Loonoverie; N. C. R. V. - MEESTERPROEF ,EEN TEGEN ALLEN" GROTE LOF VOOR PRESENTATIE Alleen BOLS kan BOLS maken Podgorni thans op de tweede plaats in de Sow jet- Unie N.T.S, HERDENKT KENNEDY ISSEROOKBOLSJBOLSISSEMUWDI HAAGSE AGENDA Communistenleider op Cuba geschor' MET EEN ENKEL WOORD BOLS -eiken dag een glaasj Ü'i LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 19 NOVEMBER 1964 Bouwminister Bogaers is niet bang. Iedere keer verbaast hij weer door de doortastendheid, waarmee hij zich op grote voet een weg baant door de sociaal-economische porce- leinkast van het kabinet-Marijnen. Deze week heeft hy alweer zo'n ver rassende escapade ondernomen. De brief, waarin hij zijn denkbeelden over het toekomstig huur- en sub sidiebeleid uiteenzet, is zo hard aan gekomen. dat de Tweede Kamer wat meer bedenktijd heeft gevraagd. Geen wonder. De minister wil zo diep het mes in enkele knellende zaken zetten, dat men zich eerst eens terdege op deze chirurgische ingreep wil bera den. Doorstroming D3 minister wil de woningnood mede gaan bestrijden met een betere „doorstroming". Een loffelijk streven. Op zichzelf niet nieuw, maar minister Bogaerts wil dat nu eens grootscheeps gaan aanpakken. Met een z.g. aflopend subsidiebeleid wil hij bereiken, dat ook de aanvangs- huren van nieuwe woningen betaal baar worden voor jonge gezinnen met een nog beperkte financiële draagkracht, terwijl oudere gezinnen met grote inkomens de woningen be trekken welke door het aflopen van de subsidie duurder worden. Om dat aantrekkelijk te maken moet er een premie op het verhuizen worden ge zet. De gemeenten moeten daartoe „doorstromingsfondsen" stichten, waarin ook het Rijk bijdraagt. En hier rijzen al bedenkingen. Tegenzin tegen verhuizen is namelijk veelal niet alleen ook aan plaats kunnen wij gemeenten, nood luidkeels klagen aan middelen, niet kwestie van geld, zaak van gehechtheid omgeving. Bovendien is voorstellen, dat de lie toch al hun gebrek Jhousiast erg zullen zijn over de nieuwe last, welke zij op hun smalle financiële schou ders gelegd krijgen. Koppelen Dï minister wil voorts in één klap de huren van oudere woningen o*. o. jkken naar het peil van de nieu we. Dat is steeds het doel geweest van de diverse huurverhogingen, die wij in de loop der jaren hebben on dergaan. Maar door het nog sneller stijgen van de prijzen heeft men dit doel nooit kunnen bereiken. Daarom zullen de huren als de bewinds man tenminste zijn zin krijgt op januari 1966 in één keer zo'n twin tig procent omhoog gaan en verder worden gekoppeld aan de prijsstij gingen. Ook wat dit betreft kan de mi nister op tegenwind rekenen. In de eerste plaats doet hij daarmee een uitspraak op het toch nog altijd omstreden punt welk deel van het in komen voor de huur van een woning dient te worden gereserveerd. Maar wat nog erger lijkt te zijn: een huur verhoging vraagt om een compensa tie. Bij een fikse huurverhoging hoort dus een fikse compensatie. De minis ter legt dus voor volgend jaar al by voorbaat beslag op een niet onaan zienlijk deel van de ruimte, die even tueel voor een loonsverhoging aanwe zig zal zijn. En dat niet alleen voor volgend jaar, maar ook voor de daar op volgende jaren maakt hij die ruimte beperkter. Het lykt ons, dat vooral de vakcentrales zich hier niet zonder meer bij neer zullen leggen. Om het zacht uit tc drukken. