„Wij moeten veel meer ruimte en tijd hebben" PA STUDENTEN GOED VAN DE TONGRIEM GESNEDEN Senaat aanvaardt Rijnmond Militaire ombudsman I leve neemt ontslag Couve de Murville: de maat is vol MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 4 NOVEMBER 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. REGISSEUR FRITS BUTZELAAR: „Oompjes droom was nachtmerrie (Van onze rtv-medewerkster) .Oompjes droom" is de nacht merrie van regisseur Frits Butze- laar geworden. Want deze in to neelvorm getransponeerde no velle van Dostojewski eist een heleboel speelruimte en die was er eenvoudig niet. „Oompjes droom" die morgen voor de K.R.O. wordt uitgezonden is op- nomen in studio Vitus op een vloer oppervlakte van 12 bij 14 meter. In deze kleine ruimte stonden de 14 toneelspelers, de stat technisch personeel met hun apparatuur en het immense decor. En dat opvouw bare en uitklapbare decor bestond dan weer uit de volgende onderdelen: in de eerste plaats het huis van Mar- ja Moska'.wowa, bestaande uit een salon, een stukje eetkamer en gang met een hal die uitzicht biedt op een fraaie voordeur. Dan was er een besneeuwd plein waar ruimte moest zijn voor een arreslee, verder een washok, een kamer voor de prins, een kamer voor Zita. een straathoek en een balzaal van 10 meter diep. Te ver „Nood maakt vindingrijk" vertelt Fri's "\u< eiaar, „maar c?'"t ging me toch haast te ver. De technische voor waarden zijn veel te gebrekkig. We zetten gewoonweg klem. We hebben maar twee en een halve dag tijd gehad om te repeteren in het decor. En daar ging dan neg een halve dag af voor de opnar. De acteurs heb ben gewoonweg geen tijd gehad om te acclimatiseren. Zij stapten uit eei klein repetitiezaaltje «net wat stoel tjes zomaar over in het decor. Daar is tijd voor nodig. Je moet nu een maal weten waar de deuren zitten". Frits Butzelaar is minstens even benieuwd om te zien hoe „Oompjes droom" tenslotte op de ampex-band is gekomen als wij. „Wat onze kant betreft is „Oompjes droom" met veel pijn tot stand gekomen. Vanwege het gebrek aan tijd heb ik geen gelegen heid gehad pauzes in te lassen tijdens de opname en me samen met de spelers af te vragen of er fouten zijn gemaakt. Ik heb geen tijd ge had een bezonken oordeel, over wat we gedaan hebben, te kweken. Ik heb slechts vluchtig geregistreerd, wat ik in vier weken tijd met deze heb voorbereid. Het moet me dan van het hart. dat ik dit ten opzichte van ons miljoen kekers haast te ver vind gaan. Reële kracht Begrijp me goed, ik heb er totaal geen behoefte aan de vuile was van de omroepen buiten te hangen, maar ik uit hier domweg een reële klacht. We moeten meer ruimte en meer tyd hebben. Vergeet niet, dat er nu twee televisienetten gevoed moe ten worden uit een energiebron. Maar de pen van de kritiek blijft even scherp. Bussum mag niet afzakken tot het peil van een provinciaal t.v. stationnetje. Er is veel talent, ook op technisch gebied, maar op deze manier kunnen we nooit en te nim mer concurreren op Europees niveau. Wij. regisseurs, zijn allemaal van goede wil, maar door de benauwende omstandigheden volslagen machte- Nog tien jaar doodstraf tegen Leon Degrelle Het Belgische parlement zal bin nenkort stemmen over een wetsont werp, waarbU de doodstraf tegen de voormalige nazi-leider Leon Degrel le nog tien jaar van kracht zal blijven. De 56-jarige Belg. leider van de „Rexisten", werd kort na de oor log door een militaire rechtbank bij verstek ter dood veroordeeld wegens verraad. Komend jaar verjaren de straffen die destijds door Belgische krijgsraden wegens steun aan de vij and zijn opgelegd. Na