(JJDWS won, maar bereikte in Oslo geen hoog niveau inn Seemann volgend jaar in DWS-shirt? altijd al de sigaar voor moderne mannen! TERREINKNECHT AGE SAMUELSEN HAALDE MET ZUCHT VAN VERLICHTING VLAG OMLAAG aarschuwiiig van orn herstelde ede in Glasgow Sporttoto Quicksilver leverde weer topprestatie Niet inspirerend IN DE KLEEDKAMERS SVL (d) verslaat Kangoeroes: 3-2 Martinez maart 1860 Donderdag 19 november 1964 Zesde blad no. 31420 asgow Rangers heeft gisteravond «rste wedstrijd uit de achtste es in de strijd om de Europa met 10 gewonnen van Rapid n. Met de rust was de stand nog k (00). Toen de wedstrijd, die 70.000 toeschouwers werd büge- d, in de tweede helft ruw dreig- j worden, greep scheidsrechter Horn In. Een aantal waarschu- vas voldoende. Gyoer uit Hongarije heeft erst-e wedstrijd van het Bulgaar- okomotiva gewonnen. In eigen trok Vasas met 53 a e eind. Met de rust wais de nog gelijk: 1—1. Op 6 decern vordt de returnwedistrijd ii al Madrid is na de eerste wed- tegen Dukla Praag reeds z< als zeker van een plaats In de «finales. De Madrilenen zege- het met 80.000 toeschou- niet geheel gevulde Bernabeu- de Spaanse hoofdstad met Bij de rust was de stand 20. Bekerwinnaars de strijd om de Europese beker okerwinnaars heeft Dundee n terrein niet van het Spaan- ragossa kunnen winnen. Nadat an jaarden bij de rust van deze ijd, die door scheidsrechter Leeuwen werd geleid, met voorstonden, kwam het einde ia uit Warschau won de eerste .0 rijd van Galatsasaray met 21, K< 1 Slavia uit Sofia met 10 van nne won. Jaarbeiirssteden aros uit Boedapest heeft in stromende regen de idstrijd tegen Wiener Sport- 2-0 gewonnen. Ferenevaros zege over naar de fronde van de strijd om de Cup voor Jaarbeurssteden, de Bilbao heeft in Bilbao van Royal Ant werp gewon - [et de rust stonden de Span- reeds met 1—0 voor. Het wedstrijd uit de tweede [van die Jaarbeursstedenstrijd. ;elona heeft gisteravond een geboekt. Celtic uit Glas- met 31. ijshockeyclub Hoky isteravond op Houtrust met jrloren van de Franse vereni- De tussenstanden fc 4—3, 2—3, 3—4. Het aantal deelnemers aan de (13de) voetbaltoto van het afgelopen weekeinde bedroeg 667.408. Aan prij zen kwam beschikbaar f 263.756. Er kwamen geen meldingen binnen van dertien goed voorspelde wedstrij den, zodat de eerste prijs van f 145.065,80 voor tweederde deel b|j de tweede en voor eenderde deel bjj de derde prijs werd gevoegd. Voor de tweede prijs van f 175.837,32 kwamen 29 meldingen met 12 punten binnen. Bruto wordt f6.063,40 uitgekeerd. Voor de derde prijs van f 78.918,68 kwamen 648 gegadigden in aanmer king van wie 4 met 2 goed ingevulde kolommen. Per kolom zal netto f 134,80 worden betaald. Het aantal deelnemers aan de goaltips was 204.991. Evenals by de voetbaltoto kwamen er geen meldin gen binnen voor de eerste prijs. Het Sportsplinters De vereniging Dynamo uit Ti- blissi is voetbalkampioen van Rus land geworden door een 41 zege (na verlenging) in de beslissingswedstryd tegen Torpedo Moskou. De landen wedstrijd Engeland Wales, die woensdagavond in Lon den werd gespeeld, is geëindigd in een 21 zege voor de Engelsen. BU de rust had Engeland een 10 voor sprong. pryzcnbedrag van f57.423 werd ver deeld over de tweede en derde prijs. Voor de tweede prys kwamen vüf meldingen met vüf punten binnen Bruto wordt f 5.742,30 uitgekeerd. De derde prüs wordt onder 226 deelne mers gedeeld, van wie 2 met 2, 1 met 3 en 1 met 4 goed ingevulde kolom men. Per goede kolom wordt f 123,— betaald. Koersen te Hilversum (Van een speciale verslaggever) Met een zucht van verlichting haalde terrein knecht Age Sainuelsen de rood-witte vlag van Ski- og-Lyn hij het Bislet-stadion omlaag. Het was ge beurd. De Noorse kampioen was door DWS uitge schakeld voor de kwartfinale'» van