Vruchtbare bondsvergadering voor sectie betaald voetbal Roodenburg heeft na ZES jaar clubhuis OOK ZATERDAGVOETBAL EN AFDELINGEN GAAN PROTESTEN AFSCHAFFEN ÏITIEIJW IN NOG GEEN TWEE UUR Badminton Schaakcompetitie Zware deceptie voor favoriet Philidor.... GOLD LEAF De filter-sigaret speciaal gemaakt voor echte rokers. LSG WON Surprises in Zürich TIEMEN GROEN KLOPT MERCKX VOORZITTER GEUKE KAN ER EEN TRILOGIE OVER SCHRIJVEN Biljartnieuws Leidse Biljartbon; DE ZIJL KLOPT NEPTUNES: 1-4 Tweede plaats voor Cock van der Hulst LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 16 NOVEMBER 1964 Advertentie Nog geen twee uur heeft bondspraeses A. L. M. Schroder de 69-jarige Brabander, die de voetbalsport gedurende 50 jaar in tal van functies heeft ge diend, zal zich volgend jaar niet meer herkiesbaar stellen no dig gehad om het veel-bespro- ken rapport van de commissie zelfstandigheid kracht van wet" te geven. Tijdens de zaterdagmiddag in Am sterdam gehouden bondsvergadering van de K.N.V.B. waarin de door het rapport noodzakelijke wijzigingen en aanvullingen van de statuten en reg lementen aan de vergadering werden voorgelegd, hebben zich nauwelijks problemen voorgedaan. Intensief vooroverleg tussen de besturen van de sectie betaald voetbal en het ama teur voetbal was er oorzaak van dat Strafzaken Al voor de vergadering was het bondsbestuur tegemoet gekomen aan de wens van de semi-profs dat straf zaken van deze sectie door een apar te strafcommissie zullen worden be recht. Het enige punt dat nog voor moeilijkheden zou kunnen zorgen was de regeling van de toetreding tot het betaalde voetbal. Zoals be kend kon voorheen de kampioen van Nederland der amateurs een verzoek Player's Advertentie Voor J U DO Sportschool DE VRIES Aanmelden: Herensingel 26, Leiden Districtskampioenschap ln alle vyf badmintondistricten zyn het afgelopen weekeinde de dis trictskampioenschappen gehouden. Die van Zuid- Holland werden dit jaar in de Houtrusthallen te Den Haag verspeeld. De slechte verlich ting en het algeheel ontbreken van enige verwarming drukten echter de prestaties. Toch viel er vooral zondag van en kele partijen te genieten. Zo leverden in een van de halve finales in het herendubbel A onze stadgenoot E. Guerin en de Hagenaar H. v. Hemert Stakenburg een spectaculair gevecht tegen C. Vas Dias en de Indonesiër Ferry Sonneville, nog altijd een van 's werelds sterkste badmintonspelers. Guerin en Van Hemert ,die een uit stekende combinatie vormen, moes ten de eerste game in de verlenging prijsgeven (1418) maar wonnen de tweede op overtuigende wijze. In de derde game zette de Indonesiër ech ter de sluizen van zijn kunnen vol ledig open en bracht de partij met 15—9 tot winst. Een andere zeer mooie partij gaf de finale gemengd dubbel A te zien, waarin mevr. Van Beusekom en opnieuw Sonneville het opnamen tegen de beide winnaars van de enkelspelen, mej. H. Ernst en Henk Weijs. De laatsten, van wie vooral Weijs een buitengewoon goede partij speelde, brachten het tot een derde game, waarin zij een fataal schijnende achterstand wegwerkten om in de verlenging toch nog te ver liezen (1517). Ondanks de sterke bezetting van het toernooi hebben de vertegenwoor digers van de Leidse