VVDHoudt de lonen binnen nauwe grenzen' Warmond: dorp met kleurrijke historie r VRAGEN OVER REDACTIE VAN COMMUNIQUÉ Zilveren jubileum bij de N.E.M. Premier van Rhodesië verheugd over steun IJ. Ver woerd van LEIDSE WOONWAGENBEWONERS IN AMSTERDAM GEARRESTEERD EERSTE KERK VAN CHRISTEN WERELD LIGT IN TURKIJE Familieberichten „CONFLICT MET ROME NIET MET VRIENDELIJKHEID OP TE LOSSEN" Vliegtuigramp door passagier, die diep in speelschuld zat Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 3 november 1964 Tweede blad no. 31306 Drs. Joekes over lonen en prijzen De WD aanvaardt het niét ingaan van de voorgenomen belastingver laging van ruim 1 miljard gulden) op 1 januari, maar op een latere datum. De inflatore invloed, van een dergelijke „geldinjectie" op 1 janu ari 1965 zou een geldontwaarding tot gevolg hebben. Daartegen zal de VVD zich steeds blijven verzetten. De lonen zullen het komend jaar niet of nauwelijks mogen stijgen. De stand van de Nederlandse betalings balans maakt dat niet mogelijk. De regering zal dan ook, als „hoedster van het nationaal belang", niet moeten schromen om krachtig in te grijpen, desnoods met een loonstop. Dat is een rigoureuze en weinig liberale maatregel, maar het is de enige uitweg uit de huidige moeilijke economische situatie. Tot deze conclusie kwam drs. Th. H. Joelces, lid van de Tweede Kamer, gisteravond tijdens een lezing voor leden van de VVD van de afdelingen Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Warmond en Voorschoten. Belastingen Drs. Joekers gaf voor hij overging tot de behandeling van een viertal „dure wensen" van de regering een overzicht van oorzaken en achter gronden van de loonontwikkelingen van het afgelopen jaar. De grote spanningen op de arbeidsmarkt, d.w.z. de grote vraag naar personeel hebben geleid tot de loonsverhogin gen van dit jaar, die ong. 12 be dragen. Hij wees er op, d7at bij een loonsbeleid van de regering ook een prijsbeleid hoort: de „bijsturing" van 't economisch leven dient te geschie den op elk terrein van dat econo misch leven. Dat prijsbeleid is een moeilijke zaak voor een regering. Een te hoog laten oplopen van de prijzen doet het effect van de loons verhoging onmiddellijk teniet. Een te sterk „drukken" van de prijzen brengt de betalingsbalans en de ver- Voor de commissie voor volken kunde van de vereniging „Oud Lei den" hield de heer A. G. van der Steur uit Heemstede een lezing over „Enkele aspecten van het Warmond- se volksleven". Karakteristiek voor Warmond zijn de „dammen", oor spronkelijk wegen van de dorpskern naar de Leede en de Heerweg. Met behulp van dia's toonde de heer Van der Steur, bijgestaan door Warmond kenner A. Schakenbos, de uitbreiding van het dorp. Ook liet hij de drie kastelen, die het dorp telt zien: Oud Teylingen of Lokhorst, Huis te War- mont en Oud Alkemade. Het Huis te Warmont werd eeuwenlang bewoond door de familie Van Wassenaer, die na de reformatie katholiek bleef. Katholieken konden op die manier in de kapel van het kasteel de mis bijwonen. Toen het geslacht Wasse naer niet meer op het kasteel woon de, kocht men de verlaten kerk van de remonstranten. Kunstenaars, die in Warmond gewerkt hebben waren Jan Steen, Jan van Goyen, Karei de Moor en Floris Verster. Bij een grote brand in 1679 werd een derde van het dorp in de as gelegd. Sinds dien zijn er uitgebreide beveiligings maatregelen tegen brand geno men. Kleurrijke stukjes historie van Warmond zijn onder meer de schut ters, de redekijkers, de volksfeesten, de reis naar Rome van een aantal Warmonders en de kermissen. De voorzitter van de commissie de heer A. Bicker Caarten dankte de heren Van der Steur en Schaken- bos voor de boeiende lezing. Advertentie ff M Zoekt u een GERO-CASSETTE van f40.- of f400.