VADERTJE LANGBEEN: EEN GESLAAGDE T.V. COMEDÏE Loongespreh Nu toch tijd voor meer klare wijn VOLGEND JAAR KERNBOM VOOR INDONESIË Artiestenparade op NCRV-feest Von Brentano was Europese gedachte sterk toegedaan TV - VANAVOND SYNODE-LEDEN LOPEN WEG MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 16 NOVEMBER 1964 Tijdens de jubileumviering van de NCRV hebben we drie .ern stige" werken te zien gekregen: ..Koning David", ..Kollektief". en de jubileum-documentaire. Koning David" bleek niet zo'n geluk kig idee, Kollektief" bood interessante en goede vooruitzichten op een autonome televisiekunst die de veelzijdigheid van het medium in zich bergt, en de jubileum-documentaire van Jan van Hillo was te specialistisch om behalve de geroutineerde NCRV-kijkers ook nog andersgezinde kijkers in haar greep te kunnen houden. De vrolijke programma's mochten er best zijn, althans de 3 jaar oude Franse film ,.Le belle Americaine" en ..Vadertje Langbeen", een breed opgezette musical waarin regisseur Willy van Hemert weer even zijn oude greep op de stof bleek te hebben teruggevonden. De .bonte middag" viel echter bitter tegen. Tsjechows „Zwanezang" Ko van Dijk speelde ,,'n Zwane- zang" van Tsjechow, niet het meest- zeggende werkstuk van de Russische grootmeester. Regisseur Sjarow heeft ons onlangs op Nederland 2 nog eens uitgelegd dat 't er vooral by Tsjechow Willy van Hemert kon zich uitleven Zoals gezegd: „Vadertje Lang been" bleek een heel geslaagde te levisie-komedie, waarin Willy van Hemert zich voor het eerst sinds „De drie stuivers-opera" weer eens volop kon uitleven in massa-enscenerin gen en mooie aankleding. Hy deed dat met vaste hand, als een volleerde marionettenspeler, in wijdse en zeer geslaagde decors van Hans-Chris- tiaan van Langeveld en met mede werking van een keur van spelers, balletdansers en figuranten, van wie Jenny Are an, met haar on-knappe maar expressieve gezicht, de onver stoorbare Jack Gimberg alias John van Dreelen, die er graag voor uit Amerika was overgekomen, en Ca roline Kaart de kwalitatieve boven toon voerden. Op veler verzoek werd zaterdagavond „Kollektief" nog eens herhaald. Ook voor hen die daar niet om verzochten een nuttige tweede kennismaking met een interessant, grotendeels geslaagd experiment, dat als enig maco had dat de tekst te weinig haken en ogen telde om ons in onze opperste doodsnood aan vast te klampen. De woorden spoelden voorbij zonder ons nat te spatten, laat staan ons omver te werpen. Corrie Brokken niet op de goede weg Corrie Brokken is niet op de goede weg. Het leek of wij met een candid- camera getuige waren van enkele apartjes die zij met Caterina Valente en Joop Geesink had. Beide keren maakte ze gewag van gebeurtenisjes die zij met haar gesprekspartners be leefd had en waar vrolijk om werd gegniffeld, maar waar het nu om ging werd niet onthuld. Geesink be loofde haar, in het bijzijn van het hele Nederlandse volk, dat Corrie als eerste zijn maquette zou mogen bekijken van zijn Holland-promena de. wat alleen maar de jaloezie op wekte van de kijkers, die niet alleen niets te zien, maar ook nauwelijks iets te horen kregen over dat onder werp van gesprek. Die gekunstelde- gesprekies zijn geen „trouvaille" (al slaat Corrie Brokken zich er op merkelijk goed doorheen) omdat het bij gesprekjes blijft en een vage toe zegging (van Valente) om