de Europa-Cup, bepaald geen verrassing. Het was geen beschamend afscheid voor Lyn geweest, want na de nederlaag van 5-0 in Amsterdam vond men de 1-3 van nu een draaglijk resultaat. De diepe zucht van Samuelsen kwam uit de grond van zijn hgrt. Vóór de icedstrijd had hij ons bezworen dat het een ramp voor Oslo zou zijn als er een voetbalwonder zou gebeuren en Lyn zich toch nog zou plaatsen. Want men is druk bezig met de voorbereidingen voor de metamorfose van grasmat en sintelbaan in ijsbaan. Maandag wordt Bislet weer het nationale heiligdom van schaatsers en bandy- spelers. Men is het voetbal beu. Men is blij bij Lyn. Bij DWS ivas men natuurlijk ook loei tot zekere hoogte tevreden. Men had ten slotte met 1-3 gewonnen. Dat het niet fraai zuas, daar was men het ivel over eens. En het moet gezegd: DWS heeft bepaald geen grootse indruk achtergelaten in de Noorse hoofdstad. voorkomen dat ze weer spitsroeden zouden moeten lopen bij de Amster dammers. DWS was ongetwijfeld technisch beter en ook gevaarlijker maar er kwam geen sprankelende overmacht tevoorschijn. In de eer ste helft was het zelfs ronduit slecht wat er gepresteerd werd door DWS. Het spelen van de volksliederen tegen de code van de Europa-Cup- competitie. maar wie nam het de No ren kwalijk dta zij een extra natio naal tintje aan de wedstrijd wilden geven was geen bron van inspira tie en de honderden supporters had den vuurwerk, misthoorns en andere aanmoedigings-attributen in Amster dam achtergelaten. Er waren wat bal lonetjes met strijdkreten maar di< gingen typerend niet op. DWS kwam wel compleet op het toernooiveld van de Vikingen, blessures waren wat bijgewerkt Lenz was met pilletjes tegen de griep op de been geholpen. Alleen in tweede helft kreeg hy er echt last van, zoals hy na afloop vertelde. Lyn, dat in linksbuiten Seemann weer haar gevaarlijkste speler had, wenste niet weer en zeker niet voor eigen publiek te schande gezet te worden. Het vocht voor wat het waard was en hoewel dat in Euro- Nu moeten we toegeven dat het oor DWS ook moeilijk was om zich 9t een hoog niveau op te krikken, want met een voorsprong van 50 een return te beginnen tegen zo zwakke voetbalbroeder als Lyn, werkt nu eenmaal niet inspi rerend. Daar kwam bij. dat in het Bislet-stadion welgeteld 7322 toe schouwers, de tribunes bepaald niet overbevolkten. Waar in de winter 30.000 opgetogen lieden met hun machtige „heja heja" de schaatsers kunnen opzwepen, was er nu weinig sfeer en bleven de tribunes kil en koud. De Noren hadden hun „heja"- yell thuis gelaten, alleen de jonge aanhang van Lyn liet zich nu en dan horen en voerde tijdens de rust op getogen een polonaise over en rond het veld uit. Goedmoedig liet men dat alles toe. Slecht De Jongelui van Lyn konden hun favorieten op het veld niet tot die i van enthousiasme brengen die tot wonderen kan leiden. De Noren speelden wel pittig en fel, maar het hun er slechts om te doen te pees verband niet zo veel is, hield het DWS toch voor de rust aardig in bedwang. Nu had men daarby wel het geluk dat de mistrappen niet door de DWS-ers werden aangegre pen en dat de Nederlanders in die eerste helft bijzonder slecht plaats ten en bitter weinig schoten. Doel man Martinsen vond deze weds try d dan ook lang zo moeilijk niet als in Amsterdam. De Noren joegen zelfs de bal als eerste tussen de ronde yzeren pa len, maar de Noorse top-scorer Ole Stavrum, die in Amsterdam niet van de partij kon zijn, stond buitenspel. De Oostduitse scheidsrechter Erwin Vetter, die een gemakkelijk dagje had, floot terecht wegens buitenspel. Even later kreeg Stavrum, na een mistrap van Schrijvers, weer een beste kans, maar nu vond hy een koelbloedige Jongbloed tegenover zich. Deze Jongbloed zou ook later enige malen uitstekend