SPD zeker van overwinning CONCERT KUNST NA ARBEID IN TEKEN VAN JUBILEUM Dierenasiels worden met sluiting bedreigd OCCASIONS City Garage V.W. 1500 Opel Rekord HERENHUIS ZEVENTIG JAREN ZANG „Gouden boeken" voor Jan Cremer Bezorgdheid Huldiging van Peter Scharoff Verrader van gezin Frank onvindbaar OLAH OP HET OORLOGSPAD HEIN JORDANS Radioactieve neerslag minder ROEMENEN IN TIRANA HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND VROUWELIJK PERSONEEL AflTOM LADAN Bericht van inzet D. Jacobs T. BEEUWKES Verkoop bij executie LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 28 NOVEMBER 1964 Samenwerking met Euterpe in een gevarieerd programma Met een gevarieerd en geanimeerd concert heeft gisteraond in de te matig bezette Stadsgehoorzaal het mannenkoor Kunst na Arbeid" zijn 70-jarig jubileum gevierd, zulks in samenwerking met het Haagse amateurorkest Euterpe" en de solisten Ank Reinderg (sopraan), Han Campfens (bas), terwijl Jan van der Meer het orgel bespeelde. Het programma was vór de pauze hoofdzakelijk aan de geeste lijke-, na de pauze aan de operamuziek gewijd. Het valt al sinds enige jaren op, hoe de dirigent van „Kunst na Ar beid" zijn zorgvuldige keuze bepaalt op werken van niveau. Zo ook nu: geopend werd met het Sanctus-Benedictus van de ons onbe kende Perdinando Ceccherini (1792- 1858>, gevolgd door het „Paree mihi, Domine" (Job 7 16 t/m 21), van de Milanese cembalist en conservato rium-directeur Ambrogio Minoja (1752-1825), in de stylisitisch zuivere bewerkingen van Frans van Amels- foort, waaraan Van Wijngaarden een verantwoorde interpretatie wist te verlenen. Ank Reinders zong fraai en sober haar partij. Een proeve van bijzondere be kwaamheid werd afgelegd in het veeleisende „Te Deum" van Jan Nie- land, met zjjn frappant heldere stem voeringen, waaraan het in gi jte een heid, geacheveerd en nergens ruw zingende koor veel relief schonk. De begripvolle voordracht en de duide lijke dictie boden een sterke steun voor een alleszins waardeerbare lisatie. Van Wijngaarden komt lof toe voor de opmerkelijke discipline en de evenwichtige, gave verhoudin gen. Het vorderde enige tijd, alvorens „Euterpe", onder directie van Bert Esser ook verleden Jaar in binatie met „Kunst en Arbeid" op getreden op dreef kon komen. Handels „Watermusic"-suite klonk aanvankelijk onrustig en onzeker, het koper kon zijn draai niet vin den, maar in de laatste delen her stelde het orkest zich en kwamen de blazers gaaf voor de dag. Na de pauze heeft het orkest het „Intermezzo symfondoo" uit Mas- cagni's „Cavalerla rusticana" en het voorspel eerste acte uit de opera „La Traviata" van Verdi, zich van een zeer verdienstelijke zijde doen kennen, zij het dat de tempi wat traag waren en het geheel een vloeiender doorstroming had kunnen verdragen. „Weegt het geldelijk voordeel van 100.000 verkochte „Ik, Jan Cremers" op tegen de gegronde bezorgdheid van talloze ouders voor de eer, de beschaving en de geestelijke gezond heid van hun kinderen? Uw bejube ling van de auteur ergert en veront rust ons en blameert onze tijd. Na mens vele gelijkgezinden". Aldus het telegram dat een me vrouw uit Zandvoort gistermiddag aan de directie van de Amsterdamse uitgeverij „De Bezige Bij" stuurde, die deze middag aan Jan Cremer omdat de oplage van diens boek „Ik Jan Cremer", de 100.000 exemplaren had overschreden een „gouden boek" aanbood. Inmiddels is reeds het 150.000ste exemplaar van de pers ge komen. De auteur ontving twee gouden boeken. Een gewoon, doch verguld op snee uitgevoerd normaal exem plaar in een vergulde doos en een echt gouden boek van aanzienlijk kleiner formaat. Dit laatste, omdat zoals „De Bezige Bij "-directeur Geert Lubberhuizen zei, er „alle onnette woorden