Jubileum in drievoud van J. C. M. de Mooy VERKIEZINGSCAMPAGNE IN AMERIKA NIET OPWINDEND Tory's hebben zich in slagorde opgesteld SOEKARNO: TREED NIET AF Ruim 12.000 huizen méér clan vorig jaar BLOEMBOLLENEXPERT VIT NOORDWIJK LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 30 OKTOBER 1964 Voor de heer Jos. C. M. de Mooy uit Noordwijk zal het donderdag 5 november een gedenkwaardige dag zijn. Dan viert deze Noordwijker die in en buiten de bollenstreek grote bekendheid geniet, een drie voudig jubileum. Bij de N.V. Konijnenburg en Mark herdenkt de heer De Mooy dan namelijk dat hij 25 jaar directeur is van de N.V. en tevens dat hij 45 jaar aan dat bedrijf is verbonden. Tevens gedenkt hij bij de stichting „Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken"waarvan hij eveneens directeur is, het feit dat hij hiervan 45 jaar medewerker is. Dit jubileum in drievoud zal a.s. donderdag met een receptie (36 uur) in het Hof van Holland in Noordioijk worden gevierd. CARRIËRE De jubilaris is Hillegommer van geboorte, maar al bijna een halve eeuw NoordwUker. Op 15 oktober 1919. toen hij 29 was. trad hij als boekhouder in functie bij de enkele maanden tevoren opgerichte familie firma Konijnenburg en Mark In Noordwijk. Na het overlijden van de heer Johan van Konijnenburg, werd de heer De Mooy directeur van dit bedrijf, dat inmiddels een N.V. was geworden. In de 45 jaar, dat de heer De Mooy aan K. en M. verbonden ls heeft deze zaak zich ontwikkeld tot Apn der grootste bloembollenbedrij- ter wereld met dochteronderne mingen in Italië, Denemarken en in Heidelberg en in Zuid-Afrika. Behalve op de kwekerij en de ex port van bloembollen, legde de n.v zich toe op het kweken van fre- chrysanten en andere ge wassen. Import en export breidden zich over vele landen uit. In de ontwikkeling tot wereldom vattend bedrijf was de Jubilaris door zijn zakelijk inzicht en zijn vak manschap een bezielende stimulans. Keurmeester Hoezeer Wj als deskundige werd gewaardeerd, blijkt wel uit het feit, dat hij talloze malen werd uitge nodigd op te treden als keurmees ter bij bloemencorso's, expositie van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- sn Plantkunde e.d.. Vele jaren lang was de heer De Mooy de ziel van de Hukaschbloe- mententoonstelling, de voorjaars show van huls- kas- en schoolbroei, MARKTBERICHTEN loeien 270. vare koelen 40. pinken 25. gtaskalveren 0. vet» kalveren 94.vette 'zeugen 1 ^'schrammen U)7biggen ^iSr.tleten'ifs per kg schoon melkkoeien 1060-1475 per stuk ett* koeien f2 90-4.10 per kg schoon 4 vare koeien f 600-1260 per stuk. pinken f 500-675 idem, graskalyeren 275-425 ld., vette kalveren f 2a80-3.50 per kg levend gew., vette schapen:f90- 15 d st varkens (zeugen) 1325-425 i: schrammen Ï85-100. biggen f47- 'Vaiidel: stieren rustig. "iel.^°4ln vette koelen stug, vare koelen ma- pinken kalm.haP^> eite^'ïtaTveren matig, «lelijk, vet - teugen) ld. biggen LEIDEN, 30 okt. Kaasmarkt: aan- evoerd 9 partijen Goudse kaas en 4 irtijen Leldse kaas. Noteringen:'Goud- i kaas tot f 3.10. Leldse kaas le kwal. f 3 12. Handel kalm. (Volgende week Tijdag zal de kaasmarkt weer in net (aaggebouw worden gehouden). 