in augus tus echt te komen zingen voor de kijkers. Maar daar hebben we nu niets aan. Corrie Brokken zingt natuur lijk goed, zij weet ook aardig te pra ten met de mensen, maar noch zij, noch haar regisseur, schijnt te be seffen dat alleen gepraat moet wor den over dingen die de kijkers aan gaan: of omdat zij er daarna iets van te zien of te horen krijgen, of omdat zij op z'n minst uitgelegd krij gen waarover het gaat. Adjunct-directeur van Arch ook in arrest De Haagse recherche, die is belast met het onderzoek naar malversa ties bij Arch N.V. in Wassenaar, heeft ook de adjudant-directeur (41) van dit bedrijf in arrest gesteld. De directeur die reeds donderdag is aangehouden en de adjunct-direc teur worden verdacht van oplichting van enkele financieringsinstellingen tot een bedrag dat in de honderd duizenden kan lopen. De administratie verkeert in een chaotische toestand en het zal ge ruime tijd duren voordat er enige klaarheid in deze zaak komt, aldus de politie. De twee leden van de di rectie zullen morgen worden voorge leid aan de officier van Justitie, jhr. mr. T. W. van den Bosch. Onder regie van Willy van Hemert heeft de NCRV zater dagavond de musical „Vadertje Langbeen" uitgezonden bij het veertigjarig bestaan van de om roepvereniging. De hoofdrollen werden gespeeld door Jack Gim berg (rechts) Jenny Arian (m.) en Jacco van Renesse (l.) op aankomt wat er achter de woor den gebeurt. In de interpretatie van Ko van Dijk gebeurde er eigenlijk weinig achter en teveel met de woor den. Ko van Dijk was te goed voor deze rol, hij speelde Othello, King Lear (de tweede al die avond, in het journaal hadden we Albert van Dal- sum al gezien) en Boris Godoenow net te weinig talentloos om het dra ma van de gefrustreerde Vaudeville- acteur scherp te omlijnen Vervolg van pag. 1 De afspraken voor woensdag en zaterdag zijn het enige resultaat van het gesprek, waaraan zaterdag van regeringszijde werd deelgenomen door de ministers Veldkamp. Andriessen, Witteveen en Bogaers en door staats secretaris Den Meijer. Deelgenomen is ook alweer een groot woord, want minister Andriessen bijvoorbeeld heen en weer geijld tussen twee E.E.G.-besprekingen, schijnt geen mond open gedaan te hebben. Wat hij dan speciaal in Voorburg was komen doen? Misschien had de mi nister ook de vergissing gemaakt te denken, dat de werkgevers het over een soepeler prijsbeleid wilden heb ben. Na de vorige zéér inleidende, be spreking in de Stichting werd van werkgeverszijde gezegd: wij kunnen niet verder gaan dan een 3 procents- loonronde. We moeten nu maar eens eerst met de regering gaan praten. Met name ook over het prijsbeleid. Als de regering ons kan toezeggen, dat er mag worden doorberekend, komt het loongesprek in een heel an dere sfeer. Foutief Waaruit iedereen de foutieve con clusie trok dat de werkgevers over het prijsbeleid zouden gaan praten. Na afloop zeiden zij: welnee, we wil den alleen maar weten of de regeying nog steeds dezelfde mening heeft over het drukken van de bestedingen in 1965. Misschien mag hierbij niet over het hoofd worden gezien dat voor het gesprek met de regering begon, de werkgevers in, wat voor een drui lerige zaterdagochtend „alle vroeg te" genoemd mag worden, een ei gen samenkomst hadden gehad. Voorzover men op gelaatsuitdrukkin gen kan afgaan, mag gezegd worden, dat zy daaruit niet bepaald