uit weggelaten zijn". „Nog nooit eerder was het voorgekomen dateen auteur een gouden boek kreeg" zei de heer Lubberhuizen. Maar hij voegde er direct aan toe dat er nog nooit een auteur is geweest die zijn uitgever enigszins onder druk heeft gezet en om een gouden boek heeft gevraagd. In Verdi's „La Porza del destino" (finale tweede acte) onder Van Wijngaardens direktie, bleken koor en orkest homogeen op elkaar afge stemd. Han Campfens had in het lage register moeite zich verstaan baar te maken, Ank Reinders trof door haar gevoelige voordracht en het reine timbre van haar uitstekend geschoolde stem. Die stem leende zich bij uitstek voor Marguerite's aria „II était un roi de Thulé" uit Gounod's „Faust", welke zij met veel charme voordroeg. Haar perfecte, be schaafde uitspraak van het Frans (Ank Reinders studeerde deze taal niet voor niets aan de Leddse Uni versiteit) viel sterk op. Het orkest begeleidde haar voor treffelijk. Bert Esser verdient hier voor een compliment. Het attractieve concert is besloten met het soldatenkoor uit Gounod's „Faust", waarmee Van Wijngaarden reeds het vorig jaar een triomf be haalde. Ook nu liet hij zijn koor met enthousiasme zingen en al denken wij ons het tempo iets sneller, het succes kon wederom groot zijn. Dit was een feestelijk besluit van een avond, die wederom overtuigend bewezen heeft, dat men met ama teurs heel wat kan bereiken, dat het beluisteren waard is. De nuttige vrijetijdsbesteding van deze zangers en musici heeft prijzenswaardige re sultaten opgeleverd, iets .waarover men zich uitermate mag verheugen in een tijd, waarin helaas te velen zich van het „zelf-doen" hebben af gewend. Daarom alle lof aan hen, die zich geroepen voelen tegen de stroom in te roeien en onder inzichtsvolle lei ding met warme liefde de muziek- praktjjk getrouw blijven. Wij mogen daar „Kunst na Ar beid" en „Euterpe" erkentelijk voor zijn. Zestig jaar regisseur De première die de toneelgroep Ensemble morgenavond in de Stads schouwburg te Tilburg geeft Anton Tsjechow's „De Meeuw" valt samen met het 60-jarig toneeljubi leum van de regisseur Peter Scha roff. De jubilaris, die bij het Moskouse kunsttheater van Stanislawski zijn carrière begon, zal na afloop van d< voorstelling in een besloten bijeen komst worden gehuldigd. Onder de talrijke autoriteiten, die hebben toegezegd de première te zullen bijwonen zijn de Staatssecre taris van O., K. en W. drs. L. J. M. van de Laar, de directeur-generaal van de Kunsten en de buitenlandse betrekkingen mr. H. J. Reinink, de bisschop van 's-Hertogenbosch, mgr. W. M. Bekkers en de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant dr. C. N. M. Kortmann. Schaduwkabinet (Van onze correspondent in Bonn) Het partijcongres van de Duitse socialistische partij, de SPD in Karls ruhe is gistermiddag geëindigd met een rede van partijvoorzitter Willy Brandt. Hij heeft daarbij, zoals ver wacht, de namen genoemd van tien partijleden van wie de SPD heel ze ker denkt te weten dat zij na de verkiezingen van het aanstaande na jaar deel zullen uitmaken van de nieuwe socialistische regering. Tot die tien behoren de bedde on dervoorzitters van de partij, Erler en Wehner, de Berlijnse senator Schil ler, die als expert geldit ln economi sche vraagstukken, professor Carlo Schmid, een der ondervoorzitters van voorzitter van het Parlement en lid van het bestuur van het Duitse Rode Kruis, en de Beierse mevrouw Strobel, die voorzitster is van de socialistische fractie van het parlement van Het noemen van hun namen werd met luid applaus door het congres begroet. Brandt heeft eveneens aan gekondigd dat nog aan twee niet met name genoemde landbouwdeskundi gen uit de SPD zal worden verzocht rapport over de