Prof. dr. C. Zoutendijk aanvaardt leerstoel numerieke wiskunde Leidse verfhandel „de Valk" n.v. Ir. J. J. G. van Hoek: „wij niet op een eiland" leven BROUWER W. Brouwer C.H.U. waarschuwt tegen vermindering politieke interesse 0""encTit 1 maart I860 Zaterdag 21 november 1964 Tweede blad no. 31422 Wetenschap en computers Gistermiddag heeft prof. dr. C. Zoutendijk het ambt van ge won Leids hoogleraar in de numerieke wiskunde aanvaard met en oratie in het Groot Auditorium over „Informatieverwerking en riskunde". Hij wees hierin niet alleen op het samenspel tussen wis- unde en computer ,die elkaar in vele opzichten helpen, maar tevens ip de belangrijke rol die computers reeds nu spelen in de maat- chappij en in versterkte mate zullen spelen in de toekomst, waarbij ij mede kunnen bijdragen tot het vermijden van desastreuze be- isingen op velerlei gebied. urn. Prof. Zoutendijk wordt na de oratie gelukgewenst door zijn leermeester, prof. dr. H. D Kloosterman. (Foto L.D./Holvast) Samenspel 33. Spreker gaf allereerst een overzicht .45 an de vele en zeer gevarieerde toe- assingsmogelijkheden van compu- ps. Vele van deze toepassingen heb- met het klassieke rekenen te maken. Computers kunnen 1» meer dan alleen rekenen; zij zijn in i staat tot logische bewerkingen met iormatie, onverschillig of het ge- iJlen, woorden, formules of posities n schaakstukken betreft. Men Hoewel deze informaten elke ,n logische bewerkingen kun- öljm uitvoeren, betekent dit niet, dat elk logisch probleem zonder i oplossen. De regels van erking zijn immers lang niet altijd deükend. Ook komt het voor, dat de reiste rekentijd zo lang is, dat het tvoeren van de bewerking or m wordt. ''^Vervolgens ging spreker in op het menspel tussen wiskunde en com iters. Bij het ontwerpen van reken ïl achines wordt veelvuldig gebruik maakt van de methoden der ma Jj, ematische logica. Teneinde de pn> ks! ammering te versnellen en minder istbaar te maken zijn zeer vele xrogramma's hodig. Het ontwik- van zg. progammeertalen en daarop gebaseerde algemene [gramma's is een wetenschap op zelf geworden, die door sommi- met technische wiskunde wordt ingegeven. Het meest bekend is iter de numerieke wiskunde, die rw= der invloed van computers een ho- d vlucht genomen heeft en van rakter veranderd is. Door middel twee voorbeelden van rekentech- j.38 de lineaire programmering de mathematische simulatie groot praktisch belang, de spreker, dat er, hoe 141 »t en snel computers ook mogen ba 'den, altijd problemen zullen zijn, ardoor een efficiënte numerieke ritme en een efficiënt cumpu- :ht programma een noodzakelijkheid Besliskunde >ok zijn er veel in mathematische te gieten optimaliserings- emen, waarvoor geen oplos- ipmethode bekend is. Soms be- ft het betrekkelijk eenvoudig te lieren problemen, waarbij de in staat is snel een goede be- oüliering van de beste oplossing te uffl Spreker vroeg zich af of het ond 'mogelijk zou zijn deze menselijke ikprocessen op een computer te luieren door toepassing van de- i 'de heuristische regels, waarvan s mens gebruik maakt. Hij pleitte daartoe voor de ontwikkeling van wetenschap van „informatiever- *ing, besliskunde en intelligent rag", die informatiemathematica kortweg informatica genoemd zou itoen worden. Samenleving computerontwikkeling voor de sa menleving. Hij wees op de grote ver anderingen in industrie en bedrijfs leven, die een integratie van tech- nisch-economische en administratie ve computertoepassingen met zich mee zal brengen. De menselijke as pecten, aan deze ontwikkeling ver bonden, rechtvaardigen een voort durende waakzaamheid. Na gewezen te hebben op de nood zaak, dat vele studenten vertrouwd moeten raken met de mogelijkheden van computers, besloot spreker zijn rede met de hoop uit te spreken, dat computers en betere beslissings technieken er toe zullen bijdragen, dat fouten met