„Gastro is een intelligente figuur PA B.B. EN DE PAPPERAZI: BOEIENDE DOCUMENTAIRE Stuk van Hans Keuls toneelmatig verfilmd iSico van Vliet: MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE AGENDA LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 29 OKTOBER 1964 L.D. OVER RADIO ÉN T VL D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. (Van onze radio- en t.v.-medewerker) „Mal Informado" zei Fidel Castro tegen Nico van Vliet, toen hij hem een en ander vroeg over zijn financiële steun aan Venezuela en Brits Guyana. Mal Informado hij was fout voorgelicht, vond Castro. „Het is natuurlijk een leugen als Castro zegt geen enkele bemoeienis te hebben met Venezuela en Brits Guyana, maar hij kan zichzelf toch moeilijk van agressie beschuldigen. Ik kan bewijzen, dat ik niet in Mal Informado ben en ik zal het ook laten zien in de volgende aflevering van „Ooggetuigen" Mal informado vanavond op t.v. Temidden van slierten, zestienmil- limeterfilm en geluidsbanden, met de benen op een hoek van de montage tafel, zit Nico van Vliet te vertellen over zijn reis van twee en een halve maand, die hij deze zomer samen met cameraman Didier van Koeken- berg door Cuba, de Nederlandse An tillen, Brits Guyana en Suriname maakte. NICO VAN VLIET „We zijn ook in Trinidad geweest. Twee dagen, onze enige vrije dagen. Maar toen hebben wij het er ook uitgebreid van genomen. We logeer den in het Hiltonhotel, waar 's avonds aan de rand van het zwembad een band speelde, hoela- hoela-meisjes dansten en waar elke avond bij maneschijn een barbecue werd georganiseerd. Kortom, één groot feest, die twee dagen. Iedereen denkt dat zo'n reis een vakantie tripje is. Het is ook wel fijn, maar vergeet niet, dat er vier films van bijna een half uur moeten uitkomen". „Losvast" Nico van Vliet werkt thans als „losvaste" medewerker bij de N.C.R.V. Zijn contact met deze Scheiding „In Brits-Guyana heerst een uit gesproken rassenstrijd tussen de Creolen en de Hindoestanen. In Su riname is er sprake van een sterke scheiding tussen beide groepen. Al leen op politiek terrein hebben zij elkaar daar gevonden. In het derde programma van „Ooggetuige" wil ik dan ook met diverse figuren uit Brits Guyana en Suriname gaan pra ten over die verschillen. De vierde uitzending gaat over Suriname in zijn verhouding tot Nederland. De indruk die ik over de politieke verhoudingen in Cuba en buurlan den en in Suriname vormde uit be richten in de kranten, bleek geheel met de werkelijkheid overeen te ko men. Ik heb gewoon door veel kran ten te lezen is mijn stoel in mijn woonboot in Loenen de zwakke scha kels in de verhouding tussen die lan den kunnen ontdekken. En dat vind ik een groot compliment voor de we reld journalistiek. Mal Informado komt vanavond om 20.55 uur op Nederland-1. ivie jam koopt wil fruit tproeven NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER huishoudjam 85 ct. tot 1.10; extra Jam 1.40 Beschaamd Burgemeester David son van de Engelse plaats High Wy combe heeft gezegd het in zijn gemeen te bijeengebrachte geld zich schaamt dat het i is. „Ik zou me voor een gemeente als High Wycombe met 54.000 inwoners moeten schamen een dergelijk bedrag over te maken aan de voor het fonds (de burgemeester den), aldus Davidson Nederland 2 lijkt een vergaarbak te worden voor uitnemende rataplan, de buitenlandse documentaires en reportages. De AVRO liet er gis teren twee zien. De reportage over ,,B.B. en de papparazi" ont leende zijn waarde voornamelijk aan Brigitte Bardot, die steeds mooier wordt. Jacques Rozier, die kortgeleden debuteerde met een soort spontaan gefilmde speelfilm .Adieu Philippine", had naar twee kanten tegelijk gefilmd: naar die van Brigitte, en naar die van haar tegenstrevers, de Italiaanse sensatiefotografen. Hij bleek nauwelijks een keuze te hebben kunnen maken tussen beide fron ten, waardoor zijn reportage wat halfslachtigs kreeg. Maar Brigitte vergoedde veel. Na B.B. kregen we van leacock, van wie we eerder al de onvergete lijke domumentaire „Frimary" te zien kregen, over de verkiezings strijd tussen Kennedy en Humphrey, een document te zien over de Fisher- vijf ling in Amerika, de derde vijf- ling in de wereldgeschiedenis die voltallig het levenslicht heeft aan schouwd. Uiteraard vergenoegde Leacock zich niet met vertederende prentjes van de borelingskens zelf (die kwamen er nauwelijks aan te pas), maar hy filmde de soesa, de (Van een onzer verslaggevers) „Plantage Tamarinde" Is als film en tegenvaller geworden. Na „Alle nan" van Bert Haanstra en „Men en van morgen" van Kees Brusse varen onze verwachtingen van deze roep dateert nog uit de jaren '53 nieuwe Nederlandse film nogal hoog '56 toen Van Vliet optrad als corres- gespannen. pondent in Nieuw-Guinea. Hij j Misschien niet helemaal terecht, werkte na zijn terugkeer in Neder- j Want zowel Haanstra's met de ver- land vervolgens bij de radio nieuws- j borgen camera geschoten vriendelijk dienst, bij de Wereldomroep, bij het menselijk document als Brusses fil- filmjournaal „Spiegel van Holland" mische neerslag van gesprekken met Daar heb ik filmen geleerd" jongeren horen eigenlijk thuis in het en bij de A.V.R.O.-reportagedienst. genre, waarin Nederlandse cineasten Tijdens zijn A.V.R.O.-tyd kreeg hij j als zo vaak lauweren hebben geoogst een studiebeurs voor Amerika. j nX de documentaire. „Plantage Ta- „Castro", zegt Van Vliet, „is een marinde" daarentegen is een speel- figuur voor Cuba en Zuid Amerika. Hij heeft een hele hoop dingen rechtgezet. Hij heeft onder andere het analfabetisme bestreden. Toch is de helft van zijn onderdanen ongelukkig en dat deel trekt weg. film. Bovendien is deze rolprent naar het gelijknamige toneelstuk van Hans Keuls geen volbloed Nederlandse pro- duktie. De Nieuwzeelander Michael Als de man zich met zijn eigen land Forlong voerde de regie. Hi] is daar- bezig houdt gaat alles vrij goed. bij nauwelijks verder gekomen dan Maar zodra hij zich gaat bemoeien een cinematografische registratie met zijn buurlanden, gaat Stempel „Ik heb twee uur lang met Castro gesproken, waarvan overigens maar esn half uur interview tijd was. Die overige anderhalf uur hebben wy on der andere over ons land gesproken. Hy is erg geintresseerd in Neder land. Hy wil kippen, koeien en ma chines van ons kopen. Castro is wer kelijk een boeiende intelligente fi guur, maar het is zo jammer dat hij het stempel van communist op zich heeft genomen. Soekarno en Nasser doen het allemaal veel slimmer. Zij noemen zich neutralisten". „In het tweede programma pro beer ik het voor en het tegen van Castro en de invloed die hij in zijn buurlanden heeft, te laten zien. Aan het eind van deze film breng ik de figuur van Bruma, één van de lei ders van Suriname, naar voren. Een communist, noemen sommigen hem. Dat is niet waar. Hy is een vurig nationalist. Maar de ellende met dit soort mensen is, dat als je ze per ongeluk de verkeerde kant uitduwt, zij een richting gaan kiezen die meestal juist verkeerd is". (Advertentie) HUISORGEL ^éérst horen, zien en zélf bespelenl Vraag folder. Prijs v.a. 3450.