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. LD. OVER RADIO EN T.V. IV Twee topprogramma's kluisterden heel Nederland aan het eerste net. Het begon met DWS, een wedstrijd waarnaar men in volle rust kon kijken, dankzij de 5-0 voorsprong waarmee begonnen werd. Wie dat deed kon genieten van een door DWS met supe rieur gemak en grote rust gespeelde wedstrijd die weer om andere redenen zijn bekoring had dan om de Cup-sfeer. Ongelukkigerwijs slaagde Herman Kuiphof, die een nogal humeurig commentaar leverde, er niet in zijn commentaar aan de omstandigheden aan te passen. Veel geleerd Met „Een tegen allen" leverde de N.C.R.V., by de tweede keer al, haar meesterproef af. Het was het beste jubileumprogramma van deze om roepvereniging, al viel het net bui ten de jubelweek. Mm bleek van de eerste keer, toen de Zierikzeeër Bolsward versloeg, bijzonder veel ge leerd te hebben. Men nam er nu rustig de tyd voor, d.w.z. dat de ge meente N.O.Polder even werd inge leid en dat men ook na afloop niet in de noodzaak verkeerde direct uit de ether te verdwijnen. Na de spanning (en er was in derdaad spanning!) was het goed dat de gemoederen nog even gesust wer den met wat vreugdebetoon, enkele opmerkingen van de jury en een tevoren beraamde optocht van de „Noord-Oost polderjongens". De be langrijkste verbetering intussen was dat de klok pas begon te lopen na dat alle tien vragen gesteld waren. De vorige keer ging de tijd meteen bij het stellen van de eerste vraag zodat men met een al moest en kon aanpakken. Nu hoefde en mocht men pas beginnen nadat ook de tiende vraag was gesteld, wat in de praktijk toch een tyd winst van 8 minuten heeft opgeleverd. De men de N.O.Polder, kennelijk perfect georganiseerd, slaagden erin de laatste en tiende vraag pas in de laatste 10 seconden van de drie kwartier bedenktijd te voltooien. Het bleek nu wel dat dit spel aanzien- levensvreugde wint als de gemeente wint van de eenling. Zo'n aaar gewoon te zit ten, nadat hij thuis op zyn gemak de waanzinnigste opdrachten heeft uit gedacht, ondertussen lopen dui- zich het vuur uit de deze duivel met pan- o'n man hoort, volgens ook dit keer, en daarom zal er on getwijfeld tot diep in de nacht zyn feest gevierd in Emmeloord. De presentators en de technici komt de hoogste lof toe, een lof die hen trouwens al na de eerste uit zending werd toegezwaaid door Jean Paul Blondeau, de Franse geestelyke vader van dit spel voor de eerste keer was het magnifiek, en had hij het nergens beter zien doen heeft hy verklaard), en door Jo Leemans, de Vlaamse Tan ja Koen, die gezegd heeft dat de eerste NCRV-uitzending van „Een tegen allen" aanzienlijk beter was uitgevallen dan de eerste Vlaamse aflevering. Waarnemers in Moskou verwachten een groot aantal mutaties in de Rus sische communistische party. Niko lai Podgorni, een van de elf leden van het partijpresidium, zou zyn be last met een reorganisatie. Podgorni is sedert de val van Chroesjtsjow vyf weken geleden, opgeklommen tot een positie, waarin hy belast schynt met de organisatie van de partij en de kaderafdeling. De leiding van deze afdeling zou hy zelfs delen met Leo nid Brezjnew, de eerste secretaris van de partij. De kaderafdeling be slist over de bevorderingen en be noemingen. Drie maanden voor de val van Chroesjtsjow was Brezjnew belast met party-organisatie en ka derafdeling. De waarnemers menen, dat de 61- jarige Podgorni thans in belangrijk heid direct na Brezjnew komt. Zijn machtspositie bleek maandag toen hij optrad als rapporteur voor organi satievraagstukken op een plenaire 9 Vervolg van pag. 1 De basis achtte men dus aanwezig, aar de voorstellen van de werkne mersorganisaties werden als onmoge lijk afgewezen: geen 7 procent met extra's, ook geen 7 procent „inclusief" zeker geen verruiming van de on- dernemingsgewijze-differentiatie. De heer Bosma zei hierover: „YVy willen wel wat verder gaan dan een 3 pro cents loonronde, maar het financiële effect van alle werknemers-verlan- Morgenavond wordt over het eerste net door de VPRO uit gezonden het komische spel ..De zendelingDe foto toont staand Cor van Rijn als ..De man" en zittend de zendeling, gespeeld door