4ALSMEER, 28 okt. William Sim 0. roze 36-48. wit 35-43, OJ. 10- Dusty Sim 26-38. Fantare 37-48, tmengd 25-36. Arthur 30-43 Chryi. bl, 100-195. Gerbera 60-105 p. at.. 400-830, Cyclamenbloemen.110- Mar. Legraye 4 kop 3M-370. IJ- 150-180. Rozen: Super Star 60-76, i van Aalsmeer 28-43, G®h. Dula- 40-57, Carla 55-86, Dr. Verhage r„8, Towny Gold 25-40, Baccarat 60- Carol 20-35, Garnet 18-36 p. st. KATWIJK AAN DEN RIJN. 29 okt. Sentevelling: waspeen per kist a- 4.70-5, Al 3.80-4.60. A2 3AO-6AO, a 5.3" :i 2 èE'-A! gelekoor6-13, groenekoól 8- rodekool 8-22. boerenkool 14-18, ekselderie 6-13, knolselderle per 100 7-16 .selderie per 100 bos per 100 bos. waspeen KKf kg, bloemkool 1300 stuks. minder verleden week. De betere soorten pen worden vlot verkocht en bren- i goede prijzen op. Tulpen per hl. stocrat 170. Van der Eerden 85. Gol- Harvest 90. Edith Eddy 86. White umphator 120, Aladdin 75. Topaeore d 190, Bellona zaad 110, Dr. Philips Remagen 140. Lustige Wltwe 150, ■us -85? Gen. de Wet 150, Bellona Stockholm 20C. Prominence 300, and 160. Princess 175, Van r ,er6 Favourite 7 doorn 120, Coul xou, «AiB'oed: Amaryllis rood 32/ 260, ld. 30/32 225, ld. 28/30 200, erwhites zift 15 20, ld. zift 13 18. ad 30-40, Troschrysanten Born- .-1.45, Evelyn Bush 90-1.21, New 77-1.03. Escorte 79-1.05. White -141, Satelliet 67-1.03. Juweel- Dlden Gllnt 1.20-1.44, Hor- Tip Top 81-1.22, Dr. Was- Witte Veder 1.10-1.18. Da- ,v,-A .05, Sinl Buis 88-1.33, Joke Roze Bella 1.00-1.10, Golden Orfé .18, Roland 70-1.16, Popcorn 1.00- r Subliem 90-1.06 per bos. ld. ge- houtt Evelyn Bush 20-58, Diplomaat ,_isc| Bornholm H r 16—i JNSBURG, 29 okt. Bloemen- ng: Geplozer Chrysanten: Bom 55-50, Indianapolis 60, Gerbera 1 Am. Anjers: Sim wit 26-29, roze New Princess 160-180. White Hope Bornholm 140-170. Jacob Ma- -J-190. Juweeltje rood 125. Satel- 90-125, Sybil 180-200 per boa. In het bollenvak bekleedt de ju- bilaris vele functies. Hf) is ruim 25 jaar secretaris van de afdeling Noordwyk van de Kon. Ver. voor Bloembollencultuur, vele malen be stuurslid van de Ned. Gladiolenver- eniging, lid van de keuringscommis sie voor gladiolen, en lid van de commissie van scheidslieden van de Bloembollenkeuringsdiensten Veel heeft ook de Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken aan hem te danken. Vrijwel terstond na zijn komst in Noordwijk werd de heer De Mooy boekhouder van de bank. Veel werk heeft hij teen, voorna melijk in de avonduren voor de bloei van de spaarbank verricht. Dat de Noordwijkse Spaarbank thans zo wel jn Noordwijk aan Zee als te Noordwij k-Binnen over een voor treffelijk kantoor beschikt, is mede te danken aan de heer De Mooy, die sinds enkele jaren tot directeur van de bank is benoemd. Zeer actief voortgekomen uit zijn werk in de N.K.J.B. Dat deze expositie na een kwart eeuw van fleurige glorie door gebrek aan medewerking ter ziele ging, zal vooral de heer De Mooy verdrietig hebben gestemd. Herstel van deze Hukasch zou voor de jubilaris ze ker een der mooiste geschenken zijn. De heer De Mooy heeft naast zijn drukke werkzaamheden voor bedrijf van internationale reputatie en voor die van de Noordwijkse Spaarbank, nog tijd gevonden voor velerlei ac tiviteit in kerk, school en jeugdbe weging. Zo is hij al vele jaren lid secretaris van het kerkbestuur van de parochie „Sint Jeroen", lid van het r.k. schoolbestuur, administra teur van de stichting „Het Wees huis", terwijl hij bovendien al 45 jaar lang actief is ln het kerkelijke jeugdwerk, waarvan hij thans nog het financiële beheer voert. In de laatste jaren van dc bezet ting trad de heer De Mooy op als voedselcommissaris voor Noordwijk en omstreken. Wat hij gedaan heeft aan persoon lijke hulp, is zeer veel, maar de ju bilaris iemand, die uit principe geen ophef over