ingrijpen. Had men in de achterhoede dus Jongbloed, aanvallend was er sprake van bloedarmoede. De aanvalslinie draaide op het harde veld het vroor heel zwak. Treffers Gelukkig kwamen er in de tweede helft nog doelpunten, zodat er al thans nog van iets te genieten viel. De eerste treffer kwam in de veer tiende minuut. Lenz bracht Martin sen dusdanig in moeilijkheden dat Temming (rechts) scoort h tweede doelpunt van DWS. Temming een kans kreeg, maar de stevige Amsterdammer zag zijn schot gekeerd. Geurtsen kon tenslotte de 10 stand op het bord laten zetten. Drie minuten later zag Geurtsen een hard schot op de lijn weggetrapt door Aarnseth spelend met glacé handschoenen aan en nu kon Temming zijn kans grijpen 2—0. De handige dribbelaar Seemann, die te weinig steun van zijn teamgenoten kreeg, wierp zijn glacé's aan de kant en stroopte de mouwen op. En niet zonder succes, want in de 22ste minuut zette Berg voor en kopte Seemann hard in. Buitenspel mok ten de DWS-ers maar daar was geen sprake van volgens de heer Vetter. Nadat Berg en Temming zich hadden laten zien als metaalbewer kers een schot en een kopbal kets ten tegen het üzeren buiswerk van het doel joeg Hollander de bal na 31 minuten over Martinsen heen: (13) En daarmee was dan het stro- vuurtje van Lyn's enthousiasme wel gedoofd. Heimelyk tot genoegen van terreinknecht Samuelsen en even eens van Lyn-trainer Sveinsson. Os lo is een ramp ontlopen. De Noren kunnen binnenkort weer schaat senEn Ski-og-Lyn kan ook ver der de eerste lettergreep van haar naam waarmaken. (Van onze medewerker) Quicksilver S leverde gisteren in Hilversum weer eens een toppresta tie. In de finale van de Gooi en Eem- landerprijs fouteerde Bonaire by de start, was zyn 20 meter ontheffing direct kwyt en volgde als derde ach ter All Prise en Bravour S. De kop zette er een stevig tempo in, beducht voor Quicksilver S. die 100 meter moest geven en die door Wagenaar jr. voorzichtig van start was ge bracht. Gaandeweg liep Quicksilver op zyn tegenstanders in en lag kort voor de laatste bocht in niet te gun stige positie als zesde. Dit bleek ech ter geen bezwaar. Wagenaar koos de buitenzijde, gaf zijn paard de vrye teugel en met een formidabele eind sprint ging de reus van Otterloo naar een luid toegejuichte 1.21.9 triomf. Zombro, die aan de handen van Eerenberg was toevertrouwd, werd verschil een uitste- óór Winston Spencer kende tweede en Bonaire. In de eerste afdeling der tweeja rigen kwam Piet Smit met Doekina kort na de start ten val. Dave Fez (Schoonhoven), overmeesterde ii eindstrijd Diana Enterprise en zege vierde in 1.32.9. De tweede afdeling gaf Smit een pleister op de wonde voor zijn val in de eerste koers. Hij won overtuigd met Diana Sunshine en liet Draisine en Dubio vrij ver achter zich. Bruce Low Heny VS (Goos) bracht een geweldige surprise (w. f 54.30). Hy bedwong de slotaanval van Benjo Kinley, die door het stek sprong, zo dat Cornelia Ellen het tweede geld Incasseerde vóór C. van Rood en Noot. Caroline werd uitgeschakeld. X Bond, die de laatste weken niets had getoond, ontwikkelde in de leer- lingenkoers een opvallende snelheid tam een grote voorsprong. In de laatste fase van de strijd moest zy echter zwichten voor Yankee Maid éM uiten Finn Seemann van Lyn, ikte na afloop van de wed- Bj tegen DWS: „Zo, ik heb ^^een doelpunt kunnen maken de sterke achterhoede, dat me enorm plezier." Finn ann speelt wellicht volgend ook in het blauwzwart. Hij namelijk een aanbod van eekregen om voor de Amster- Qers tc gaan spelen, t het voorlopig afgewezen: :;-J$ it op een handelsschool en ®e wat blijven studeren". Toen iem vroegen: „maar als het nu eens heel aantrekke- haalde hy de schouders :h dan zullen we wel weer Seemann heeft vorig jaar, Lyn tegen Borussia