desastreuse gevol gen, zoals in het verleden soms maakt, in de toekomst vermeden worden. Na de oratie, die met de gebrui kelijke toespraken werd besloten, re cipieerde prof. Zoutendijk in de ont vangst zaal van de Academie. Belgen verlengen termijn verjaring oorlogsmisdaden Na soms heftige tonelen heeft de Belgische Kamer van Volksvertegen woordigers met 148 tegen 5 stemmen en 4 onthoudingen een wetsontwerp goedgekeurd, waarbij de verjaring van bij verstek uitgesproken dood straffen wegens oorlogsmisdaden wordt verlengd van 20 tot 30 jaar. Het wetsontwerp, dat nog moet worden goedgekeurd door de Senaat, beoogt de terugkeer te voorkomen van oorlogsmisdadigers als Leon De- grelle, die na de oorlbg een heen komen zocht in Spanje en daar nog steeds verblijft. De tegenstemmers waren de afge vaardigden van de Vlaamse Volks unie, die een algehele amnestie eisen en daardoor heftig door socialistische en liberale Kamerleden werden aan gevallen. De vier communistische Kamerleden onthielden zich van stemming, omdat zij de maatregel niet ver genoeg vinden gaan. Tot drie keer moest het debat wor den onderbroken voor het tumult dat ontstond door pro-nazistische uit roepen van de publieke tribune. Een vrouw en twee mannen werden uit de zaal verwijderd nadat zij hadden uitgeroepen: „Degrelle komt terug voor de grote schoonmaak", „Daagt hem voor de Belgische rechter als u durft" en „Leve Degrelle". Een andere kreet om Degrelle in staat te stellen zich te verdedigen wekte in het bijzonder de woede op van kamervoorzitter Van Acker. „De bij verstek veroordeelden hebben 20 jaar de kans gehad zich te verdedi gen", riep hij uit. „Zij die door hun daden zijn gestorven hebben die kans nooit gekregen". Een luid ap plaus uit de Kamer volgde op deze woorden. Telegram SVB Op het congres van de studenten vakbeweging (S.V.B.) is besloten een telegram te zenden aan de vaste commissie van onderwijs uit de Tweede Kamer, waarin de S.V.B. haar voldoening uitspreekt over de algemeen afwijzende houding van de commissie ten aanzien van de voor genomen verhoging van de college gelden. Het congres sprak zich voorts uit voor het systeem van een integrale studiekostenvergoeding, een systeem dus van financiële toeslagen, waarop iedere student recht heeft en die voldoende is voor een onafhankelijk bestaan. Advertentie Officiële dealer van: VERF VAN VETTEWINKEL WAGEMAKERS AUTOLAKKEN TEOFLUX NEMI MUURVERVEN HASCO LAKKEN WIENESE LADDERS F.S.A. compressoren, airless en gereed schappen LAMMERMARKT 3 LEIDEN - TELEFOON 33909—33300 Verkoop engros. Leiden Centrum NCVB (ruim 200 leden Kern van het jeugdzorgprobleem ligt voornamelijk in het gezin De afdeling Leiden Centrum van de Ned. Christen Vrouwenbond telt nu meer dan twee honderd leden. Dit is op de vrouwenbijeenkomst, die gisteravond in het gebouw „Reho- both" werd gehouden, door het afde lingsbestuur meegedeeld. De tien nieuwe leden, die zich hebben aan gemeld, werden met name genoemd en voor zover zjj aanwezig waren aan de vergadering voorgesteld. Het onderwerp van deze avond was Maatschappelijk jeugdzorgwerk". Na een korte inleiding van ir. W. Herstel en de vertoning van een dia-docu mentaire over het club-, wijk- en buurthuiswerk in ons land werd een forum gevormd, bestaande uit de heer F. W. Schut, directeur van de Stich ting Clubhuizen van De Jeugdhaven in Leiden, de heer J. H. Drentje, be velvoerend officier van het Leger des Heils in deze stad, mej. mr. M. J. Zeelenberg, hoofdinspectrice va Leidse kinderpolitie, de heer D. de Jong, oud-bestuurslid en medewerker IC. van IC. Rijnland bijeen „Wij leven niet op een eiland", aldus de voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland, ir. J. J. G. van Hoek, toen hij gistermiddag in de Leidse raadzaal de leden vergadering van deze Kamer opende. Van ouds her gebruiken wij deze uitdrukking, aldus spre^ ker, om uiting te geven aan onze voldoening dat wij niet geïsoleerd staan, maar In een groter ge heel betrokken zijn. De mate waarin en de wijze waarop wij als Rijnlands bedrijfsleven bij het groter geheel betrokken zijn en worden, doet echter de vraag rijzen of dat eilanden-isolement toch niet wat aantrekkelijker is dan wij consta teren met deze zegswijze. Advertentie Zoekt u een GERO-CASSETTE van f40.