Kamercommissie vindt Leids grenswijzigingsplan niet radicaal genoeg Ian schriele VIJAND EN VRIJHEID F. 1100.- kant opheffing van oegstgeest? Herdenking verzet in Pieterskerk standpunt en inhoud s. Ipgericht 1 maart 1860 Vrijdag 27 november 1964 Tweede blad no. 31487 Een dringende noodzaak voor een herziening van de grenzen [er gemeente Leiden is duidelijk aanwezig". Tot deze conclusie komt de aste commissie voor Binnenlandse Zaken, welke het ontwerp van wet, dat ot een wijziging der grenzen moet leiden, aan een beschouwing heeft Onderworpen. Alvorens hiertoe werd overgegaan heeft de Commissie 2 juni j.l. een bezoek gebacht aan het hij de grenswijziging betrokken gebied. Niet meer levenskrachtige gemeenten worden in leven gelaten In het voorlopig verslag, dat thans ter kennis is gebracht aan de linister, werd van verschillende zijden in twijfel getrokken of leiderdorp terecht buiten beschouwing was gelaten. Verscheidene 1(den achtten het ontwerp in zijn geheel onvoldoende radicaal, waar m :t enerzijds ontoereikend zou zijn voor de nood van de gemeente ^►iden, anderzijds het leven zou laten aan na de grenswijziging niet •aeer levenskrachtige gemeenten. Zal, zo vroegen deze leden 2£h af, indien dit plan ongewij- a jd tot wet zou worden ver- 2 ven, over een betrekkelijk ge- 11 ïg aantal jaren Leiden niet 2: ch weer met klem van redenen finnen en moeten vragen om w biedsuitbreiding? Verschillen en andere leden der commissie, e eveneens te kennen gaven do t voorstel in zijn geheel aan de J^hriele kant te achten, sloten ^«:h bij deze vraag aan. ^verscheidene andere leden der tnmissie merkten op, dat aan dit bsontwerp de gedachte ten grond- g ligt, dat Leiden dient te kunnen orzien in huisvestingsmoeilij khe - voor de eigen bevolking. Is het hfcer niet juister het huisvestings- lang van Leiden te zien als een langrijk deel van het huisvestings la tang van de Leidse agglomeratie? ja, dan betekent dit de erkenning i het hu isvestingsbelang als een ;lomeratiebelang, dat slechts op uate wijze behartiging kan vin- op i zienswijze dezer leden was ver- •kt door de functie welke de idse agglomeratie volgens het in de Regering heeft te ver bij het opvangen van de z.g. overloop. Volgens de prog- n Ged. Staten van Zuid- eiland zou de trek van de Haagse de Leidse agglomeratie in de lode tot 1980 een bevolkingsaan- 50.000 tot 70.000 in de Leidse rlomeratie tot gevolg hebben. Vol- dezelfde prognose wordt het •onertal van de Leidse agglome- ,te tegen 1980 op ongeveer 200.000 rBchat. [In verband met deze grenswijzi- ivoorstellen zouden deze leden vernemen of het juist is dat ;t onlangs vanwege de provincie ontwerpen van een streekplan de „Oude-Rijnmond" is ter td genomen. Zij verbonden hier- j de vraag, welke gemeentelijke igjbieden bij bedoeld ontwerp betrok- zijn. Bovengemeentelijk orgaan jHoewel ook de hier aan het woord Jnde leden in beginsel met grens- i Leiden In- Advertentie ZOEKT U EEN SCHOORSTEENKLOK, WANDKLOK of WEKKER v. d. WATER heeft *e. De beste merken JUNGHANS, KIENZLE, MAUTHE. HAARLEMMERSTRAAT 181 Huwelijk in bejaardencentrum Twee bewoners van het be- ardencentrum .Avondrust in Irijen hebben besloten in het iwelijk te treden. De bruid is 73-jarige mejuffrouw N. Rui- ïbergde bruidegom de 87- xige heer T. Bokma. De bruid nooit eerder getrouwd ge test. Het huwelijk zal voltrok en worden op 10 december stemden, wezen zij erop, dat grens correcties op langere fcermyn zeker niet de gewenste