- het toneelstuk, dat vier jaar geleden prijkte op het repertoire van de To neelgroep Theater. Zelfs het feit, dat de buitenopnamen plaats hadden daar, het verhaal zioh afspeelt, n.l. op Curacao, heeft er weinig toe kun- bijdragen, dat de film een ander, meer filmisch gezicht heeft ge kregen. Ondergeschikt Miohael Forlong heeft zijn weinig geïnspireerde beelden geheel onder geschikt gelaten aan de dialoog. De geschiedenis voltrekt zich voorname lijk door woorden. Vooral door zijn tlatingen leren wij de oude geiten fokker kennen, die in het verleden jj ven stilstaan en de evolutie op het eiland niet heeft kunnen en wil len volgen. Wanneer zijn dochter haar liefde bekent voor een kleurling, ver jaagt hij deze met barse woorden van zijn erf. Ook al gaan de jongelui him eigen weg en volgen zij de ingevingen hun hart, de oude plantagebe zitter blijft verstard in zijn vooroor delen. Pas wanneer hij alleen ach tergebleven wordt geveld door een zware ziekte, komt hij tot inkeer en verzamelt zijn kroost weer om zich heen. Het Is vooral in de vaak moei lijk verstaanbare dialoog, dat wij dat alles zien ontwikkelen. Het is voor alles gefilmd toneel gebleven. ersialisering in half goedwillende feestelijkheid die rond deze bijzondere geboorte werd opgetrokken. Een boeiend werkstuk, al verbleekte „Primary" er niet bij. Stadhuis op stelten: hetzelfde A.s. zondag reeds kunnen we 't 12- I de deel in de derde serie van „Stad huis op stelten" tegemoet zien. De titel: „Met volle kracht vooruit", schetst de nieuwe stadhuispolitiek van de K.R.O. die deze deze serie zo gauw mogelijk wil afwerken. De enige nieuwe verwikkeling in de elf de aflevering van gisteravond, was het optreden van Johan Kaart, die met gemak liet invoegen en de spel- trant van het hele stadhuis. De tweede serie van „stadhuis op stel ten" was zichbaar beter dan de eer ste. Het heeft er de schijn van dat deze serie niets meer verschilt van de tweede. Schrijver Hans Keuls en regisseur Frans 't Hoen hebben blijkbaar besloten de motor verder stationair te laten draaien. Scheps: zonder omwegen „Brandpunt" had twee „rebellen" uit de Tweede Kamer, de heren Scheps en van Aarden, voor de ca mera gehaald. „De Kamer", zo zei de heer Scheps, „heeft zelfs koningen tot de orde geroepen, zij zal het ook de minister doen". Op voorwaarde dat de minister (Toxopeus) de wil van de Kamer zal uitvoeren, mocht hij I van do heer Scheps aanblyven. De I heer Scheps is een figuur die het I goed doet op het scherm. Zijn kracht I is, dat hij de dingen zonder omwegen stelt. In de oorlog had hij de ge- I woonto zijn artikel in de illegale bla den heel eenvoudig te ondertekenen met Scheps. Chinezen interessant „Brandpunt" wijdde ook nog een ueressante reportage aan de emi gratie-stop waaronder de Chinezen te lijden hebben. By uitzondering is onlangs een Chinees uit Hongkong toestemming verleend zich in ons Hoofdrollen Dit mede door de centrale figuur, die door Albert van Dalsum gestalte heeft gekregen. Deze 75-jarige groot meester van het Nederlandse toneel is in zijn formidabele carrière zo met de planken gegroeid, dat hij zich daarvan ook voor de camera's niet kon losmaken. Ook in de jeugdige hoofdrolvertolkers heeft Forlong z(jn film'sche mtenties niet kunnen Verlaten en berooid zoekt Al- bert van Dalsum (in de film Plantage Tamarinde"troost bij de drank. Bronwyn van Hensbergen, de char mante blonde dochter van Elise Hoo- mans en Lo van Hensbergen, mag dan twee jaren achtereen de eerste prijs op de intersoholaire toneelmani festatie van middelbare scholen heb ben gewonnen de appel valt niet ver van de boom maar Forlong heeft haar voor het 'onbarmhartige oog van de camera's niet tot een ac trice kunnen vormen, die de zwaar te van haar moeilijke keus tussen va der en donkere geliefde tastbaar kon maken. En artistiek gezien kon zij zioh ook niet optrekken aan Jack Mon- kau (broer van de zanger-acteur Ma- rius Monkau), die met deze