„Wij maken frisse show met jonge mensen" PLEIDOOI VOOR HEYERMANS IN TWEE EEN-ACTERS DUET Een sterk staaltje Brand in kopralading Indonesisch schip is niet meer te blussen MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 30 OKTOBER 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T V. L.D. OVER RADIO EN T.V. V.A.R.A .-regisseur Ben de Jong over uitzending rond Rob de Nijs (Van onze rtv-medewerkster) Rob de Nijs zat er wat afwezig bij, terwijl VARA-regisseur Ben de Jong „Ik heb maar vijf mi nuutjes tijd voor je" het hoogste woord voerde. Een beet je lusteloos en duidelijk doodmoe 1 met een sprietdun zelfgerold zwaar shagje tussen de vingers, hapte de zanger in een paar broodjes. Een bescheiden jongen van 22 jaar. Nog geen drie jaar in het vak. Met een enorme vaart om hoog geschoten in de gunst der tieners. Van plan om begin mei te gaan trouwen met het blonde danseresje Carla Lipps en nu al bezig tienerster af te raken. Tijdschrift Fob komt zaterdag voor de tele visie met een voor hem en om hem heen geschreven programma „Maga zine-uitgave 1964". Hij noemt het een tijdschrift voor jonge menden en voor allen, die ondanks grijze haren toch nog jong van hart zijn". Een tijdschrift, waarvan Rob hoofd redacteur is. Een tijdschrift met vaste rubrieken, zoals de horoscoop en de strips. Ben de Jong neemt de leiding van het gesprek. „We maken een frisse show met jonge mensen. Met vaste rubrieken, die dus geregeld terugkeren. En onze vondst is om een gekke rubriek zoals b.v. de horoscoop te laten zin gen in duetvorm. Rob doet dat sa men met Marijke Merckens. We hebben schitterende teksten. Van Harry Peters, een jongen die mu-r zikaal erg bij de pinken is, en van Harry Geele. Het script is van Joop Geesink. Een waterval vol ideeën, een zeer briljante figuur. En dan zal ik het maar voor Rob zeggen, hij laat zich niet langer door grammo foonplatenmaatschappijen voor schrijven Welk genre hij moet zingen. Hij zoekt het zelf wel uit. Hij wil een heel andere kant op. Dat gaat hij zaterdagavond laten zien. Zo is het met alle medewerkende artiesten. Ik noem Trea Dobbs en Ria Valk bijvoorbeeld. Iedereen krijgt de kans om te laten zien, wat hij of zij nog mper kan buiten het bekende reper toire om. Is het niet zo, Rob?" Rob knikte van ja. Met een lijn „We maken geen programmaatje met een verhaal", gaat Ben de Jong verder, „maar een programma hiet een lijn erin. Dat is wat anders. We zijn in de eerste plaats muzikaal en we proberen bovendien zoveel moge lijk pure televisie te maken. Kom Rob, we moeten gaan. We moeten repeteren in Hilversum. Saluut jon gens!" En weg gaat Ben de Jong en weg gaat Rob de Ntfs Op weg naar Hilversum. En op weg naar een nieuwe toekomst, als het hem lukt. Want Rob de Nys wil zachtjes aan een wat steviger carrière op bouwen. Of een en ander in ver band staat met zijn toekomstige trouwplannen? Misschien wel. We hebben het voor beeld van Anneke Grönloh, die na haar huwelijk veel van het enthou siasme van haar fans verloor en zich nu moet omschakelen op meer vol wassen amusementsmuziek. Rob de Nijs is sinds kort met die verandering van repertoire bezig. Maar het moet gezegd, zijn bewon deraars slikken het allemaal braaf, mits hü zijn vaste succesen als „Can't by me love" of „Loop naai de maan" maar blijft zingen. Of de ommezwaai zal lukken? Niemand J Scheikunde, niet J J ieders zaak De Rotterdamse elektromoh- a tem- Louis van Dij'k (20) is er sinds gisteravond wel van over- tuigd, dat de scheikunde en a dan vooral de praktische toepas- sing ervan verrassende