oplossing kunnen bieden voor de huisvestingszorgen in Leiden en de Leidse agglomeratie. Een afdoende oplossing is, zo meen den zij en met hen de andere verscheidene leden der commissie, die zich reeds eerder bij hen hadden aangesloten slechts te verkrijgen de huisvesting een voorwerp van j wordt voor de agglomeratie als geheel. Enige leden der commissie stelden de vraag, of ook voor de Leidse agglomeratie de bewindsman reeds denkt dan wel of in de betrokken bestuurlijke kringen reeds gedacht is bovengemeentelijk or gaan, vergelijkbaar met de Rijnmond of met de conceptie van Groot-Am sterdam. Kan, met name in een gebied, waarbij de in de randgemeenten wonende doch in de centrumgemeen te werkende forensenbevolking meer is in en gericht is op hiet geheel dan op de delen, een bovengemeentelijk orgaan verschil lende taken niet beter behartigen dan een recreatieschap voor een be perkt gebied of een gemeenschappe lijke regeling voor een enkele tak van dienst? Oplossing van beperkte duur Verschillende leden der commissie merkten op, dat de bewindsman voor stelt de uitbreiding te beperken ten einde weliswaar aan Leiden de mo gelijkheid te bieden in de huisves- tingsmoeilijkheden van de eigen be volking te voorzien, doch niet tevens de bestaansmogelijkheden van de randgemeenten in gevaar te brengen. Om de in het ontwerp neergelegde grenswijzigingen aan deze doelstelling te kunnen toetsen zouden de hier het woord zijnde leden gaarne welke de huisvestingsoa- paciteit is van de aan de gemeenten Oegstgeest en Voorschoten te ont trekken gebieden. Het gebied, dat van Zoeterwoude aan dat van Leiden wordt voorgesteld toe te voegen, komt dit verband aldus deze leden niet in aanmerking omdat daaraan ;n recreatieve functie is toegedacht. De minister baseert zijn voorstellen j een raming van Ged. Staten voor de bevolkingsontwikkeling in de Leid- agglomeratie tot het jaar 1980. Is het de bedoeling, dat de door Leiden gebieden tot 1980 toe reikend zijn op de huisvestingsmoei lijkheden van de eigen bevolking van deze gemeente op te lossen, of meent de bewindsman, dat zijn voorstellen soelaas bieden voor langere tijd? De hier aan het woord zijnde leden kon den zich niet aan de indruk onttrek ken, dat de voorgestelde oplossing van de huisvestingsmoeilijkheden voor de Leidse bevolking van beperkte duur zal zijn. Omliggende gemeenten huis vesten thans reeds mensen, die in Leiden hun werkkring vinden. Deze leden stelden belang in de mate, aarin dit het geval is. Verscheidene andere leden der oommissie vroegen, of Leiden bij de voorgestelde beperkte uitbreiding van haar gebied zal kunnen komen tot een evenredige ontwikkeling van haar bevolkingi met andere woorden of de verschillende maatschappelijke groe pen elk in Leiden hun plaats zullen kunnen vinden dan wel of Leiden praktisch de gegoeden, meer ontwik kelden enz. zal moeten uitdrijven en eenzijdig een bepaald deel van haar bevolking behouden, tot schade van een gezond gevarieerde opbouw. Instemming met alle In dit ontwerp ten aanzien van de gemeente Oegst geest neergelegde voorstellen werd van geen enkele zijde betuigd. Verscheidene leden der commissie zouden gaarne de visie van de be windsman vernemen over de volgende alternatieve oplossingen a. opheffing van de gemeente Oegstgeest en opdeling van haar ge bied over de gemeenten Leiden er Rjjnsburg; opheffing van de gemeente Oegstgeest en opdeling van haar ge bied over de gemeente Leiden en een door samenvoeging