scha terend te voorschijn kwamen. Wel licht is bij die gelegenheid in een wat stroef gesprek het argument „faseverschil" gesmeed, waarmee ir. Bosnia later beredeneerde, dat het prijsbeleid hooguit pas over een week ter sprake zou kunnen komen. Ijlings De werkgevers hadden door voor barige uitlatingen een troef naar vo ren gebracht die zij ijlings weer te rugtrokken. Wat er overbleef was een benarde poging de regering alvast te laten zeggen dat een procents- loonronde het enige mogelijke was. Maar een regering, die vindt dat de verantwoordelijkheid voor de loonvorming in de eerste plaats bij het bedrijfsleven ligt, is wel zo wijs niet op die zaken vooruit tel open vóórdat er werkelijke onderhandelin gen in de Stichting zijn geweest. Vandaar De werknemersvertegenwoordigers hebben het tot nu toe gemakkelijker gehad. -Zy konden zonder schade toe kijken bij de pogingen van hun we derpartij om de bal naar de rege ring te kaatsen. Intussen gingen z\j door met hardop berekenen hoe wei nig er maar van 3 procent over blijft. Tien dagen geleden was dat volgens hen nog 1 procent, nu nog maar 0,7 procent. Maar nu gaat het er zo langzamerhand om, van beide kanton meer klare wijn te schen- Indonesië hoopt volgend jaar zjjn eerste atoombom tot ontploffing te kunnen brengen, zo heeft brigade generaak Hartono, hoofd van de Logistieke Dienst van het Indonesi sche Leger, zaterdag volgens pers bureau Antara verklaard naar aan leiding van proeven met raketten van Indonesische makelij in de buurt van Djakarta. Hartono deelde voorts mee, Indonesië volgend jaar zijn eerste geleide projectielen zal lanceren. De drie strijdmachtcnd'erdelen land-, zee- en luchtmacht hebben nu elk hun eigen raketten, zo zei hij. Verder verklaarde brigade-ge neraal Koesoemo, hoofd van het In donesische Militaire Instituut voor Proefnemingen, dat Indonesië nu in staat is soortgelijke intercontinenta le ballistische raketten te vervaar digen als in het bezit zijn van de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie. Over eventuele Indonesische atoom wapens wordt in Londen opgemerkt dat het moeilijk te begrijpen valt wat Indonesië ermee kan uitrichten. Voor atoomproeven zou het de stammen in de grote, door oerwouden bedekte ge bieden naar elders moeten overbren gen, hetgeen onoverkomelijke moei lijkheden zou opleveren. Verder zou het voor Indonesië zinloos zijn om bijvoorbeeld Maleisië met atoomwa pens te bedreigen wegens het gevaar van atoomneerslag in Indonesië zelf. De Australische premier Menzies heeft al verklaard niet te kunnen ge loven dat Indonesië in 1965 zijn eer ste atoombom tot ontploffing brengt. (Van één onzer verslaggevers) Ruim negenduizend mensen uit alle delen van ons land hebben rdagmiddag in de Utrechtse Irenehal het feest meebeleefd, waar mee de NCRV haar „jubelweek" (life) besloot. Niet minder dan 1500 medewerkers traden voor het voet licht, voor televisie-camera's en radiomicrofoons: een groots opge zette apotheose van de jubileumvie ring van de 40-jarige (radio) om roepvereniging. Ofschoon het publiek in de enorme beurshal voornamelijk was gevuld met volwassenen, was het feest gro tendeels afgestemd op het kind. Daar waren om. kindervrienden als Bromsnor en Swiebertje, die als toverfee vermomd uit een sprookjes- koets stapte, een kindercircus com pleet met clowns, goochelaars en rolschaatsende artiestj es en tal van Judoka's. Het was een stuntmiddag: Arthur en Eva speelden tezamen met Stief- been en Zoon een kijkhoorspel, waaraan het publiek meewerkte door de bijgeluiden te produceren. Een Schots .