ele- men ten in zich kan houden De jongeman heeft dit ervaren toen J een proef met explosieve stof- f fen, die hij deed in zijn „labora- J torium" op de vliering van zijn J ouderlijk huis aan de Treek in Rotterdam, volkomen uit de J hand liep. I a Een mengsel van niet geheel J duidelijke samenstelling had de elektromonteur luttele seconden i boven een gasvlam gehouden toen zich een hevige explosie /oordeed. Dakpannen vlogen i door de lucht, ruiten van dak ramen sprongen, plafonds kwa men naar beneden en huisraad l sneuvelde. Kortom de ravage, die de explosie aan dak en vlie ring aanrichtte, was enorm. De jongeman zelf kwam er nog vrij goed af. Toch moest hij I zich voor enkele brandwonden laten behandelen in het Djjk- zigtziekenhuis. Daarna kon hij echter naar de Treek terugkeren om er tussen de brokken na te 1 denken over de grap, die de 1 soheikunde met hem uithaalde. durft het te voorspellen. De spinst Rob de NijSi zoals hi: zaterdag. vaa bet publiek is grillig. Maar met Xt hard werken kunnen ook Rob ie\ avond op Nederland I te Zien zal Nijs en zjjn Lords het ver brengen.zijn. Amsterdamse Sint op Amerikaanse t.v. De intocht van Sint Nicolaas in Amsterdam op 14 november, zal deel uitmaken van het kerstprogramma van een dochtermaatschappij in Seattle van de Amerikaanse televisie maatschappij N.B.C. Een ploeg van deze maatschappij, die het gehele noordwestelijk deel van de Verenig de Staten bestrijkt, komt van de tra- ditonele intocht kleuropnamen ma ken. Afspraken hierover heeft de direc teur van de Amsterdamse V.V.V., de heer J. N. Strijkers, gemaakt tij dens de reis, die hij van half sep tember tot half oktober heeft ge maakt door Canada en West-Ame- rika. Zoals gemeld zal de N.T.S. dit Jaar de intocht van de Sint op dezelfde dag, in Hoorn uitzenden. Robeco vermindert belang bij banken In de periode 1 juni-1 oktober is het vermogen van het Rotterdamsch bcloggingsconsortium N. V. (Robeco) met 6,6% gestegen tot f 1.591,9 min, zo blijkt uit het tweede tussentijdse bericht over 1964. Het geplaatste ka pitaal nam toe van f343,2 min. tot f 358,0 min. waartegenover op 1 ok tober 7,16 min. aandelen uitstonden. De intrinsieke waarde per aandeel van f 50 nominaal steeg van f 229 begin juni tot f234 per 1 oktober, voorgesteld wordt een onveranderd tussentijds dividend van f 4 per aan deel. Opvallend is dat het fonds in 4 maanden zijn belang bij de 4 grote Nederlandse banken met in totaal nom. f 700.000 heeft verminderd. Met deze mutatie wordt beoogd het even wicht in de spreiding der beleggingen te handhaven, nadat de vier banken door middel van fusies tot twee gro tere bankencombinaties waren sa mengesmolten. Het betekent niet dat deze fondsen door de fusie aan beleg- beleggingswaarde hebben ingeboet. Overigens is er geen principiële wijziging in de beleggingspolitiek doorgevoerd. De geografische sprei ding van het vermogen onderging slechts fractioneie veranderingen. In de afgelopen maanden bleven de resultaten van het bedrijfsleven zich over het algemeen in gunstige zin ontwikkelen, aldus de directie. Men is getuige geweest van Heyermans groot toneelschrijftalent en zijn oprecht sentiment, dat net nooit vervalt tot sentimentaliteit. Zie met hoe weinig eenvoudige middelen hij1 zo'n eenakter als „Brief in de schemer" opzet, als een dialoog tussen een blinde vrouw en de schoolmeester die haar brief aan haar zoon zal schrij ven. Het vakwerk, het gevoel voor dialoog, de „timing" van de woorden, zij overtuigen ook de grootste twijfelaars. Zie ook hoe hij zo'n probleem