de instorting van nazi-Duits- land vluchtte Degrelle naar Spanje, waar hij nog steeds woont. De af gelopen zomer zei hij dat hij zij politieke activiteit in België wilde hervatten, maar in Belgische rege ringskringen zei men toen dat De grelle zelfs als de tegen hem uit gesproken doodstraf zou zijn ver jaard, niet als vrij mens naar Bel gië kon terugkeren. Hij zou aan de grens worden aangehouden en als „ongewenste vreemdeling" worden teruggestuurd. Parlementsleden, leden van vroe gere verzetbewegingen en andere va derlandslievende instellingen hebben een beroep op de regering gedaEin de doodstraf tegen Degrelle te ver lengen. Onderscheiding voor moedige matroos De 18-jarige IJmuider matroos Freek Oldenburg heeft dinsdagmid dag uit handen van burgemeester mr. J. C. Buhrmann van Velsen de bronzen medaille van het Carnegie Heldenfonds ontvangen- Deze on derscheiding had hij te danken aan een buitengewoon moedige daad. Op 27 mei van dit jaar redde hij als opvarende van de treiler IJM 15 „Emma" het leven van een Ameri kaanse ingenieur. Het schip, dat deelnam aan het olie- en bodemonderzoek van de Noordzee ter hoogte van Grimsby, raakte in tamelijk slecht weer onder de Engelse kust. Onverwacht sloeg een kabel in de schroef. Matroos Ol denburg kreeg een deel van de kabel tegen zijn rechterbeen en sloeg tegen het dek. Hoewel hij zwaar aan de voet was gewond sprong hij onmid dellijk in zee toen bleek, dat een Amerikaanse ingenieur by een po ging om de kabel los te trekken overboord was geslagen. Onder bui tengewoon moeilijke omstandig heden wist Freek Oldenburg de Ame rikaan, die niet kon zwemmen vai een zekere dood te redden. Een beloning wilde hij voor zijn heldhaftig optreden niét hebben. Toch kreeg hy van het gemeente bestuur van Velsen een bedrag on der couvert, dat hij volgens afspraak overhandigde aan zijn vader, die stuurman van de reddingboot „Neeltje Jacoba" is. Deze reikte het bedrag op zijn beurt uit aan mr. J. R. van Eerde, de voorzitter van de plaatselijke KNZHRM. Het programma „Man tegen man" heeft zich volledig gerehabi liteerd voor de eerste mislukking, toen twee journalisten niet tot een debat kwamen. Dit keer zaten twee studenten tegenover elkaar, t.w. de heer Steenmeijer als officieus vertegenwoordiger van de Ned. Studenten Raad en de heer Regtien, voorzitter van de Stu denten Vakbeweging. Studenten hebben immers de reputatie goed van de tongriem te zijn gesneden (zij oefenen daar ook in) en ge zegd moet worden dat zij gisteravond volledig aan die reputatie hebben beantwoord. Regtien mocht zijn verklaring van de studentenrechten aan het begin dan half oplezen, in de loop van het debat bleek zowel „links)) (SVB) als „rechts" (NSR) ook zonder paperas- 'i;n uitstekend uit de woorden te kunnen komen. De argumenten vlo gen over en weer en werden via de publieke tribune, die een zeer leven dig aandeel had in de discussie, be kwaam doorgekaatst. Door een iets gewijzigde opstelling, zowel voor de deelnemers, het publiek als de came ra's, was regisseur Roelof Kiers in staat binnen de kortst mogelijke tijd interrumperende tribuneklanten ln het beeld te vatten, terwijl in schrille tegenstelling tot de vorige keer de microfoontechniek zo vervolmaakt was. dat men zelfs een speld in een hooiberg had kunnen horen vallen. Piet Beishuizen, die bij het joumalis- tendebat zo'n invloedrijke rol speelde, hield zich dit keer bescheiden op de achtergrond, maar slaagde er toch in ieder van de gespreksdeelnemers zijn portie te geven. Het was, een zeer ge slaagd debat. Waarover gedebatteerd werd? Over het streven van de SVB als