zijn werk wil. Juist daarom is hij metterdaad „erebur ger van Noordwijk". Regen van verdachtmakingen en onivare beschuldigingen Republikeinen zijn mistroostig Het gaat bepaald niet opwindend toe in de laatste week van de Ameri kaanse verkiezingscampagne. Welis waar reizen de vier top-kandidaten, Johnson, Goldwater Humphrey en Miller, nog steeds door het hele land, sprekend, handenschuddend, baby's zoenend en elkaar over en weer be ledigend, maar van oen werkelijke pittige strijd op enig niveau is geen sprake. Dat komt wellicht ook door dat do kansen op een overwinning van de Republikein Goldwater zo mi nimaal lijken, dat niemand zelfs meer aan de mogelijkheid ervan ge looft. Zelfs de meest overtuigende Parlementaire strijd ontbrandt volgende week (Van onze correspondent in Londen) Nu in het Lagerhuis de grote parlementaire strijd met de op een meerderheid van vier zetels steunende Labourregering als koorddanser - volgende week gaat ontbranden, heeft de con servatieve oppositie zich in slag orde opgesteld. Macleod, die destijds weigerde als minister onder Sir Alec-Douglas Ho me te dienen (uit protest tegen het voorwereldlijke gekonkel bij diens herbenoeming tot premier) is thans opgenomen in diens conservatieve „schaduw-kabinet", zoals hier de frontlinie van de oppositie heet. t was de grootste verrassing van de nieuwe werkverdeling van het conservatieve team. Macleod, een met een forse persoonlijkheid en een indringend redenaar, zal moeten optreden als de sterkste To ry-buffer tegen Labours plan om de staalindustrie opnieuw te nationali- i. De eerste keer gebeurde dit in 1950 door de uitermate verzwakte Labourregering. De maatregel werd onmiddellijk door de conservatieven, die in '51 de macht overnamen, on gedaan gemaakt, hoewel de ONT-na- tionalisering thans nog niet hele maal voltooid is. Macleod moet ook de onder de conservatieven begonnen drastische kortwieking van het veel t« omvang rijke, uit de Victoriaanse tijd dag tekenende Britse spoorwegnet trach ten te redden. Uit de „wildernis" kwam tevens terug de felle, principiële Enoch Po well (eens hoogleraar in het Grieks) die gelijk met Macleod uit de Tory- regering trad. Frans en Fiet Koster gaan op grote toneel Niet meer op een kruk aan de bar in café chantant „Adam en Eva" in Haarlem, maar met zijn vrouw Fiet Koster op het grote toneel, dat is wat Frans Koster wil en in het komende seizoen ook gaat doen. Het café-chantant in Haarlem blijft wel in zijn bezit, maar er komt een plaatsvervanger, die de zaak on der dezelfde naam een meer commer ciële opzet gaat geven. Waarschijn lijk wordt het een café-dansant. Met het repertoire dat Frans en Fiet Koster op het ogenblik hebben, gaan ze het komende seizoen eerst nog in het land in verscheidene schouw burgen optreden. Voorts staan er nog acht radio-uitzendingen uit het Haarlemse café op het programma. Fiet Koster zal bovendien volgend jaar elke maand een zondagmiddag met De Zaaiers als zangeres optreden. In het voorjaar 1965, waarschijnlijk juni, hopen Frans en Fiet Koster met nog een te engageren cabaretier en driemansshow op het grote toneel te staan. Hij wil dan o.m. pa rodieën gaan geven niet alleen op Nederlandse, maar ook op bepaalde toestanden in het buitenland. De belangrijkste figuur die Sir Alec thans in de kou laat staan, is de ook in eigen kring onpopulaire vroegere minister van Binnenlandse Zaken Henry Brooke. Sir Alec wenst de latere beslissing over zijn opvol ger als