John Lanting. Verder zullen Bep Dekker en Jo Kok mee werken aan dit spel van Otto Dijk. dat onder regie van Huib de Vries wordt opge voerd. gens moet in zijn geheel begrensd worden door een percentage, dat in de stichtings-onderhandelingen moet worden vastgesteld". Dertien procent Van werkgeverszijde werd bere kend, dat de geëiste 7 pet. plus diffe rentiatie zou uitdraaien op een loons verhoging van 13 procent. De aan vankelijke door de werkgevers vast gehouden 3 procents loonronde be tekent een loonsverhoging (dus in clusief sociale lasten) van 6 procent. Werkgevers betogen daarom dat de vakcentrales nu meer dan het dub bele eisen van wat zij oorspronkelijk boden. Uit het verschil moet men by het volgende gesprek zien te komen. En het is nog lang niet zeker dat dit zal lukken. Arbeidsrust Ir. Bosma zei in dit verband: „Ik wil niet zeggen dat er een grote kans is op overeenstemming. Maar wij willen alles doen om eruit te komen. Men heeft ons als werkgevers ten on rechte verweten dat wij denken: gooi het maar in de pet van de regering en kijk maar hoe het gaat. Wij zijn niet zo gesteld op regeringsmaatrege len. Wij weten, dat er dan moeilijk heden kunnen komen voor de ar beidsrust". De heer Bosma was overigens aan genaam verrast door de procents-ge- wijze beperking, die de werknemers organisaties zich hadden opgelegd ten aanzien van de bedrijfstakgewijze on derhandeling. „Ik had verwacht, dat de vakbeweging van vrije onderhan delingen in de bedrijfstakken zo'n zwaar punt zou maken, dat het voor haar onverteerbaar zou zijn het los te laten en voor ons het te aanvaar den". Informeel Over deze verdere onderhandelin gen zei hij: „Voordat we weer in de Stichting bijeenkomen, willen wij er toch wel meer over weten hoe de zaak met het prijsbeleid ligt. Wij heb ben de werknemers uitgenodigd hier voor mee te gaan naar de regering, maar ditmaal niet officieel als Stich ting van de Arbeid, maar voor een informeel gesprek. Dat zal dus voor woensdag moeten gebeuren". Eén werknemerseis is heelhuids door de bespreking heen gekomen. Er door heen geslipt, zou men beter kunnen zeggen, want tegen het voorstel on- dernemings-overeenkomsten over vermogensaanwasdeling goed te keu ren, hebben de werkgevers geen „neen" gezegd. zy hebben slechts verwezen naar een komend rapport over deze zaak van de vier werkge versbonden. Maar de heer Bosma zei, dat hy zich los daarvan, moeiiyk zou kunnen verzetten tegen een afspraak van een ondernemer met zijn werk nemers, deze werknemers een stuk eigendomsrecht in zijn bedrijf te schenken. bijeenkomst van het centrale party - comité. Na het verslag van Podgorni stemde het comité vóór afschaffing van de door Chroesjtsjow in 1962 in gestelde afzonderlyke party-afdelin gen voor industrie en landbouw. In het rapport werd aanbevolen de vol gende maand nieuwe leiders te kie zen in 73 belangrijke districten. Er zou dan in deze gebieden weer één afdelingsparty moeten zyn in plaats van industriële en agrarische afde lingen. Elk van deze gebieden heeft thans twee party secretarissen, één voor industrie en één voor de land bouw. Na de reorganisatie zou één secretaris beide afdelingen moeten beheren. Podgorni, afkomstig uit de Oe kraïne, dankt zyn carrière aan Chroestjstjow. Het feit dat hy zou zijn belast met de organisatie van de party zou hem belangrijker maken dan de party-ideologist Podgorni trad destyds op als Chroesjtsjows byzondere vertegen woordiger in Cuba en Roemenië. Vo rige week nam hy deel aan bespre kingen met premier Tsjóe En-lai van communistisch - China. De 92 Amerikaanse zakenlieden, die op „verkenningsbezoek" zyn in Mos kou, zyn vanochtend In het Kremlin hartelijk ontvangen door premier Kosigin. Op de bijeenkomst waren ook aanwezig