„pipe and dancegroup" zorg de voor doedelzakmuziek en een Belgisch folklorische dansgroep wierp voornamelijk balletjes in de zaal. Door het enorme aantal artiesten die zich allemaal maar even kon den „uitleven" was het artistiek peil niet al te hoog. Maar de kleu renpracht en de gigantische opzet van de artiestenparade veel. (Van onze correspondent in Bonn). President Lübke heeft opdracht ge- Von Brentano is zijn levenlang vrij gezel geweest. Hij was een goed kun stenaar. Zijn familie is afkomstig uit geven de voormalige minister van Italië. Eeuwen geleden kwamen de Buitenlandse Zaken Von Brentano, yon Brentano's als kooplieden naar die, zoals op pagina 1 gemeld, op 60- Duitsland. Clemens von Brerftano, jarige leeftijd is overleden, een een van voorvaderen van de over- staatsbegrafenis te geven. De voor- afgaande plechtigheden zullen dins dag in het „Bundeshaus" in Bonn ge houden worden. Von Brentano zal donderdag worden bijgezet in het fa miliegraf te Darmstadt. Heinrich von Brentano is de eerste minister van Buitenlandse Zaken van Konrad Adenauer geweest. Toen in 1961 na de verkiezingen voor de bondsdag bleek, dat hij de plannen van de bondskanselier voor een nieuw kabinet in de weg stond, deed hij zelf afstand van zijn portefeuille zonder dat dit hem was gevraagd Hij was bijzonder loyaal, niet alleen tegenover Adenauer, maar ook tegenover zijn politieke tegenstanders en medestan ders. Als minister van Buitenlandse Za ken had hij enerzijds een wat on dankbare taak en men heeft hem, schertsend en eigenlijk niet geheel onjuist weieens de aktentasdrager van Adenauer genoemd. Hij was namelijk een volgzaam minister van de eigen zinnige kanselier. Daarbij kwam ech ter, dat hij in het buitenland eigen lijk meer aanzien genoot dan deze. Hij was de Europese gedachte zeer toegedaan (met Robert Schumann was hij nauw bevriend) en zijn per soonlijkheid die gaaf was gebleven tijdens het Derde Rijk, werd in het buitenland gewaardeerd. Hij was een aanhanger van dé Duits-Franse vriendschap. Nog van zijn sterfbed heeft hij een persoonlijke wens voor het welslagen van zyn tocht naar Parijs aan Adenauer gezonden. Kerkelijk Leven NED. IIERV. KEKK Aangenomen naar Groningen (nwe wijkgemj (toez.) G. Cazemier te SpiJ- kenlsse naar Tilburg (toez.) (wljk- gem. Zuid) W. J. Four nier te Boven- karspel-Grootebroek. Bedankt voor Waarder L. Doppenberg te Wilsum (O). GEREF. KERKEN Beroepen te Joure (2 pred.plaatsen) J. Kunz te Oven Sound en E. Toren beek te Ter Apel. Aangenomen Mldsland en West-Terschelling P. Wa- mellnk te Hljlaard. Hard werken in laatste concilieweek De secretaris-generaal van het concilie, mgr. Pericle Felici, heeft za terdag de concilievaders meegedeeld, dat er in de laatste week van de derde zitting nog een schepje op zal moeten worden gedaan. Wanneer dat nodig is zullen de concilievaders in deze laatste week niet alleen des ochtends vergaderen, maar ook des middags. De bedoeling is dat de concilieva ders de voor handen zijnde schemata en proposities afwerken, zodat in de interim-periode tot aan de vierde zit ting. de commissies de schemata en proporties kunnen verbeteren