partijleider zoveel mogeljjk open te laten. Vandaar dat hjj op zettelijk vaag is gebleven over zijn directe plaatsvervanger. Het gaat voorlopig tussen de ex-kanselier Maudling, die de beste kans maakt, en Edward Heath, de voorvechter van Engelands aansluiting van de EEG. De laatste kreeg de leiding van de commissie belast met de uitstippe- ling van de toekomstige partijpoli tiek. Verder zal hij als woordvoerder optreden voor de economische poli tiek. Butler die de leiding van de po litieke studiegroep heeft verloren, blijft in de conservatieve topploeg als woordvoefder voor de buitenland se politiek. Ook op de lfjst van de prominen ten staat de jeugdige, bektvame en vooruitstrevende Sir Edward Boyle, oud-minister van Onderwijs. De rus teloze Ernest Marples, de van ener gie blakende transportminister, wordt de schaduw van Frank Cou sins, de minister van Technologie. De oppositie zal zich meteen krach tig laten gelden, maar onstuimige aanvallen op de nieuwe regering zul len moeten wachten tot later. Sir Alec heeft het Engelse volk gister avond over de radio toegesproken over de taak van de oppositie. Douwe Egberts NV blijft procederen tegen prijsbrekers De lange reeks korte gedingen, die de N.V. Douwe Egberts de laatste tijd aanhangig heeft gemaakt tegen af nemers, die haar produkten onder de vastgestelde prijs verkopen, is weder om verlengd. Gisteren diende voor de president van de rechtbank in Am sterdam, nir. U. W. H. Stheeman, een kort geding tegen de Amsterdamse marktkoopman J. F. Hermsen, die op do Albert Cuyp-markt poederkoffie onder de door eiser vastgestelde prijs had verkocht. Douwe Egberts eiste stopzetting daarvan op straffe van een dwangsom fan f250 per overtre ding. Tegenover mr. Stheeman ver klaarde de marktkoopman: „Ik ben 'ermee opgehouden nog langer arti kelen van Douwe Egberts te verko pen. Er zyn ook fabrieken, die geen prijzen vaststellen. En nog andere firma's die wel prijzen vaststellen, maar bij overtreding niet tot een ge rechtelijke vervolging overgaan". Intussen ls de 56-jarige Amster damse marktkoopman Pieter den Bosch, die sinds 20 oktober in het hoofdstedelijk huis van bewaring werd gegijzeld, weer op vrije voeten. Ook hij had Douwe Egberts-produk ten onder de vastgestelde prijs ver kocht. Douwe Egberts heeft de gijze ling gisteren doen opheffen onder de toezegging van de koopman, dat hij de produkten in het vervolg „op prijs" van de hand zal doen. 99 Volgens het in Djakarta verschR- De slotzin nende dagblad Warta Bakti heeft volgens de mededeling van de heer president Soekarno gisteren ver- Wijarto, als volgt: „Dit document klaard, dat hij niet van plan is als mag worden gebruikt om het oordeel president van Indonesië af te treden, te weerleggen als zou Soekarno een In antwoord op een vraag van de bolwerk tegen het communisme zijn" hoofdredacteur van het blad naar i De Indonesische ambassaderaad aanleiding van berichten uit Koeala ziet verband tussen dit document en Loempoer over een spoedig aftreden, de gewraakte persberichten die ken- goe- nel ijk de wereld zijn ingezonden, nu een Indonesische delegatie in Neder, land is om te spreken over econo mische samenwerking tussen Neder land en Indonesië". aanhangers van de conservatieve se nator uit Arizona geven nu toe. dat zij hun man vrijwel geen kans geven het Witte Huis te bereiken. Goldwater zelf noemde dezer da gen in New York zijn eventuele over winning al „de opzienbarendste po litieke gebeurtenis van de