landbouw uit te brengen. Voor wat de tien genoem de kabinetskandidaten betreft, zo wilde het bestuur van de partij hun nog geen speciale portefeuilles toe ten, maar ieder „zou naar zijn bekwaamheid worden geplaatst". Brandt had in zijn toespraak, waar in hij deze namen aankondigde, nog gd dat hij zich nog latere benoe mingen zou voorbehouden en dat de SPD reeds thans nauw contact zou gaan onderhouden met de vakbon den, met organisaties uit het cultu rele leven en met de grote organi saties van bepaalde bevolkingsgroe pen, zoals bijvoorbeeld van de verdre venen. Naderhand heeft hij tijdens een persconferentie ook verklaard, dat de SPD nog steeds aanhangster De Nederlander, die in 1944 het gezin van Otto Frank en vier andere Amsterdamse joden aan de Sicher- heits Dienst heeft verraden, Is niet gevonden. Precies een Jaar geleden werd een nieuw onderzoek gelast door de Amsterdamse Justitie, nadat nazi- speuder dr. Simon Wiesen thai de Weense politie-inspecteur Stlber- bauer had ontmaskerd als één van de S.D.-ers, die bij de arrestatie van Anne Frank en haar familie waren betrokken. Het heropende onderzoek is gestrand op het ontbreken van voldoende aanknopingspunten en het feit, dat inmiddels veel mogelijk waardevolle getuigen zijn overleden. Onbevredigend „Het is onbevredigend dat wij een vraagteken achter deze zaak moeten zetten", verklaarde de Amsterdamse officier van Justitie, mr. G. R. Nubé, die het onderzoek in samenwerking met de Rijksrecherche onder leiding van commissaris Y. Taconis heeft geleid. Bij het heropende onderzoek heb ben Justitie en Rijksrecherche nog eens ervaren, dat het moeilijk is een beroep te doen op het geheugen van ex-nazi's, voor wie het ophalen van joden gewoonweg dagwerk was. In 1944 behoorde het gezin Frank tot de tienduizenden Amsterdamse joden die voor transport naar de vernie tigingskampen werden opgehaald. Pas veel later kreeg de naam Frank een symbolische klank door het dag boek van Anne. „Maar voor die S.S.-ers waren het gewoon enkele van de vele Joden", zei de heer Nubé. Het is de tweede keer dat een onderzoek naar het verraad van het gezin Frank op niets uitloopt. Kort na de oorlog werd al eens een onder zoek ingesteld naar de rol die een magazijnbediende uit de hoofdstad mogelijk bij het verraad kan hebben gespeeld. Het kantongerecht in Am sterdam besliste evenwel in 1949 dat het niet bewezen acht, dat de maga zijnbediende „zich op de in de de- schuldiging aangegeven wijze heeft is van de zogenaamde Hallstein-doc- trine, dat wil zeggen, zij is tegen het aanknopen van diplomatieke betrek kingen met landen die de Oostduitse Democratische Republiek erkennen, Waarnemers hebben het congres i Karlsruhe een gestroomlijnd congres genoemd, dat geen enkele spanning of principiële tegenstelling van me ningen heeft laten zien. Het is in z'n geheel rustig, op het vervelende af, verlopen. Veel belangstelling heeft er ook eigenlijk niet voor besitaan. Toen uw correspondent gistermiddag een informatie wilde hebben op het par tijbureau van de SPD in Godesberg, zei men hem daarr „Er is niemand hier die u te woord kan staan, ieder een is naar Karlsruhe". Hetgeen be tekende dat het publiek daar zeker 150 uit Bonn opgecommandeerde par tijleden bevatte... Geen ogenblik is er tijdens het con gres over gesproken dat de SPD wel eens niet met de kabinetsvorming zou kunnen worden belast. Alles speelde zich af alsof er absolute zekerheid over een uitbundige socialistische overwinning by de aanstaande ver kiezingen bestonden alsof geen coa litie met een andere partij mogelijk of nodig zou kunnen zijn. Daarbij mag nog worden opgemerkt dat van de huidige Bondsdag van 499 zetels, er 190 door de SPD zijn bezet, 192 door de CDU, 67 