eerste grote rol zijn liefste wens om bij film en toneel te komen in vervulling zag gaan. Alles bij elkaar is het geen impo nerend produkt geworden, dat For long heeft gemaakt van het op zich zelf toch intrigerende scenario van Hans Keuls, die zelf de produktie leidde. Elly van Stekelenburg en Paul Storm spelen aardige bijrollen als in. landse bedienden. De (goede) muziek is van Melle Weersma. Luc van Gent tekent voor de dialoogregie. Voor de - fotograf'e is Prosper Dekeukeleire verant vvoordely k. De Nederlandse toneelschrijver Herman Heyermans werd 100 jaar geleden geboren en is 40 jaar geleden gestorven. ïn dit herdenkingsjaar eert de NCRV vanavond deze auteur met de uitzending van twee van zijn 19 eenacters, „Het Kind" en „Brief in schemer". Heyermans was evenals Her man Gorter en Henriette Ro land Holst een vurig socialist. Hij heeft dan ook zijn gehele schrijversschap aan het socia lisme ten dienste gesteld. Daarbij was hij anti-milita rist, wat duidelijk in de per soon van de blinde moeder in „Brief in schemer" tot uiting komt. Blindheid is zowel in „Het Kind" als in „Brief in schemer" het hoofdmotief. Het blindgeboren kind van een doktersechtpaar is de tragi sche hoofdpersoon in de eerste, eenacter. In het tweede stuk dicteert een oude blinde moe der aan haar eveneens bejaar de buurman een brief voor haar zoon die gemobiliseerd is. Heyermans schreef deze door zijn eenvoud en echtheid ont roerende oogstmaandschets zoals hij het zelf in de onder titel aangeeft,' in augustus 1914. Esther de Boer-van Rijk speelde voor het eerst de rol van de blinde moeder. Twee groten van ons hedendaags to neel, Ank van der Moer en Han Bentz van den Berg, ver tolken thans de rollen van „de blinde" en „de ziende". De re gie is van Gerard Rekers. Zondag 1 november brengt de KRO-televisie in de zendtijd van het RKK via Nederland 1 voor de eerste maal een mis uit Studio Irene in Bussum. Vanaf deze datum zullen de kijkers iedere veertien dagen de mis op de televisie kunnen meevieren. Eenmaal in de maand brengt de KRO een hoogmis uit een parochiekerk ergens in het land en eenmaal een stille mis" uit de Irene-studio in Bussum. acht personen, onder drie functionarissen partij, ter dood de algemene verkiezingen. I!IIII!III!I!IIIUI!III!IIIIIIIIII!IIIIIIIIII!IIIII!IIIIIUIIII|IIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIII EERSTE NET NCRV EE 19.30 uur 19.35 uur 20.00 uur 20.20 uur 20.25 uur 20.55 uur 21.20 uur 22.30 uur 22.40 uur Barend de Beer, voor de jeugd Filmkader NTS-journaal Pa Pinkelman en tante Pollewop Attentie, actualiteiten Mal informado, reportage over Castro's Invloed Vyftig jaar later, twee éénakters van Heyermans Bedekt gelaat, kerkelijk programma NTS-journaal TWEEDE NET VARA H 20.00 uur NTS-journaal EE 20.01 uur De Lucy show EE 20.25 uur Mijns inziens, kunst en actualiteiten 20.55 uur East side, West side, sociaal werk In New York 21.45 uur Achter het nieuws, actualiteiten. TV NOORDZEE 18.30 uur Mr. Ed de held, voor de jeugd 18.59 uur Popeye, tekenfilm 19.06 uur Wist u dat?, pop. wetensch. programma 19.22 uur Victory at sea, oorlogsdocumentaire 22.00 uur Krimlnalmuseum: „Stille getuige". lillllll!l!!ll|i|||lllll!!Ullllllllllillllllllllll!lllllfllll!llllflll!lllllllllll!ll!llllllllll!lll!lllllllllllllll!llllllllllllllillllM Radio krant. 8.00 Nws. 8.15 Lichte ork.muz. 8.30 Walsmuz. 8.40 Licht instr. kwln- waarheid, godsd. 11.15 Voor oudere luis teraars. 12.00 Licht 13.55 Draaiorgelmuz. 14.05 Kin- gedichten. 15.( oolllederen. 14.25 z. 14.45 Voordr. Moderne kamer- - wlnterzorgen in de de middelbare 18.30 Fanfare-ork. 18.50 Regerlngsuitz. Mens en samenleving. Perspectief vooi Zeeland. Spreker: drs. KI. Laan Stichting Zeeland. 