vakorganisatie de onverplichte studentenprietpaat in de NSR om te buigen tot daadwerkelijke behartiging van studentenbelangen en over het verzet van de NSR tegen deze voor stelling van zaken. Theater Domino Annie Cordy was, nu weer vele jaren geleden, de eerste gast in het succes volle programma „Theater Domino". Annie Cordy, in haar geboorteland België bekend als de „Blonde Vlas vink" toonde zich gisteren eerder een „schorre vlasvink", wat echter aan haar mimische en lichamelijke be weeglijkheid geen afbreuk deed. Wel aan haar zingen, maar dat is tenslotte niet het belangrijkste onderdeel haar optreden. Ondergrondse in Milaan is een succes, maar.... De drie dagen oude ondergrondse van Milaan, die ruim een kwart mil jard gulden heeft gekost, bezorgt de gemeente reeds hoofdpijn Duizen den Milanezen zeggen, dat de kaartjes te duur zyn en duizend ;n anderen hebben uitgevonden hoe voor niets mee te rijden. In de kaarten- automaten kan men zyn biljet kopen voor 100 lire en dan gaat het hek naar de treinen automatisch open. Maar de slimme Milanezen maken nu van hardboard stukjes van de zelfde afmetingen als een trein kaartje en reizen gratis. De eerste twee dagen maakten 320.000 mensen van de ondergrondse gebruik en daarbij waren er 50.000 die voor niets meegingen. Van parlementaire redactie) Het wetsontwerp Rijnmond, vóórziet in de instelling van een vengemeentelijk orgaan in het water weggebied is gisteren door de Eerste Kamer aangenomen. Zonder hoofde lijke stemming, maar met vele kritische opmerkingen aan het adres van minister Toxopeus (Binnenland se Zaken), die samen met zijn colle ga Bogaers (Volkshuisvesting) het voorstel verdedigde. Net zo als des tijds by de discussie in de Tweede Kamer draaide alles ook nu weer om de vraag of minister Toxopeus zyn geesteskind niet te weinig levenskan sen heeft gegeven door het eigen uit voerende bevoegdheden te onthou den. Minister Toxopeus wist alle kritiek te bezweren door uitdrukkelijk te ver klaren. dat hij bij een slecht functio- de Rijnmond snel zal in grijpen, ook als het openbaar lichaam hem zulks niet zal vragen. Zonodig ook binnen de termijn van drie jaar, die hy in de Tweede Kamer 'ndertijd soort proefperiode heeft ge noemd. De termijn van drie jaar uiterste termijn, aldus de mi nister. De bewindsman verzekerde met eni ge nadruk, dat zijn gezindheid ten Rotterdam niet verschilt die tegenover Amsterdam. Maar hij verzette zich tegen een verwer king van de strekking van de mo tie-Aarden in het wetsontwerp Rijn mond omdat daardoor kostbare tijd verloren zou gaan. Hij meende ove rigens dat de „toereikende bevoegd heden", waarvan in de motie gespro ken wordt, in het wetsontwerp be- slist wel voorkomen. Italiaan pleegt drie moorden De Italiaanse politie heeft giste ren in Bellegra de 30-jarige Angelo Carpentiere gearresteerd, op beschul diging van drievoudige moord. De 60-jarige Antonietta Fanicchia hoorde maandagavond in het holst van de nacht haar naam roepen. Met haar 18-jarige dochter Rosa opende zij de deur van haar woning en vroeg wie er was. Het antwoord was het geknal van een jachtgeweer met dubbele loop. Beide vrouwen werden dodelijk getroffen. Enkele minuten later riep een stem in het donker een der gemeente raadsleden van het do«*p, Elio Spina, naar buiten. Hij opende de deur met een kaars in de hand. Hij struikelde echter en viel. terwijl een kogel ra kelings langs zijn hoofd scheerde. Daarna riep de stem de schaap herder Franco Lizza, die even verder op woonde. Ook Lizza werd dodelijk getroffen door een schot. Carpentiere verzette zich niet tegen arrestatie. Hy