van Valkenburg en Rijnsburg nieuw te vormen gemeente. Dezelfde leden wezen op een mede deling van het gemeentebestuur van Oegstgeest, dat van de zijde der Leidse universiteit steeds gebleken dat men in een grenswijziging niet geïnteresseerd is. Zij vroegen, of de minister deze mededeling als Juist kan bevestigen. Ervaart de univ teit de huidige grens tussen Leiden en Oegstgeest als op enigerlei wijze hinderlijk of nadelig? Het grondgebied van Oestgeest wordt, aldus enkele leden, ongeveer gehalveerd. Zij trokken ernstig twijfel, of de bestaansmogelijkheid van Oegstgeest niet in gevaar wordt gebracht. En zo riepen deze leden uit het handhaven van de be staansmogelijkheden van de randge meenten is een van de doelstellingen van het wetsontwerp! Is het beleid van de regering werkelijk op het handhaven van een zelfstandige ge meente Oestgeest gericht, of slechts op een voorlopige handhaving? Mocht dit laatste het doel var beleid zijn, dan meenden deze leden, dat beter nu de beslissing kan vallen tot opheffing van de gemeente in kwestie en toevoeging van haar grondgebied aan dat van Leiden. Mocht het beleid op handha ving gericht zijn, dan gingen de voorgestelde grenswijzigingen leden wel erg ver. Met name gen de hier aan het woord zijnde le den, of het zuid-westelij'ke deel Oegstgeest, dat wordt voorgesteld Leiden toe te voegen, in zijn geheel aan Leiden dient toe te vallen. Kan dat deel van het Morsoh -kwartier dat ligt ten noord-westen van nieuwe beloop van rijksweg 4, niet aan Oegstgeest worden gelaten? Dezelfde vraag werd door verschil lende andere leden der commissie gesteld, die voorts gaarne het deel van de bewindsman zouden nemen over de gedachte, voorts de gebiedsafstand van Oegstgeest Rijnsburg te beperken tot de strook nabij Rijnsburg groot 80 ha met 540 inwoners en omvattende alle de Rijnsburgse kom aansluitende be bouwing alsmede de veiling Flora welke het gemeentebestuur Oegstgeest voorgesteld heeft ov< dragen. Deze leden meenden voorshands, dat aldus Oegstgeest een evenwich tiger gevormde gemeente zou zijn, met een Rijnfront van ruim drie ki lometer. „Aanval in de rug" Weer andere leden der commissie stelden zich op hetzelfde standpunt. Het was deze leden niet duidelijk, waarom de „aanval in de rug", die ten bate van de gemeente Rijnsburg op de gemeente Oegstgeest wordt on dernomen de voorgestelde omvang zou moeten hebben. Waarom, r.o vroegen zij, heeft men zich niet be perkt tot een correctie van de grens om de bestaande bebouwde kom, die over de gemeentegrens is heenge- groeid, onder één gemeentebestuur, nl. dat van Rijnsburg, te brengen? De mogelijkheden voor de woning bouw voor Rijnsburg moet men, ge zien de kostbare aanwezige kassen en tuinibouwgronden ten zuiden van de kern, toch eerder zoeken op de wei degebieden nabij het Oegstgeester kanaal? Bij de beperking van de aanspra ken, welke het ontwerp thans op Oegstgeest doet, blijft een gaver Oegstgeest over, met een goede ver binding tussen de delen aan weers zijden van rijksweg 4, een Oegst geest, dat meer overeenkomt met de voorstelling van zaken, welke de theo rie van de .sterke randgemeente" zou moeten meebrengen. Verscheidene leden der commissie zouden gaarne vernemen, hoe Ged. Staten stonden tegenover het ver zoek van de gemeente Rijnsburg om een verdergaande uitbreiding. VOORSCHOTEN Verscheidene leden der commissie vroegen, of Voorschoten na de thans voorgestelde gebiedsafstand aan Lel den in 1980 nog