- of f400.- v. d. WATER De Gero Specialist Haarlemmerstraat 181 heeft ALTIJD VOORDELIG. Geveilde percelen In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ge veild t.o.v. notaris N. W. Holtkamp te Leiden: Huis Jan van Houtkade 40/40a op J 7.600.door de heer Witsenburg q.q. Winkel-woonhuis Witte Singel 108 niet gegund. Woonhuis Maredijk 103 niet gegund. ACAD. EXAMENS Aan de Leidse Universiteit ls ge- aagd voor het kandidaatsexamen Japanse- taal- en letterkunde: de heer D. Bins (Zwolle), doctoraal Ne derlands recht (vrije studierichting) de heer P. B. E. Umeh (Londen). DS. H. BOUTER NIET NAAR HAARLEM Ds, H. Bouter, hervormd predikant alhier heeft bedankt voor het beroep dè hervormde gemeente te Haar lem. VOOR MERKHORLOGES OMEGA - TISSOT - PONTIAC JUSTINA Kamer betrokken bij vestiging van ruimtevaartlaboratorium Noordwijk Bedrijfsiiquidatie en ontslag van personeel hebben ons, aldus de voor voorzitter, ook in Rijnland overvallen. Het beeld van ontwikkeling en con tinuiteit dat wij als bedrijfsleven nodig hebben is verstoord, hier en elders in het land. Een wanklank in onze welvaartssymphonie? Een wanklank zeker, maar dit neemt niet weg dat in de produktiesfeer van het bedrijfsleven de heroriëntering en het kiezen en vormen van nieuwe posities binnen de Europese markt en de vrijwel dagelijkse deelnemingen fusies niet uitsluitend zullen leiden tot vruchtbare samenwerking en lukkige huwelijken. DE PLAATS VAN HET BEDRIJFSLEVEN Het innemen van nieuwe posi ties betekent aldus ir. Van Hoek onvermijdelijk ook dat er buiten spel-posities zullen komen ook in ons land. De vestiging van bui tenlandse bedrijven in ons land, door ons wel eens gereserveerd begroet met het oog op de krappe arbeidsmarkt, schijnt minder aantrekkelijk te zijn. Niet van wege de loonexplosie en het prijs beleid als zodanig, maar door het verhoudingsgewijs achterblijven van de produktiviteit, van de prestatie in Nederland. Een ander symptoom in deze rich ting is de uitgesproken bezorgdheid van assuradeuren over het sterk toe genomen bedrag van de brandschade bij bedrijfspanden. Onachtzaamheid, mindere zorg en belangstelling produktiemiddelen en materialen werken het sterk toenemend brand risico bij bedrijfspanden in de hand. Wil welvaart gemeengoed zijn, dan zal zij het voorwerp van aanhouden de zorg moeten zijn van ondernemer en arbeider, aldus spreker. Een overeenkomstige zorg vraagt de plaats van het bedrijfsleven in Rijnland. Ook in dit opzicht leven wij niet op een eiland. Ontwikkeling en continuïteit hebben met name de industrie tot een vertrouwd beeld in Rijnland gemaakt. Na de vaststel ling van het streekplan Bollenstreek, waar voor de industrie geen plaats van betekenis kon worden ingeruimd, komt thans het streekplan Oude Rijnmond in voorbereiding. De provinciale planologie schijnt ons gebied overwegend als woon- en recreatiegelegenheid te behoeven. Een vaste plaats voor de vernieuwing en voor de sanering van de stede lijke industrie is nog niet voorhan den. Voor ontwikkeling of uitbrei ding van de nijverheid zal een reser vering in de stringente opzet van een streekplan voor jaren nodig zijn. Een harmonische oplossing tussen een deelfunctie van woon- en recreatiegebied en de gegeven functie en werkgebied lijkt daar bij niet zo eenvoudig. Enquête voor industrie Voor onze Kamer, aldus ir. Van Hoek, is hier wel de eerste eis voor de ruimtelijke plaatsbepaling van de industrie een gefundeerd inzicht van de