ontkent schuldig te zijn. De politie zegt echter in zijn woning een geweer te hebben aange troffen, dat vermoedelijk voor de drie moorden is gebruikt. Volgens de politie is Carpentiere drie jaar geleden uit de gevangenis ontslagen, nadat hij veroordeeld was wegens poging tot moord op zijn Licht en donker: belangwekkend Peter van Zahn, zoals de naam al aangeeft een Duitser, maakte voor Nederland 2 een goede, maar iets te breedopgezette documentaire over de toekomst van de neger. Vooral inter views met drie Amerikaanse neger leiders en de schyver James Baldwin, en fragmenten uit toespraken van de tegenvoeters Martin Luther King en Malcolm, maakten deze sterk Ameri kaans georiënteerde documentaire be langwekkend. Aai de kat niet in het donker Nadat het jarenlang ongewenst werd geacht de kat in het donker te knijpen, heeft men thans ook ontdekt dat het geen aanbeveling verdient, het dier in het donker te aaien. Een deskundige van de P.T.T. in Derby (Engeland), be roept zich er op een mysterie te hebben opgelost over de oorzaak van storing bij televisie-ont vangst. De hulp van de deskundige in kwestie werd ingeroepen om een gevanl van ernstige storing te onderzoeken. Als oorzaak vond hij een in de buurt wonende vrouw, die haar kat aaide. Volgens deskundige wordt door het geaai voldoende statische elektriciteit opgewekt om op een nabijzijnde televisie-ontvanger storing te veroorzaken. Hij zet thans zijn onderzoek voort, omdat hij van mening is. dat andere gevallen van storing eveneens te wijten kunnen zijn aan kattenliefheb bers. Prof. Van Bouwdijk Bastiaanse overleden Op 77-jarige leeftijd is in Den Haag overleden prof. dr. M. A. van Bouwdijk Bastiaanse, oud-hoogleraar in de verloskunde en de leer der vrouwenziekten aan de Gemeente lijke Universiteit van Amsterdam. Prof. Van Bouwdijk Bastiaanse genoot als geleerde en geneeskundige internationale vermaardheid. Hij was ere-doctor van de Universiteit van Leeds en ere-lid van zeer vele, vooral buitenlandse wetenschappelijke ver enigingen. Voorts was prof. Van Bouwdyk Bastiaanse Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. EERSTE NET VARA 19.00 uur NTS-journaal 19.10 uur Presidentsverkiezingen ln Amerika 19.25 uur Samenvatting Relay-uitzendingen uit Amerika 19.30 uur Politiek contrast 20.00 uur NTS-journaal 20.10 uur DWS—Ski Og Lyn, voetbal 22.00 uur Perry Mason: „Een kwestie van auteursrecht" 22.50 uur NTS-journaal. TWEEDE NET NCRV H 20.00 uur NTS-journaal 20.01 uur Minna von Barnhelm, blijspel 2 20.45 uur Literair kykschrlft 21.10 uur Minna van Barnhelm (vervolg) 21.55 uur Attentie, actualiteiten. TV NOORDZEE 18.30 i 19.06 i 19.23 i 22.00 1 Beaver knapt het op, voor de jeugd Mr. Magoo, tekenfilm Les grands seigneurs, documentaire Star for today: „Harry zoekt zichzelf" The Saint: „De hebzuchtige scherprechter". Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllf lllllllllllllllllllll land, gesprek. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Deze Week. 13.00 Nws. 13.15 Klass. en moderne gram. i V. d. vrouw. NCRV: 14.15 Lichte i. 14.25 Koorzang. 14.35 De man e palmboom, hoorspel (herh. van 2-11-1064). 