verenigingen Veglo, Smash en Shutteliers toch nog een rol van betekenis kunnen spelen. Een opmerkelijke prestatie verrichtte de jeugdige Therese Diepstraten (Veglo) die in de B klasse zowel in het gemengd dubbel (met B. Bergs- ma) als in het damesdubbel (met mej. R. v. Rosmalen) beslag legde op de eerste plaats. De tweede plaats in het gemengd dubbel B werd op geëist door een ander lid van Veglo, mevr. v. Balgooy (beter bekend als Helga Hoffman) tezamen met mevr. H. Alberts. In het herenenkel drong M. Hofstede (Smash) door overwin ningen op o.a. zijn stadgenoten B. Segijn en J. Pison tot de finale door, maar kon het hier niet bolwerken tegen de Hagenaar R. de Jong. Mej. E. Kr et (Leidse Shutteliers) behaal de een goede tweede plaats in het damesenkel C, dezelfde prestatie le verde in het damesdubbel C mej. Grimbergen samen met mej. E. van Dijk. Een halve finaleplaats bereik ten, behalve E. Guerin in het heren- dubbel A. mevr. v. Balgooy in het gemengd dubbel B, mej. Grimbergen in het damesenkel C en mej. Diep straten in het damesenkel B. De belangrijkste uitslagen luiden: A klasse: finale D.E. mej. H. Ernst mevr. A. Dezentje 1210, 912, 11—7- finale H.E. H. Weijs—H. van Hemert Stakenburg 15—7, 1512; finale G.D. mevr. v. Beusekom— Sonneville—mej. Ernst—Weijs 1511, 12—15. 17—15; finale H.D. Vas Dias— SonnevilleR. BisschoffJ. Touten- burg 15—11, 15—10; finale D.D. win naars: mevr. Dezentjemej. Ernst. A. L. M. SCHRÖDER volgend jaar niet meer herkiesbaar indienen tot de rangen van de semi- profs te worden toegelaten. Het bonds bestuur, waarin alle geledingen van de K.N.V.B. vertegenwoordigd zijn, besliste vervolgens over dit verzoek. De semi-profs hadden in alle be sprekingen voorop gesteld dat een streven naar grotere zelfstandigheid zeker ook moest inhouden dat het sectie-bestuur betaald voetbal zelf zou kunnen uitmaken welke organi saties tot de semi-profs worden toege laten. Een standpunt dat de amateurs die deze bevoegdheid aan het bonds bestuur wensten te zien voorbehou den. even fel bestreden. Bijna twee jaar heeft onder meer dit principiële punt de gemoederen bezig gehouden. T ussenvoorstel Tijdens de vergadering kwam de heer Jos Coler, voorzitter van het betaalde voetbal, met een tussenvoor stel dat inhield dat het sectie be stuur zou mogen beslissen, doch dat het bondsbestuur, als overkoepelend lichaam, het recht had een besluit van de semi-profs ongedaan te ma ken. De suggestie bleek voor de ama teurs, die stellig de wijze woorden van voorzitter Schroder „Ik hoop dat u allen elkaar zult vinden, opdat we eensgezind ons 75-jarig bestaan kunnen vieren" tot de hunnen hadden gemaakt, aanvaardbaar. Het betaalde voetbal had trouwens helemaal een goede dag. Ook ten aanzien van de bepalingen ten aan zien van de jeugdcontracten werden de wensen van de semi-profs namelijk geheel ingewilligd. Iets wat lang niet geheel in de lijn der verwachtingen Weinig tijd De overige agendapunten kostten ai heel weinig tijd. Nadat de heer Schroder de medailles en bekers had uitgereikt aan de vertegenwoordigers van DWS (kampioen van Nederland betaald voetbal), CW (kampioen der amateurs), IJsselmeervogels (kampi- van het zaterdagvoetbal) en For- tuna '54 (winnaar van