of her schrijven. Zaterdagmorgen gaven de concilievaders met slechts 82 stem men tegen hun goedkeuring aan het derde hoofdstuk van het oecume nisch schema. Dit hoofdstuk geeft richtlijnen voor de praktische dia loog met de orthodoxie en het pro testantisme. Dinsdag en woensdag stemmen de concilievaders over de hoofdstukken 3 tot en met 8 van het schema over de kerk. Van deze stem mingen hangt af of het schema over de kerk nog in deze zitting door de Paus en het concilie kan worden af gekondigd. Het verkorte schema over de reli gieuzen zal aanzienlijk herschreven moeten worden. Het verkorte schema over de priesteropleiding kreeg zater dagmorgen een betere ontvangst of schoon met name de kardinalen Döpfner en Suenens enige kritische geluiden lieten horen. Kardinaal Ruftini van Palermo was bang voor de uitspraak, dat er op de seminaries ook enig zelfbestuur zou moeten zyn. Bij te grote vrijheid van de semina risten zag hij een gevaar opdoemen voor de discipline. De Spaanse bisschop Fernandez- Conde wees op de betekenis van de menselijke vorming van de semina rist. Deze was naar zyn mening in het verleden te veel verwaarloosd. Mgr. Jaeger van Paderborn drong aan op werkelijk deskundige profes soren. EERSTE NET NTS 7.30 uur De bassist, Comedy Caper 7.45 uur Openbaar kunstbezit 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Politieke uitzending CHU 8.30 uur Openbaar Kunstbezit 8.35 uur Muzikale show van Edmundo Ross 8.55 uur Stichting Socetura 9.00 uur Gejaagd in de nacht, speelfilm 10.55 uur NTS-journaaL TWEEDE NET NCRV 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Rendez-vous a Paris 8.35 uur Micro: De levende cel, wetensch. 8.55 uur Play Bach, ballet op muziek van Bach 9.25 uur Op bezoek bij .dr. R. H. van Gullik 9.55 uur Attentie, actualiteiten. TV NOORDZEE 6.30 uur Supercar, voor de jeugd 7.00 uur Popey, tekenfilm 7.07 uur Wist u dat, pop. wetensch. prog. 7.24 uur Dangerman: „Myn beroep is moordenaar" 10.00 uur 87th Precint: „De jaloerse collega". iT!!ill!l!ilillllllil!!!ll!!!!l!lil!llllllllllllli:!ll!l!llll!ll"i)i!lll!lll!lllll!llll!l!!!lll!IIDIlll!lllllllD:llllllllliRIIII!!llllll DINSDAG 17 NOVEMBER Hilversum I 402 m KRO: 7.00 Nws., 7.10 Het levende Woord. 7.15 Ouvertureradio voor vroege mensen, 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Voor de Jeugd, 8.20 Ouverture (verv.) 8.50 Voor de huis vrouw, 9.35 Waterstanden, 9.40 Schoolradio, 10.00 Muziek-Mozaiek, 11.00 Lichte gr .muziek, 11.50 Volaan Vooruit, praatje, 12.00 Angelus, 1 Volksliedjes. 12.30 Med. t.b.v. land- tuinbouw. 12.33 Voor de boeren. 12.45 Actualiteiten of gr .muziek, 12.55 Re ligieus nieuws, 13.00 Nws., 13.15 Lich te gr.muz., 14.00 Voor de plattelands- 14.10 Musiësta: lichte- er ■dansen (opn.), 16.00 Voor de ken. 16.30 Onderweg: Godsdienstig progr. 17.00 Voor de jeugd, 17.50 Re- geringsuitz.Smt-Eustatius. Spreker: Henk Dennert. KRO: 18.00 Lichte muz18.20 Uit zending van de Katholieke Volks partij. Kaarten op tafel. Een uitzen ding over politieke zaken, die de aan dacht verdienen. 18.30 Radio Volks universiteit: Wijsgerig Perspectief Artsen en Wijsbegeerte, door prof. dr. A. de Froe, 19.00 Nieuws, 19.10 Actua liteiten AansluitendOoncil-lejournaal 19.35 Lichte crkestmuz. en zangsol.. 20.00 Radio Filharmonisch orkest en solist: oude en moderne muziek, 21.15 Is Godsdienst een vak? gesprek. 