- Vermoedelijk verhoging van de wegenbelasting I alles s kan met celalbiiir Spanje zal Peron niet zonder meer toelaten oe 54 es BIJBELLEZING VAN 23 UUR Paus als pelgrim temidden van het Indiase volk MILJOEN MENSEN JUICHT PAUS LANGS ROUTE TOE Waarom maakt Paus reis naar India? In het verleden maakte een Paus nimmer zulk een lange reis PERSOONLIJKE LENINGEN Dijkbewaking in district zuid LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 3 DECEMBER 1964 Tweede Kamer ivijst weggeld af Advertentie (Van onze parlementaire redacteur) 'Wegenfonds ja, weggeld neen ()Iet deze bekende slagzin kan men de stemming gistermiddag in de Tweede 5 (Kamer samenvatten. Niemand voelde voor weggeld. Maar hoe dat wegen fonds dan gefinancierd moest worden is nog geen uitgemaakte zaak. Er (liggen diverse voorstellen op tafel. De Kamer zou vandaag beslissen. De meeste kans maakt een voorstel van de liberaal Joekes. Hij itelt een systeem van opcenten op de motorrijtuigenbelasting voor. I eZjn amendement mede ondertekend door de heren Lucas <KVP) en Aantjes (ARP) voorziet in het heffen van 65 op- voor elke gulden aan wegenbelasting met een maximum ;an 75 gulden. VANDAAG VALT DE BESLISSING Ook de mogelijkheid om het fonds aet leningen te financieren is gis- eren weer ter sprake gekomen. De 4 egering heeft daartegen zeer grote -^"lezwaren om conjuncturele redenen. 0179)e heer Lucas was het met deze re- niet erg eens. Ze kunnen wel gelden zei hij, maar hoe :an de regering nu al zeggen, dat ze »ver tien jaar ook zullen gelden? 3e heer Joekes vond, dat de Kamer Ie gedachte aan leningen maar he emaal moest laten schieten. Men moet het de regering niet opdringen. De mogelijkheid van financiering uit de algemene middelen is ook bespro ken. Zoals te verwachten was gaven de socialisten daar de voorkeur aan. De CHU bij monde van de heer Mel- lema bleek daar ook wel voor te voe len. Deze stelde de vraag of de rege ring er bezwaar tegen heeft om de voorgestelde 190 miljoen per jaar uit de schatkist in het wegenfonds te blijven storten ook als de jaarlijkse 75 miljoen van de weggebruikers er niet zullen komen. Praktische bezwaren De meeste andere sprekers voelden in principe wel voor financiering uit de schatkist maar gaven de re- zeief uw lievellngsvogel het besteOluis verpakte vogelvoeders! gering gelijk in haar praktische be zwaren. „De algemene middelen zijn nu eenmaal niet onuitputtelijk" merkte de heer Joekes op. De anti revolutionaire woordvoerder Aantjes was het met deze benadering wel eens. Het trok overigens nogal de aandacht, dat deze woordvoerder zich liet ontvallen, dat zijn fractie er geen bezwaar tegen gehad zou hebben als de regering de één mi- jard belastingverlaging met 75 mil joen zou hebben verminderd ten be hoeve van het wegenfonds. De kritiek tegen het weggeld werd het sterkst onder woorden gebracht door de liberaal Joekes. Als vele an dere sprekers vond hü het onjuist, dat het weggeld een scheiding kent tussen de autowegen en de andere wegen. Verder vond hü het onjuist, dat vooral de kleine automobilisten zwaar belast door worden. Buitenlanders De heer Aantjes, die ook zijn handtekening heeft gezet onder het amendement-Joekes voerde als be- ir er tegen aan dat het buiten landse wegverkeer niet belast wordt. Maar dit nadeel viel naar zijn oor deel weg tegen de voordelen. De so cialisten hielden zich gisteren nogal op de vlakte. Weliswaar vond de heer Peschar financiering uit de algemene middelen de beste oplossing maa gen een andere voeding verzette hij zich niet. Hij vond het amendement- Joekes een verbetering. Zijn fractie genote mej. Schil thuis bepaalde zich tot een toelichting op haar amende ment, waarin wordt voorgesteld ook de niet-Rijkswegen onder het fonds te brengen. Haar bedoeling is vooral de grote steden dan var fonds zullen profiteren. Vandaag zouden de ministers Van Aartsen (Verkeer) en Witteveen (Fi nanciën) de Kamer antwoorden. Daarna zal de beslissing vallen ovei de amendementen-Joekes en Schilt- huis en komt het gehele wetsontwerp in stemming. Advertentie VERKOOP EN VERHUUR ggj sprite\ecctes\bluebird\tbomion\(airholme\wesrfalia tffP BEZOEKT ONZE EXPOSITIE IE WASSENAAR Kaagpse caravan centrale RIJKSSTRAATWEG 179 TEL 01751-2561 Slechts 12 miljoen christenen in India -304 Slechts twaalfmiljoen van de 450 ■biljoen mensen tellende bevolking j,™ an India, tweeëneenhalf procent, r christen, maar het christendom >5!