- VAN DER WATER De Gero Specialist Haarlemmerstraat 181 heeft ze. houding import-export in gevaar on der meer door het zich richten van de vergrote koopkracht op het bui tenland. In verband hiermee wees drs. Joe kes op de noodzaak van het voeren van een efficiënt beleid in de Neder landse industrie en het opvoeren van de produktie. Alleen daardoor zal Ne derland in staat rijn aan buiten landse concurrentie het hoofd te bie- Dure wensen De genoemde vier „dure van de regering zijn: Belastingverlaging. AOW-verho- ging, uitbreiding wegennet, en op trekking overheidssalarissen. Vooral het laatste punt is een zaak van het grootste belang. „Nederland heeft een voortreffelijk ambtenarenkorps" aldus drs. Joekes" en alleen door het betalen van volwaardige salariseen, vooral in de hogere functies, kun nen we dit korps op peil houden". Ongeveer vier jaar geleden nam de regering dan ook maatregelen, die voorzagen in een aanpassing van de ambtenarensalarissen aan die in het bedrijfsleven, het zg. „denivel- leringsprogramma". „Het Is economisch onmogelijk de belastingverlaging al per 1 januari 1965 te doen ingaan" aldus drs. Joe kes". Op het ogeiA>lik Is de koop kracht eigenlijk al te groot. De nieuwe „geldinjectie" van bijna een miljard gulden zou een verdergaan de inflatie tot gevolg hebben. En daartegen blijven we ons verzetten". Maar dan ook geen verdere loons verhogingen! Deze betekenen im mers evengoed een geldinjectie en het inflatore effect zou hetzelfde zijn. De loonontwikkeling dient dan ook het komend jaar binnen zeer nauwe grenzen te blijven. Het is misschien mogelijk om een gedeelte van de aangekondigde verlaging reeds op 1 juli 1965 te doen ingaan. Maar dan dient zich wel het even wicht in de economie hersteld te hebben. Desnoods zou de regering de loonstop moeten hanteren om on gewenste ontwikkelingen te voorko men. Iedere loonsverhoging be tekent ook weer een nieuwe aanpas sing van de overheidssalarissen een nieuw punt in het nadeel van de Nederlandse exportpositie. Het lid van de raad, de heer M. van Aken (PvdA), heeft zich met de volgende schriftelijke vragen tot het College van B. en W. gewend: 1. Blijkens publikaties in Leidse bla den is aan de pers een communi qué verstrekt inzake de wijzigin gen in de verordeningen terzake van het tegengaan van sta disver ontreiniging, die per 31 oktober j.l. van kracht zijn geworden. 2 Als dit zo is, wil het College dan de tekst van bedoeld communiqué verstrekken en mededelen, waar om dit communiqué geredigeerd is, zoals het is? 3 Wil het College voorts mededelen of de tekst van de betreffende wij zigingen in de verordeningen te vens ter kennis van de pers zijn gebracht? Zo niet, waarom niet? Het was gisteren 25 jaar geleden, de heer W. van Oorde (apparaten-1 bouwer) bij de N.E.M. in dienst trad. De jubilaris werd 's middags met zijn echtgenote ontvangen in de con ferentiekamer van de N.V., waarbij de directie en de jubileumcommissie aanwezig waren. De adj.-directeur, de heer P. Stok man sprak enkele woorden van waar dering en bood de jubilaris 'n cou vert met inhoud aan. Verder sprak de heer L. van Es namens de jubileumcommissie, die ook een enveloppe met inhoud aan bood, de heer van Groningen als baas van de ketelmakerij, de heer Bloemzaad namens de personeelsver eniging „D.S.B.", aan de Jubilaris een kistje sigaren aanbood. Na afloop was voor ieder de ge legenheid om de jubilaris en echtge note persoonlijk de hand te drukken. Hierna werd aan de jubilaris een di ner aangeboden. Engeland heeft niet het recht in (Zuid-) Rhodesië tussenbeide te ko men voordat het kiezerskorps in dat land zich over de kwestie van de on afhankelijkheid heeft uitgesproken, aldus de Zuidafrlkaanse premier dr.. Vcrwoerd in een rede in Be Wildt. Waarom, zo vroeg premier Verwoerd, moet Groot-Brittanië ingrijpen voor dat de kiezers zich uitgesproken heb ben? Wat