gebied zal hebben voor woningbouw. Valt te verwach ten, dat zich dan van Leiden tot Voorschoten één bebouwd gebied zal uitstrekken? ZUn de plannen tot be bouwing van Voorschoten afgestemd op een streekplan? Is er een gebie dende noodzaak, het door de minis ter voor overdracht aan Leiden be stemde deel van Voorschoten naar Leiden te doen overgaan? Verscheidene andere leden der commissie vestigden de aandacht op de passage in de memorie van toe lichting waarin de gevolgen van de voorgestelde gebiedsafstand voor Voorsohoten vergeleken worden met de gevolgen van gebiedsafstand voor Leiderdorp, waarnaar de gedachten van Ged. Staten aanvankelijk uitgin gen. Voorschoten zou naar de mening van de minister door afstand van het door Leiden begeerde gebied stel lig niet in zijn bestaansmogelijkheden worden aangetast. Leiderdorp wèl in dien de aanvankelijke plannen voort gang zouden hebben gevonden. Zo zeker als de minister is omtrent het handhaven van deze bestaansmoge lijkheden voor Voorsohoten waren deze leden niet, zeker niet, als zij die bestaansmogelijkheden bezagen op langere termijn. Volgens de schattin gen van het gemeentebestuur van Voorsohoten zal deze gemeente, als de voorgestelde gebiedsafstand wer kelijkheid wordt, zelf reeds vóór 1980 zijn volgebouwd. Er doet zich hier dan dezelfde situatie voor als thans in Leiden. Voorschoten heeft thans volgens de bewindsman nog voldoen de ruimte voor woningbouw. De vergelijking met Leiderdorp doortrekkend, vroegen de hier aan het woord zijnde leden, of Leider dorp niet meer over voldoende ruim te voor woningbouw zou hebben be schikt als de aanvankelijke plannen vaste vorm zouden hebben aangeno- Uitgaande van de gedachte, dat het gebied van Oegstgeest tot aan't Haag- sche Schouw naar Leiden zal gaan, kwam bijvoeging van de Stevenshof- Jespolder eveneens aan Leiden deze leden juist voor. In dat geval zou de grenslijn langs de spoorbaan Den HaagLeiden kunnen lopen. De hier aan het woord zijnde le den. die blijk gaven de van andere zijden reeds geuite bezorgdheid over de voor Voorsohoten een groeiende gemeente, aldus deze leden, met een actief gemeentebestuur resterende mogelij Wieden voor woningbouw te delen, vroegen nog, of de minister kan aangeven hoeveel woningen nog in Voorschoten gebouwd zouden kun nen worden indien het ontwerp np dit stuk ongewijzigd tot wet verhe ven zou worden. Waarom Leiderdorp ontzien licht omtrent de inhoud vankelijke plan van Ged. Staten. Deze leden zouden het op prijs stellen, 's ministers inzichten te ver nemen over de gedachte van ophef fing van de gemeente Leiderdorp en opdeling van haar gebied over de gemeenten Leiden (voor wat betreft de delen Leiderdorp-dorp, Zijllaan en Mijepolder, en Munnikendam) en Zoeterwoude of Koudekerk (voor wat betreft de polder Achthoven). Heeft de Leidse stadplanoloog ir. J. C. H. Drost inderdaad in een stu die aangegeven te verwachten, dat Zoeterwoude zal uitgroeien tot 80.000 k 100.000 zielen? Zullen deze bewo ners van toekomstig Zoeterwoude Leidenaren zijn en, indien dit prak- tisoh zo zal (moeten) zijn, is het dan niet beter Leiderdorp bij Leiden te trekken en de bebouwing aldaar in stede van in Zoeterwoude te doen plaatsvinden? ontziet. Toevoeging toch van een ruim gebied ten oosten van de Si- montjespolder, die van Oegstgeest naar Leiden zal gaan, en verder van een gebied dat in het zuiden door Leisloot wordt begrensd tot even ten zuiden van het aan de stedelijke be bouwing