de KNVB-be- kcr) werden de bondsbestuursleden I. van Dalen, ir. H. F. Hopster en W. M. J. Notten by enkele kan didaatstelling herkozen. Hetzelfde ge beurde met de aan de beurt van af treden zynde leden van de commissie van beroep en de financiële commis sie. Besloten werd voorts na afloop van het seizoen 19641965 ook by het zaterdagvoetbal en by de afdelingen de protesten af te schaffen. Aange zien de overige secties de protesten al eerder in de ban deden zullen met ingang van het volgende seizoen al le beslissingen van de arbiters op de Nederlandse voetbalvelden bindend De wedstrijden voor de 1ste klasse van de Kon. Ned. Schaakbond brach ten dit weekeinde naast een kleine SVz-V/z overwinning van LSG op Rotterdam II een zware deceptie voor Philidor. Het Leidse team, beschouwd als een der favorieten in deze afdeling, speel de een wel zeer ongelukkige wedstrijd tegen het Haagse HCSV, wat een overigens niet onverdiende 6-4 neder laag tengevolge had: Vooral de top- borden stelden zwaar teleur. Gedetailleerd: 1. J. J. Piket (Phi lidor)—J. P. Roos (HCSV) 0-1: 2. M. D. Etmons—F. A. van Santen 0-1; 3. A. van den Bergir. J. K. Zuuren- donk 0-1; 4. R. A. G. de Graaff— dr. C. L. Ruben %-%; 5. R. D. Wes- traG. J. Cieraad Vz-Vz', 6. C. C. Berg—dr. H. Looyenga 0-1; 7. A. J. W. Kohlbeckdrs. W. Vink 1-0; 8. A. BarkemaH. v. d. Hoff Vz-Vz\ 9. drs. P. SelierP. Monté 1-0; 10. Th. Piket T. Cnossen %-%. Totaal Philidor HCSV 4-6. Beter LSG, naast Philidor en HCSV ook een der favorieten, deed het beter dan haar stadgenoot. De Leidenaars zegevierden weliswaar met het kleinst mogeiyke verschil over Rotterdam II, maar voeren na twee wedstrijden reeds samen met HCSV de rangiyst aan. Hetgeen dit jaar veel belooft voor de grote Leidse, welke haar team in vergeiyking met vorige seizoenen belangryk heeft kunnen versterken. Bekker heeft na een verbiyf van en kele jaren in Amsterdam de Leidse gelederen weer opgezocht, terwyi LSG ook in Van Deursen een goede kracht heeft gewonnen. Gedetailleerd: 1. J. C. Kort (LSG) drs. T. ten Kate (R'dam II) 1-0, 2. mr. A. de GrootH. van Bockel 1-0; 3. J. J. Woutersdrs. P. Vreeken 0-1 4. H. P. A. J. v. .d. Spek—mevr. H. C. Vreeken 1-0; 5. A. van OostenJ. v. Baarle 0-1; 6. dr. B. V. BekkerC. v. Santen 0-1 ;7. dr. A. van Deursen B. P. Vermeulen Vz-Vz', 8. W. H. van der Nat—J. H. Swyten 1-0; 9. W. G. Demmendal (res.)W. A. Roldaan 0-110. R. W. v. d. Waall—A. J. Ver- hoeff 1-0. Totaal LSG—Rotterdam II 5V£-4%. IJdel De LSG-reserves speelden in de tweede klasse KNJB eveneens hun tweede wedstryd. Na de ongelukkige 5^-4 Vz nederlaag tegen RSC was er goede hoop op een beter resultaat te gen het eveneens Haagse RLAC, dat duidehjk minder hoog staat aange schreven dan haar stadgenoten. Maar de Leidse hoop bleek ydel. De LSG- reserves leden een duideiyke 6%-3% nederlaag. Hierdoor zullen in de ko mende wedstrijden alle zeilen by gezet moeten worden om niet hetzelfde lot te ondergaan dat alle derde Leidse teams treft, die naar de landeiyke competitie zyn doorgedrongen, n.l. degradatie. Gezien de samenstelling van het team, dat verschillende vroe ger KNSB-spelers telt, Is het echter nog niet zover, dat de noodklok on- middeliyk moet worden geluid. Player's Gold