15.35 Klaveclmbel-rècital Kwestie-Bondsleger Oud-admiraal Hellmuth Heye, de door het parlement aangestelde ombudsman bij de Westduitse strijd krachten, voor wier burgerrechten KWESTIE-LANDBOUWPRIJZEN 55 95 „De maat is vol", heeft de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Maurices Couve de Murville, giste ren in een uiteenzetting over de Eu ropese politiek in de Franse Natio nale vergadering gezegd. „Frank rijk is niet bereid de gezamenlijk in genomen standpunten te veranderen alleen omdat de Duitse Bondsrege ring haar verantwoordelijkheid niet op zich wil nemen". De minister voegde hieraan toe dat niemand zichzelf wijs moet ma ken dat Franrijk niet vastbesloten zijn. Wanneer fundamentele be langen van het land op het spel staan, moet men duidelijk zeggen dat de maat vol is. De Europese ge meenschap kan alleen geheel vol tooid worden, wanneer de Franse verlangens in de komende afwach- tingsperiode worden verwezenlijkt. Intussen wyst Frankrijk bij de versnelde uitvoering van de gemeen schappelijke markt elke maatregel af die niet in het verdrag is voor- De tariefonderhandelingen in Genèves kunnen slechts tot positieve resultaten leiden wanneer de EEG gemeenschappelijke landbouwprijzen vaststelt, zei de minister. De samenwerking tussen Frankrijk i Duitsland is nog nooit zo nodig geweest als nu. Niet het verdrag tus- Bonn en Parijs moet verdwy- de moeilijkheden tussen den te beleggen. beide landen moeten worden opge lost. Aan deze taak zal Frankrijk zich vastbesloten wijden, aldus de minister. Een gesprek met Amerika is pas mogelijk als zowel Europa als Wash ington een bepaalde politiek voert. „Anders zou de dialoog door een monoloog worden vervangen". De multilaterale atoomstrijdmacht heeft haar militaire waarde nog he lemaal niet bewezen. Deze atoom- strijdmacht kan een reden van on enigheid in de NAVO worden. Bo vendien moet men zich afvragen wat de gevolgen van de NLF zijn voor de opbouw van een waarlijk Europese unie. Frankrijk wil vertrouwelijk en vriendschappelijke betrekkingen met Engeland blijven onderhouden, maar betreurt het dat het Concordepro- ject wordt bedreigd. Met de Sow jet- Unie wil Frankrijk zijn economische en culturele betrekkingen uitbreiden. De betrekkingen tussen de Sowjet- Unie en de andere landen blijken door het conflict met China te wor den beheerst. De enige oplossing voor het vraagstuk der kernbewa pening ziet Frankrijk in de totale vernietiging van de kernwapens en verbod op het vervaardigen van nieuwe. Frankrijk is het eens met het voorstel van Oe Thant, een be spreking tussen de kernmogendhe- Overleden Het stoffelijk overschot het crematorium Velsen- verast. De stoet vertrekt om een uur van de rouwkamer aan de Frans Hals straat en passeert kwart over een het Concertgebouw. Parlementsleden naar Afrika Ze- .jn Nederlandse parlementsleden wor den afgevaardigd naar de parlementaire Schuyt. Prof. S. Posthuma Tijden; diner, dat de direct de Nederlandsehe Bank prof. S. Pos thuma ter gelegenheid van zijn afscheid als directeur van de genoemde Instel ling heeft aangeboden, heeft de meegedeeld dat prof. verbonden, ultge- antie 65" In de Ahoyhallen i 5 tot en met 8 maart een In ternationale voorllchtingsexpositle voor worden gehouden, naam „Vakantie 65" krijgt, zal ruim tienduizend vler- beslaan. „Vakantie 65" wil deelneming van een groot aantal nlandse toeristische vertegenwoor digingen, scheepvaart-, luchtvaart-, spoorweg- en wegvervoer-maatschap- pijen, reisbureaus en reisorganisaties nomlsch mogelijk kunnen worden be- Prins Charles partij, schop op jacht Prins Bernhard, die prinses Irene en bezocht, is glste- /aar hij deelneemt aan een Jacht- Prlnses Irene en haar echtge- bezochten gisteren de aartsbis- Toledo. schriftelijke vragen verbieden. Zij wijst erop. >rden afgescho- i nogal Intensief De- doordat verplaatsen omviel. De zolder heel verwoest. Een non, uit een gelegen klooster werd door eer dende matras, die uit het rai gooid werd. getroffen. Zij werd r duizenden guldens. BUITENLAND Wapens Vertegenwoordigers van de Sowjet-Unle