DRUM FEESTELIJKE OPENING VAN 10e KINDERBOEKENWEEK kunst kadesóos^ggp HALF ZWAAR - HEEL LEKKER KARDINAAL ALFRINK OVER PERIODIEKE ONTHOUDING PRIJS UITGEREIKT AAN DE HEER W. F. H. VISSER (WASSENAAR) Vriendin van Pasternak vrij Juwelendiefstal: arrestaties DRIE KUNSTENAARS EREBURGER drie Raad van advies in Amerika tegen verspreiding van kernwapens Moeilijkheden in huwelijksleven ernstige zorg voor pastorale ambt FESTIVITEITEN ZESTIG JARIG BESTAAN RESIDENTIE-ORKEST PREMIES VAN BRANDPOLISSEN ZIJN TE LAAG NOODWEER IN TUNESIË EN ZUID-ITALIË GEDULD RAAKT UITGEPUT Opgericht 1 maart 1RS0 Maandag 2 november 19S4 Vierde blad no. 31303 Advertentie De tiende kinderboekenweek is zaterdagmiddag in Amsterdam op feestelijke wijze geopend met de intocht te water van de Blauwe Boekanier. Vanaf het matrozenopleidingschip Pollux voer deze „gevreesde zeerover" voorafgegaan door een muziekkorps op een boot, en gevolgd door nog een schip met piraten en een drietal rondvaartboten, door de grachten naar de Weesperzijde. Daar werd de Boekanier officieel op een door boekenbal-versierder Met ten Koornstra ontworpen podium ontvangen door de Amsterdamse wethouder voor onderwijs dr. P. J. Koets. Deze zei: de organisa toren van deze intocht hebben gedacht als we een „blauwe boeka nier" hebben zullen we een „rode" wethouder vragen hem te ont vangen". Voordien had de wethouder de wel afgewogen, maar niets verbloe- prijs (f 1.000,-) voor het kinderboek 1964 uitgereikt aan de 64-jarige heer W. F. H. Visser uit Wassenaar, gepensioneerd hoofd van de Terwes- tensohool in Den Haag, wiens boek ..Niku de koerier" door de Jury was bekroond. Hij betrok in de bekroning ook het eerder verschenen boek „Ni- ku de zigeunerjongen". Dr. Koets las het rapport der jury voor, die zegt in haar keuze geleid te zijn door grote waardering voor het uit his torisch oogpunt gezien belangrijke onderwerp, een episode uit de bezet tingstijd. Voorts voor de beheerste, Mevrouw Olga I wins ka ja (52), een vriendin van wijlen Boris Pasternak, is de vorige week uit de gevangenis ontslagen. Zij heeft volgens sommigen Paster nak geïnspireerd tot Laara, de hel din van zijn roman „Dr. Zjiwago" waarmee hij de Nobelprijs voor literatuur heeft gewonnen. Zij is nu thuis in Moskou en zou zijn vrijgelaten na de helft van h"ir straf van 8 jaar te hebben uit gezeten. Mevrouw Iwinskaja ls 52 jaar. Zij werd veroordeeld op beschuldiging van het ontvangen van geld uit het buitenland en werd gearresteerd in augustus I960, enkele maanden na de dood van Pasternak. Haar dochter Irina werd samen m«*t haar tot drie jaar veroordeeld. Zij ls in 1962 vrijgelaten na de helft van haar straf te hebben uitgezeten. Het Is tn de Sowjet-Unie gebruike lijk dat gevangenisstraffen met de helft worden bekort als de veroor deelden zloh goed gedragen. Groninger dichter G"ert Teis herdacht In Stadskanaal Is de 100ste ge boortedag van de Groninger dichter en prozaschrijver Geert Teis her dacht. Zijn schoondochter, mevrouw H. SpitzenSchil, weduwe van oud minister Spitzen, was hiervoor met haar zoon uit Den Haag gekomen. De enige nog in leven zijnde broer, de 87-Jarige heer W. Spitzen uit Harmeien, ontving het eerste exem plaar van de nieuwe bloemlezing uit het werk van Geert Teis, samenge steld door dr. J. A. Fljnrandraat (Santpoort) en G. H. Streurman (Veendam). De burgemeester van Onstwedde, Wildervank en Veendam kregen eveneens een exemplaar, evenals de vertegenwoordigster van het Groninger Provinciaal Anjer fonds. Aan het slot van de avond werd bekendgemaakt, dat het In Stadskanaal te bouwen cultureel centrum de naam van Geert Teis zal krijgen. In verband met de brutale diefstal in het Amerikaanse mu seum voor Natuurlijke Historie zijn enige arrestaties in Florida en een in New York verricht. De Amerikaanse recherche FBI