aansluitende Zijlkwartier, zou voor Leiden ruime mogelijkheden kunnen geven zowel voor woningbouw als voor industrievestiging, zonder dat de bestaansmogelijkheden van de nieuwe, wat kleinere gemeente Lei derdorp aanmerkelijk verminderd zouden worden. Verschillende leden der commissie vroegen, of er in de gedachtengang van de minister, die zich erover ver heugt Leiderdorp ongemoeid te kun nen laten doch anderzijds Voorscho ten en Oegstgeest vrij straf aanpakt, nu wel voldoende lijn zit. Minder gebied van Zoeterwoude Waar het de bedoeling is Leiden in staat te stellen op eigen gebied voorzieningen te treffen ter wille van de passieve en actieve recreatie, vroe gen enige leden, of het wel nodig was het gehele gebied van Zoeterwoude, i begrensd door de rijkswegen 4a en j 4b bij Leiden te voegen. Enige leden der eveneens de vraag, ter de gemeente Leiderdorp geheel De minister spreekt in de memo- I rie van toelichting van een beperkte stelden uitbreiding van het grondgebied van Leiden. De gedachten dezer leden gingen uit naar een beperktere uit- Leiden heeft zijn Universiteits trui: een Nederlandse primeur op kledinggebied. Curatoren heb ben toestemming verleend, hei zegel van de Universiteit op truien te dragen. Het wordt met de woorden Universiteit Leiden op truien gedrukt, die binnen kort in de handel zullen komen% U ziet op dit plaatje het ef fect. breiding op het gebied van Zoeter woude dan de minister voorstelt» Naar het hun voorkwam is het ge bied. begrensd door rijksweg 4a en de Vrouwevaart, toereikend om Lei den in staat te stellen voor de eigen bevolking de gewenste recreatieve voorzieningen te treffen. Het verlies aan inwoners zou hierdoor voor Zoe terwoude belangrijk worden beperkt. En voor zover ten dienste van de Leidse agglomeratie in haar geheel verdere recreatieve voorzieningen zouden zijn te treffen, zou di tin ag- glomeratieverband kunnen geschie den, zonder dat dit gepaard zou be hoeven te gaan met grenswijzigin gen. Verscheidene leden der commissie vroegen, voor hoeveel jaren Leiden genoeg zal hebben aan de voorge stelde verruiming van haar grond gebied met thans tot Zoeterwoude behorend territoir. De vijand en de vrijheid was het thema van de rede, die prof. dr. Th. J. G. Locher, hoogleraar in de algemene geschiedenis, gisteren in de Pieterskerk hield ter herdenking van de 26ste november 1940, op welke datum het Leidse Universitaire verzet tegen de Duitse bezetters op spectaculaire wijze aan het licht trad. Prof. Cleveringa hield die dag een college, waarin hij scherp het ontslag van de joodse hoofdleraren veroordeelde. Deze rede werd aanleiding tot een staking der studenten van de Universiteit, terwijl prof. Cleveringa gevangen werd genomen. Ieder jaar sinds de be vrijding is deze 26ste november herdacht, niet alleen in Leiden doch ook elders in den lande. Vrijheid kan voor velen ook een last worden: de opgaaf van zelf verant woordelijk te zijn en een eigen gees telijk leven te bouwen. Voor geestelijk erfdeel In de wereld zien we een reusach tig emancipatieproces aan de gang, waarbij het velen niet louter om vrijheid maar ook om macht gaat. De pessimistische geschiedbeschou wing die in de historie alleen maar Op de Inleidende vraag: of een herdenking van 26 november 1940 thans nog zin heeft en de moeite waard Is, antwoordde prof. Locher met een tegenvraag: of wij wel waar dig zijn op de veilige afstand van thans de daad te herdenken van prof. Cleveringa en de