21.30 BeneJ Jlsrael I De twaalf stammen, zang en voordracht, 21.50 Klassiek kerkorgelconcert, 22.05 Gregoriaanse zangen en commentaar, 22.25 Boekbe spreking, 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog, 22.45 Vreemd.... een keuze uit woord, zang en dans van elders en ....anders, 23.15 Lichte muz., 23.35 Licht Instrumentaal kwartet en zang- soliste, 23.55-24.00 Nieuws. Advertentie verpakkingen van 1.05 en 1.90 Tijdens synode Geref. Kerken (vrijgemaakt) De generale synode van de Geref. Kerken (vrijgemaakt) die reeds maan den in Rotterdam heeft vergaderd, had als één van de laatste grote agendastukken nog te behandelen de zaak ds. A. van der Ziel In Groningen. Ds. A van der Ziel, predikant in Groningen-Zuid, was door zyn kerke- raad geschorst tegen het advies van de classis Groningen in. De particu liere synode van Groningen stond de zijde van de kerkeraad wat de gevallen beslissing betreft. Daartegen kwamen tal van be zwaarschriften. Ds. Van der Ziel is geschorst omdat hij zich geen voorstander betoont van de zogenaamde doorgaande reforma tie en omdat hij over samenspreking met de Geref. Kerken in Nederland anders denkt dan velen in zijn kerk- formatie. De schorsing van ds. -Van dei* Ziel loopt nu reeds meer dan een jaar. Thans diende de zaak op de breed ste kerkelijke vergadering namelijk de generale synode. De synode besloot de zaak in be sloten zitting te behandelen. Een paar weken heeft de synode erover vergaderd. BINNENLAND Gasontploffing Een hevige gas ontploffing heeft zaterdagavond een grote ravage aangericht ln kantoor en garage van een benzinestation. De dikke vloer werd door de explosie ln stukken geslagen. De ontploffing ge beurde op het moment, dat de eige naar van het bezlnestation. de heer Lantlng, zijn auto ln de naast het kan toor gelegen garage zette. Vermoedelijk bevond zich door een lek ln de gas leiding onder de vloer van het gebouw een grote hoeveelheid gas, dat door een vonk van de auto tot ontploffing kwam. De gasdienst ln Emmen stelt een onderzoek ln. Chauffeur redt kleuter Een boven woning ln de Kolfstraat ln Groningen, bewoond door mevr. D. I. Addens en haar vijf kinderen van 15, 14, 13, 9 en 2 Jaar, is zaterdag bij een felle uit slaande brand geheel verwoest. De in woners konden nog bijtijds de woning verlaten. Het Jongste kind werd gered door huisgenoot, de 27-Jarige chauffeur E. Schokkenbroek. BIJ zyn reddlpgepoglngen liep hij brandwonden „Speelgoed pistooltjes" De impor teur van de Japanse plastic speelgoed pistooltjes, de heer S. Koopman uit Bussum, die vorige week door de Am sterdamse kantonrechter wegens over treding der vuurwapenwet tot 11 gul den boete werd veroordeeld, zal van dit vonnis niet ln hoger beroep gaan. De Importeur, die zelf het proefproces ln hoeft uitgelokt, beeft verkoop ln ons land gestaakt, maar hy gaat door met zyn transito-handel naar verschillende Europese landen. BUITENLAND Juwelendlefstal In Londen hebben inbrekers Juwelen ter waarde van 10.000 pd. st. (meer dan 100.000 gul den), die aan de 24-Jarlge Deense kroonprinses Margrethe toebehoorden, buitgemaakt. De prinses, die ln En geland een vakantie doorbrengt, was ln het weekeinde de gast van de mar kies van Northampton, ln diens land- huls honderd kilometer ten noorden van Londen. De dieven schynen haar slaapkamer op de eerste verdieping te zyn