< staat er al bijna tweeduizend jaar. de twaalfmiljoen christenen zeseneenhalf miljoen rooms- itholiek. Hun invloed is echter veel groter deze getalsverhouding aangeeft: leidende hindoes, mohaanme- en parse es hebben onderwijs tenoten in een van de 550 rooms- jabholieke middelbare scholen, kloos ters op het platteland of in een van e 56 rooms-katholieke hogescholen. De christenen van India zijn trots p hun traditie, dat het christendom aar in het jaar 52 werd gebracht de apostel Thomas, „de onge- ovige Thomas", een van de twaalf postelen. Er zün aanwijzingen, dat r in de vierde eeuw in Zuid-India en bloeiende kerk is geweest, die fgevaardigden zond naar het Con- van Nicea, in 325. Met de komst Portugese en Nederlandse mis- ionarissen in de zestiende eeuw teleefde het christendom een nieuwe >pbloei. Franciscus Xaverius, „de postel van het Oosten" landde in ndiia en begaf zich vandaar naar Fapan en China om het geloof te >rediken. In Noord-India vormden >rotestantse zendelingen christen- mschappen. Vele stammen, ^;oals de koppensnellers van de ^%agastam, bekeerden zich tot het ihristendom. In Zuid-Indla was de kerk ver- leeld tussen de Latijnse ritus, de lyrische ritus en de christenen van ie vroegste dagen. De drie voor- laamste groeperingen, n.l. de Syri- che christenen van de Malabar - itus, de Syrische christenen van de Jalankara ritus en de rooms-katho- ieken van de Latijnse ritus zijn ..nu verenigd. Een drieentwintig uur lange bijbel lezing werd gisteren begonnen in een aantal anglicaanse kerken in Engeland als onderdeel van een campagne voor de verspreiding van christelijke literatuur over de gehele wereld. De campagne werd onlangs inge luid door de Britse Koningin-moeder en leiders van een aantal kerken. De lezing uit het Nieuwe Testa ment werd in Londen begonnen door de lord mayor van Londen Sir James Miller in een kerk in Holborn, in het centrum van de stad. De lezing begon gisterochtend om tien uur en zal tot van avond negen uur worden Voortgezet. Soortgelijke bijbellezingen vinden plaats in verscheidene kerken over het gehele land. Verkeer op Waterweg enkele uren gestremd Het Zweedse schip Carmen (17.956 brt.) is gisteravond omstreeks 7 uur in de Nieuwe Waterweg ter hoogte van de tweede petroleumhaven in Rotterdam aan de grond gelopen. Hierdoor werd het scheepvaartver keer op de Waterweg gestremd. Maar sinds vannacht 1 uur is de Carmen weer vlot getrokken en is het scheep vaartverkeer hersteld. Een grootse ontvangst viel Paus Paulus VI gisteren op het vliegveld Santa Cruz bij Bombay ten deel bij zijn aankomst uit Rome ter bijwoning van het eucharistische congres. Het is, zoals be kend, de langste reis die een rooms-katholiek kerkvorst ooit heeft ondernomen. De Paus werd begroet door de Indiasë premier Sjastri en vice-president Hoessain. Hoessain zei in een toespraak, dat Inda en het rooms-katholicisme, dat hij ,,een der grootste godsdiensten ter we reld" noemde, dezelfde idealen van geweldloos heid nastreven. Kerkkoren zongen de Paus, die naar Indiase traditie met bloemkransen omhangen werd, toe. Een groot aantal kardinalen en bisschoppen, die aan het eucharistische congres deelnemen, in het wit geklede nonnen en pries- welkom. In tegenstelling tot de stromende regen in Rome bü het vertrek welkom. In tegenstelling tot de stromende retgen in Rome bij het vertrek van de Paus, was het in Bombay smoorheet. liefde en blijvende belangstelling. Uit een hart vol vaderlijke genegenheid geven wij u allen en al. uw geliefden onze bijzondere herderlijke zegen". Paus vraagt