Leaf is een van de meest verkochte filter- sigaretten. U kunt nu ook in Nederland het volle aroma genieten van superieure tabakken. Als U een échte roker bent, probeer dan vandaag nog Player's Gold Leaf. In Zurich kwamen Nederlandse wielrenners zondag tijdens grote in ternationale wedstrijden tot enkele opmerkelijke prestaties. Wereldkam pioen Tiemen Groen bleek na zjjn Olympisch „avontuur" weer goed in vorm te zijn gekomen. De Friese troef versloeg in een omnium de Belgische wereld- wegkampioen Ed dy Merckx op alle drie onderdelen. Niet alleen in zyn eigen specia liteit, de achtervolging, bleek Groen zyn sterke tegenstander de baas, ook in de tydrace en op de sprint was hy de sterkste. In de achtervolging maakte de Fries de onwaarschynhjk snelle tyd van 4.52.1 Merckx deed er 4.57.7 over. De achtervolgingsploeg moest we reldkampioen Duitsland weliswaar voor laten gaan (tyd 4.35.6 tegen 4.40.14), maar het kwartet Stevens Cornelisse, Koel en Van der Ruit liep de sterke Italianen na 11 ron den in. Oud-wereldkampioen amateur sprint, de Belg Patrick Sercu zorgde voor een grote surprise. In de sprint wedstrijden er werd by deze ju bileum wedstrijden met profs en ama teurs door elkaar gereden versloeg hy de wereldkampioen bij de profs, de Italiaan Mas pes, zyn landgenoot Jos de Bakker en de Zwitser Plattner en Haeberle. De wereldkampioen der prof stayers, de Spanjaard Guillermo Timoner, had alle moeite met de ti telhouder by de amateurs, onze landgenoot Jaap Oudkerk. Alleen tweevoudige pech hield de Amster dammer van een sensatie af. Nu moest hy zich met een tweede plaats op één ronde tevreden stellen. Ge renommeerde profs als de Belg De Paepe en diens landgenoot Proost raakten respectleveiyk negen en elf ronden achter. „Ik kan er geen boek, maar wel een trilogie over schrij ven Deze woorden sprak Roodenburg-voorzitter L. Geuke zaterdagmiddag bij de officiële opening van het clubgebouw van de blauwzwarte vereniging in het sportpark „Noord". De Leidse tweedeklasser Is biy met haar nieuwe huis. Het resultaat heeft de verwachtingen ver overtrof fen. De stemmige bar, het fraaie timmerwerk, de gezelligheid die er van de sfeervol ingerichte ruimte (18 by 19 meter) uitgaat, stemmen bestuur en leden tot grote tevre denheid. Maar de moeiiyke weg. be zaaid met ambteiyke klippen, teleur stellingen en soms ook wel eens on begrip, die de heer Geuke en de zynen zes lange jaren hebben moe ten bewandelen „voor het zover was", daarop wilde de Roodenburg-voor zitter in zyn openingstoespraak toch even terugblikken. Het grote diepte punt, toen in 1961 begonnen werd met de aanleg van „Noord" zonder dat de vergunningen voor de opstal len kwaren aangevraagd en het vol gende ln 1963, toen de blauwzwar ten tot de ontdekking kwamen dat de bouwkosten met zo'n lieve veer tigduizend gulden waren gestegen Hartverwarmende hoogtepunten in de „trilogie" van de heer Geuke zyn echter de activiteiten van de eigen leden, die, met steun van en kele LFC en Lugdunum le den, de handen uit de mouwen sta ken, waardoor de bouwkosten met ongeveer 25.000 gulden gedrukt kon- 'den gorden, de samenwerking met wethouder Sannes, die zaterdagmid dag de officiële openingsplechtigheid verrichtte en met