eeuw". Ook de kranten, die de Republi keinse kandidaat steunen, hebben de moed opgegeven. Reden voor de mistroostigheid in het Republikeinse kamp zijn de re sultaten van de opiniepeilingen. Zo wel de beroemde bureaus van dr. weest. Genoemde delen der Verenig de Staten staan daarom het meest in het centrum der belangstelling der kandidaten. Grote demonstraties zijn er georganiseerd voor de laatste dagen: optochten, speeches, parades, massa- eenkomsten en televisieprogramma's, zoals dat nu eenmaal traditie is in Amerika. Het ziet er evenwel niet naar uit dat een van de kandidaten van dit jaar ook maar in de buurt zal komen van het verkiezingscam pagne-record van William Jennings Bryan in 1396, die in totaal 596 spee ches hield, met als hoogtepunt 24 op gü Laag w niveau Men is het er algemeen over eens dat de strijd van dit jaar wel een record heeft bereikt wat betreft het Gallup en Louis Harris alsook de lage niveau van de campagne. Zcl- eigen peilingen van de twee politieke j den, zo zeggen kenners van het Ame- partijen komen tot het resultaat, dat rikaanse politieke leven, heeft het de populariteit van senator Goldwa- ZOzeer beledigingen, verdachtmakin- ter eerder af- dan toeneemt, terwyl i gen en onware beschuldigingen ge- de aanhang van president Johnson i regend als dit jaar. Zelden ook zou betrekkelijk stabiel blijft. Ook al zijn j er zo gehamerd zijn op niet veel er kleine verschillen tussen de uit- terzake doende bijverschijnselen en komsten van de opiniepeilingsinstitu- zo weinig op de werkelijke politieke ten, er bestaat geen twijfel aan dat denkbeelden als ditmaal. Johnson rond 20 procent voor ligt op de senator, een voorsprong, die uniek is in de geschiedenis der Ame rikaanse verkiezings-opiniepeilingen. Mocht daarom ditmaal ondanks al les Barry Goldwater de verkiezingen toch winnen, dan betekent dat zon der twijfel het voorlopige einde van het prestige der opiniepeilingen in het algemeen en het einde van de thans gebruikte peilingsmethoden in het bijzonder. De Republikeinse partijmannen, die uit hoofde van hun functie nog steeds aan een overwinning van hun senator geloven, denken dat de Re publikeinse top-kandidaten in elk ge val in alle zuidelijke staten zullen winnen en dat zij daarnaast prima kansen hebben in het westen, in Ca- lifornië en in Illinois en Ohio, waar het conservatieve en isolationalis- tische sentiment altijd sterk is ge- PARIJS LAAT DE „EEG" NIET SPRINGEN Daarbij valt de blaam Goldwater als op president Johnson. De eerste mag n.l. niet veel anders gedaan hebben dan Johnsons dubi euze kanten aan de kaak stellen, dat neemt niet weg dat de tweede daarop heeft gereageerd met even weinig fraaie aanduidingen, zoals dat Goldwater een onverantwoordelijke wildeman zou zijn, die als president niets liever zou doen met atoom bommen zwaaien. En dit is, op zijn zachtst gezegd, een verdraaiing van feiten. Maar Amerikaanse verkiezings campagnes hebben nu eenmaal de neiging alle nadruk te leggen op niet ter zake doende bijzonderheden. Dat stamt al uit de eerste helft van de vorige eeuw, toen de partijen tijdens de race tussen Harrison en Van Buren in 1840 merkten, dat politieke denkbeelden bij het grote publiek niet aansloegen, waarna ze overgin gen tot de kleurige hoedjes, de vuur werkdemonstraties, de opgedirkte meisjes en de nosensicale slagzin nen, die sindsdien onafscheidelijk zijn van een Amerikaanse verkie zingscampagne. f rer Nobelprijswinnaars, wier namen gisteren bekend