de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gromiko, en functionarissen van het Russische ministerie voor Buitenlandse Handel. In een korte toespraak merkte Kosigin op, dat nog nimmer zo'n grote groep vertegenwoordigers van de Amerikaanse zakenwereld de Sow- jet-Unie heeft bezocht. Hij zei te ho pen, dat zij alles te weten kunnen komen wat voor hen van belang is. Het bezoek tekent de belangstelling in de VS voor de handel tussenbeide landen, zo zei hij. De Russische president Mikojan zei gisteravond schertsend tegen de Amerikaanse zakenlieden, dat hy „van gedachten is veranderd wat be treft de Amerikaanse kapitalisten", aldus verklaarde een Amerikaanse zakenman, die niet wilde dat zyn naam werd gebruikt. Mikojan was tydens een gesprek van twee uur met de Amerikanen „byzonder openhar tig" geweest en had veel grapjes ge maakt. Mikojan zei, dat hy vroeger altyd heeft gedacht dat de Amerikanen te vet werden en het initiatief misten om zich een plaats op de Russische markten te veroveren. Maar hy zei dat het bezoek van de Amerikaanse zakenlieden aan Moskou hem van gedachten had doen veranderen. Advertentie GERO CASSETTES in Zilvium - Zildura, Zilmeta uitvoering. JUWELIER - HORLOGER F. W. PLESSEN Bevrijdingsplein 12 - Leiden Z.W. Telefoon 26670. Luifelbaanzegels. Zendag aanstaande-precies een jaar nadat de Amerikaanse presi dent John Fitzgerald Kennedy ty dens een bezoek aan Texas in Dal las werd vermoord zendt de N.T.S. van 15.45 tot 16.45 uur op Neder land 1 een documentaire te zyner nagedachtenis uit. Het betreft hier een door de Amerikaanse televisiemaatschappy C.B.S vervaardigde documentaire, waarin tydens het vertonen van de diverse beelden gesprekken worden gevoerd met een aantal bekende per sonen, die Kennedy zeer goed heb ben gekend. In de documentaire wordt vooral het accent gelegd op het werk, dat de president tijdens zyn ambtspe riode in het belang van de wereld vrede heeft verricht. iiiii ii11 in mi min i hui i i ii I i i EERSTE NET AVRO 7.30 uur AVRO's foto- en filmwedstryd 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur AVRO's Televizler, actualiteiten 8.30 uur Paard eet hoed, klucht 9.55 10.25 10.40 i Verstekelingen De begrafenis NTS-journaal. TWEEDE NET KRO Nieuws in het kort (NTS) Bert Brugmans marionettentheater Zigeuners in Polen, Poolse film Het grote avontuur, geschiedenis vai Onze man in Washington. TV NOORDZEE Mr. Ed ontmoet Zsa Zsa, voor de jeu Mr. Magoo, tekenfilm Wist u dat, pop. wetensch. film Victory at sea, oorlogsdocumentaire The new breed: „De maniak". liir;: ...„ruini:t:*.I\r:i'::i j V. d. jeugd. 8.2 Het levende radio voor ;rweging. 8.00 i tuinbouw. .30 Meded. t.b.v. land- 12.33 Gltaarmuz., event, act. 12.55 Reli gieus nws. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gr. progr. 13.35 Musiësta: 15.00 Adviesbezetting 2de tv-net niet voor juli 1965 (Van onze parlementaire redacite) Het advies van de pacificatiecom missie over de definitieve bezetting van het tweede televisienet zal waar- schijnlyk niet eerder dan half 1965 zijn te verwachten. De minister van O., K. en W., mr. Bot, zou aan de voorzitter van de commissie te ken- hebben gegeven, dat ook hy tot de conclusie is gekomen dat de da tum van 30 juni 1965, die in het Akkoord van Wassenaar is genoemd ais uiterste termyn voor het slotad- de voorkeur verdient. Hiermee de bewindsman zyn teruggeko- wereld. 22.30*Nws. 22. op zyn eerder gedaan verzoek Gram en: Het teken de pacificatiecommissie om haar sp^nversum 4il° 29?*m definitief advies zo mogelyk te ver- vara": 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. vroegen. I 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. Lichte gram. nade-ork.: an zang. 21.2 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Act. A&nslui- 19.35 Lichte militairen. 