de Leidse Sport stichting, in het byzonder met de heer Doeleman. Hoe het ook zy, de Jaren met de talloze besprekingen (sinds 1958), de gevechten om ver gunningen zyn nu achter de rug. Roodenburgs clubgebouw is gereed en velen hebben het zaterdagavond al weten te vinden. Na de officiële opening met vuurwerk en de Wethouder S. Sannes opent het nieuwe clubhuis van Roo denburg met een buitenmodel sleutel. Rechts op de foto voor zitter Geuke. (Foto L-D./Hoivast) receptie, waarop een groot aantal sprekers het Roodenburg-bestuur kwam gelukwensen, namen de leden bezit van „hun" huis. De verbetering van het districts record met een prachtige serie van 37 caramboles heeft de Lissenaar M. Zwetsloot toch niet het kampioen schap derde klasse libre klein biljart van de Bollenstreek opgeleverd. Zyn tegenstander in die fraaie slotparty, de Voorhouter Muilwijk eiste de titel voor zich op, dank zy een moyenne van 3.44. Zowel Muilwijk als Zwet sloot promoveerden door hun goede prestaties. Er is hard gestreden in Plet Gys in Noordwykerfhouit, waar in de voorlaatste ronde zelfs nog dirie kanshebbers aan de tafel moesten komen. Weliswaar was het gemid delde van Muilwyk byna onaantast baar, maar Zwetsloot kon toch altijd nog voor een verrassing zorgen. Hy deed dat ook bijna in de snelste partij van het toernooi. Terwyl hy met zyn magistrale slotserie bezig was, hielden zelfs de spelers op de tweede tafel even op. De acht fina listen hebben elkaar heel weinig toegegeven en de verrassingen deden zich steeds voor uit een on verwachte hoek. Uitslag: 1. F. Muilwyk (Soldaatje) 10 m.p. (3.44)2. M. Zwetsloot (Vlos) 10 (3,11); 3. N. Werkhoven (Sol daatje) 10 (2,70)4. W. Bouckaert (Luto) 8 (2,83); 5. W. Sbroombergen (De Turk) 8 (2,71); 6. A. v. Iterson (Centraal) 6 (2,42); 7. F. Kerkvliet (De Turk) 2 (2,10); 8. J. C. v. Wijk (K.O.T.) 2 (2,00). lste klasse: UVS—Zuid 8—0; Qi trumSpykerbak 80; TOO Carambole 44; Vriendschap—K 0—8; Spoortje—Katwyk 4— 2de klasse: Spykerbak 2—Vrli denkring 6—2; MarspoortSch« 6—2; Heul—DOS 4—4; Katwyk DVH 2—6. 3de klasseRynegomTOP 6—2; Centrum 2—Katwyk 3 4- UVS 3—Waag 8—0; LamdBLch Carambole 2 2—6; Centraal—Zui 2—6. 4de klasse: ^pijkerbaik 3TOP 62; Vriendenkring 3Waag 2 4- Oarambole 3Rynegom 2 4- Waohtje—Zuid 3 6—2; Heul 2—0 2 6—3. 6de klasse: Carambole 5Waaj 2—6; TOP 4—Centrum N.W, Landzicht 3Spykerbak 4 Heul 4—Katwyk 4 6—2. 7de klasse: Spoortje 2Waa| 2—6; Zuid 5—Alligator 2—6; Mj poort 3—TOP 5 6—2. 8ste klasse: Zuid 6Heul 5 3 Alligator 2—Centraal 4 2—6; Can bole 7—Katwijk 5 8—0; UVS Spoortje 3 62; Waag 5Schee 3 6—2. In de 7de klasse heeft Spy kert 5 zich teruggetrokken. Waterpolocompetitie Voor de wintercompetitie waterpo lo van de KNZB heeft De Zjjl zater dagavond in het Zaandamse Sport- fondsenbad de tweede overwinning geboekt. Met 14 werd het stugge Neptunes verslagen. De damesderby in de Overdekte tussen de Leidsche Zwemclub en de Golfbrekers eindig de in een grote zege voor de LGB/ 0—14. In het knusse, maar voor waterpolo niet zo erg geschikte Zaandamse Sportfondsenbad heeft De zyi een verdiende overwinning behaald op Neptunes. Verdiend, omdat de snelle re Leidenaars vooral na de rust hun wel enthousiaste, maar toch ook zwakke tegenstanders