werden gemaakt. Van links naar rechts prof. Dorothy Crowfoot-Hodg- kin van de Universiteit van Ox ford (Engeland)die de prijs voor scheikunde verwierf, de Russen Alexander Protjokrow en Nikolai Basow en de Ameri kaan Charles Townes, die ge drieën de prijs voor natuurkunde delen. Noord-Vietnam beschuldigt VS van aanvallen Het Noordvietnamese ministerie an Buitenlandse Zaken heeft gis- eren een verklaring uitgegeven •aarin wordt gezegd dat Amerikaan- e vliegtuigen en schepen woensdag N'oordvietnamees gebied hebben ge bombardeerd en beschoten, zo meldt het persbureau Nieuw China uit Ha- In de verklaring wordt gezegd, dat Amerikaanse straalvliegtuigen en T-28 bommenwerpers, komen uit de richting van Laos. woensdag de grenspost Tsjoe Lo in de provincie Kwoeang Binh hebben gebombar deerd en met raketten beschoten en dat later „drie marinevaartuigen van de Verenigde Staten en hun agen ten", komende uit Zuid-Vietnam, de Noordvietnamese territoriale wate ren hebben geschonden en-de kusten van de provincie Kwoeang Binh heb ben beschoten. De verklaring spreekt van „onbe schaamde agressiedaden", die ernsti ge schendingen vormen van de Ge- neefse overeenkomsten van 1954 over Vietnam en de overeenkomsten van Genève van 1962 over Laos. Volgens het Noordvietnamese ministerie was het eerste incident woensdagmorgen om tien uur pl. tijd en het tweede om elf uur 's avonds gebeurd. In de verklaring wordt met kracht gepro testeerd tegen de „provocatiedaden van de VS en hun agenten tegen de democratische republiek Vietnam" en „onverwijlde stopzetting van der gelijke avonturen" geëist. De Amerikaanse ministeries van Buitenlandse Zaken en Defensie deelden later mee, dat geen enkel Amerikaans vliegtuig of schip heeft deelgenomen aan een aanval op Noordvi etna mees gebied. Brusselse correspondent) (Van on België's vice-premier en minister van Buitenlandse Zaken, de socialist Paul-Henri Spaak, schijnt op het ogenblik opnieuw „Minister Europe" te zijn, zoals hij in vroeger jaren zo vaak is genoemd. Gisteren was hu in Parijs, waar hij zowel met minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, met premier Pompidou als met generaal De Gaulle heeft gesproken. Gisteravond was hij terug in Brussel om te di neren met de Russische vice-premier Roednew en aan het einde van de volgende week zal hij in New York met Oe Thant en in Washington met de oude en vermoedelijk tegelijk nieuwe machthebbers van gedach ten gaan wisselen. Op 11 en 12 no vember zal hij dan naar alle waar schijnlijkheid na een bezoek aan Bonn, terugzijn in Brussel om daar de ministerraad van de EEG bij tc wonen. zijn Spaak heeft voor zijn doen bezoek aan De Gaulle vrij v gelaten. Is het Franse optreden, z< het document luidt, I vr°e2 bluf te be- schouwen? Antwoord: Neen. Het De geruchten over een aanstaand aftreden of aanstaande val van pre sident Soekarno maken deel uit van de zenuwoorlog van Groot-Brittan- nië tegen Indonesië, aldus de mening van de ambassaderaad voor de voor lichting van de Indonesische ambas sade in Den Haag, do heer Wijarto. Hfj zei dit gisteravond in antwoord op een vraag over de geruchten. Hij voegde eraan toe begin augus tus een document van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken te hebben gelezen, waarin wordt gezegd dat de PKI (de communistische par tij) de motor is van de beweging tot „verplettering" van Maleisië. Presi dent Soekarno zou zich niet kunnen-, losmaken van de druk van de PKI. Dit document is