speelde de Europa-Cup ook al een de Duitsers gekregen, ift hij niet geaccepteerd, zich er niet over uit of toen te laag was geweest, blyft de Noor ook wel liever land, omdat hy dubbel-in- ionaal is. Behalve in het voetbalelftal hy speelde week tegen Frankryk (11) it hy ook uit in het Noorse '•team. Bandy zou men hockey op het üs kunnen niet te venvarren met ys-hockey. Binnenkort speelt Seemann dus weer in het Bislet-stadion maar dan als bandy-er. Niet tevreden Aanvoerder Muggerud, die in Am sterdam door een blessure aan de kant moest biyven, was niet tevre den over het spel van Lyn. Hy weet het er aan, dat men sinds het duel in Amsterdam, geen wedstrijd meer gespeeld heeft. Dat was ook het oordeel van topscorer Ole Stavrum, die slechts tot een afge keurd doelpunt kwam. De vrien- deiyke Stavrum moest twee weken geleden examen doen toen zyn collega's tegen DWS uitkwamen. Hy slaagde voor zijn tentamen, waarmee hij 5 van de 7 studie jaren historische geschiedenis goed afsloot. Het oordeel van Stavrum over Schryvers was: „een geweldige speler". Hy vond het jammer dat de tweede internationaal van Lyn, Harald Berg niet had kunnen meedoen. Deze Berg niet te met de broers Jan en Axel is pas sinds 15 augustus lid van Lyn en was dus nog niet gerechtigd de roodwitte kleuren in de Europa-Cup-competitie te dra gen. In de Nederlandse kleedkamer kwa men dr. H. J. Levelt, de Neder landse ambassadeur in Noorwegen en zijn vrouw, direct na de wed- stryd binnenstappen om hun ge lukwensen aan te bieden. Mevrouw Levelt informeerde moederiyk hoe het met de blessure van Geurtsen stond. Dat viel gelukkig mee, zei clubarts Sno. Mevrouw Levelt vond het leuk de wedstrijd gezien te hebben. Op de vraag van Flinkevleugel: „U zult het wel koud gehad hebben op de tribune", antwoordde zy: „Ik ben het by schaatswedstrijden hier wel anders gewend. Nee dat ging nu best". Intussen pakte Israël vlug de wed strijdbal terug die Schryvers aan de ambassadeur toonde. Jongbloed merkte op: „Israël jij deze keer de bal, ik kryg die van de finale om de Europa-Cup", nadat Schrijvers repliceerde: „Ik neem die van de finale om de wereldtitel wel". KVC heeft in het Krelagehuis gemakkelijke zege behaald op het zwakke De Blinkert. Eigenlyk moe ten we hier spreken van een KVC- combinatie, want van het eerste team van de Katwykers ontbraken in Haarlem liefst 3 spelers, Tuinstra, Pieter Bas van Duivenbode en Ket ting, terwyl bovendien Broekhof we gens een blessure op halve kracht speelde. Dat belette Pieter van Plas c.s. niet om het spel van meet af te dicteren. In de Katwijkse gelederen wai oud-eerste teamspeler Klaas Zwitser één van de meest op de voorgrond tredende spelers. Dankzy voorna melijk goed serveren won KVC de eerste set met 1510. Wat al te non chalant werk gaf De Blinkert de kansen om de setstand met 1511 geljjk te trekken, maar daarmee had den de gastheren hun kruit verscho ten. KVC voelde het gevaar van een verder verslappen tegen een niet tot grootse daden inspirerende ploeg en zonder alle registers open te trekken, trokken de Katwykers de zege naar zich toe met 159 en 1510! Te merken Kangoeroes 2 moet het in deze competitie verder stellen zonder Jaap de Sande, die gepromoveerd is de eerste selectie. Dat was te merken tegen het toch niet zo sterke Sportief. In drie sets bleven de Zaan dammers in de meerderheid: 152, 15—12 en 15—5. Deze wedstryd hadden onze stad genoten, het niet meespelen van Jaap van de Sande ten spyt, zeker niet hoeven te verliezen om van de beschamende nederlaag maar niet te spreken. Er zat geen enthousiasme in de ploeg. De velddekking was slecht en de dekking aan het net bood de Zaandamse aanval zoveel mogelijk heden, dat deze tot acties kwam, waarvan men zich vermoedeiyk in de stoutste dromen