is de rechtvaardiging voor de pogingen, die in Londen gedaan worden om de mening van een deel Meisje (21in rug gestoken Een 21-jarige inwoonster van een woonwagenkamp in Velsen, Is gister middag in de Sint Antoniesbreestraat in Amsterdam met een mes in de rug gestoken. Zij is zwaar gewond in het Binnengasthuis opgenomen. De politie heeft in verband hiermee een 47-jarige koopman uit het regio nale woonwagenkamp aan de Haarlemmertrekvaart, diens 42-jarige echt genote en zijn 21-jarige en 13-jarige zoons gearresteerd. De messteek werd toegebracht by i zocht. Wie de steek heeft toegebracht een ruzie tussen dit viertal en het kon bij het verhoor van de verdach- slachtoffer en haar moeder. Allenten, dat vandaag wordt voortgezet nog niet worden vastgesteld. De politie vermoedt, dat de aan leiding tot de ruzie gezocht moet worden in een familievete. De 21- jarige zoon heeft 'n verhouding met het slachtoffer gehad. Het verbreken hiervan zou ongeveer twee maanden geleden aanleiding hebben gegeven tot een conflict in het regionale woonwagenkamp. pen. In de Sint-Antoniesbreestraat ont moetten zy elkaar en kregen ruzie. De Leidse familie werd door de po litie aangehouden in een textielgroot- handel, waar ook twee messen gevon den werden. Deze worden op bloed sporen en vingerafdrukken onder- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Erik Johan. 5 J. Brussee; Kj H Vlootman i der Me Ij; San- M.van Heij- ïs, zn Eljgen; Johanna Willemina, dr. van A. Haas broek en J. W. Vergeer: Nanda, dr. Wijsman I den Berg Nicollne, "dr. van N. J. de Tombe en M. Teljn; Joost, zn. van E. Ralmond en F. L. Bouwman; Alida, dr. van J. van Duljn en L. van Duijn; Roland Martinus Hendrlkus, zn. van P. T. Bos en M. E. T. van Rijn; Rudolphus Hendrlkus Pieter. zn. van A. C. Buik stra en P. C. Hoogervorst; René. zn. van C. de Weger en P. Vlasman; Mar cus Petrus Maria. zn. van B. T. M Kraan en C. A. M. Dofferhoff; Rein. zn. van J. J. van Houte en A. C. Vink; Maria Petronella Lydla, dr. van H. J - -- -|hki der Klaauw: J' Betuw. i N. M. F. Glasbergen en J. C. v GETROUWD. A. Hofman en J. A. Schouten; T. J. van Adrichem en C. A. C. de Haas; B. Kijk ln de Vegte en N. va OVERLEDEN. C. J. M. T. Klinkhamer. 59 j. i den Berg. de Vet. 67 J., wed. H. F. H< Petersen, Heuseveldt, 2 dagen, -.9 J man; E. dr H. G. Wessel, in J. Heijne Keljzer; J. In het plaatsje Schönburg bij Rostock in Oost-Duitsland is deze trouwring van Maarten Lu ther teruggevonden. De ring was van Rhodesië te wijzigen nadat zy reeds de wens voor onafhankelykheid had uitgesproken?" De Rhodesische premier Ian Smith verklaarde gisteren aan het Zuld- afrikaanse dagblad Die Transvaler: „Wij geloven, dat w\J, wanneer de tijd komt, niet slechts de sympathie van Zuid-Afrika zullen genieten maar ook zijn hulp". En verder zei hij „Wij voelen ons moreel gesterkt en bemoedigd door de steun van dr. Verwoerd". Smith wilde niet zeggen wat hij bedoelde met de woorden „wanneer de tijd komt". In een ra dio-interview in Bulawayo gaf Smith nog als zijn mening: „Ik bf wonder dr. Verwoerd en dank hem voor de weinige woorden, die hij gezegd heeft. De Rhodesiërs behoeven thans niet meer te twijfelen aan de hou ding van Zuid-Afrika". Smith is bereid naar Londen te gaan mits men daar redelijk wil zfjn. Als de Britse regering de gedrags lijn volgt van de Labourpartij voor dat deze de verkiezingen won en handelt in de geest van de verkla ring, die premier Wilson onlangs af legde. dan heb ik er géén behoefte aan naar Londen te gaan, aldus de leider van de blanke minderheidsre gering. Bijbelse inspiratie Ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van het Nederlandsch Bij belgenootschap zal in het Rijksmu seum in Amsterdam van 19 novem ber 1964 tot 7 februari 1965 een ten toonstelling worden gehouden onder de titel „Bijbelse inspiratie". De expositie zal zijn samengesteld uit bijbelse prenten en tekeningen van Lucas van Leyden en Rembrandt, De tentoongestelde werken zijn in hoofdzaak afkomstig uit Nederlandse musea en particuliere collecties. Ter completering worden echter uit het Louvre tevens bekende Rem- brandt-tekeningen geleend. In totaal zullen er 60 tekeningen van Rem brandt worden geëxposeerd. Prof. Hovius Ridder in orde Nederlandse Leeuw Prof. J. Hovius, hoogleraar aan de Theologische Hogeschool der Chr. Geref. Kerk ln Apeldoorn, is gisteren bij zijn veertigjarig jubileum als pre dikant, benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. de vraag of dit verbod ook betrek king zal hebben op reeds bestelde wapens die nog niet zijn geleverd. Het gaat vooral over 15 tot 20 straal-vliegtuigen van het type Blackburn Boekanier, die in maart zouden worden afgeleverd. Deze vlieg tuigen zijn speciaal uitgerust om ge bruikt te kunnen worden in het noorden van Zuid-Afrika in de hoger gelegen gebieden. De overeenkomst voor de levering van deze toestellen is in 1962 ondertekend. Als een brug tussen talrijke beschavingen heeft het land, waar thans Tur- De nieuwe Britse regering schijnt i kye ligt, ook de stichting van de eerste kerk van de christenwereld beleefd, zien ongerust te maken over de ge- Ongeveer 3.2 km ten noorden van het centrum van Antakya, de zuidelijk- vclgen van een eventuele opzeggmg 1 ste provinciale hoofdstad van Turkije op de hellingen van de berg Stauris, van deze overeenkomst. De Labour- is een hol in het rotsgesteente, dat „De grot van St.-Petrus" wordt genoemd, party heeft in haar verkiezingspro- gramma beloofd het v;rbod op de1 Hier heeft Petrus na zijn komst van het Griekse alfabet, de alfa en levering van wapens aan Zuid-Afrika J uit het Heilige Land in Klein- de omega, die aanduiden dat God onmiddeByk te doen ingaan. Terug komen op deze belofte zou de rege- ring-Wilson bloot kunnen stellen aan kritiek in de éigen gelederen en kwaad bloed kunnen zetten Afrika. Vandaag zou het Britse kabinet bijeen komen om over deze kwestie te beslissen, enige uren nadat de s bassadeur van Zuid-Afrika Karei de Wet zyn eerste beleefdheidsbezoek brengt aan de Britse minister Buitenlandse Zaken Patrick Gordon Walker. Petrus verkondigde er het evangelie Azië gepreekt voor de aanhangers het begin en het einde der gehele van het geloof van Jezus Chris- schepping is. tus.- In deze grot-kerk in het al- J Ieder jaar wordt hier op 29 juni, oude Antiochië (thans Antakya) het feest van Sint Petrus, als de heeft de groep mensen, die toen toeloop van toeristen het grootst is, nog geen bepaalde naam had. een mis opgedragen. destijds de naam „Christenen" De grot maakt deel uit van de gekregen, waarmede werd aange- R.K. Kerk van Antakya, eens de ze- Onwerkelijk'' De byzondere VN-commissie voor kolonisatie-aangelegenheden heeft gisteren een resolutie aangenomen, waarin Groot-Brittannië wordt ver zocht direct stappen te nemen om de macht over te dragen aan het volk van Basoetoland, Beetsjoeana- land en Swaziland (deze gebieden liggen binnen de grenzen van Zuid- Afrika). De resolutie werd aange nomen met 18 stemmen ix>orl geen stemmen tegen en vyf onthoudingen (Australië, Groot-Brittanië, Dene marken, Italië en de V.S.). De Britse afgevaardigde, Cecil King, noemde de resolutie waar in ook wordt betreurd dat de Britse regering geen doelmatige maatrege len had getroffen om de Zuidafrl kaanse gebieden onafhankelykheid te verlenen „onevenwichtig en on- werkeiyk". Britse vliegtuigen voor Zuid-Afrika De Britse regering is voornemens spoedig de uitvoer van alle wapens uit Engeland naar Zuid-Afrika te verbieden, maar volgens welingelich te kringen in de Britse hoofdstad zon er nog geen overeenstemming bestaan in het Britse kabinet over Dr. A. van Haarlem Onze oud-stadgenoot, dr. A. van Haarlem, hervormd predikant in Nieuw en St.