deelde echter mee dat er nog geen spoor gevonden is van de gestolen juwelen, waaronder de beroemde Ster van Indië, de grootste stervormige saffier ter wereld. In zijn luxe woning In Miami werd Allan Dale Kuhn (26) en Jack Rolland Murphy gearres teerd. In New York arresteerde de FBI Frederick Clark (29). mende wijze, waarop de auteur de innerlijke werkelijkheid derdrukt maar zich verzettend selijk bestaan voelbaar heeft ge maakt, en tenslotte voor de weer gave van eigen karakter en de eigen levenswijze van de zigeuners. In zijn van grote waardering voor het be kroonde boek getuigend toespraakje zei wethouder Koets dat daarin ook indirect het Nederlands verzet wordt De voorzitter der Kinderboeken- commissie, de heer J. C. Brinkman, had tevoren in zijn welkomstwoord medegedeeld, dat slechts 11% van de Nederlandse jeugd boeken leest die op enig niveau staan. De Kinderboe kenweek, die jaarlijks georganiseerd wordt door de Commissie collectieve propaganda voor het Nederlandse boek (CPB) duurt tot en met zater dag 7 november. Alle activiteiten in deze kinderboekenweek zijn geba seerd op de avonturen van de Blauwe Boekanier, de hoofdfiguur in het door Tonke Dragt beschreven en geïllustreerde gelijknamige ge schenk in de kinderboekenweek. Huldiging te Eergen Ter gelegenheid van hun 75ste verjaardagdie zij dezer dagen vierden, heeft burgemeester L. f. de Ruiter van het kunstenaars- dorp Bergen (N-H) zaterdagmorgen de schilders fan van Her wijnen, Jac. Koeman en Kasper Niehaus in het verkoopcentrum van het kunstenaarscentrum Bergen gehuldigd. Hij schetste de schilders als de .gedrevenen" door hun kunst, mensen die sober leven en ook na hun 65ste levensjaar hun creatieve arbeid voort zetten. Daarin schuilt het geheim van hun vitaliteit. Op het jubileumconcert worden tal uitgevoerd de „Elektra-suite" van Diepenbrock, de Derde Symfonie van Willem Pijper, het „Concerto per pianoforte en orchestra" van Van Baaren en Badings „Symfo nische klankfiguren". Dit program ma is dus geheel aan Nederlandse componisten gewijd. Daaronder be vinden zich twee eerste uitvoeringen, n.l. van Van Baaren en Badings. De politie had In de juwelen- en minera lenzaal overal op de verbrij zelde juwelen-vitrines en op een ge deeltelijk open raam, waardoor de dieven waren binnengekomen, vin gerafdrukken gevonden. Deskundi gen hebben verklaard, dat, ofschoon de waarde der juwelen meer dan 300.000 dollar bedraagt, hun keuze niet wijst op deskundigheid. ZU hebben unieke en gemakkelijk te herkennen stenen weggenomen, die moeilijk te kloven zijn en vele kostbare edelstenen die gemakkelij ker verkocht zouden kunnen worden laten liggen. Volgens de politie heeft het stre ven van de directie van het museum naar zuinig beheer de taak van de dieven vergemakkelijkt. Er waren 's nachts in het museum, dat 18 ge bouwen omvat, sleohts 7 bewakers Jn dienst. Rechercheurs, die de vitrines, waaruit de edelstenen zijn gestolen, *an een onderzoek onderwierpen, Hussem en van beeldhouwwerk van vonden ook twee ai. rm^tallaties, j Renske Morks. Het belooft die geen van beide werkten. .Door Jiun werk", aldus burge- van Kampen woorden van geluk- tot de drie 75-jarlgen. Hij n overtuigd dat deze huldi- het einde of het afscheid !:emt maar een „tussenstation". Ook de grafica, mevrouw Engelina Reitsma-Valen?a zou in deze huldi- meester De Ruiter, „hebben deze drie schilders voor ieder hunner had hij een persoonlijk woord bijge- ging dragen tot de faam van Bergen, waarin zij minstens een kwart eeuw woonden en werkten". De burge meester wenste de 75-jarigen nogging worden betrokken, doch zij vele jaren van creativiteit toe enom gezondheidsredenen in het zie nadat hij hun echtgenotes bloemen kenhuis opgenomen. Ook haar werd had aangeboden, reikte hij drie schilders de bij raadsbesluit toe