huidige plaats, welke hij inneemt. Op het secretariaat van de Kamer is daarvoor een enquête voorbereid waarin aan de hand van een reeks vragen om de nodige concrete ge gevens wordt verzocht. Spreker deed een dringend beroep op allen, die deze vragen inmiddels voorgelegd kregen, aan de beantwoording zorg er\ aandacht te geven. Internationaal project in Noordwijk Dat wij niet, aldus vervolgde spre ker, op een eiland leven is wel duL delijk gebleken uit het bericht, dat de ESTEC haar ruimtevaartlabora- tium in Noordwijk gaat vestigen. Een groot internationaal project, dat een geschatte investering van 20 miljoen, in 1967 ruim 70 man het werk zal hebben. Afkeuring het aanvankelijk gekozen terrein in Delft en het belang dat de Neder landse regering hechtte aan vestiging binnen onze grenzen, leidde tot de voor allen verrassende en nauwelijks mogelijk gedachte keuze van Noord wijk. Kamer doet mee Uiteraard brengt de uitvoering van deze vestiging tal van problemen mee, geaccentueerd door de interna tionale bezetting van de staf van het laboratorium. Huisvesting, onder wijs en niet in de laatste plaats de arbeidsvoorziening vragen de aan dacht. Onder voorzitterschap van het lid van Ged. Staten van Zuid-Hol land, mr. Van Riel, is een contact commissie gevormd, waarin vertegen woordigers van de ESTEC, de bij het project gemoeide departementen en gen eente zitting hebben. De aan vankelijke plaats van vestiging in Delft was aanleiding de Kamer van Koophandel in Delft in de commis sie te betrekken. Thans heeft het be stuur van onze Kamer op een des betreffend verzoek twee vertegen woordigers (de heren G. J. den Hee- ten en mr. H. A. C. Branderhorst) aangewezen. Het zal met name hun taak zijn, bij het aantrekken van Nederlands personeel en het stellen van de arbeidsvoorwaarden zoveel mogelijk wrijving en repercussies te voorkomen. Het lijkt geen dankbare taak, maar het bestuur van de K. van K. meende aan de uitnodiging gevolg te moeten geven omdat in de gegeven situatie een open overleg zeker de voorkeur verdient boven een alleen afwachtende houding. In zijn inleidend woord schonk ir. Van Hoek aandacht aan de ziekte van de heer C. F. Meerpoel, onder voorzitter van de Kamer, die hij spoedig herstel toewenste. Bij het grote aantal mededelingen van de secretaris van de K. van K., mr. H. A. C. Branderhorst, was adres van de Alg. Bond van Uitzend bureaus, waarin protest wordt i getekend tegen de uitbreiding van diverse sociale verzekeringswetten, De leden van de Kamer vonden geen aanleiding om dit adres van een i beveling te voorzien. Vakantiespreiding Anders was het gesteld met schrijven van de K. van K. te Den Haag, inzake de vakantiespreiding. De Haagse Kamer was van oor deel, dat niet de traditionele maand augustus, doch de maand juli de algemeen aanvaarde vakan tiemaand in Nederland wordt. De Haagse Kamer acht aan i vervroegde vakantie de volgende voordelen verbonden: a. Er zijn klimatologische voordelen in vergelijking met de maand augustus; beter weer en langere dagen; b. De top van het buitenlandse vakantiepatroon (voornamelijk Duitsers) komt buiten de piek van de Nederlandse vakantietrek te liggen, waardoor in het binnen land èn in het buitenland de Ne derlandse toerist niet met de Duitse toerist behoeft te concur reren bij het bemachtigen vakantieaccommodatie; c. Als gevolg van deze verschuiving komt mede een betere vakantie spreiding tot stand, omdat- het minder bezwaarlijk wordt in mei en juni met vakantie te gaan het naseizoen langer wordt; d. De gelijkmatiger bezetting van vakantieaccommodatie kan de Nederlandse vakantieganger ten goede komen. De Leidse Kamer besloot aan schrijven haar adhesie te betuigen daarvan ook de minister in kennis te stellen. Akkoord kon de Kamer, na een toelichting van de secretaris, ook gaan met een nauwere samenwer king met de Verenigde Kamers. Van nadelig in voordelig saldo De begroting voor het Jaar 1965, welke werd aangenomen, sloot met een nadelig saldo van f. 119.600.