-Joosland, is door de Prov. Kerkvergadering van Zuid-Hol land beroepen als predikant van de hervormde gemeente in Waddinx- veen. (Overgenomen uit andere bladen). Overleden: H. L. Snijders, 81 jr., Arnhem, C. J. J. Cohen Stuart, 83 j,. M. A. H. J. Bertels-Lenaerts, 70 jr., Arnhem. C. J. J. Cohen Stuart, 82 jr., Dieren. C. Grinuis, 86 Jr., Zeist. A. W. Sliedrecht, 55, jr, Rotterdam. Petrus is na de kruisiging van Christus tussen de jaren 29 en 40 van de christelyke jaartelling in An tiochië aangekomen om er het nieu we geloof te verbreiden. Dit was in dezelfde periode, waarin de andere -postelen met hetzelfde deel langs verschillende wegen het Heilige Land verlieten. Men zegt, dat de eerste bijeen komt van christenen heeft plaats gevonden in deze grot en daarom is deze onopgesmukte en nederige le dige ruimte in de berg Stauris be kend geworden als eerste kerk ter wereld van de christenheid. De grot, die thans in een museum Is veranderd, bevat niets van de ver sierselen, die men in kerken van la tere perioden ziet, zelfs geen kruis. De voorgevel van de grot, die op de voorgevel van een gotische kerk ïykt en gebouwd Is na het vertrek van Petrus naar Rome, waar hy, evenals Jezus, werd gekruisigd, ls omgeven door een hoge muur, waar door een kleine voortuin is gevormd, waartoe een yzeren hek toegang geeft De grot, die 9,5 meter breed, 13 meter lang en 7 meter hoog is, werd door de kruisvaarders in de 12e en 13e eeuw door middel van bepaalde toevoegsels tot een kerk ln de te- genwoordigen betekenis van het woord gemaakt, maar heden ten da ge is het inwendige byna even een voudig als toen Petrus er het nieuwe geloof begon te verkondigen. Twee in de altaarsteen gebeitelde letters zyn duideiyk zichtbaar. Het zyn de eerste en de laatste letter Verliefd? DROSTE pastilles altijd welkoml\^, Het conflict met Rome duurt voort en het is met vriendelijkheden niet op te lossen. Daarvoor zyn de con troversen te ernstig, dit zei prof. dr. in de oorlog 1914-1918 verloren gegaan. De inscriptie luidt: Dr. Martino Luther o-^Katharina von Boren 13-6-1525, Een passagier, die diep in de speel schulden zat en zich voor 105.000 dollar had verzekerd, heeft in mei van dit jaar de beide piloten van een lijnvliegtuig tijdens een vlucht neergeschoten, zo meldt het Ame rikaanse Bureau voor de burger luchtvaart (CAB). Het toestel stort te in de heuvels van Californië neer. Er zijn 44 mensen omgekomen. Toen het toestel van de Pacific Airlines naar beneden kwam, schreeuwde een hoge stem in de ra- dio-apparatuur: „De gezagvoerder ls doodgeschoten, wjj worden neergeschoten, ik heb geprobeerd te helpen". Het enigszins verminkte bericht, dat op de band ls opgenomen en al eerder voor publikatie ls vrijgegeven, was het laatste wat men van het toe stel heeft gehoord, voordat het neer stortte en ontplofte. In een rapport van het onderzoek naar de tragedie, zegt de CAB dat zyn vliegrampdeskundigen in samen werking met de Amerikaanse fede rale recherche (FBI) tot de conclu sie zyn gekomen dat de waarschyn- lijke oorzaak van de ramp van 7 mei „het neerschieten van de gezagvoer der en de eerste piloot door een pas sagier" is geweest. Deze passagier was de 27-jarige Francisco Paula Gonza les, die op de Philippynen was gebo ren en werkte by 'n warenhuis in San Francisco. Hy kwam by de ramp im het leven met 40 medepassagiers en drie bemanningsleden. De plaats van de ramp, by San Ramon, lag op slechts 35 kilometer van het vlieg veld Oakland. Het toestel was op weg van Reno ln Neveda naar San Francisco. De CAB deelde mee, dat Gonzales op de avond van de zesde mei een pistool en munitie heeft gekocht en dat wapen aan een aantal vrien den heeft getoond. Hy verklaarde toen van plan te zyn