studenten, die protesteerden tegen het ontslag van de Joodse hoogleraren en die daar door geestelijk bevrijdend werkten. Over twee hoofdelementen in het gebeuren van toen: de vijand waar tegen, en de vrijheid, waarvoor ge streden werd, ontwikkelde spreker enkele gedachten. Hij vroeg zich in het bijzonder af, hoe wij thans tegenover de vijand staan en wat de herwonnen vrijheid voor ons heden Inhouden kan en betekenen moet. De strijd tegen de gemeenschap pelijke vijand, het nationaal - socia 1 is - tisohe Duitsland, hernieuwde de een heid en het saamhorigheidsgevoel in het Nederlandse volk en onder de leden van de civitas der Leidse Universiteit, maar spreker vroeg zich af, of het niet mogelijk is zon der de vijandelijke gevoelens te blij ven cultiveren het saamhorigheids besef te behouden. Hij betoogde dat een permanente vereenzelviging van Duitsers en nationaal-sooialisten niet wetenschappelijk is en wees op de veranderingen die zich in Duitsland na de catastrofe van 1945 hebben voltrokken. Of wij de positieve winst van 1940 kunnen behouden zonder het toen noodzakelijk negatieve ele ment, ie een vraag, welke beantwoor ding vooral afhangt van het jongere Variërende betekenis Over de vrijheid zei spreker dat zij voor verschillende mensen dikwijls verschillende betekenis heeft. Er is b.v. een neiging tot wereldvlucht die soms vruchtbaar werkte doordat zij de voorwaarde biedt voor persoon lijke creatieve arbeid. En er is, met name in landen die geen politieke vrijheid hebben gekend, dikwijls een ongebreidelde vrijheidsdrang te be speuren, die ook toeneemt in de oudere rechtsstaten als reactie op de steeds verdergaande reglemente ring van onze moderne samenleving. een eeuwige strijd om de macht ziet, verwierp spreker evenwel als „irreëel". Het beste bewijs dat er ook andere krachten werken dan machts- lust of winzucht vormden de daden van hen die wij op 26 november eren. Door hun moed en standvastigheid, gehandhaafd ook als geen hoop op persoonlijke bevrijding meer bestond, hebben zij een geestelijk erfdeel voor ons behoed: „vrijheid in verantwoor delijkheid, vrijheid in gehoorzaam heid aan wat het geweten voor schrijft, obediëren in der gerechtig heid", aldus besloot prof. Locher. De rector-magnificus prof. dr. D. J. Kuenen opende en sloot de bijeen komst, die door vele leden van de Universitaire gemeenschap werd bij gewoond en musikaal werd opge luisterd door het Collegium Musi- cum. Na afloop was er een kort samenzijn van de oud-alumni in het vorige week geopende trefcentrum Pardoeza. Inbrekers aan het werk ontvreemd in h.b. In twee Leidse middelbare scholen, het Christelijk Lyceum en de Louise de Coligny-hbs, is in de afgelopen nacht ingebro ken. In het lyceum werd vrijwel niets ontvreemd, in de meisjes- hbs echter een bedrag van elf honderd gulden. De daders zijn de Louise de Colig ny-hbs binnengekomen door het in slaan van een raam aan de achter zijde van het gebouw. In de kamer van de concierge maakten de inbre kers zich meester van een aantal sleutels, nadat zij ook daar een ruit hadden vernield. In het kantoortje van de secretaresse werden een sta len bureau en twee stalen kasten opengebroken. Uit diverse doosjes en kistjes namen de inbrekers een be drag van elfhonderd gulden. Wat de inbraak in het lyceum be treft, daar zijn de daders vermoede lijk binnengekomen door een open staand raam aan de achterzijde. Zij hebben er echter zo goed als ndets van hun gading gevonden. Wel werd