag a.s. speciaal er naar kyken of Wignall het kan winden met Jimmy speeld Greaves, de goalgetter van Totten ham Hotspur. Greaves had eens een ideale part ner in Bobby Smith van Tottenham. Veie doelpunten van Greaves ont stonden tiit passes van Smith, die het vorig seizoen echter zyn vorm kwyt- raakte en daarmee zyn plaats in de ploegen van Tottenham en Engeland. Twee jaar geleden is Ramsey ma nager van het Engelse elftal gewor den. Sindsdien heeft Engeland elf keer gewonnen, drie keer gelyk ge- keer verloren. (Van onze parlementaire redactie) Zoals wij gisteren nog in een gedeelte van onze oplage konden berichten is de Tweede Kamer zonder hoofdelijke stemming ak koord gegaan met de belastingverlaging van 1 miljard gulden. UVS speelt zondag a.s. in Amster dam een -oefenwedstrijd tegen JOS. Aanvang 2 uur De reserves komen in de Kikkerpolder in het veld tegen het eerste team van ASC. (10.30 uur). •Voor amper 15.000 toeschouwen heeft het Belgische voetbalteam gis teravond in het kille Heysel Stadion Brussel nog geen kwart va plaatsen was bezet een alleszins verdiende 30 zege op Frankrijk be haald. Bij de rust leidden de Belgen met 10. De wedstrijd DCLRoodenburg, die het afgelopen weekeinde wegens slechte terreinomstandigheden werd afgelast, is voor zondag op het programma geplaatst. De ontmoeting wordt in Rotterdam gespeeld en be gint om twee uur. WIELRENNEN De NederlandsZwitserse combina tie Peter PostFritz Pfenninger, eer- in dit seizoen winnaar van de zesdaagsen van Berlyn en Brussel, heeft gisteravond getriomfeerd in de zesdaagse van Zürich. Post en Pfen ninger hadden een ronde voorsprong op het Belgische koppel Rik van SteenbergenEmile Severeyns. De Denen Palle Lykke en Freddy Eugen werden derde. Fritz Pfenninger, won gisteren een premiesprint over 20 ronden met als hoofdprys een auto. Het was de der tigste auto, die hij in zijn wieler- ère als zesdagen-renner, iri de wacht sleepte. Alleen al in de zes daagse van Zürich „verdiende" hij ze- De afgelopen weken hebben de zeven verenigingen in de bedryfscom- petitie tafeltennis een flink gedeelte van het wedstrydprogramma afge werkt. Hoewel de ranglyst niet geheel de kracht van de teams weergeeft, daar F 188 en GGV enkele wedstryden meer hebben gespeeld, mag worden aangenomen, dat deze beide vereni gingen mèt het Stadhuis om de eer ste positie blyven duelleren. De stand van de bedryfscompetitie luidt: 1. F 188 15 wedstr. 99 pnt GGV 11 wedstr. 69 pnt; 3. Stadhuis 9 wedstr. 60 pnt; 4. Twentsche Bank 9 wedstr. 51 pnt; 5. Rota 9 wedstr. 43 pnt; 6. Nebo 9 wedstr. 25 pnt; 7. Zaalberg 10 wedstr. 13 pnt. Alleen de pacifisten in de Kamer lieten aantekenen tegen de verlaging te zyn, omdat deze ten koste gaat van de collectieve voorzieningen en te weinig soelaas biedt voor de lagere inkomensgroep. Een deel van de Par ty van de Arbeid had dezelfde be zwaren, maar ging niet zo ver als de F.S.P. De aanvaarding van het wetsont werp betekent, dat er reeds op 1 juli van het volgend jaar een bedrag van 550 miljoen gebruikt zal worden voor de verlaging. Het overblijvende deel zal uiterlijk 1 januari 1967 in de belastingtarieven verwerkt worden. Van de verlaging op 1 juli zal een bedrag van 325 miljoen gulden wor den gebruikt voor de neutralisering van de progressie in de belasting tarieven. Een bedrag van 175 mil joen gulden is uitgetrokken voor de optrekking van de belastingvrye voet, waardoor ondermeer het belas tingvrije inkomen voor tariefgroep 2 (gehuwden zonder kinderen) omhoog gaat van f2700 pgr jaar tot f3600 per jaar. Voor vermindering van de fiscale druk voor de middengroepen zal een bedrag van 50 miljoen gulden wor den besteed. Amendementen Voor de eindstemming over het wetsontwerp ging de Tweede Kamer nog akkoord met een tweetal amen dementen. Het eerste amendement ingediend door de C.H.