van een blindgeboren kind tussen man en vrouw introduceert via de bezoekster, via de dokter tot een crisis laat komen, en tenslotte oplost via de beide hoofdpersonen zelf, alleen. In Ank van der Moer (vooral_ als i geleid door H. A. Gomperts met als deelnemers dr. P. Dakking lector in dé virologie) en Harry Mulisch („kos misch denker en voormalig schrij ver", zoals Gomperts hem, meteen maar even een „plaagstootje" uitde lend, omschreef) was bepaald de moeite van het luisteren, en vooral: het meeredeneren waard. Dat kwam in de eerste plaats, doordat men tevoren kennelijk zyn gedach ten al had laten gaan over het on derwerp: „Reageert de Nederlander niet erg tam op toneelvoorstellingen en concerten, vindt hij het eigenlijk niet altijd op een beleefde manier wel mooi?". Dr. Dakking meende dat de Neder- ders al ontzettend dankbaar zijn als er tegen hen gepraat wordt en hij weet dat aan onze „dominees-cul tuur". Harry Mulisch stelde, dat de Nederlander er wel degelijk een be paalde mening op na houdt, maar dat hij daar geen uitdrukking aan kan geven, omdat het emotionele deel van de Nederlander onvolwassen is gebleven: hij heeft zijn gevoelens niet leren gebruiken zoals hij zijn verstand heeft leren gebruiken, Gom perts bleek zich weldra te hebben vastgebeten in de gedachte dat in Nederland alles met „dorpse menta liteit op een dorps niveau" wordt behandeld. Harry Mulisch, vond het best meevallen met die dorpse men de moeder in „Het kind") en Han Bentz van den Bergh (gezapig en zeer trekzeker in „brief in de sche mer") had Heyermans, 50 jaar la ter, een stel voortreffelijke pleitbe zorgers (het moet voor hen beiden trouwens een aardige afwisseling zijn geweest, na zolang het echtpaar te hebben gespeeld in „Wie is er bang voor Virginia Woolf?"». De regie van Gerard Rekers (de ware echtgenoot van Ank van der Moer) was uitste kend op Heyermans „ritme" afge steld. „Mal informado" Nico van Vliet vervolgde zijn serie documentaires over „De West". Inhakend op Castro's opmerking dat hij „mal informado", verkeerd inge licht was over beweerde inmenging van Cuba Jn de binnenlandse aange legenheden van Brits-Guyana, legde Van Vliet zijn bewijzen op tafel, om vervolgens het woord te gunnen aan politieke leiders van Brits-Guyana (dr. Jordan en dr. Burnham). Daarna legde hij gelijksoortige pro blemen voor aan premier Pengel en mr. Lachmon van Suriname. Van Vliet onthield zich niet van kritiek op 't weinigzeggende antwoord van de heer Pengel, en corrigeerde verder aan het begin het ietwat eenzijdige, '(zwart)- gekleurde beeld dat hij vo rige keer van Fidel Castro had gege ven. „Mijns inzien de moeite waard ELF JAAR VOOR IPP0LIT0 Een recht/bank in Rome heeft gisteren professor Felice Ippolito, gewezen secretaris-generaal van de Italiaanse commissie voor kernener gie, tot elf jaar gevangenisstraf en een boete van zeven miljoen lire ver oordeeld wegens verduistering van 9.3 miljard lire en misbruik van zijn officiële functie. Met hem stonden negen anderen terecht in deze zaak, onder wie zijn vader, prof. Girolamo Ippolito, die tot twee jaar en zes maanden is ver oordeeld. Drie beklaagden zijn vrij gesproken. De verdedigers van alle veroordeel den hebben beroep aangetekend. De 48-jarige prof. F. Ippolito is begin maart van dit jaar aange houden. Hij is van 1952 tot 1963 se cretaris-generaal van de commissie voor kernenergie geweest en heeft deelgenomen aan de onderhandelin gen over het Euratom-verdrag. taliteit en wees er op, dat er bijv. op literair gebied in Nederland tienmaal zoveel