door de liberale FDP en 50 door de CSU. De gewezen Oostenrijkse minister an Binnenlandse Zaken Franz Olah, die kortgeleden uit de socia- ;che partij werd gestoten in ver band met vreemde financiële mani pulaties, heeft gisteren grote beroe ring gewekt. Hij beweerde, dat de ihstisohe vice-kansellier Bruno Pittermann en de eveneens socialis tische minister van Justitie Brode in 1958 en 1959 van plan zijn ge weest, de terugkeer te bevorderen van aartshertog Otto van Habsburg- Lotharingen, de Oostenrijkse troon pretendent, in de hoop dat daardoor verdeeldheid zou ontstaan in de (christen-democratische) Volkspar tij. De Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken, Bruno Krelsky, sprak dit in het parlement tegen, maar Olah blijft by zijn bewering. dirigeert in VS Volgende week gaat Hein Jordans, dirigent van het Brabants Orkest naar Amerika, waar hij drie weken zal optreden als gastdirigent van de Albany Symphony Orchestra in Albany, de hoofdstad van de staat New York. Pierre Bayleprijs voor Charles Boost De Pierre Bayleprijs van de Rotter damse Kunststichting is toegekend aan de filmcriticus Charles Boost. De prijs, een door C. van Kralingen ont worpen penning en een bedrag van f 1250 zal de heer Boost op 19 de cember in Rotterdam worden uitge reikt. Koningin Elizabeth op expositie „Oranje en de roos" Koningin Elizabeth van Engeland heeft gisteren, begeleid door de Ne derlandse ambassadeur dr. J. H. van Roijen, en de directeur van het Mu seum Mauritshuis in Den Haag, dr. E. B. de Vries, een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „Oranje en de roos" in het Victoria en Albert mu seum ln Londen. Koningin Elizabeth heeft voor de tentoonstelling vijf schilderijen beschikbaar gesteld. Op de tentoonstelling, die een maand geleden werd geopend en tot 10 januari te bezichtigen is, wordt naar gemeld een indruk gege ven van de artistieke en intellectuele banden tussen Nederland en Enge land tussen 1600 en 1750. Een wetenschappelijke commissie van de Ver. Naties heeft meegedeeld, dat de radioactieve neerslag van kernproeven gestaag vermindert na verleden jaar een top te hebben be reikt. Het noordelijk halfrond kreeg zowel in 1962 als in '63 het grootste deel van de neerslag te verwerken. De hoeveelheid neerslag was in 1962 al driemaal zo groot als in de twee voorgaande jaren, maar bereikte in '63 een record, zo staat in het rap port van de commissie, dat bestemd is vx)or de Algemene Vergadering. Dit jaar zal de hoeveelheid radioactieve neerslag wellicht tweederde bedragen van die in 1963. In Tirana, de hoofdstad van Al banië, zyn hoge Chinese, Roemeen se en Albanese communistische lei ders bijeen, blijkbaar om de ideolo gische tegenstelling tussen Moskou en Peking te bespreken. Radio-Boekarest meldde dat een hoge Roemeense delegatie bespre kingen gevoerd heeft met de Albane se partijleider Enver Hodja en pre mier Sjejoe. Volgens Westelijke diplomatieke rapporten uit Tirana hebben de Roe menen ook besprekingen gevoerd met een Chinese delegatie, welke onder leiding staat van vice-premier Sjien- De twee buitenlandse delegaties zullen dit weekeinde de feestelijkhe den ter herdenking van de bevrijding van Albanië bijwonen. Leo Driehuys naar de N.R.U. De Nederlandse Radio-Unie heeft de heer Leo Driehuys met ingang van 1 september 1965 aangesteld als dirigent in algemene dienst. Dit be tekent dat de heer Driehuys 4 van de 5 orkesten van de N.R.U. zal diri geren, t.w. het Radio Philharmonisch Orkest, het Omroeporkest, het Radio Kamerorkest en het Promenade Or kest. Het komende seizoen zal Leo Driehuys maximaal 40 concerten voor de N.R.U. leiden. (Vam onze Haagse correspondent) De Nederlandse dierenasiels wor den met sluiting bedreigd. Dit