aanzienlijke schade aangericht door het openbreken van deuren en kast jes. Dr. Fokkema gewoon lector Bij K.b. is mr. D. C. Fokkema, buitengewoon Leids lector in de faculteit der rechtsgeleerdheid om onderwijs te geven in het vergelij kend privaatrecht, benoemd tot ge woon lector. Lezers schrijven Twee broodprijzen De broodprijs moet weer omhoog. Deze keer wegens gestegen bezorgkos ten. Daaraan gaan ook zij meebeta len, die hun brood in de winkel ko pen. Naarmate de bezorgkosten (en dus de broodprijzen) stijgen wordt dit steeds onbillijker. Waarom dan geen twee prijzen, de een voor thuisbezorgd en de ander voor in de winkel gehaald brood? Hetzelfde geldt trouwens voor melk. Een kwart eeuw geleden bezorgde de slager thuis. Hij kwam zelfs de be stelling tevoren opnemen. Heel enkele kruideniers doen dit nog. Ook ziet men nog wel eens een ven. tende groentehandelaar. Maar het „aan huis bezorgen" is kennelijk uit de tijd: economisch niet meer ver antwoord. Als binnen afzienbare tijd het verschil tussen de twee prijzen nog groter wordt zal ook aan het thuis bezorgen van brood en melk een einde komen. Het verkeer in de stad kan daar mede slechts gebaat zijn. A. P. Wielrijdster zwaar j GEWOND Ernstig ongeluk 1 bij Rijnzichtbrug Een 22-jarige inwoonster van Lel den is gistermiddag omstreeks kwart voor vijf zeer ernstig aan het rech- teronderbeen gewond bfl een ver keersongeluk op de wegkruislng Rijnzichtbrug-Morsweg. De jonge vrouw reed met haar fiets over de Rijnzichtbrug, toen zjj werd ingehaald door een trekker met oplegger, die ook in de richting van de Morsweg ging. Enkele meters verder reed de trekker met oplegger naar rechts in de richting van de overweg. Toen de chauffeur van deze trekker in zijn rechtersplegel keek. zag hij de vrouw op het trot toir liggen en de fiets onder het rechterachterwiel van zijn wagen. De wielrijdster bleek zeer ernstig aan haar rechteronderbeen gewond te zijn. Zij werd door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd- De trein naar Utrecht had door dit ongeluk zeven minuten vertraging. Aangezien de juiste toebracht van dit ongeluk niet bekend Is wordt aan getuigen verzocht zich voor het geven van inlichtingen in verbinding te stellen met het politiebureau aan de Zonneveldstraat, afdeling verkeer. Ruim f 4000 voor het Prinses Beatrixfonds De in de week van 16 t.m. 21 november in de gemeente Leiden gehouden huis- en straatcollecte ten bate van het Prinses Beatrixfonds heeft een bedrag van f. 4029,32 opge bracht. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Karin Elisabeth, dr van M. van do Meeberg en S. A. Batelaan; Charles Ro bert. zn van R. Vink en F. C. Penning; i H. Bekkerin Eijgen; Adrlanus Hendrlkus, P. Disseveld er truida Maria, en M A. Heemskerk; Peter Michel. S. J. van" der Werff Homan; Ronaldus Anthonlua Johannes, zn van A. J. J. Bremmer en C. M. A. van der Geest. GETROUWD M WG Hlemenz en J. M. van Wan- - M. l'Ecluse; P. K. Burg en L. van Weerlee; S. Post en G. A. Noort; G. C. van Keulen en W. Riet kerken; C. W. de Rijk en H. de Mooll; H. P. M. Heruer en J. M M, Koevoet; L. C. W. M. Lepelaar en L. Kukler; B. Weeterlnk; C. Turen- en T. j J. Pet; J. de Roode en C. Heljmans; J. D. Clasener en W. van der Leek; J. p. M. van Leeuwen en H. B. T. Barten; L. G M. Rljsbergen en H. T. M. Huljlng. OVERLEDEN J. H. Regeer. 51 Jr, man; A. J. do Jager, 57 jr. man; H. W. Steenbergen, 57 Jr, i

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3