kan en mag dan elders. Ver der stipte hij het opmerkelijke feit aan dat niet de teenerzangers hier de idolen van de jeugd zijn, maar enkele schrijvers (Cremer, Mulisch, Wolters, Van het Reve). Men vond elkaar In de conclusie, dat onze tamheid te wijten is aan het Calvinisme, hoe dan ook. Waar om juist wij, Batavieren, de leer van de-Zwitser moesten gaan aanhangen, kwam echter niet ter sprake, even min als de merkwaardigheid dat het Calvinisme geen lauwe geloofsleer is. Er zijn dus nog genoeg vragen over voor een volgende discussie. Advertentie spaar plezierigmet NYLONS met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-apaarkaart Advertentie ZUIVER WOLLEN AaBe DEKEN 53.50 150 x 220. KOOP NU EEN AUTOMATISCHE DEKEN Heerlijk warm. NATUURLIJK BIJ wmmKOMBmomm Haarlemmerstraat 172-174-179 Herenstraat 9 (Alleen voor textiel) MIDZA Weer ongeluk bij „Steel Pike 1" De Amerikaans-Spaanse landings oefeningen die onder de naam „Steel Pike 1" by de Spaanse kunst worden gehouden, hebben woensdagavond aan nog vier mensen het leven ge kost. Het zijn de bemanningsleden van een vliegtuig van het Ameri kaanse vliegdekschip „Lake Cham- plain", dat in zee is gestort. Maandag kwamen negen soldaten om en werden er dertien gewond toen twee helikopters met elkaar in botsing kwamen. EERSTE NET AVRO 19.30 uur Rooster, tienerprogramma 20.00 uur NTS-journaal S 20.20 uur AVRO's Televizier, actualiteiten 20.40 uur Danny Kaye-show 21.30 uur Voor de vuist weg, Willem Duys H 22.40 uur NTS-journaal 22.45 uur Uitzending Stichting Socetura. TWEEDE NET VPRO 20.00 uur NTS-journaal 20.01 uur Medisch magazine Ej 20.30 uur 54 antwoord!, Amerikaanse komedie 20.55 uur De oude draaidoos, filmrubriek ■5 21.30 uur Blind kind, documentaire 22.00 uur Extra, actualiteiten. TV NOORDZEE 18.30 uur Mijn drie zonen, voor de jeugd j| 18.58 uur Mr. Magoo, tekenfilm 19.06 uur La grande aventure, documentaire 19.29 uur Hollywood Star Playhouse: „Buren" 22.00 uur L'amant de pallle, speelfilm. 7 i;:::; rv.! VOOR ZATERDAG 31 OKTOBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Klass. gram. 7.45 Gewijde muz. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 V. d. Jeugd. 8.20 Djinn: gevar. progr. (11.00 Nws.). 12.00 Angelus. 12.03 Kath. nws. 12.10 Country and Western Ex press. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte gram. 13.00 13.15 Marktber. 13.18 V. d. Jeugd. 14.10 Musicerende dilettanten. 14.30 V. d. kleuters. 14.40 Franse les. 15.00 Lich te ork.muzlek. en zangsollsten. 15.30 Grensland: ultz. voor Jonge mensen. 15.45 Lichte gram. 16.30 Spiegelbeeld. 17.00 Gevar. muz. 17.30 Kunstkroniek. KRO: 18.00 Dansorkest 18.20 Lichte am. 18.50 Lichtbaken, praatje. 19.00 Nws. 19.10 Act. Aansl.: Conclllejourn. 19.35 Londens Symf.-ork.: seml-klass. muz. 20.30 Rleleksen: amus.progr. 21.30 Zangsollsten en lnstr. ens.: Liedjes uit Vlaanderen en Nederland. 21.50 Rou lette: muz. spelletje. 22.15 Wereldoor log I: documentair progr. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Kruispunt: gesprek Christen-zijn ln kerk en wereld vandaag. 