vrijlating van hin doe fanatici. Bewondering voor het grote volk van India Om alles in goede banen te leiden zijn de afgelopen dagen bijna vijftienduizend politieman nen in Bombay samengetrokken. De Indiase autoriteiten willen verhinderen, dat zich in Bombay dezelfde tonelen afspelen als bij het bezoek van de Paus aan het Heilige Land, waar de kerkvorst herhaaldelijk in het gedrang van de menigte terechtkwam. In de toespraak, die de Paus op het vliegveld van Bombay hield als antwoord op het welkomstwoord van vice-premier Hoessain, heeft hij de nadruk gelegd op zijn bewondering >or „het grote volk van India". Hij was zeer verheugd, dat hij ter gelegenheid van het eucharistisch congres in India kon zijn. Hij zou dit ontzaglijke land en grote volk kunnen leren kenen en persoonlijk zijn vriendschap en bewondering kunnen tonen voor dit volk, dat zo onvermoeibaar strijdt voor de vrede in de wereld. De Paus zei, dat hü als pelgrim as gekomen en als zodanig groette hü het Indiase volk, maar niet al leen het Indiase doch ook alle volke van Azië en de wereld. Hij sprak vens uit, dat al deze volkeren zich altijd zullen herinneren dat de mensen broeders zijn en God tot Vader hebben. Mogen zjj elkander leren beminnen en waarderen, al dus de Paus, die tot slot verklaarde, dat hij deze dagen voor dit doel tot God zou bidden. oen mensen Milj in het vliegveld reed de Paus in witte auto vervolgens naar de plaats waar het eucharistisch con gres wordt gehouden. Langs de 24 km lange route, versierd met vlaggen, spandoeken en triomfbogen van bamboe, werd hü toegejuicht door schatting een miljoen In zijn toespraak tot de duizenden congresgangers, zeide de Paus o.m. „daar het eerste doel van onze reis naar India Is het internationale eucharistische congres bij te wonen, geldt ons eerste bezoek na verwel komd te zijn in dit onmetelijke land, u. die hier 't goddelijke mysterie van het heilig sacrament belijdt, verheer lijkt en looft. Wij komen hier, om u te verzekeren van onze vaderlijke Paus vraagt vrijlating van Hindoe fanatici Paus Paulus heeft de Indiase re gering verzocht ongeveer 250 leden van fanatieke hindoe-groepen, die gevangen werden gezet omdat zjj hadden gedreigd met anti-r. katho lieke betogingen, vrij te laten. Dit dramatische verzoek werd vijf uur na de aankomst van de Paus in India gedaan tijdens een audiëntie met premier Sjastri en vice-pre sident Hoessain en andere Indiase autoriteiten. Een zegsman van het Vaticaan heeft aan verslaggevers het navol gende verslag uitgebracht van het gesprek tussen de Paus en de Indiase autoriteiten: De Paus zei: „Ik heb gehoord dat deze mensen zijn gear resteerd en ik verzoek u met de grootste eerbied, hen vrij te laten". „Maar zij zijn reeds vrijgelaten", antwoordde mevrouw Indira Gandhi, de Indiase minister van voorlichting en dochter van wijlen premier Nehroe. „Zeg hen dan dat ik bereid ben hen bij de hand te nemen en liefde vol en met hartelijkheid te behan delen", luidde het antwoord van de Paus Volgens de zegsman van het Va ticaan verwacht men geen ont moeting tussen de Paus en de Hindoe fanatici, die met de betogingen had den gedreigd en het pauselijk bezoek hadden afgekeurd als een „r. katho lieke invasie", bedoeld om Hindoes te bekeren. Het merendeel van de 480 miljoen inwoners van India belijdt het Hindoeisme. De ontmoeting tussen de Paus en premier Sjastri duurde 25 minuten en vond plaats in de residentie van kardinaal Gracias, aartsbisschop van Bombay, bij wie de Paus zijn intrek heeft genomen tijdens zijn vierdaag se bezoek aan India. Later werd echter vernomen dat de heer L. R. Nair, de belangrijkste voorlichtingsautoriteit van de India se regering, heeft verklaard dat zich nog meer dan 20 Hindoe-extremisten in arrest bevinden. Nair zei dat degenen, die zich nog achter de tralies bevinden de be langrijkste mensen zijn van de Hin doe Mahasabha, de militante orga nisatie wier fanatici de India- Gesprek met leiders Oosterse godsdiensten De Paus is vandaag