geen voorstelling heeft durven maken. Het is voor de Kangoeroes-reserves te hopen, dat het by deze ene futloze vertoning zal bly ven, want anders zou het wel eens kunnen uitdraaien op degradatie. Dames De SVL-dames hebben voor een kapitale surprise gezorgd door in de derby met 32 te zegevieren over Kangoeroes. Weliswaar was bij Kan goeroes Suus Verhoekx niet van de party en speelde Adri Smit door een ontsteking aan de knie op halve kracht, maai- we betwyfelen of de wedstrijd zonder deze handicaps voor Kangoeroes een beter resultaat zou hebben opgeleverd. SVL demonstreerde wederom een goede onderhandse stop van de ser vice en met dat wapen en met dat wapen alleen kon Kangoeroes de zege dus niet, zoals zo vaak in het verleden, forceren. De eerste set hield al een waarschuwing in. SVL won die set met 155. Aanvallend bleef Kangoeroes onder de maat, terwyl SVL herhaaldelijk verrassend uit schoot aan het net. Het attenter veldwerk van Kangoeroes leverde in de tweede en derde set een moeiiyke winst op: 1511, 154. Maar deze voorsprong kon tegen een nog feller van leer trekkend SVL, waarin Han- na van Gellecum met Xandri Kik kert de technische ruggegraat van de ploeg vormde, niet worden vastge houden. SVL won met 1-15 en 11-15. (Moons), die een fraaie 1.22.6 km- tyd toonde. Ydolius werd derde. Charlotte Six. die in de vyfde koers lang had geleid, viel ten laatste ge heel terug en Heskes stuurde de fa voriet Carla van Ymuiden als eerste voorby de rechter. Op afstand volg den Armstrong en Azalea B. De buiten weddenschappen lopende Bruno wordt steeds regelmatiger. Na zijn zege van zondag j.l. triomfeerde hy nu wederom. Joop Ham werd met Yonker Aster voor de toto winnaar met Amad Kinley en Athos the Saint als tweede en derde. De steeds leidende Celia D moest in de Redactieprys ten leste in Champion Harvester haar meerdere erkennen, die doqr Hof naar een goede 1.26.8 triomf gestuurd werd. De favoriet Carlos Pluto faalde by de start in de Sub Lunaprys. Hier zorgde Ballerine (S. J. v. Leeuwen) voor een kleine verrassing (w. f8.80), die Zilvertip en Atie v. d. Lente het nakyken gaf. In de slotkoers van het met 10 nummers te overladen programma klopte Aalscholver S (Kooyman) op de streep Zevenklapper, die veel rus tiger is geworden, met gering ver schil. Uitslagen Dag-in-dag-uit-prijs: le afd.: 1. Dave Fez, (L. Schoonhoven), (1.32.9): 2. Dia na Enterprise; 3. Don Juan II. Toto w. f 2.90. 1,70, 7,20, 2,—cov. 31.40, koppel 31, Raar en Waar-prijs: 1. Bruce Lc Heny V.S., (A. J. Goos), (1.31.1); Cornelia Ellen; 3. C. van Rood en noot. Toto w. f 54,30, plaats 8,10, 4.50, 8,50, cov. 7,80. koppel 38. Dag-ln-diag-uit-prijs(2e afd.): 1. i Sunshine, (J. Smit), (1.31.8); 2. Dubio. Toto w. f 3,50. 1.30, 1,70 ,1.40, cov. 7,30, koppel 13,10. Zetterspriis1. Yankee Maid, (B. Moons), (1.22.6); 2. X Bond; 3. Ydo- aarprljs; (2e afd.): 1. Car- IJmuiden (A. G. Heskes), 2. Ar -i f 2.—, 5,20. koppel 5,- Flnale Grote Prijs van de Gooi- i Eemlander: 1. Quicksilver S (J. Wa( 12,10, koppel 6- Feidlnand-prijs: 1. Bruno (J. Was hui ten weddensch. (l.S 2. Yonker Aster; 3. f 97,5< Redactie-prijs: 1. Champion Harves ter (J. Hof), (1.26.8); 2. Cella D; 3. Brigetta Norton. Toto w. f 2.80, pl. 1,50, 3,20, 3,80, koppel 8,40, cov. 8,80. Sub Luna-prijs, eerste afdeling: 1. Ballerine (S. J. van Leeuwen), (1.25.9); 2. ZHrvertip; 3. Atie van de Lente. Toto pl. 2,60, 2,40, 3,50, koppel maakt sublieme Senoritas voor de moderne mannen MARTINEZ... nog altijd even geurig en voortreffelijk als vroeger. Martinez is een fijnproevers-serie van 14 tot 35 cent. Zo heerlijk licht, zo rijk van geur, zo fantastisch fijn! BIJNA 150 JAAR FABRIKANTEN VAN LICHTE, GEURIGE EN FIJNE SIGARENJ

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 19