gekende zilveren eremedaille van de gemeente Bergen uit, met de daarbij behorende oorkonde, vervaardigd door de schilder Nico G. de zilveren eremedaille meente toegekend. Vele belangstel lenden, onder wie de schilder Mat- thieu Wiegman en de dichter A. Roland-Holst, kwamen de drie 75- jarigen hun gelukwensen aanbieden. De burgemeester deelde nog mee, dat het gemeentebestuur besloten heeft van elk van de vier een kunst werk te zullen aankonen President Johnson heeft zondag een raad van advies Ingesteld ter bestudering van de middelen om de verspreiding van kernwapens te voorkomen. De voormalige ondermi nister van Defensie, Roy Gllpatric, is benoemd tot voorzitter van de raad. De raad heeft opdrach' t' onder zoeken welke maatregelen de VS „hetzij ln samenwerking met andere regeringen, hetzij zelf, kunnen men om de verspreiding van kern wapens tegen te gaan". Gilpatric. die zal worden bijgestaan door regeringsvertegenwoordigers burgers, die in het bijzonder bekend zijn met kernvraagstukken, zal voor 1 januari in een verslag aanbevelin gen moeten doen. Na de Chinese kernexplosie van 16 oktober hebben Johnson en Rusk verscheidene malen gezegd te vrezen, dat binnen tien jaar 15 of 20 landen in het bezit van kernwapens zouden zijn. „Hoe moeilijk dit vraagstuk ook mag zijn, het zal eenvoudiger zijn dit het volgend jaar aan te pakken dan over tien jaar", aldus Johnson in zijn opdracht aan Gilpatric. De raad zal vooral de doelmatig heid van de huidige middelen tegen de verspreiding van kernwapens moeten bestuderen en onderzoeken welke gevolgen het vraagstuk kan hebben op de programma's voo: ontwikkeling van kernenergie voor vreedzame doeleinden. In Den Haag komen, ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het Residentie-Orkest, dat op 20 november 1904 onder leiding van mr. Henri Viotta zijn eerste officiële concert gaf in het Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen, diverse festiviteiten. Op 20 november a.s. wordt een jubileumconcert gegeven voor officiële genodigden onder leiding van Willem van Otter loo in de verbouw de Kurzaal te Scheveningen. Op de daarop volgende zaterdagavond 21 november organi seert de „Vereniging vrienden van het Residentie-Orkst", even eens in de Kurzaal, een feestavond, waarvan de opbrengst bestemd is voor het „Jubileuminstrumentenfonds". andere attractieve program- De spirituele feestavond zal ge houden worden onder de titel „Grande Folie Orohestrale". Het Residentie-Orkest zal op die avond een half uur dansmuziek spelen. Ook zal de sensationele „muziekmachine" warden gedemonsteerd, welke het orkest zal moeten vervangen als de subsidies ophouden. Tevens zullen er „intieme" geheimen van het orkest onithuld worden. Er komt ook een schilderijen van Willem animeerde avond te worden met nog Tijdens een reeks voordrachten in de Rolzaal over muziekbegrip zal o.a. de dirigent Pierre Boulez spreken over zijn eigen werk. Het Residentie- Kamerorkest brengt enige concerten. Op een daarvan voeren de concert meesters Willem Noske en Theo Olof alsmede de oud-concertmeester Her man Krebbers, de concerten voor drie violen en orkest van Vivaldi en Telemann uit. De „Vereniging van vrienden" zal ook een campagne in elf plaatsen in ons land organiseren om gelden voor het Jubileum-instrumententfonds te verkrijgen. Het fonds, dat in 1954 werd ingesteld t.g.v. de viering van het 50-jarig bestaan van het orkest en dat toen f 60.000 afdroeg, is in de afgelopen tien jaar nagenoeg uitge put. Voor de in te zamelen gelden wil men strijkinstrumenten kopen, die in bruikleen zullen worden gege ven aan de orkestleden. Ter gelegenheid van hun 75ste verjaardag heeft burge meester L. J. de Rugter van het kunstenaarsdorp Bergen de schilders v.l.n.r. Jac. J. Koeman, Kasper Niehaus en Jan van Her wijnen gehuldigd. Zij