20.20 Prome- Kennedy. documentaire. Lichte ork.n 1 buurten.. klankbeeld. 22 act. 22.15 Zwart over Kerk en Epiloog. 22.45 de vis, hoor- ADVERTENTÏE (Van dond. 19 nov. t/m woe. 25 nov.) DONDERDAG 19 NOVEMBER Kon. Schouwburg. Haagsche Come- ie. 20.15 uur Diligentia. Smetana Kwartet. 20 uur. VRIJDAG 20 NOVEMBER Kon. Schouwburg. Haagsche Come- le. 20.15 uur. Op Gouden Wieken. Programma met Godfried Bomans. 20 uur. Pulchrl studio: Recital Tony Ros ado. 0 uur. Kurzaal Gala-Jubileumconcert Re tentie-Orkest. 20.30 uur. ZATERDAG 21 NOVEMBER Het Paradijs: Werkgroep Haagsche omedie. 15 uur. Kon. Schouwburg. Haagsche Come- dle. 20.13 uur. ZONDAG 22 NOVEMBER Kon. Schouwburg. Haagsche Come- De Cubaanse communistische lei der Joaquin Ordoqui is geschorst in zyn party functies en als vice-minis ter van de Strydkrachten, zo is be kend gemaakt in een officieel com muniqué, ondertekend door Fidel Castro. De schorsing biyft van kracht zolang bepaalde aspecten van de po litieke houding van Ordoqui in de periode van 1957 tot heden „niet op bevredigende wyze zyn opgehelderd". Ordoqui is een van de communisti sche „veteranen" van Cuba. BINNENLAND Bij een brand de landbouwer P. het Noordltmburgse plaatsje Broekhulzen kwamen gisteren 35 var kens in de vlammen om. Eenzelfde aantal kon uit de brandende stallen worden gejaagd en gered. Tijdens deze brand werd de wachtmeester Janssen de Rijkspolitie aan zyn gelaat fusie tot stand gekomen landse organisatie organisatie van „Neder- bouwvakpa- 1 leden bestaande gezelschap door Japan. In verschillende steden zal het orkest onder leiding van zijn oprichter Arle Maasland voorstellingen geven, terwijl men ook voor de radio en televisie gaat optreden. Het Malan- do-orkest, dat ln de afgelopen zomer zijn 25-jarig bestaan vierde, keert 15 december naar Nederland terug. Weer kettingbotsingen Het verkeer 'Amsterdam - Utrecht) drukke verkeersweg Natuurgenees- en heelkunde Prof. dr. E. C. Slater zal op 25 november het voorzitterschap van het Genootschap I ter Bevordering van Natuurgenees- Heelkunde overdragen aan prof. dr. Formljne. School voor journalistiek Als betreffende organisaties besluiten do Journalistiek in I dan heeft het de huisvesting vestigen, dan heeft het gemeente school het het Nassauplein kundig Schoolhoofd ingesloten Leerlingen van de Jongensschool van het Brabant se dorp Kruisland (gem. Steenbergen) hebben gisteren het schoolbestuur hun ouders 1 liekte geen les meer kan geven. In werkelijkheid is hij op staande ontslagen en ingesloten, verdacht zoek is komen schoolhoofd zich al Jaren met dez« praktijken heeft beziggehouden. Dodelijke val De 41-jarige met selaar R. Piest uit Nieuwerkerk a/d IJssel is gistermiddag tijdens werk zaamheden ln de nieuwbouwwijk „Prins Alexanderpolder" in Rotterdam- Oost om het leven gekomen. Hy zaak zijn viel beneden. Kort i hy overleden. Twee doden De 24-jarige heer Lamers uit Nieuwenhagen (L.) en zijn 23-jarlge echtgenote mevr. Larners- Plantaz zijn gisternacht ln Waubach omgekomen by een verkeersongeluk. De heer Lamers reed met zyn scooter te- Kloosterkerk. Kedroff-kwartet. 20 u. Diligentia. Smetana Kwartet. 20.15 u. DINSDAG 24 NOVEMBER Kon. Schouwburg. Nieuw Rotterdams Toneel. 20.15 uur. Diligentia. Nlcanor Zabaleta. 20.15 u. WOENSDAG 25 NOVEMBER Diligentia. Arena. 14.15 uur. Kurzaal. Resldentie-Ork. 20.15 uur. Diligentia. Rolf Looser. 20.15 uur. BIOSCOPEN Apollo. Eddie ln topvorm. 18 jr. het oerwoud. Odeon. Prom here to eternity. 18 Jr. Olympla. James Bond contra dr. No. Cronica negra. 14 jr. Rex. De rode lampjes. 18 Jr. Roxy. Vrouwenjagers. 18 Jr. Seinpost. De langste dag. 14 Jr. Studio, Malgret maakt zich kwaad. (Om 7.30 Van de voorpag.) en soc. strydlled. 