—. De Kamer zag zich echter genoodzaakt aan het ministerie van Economische Zaken te 's-Gravenhage toestemming te vragen 50 opcenten te heffen op de posten Eerste Inschrijvingen en Jaarlijkse Bijdragen 1965. Men kon hiermede akkoord gaan. Deze opcenten geven een meerdere opbrengst van f. 123.500.waardoor het nadelig saldo wordt omgezet in batig saldo groot f. 3.900. In maart-april in nieuw gebouw De voorzitter van de Bouwcommissie de heer P. J. van Hoeken van 's-Gra venpolder, deelde in deze vergadering mee, dat het nieuwe gebouw van de K. van K. vermoedelijk in maart- april in gebruik kan worden geno- van De Jeugdhaven en de heer J. Bosch, voorzitter van De Jeugdhaven. De dia-documentaire gaf een in dringend beeld van het werk in de ruim vijfhonderd clubhuizen van het Nederlandse jeugdzorgwerk. De jon gens en meisjes, van wie de meesten niet zozeer in materiële als wel ir geestelijke nood verkeren, worden e: liefderijk ongevangen. Wat de jonge lui in vele gevallen thuis moeten mis sen vinden zij in deze clubhuizen. De dia-vertoning, met suggestieve ziek op de achtergrond, heeft dat wel heel duidelijk tot uitdrukking ge bracht. Uit de antwoorden, die de forum leden op de vele schriftelijk ingedien de vragen gaven, bleek duidelijk hoe prettig de zeven Leidse jeugdzorg- stichtingen in de (Leidse Jeugd- actie) samenwerken. Het kan nau welijks anders, want dit (liefde)werk wordt gedragen door een gemeen schappelijk ideaal. De clubhuizen worden voornamelijk bezocht door kinderen uit de sociaal zwakkere ge zinnen, waar zü dikwijls een hechte onderlinge band vormen. De vraag of het jeugdzorgprobleem minder wordt als de achterbuurten zouden worden opgeruimd werd be antwoord met „nauwelijks". De kern van het probleem ligt niet in de eer ste plaats in de buurt, maar in het gezin. De Christenvrouwen hebben deze avond met veel interesse van het jeugdzorgwerk kennisgenomen en er ook veel van opgestoken. Promotie Leidse Universiteit Aan de Leidse Universiteit ls de heer H. J. den Hertog, geboren te Deventer, en thans wonende in Lei den, gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Enolisatie, deuterering en autoxydatie van ace- tofenon in azijnzuur". Promotor was prof. dr. E. C. Kooyman, ONTVANGER VAN CHAAM VERDUISTERDE EEN TON De op verdenking van malversaties aangehouden gemeente-ontvanger van Chaam, heeft gisteren tijdens zijn verhoor tegenover de officier van Justitie in Breda, mr. J. C. Louet— Feisser, verklaard, dat hij in totaal ongeveer 100.000 gulden heeft ver duisterd. Volgens de politie staat vast, dat de verduisteringen reeds verscheidene jaren aan de gang waren en dat zij mogelijk waren door de vele valshe den in geschrifte die er gepleegd zijn. Door de geraffineerde wijze, waarop een en ander gebeurde, was het, al dus de politie, zelfs de verificatie- dienst van de „Vereniging van Neder landse gemeenten" niet mogelijk eer der deze zaak aan het licht te bren gen. Of er meer personen bij de knoeie rijen betrokken zijn, kon de politie wegens de uitgebreidheid van het werkterrein van verdachte nog niet vaststellen. Ambtenaren willen flinke loonsverhoging De loonsverhoging voor alle werk nemers dient zo te zijn, dat zij een werkelijke verbetering inhoudt. Er ie geen reden voor de opvatting, dat er in 1965 op het loongebied weinig al niets mogelijk zou zijn. Als de alge mene salarisverhoging in een percen tage wordt uitgedrukt, dan Bal daar aan een minimum-bedrog moeten worden verbonden in het belang van de laagst-bezoldigden. Deze wensen formuleerde vanoch tend de heer A. van Rossen, voor zitter van het „Algemeen comité van overheidspersoneel" (een centrale vijf organisatie® van overheids personeel), op een herdenkingsbij eenkomst in Utrecht ter