kregen een erepenning en een oorkonde. Ook de grafische kunstenares- se Engelina Reitsma—Valenca zou in de huldiging worden be trokken. maar zij was door ziekte verhinderd. Chaplin in Zweden Charlie Ohaplin is gisteravond ln Zweden aangekomen voor een bezoek van twee dagen aan Stockholm. Hij is uitgenodigd door de uitgeverij Norstedt die de Zweedse uitgave van zijn autobiografie heeft verzorgd. Tijdens zijn bezoek zal de acteur Zweedse schrijvers, acteurs en critici ontmoeten. C. A. Andersson, voor zitter van de gemeenteraad van Stockholm, heeft hem uitgenodigd voor een lunch vandaag in het stad huis. Chaplin vertrekt morgen naar Oslo. (Van onze correspondent) Het concilie, dat thans voor een korte herfstvakantie tot woensdag uiteen is, heeft de discussie over het artikel, dat han delt over het huwelijksleven, beëindigd. De eerste spreker was kardinaal Alfrink. die uiteenzette dat de moeilijkheden in het huwelijksleven een der meest ernstige zorgen zijn bij de uitoefening van het pastorale ambt, door de angstige vragen die daarbij steeds weer rijzen voor talrijke gelovigen en de geringe hulp die er kan uitgaan van de woorden van de biechtvader. Oppn wilTloJncr in in wezcn onzedelUke «Pen kin- \JCC-1 V» JoÖ deren krijgen wordt uitgesloten (abortus). De vergevorderde studies in an- thropologie en vooral de diepe ken nis van het essentiele onderscheid tussen biologische geslachtsdrift en menselijke seksualiteit doen een eer lijke twijfel opkomen inzake het principe dat een volledige of perio dieke onthouding de enige oplossing zou zijn tussen de kinderzegen en een goede onvoeding, tussen de kin derzegen en de geneugten van het huwelijk. Goddelijke wet Deze zaak is niet zelden aanlei ding tot afvalligheid van de kerk en op een ander vlak wordt de huwe lijksband erdoor blootgesteld aan ernstige gevaren. Zeker mogen menselijke moeilijkheden nimmer voor de kerk aanleiding worden de goddelijke wet te wijzigen of aan te passen. Socioligische analyse der moeilijk heden kan het zedelijke karakter der menselijke handelingen niet beïn vloeden. De kerk is van oordeel, dat het brengen van offers en het af stand doen tot de essentie, behoort tot het christelijk leven. Ze kan zich niet inlaten mot de zogenaamde ethiek van de toestand. Dit neemt niet weg, zo vervolgde de Nederland se kardinaal, dat de moeilijkheden van het huwelijksleven vaak een conflict verwekken tussen twee waarden, die der voortplanting en die der menselijke en christelijke op voeding van het kroost. Die twee za ken zijn onafscheidelijk met alkaar verbonden en veroorzaken niet zel den een zedelijk conflict, dat niet opgelost kan worden zender een der beide waarden op te offeren. Periodieke onthouding Periodieke onthouding staat vaak aan ernstige moeilijkheden en ern stige gevaren bloot. De algehele ont houding schijnt een zedelijke kracht te eisen, die de doorsnee mens niet kan opbrengen. De kerk kan nooit eu te nimmer goedkeuren dat met Ongerustheid in de verzekeringswereld (Van onze A'damse correspondent) Op de Amsterdamse verzekerings- beurs heerst de laatste tijd onge rustheid over het afsluiten van grote langlopende brandpolissen. Buiten landse maatschappijen accepteren de naar hun mening te lage premies niet meer, omdat de risico's de laat ste jaren steeds groter zijn gewor den. Vooral het vorig jaar was voor de verzekeringsmaatschappij en „rampjaar". Men denke aan de gro te brand van C. en A., Luycks enz. Ook dit Jaar hebben weer vele grote branden gewoed. De oorzaak van het toenemende aantal branden wordt gezocht in een complex van factoren, zoals personeelsgebrek (controle) lichte constructiemethoden en toe- kunststoffen Nog „een beslissing D 5 van kerk Misschien, aldus nog steeds kar dinaal Alfrink, is de tijd nog niet rijp voor de kerk om In deze