23.15 Nwe klass. gram. met comm. 23.55-24.00 Nws. Advertentie Stank over Amsterdam (Van onze Amsterdamse correspondent) Gezagvoerder Pareira is zijn schip definitief kwijt. Voor zover hij gistermorgen nog mocht hebben gedacht, dat de Amsterdamse brandweer het 's nachts uit broei ontstane vuur in de kopralading van de „Tjokroaminoto" spoedig zou kunnen blussen, moet hem in de loop van de dag wel duidelijk zijn geworden, dat zijn gehele schip een prooi van de vlammen wordt. De trotse tienduizendtonner van de Indonesische handelsvloot, die in de vroege donderdagmorgen van de Oostelijke Handelskade is wegge sleept naar een stille oosthoek ln het IJ zal hier zijn graf vinden. Het vuur vreet zich nog steeds voort ln de brandbare kopralading. Terwijl zich gisteravond alle aandacht van de brandweer en blussende hulptroepen richtte op de brandhaard in ruim 3 en ln iets mindere mate op die in ruim 2 schoten plotseling metershoge vlammen omhoog uit ruim vier, ge legen achter de reeds ultgebrandde machinekamer. Het vuur had dus het achterschip bereikt. Brandweercom mandant P. A. Riedel wist op dat moment, dat deze brand minstens nog twee dagen zou duren. Spectaculair Gisteravond en vannacht bood het vlammende schip een spectaculair schouwspel aan duizenden Amster dammers, die voortdurend aan deze brand worden herinnerd door een zich over de stad verspreidende zoete koprastank. BINNENLAND Geen zulvelwerkers op straat De werknemersorganisaties hebben met de bond van coöperatieve zuivelfabrieken ln Friesland een overeenkomst geslo ten teneinde de onaangename gevolgen van eventuele concentratie ln de zui velindustrie voor de werknemers zo veel mogelijk te beperken. De bonden zullen proberen, ook met de andere zulvelorganlsatles en particuliere zui velfabrieken ln Nederland dergelijke overeenkomsten te sluiten. Zes proeent vakantietoeslag De vakgroep zulvelbewerkers van de Alge mene Nederlandse Agrarische BedrlJfs- bond heeft gisteren ln Utrecht 89 voor stellen besproken, die de afdelingen hadden Ingediend met het oog op de onderhandelingen voor de c.a.o.-1965, die op 1 april Ingaat. By de onderhan delingen zal de ANAB een verhoging van de vakantietoeslag voorstellen van 4 tot 6 procent van het totale bruto loon. Ook wil de bond het voor de werknemers, die dat wensen mogeiyk maken, twee weken aaneengesloten va kantie te nemen. Voorts zal men pro beren, 52 werkweken van vyf dagen te realiseren met minimaal 26 vrije week einden per Jaar. I.JsJe gaat achteruit De keurings dienst voor waren ln het gebied van Maastricht gaat scherp op de kwaliteit van het „ijsje" letten, omdat haar bij de ln i963 genomen steekproeven ls gebleken, dat de kwaliteit achteruit gaat. vooral van het ys in „soft-free- zers" en „servers" Het percentage om bacteriologische redenen afgekeurde monsters steeg met 8 tot 28. De dienst vreest voor een verdere toeneming van dit percentage. Ook de kwaliteit van de z.g. „snacks" laat volgens de dienst te wensen over. Wrak wordt opgeruimd Rijkswa terstaat gaat het wrak van de Solent. de Nederlandse kustvaarder, die vorige week donderdag gezonken ls ln de mond van de Nieuwe Waterweg, op ruimen. Vermoedeiyk morgen al wordt met behulp van twee bergingsvaartul- gen van het bergingsbedrijf Van den Akker uit Vllsslngen, een begin ge maakt met het aanbrengen van strop pen en kabels. In een later stadium zal een dryvende bok de stukken van de Solent aan de oppervlakte brengen. Klacht over kolen-advertentie Het weekbericht van de Revue der Reclame meldt, dat by de commissie tot hand having van de code voor het Neder landse reclamewezen een klacht ls In gediend over een advertentie voor ko len. Deze annonce was afkomstig van de 6tichtlng vaste brandstoffen, zy verscheen ongeveer veertien dagen ge leden ln een groot aantal dagbladen. Een hulsvrouw deed er een felle aan val ln op de omschakeling op aardgas en betuigde daarna haar trouw aan kolen. De klacht ls afkomstig van de directeur van een Amsterdams recla mebureau, dat zelf geen campagnes ln de