-afgevaardig- de Scholten voorziet in een gunstige regeling voor de kleine zelfstandigen, die op 1 januari 1965 zwaar belast zullen worden door de premiebetaling voor de volksverzekering. Deze pre miebetaling zal tot aan 1 juli'65, wanneer de belastingverlaging in gaat, voor een beperkt gedeelte ex tra aftrekbaar zyn voor de fiscus. Dit amendement werd aangenomen met 80 tegen 58 stemmen. Het tweede amendement, afkomstig van KV.P.-er Lucas leidt er toe, dat het speciale fiscale tarief voor overwerk, dat aanvankelyk op 1 juli volgend jaar van kracht zou worden, nog wordt uitgesteld tot 1 januari 1966. Dit amendement werd zonder hoofd- lyke stemming aangenomen. De aanvaarding van de belasting voorstellen betekent ook, dat de tijde lijke verhoging van de belasting op sigaretten en benzine die in april van dit jaar voor één jaar tijdelijk werd ingevoerd met ingang van 1 april vol gend jaar, definitief wordt. Verworpen Het amendement van de socialist Peschar, dat tot doel had het bedrag van 1 miljard voornamelijk te beste den aan de optrekking van de vrije voet, waardoor de hogere inkomens minder van de belastingeverlaging zouden profiteren, werd verworpen niet 75 tegen 41 stemmen. De staats secretaris van financien, dr. Van den Berge had zeer grote bezwaren te gen dit amendement. Vlak voor de stemming stelde de pacifist Lank- horst voor om met de eindstemming te wachten tot dat bekend is gewor den, hoe de Stichting van de Arbeid constante kwaliteit 25 stuks f 1,25 (Van onze Londense correspondent) Volgens een speciale verslaggever van de Sunday Telegraph dreigt er groot gevaar, dat Kenia onder recht streekse communistische invloed komt. De reden hiervoor is de ge zindheid van de activistische vleugel van Kanoe, de Nationale Unie, wel ke thans de enige politieke partij denkt over de loonpolitieke beslissing van de regering. Zyn voorstel vond slechts weinig steun in de Kamer, alleen de C.P.N. was het met de P.S.P. eens. De party van de Arbeid liet by monde van fractieleider dr. Von deling weten, dat de koppeling tussen de loonpolitieke beslissingen en de belastingverlaging niet zodanig is dat de Kamer nu geen beslissing zou kunnen nemen. in de staat is, maar tevens de anti- Westerse gevoelens, aangewakkerd door de terugkeer van Belgische pa rachutisten naar de Kongo. De be langrijkste vraag in verband hier- is of de 74-jarige premier Ken- jatta, die op 12 december als staats hoofd van de nieuwe republiek zal worden uitgeroepen en die neutra- is, tegen hun invloed is opge- gewekt Ongerustheid is vooral doordat geconstateerd is d durende de nachtelyke uren, wan neer er geen douane- en emigratie controle is, op het internationale vliegveld van Nairobi met vliegtui gen zonder kentekens passagiers en ladingen uit Oost-Europa arriveren. Dit alles wordt gedekt en waar- schy'nlyk aangewakkerd door Odin- ga, de minister van Binnenlandse Zaken, Kenjatta's bitter anti-Weste- lyke rivaal, die zelfs op klaarlichte dag er voor zorgde dat een contin gent van 40 jongemannen, behoren de tot de Loeo-stam, waarvan Odin ga het hoofd is, voorzien van om vangrijke bagage zonder formalitei ten het land kon binnenkomen en dat ze met een