is het resultaat van een koninklijk be sluit van 9 oktober, waarbij werd bepaald, dat geen dieren meer in ontvangst mogen worden genomen, als ze niet tegen honden of katten- ziekte zijn ingeënt.. Dit betekent, dat iedereen die zijn hond of kat kwijt wil, of zo welwil lend is een zwerfdier naar het asiel te brengen, bijv. voor een hond 17 V2 gulden voor de inenting moet betalen. Het dier dient nu boven dien 21 dagen onder observatie te blijven. Minimale koeten voor ver zorging van het beest zijn voor dae tijd f. 31.50. Er zijn twee mogelijkheden: het dier wordt bij binnenkomst onmid dellijk afgemaakt, of het asiel neemt de bepralingen in acht en teert zo snel op haar veelal kleine „bedrijfs- kapltaaitje in. Dat tot nu geen asiel is opgeheven betekent, dat met de bepalingen de hand moet zijn gelicht. Maar dAar laat geen enkel bestuur zich over uit Eén van de verenigingen in Ne derland, die zich met de belangen van de dieren bezighouden, heeft zich al tot de mimiister gewend. De overigen van de zes die in Haarlem, Amsterdam, Hilversum, Dordrecht, Wassenaar en Den Haag zijn ge vestigd, werken aan pleitnota's, waarbij zU de regering willen attent miaJken op de toestand die nu is ontstaan. Hun samenvatting luidt: „Er moet een einde komen aan deze onduldbare en ondeskundige in menging van de overheid". Omslag verhoogd De verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland kwam voor' haar begrotingsby een komst bijeen in het Gemeenliede- landshuis te Leiden. Toegelaten werden de onlangs her kozen hoofdingelanden D. J. van Schie uit Haanemmerliede c.a. (on gebouwd eigendom 2e district), en J. C. Groenwegen in Zoeterwoude (on gebouwd eigendom 16e district), als mede de onlangs herkozen hoofdin gelanden-plaatsvervangers F. W. M. Baron van Hövell tot Westerflier in Halfweg (ongebouwd eigendom 2e district), M.D.D.L. van Leeuwen in Waddinxveen (ongebouwd eigendom 11e district), C. J. van Swieten in Stompwijk (ongebouwd eigendom 16e district) en mr. J. W. Blankert in Gouda (gebouwd eigendom gemeente Gouda) Eveneens werd toelating verleend A uto-sculptuur in tele-creatie,:i Idee van V. Gasteren De Amsterdamse cineast Louis van Gasteren heeft zijn idee voor wat hy noemt een „auto-sculptuur in tele- creatie" gisteren gelanceerd in het Stedelijk Museum in Amsterdam. De overheid zal een terrein en de fond sen voor de bouw van zo'n sculptuur ter beschikking moeten stellen, aldus Van Gasteren. Van Gasteren wil een bijdrage leveren „tot oplossing van het internationale vraagstuk van de autowrakken". Van Gasterens opzet is aldus: op een plein of in een grote ruimte, waaromheen gebouwen en woonhui zen, wordt een sculptuur gemaakt, opgebouwd uit auto-wrakken van personen - en vrachtwagens. Daar voor komen in aanmerking sloop auto's die intact zijn, maar versleten, total-loss" zijn, reeds geheel of ge deeltelijk mechanisch als schroot zijn samengeperst. Is de auto-sculptuur geconstrueerd dan zal de oorspronkelijke verlich ting (koplampen, achterlichten, clig- noteurs en binnen verlichting) be drijfsklaar worden gemaakt en de voedingslij nen van deze lichtpunten en de schakelapparatuur worden verzameld in de telefooncentrale van de auto-sculptuur, want deze krijgt een eigen telefoonnummer. 