binnengedrongen toen beneden een feestje aan de gang was. Konlnkiyk bezoek Koning Con- stantijn en koningin Anne-Marie zijn gisteren ln hun privé-vllegtuig naar Londen vertrokken voor een officieel bezoek van vyf dagen. Mevr. Llebknecht overleden Sofia Liebknecht, weduwe van de vroe#em Duitse communist Karl Liebknecht, is in Moskou op 80-Jarige leeftyd overle den, aldus meldt de Prawda. Vergeldingsmaatregel De Verenigde Staten hebben besloten drie militaire attaché's van de Russische ambassade te Washington beperkingen op te leg gen ln antwoord op soortgeiyke maat regelen ln Moskou tegen drie Ameri kaanse militaire attaché's, die kortge leden beschuldigd zijn van spionage ln Siberië. De namen van de drie Russen zullen worden geschrapt van alle offi ciële uitnodigingen en zy zullen zich niet buiten Washington mogen bege- vev*. Nu het tot een aonvankeiyke be slissing is gekomen, is gebleken dat een ernstige crisis is uitgebroken. Van de 27 synodeleden die aan de stemming deelnamen (de synode telt 32 leden; 5 leden onthielden zich van stemming), waren er 14 die uitspra ken dat ds. Van der Ziel schorsings- waardig was en 13 die van tegenover gesteld gevoelen waren. De dertien tegenstemmers vroegen de synode de genomen beslissing niet de effectue ren. Zij stelden daar.bij dat zy indien aan hun wens niet zou worden vol daan, de vergadering der synode zou den verlaten. Twee dagen discussie bracht geen oplossing. Daarna onttrokken twaalf van de dertien zich metterdaad aan de arbeid en verlieten de synode. Een van hen heeft zich later bereid ver klaard zonder bepaalde voorwaarden aan de arbeid vérder deel te blijven nemen. Dinsdag zal de synode weer bijeenkomen. Gezondigd tegen zevende gebod (Van onze correspondent) In de hervormde kerk ln Elburg heeft de predikant, voorde preek stoel staande, gisteren ten overstaan van ongeveer 500 gemeenteleden be kend overspel te hebben gepleegd met een catechisante. De 54-jarige pre dikant (gehuwd, vijf kinderen), die ruim tien jaar de hervormde ge meente in Elburg leidt, verklaarde voor God en de gemeente te hebben gezondigd tegen het zevende gebod: Gy zult niet echtbreken. Na deze bekentenis las een ouderling van de kansel een gedrukte preek voor. Gisteren koos de predikant de weg van de vrijwillige bekentenis. Dat hij daarmee veel beroering verwekte, be hoeft geen betoog, maar anderwyds was dit voor hem de enige weg om weer vry tegenover *yn gemeente leden te staan, met de kans zijn ambt te kunnen behouden De storm is in de Elburger gemeente nog niet helemaal overgewaaid en er zullen nog vele woorden over deze affaire worden gesproken. pijnen sturen Paus uitnodiging De Philippynse president Maca- pagal heeft formeel Paus Paulus VI uitgenodigd het volgend jaar zyn land te bezoeken in verband met het vierde eeuwfeest van de vestiging van het christendom op de Philip- pynen. De uitnodiging is overgebracht door een speciale afgezant van de president, de onderminister van bui tenlandse zaken Librado Cayco, tij dens een audiëntie van een half uur die hy zaterdagmorgen by de Paus had. Cayco heeft tegenover journalis ten verklaard, dat de Paus hem ver zekerd had dat „hy zorgvuldig de Philippynse uitnodiging zal over- Hilversum II 298 AVRO: 7.00 Nws., 7.10 Ochlf 'm.. 7.20 Lichte gr.muz., VPRO:; 8.00 Nieuws,] Ochtend^ Dagopening. AVR< Lichte gr.muz., groenteman, 9.05 Klas' r.muz., 10.50 9.40 Morgenwijding, 10.00 L Voor de kleuters, l Nws., 11.02 RVU: Fllmrevue: vorming waarom? waar? door H. Wielek, 11.3-2 Voor de z 12.00 Licht instrumentaal ensee met zangsolist. 