huisbrandsector verzorgt. De direc teur ls van mening, dat de advertentie een vorm van oneeriyke reclame is. BUITENLAND Tarwe voor Joego-Slavlë Het Ame rikaanse departement van Landbouw heeft gisteren meegedeeld, dat binnen het kader van het voedsel-voor-de- avlë zal worden gele verd. Volgens de overeenkomst zal V.S ook voor 2,2 miljoen dollar talk leve- Auschwltz-expositle Een tentoon stelling van foto's en documenten uit het concentratiekamp Auschwitz zal van 10 november tot 20 december ln Frankfort een beeld geven van de gru- weiyke misdaden, waarvoor thans ln de Malnstad twintig voormalige leden van het kamppersoneel zich moeten verant woorden. De tentoonstelling zal daarna ook in andere Westdultse steden en ln Wenen te zien zyn. Sjazar ontmoet broer Na 40 Jaar ls de 75-1arige president Alman Sjazar van Israël gisteravond op de lucht haven Lydda herenigd met zyn broer, Abraham Rubasjow uit Leningrad ln de Sowjet-Unie. Dr. Roebasjow zal zich ln Israël vestigen. Sjazar, wiens vroe gere Russische naam Roebasjow luidt, en in 1924 naar Palestina ging] verzocht het Kremlin maanden gele den zyn 71-jarige broer toestemming tot emigratie te verlenen. Abraham Roebasjow was vergezeld van zyn dochter Sophia, die drie maanden ln Israël zal biyven. Kanaal In de Sowjet-Unie ls het kanaal van de Wolga naar de Oostzee officieel ln gebruik genomen. Het ka naal ls langer dan het Suez- of het Panamakanaal en ls bevaarbaar voor schepen tot vijfduizend ton. Service Een groenteboer in New York heeft tienduizend dollar geërfd van een Britse weduwe, die -weg was van zijn dienstbetoon. Er waren in to taal twintig personen die hun vrien- deïykheid op deze wyze beloond zagen. Aan de oever van het IJ staande zagen zij het grote zeeschip, een wei nig overhellend naar bakboord en met het voorschip steunend in de ter plaatse tien meter diep gelegen modderbodem. Het werd beschenen door tientallen schijnwerpers van de rondom liggende blus- en sleepbo ten. Twintig waterkanonnen Joegen constant enorme hoeveelheden water en schuim in de rook, die uit de rui men opsteeg. Soms leek het even ol men de brand meester was, maar plotseling schoten opnieuw vuurton gen tot by na vyf meter hoogte boven het schip. Het blussen van de kopra schijnt een hopeloze zaak te zyn. Niettemin is de vloot van blusboten in de loop van gistermiddag versterkt om te trachten te redden wat er nog te red den is. Slagzij De „Tjokroaminoto" ligt op stand 2? in het IJ tussen de Oranjewerf en de Oranjesluizen. Gistel-morgen maakte het schip zware slagzy, die tegen de middag opliep tot circa 30 graden. Nadat er grote gaten in de scheepswand waren gebrand en het IJ water tegenwicht kon vormen liep de slagzy terug tot ongeveer 15 gra den. Het voorschip zit nu zo vast in de IJbodem, dat voor kapseizen niet meer behoeft te worden gevreesd. Het brandende schip is op een zo danige plaats gebracht, dat het het scheepvaartverkeer niet stremt. Pa trouilleboten van de Rykspolitie te water zorgen ervoor, dat in. en uit gaande zeeschepen een ruime vaar weg naar en van het oostelijk haven gebied behouden. Ook de binnen scheepvaart ondervindt geen last. Al leen zal bij mistig weer de scheep vaart in dit deel van het IJ moeten worden stilgelegd om aanvaringen te voorkomen. Eisenhower uit ziekenhuis Ex-president Dwight D. Eisenho- hower heeft het Walter Reed hospitaal, waar hy vorige week we gens een keelaandoening was opge nomen, weer verlaten. De 74-jarige generaal zal op aan raden van zyn artsen enkele weken in Augusta (Georgia), dat een warm klimaat heeft, doorbrengen. Hy zei zich nog niet goed genoeg te voelen om deel te nemen aan bij eenkomsten van de Republikeinse party. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtenc 7.20 Soc. strydlied. 7.23 Lichte (7.30 Van de voorpag., praatje). Nws. en soc. strydlied. 8.18 Ballet 8.40 Elektronisch orgelspel. 9.00 naar werken, praatje. 9.10 Plant klass. en seml-klass. muz. VPRO: Richtlijnen, lezing over De Tien C den ln onze tyd. 9.55 Gezin en vaart, lezing (V). VARA: 10.00 Bu lands weekoverz. 10.15 Z.O. 135: g progr. (Om 11.00 Nws.). 12.33 Ac sportnws. 12.55 VARA-varla. 13.00 13.15 Lichte orkmuz. en solisten. Uitlaat: progr. v. d. twintigers. Radio Jazzclub. 14.45 Voor nu en i lezing. 15.00 Radlokamerork. en s klass. en moderne muz. 16.00 Nlt 16.02 Boekbespr. 16.20 Amateursp 16.45 Tango-rumba ork. en zang: ten. 17.10 lnstr. septet. 17.30 VI Journaal. VARA: 18.00 Nws. en comm. Tijd voor teenagers. 19.20 Onbewo interview en gram. 20.0 Nieuws. Trammelant ln Loeren a/d Hor- progr. 21.00 Soc. comm. 21.15 M. pole-ork. en zangsollsten: amus. 21.45 Als de klok dertien slaat: 2 hoger niveau, hoorspel 22.15 Fr chansons. 22.30 Nws. 22.40 Klnf, 1 cabaretprogr. 23.10 Even naplaten: muz. progr. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: 15.00 Weekje VARA: 15.25 Avontuur - De gre van Gautry, filmrep. 15.50 Rawhl. De droge wellen, TV-film. NTS: Bespied - Zeehonden, filmrep. Vü 17.00-17.45 V. d. kind. 19.30 Tol Flop. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 1 Achter het nieuws. 20.45 Reactie reacties. 20.50 Oktober '64: muz. pi 21.30 Zo ls het toevallig ook nog 'a keer, satirisch progr. 20.10 The thula, licht progr. NTS: 22.4Ü-2 Journaal. Nederland NTS: 20.00 Nieuw, het kort. 20.01 Die Karte mlt Luxkopf, detectivefilm. NCRV: 2 Acht plus de Spotlights, muz pi 20.50 Ceylon en het geschenk China, filmrep. 21.30 Tsjechisch harmonisch ork.: klass. muz. 21 22.10 Attentie. Advertentls Gouden veriovlngsringe Desiree, Constant, Claudia, „13 Enorme collectie. Fantastische mo len in klassieke en moderne ultv ring. Gratis graveren en levensla schrifteiyke garantie. F. W. PLESSEN JUWELIER - HORLOGER BEVRIJDINGSPLEIN 12, LEIDEN Z.W. - TEL. 2( Luifelbaanzegels» NVV IN NIEUW BEHUIZING Het nieuwe gebouw van het Ned lands Verbond van Vakverenigini ls gisteren in Amsterdam geopi in aanwezigheid van 350 genodig< en nog eens 350 personeelsleden officiële opening van het tien v diepingen tellende tehuis in Tu Stad Sotermeer werd o.a. by woond door oud-minister-presid dr. W. Drees, de burgemeester Amsterdam mr G. van Hall en directeur-generaal van het minista van sociale zaken mr J. H. Kla Behalve het dagelijkse bestuur het N.V.V. hebben in dit gebouw n hun intrek genomen de by het v bond aangesloten Algemene Ned landse Bouwbedrijfsbond, de Algen ne Bedrijfsgroepen Centrale, de bc van werknemers in de textielindi trie „De Eendracht" en de bond v handels- en kantoorpersoneel „Mi curius". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt rwenthe Btndhoven iuld-Llmb Helsinki Stockholm Oslo (Copenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Purys Bordeaux Grenoble Niet Beriyn Frankfort Mtinchen Zürlch Innsbruck Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. geh. bew. mist geh bew. motregen motregen mist mist ?eh bew mist zwaar bew zwaar bew ?eh. bew. geh bew. mist mist geh bew. mist licht bew. geh bew. motregen motregen geh oew geh bew. half bew. zwaar bew onbewolkt onbewolkt licht bew licht bew. onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2