overspeelden. Neptunes begon sterk. Met gevaar ïyke ruim opgezette aanvallen werd de Leidse verdediging onder druk gezet. Het doelpunt, dat de plotseling vol komen vrij liggende midvoor Van 't Hof scoorde, was dan ook zeker niet onverdiend. Langzaam maar zeker werd De zyi echter sterker. Hensing zorgde nog voor de rust voor de ge lijkmaker, Bergman. Rol en Martijn stelden na de hervatting de zege vei lig: 14. De Zyl speelde zonder de geblesseerde Van der Molen en Stok- huizen. In de Overdekte heeft het dam es- ze ver. tal van de Leidse Golfbrekers er geen twyfel over laten bestaan wie er nu eigeniyk de sterkste was. Het incomplete LZC- team werd na een 07 ruststand naar een kansloze 0—14 nederlaag gespeeld. Coby Hoo- genboom (7x), Joep Heemskerk <3x), Wil van der Drift (2x), Cora Blom en Jet Prins namen de doelpunten voor hun rekening. Cycle-cross-competitie in Rotterdam In Rotterdam is gisteren de twee wekelijkse cyclecrosscompetitie afge sloten. Cock van der Hulst sleepte door zyn tweede plaats ook een ver dienstelijke tweede plaats in het to taalklassement achter de sterke Rot terdammer Manus Brinkman in de wacht. Ton van der Valk zag door pech de overwinning bij de nieuwe lingen aan zijn neus voorby gaan. Nu legde Wim Koopman vóór de Rotter dammer Henk Buys op de eerste plaats beslag. Van der Valk eindig de als derde. Er is in de modderige Spaanse Polder weer bijzonder fel gestreden. Door de overvloedige regen had men nu een (te) gevaariyke heuvel uit het parcours gelaten. Dat het des- danks „zwaar" genoeg was. bewyst wel het feit, dat er bij de nieuwelin gen en de amateurs nog altyd zo'n twintig uitvallers waren. Pech heeft de sterke Voorschote naar Ton van der Valk by de nieu welingen de eerste plaats gekost. Al onmiddellyk na het startschot moest de Swiftrenner met materiaalmoei lijkheden afhaken en toen hy vier ronden voor het einde aan zijn op mars kon beginnen, was de achter stand al te groot. Verder dan een vierde plaats achter zyn Rypwete- ringse clubgenoot Joop Zoetemelk kwam hij niet. De Rotterdammer Wim Koopman was een klasse apart. Revanc By de amateurs, die in tffi rondjes ruim achtien kilometer m« ten afleggen, hebben Manus Brit man en Cock van der Hulst grootse wyze revanche genomen, de verrassende nederlaag die zij leden week tegen de sterk rijder Jan van der Geest hadden moei incasseren. De oude rot in het cro vak, Manus Brinkman, stak ecï in zo'n voortreffeiyke vorm, dat de moedig rydende Cock van Hulst na een paar kilometer reed. Met ruim vier minuten va' sprong finishte hy onbedreigd eerste voor Van der Hulst. De uitslag luidt: Nieuwelingen (13 km.)1. W.Ka man (Rotterdam); 2. H. Buys (R terdam); 3. J. Zoetemelk (Rypwe ring)4. A. van der Valk (Voorsd ten). Eindstand: 1. W. Koopma: punten, 2. H. Buys 5 pnt., 3. A. der Valk 6 pnt., 4. J. ZoetemeB pnt. Amateurs: (18 km.): 1. M. Brt man (Rotterdam), 2. C. van Hulst (Zoeterwoude), 3. B. vanD® (Rotterdam), 6. C. van Tol (Alpfc 7. J. van Amsterdam (Leiderdorp)- Eindstand: 1. M. Brinkman 3; ten, 2. C. van der Hulst 5 pnt., van der Geest 5 pnt., 4. B. van D® 8 pnt., 5. G. Ruttenberg 9 pnt., 6. van Tol 15 pnt., 9. J. van AmsterÖ

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 6