besprekingen begonnen met leiders van de oude Oosterse godsdiensten. De dramatische ontmoetingen tus sen het hoofd van de R.K. Kerk en de leiders van het Hindoeisme, de islam en andere niet christelijke ge loven, betekenen een nieuwe dimen sie toegevoegd aan de opvattingen van de kerk. Voordien heeft in de geschiedenis nooit een paus van gedachten ge- wisselend met een zo groot aantal vertegenwoordigers van de intens de votie en zo talrijke oosterse deligies. In het dicht bevolkte India, waar de 67-jarige Paus zijn besprekingen voert, overtreffen de toegewijden aan oostere godsdiensten verre het aan tal volgelingen van Christus. Maar de Paus heeft het vanaf het eerste ogenblik duidelijk laten we ten, dat zijn kerk wenst samen te werken met alle mensen. „Allen zijn broeders onder het va derschap van de goddelijkheid. Mo gen zij leren elkander lief te hebben elkander te eerdiedigenaldus de Paus. Gedurende de afwezigheid van de Paus zal het Vaticaan voortdurend in verbinding staan met het aarts bisdom door middel van de onlangs door kardinaal Gracias in gebruik gestelde draadverbinding. Geschenken voor Paus Tot de geschenken, die de Paus zullen worden aangeboden behoren een Kasjmir-wollen omslagdoek, die 150 jaar geleden werd geweven en een zilveren Russisch theeservies. De ze geschenken worden hem aange boden door fgevaardigen van de staat Jammoe en Kasjmir. De sjaal behoort tot de verzame ling zeldzame voorwerpen van het koninklijk huis van Kasjmir. Er be staan nog slechts zes van dergelijke exemplaren. Koningin Elizabeth van Engeland ontving er een ten ge schenke terwijl keizering Josephine er een van keizer Napoleon ontving. Afgevaardigden van vijf miljoen niet r.-k. christenen in India zijn vandaag door Paus Paulus ontvan gen. De Paus ontving ook wereldlijke hoogwaardigheidsbekleders en kreeg van de gouverneur van de Pendsjaab een exemplaar van de koran ten ge schenke. Later op de dag bracht de Paus een bezoek aan president Radjakrisj- nan, die uit Nieuw Delhi naar Bom bay was gereisd om de Paus te ont moeten. Hfj overhandigde nem 50.000 dlr (ongeveer f 180.000) voor de armen. Een persfotograaf van een blad in Hongkong, die bij de intocht van de Paus van een vrachtauto viel, is aan zijn verwondingen bezweken. De Paus, die van de ongelukkige afloop NED. HERV. KERK Beroepen te Waardenburg-Neerrijnen G J. Voortman te Dussen (N.-B.) te Nieuw-Stadskanaal F. J. Veldman te Drachten te Oisterwijk-Helvoirt H. J. C. Terlouw Lage Vuursche te Hulst (Zld.) J. A. H. Brok, kand. te Waddinxveen. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Tweetal te Ulrum A. Geelhoed te Zwagerveen-Zwaagwesteinde en E. Koop te Enumatll. Bedankt voor Ermelo K. B. Holwerda te Zalk en Veecaten. CHR. GEREF Tweetal te Katwijk aan Zee C. Smits te Sliedrecht en E. Venema te Zwijn- drecht. Beroepen te Urk J. Keunlng te Gehele joodse ras verantwoordelijk Na jib Qubein van de Arabische evangelische episcopale gemeenschap in Jordanië, Libanon en Syrië, heeft beweerd, dat het ge hele joodse ras verantwoordelijk is voor de kruisiging van Christus. Hij gaf commentaar op de recente verklaring over de joden van het Vaticaans concilie. De bisschop zei dat volgens het Nieuwe Testament en de leerstellin gen van de apostelen „die duidelijk zijn en niet voor tegenspraak vat baar, de joden krachtens him wet hebben gestaan op de kruising van Christus". Bejaarde man bij brand omgekomen De 77-jarige heer W. H. Snackey is gisternacht in zijn woning aan de Haagse van Brakelstraat bij een brand omgekomen. De heer Snackey, die achter elkaar gelegen uitbouwen van een benedenhuis bewoonde, ge bruikte voor de verwarming een pe troleumkachel. De hoofdbewoner merkte om één uur dat twee van de drie uitbouwen van zijn huis in brand stonden. De brandweer, die met nevelspuiten de brand bluste, vond het verkoolde lichaam van de bejaarde man. De oorzaak van de brand kon niet worden vastgesteld. „SCHENDING VAN VOORWAARDEN^ De Braziliaanse autoriteiten hebben