12.20 Reg< Uitzending voor de landt* Med. t.b.v. land- en tuinbouw i Lichte gr.muz.. 13.00 Nieuws' Med., eventueel actueel of gr .mui 13.25 Benrsber., 13.30 Stereof. u Metropole orkest, 14.00 Voor de vji Harman Sctonlnckel, een Delf-tse bo drukker in de 16e eeuw, klanücb (herh-alding van 25 juni 1964). i Nieuws, 16.02 Alt en piano: klaas en moderne liederen. 16.30 Voor Jeugd, 17.30 New York calling, l* 17.35 Tussen 10 plus en 20 min:) te gr.muz. voor de Jeugd. AVRO: 18.00 Nws., 18.15 Evhé actueel, 18.20 Stereof. uitz.: Pm node orkest. 18.55 Paris vous n 19.00 Voor de kinderen, 19.05 Muz revue, 20.00 Nieuws, 20.05 v# Theater. 21.20 Gehoord, gezien, p zen. veertiendaagse gedachten* linie over film, toneel en literati 21.50 Inleiding tot muziekbegrip, 22.05 Orgelconcert: klass. muz. 'l| Nieuws en med., 22.40 Actuality 23.00 Gesproken brief, 23.05 Modi letmuzlek, 23.55-24.00 Nieuw». TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NOT/NTS11.05-11.30 Schooft visie. NTS: 19.00 Weekjournaal i gehoorgestoorden, 19.30 Walter Connie Engelse les (les 6) (hi en les 7, 20.00 Journaal. KRO: Jan en Alleman, licht prograa 20.45 Concertgebouworkest: en mod. muz., NTS: De Beze: XIX: documentaire over Nedtf ln de Tweede Wereldoorlog, 22.254 Journaal. Televisieprogramma's Nedelanl NTS: 20.00 Nieuws, AVRO: 20.G' schone heks, tv-film, 20.25 Artirt ontmoetingen. NTS: 21.10 De V) Colonne, t-fllm, RKK: 22.10-! Geloofsbrieven, derde van een i TV-uitzendlngen over geloof loofebelevling. „Nu is het uur de Heilige Geest" „Laten we de madonna aanroep dat zy de r.-katholieke hiërarchie dit ogenblik zal bijstaan zoals zij de eerste christengemeente in wachting van Pinksteren in het c kei heeft gedaan", heeft Paus Pa: zondag gezegd tot 15.000 toehoort op het Sint-Pietersplein. „Deze i moet de derde by eenkomst van concilie eindigen. U weet dat hete cilie met deze byeenkomst niet zijn gesloten, omdat er nog een vit byeenkomst wordt verwacht. Maar deze week, wanneer God wil, zal men de besprekingen gen over schema's en zeer belangr onderwerpen, en verscheidene langryke leerstellingen afkoni die het christelyk leven raken. Nu is het uur van de Hé| Geest", aldus de Paus. R.-K. tijdschrift i beslag genomen Portugese autoriteiten hebben novembernummer van „Alem-n (overzee) in beslag genomen om het een artikel bevatte over het u staande eucharistische congres Bombay, een onderwerp dat ti voor de Portugese pers is. Het r.-katholieke tydschrift is nader order verboden. Het verb erop dat India op één na het] langrijkste christeiyke land oosten is. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) Amsterdam regen Den Helder regen Ypenburg regen Vllsslngen regen Eelde regen De Bilt regen Twente regen Eindhoven regen Zuld-Llmb. regen Helsinki geh bew. Stockholm zwaar bew Oslo onbewolkt Kopenhager zwaar bew Aberdeen geh. bew. Londen geh bew Brussel regen Luxemburg regen Parys regen Bordeaux onbewolkt Grenoble licht bew. Nice zwaar bew Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh bew zwaar bew half bew. licht bew. half bew. onbewolkt licht bew onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2