gelegenheid het 50-jarig bestaan. Drs. D. F. van der Mei sprak voor de afdeling Leiden van Christelijk-Historische Unie De Christelijk Historische Unie is ervan overtuigd, dal tij kstt kan en moét doen tegen de vermindering van de politieke belang» stelling bij het Nederlandse volk. Een vermindering pan deze be langstelling leidt tot een verwording van de demooratieJuist de confessionele partijen kunnen bij de bestrijding van dit gevaar een belangrijke rol spelen door hun gemeenschappelijk uitgangspuntt het dienen van God en de naaste. Dit zei drs. D. F. van der Mei gisteravond op een vergadering van de Christelijk-Historische Unie afdeling Leiden. Ter verbetering van de king tussen de Leidse afdelingen van CHU en Anti-Revolutionaire Partij waren voor deze vergadering ook bestuursleden van de A.R.-kies vereniging Leiden uitgenodigd. Voorzitter G. van Vliet, die drs. Van der Mei inleidde wees nog eens op het belang van deze sa menwerking. De CHU wil in de toekomst ook met Leidse randge meenten Oegstgeest en Leiderdorp menwerking komen en daarom wa ren voor de vergadering van gister avond de jongeren van de Chris telijk Historische Unie van die ge meenten uitgenodigd. - ging drs. Van der Mei wat dieper Spanning Drs. Van der Mei gaf een over zicht van de economische situatie zoals die op het ogenblik in Neder lands is. „Er is geen sprake van een verstoord evenwicht in onze econo mie" aldus drs. Van der Mei. „Dit uit zich zowel naar binnen als naar buiten: spanning op de arbeidsmarkt ontwikkelingen in de loon- en prijssector enerzijds, tekorten op onze betalingsbalans anderzijds". Als „hoedster van het algemeen belang" is het de taak van de regering om in deze situatie in te grijpen. „Dat is geen gemakkelijke zaak. De regering afhankelijk van buitenlandse fac toren en van de medewerking van het binnenlandse bedrijfsleven. Slagvaardig Wat heeft de regering ter vermin dering van de spanning op de ar beidsmarkt gedaan? Allereerst werd afremming van de bestedingen doorgevoerd, zowel in de investerings als in de cumsumptie sector. Verder volgt de regering de loon- en prijs ontwikkelingen op de voet Op deze loon en prijspolitiek van de overheid in. Ook hier is de taak van d? heid moeilijk. Zij moet in déze za ken op principiële gronden een cor rigerend en geen ingrijpend karakte* hebben. De regering gaat er van uit, dat werkgevers en werknemers geza menlijk het loonpeil bepalen: bi) het bedrijfsleven ligt de primaire ver antwoordelijkheid voor de lonen. De CHU acht het daarom zo belangrijk dat juist deze beide instanties tot overeenstemming komen. Wat betreft het prijsbeleid merkte drs. Van der Mei op, dat de regering in staat moet zijn zeer „slagvaardig" op te treden. Maar dit moet niet ten koste gaan van de rechtszekerheid. Uit gangspunt is steeds de vrije prijs vorming. De CHU ziet de Nederlandse con currentiepositie ten opzichte van het buitenland in de toekomst somber in. „De cijfers tonen dat op het ogen blik niet zo duidelijk aan, maar in de toekomst werkt de afremming van onze export door de huidige stijging van lonen en prijzen zeker door", zei drs. Van der Mei. „Op het ogen blik profiteert onze export eigenlijli van een minder gezonde toestand in het buitenland". Taak Drs. Van der Mei besloot zijn be toog met enkele opmerkingen van meer principiële aard. Hij waar schuwde voor een verwording van onze democratie door een ongeinte- resseerdheid in de politiek. „Waar toe dat kan leiden kunnen we in Frankrijk zien: daar is nog nauwe lijks sprake van democratie" zei drs. Van der Mei, die juist in dit ver band een grote taak voor de confes sionele partijen zag en daarom uit latingen van de heer Vondeling (P vdA) over de „nutteloosheid" van politieke partijen op levensbeschou welijke grondslag, meende te moeten bestrijden.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3