oud-dictator Juan Peron van Argentinië gisteravond naar Spanje teruggezonden met het zelfde toestel, dat hem weinige uren tevoren in Rio de Janeiro bracht voor een mislukte poging zich weer in Latijns-Amerika te vestigen. Spaanse functionarissen hebben er echter al eerder op gewezen, dat Peron niet automatisch weer in Spanje kan worden toegelaten. Zij :n er op, dat het vertrek van Peron naar Zuid-Amerika „een dui delijke scheiding betekent van de rwaarden, waarop hem in Spanje overleg met de Argentijnse rege ring asiel was verleend". Bij zün vertrek uit Brazilië maak te Peron niet de indruk een versla- man te zijn. Eerder ziedde hij woede, al gedroeg hü zich zo waardig mogelijk. Op het vliegveld van Rio de Janeiro heeft Peron de gehele dag onder bewaking gestaan. Een half na zijn vertrek gaf het Brazi liaanse ministerie van Buitenlandse Zaken een eerste officiële verklaring rer de zaak-Peron uit. ZU bevestigt daarin „de hechte samenwerking en vriendschap" tus sen de huidige regeringen van Argentinië en Brazilië en heeft er daarom in toegestemd „aan de reis van de heer Peron een halt toe (Van onze correspondent) Men hoort hier in Rome van alle zijden de vraag stellen, was is nu eigenlük de bedoeling van deze reis van Paus Paulus naar Bombay? Een antwoord daarop is heel moeilijk te geven. Misschien moeten wü nog wen- aan het begrip dat een Paus verre reizen gaat doen. te roepen". Uit Uruguay en Paraguay waren intussen al berichten geko men, dat de voormalige dictator daar evenmin mocht landen. Peron was van plan geweest zich in het laatst genoemde land te vestigen om het juiste ogenblik af te wachten voor zijn terugkeer naar Argentinië. Paraguyaans paspoort j Peron reist op een Paraguyaans paspoort, waarop hij in januari 1960 naar Spanje kwam. Hü is ereburger j van dit land en ere-generaal van het Paraguyaanse leger, onderscheidin- gen, die hem waren toegekend toen J hij nog aan de macht was. Peron j vestigde zich in Spanje door middel van een overeenkomst tussen Madrid en de Argentijnse regering. Een voorwaarde is, dat hü zich niet met politiek mocht bemoeien tenmin ste niet in het openbaar. Maar in de vijf jaar dat hü in Spanje was, heb ben meer dan 2000 Peronisten hem bezocht. Uit de omgeving van het Argen tijnse ministerie van Buitenlandse Zaken wordt vernomen, dat Argen tinië zal overwegen de diplomatieke betrekkingen met Spanje te verbre ken als de Spaanse regering Peron na zün terugkeer ln Spanje nog politieke activiteit toestaat. Dit is in het verleden nooit voorgekomen. De langste reis, die een der voorgangers van de hui dige Paus ooit heeft gemaakt, is die van Paus VII, die naar Parijs ging niet helemaal vrijwillig om daar Napoleon te kronen. In de middeleeuwen hebben de Pausen tamelijk veel gereisd, maar doorgaans binnen Italië en vrijwel steeds omdat ze uit Rome moesten vluchten, doordat de be volking in opstand kwam tegen het pauselijk bestuur. Tot in de vorige eeuw hebben de Pausen nooit verre reizen gemaakt en nooit buiten het grondgebied van de kerkelijke staat. In 1870 werd Rome de hoofdstad van Italië en de Paus beschouwde zich als de gevangene in het Vati- Die toestand heeft geduurd tot 1929 en misschien wel daarom heb ben wij allemaal een beetje het Idee ien Paus zün paleis, tenslotte het fraaiste en grootste vorstelijke paleis ter wereld, niet verlaten kon. Pius en Pius XII gingen des zomers paar maanden naar Castel Gan- dolfo, een plaatsje zo dicht bij Rome gelegen, dat men de hoofdstad kan liggen. Paus Johannes heeft een heel lange reis gemaakt. Hij ging met de trein naar Loreto en dat vond iedereen heel mooi, omdat Lo reto het belangrijkste Maria-heilig- dom van Italië bezit en de Paus daar ging bidden voor het welslagen het concilie. Om precies dezelf de reden was er ook grote voldoening ontroering tijdens de onvergete lijke reis van Paulus VI aan Palesti- Nooit zullen wij de uitzendingen vergeten van de Italiaanse t.v., in men zag hoe de Paus moei- i, geflankeerd door een