Russische Iljoesjin waren geland. Het vermoeden ïykt gewettigd dat een aantal jonge Kanoe-leden in het geheim wordt opgeleid voor commu nistische sabotage-daden en voor de machtsovername. Talryke perso nen ontvangen uit communistische landen grote bedragen. Alleen al uit China zou Odinga maandehjks f200.000 krijgen. Kenjatta moge een onmisbare va derfiguur zyn, maar zyn werkelyke macht is sinds de muitery van januari afgenomen. Bovendien had zyn prestige deze week ernstig te iy- den toen hy tevergeefs zyn invloed trachtte aan te wenden by de Kon- go-rebellen en overtroefd werd door het westeiyke optreden. Spanjaarden hebben er reeds 64 Europa cup duels opzitten Real Madrid is de derde club, die de kwarteindstrijden van het Europa- Cup-toernooi heeft bereikt. Eerder plaatsten zich al DWS en de West- Duitse kampioen FC Köln. De loting voor de kwart finales is donderdag 17 december in Wenen. Aanvankelyk zag het er naar uit, dat de Spanjaarden op het gladde, van een sneeuwlaag ontdane terrein weinig moeilijkheden met de ploeg van Dukla zouden hebben. In de 13e minuut gaf rechtsbinnen Amancio de Madrilenen met een gerichte kopbal een 10 voorsprong. Na de hervatting hertelden de de Tsjechen zich. Na een kwartier maakte Geleta gelyk en 20 minuten later zorgde dezelfde speler voor een tweede treffer (21). Kort voor het einde maakte rechtsbinnen Amancio, die opnieuw een voortreffelyke wed strijd speelde, gelyk (22). Het was de 64ste wedstrijd, die Real Madrid, vyfvoudig winnaar van de beker, voor de Europa Cup speelde. Zevenmaal speelde de ploeg uit Ma drid in de stryd om de Europese be ker gelyk, 45 ontmoetingen eindigden in overwinningen en slechts 12 in nederlagen. Alleen linksbuiten Gento heeft in alle 64 wedstryden meege speeld. Jaarbeurssteden Manchester United heeft gister avond de derde ronde van het Jaar beurssteden-toernooi bereikt. Man Chester won de thuiswedstrijd vai Borusia Dortmund met 40. De eer ste wedstryd was reeds in een 61 zege voor de Engelsen geëindigd. Een moment uit de wedstrijd tussen Dukla en Real Madrid. Van links naar rechts: Santama- ria, Dvorak en Mier a Ook Atletico de Madrid, Juventus Barcelona hebben de derde ronde bereikt. Atletico versloeg in Madrid het Ierse Shelbourne met 1—0. Ook de eerste wedstrijd leverde een 10 zege voor de Spanjaarden op. Juven tus bereikte de derde ronde ten koste van Stade Francais, dat in Turijn met 10 verloor. In Parijs eindigde de eerste ontmoeting in een doelpunt loos gelijk spel. Barcelona kwam in Glasgow weliswaar niet verder dan een 00 resultaat tegen Glasgow Celtic, maar de Spanjaarden gaan toch naar de derde ronde over, om dat zy in de eerste wedstryd met 31 aan het langste eind trokken. München 1860 heeft de gisteravond in Porto gespeelde wedstryd tegen FC Porto voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars gewonnen met 10. Het enige doelpunt werd in de 23ste minuut gemaakt door de Duitse international Fredy Heiss. Een fles wijn, likeur, cognac, gedis tilleerd of i.d. (al of niet spec, ver pakt) vormt een „dranksurprises" zyn nog voorhanden by e De Belgische scheidsrechter Hannet, die zoals bekend volgende week woensdag de interland Neder land—Engeland zal leiden, wordt by die gelegenheid geassisteerd door zyn landgenoten Max Bertrand en Gaston Celen. Het team van HIJS Hoky heeft gisteravond in Den Haag de ploeg van Ortisei (Nrd-It.) met 7—2 ver slagen. De tussenstanden waren: 2—0, 1—1, 4—1.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9