hebben gisteren een grote zending militair materieel over gedragen aan de regering van Cambod- Het Cambodjaanse staatshoofd, prins i aantal kanonnen, r dat hij het gevaar loopt uit zijn functie gestemd te worden als hij doorgaat met aanvallen op de regering- Erhard, aldus ls uit welingelichte krin gen verno; Portugal gemene aangenomen waardoor Portu gal van de toekomstige jaarvergaderin gen over onderwijs wordt uitgesloten. De resolutie was door Kameroen en Polen ingediend en wilde een herhaling van de incidenten van Juli ln Genève vermijden, toen de Afrikaanse delega ties uit de vergadering wegliepen nadat Portugal had geweigerd zijn delegatie terug te trekken. Gisteren stemden Frankrijk, de VS, Engeland en Japan tegen de resolutie, zeggend dat over politieke zaken door de VN zelf moet worden beslist. bij het spoorwegongeluk bij Rostock, ls gearresteerd, zo heeft het Oostduitse persbureau ADN bekend gemaakt. Zoals gemeld kwamen bij het ongeluk 39 personen wrakstukken zijn Inmiddels opgeruimd de grote internationale vraagstuKKen, dat belde landen gaan samenwerken en dat de Opperste Sow- Jet een uitnodiging voor een bezoek aan Kongo-Brazzaville „ln dank Tegenvaller Afgezien leten, officiële perBonen i officiële cijfers Japan had r minstens 100.000 verwacht. hij gedurende hun diensttijd in de eerste plaats moest waken, heeft gisteren zijn ontslag aangevraagd en gekregen na een der scherpste poli tieke controversen in de geschiedenis van de Westduitse herbewapening. De 69-jarige oud-admiraal veroor zaakte in de afgelopen zomer, kort nadat hij by het parlement zyn jaarverslag over de toestand bij het leger had uitgebracht, groot opzien door in een artikelenreeks in een geïllustreerd weekblad te verkondi gen dat „de soldaten vain morgen in de geest van gisteren worden opge voed" en dat het Bondsleger gevaar loopt een „staat in de staat" te wor den. De politieke strijd die hierop ont brandde, brak enkele dagen geleden opnieuw los, toen Heye de stelling verkondigde dat de huidige dienst plicht zou moeten worden vervan gen door een leger van vrijwilligers met langer dienstverband. De felle kritiek die Heye op zich laadde, kwam vooral van de kant van de parlementaire fracties van CDU en CSU, terwijl hij verdedigers vond bij de socialisten en ten dele ook bij de vrije democraten, die samen met CDU en CSU de coalitie regering vormen. Oud-admiraal Heye heeft thans uit de over zijn beleidsvoering ont stane opwinding de consequenties getrokken en zijn ontslag gevraagd, al motiveert hl) zijn ontslagverzoek zelf met het argument dat zijn ge zondheidstoestand hem niet toelaat zijn volledige ambtstermijn uit te dienen. Bondsdagvoorzitter Gerstemeier heeft het gevraagde ontslag per 31 maart volgend jaar verleend. Enkele dagen geleden had hij Heye bij zich ontboden en deze gewezen op de grenzen, die de grondwet en andere wetgeving aan het ambt van gecom- ritteerde voor lgeraangelegenheden Belastingverlaging betekent ca. 2 pet. hoger inkomen (Vam onze Haagse correspondent) Bij de recente besprekingen in de S.E.R. over het sociaal-economisch beleid voor 1965 is men er naar thans bekend is geworden o.m. van uitgegaan, dat een gedeeltelijke belastingverlaging op 1 januari voor de meeste belastingplichtigen een vermeerdering van het netto inko men met 1,5 2 procent zou beteke- Voor een aantal inkomensgroepen is afzonderlijk nagegaan, welke in vloed een dergelijke belastingverla ging zou kunnen hebben. Voor ge huwde bejaarden met een klein in komen naast de AOW (totaal f 4000) betekent zij een vergroting van het netto-inkomen met 2,2 procent. Voor een loontrekker met een inkomen van f. 5500 een verbetering van 1,5 procent als hij geen kinderen heeft. 