's Avonds kunnen de bewoners der huizen rond de sculptuur het num mer daarvan draaien, het inschake len van een der beschikbare licht punten bewerkstelligen. Door middel van de telefoon wordt, aldus Van Gasteren, de ruimtelijke vorm van de sculptuur bepaald. Hij schat het aantal te verwerken autowrakken voor zo'n sculptuur op 250 tot 1.000 stuks. aan de nieuw gekozen hoofdingelan den C. Lafeber in Gouda (ongebouwd eigendom 11e district), Th. J. Arts in Gouda (gebouwd eigendom ge meente Gouda), alsmede aan de nieuw gekozen hoofdingeland-plaats vervanger A. P. W. Stokman in Ab- benes-Haarlemmermeer (ongebouwd eigendom 7e district). Als plaatsvervangend hoogheem raad voor het jaar 1965 werd aange wezen de hoofdingeland C. G. M. Meskers in Noordwijkerhout. Met instemming werd kennisgeno men van een adres, dat dijkgraaf en hoogheemraden aan de Staten van Zuid-Holland hadden gericht naar aanleiding van de toezending van een ontwerp-beslult tot wijziging van Rijnlands reglement, strekkende tot toevoeging aan Rijnlands omslag- plichtig gebied van de reeds van ouds waterstaatkundig met Rijnland ver bonden, Amstellandse Buitendijksche Buitenveldersche polder. Het adres richtte zich niet tegen dit voornemen, doch tegen het niet mede in de grens verlegging betrekken van de Amstel landse Buiten-Westerpolder, welke eveneens reeds zeer lang wat zijn waterhuishouding betreft op Rijnland is aangewezen. Aan Gedeputeerde Staten zal wor den verzocht een wijziging van het reglement voor Rijnland uit te lok ken, strekkende tot verhoging van de minimum-aanslag van f 1.50 tot f3.—. Besloten werd tot herziening van de algemene overeenkomst Rijnland- Woerden (1960), en wel in dier voege, dat de door het grootwaterschap voor het genot van uitlozing op Rijn lands boezem jaarlijks te betalen vergoeding van f 60.000.- op f 75.000.- wordt gebracht. Ter nakoming van het bepaalde ter zake in de algemene overeen komst werd tevens besloten tot het aangaan van een de tail-overeen komst met Woerden ter nadere rege ling van de waterinlating vla de Enkele Wiericke. De begroting voor 1965 werd vast gesteld overeenkomstig het voorstel daartoe van Dijkgraaf en hoogheem raden. De gewone dienst sluit met tota len aan ontvangsten en uitgaven van f. 3.902.500.tegen f. 3.406.000.voor het dienstjaar 1964. Vorig jaar, was bij de algemene be schouwingen voorafgaande aan de vaststelling van de begroting 1964 reeds naar voren gekomen, dat in verband met het teruglopen van de reserves, voor 1965 vermoedeiyk niet aan omslagverhoging ontkomen zou kunnen worden. Dit werd bewaar heid. Het bleek thans inderdaad niet mogelijk de omslag, welke in de Jaren 1963 en 1964 voor het ongebouwd eigendom f. 15.— per ha heeft bedra gen, ook voor 1965 op dat bedrag te handhaven. De normale omslag voor 1965 voor het ongebouwd eigendom werd vastgesteld op f.18.— per ha, terwijl de omslag voor het gebouwd eigendom werd gebracht van f. 1.40 op f. 1.75 per f.100.— belastbare op brengst. Wartburg de Luxe Wartburg de Luxe Trabant de luxe Opel Rekord Opel Kapitan LS 1963 1963 1961 1959 Ford Taunus Combi 17M 1959 Renault Dauphlne 1959 DAF de Luxe 750 1961 Mercedes 180 Diesel 1959 Citroen 2CV Combi 1959 MORRIS BUS, 9 personen 1662 voor uw personeels vervoer. MIDDELSTEGRACHT 89 TRABANT en WARTBURG DEALER HERENHUIS TE KOOP. Binnenkort leeg komend, bevat 6 grotere kamers, kabinet, keuken, vraagt geen restauratie. Te bevragen: J. J. G. DE CLER RIjnsburgerweg 154 Leiden model S 1962, komt van le eigenaar, verkeert ln zeer goede staat, ANWB rapport ter inzage. Prijs f 4350,— met garantie. Fin. mogeiyk. Autohandel v. d. Berg LAGE MORSWEG 67 TELEFOON 30692 GARAGE FILIPPO Hooigracht 70 - TeL 26252 worden geplaatst voor het verrichten van eenvoudig technisch tekenwerk, waarvoor een korte opleiding zal worden gegeven. Leeftijdsgrens van 1740 jaar. Salaris, afhankelijk van de leeftijd tot een max. van f479,— bruto per maand excl. eventuele huurcompen- satie (vanaf 23 Jaar), vakantietoelage en de laatste verhoging van Vk%. Per 1-1-1965 vindt een algehele salarisverziening plaats. A.O.W.-premie voor Rijksregeling. Beneden 21 jaar vindt jeugdaftrek plaats. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties (met vermelding van volledige persooniyke gegevens) aan het Hoofd van de Fotogrammetrische Dienst van het Kadaster, Nieu we Haven 6, 's-Gravenhage. (§roenety-, leiden „DE SLEUTELKONING" W* By maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van elk slot. HAARLEMMERSTRAAT 273 Telefoon 33958. (by de Overdekte). Levering aan Ryk en Gemeente, 's Maandags gesloten. LAGE SÜND'JK 28 LEIDEN Notaris N. W. HOLTKAMP percelen in Leiden. 1. woonhuis De Sitterlaan 85 op f33.500 2. woonhuis Schagensteeg 30 op f 3.650. Afslag: vrijdag 4 december HooglJcerkkoorsteeg 2, telef. 34195. Werkplaats: Lange Schoolsteeg 6. 'n apart CADEAU schilderijen van v. d. Nat, Roelandse, Appel, MYOB Tarief „SLEUTELTJES' 120 woorden 1—30 woorden f 1.35 f2.10 (een woord hoogstens 12 let ters). Bewysnummer f0.15 brieven f 0.30 meer. „Sleuteltjes' worden behou dens gebrek aan plaatsruimte dageiyks opgenomen. ALPHEX A. D. RIJN WOONHUIS met voor- en achtertuin aan de Wilgenlaas beg .grond: entree, gang, k.k., w.c., keuken, woonkamer le verd.: 3 slaapkamers en douche kapverd.: zolderruimte met 1 kamer. Januari 1965 geheel leeg te aanvaarden. KOOPSOM f 47.000,— k.k. Inlichtingen uitsluitend tydens de kantooruren: Makelaarskantoor J. VAN ITERSON OUDE SINGEL 188 TELEFOON 2171, BURGERWONING staande HAARLEMMERWEG 63C, naby viaduct 100 bevat grote kamer 9x4 m., Bruynzeel keuken, douche, alles betegeld. Tuin met stenen schuur. Boven: slaapkamer mei vaste wastafel en kleine ka Nieuwe gas- water- en elektrlciteitleidingen. Geheel gemo derniseerd. Direct te betrekken. Koopprys f 32.000 Te bevragen: TELEFOON 40717. INZET HUIZEN onder Alphen aan den Rijn Donderdag 1.1. zyn in bod ge bracht: Tuinstraat 3 op Tuinstraat 5 op Tuinstraat 7 op Tuinstraat 9 op Tuinstraat 11 op Tuinstraat 13 op Tuinstraat 15 op Tuinstraat 17 op Tuinstraat 19 op Tuinstraat 21 op Tuinstraat 23 op Tuinstraat 25 op Tuinstraat 4 op Tuinstraat 6 op Tuinstraat 8 op Tuinstraat 10 op Tuinstraat 12 op Tuinstraat 14 op Tuinstraat 16 op Tuinstraat 18 op Tuinstraat 20 op Tuinstraat 2 en straat 66, 68, 70, 72 en 74 op f 5200 Emmalaan 152 op f2500. Emmalaan 154 en 156 op f 2500.— Gouwestraat 52, 54, 56 en 58 op f 2000.— Gouwestraat 42, 44, 46, 48 en 50 op f 2000. Raadhuisstraat 189, 141, 143 en 145 op f 1850. Afslag donderdag 3 december 1964 v.m. 11 uur in hotel „Centraal55 in Alphen a. d. Ryn. J. van den Berg, notaris, Al phen a. d. Ryn, (tel. 01720— f 1650,— f1700.— f 1500.— f 1300.— f 1825.— f 1450.— f 1275,— f 1925.— f1625.— f1750.— f 1625.— f1775.— f 1800.— f 2050.— f 1600.— f 1825.— f 1650.— f 1750.— f 1550.— Raadhuis- OPENBARE VERKOOI Notarissen C. A. Hattdnga va 't Sant, C. G. M. Formynr beiden in 's-Gravenhage e G. J. Boom in Voorschot* zullen op woensd. 9 en 16 de 1964 v.m. 11 uur in Hotel „Hi Wapen van Voorschoten" pi bliek verkopen onder Vooi schoten: HET WOONHUIS STADWIJKSTRAAT 2 Bez. dinsd. en donderd. va 2^—4.30 uur. Voor vestigingsverg. dient koper zelf te zorgen, (won niet verstrekt aan niet Voorschoten woonachtigen daar niet economisch gebot denen). Nadere inlicht, ten kanto: van voorn, notarissen: 's-Gfl venhage, Prins Hendrikple! 12, tel. 070—333888. Voorscht ten, Koningin Wilhelmina laan 8, tel. 017174040. Aangeboden V.W. 1960 In zeer goede staat. Ra dio en schuifdak. Finan ciering mogeiyk. Te bevragen N. EARNING Korevaarstr. 6a, tel. 24391 makelaar in roerende- en onroerende goederen. SINDS 1923. Aan- en verkoop. TELEFOON 26573. op maandag 30 november a.s. v.m. 10 uur in Leiden op Beestenmarkt, van een goed onderhouden, weinig bere4« VOLKSWAGEN 1962 met vouwdak By opbod. Geen kost t.o.v. Deurwaarder W. Bloem in Leiden

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 4