paar mohammedaanse soldaten, de Via Crucis in Jeruzalem doorschreed of op de hoogte werd gesteld en zeer on der de indruk was, gaf de wens te kennen de andere drie persmensen, die eveneens van de auto waren ge vallen en thans in een ziekenhuis liggen, een bezoek te brengen. De regering van de Indiase staat Maharsjtra heeft bekendgemaakt, dat tegenstelling tot hetgeen premier Sjastri tegenover de Paus had ver klaard, degenen die om hun opposi tie tegen het eucharistisch congres gearresteerd nog steeds gevan gen zitten. juister werd doorgeduwd, omstuwd door een deinende zee van mensen, zodat het vaak onmogelijk was om te zien waar de Paus zich eigenlijk bevond en van enig gevolg of van ook maar de schijn van een soort op tocht, geen sprake kon zijn. Het laatste was toch een geweldige ge beurtenis en dat was ook zinvol, om dat in Palestina de plaatsen zijn waar Christus heeft geleefd en gele den. Voor pelgrim in India niet veel te zoeken Maar deze reis naar Bombay lijkt zo onwezenlijk. Goed, er is een eucharistisch congres, maar daar heen zendt de Paus gewoonlük een pauselük legaat, en die was er dit maal in de persoon van kardinaal Agadzjanian. De reacties in bepaal de Hindoe-kringen maakten, dat elk propagandistisch karakter bü het be zoek angstvallig moet worden ver meden. Het programma is ook ver anderd en het zal de Paos niet ver gund zün zich, zoals hü dat wilde, te mengen met de armen van Bom bay, een gevangenis en een hospitaal te bezoeken. De instellingen, die hü bezoeken zal, zijn alle r.-katholieke instellin gen en daarby is een weeshuis en inderdaad een hospitaal. Misschien is de bedoeling van de reis zich per soonlijk op de hoogte te stellen van de toestanden in het land, waar hon ger en gebrek meer slachtoffers eisen dan ergens elders. Misschien ook dat hij juist India heeft uitge zocht, omdat dit land zwaar bedreigd wordt door het communistische Chi na. Het initiatief tot de reis schijnt te zijn uitgegaan van de aartsbis schop van Bombay, kardinaal Gar- cias. Bü de eerste aankondiging sprak de Paus de woorden „de Paus zal nu zelf missionaris worden". Deze uit drukking wordt thans angstvallig vermeden en men spreekt alleen over de Paus als pelgrim, maar in India r voor een r.-kathoiiek pelgrim niet veel te zoeken omdat er geen gewüde plaatsen te vinden zijn, ook al bestaat er een legende dat de apostel Thomas, heel kort na de dood i van Christus, het evangelie zou heb ben verkondigd in het tegenwoordi ge India, Rustig In Argentinië was het gisteren be trekkelijk rustig. Onmiddellijk na aankomst van Peron in Brazilië kwam het Argentijnse kabinet in spoedzitting bijeen. Besloten werd alle openbare demonstraties te ver bieden. Radio- en televisiestations, belangrijke spoorwegstations, open bare gebouwen en fabrieken werden onder politiebewaking gesteld. Op het Plaza de Mayo, waaraan het presidentiële paleis is gelegen en waar ln tijden van grote crisis ge woonlijk grote militaire activiteiten heerst, waren geen militairen te zien. Staking Alleen leden van de Vakbond van Metaalbewerking zorgden gisteren voor enig rumoer door het werk neer te leggen uit protest over het feit, dat de terugkeer van Peron naar Argentinië werd verhinderd. Hoeveel man bij de staking betrokken zijn, is niet bekend. De vakbond staat onder leiding van een topleider der Peronisten, die zich in Rio de Janeiro bij Peron bevond toen de Braziliaanse regering hem weigerde te laten doorreizen. Bedragen van 100 2.000, a f te lossen ln maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTEL IJ KE DIENST VOOR (iSBEHEIR El KREDIETWEZEN I, LEIDEN. POSTBUS ISO. TEL 20211 Rijkswaterstaat heeft vanmorgen om 8 uur beperkte dijkbewaking in gesteld in district zuid, omvattende de provincies Zeeland, Noord-Bra bant, Zuid-Holland en Noord-Holland tot Callantsoog. Er wordt als gevolg van de storm verwacht, dat het hoog water een stand van 1,30 meter bo ven normaal zal bereiken.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13