8.18 Lichte gram Ochtendgym. v. d. vrouw. 9.00 Te' en te water, een informatief progr. waterweggebruikers. VPÏ 12.20 Regerlngsultz.Ultz. voor Meded. Beursber. 13.30 MelsJeskoor."l3, vrouw. 14.A5 Woedende welvu klankb. (H). JL5.30 Licht orkest Patie: te ork.muz. en koor. 16.30 V. d. jeu 17.00 Een lofzang op Versailles herdenking van Jean Philippe magazine. 19.55 Eerste kolom. j( Nws. 20.05 Leermoeilijkheden, klar[ 20.20 Over de schreef, cabaretpri VARA: 21.00 Vijf seconden tienershow. 21.45 Tegenvoeter, satlrt progr. 22.15 Lichte gram. 22.30 Nieu 22.40 Vergeiykenderwys. muz. gem: 10 Lichte gram. 23.45 Soc. nwi, Esperanto. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRjjK.' DRAADOMROEP *0 (Over de 4é iyn van 18-20 tnr) I. Richard Wagner uit „Parallel" Voorspel. Symphonle Orkest Beierse Omroep o.l.v. Eugen Jochi 2. Von dorther kam das Stöhnen.V pe< atlnkt, ich kenne diesen Klageruf,, dir. mein Gast. Oh, helligster Tug. dem ich heut erwachen sollt! J: Grelndl, bas; Wurttembergse Sta orkest Stuttgart oJ.v Ferdinand „Palestrt Philharmonlsch Orkest o.l.v. Ferdinand Leltner. HI. Richard Strauss. „Der Rc Rita Stretch, Irmgard Böhme, Johannes Kemter, Gerhard ger. Slegllnde Wagner, Koor vu Staatsopera Dresden (o.l.v. Ernst B zeS&chsischer Staatskapelle Dra Dirigent: Karl Böhm, TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: VPRO: 19.30 Onbekende sporl lttlefilm. VPRO: 20.45 Cabaretli 21.30 De Zendeling, TV-spel. 22.05® log en Vredeprogr. over mod^ oorlogvoering i.v.m. de huidige I bewapening (III). NTS: Journaal. Nederland n: NTS: 20.00 NCRV: 20.01 V. d. tiener». 20.40 getuige: Safari ln Suriname (II), portage. 21.00 Amsterdams kan» 'H; en solist: klass. muz. NTS: 21.30 maal negen, TV-fllm. 21.55 Vertol schatten, een filmpje over leven. 22.00-22.10 Attentie. BUITENLAND Vliegramp: 10 doden Een vlieg tuig van de Amerikaanse marine is na- by Argentia (Newfoundland) in neergestort. De men om het Amerikaanse schatting zyn gestegen t 1975 tot ruim 300 miljoen delegatie voor een bezoek op uitnodiging van het Italiaanse (com munistische) vredescomité. Het doel van hun bezoek is „versterking van de Aardverschuiving Het dorpje Neu- Wald ln Oostenrijks Tirol wordt door overstroming bedreigd als gevolg van een aardverschuiving, die het dal van Thiersee volledig verspert. Achter de massa's aarde en stenen vormde zich reeds een meer van bijna honderd me ter lengte. De inwoners van het dorpje zijn geëvacueerd. Boete wegens discriminatie De kamer te verhuren uitspraak was d-* eerste van deze aard hoofdstad, op grond van een nieuwe plaatselijke bij discriminatie op het gebied hulsvesting wordt verboden. C dellljk na de uitspraak rechter de straf voorwaardelijk. Arrestaties in India De regering premier Lal Bahadoer heeft minste 104 personen laten voedselgebrek te voorkomen gewelddadig heden zullen voordoen zoals afgelopen W'fte; Actie „T-tien" als nachtkaars uitgegaai De actie „T-tien" van tien Ami f^ra sterdamse textiel-grossiers om rondvaarboten de z.g. li ders in de binnenstad, van ccum. tal punten in de buiten wy ken, tends en 's avonds na centrum te brengen, ls als nachtkaars uitgegaan. Oorzaak d van is dat er tenslotte geen Nimn belangstelling meer bestond Bge, deze op 1 oktober met vier ro isger begonnen actie. De grossiers M li? g ruim 12 mille ln deze actie gestd ae weerrapporten (Tan hedenmorgen 7 oor) Amsterdam regen Den Helder motregen Ypenburg Vlisslngen Eelde geh bew. Eindhoven motregen 11 Zuld-Llmb. motregen 1" Helsinki sneeuw Stockholm zwaar bew Londen Brussel Luxemburg motregen motregen motregen geh bew. geh. bew. half bew. onbewolkt geh. bew. Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Mallorca onbewolkt 20 Lissabon onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2