zaak een beslissing te nemen maar onze gelovigen dienen in ieder geval er zich rekenschap van te geven dat onverschillig hoe het antwoord van de kerk zal luiden, het gebaseerd zal zijn op grondige studie en op volle dig rekening houden met alle we tenschappelijke gegeven. Gezien de snelle ontwikkeling van de wetenschap zou het wellicht nut tig zijn een permanente commissie in het leven fce roepen van terzake deskundigen, die onmiddellijk kan nagaan welke de verhouding tussen de nieuwste wetenschappelijke vondsten en de moraaltheologie ls. Onmiddellijk na de Nederlandse spreker was het woord aan de se cretaris van het Heilig Officie kar dinaal OttavianL Deze verklaarde dat de dingen die gezegd worden over de vrijheid, zelfs de biecht der ouders om vast te stellen hoeveel kinderen zij ter wereld willen bren- gen, zonder meer moet worden ver werpen. Zowel in het oude als ln het nieuwe testament wordt de vrucht baarheid verheerlijkt en de godde lijke bijstand verzekerd voor kinder rijke gezinnen. Eeuwige schande Het zou een eeuwige schande zijn wareneer men moest vaststellen, dat de kerk was teruggekomen op haar eeuwenoude leer inzake het huwe lijksleven. Op die manier zou twij fel kunnen rijzen of de kerk dan steeds een dwaalleer onderrichtte. Een andere tegenstander van ge boortebeperking zei, dat er in vele de.en van de wereld kinderrijke ge- z:nnen zijn die wij hoog ln ere moe ten houden daar zij getuigen van een waarachtige christelijke levens wijze Het schema houdt geen reke ning met bovennatuurlijke midde len. wy zitten hier niet om een do cument op te maken over de ge neugten, die het huwclyk de mensen kan schenken maar om christelijke voorschriften te geven. Sociologen en pedagogen hebben meermalen ver klaard, dat de grote gezinnen dik wijls gelukkiger zyn dan de kleine die maar al te vaak een bewys zyn van egoisme. Het zou goed zyn, zo vervolgde deze spreker, een speciale hulde te brengen aan de grote ge zinnen en vooral ook aan de re geringen en Instellingen die het vor men van grote gezinnen bevorderen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Glessendam-Har- XLxveld G. O. Peet te Brandwijk, dia .'dankte voor Oosterwolde (Gld.) lar Putten (wijkgem. Ill) (toez.) J. Smit te Loplk. GEREF. KERKEN De Amsterdamse verzekeringsbeurs wordt voor een groot deel beheerst door Engelse, Zwitserse en Ameri kaanse maatschappyen, die steeds aandringen op verhoging van de premies, zoals elders ln de wereld reeds is gebeurd. Op de beurs denkt zelfs al in de richting van een premieverhoging van 10 tot 20 pro cent. De veelal langlopende contrac ten kunnen echter niet zonder meer worden veranderd. De buitenlandse maatschappyen hebben nu gedreigd zich uit de markt terug te trekken, wat zeer ernstige consequenties zou kunnen hebben. Alle grote risico's zouden dan op enkele Nederlandse maatschappyen moeten komen te rusten, hetgeen vermoedelijk niet mogelijk zal biyken te zyn. Men wyst er overi gens op, dat het lang niet zeker is dat de minister van Economische Za- een premieverhoging zou goed keuren. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Ermelo W. Heerma te Nunspeet, die bedankte voor VI aar din gen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Capelle a/d IJssel C. Ha- rlnck te Utrecht. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Kampen P. E. van Sta veren te Oude Blldtzljl. De humanistische geestelijke verzorging „Niet alleen het werk van de hu manistische geestelijke verzorging van gedetineerden is moeilijk, doch ook de positie waarin 't zich bevindt. De geestelyke raadsman is niet be- i wordt al vier dagen ge- noemd. maar toegelaten. En blyk- teisterd door zware slagregens, ten- I baar node toegelaten. Het werk ver- gevolge waarvan er op zjjn minst 28 i keert 111 een ietwat gediscrimineerde personen zijn omgekomen. Op vele s,<nat,e". aldus betoogde de voorzitter plaatsen staan snel verkeerswegen en van ^et Humanistisch Verbond, de heer J. P. van Praag, op de lande- Ujke bijeenkomst in het Evert Ku- persoord te Amersfoort. „Ernstiger is, dat ten aanzien van humanistische geesteiyice verzorging gehjke berechtiging ontbreekt. De geestelijk raadsman heeft niet zoals zyn godsdienstige verzorger de vry- held zelf in contact te treden met ongodsdienstige gedetineerden. Deze gedetineerde moet om humanistische geestelyke verzorging vragen, zy kunnen dat pas doen nadat zy gods dienstige verzorging nadrukkeiyk hebben afgewezen. Als „verbetering" heeft de minis ter onlangs toegestaan dat aan on godsdienstige gedetineerden, die gods- diensteiyke geestelyke verzorging heb ben afgewezen, een door het Huma nistisch Verbond geschreven folder wordt uitgereikt. Waarom zo'n gebrek kig contactmiddel ingevoerd inplaats van een persooniyke kennismaking? Uit deze gang van zaken blykt, dat de humanistische geestelyke raads man ln de wereld van het gevangen wezen wordt geduld in plaats van aanvaard", aldus spreker. De heer Van Praag wees op het zijns inziens teleurstellende debat in de Tweede Kamer tydens de open bare behandeling van dt begroting van justitie op 29 oktober J.l. „de mi nister noemde de werksituatie bevre digend. Argumenten werden niet ge bruikt Bevredigend is de huidige regeling bUjkbaar voor de regering, beslist niet voor het Humanis tisch Verbond en zeker ook niet >or de ongodsdienstige dedetineer- Het Humanistisch Verbond, aldus i heer Van Praag, ls tien jaar lang geduldig geweest. Het heeft alle begrip gehad voor de ontwikkelings- moeilykheden. „DK geduld raakt ech ter uitgeput. Wy vragen geen gunst de overheid, wy bieden onze diensten aan en verlangen het recht geiykwaardige positie rails blank, terwijl vele dorpen zijn geïsoleerd. De overstromingen heb ben een omvang aangenomen van een nationale ramp en de overheid heeft legereenheden gemobiliseerd voor hulpverlening aan de getroffen gebieden. De autoriteiten vrezen dat er nog veel meer mensen zijn omge komen toen de rivieren buiten hun oevers traden, bruggen meesleurden en vele primitieve woningen deden instorten. Helikopters van het Tunesische leger moesten worden Ingeschakeld voor redding- en hulpverlenings werkzaamheden in dorpen ten zui den van Tunis, die van de rest van het land zyn afgesloten door wassende water van de rivier de Miliane. In sommige gebieden staat het water meer dan twee meter hoog. Kleine stroompjes hebben de omvang van grote rivieren aangenomen. Alle treinverbindingen zyn uitgevallen. Een tornado, de tweede in twee dagen in Zuid-Italië, heeft gis teren Calabrië getroffen. Hele rijen telefoonpalen en bomen werden om vergeblazen en van tientallen hulzen werden de daken weggerukt. De eer ste berichten uit de dorpen in de buurt van Crotone aan de kust van de Ionische Zee luiden, dat talryke gezinnen dakloos zyn geworden en dat vele personen verwondingen heb ben opgelopen. De tornado sloeg toe nadat pre cies 24 uur tevoren de zuidoostkust van Sicilië door een soortgelijke ramp werd getroffen waarby ten minste vier mensen zyn omgekomen, 150 personen gewond zyn geraakt en honderden dakloos zyn geworden. Op de luchtmachtbasis Fontana Rossa by Catania verwoestte de tor nado drie hangars, 16 Italiaanse helikopters en twee lichte vliegtui gen en voorts vier tweemotorlge Grumman Tracker onderzeeboot- bestrydlngsvliegtuigen van de N e - 1 a n d s e Marine, die op het I humanistische geestelyke verzorging eiland waren voor een oefening Tien als een volwaardige bydrage op het militairen van de Italiaanse lucht- j vlak van de levensovertuiging", al macht liepen verwondingen op. Idus de voorzitter.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7