zichzelf dood te schieten en dat hy op 6 of 7 mei zou sterven. J. van Genderen, hoogleraar in Apeldoorn, tydens de zaterdag in Utrecht gehouden hervormingsdag. Deze bezinningsdag was door de ver eniging „Protestant Nederland" ge organiseerd. Volgens prof. Van Genderen heb ben de hervormers de bevrydende en vernieuwende kracht van Gods woord persoonhjk leren kennen. Toen zy de stryd aanbonden tegen leringen en instellingen van men sen, die in de kerk overheersend ge worden waren, was dat voor hen een heilig moeten, omdat de over macht van het woord er toe drong. Het reformatorisch christendom zal dan alleen sterk staan als het leeft uit de kracht van het woord van God, aldus prof. Van Genderen.. Zyn collega, prof. dr. S. van der Linde, hoogleraar in Utrecht, sprak over het antipapisme. Naar zyn oor deel verdient antipapisme als blinde haat tegen alles wat rooms is geen goed woord. Maar zo ging hy verder antipapisme is wat anders. Hy heeft een positieve wortel, als het ten eerste de paus (latyn: papa) afwyst. In de met pracht en praal overladen Paus kunnen wy geen beeld van de gekruiste Christus zien, ook niet van de herheerlykte Chris tus. In de tweede plaats zo zei prof. Van der Linde betekent an tipapisme de afwyzing van de mis- pnester, ln de volksmond de oude „paap" genoemd. Antipapisme in de geoorloofde en geboden zin is positief, het leeft niet uit haat tegen rooms-katholleken, maar veel meer uit de liefde van Christus en zyn kerk, die wel een katholieke (algemene) maar daarom geen roomse kan zyn, aldus prof. van der Linde. patriarchaat. (Advertentie) duizend c*t éót nocAtJ m°xXV* rk mei e\\e< e- Vraag Uw PollyFloid. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Nieuw-Buinen O, Vijfhulzen te Noor^bergum. Naar Woudrlchem (toez.) P. Kamstra te Wateringen. Naar Tzum A. P. Peschar te Ballum-Hollum (Ameland). Bedankt voor Ermelo (4e pred.pl.) Beroepen Haarlem H. Bouter te Jong te Schevenlngen. soen te Hf Lelden. GEREF. KERKEN. Beroepen te Krommenie C. ds. Ribberink) J. Leeuwarden (vac. C. 306se te Barendrecht. Voor 's-Gravenhage-Oost (vac. K. Wel bedacht) en voor Veenendaal (vac. J. Overduln) J. v. d. Zanden te Zwolle. GEREF. KERKEN VRIJGEM. Beroepen te Applngedam-Overschild Joh. Stratlng te Alkmaar-Broek op Langendljk. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Boskoop A. Vergunst te Rotterdam-C. BAPTISTEN GEMEENTEN. Aangenomen naar Musselkanaal W. Harkema te Den Haag. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Steenwijk A. C. Noort 1 Groningen. Te Amsterdam-W. I. de Bruyne i Rotterdam-C. Coventry helpt Dresden De proost van de kathedraal van Coventry heeft in Londen bekend ge maakt, dat zyn kathedraal in een ge baar van christelyke verzoening zal by dragen aan het herstel van het verwoeste Dresden. De proost zei, dat Coventry voornemens was 25.000*En gelse ponden bijeen te zamelen voor Kerstmis om daarmee eer: hospitaal van 40 bedden te doen bouwen in Dresden. Dresden werd, zoals bekend, tegen het einde van de oorlog door Britse en Amerikaanse bommenwerpers ver woest waarby meer mensen om het leven kwamen dan by de aanval met een atoombom op Hirosjima. Een gedeelte van een kerkeiyk zie kenhuis in Dresden zal worden her bouwd met de verzamelde gelden. Ds Martin Niemöller legt taak neer Ds. Martin Niemöller heeft zyn taak als voorzitter van de Evange lische Kerk in Hessen en Nassau neergelegd. Hy zal zich voortaan uit sluitend bezighouden met zyn werk als een der voorzitters van de Oecu menische Raad De 72-jarige was in de eerste wereldoorlog commandant een duikboot en in het „derde rijk" een verbitterd tegenstander van de nazi's. Hy werd meermalen gevan gen gezet. Na de oorlog koos hy de zyde van pacifisten en tegenstanders van de kernbom.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3