2,9 procent bij twee kinderen en 9,8 procent by vier kinderen. By f. 7000 jaarinkomen zyn deze percentages 1,4, 1,3 en 2.5. By f. 10.000: 1,4, 1,3 en 1,2. By f. 15.000: 1,7, 1,7 en 1,6 en by f 20.000: 2,4, 2,3 en 2,3. Zoals bekend noemden de werkge vers in de S.E.R. gedeelteiyke be lastingverlaging op 1 januari „de best mogelijke loonsverhoging". Maar de meerderheid van de S.E.R. wilde van die redenering niet weten. Jeugd. 17.20 Kinderliedjes. 17.45 Gran De 1 perspectief, lezinj soliste. 18.30 f 18.40 Lichte ork.muz. 19.00 Nws. weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.3 m- Geestelijke liederen. 19.45 Op de ma i af, praatje. 19.50 Lichte gram. 20.1 1 Boeren en Burgers ln Bultênvéei mi hoorspel. 20.35 Samen uit - Same he thuis: gevar. progr. 22.00 Nationaal oi gelconcours voor Amateurs: Kerkorgel concert door de pryswinnaars. 22.4 de Avondoverdenking. 22.55 Boekbesp: «O Oi Hilversum II, 298 ni. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgyn 7.20 Lichte gram. VPRO; 7.50 Das m opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Licht re gram. 8.50 Ochtendgym. 9.00 De groen f 1 .05 Klass. gram. 9.40 Morgt- wijding. 10.00 Lichte gram. 10.50 V. <j kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Hulsh. zi ken, lez. 11.15 Gram. 11.40 Een dagt uit met de blljartver. 12.00 Lichte p 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.3 16.02 Van vier 1 n radloprogr. in een Notedop. 17.0 ir 1d. Jeugd. AVRO; 18.00 Nws. 18.15 Event act v' 8.20 Ultz. van de A.R. Partij. 'Tot 1 Verzoekprogr. voor de militairen 20.4 Woedende welvaart, klankb. (3e ei laatste deel). 21.45 Licht lnstr. em 22.00 De gezusters Kunst, klankbeeli over kunst met grote en kleine k. 22.3' Nws. 22.40 Act. 23.05 Nwe gram. 23.56 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: -^9/ i6-™"15-45 V. d. vrouw. 16.00. >•15 V. d._kleuter§. 19.30 Zendtijd, So 3.35 Agrarisch nw op Kunsi TV-spel. KRO: 23.00-23.15 Journaal. Nederland II: het kort. 20.01 Studio AVRO: 20.50 Getrouwd"."ongetrouwd 20.00 Nieuws I film i Prins Mai Bij Landmacht Versnelling van jeep niet goed Sinds enige tyd vertoont de by d< landmacht in gebruik zynde D.K.W jeep (de „Munga") een gebrek aar, de versnellingsbak. Tydens het voor uit ryden wil de versnelling nog ai eens in de achteruit schieten, wal uiteraard aanzieniyke schade aan de versnellingsbak toebrengt. By een vorige maand gehouden telling is ge constateerd dat 72 van de ongeveer 800 by de landmacht in gebruik zynde „Munga's" het gebrek hebben vertoond. De dienst kwartiermeester-gene raal heeft een week geleden een be spreking gehad met de Duitse D.K.W, fabriek. Het resultaat daarvan waa de volgende regeling: tot op het mo ment dat de fabriek een deugdeiyke en beproefde oplossing voor het man kement zal hebben gevonden, zal een ploeg van drie of vier Duitse technici in ons land worden gesta tioneerd. Deze ploeg beschikt over een aantal reserve versnellingsbak ken. Zodra één van de „Munga's" het gebrek vertoont, zal de Duitse ploeg de versnellingsbak ervan ver vangen door een nieuwe. Dit ge beurt geheel voor Duitse rekening 'W: m - IVORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) 1Ë si as ij Aberdeen Brussel halT^bi Luxemburg licht t Parijs regen Bordeaux mist Frankfort onbewolkt Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. onbewolkt geh. bew. geh. bew. geh bew. geh bew. geh. bew. geh bew motregen 19 9 0.3 10' 1 14 31

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2