gedateerd 15 juni 1964. Het werd toegezonden aan een aantal Britse ambassades en ook aan het ministerie van Oorlog en dat van Koloniën. RIJNSBURG Tuinbouw en Plantkunde over bloemenexposities De afdeling Rijnsburg van de Kon. Ned. Maatschappü voor Tuinbouw en Plantkunde houdt dinsdag 10 novem ber, 's avonds acht uur, een bijeen komst in „Flora". De heer A. Bakker, hoofdassistent A bij het Rijkstuinbouwconsulent in Aalsmeer, zal vertellen over de grote internationale bloemententoonstellin gen, die de laatste jaren in verschil lende Europese steden zijn gehouden en waaraan Nederland heeft deelge nomen. Hij zal deze lezing verluchten met fraaie kleurendia's. In de eerste week van novem- duidelijke en ernstige waarschu- her hoopt men de eerste patiën- wing. Frankrijk heeft er geen enkel ten te kunnen opnemen in de belang bij de EEG uit elkaar te laten oostelijke vleugel (links op de vallen evenmin als het. er belang bij heeft de NAVO te laten springen foto) van het meuwe vademt- Trouwens men kan de situatie in j Europa niet meer losmaken van de j NAVO. Er is thans zeker geen crisis in Europa, maai* we zijn wel in een slop terechtgekomen en we moeten proberen daar uit te geraken. Gene raal De Gaulle heeft zeker begrip voor Europa. Spaak gaf tenslotte nog als zijn mening dat Frankrijk geen ultima tum had gesteld, maar dat het zeker wel plannen die eventueel ter ver vanging zouden kunnen dienen van de niet totstand gekomen EEG-land- bouwpolitiek, graag zou willen zien. I Men kan eruit afleiden dat de in- I druk. die Spaak van zijn gesprek in Parijs heeft gekregen, er vooral op wijst dat Frankrijk in elk geval die gemeenschappelijke landbouwpo litiek wenst. Dat dit zo zou zijn, lag voor de hand na de moeilijk heden van Pisani met zijn boeren. De vraag blijkt nu maar of Frank rijk bereid zal blijken iets te stellen tegenover de bereidheid van de vijf, Parijs in dat opzicht ter wille te zijn. Ook dat zal vermoedelijk wel niet voor half of zelfs voor eind novem ber blijken. sche ziekenhuis van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Deze maquette toont het gehele com plex. dat eerst over geruime tijd voltooid zal zijn. Ruim 12.000 woningen zijn in het eerste halfjaar van 1964 méér gereed gekomen. dan ln het eerste halfjaar van 1963. Er werden de eerste zes maan den van dit jaar 42.111 woningen gebouwd, tegen 30.066 woningen in de zelfde periode vorig jaar. E rwerd dit jaar (tot 1 juli) een begin gemaakt met de bouvy van 53.081 woningen (vorig jaar 43.060). Van de 42.111 gereedgekomen wo ningen, behoren er 16.262 tot de cate gorie woningwetwoningen; 22.510 huizen werden gebouwd in opdracht van particulieren. Het aantal klaar gekomen woningen waarvoor geen fi nanciële steun van het Rijk werd ge vraagd, bedroeg 13.980. Er kwamen 5.342 systeemwoningen gereed. Op 1 juli 1964 waren er 147.159 woningen in aanbouw, tegen 135.225 op 1 juli 1963. De woningvoorraad verminderde ste helft van dit jaar met 7.157. Er werden 1.521 onbewoonbaar verklaar de huizen ontruimd, maar eind juni 1964 bleken toch nog 7.604 onbewoon baar verklaarde woningen te worden bewoond. Het aantal werknemers in de bouw nam van medio 1963 tot medio 1964 met 9.000 man toe tot 144.200. Van dit aantal werken er 4.800 arbeiders in de woningbouw. Deze cijfzrs zijn bekendgemaakt door het ministerie van Volkshuis- (door om. afbraak, brand) in de eer- vesting en Bouwnijverheid.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13