19.00 Nws. praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Van horen zeggen en zingen. 19.35 Van i vrijsters: Ned. folkloristische 21.20 Alledaags gelove het op staat, lezing. 21.35 Toonkamer: veertiendaags muz.tljdschrlft in klank. 22.30 Nws. 22.40 Wijd als de wereld: Internationale oriëntatie ln kerk, zen ding en oecumene. 23.00 Klass. liederen met comm. 23.40 Kerkorgelmuz. 23.55- 24.00 Nws. JflIcubünUjue^ PETROLEUM CONVECTOR f. 98.- Geeft dag en nacht heerlijke warmte. Brandt veilig, zuinig en reukloos... 24 uur achtereen. Ideaal als bijverwarming in het vóór- en naseizoen. Gemakkelijk verplaatsbaar. VEILIG.... ZUINIG.... DUURZAAM! land te vestigen. Over de hechte ge meenschap die de 2.000, in Amster dam wonende Chinezen vormen, zei hoofdcommissaris van politie M. Mo lenkamp niets dan bijzonder gunsti ge ervaringen te hebben. Anderzijds mogen de Chinezen ook niet klagen, omdat de politie van hen het een en ander door de vingers ziet, zoals het bestaan van opium-kits voor opium schuivers. 's-Lans wijs, 's-landseer. De vrees dat Nederland door com munistische Chinezen geïnfiltreerd zou worden, ligt blijkbaar ten grond slag aan de emigratiestop die voor hen geldt. BINNENLAND d laat beide bestuurders, een in- ;r van Amsterdam en een van Utrecht, om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de 53-Jarige heer J 19-Ja- 'g uitwijkmanoeuvre rlge plaats bij een van de automobilisten. De auto's werden vernield. Voor behoud draadomroep Het landelijke comité „Draadomroep" heeft zich in een adres tot de leden de Tweede Kamer gewend om uit drukking te geven aan haar bezorgd heid, dat de culturele waarde van de draadomroep door de regering wordt onderschat. Op 17 dec. komt de op- e Tweede Kamer. Voordien denkt het comité een zeer groot aan heffing in kt het i adhesiebetuigingen teld van aangeslotenen bij de draad omroep. Alleen het aantonen grote aantal luisteraars naar de draad omroep zou de minister ertoe kunnen bewegen zijn voornemen tot opheffing van de draadomroep te herzien. BoerderU voor gulden In hotel 't Kromhout in Brummen ls ten over staan van notaris W. Boogman Ingezet een woonhuis met bedrijlsgebouwen ter grootte van 25 are. ten verzoeke van de Stichting Beheer Landbouwgronden. Het werd ingezet op f 1.—Er zijn nl. bezwarende bepalingen gemaakt dat niemand zich eraan durft te wagen. Er mag geen agrarische bestemming aan worden gegeven en er mag geen bedrijf m< Winkel uitgebran kwartier 1 petroleum- van de Zv_.HBH ln Rotterdam-Noord uitgebrand. uitgeoefend. Binnen gisteravond een zaak D felheid gejaagd door gas. dat na ontploffingen uit flessen stroomde. Het mag een wonder heten dat het boven de zaak gelegen woonhuis kon worden gespaard. De filiaalhouder, J. Gertenaar, liep ernstige brandwonden aan gezicht en een ziekenhuis op gen- De de brand kon worden vastgesteld. De brand' heeft met acht stralen bijzonder snel ingegrepen. De schade is nog niet be kend. Tram Amsterdam duurder Met 28 verhogen. Deze verhoging in dat een tram- of bus- overstapbevoegdheid veertig -- i vierrittenkaart Zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiter lijk ter post moet zijn bezorgd, staan, haakjes, achter - rlentes (3/11 Frlso (4/11); 1); Rav'nanger 5/11)K< Canada Chill: Wiesbaden (1/ (4/11); Indonesië: Es: nla, Oeganda, Tanganjlka: Pierre Lot! (1/11); Ned. Antillen: Chiron (3/11); Nieuw-Zeeland: Rijndam (4/11); Suri name: Nordica (4/11)V.S. van Ame rika: Kerkedljk (4/11); Z.-Afrika (Rep.) m.l.v. Z.W.-AfrikaPendennis Castle (1/11), Sloterkerk (4/11). Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. BUITENLAND EEG—TurkUe Het op 12 septem ber ln Ankara ondertekende associatie verdrag tussen Turkije en de EEG zal op 1 december ln werking treden. Het een overgangs oogde douane-unie. Oorlogsmisdadigers De meerder heid van het Westdultse volk wil, dat er een einde komt aan de vervolginf van oorlogsmisdadigers, zo maakte he Wlckertinstituut voor publieke opini< te Tliblngen gisteren bekend. Volgem een nationale opiniepeiling waren 6: procent van de mannen en 76 procent van de vrouwen gekant tegen voort zetting van de gerechtelijke actie tegen oorlogsmisdadigers. Voor voortzetting van de processen spraken zich uit 37 procent van de mannen en 22 procent van de vrouwen. Twee procent van de vrouwen had geen mening. Cuba en de Sow- kend gemaakt. Het Radio-Havanna be- DONDERDAG 29 OKTOBER. Konlnkiyke Schouwburg, 20.15 i Haagsche Comedle „Celestlna". VRIJDAG 30 OKTOBER. Koninklijke Schouwburg. 20.15 Haagsche Comedie „Celestlna". Dlllgentla, 20.15 uur, Nederla Kamerorkest. ZATERDAG 31 OKTOBER. Konlnkiyke Schouwburg, orkest. Dlllgentla, 14.15 Arena „De verloren trouwring' toneelgroep Ting". Haags Studentencabaret. ZONDAG 1 NOVEMBER. Koninkiyke Schouwburg, 14.00 uur, Haagsche Comedle „Kinderen van de Haagsche Comedie „Cle- 20.15 uu rambard". Kurhaus Paviljoen, 20.1 Ned. nazy, piano. MAANDAG 2 NOVEMBER. Dlllgentla, Y1 Kwel Sze, bas en Fellx de Nobel, plano. Theater ln de Steeg, 20.15 uur, de butantenconcert. DINSDAG 3 NOVEMBER. Dlllgentla, 20.15 uur, Westnederlands i Orkest. Ee: —„'al Academv London. WOENSDAG 4 NOVEMBER. Konlnkiyke Schouwburg, 20.15 Ellane Kudian, Residentieorkest. Brabants Ka- *Kurz Op Gouden Wieken, Kurzaal, 20.15 merorkest. HAAGSE BIOSCOPEN. Apollo. Slaapkamergehelmpjes, a.l. Asta, Verleid en verlaten, 18 J. Byou, De tygerkat, 14 j. Camera, Electra. 14 J. Capitol, Helmweh nach St. Pauli, a.l. Cineac, actualiteiten uit binnen- en buitenland. City, Plantage Tamarinde, 14 J. Corso. The Beatles, a.l. Du Midi, Exodus, 14 j. Euro Cinema. 30 jaar vroiykheid a.l. pis! Rembrandt, De Passage, Mensen van morgen, 18 J. Seinpost, Robin and the 7 hoods, het gemeentevervoer- I de bouw nkomst ls volgens bekendmaking de toezegglne door I Cuba te helpen bij ek. i metaalfabriek. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgy .20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gra 7.30 Van de voorpag., praatje). 8. Iws. en soc. strijdlied. 8.18 Lichte 1.50 Gym. v. d. vrouw. 9.00 Te land e water: informatief progr. voor we n waterweggebruikers. VPRO: 9 VARA: jichte gram. 11.00 Nleui Amsterdamse Polltlekapi 1UZ. AVRO: 13.00 Nws. 13. Meded., event, act. of gram. 13: Beursber. 13.30 Instr. trio: klass. i moderne muziek. 13.55 Gevar. proi Lichte muz. VPRO: 16.00 Ni Aansluitend: In eigen persoon: inte 16.15 Moderne Engelse VARA: 18.00 Nws. 18.15 Amus.n 1.30 Sportspiegel. 18.40 Jazz-ror 19.00 Kiosk: bespreking van act. a 1910 I 19.30 Wat mensen scheldt en bind lezing. 19.50 Klass. gram. 19.55 Eers peranto. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOOXPLATENPROGRAMM DRAADOMROEP (Over de 4e l(jn van 18-20 uur) I. Gioacchino Rossini. 1. Ouvertui ,La Camblale dl Matrlmonio". Konlnl lijk Philharmonisch o.l.v. Sir Thomi Algerl 1 epiloog bas (Mi- Mario del Monaco, tem ii); Plero dl Palma, tenor (Waf Renata Tebaldl, sopraan (Mar gherita)Lucia Danlelia, alt (Marta) Koor (o.l.v. Bonaventura Somma ei Orkest van de Accademla dl Santa Ce cllia; Dirigent: Tulllo Serafin. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 20.20 AVRO's Tele vizier 20.40 Danny Kaye Show. 21.30 Voor di weg. NTS: 22.40 Journaal. 22.45 22.50 Socutera. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws li talre. VPRO: 22.00-22.10 WE-ïRSAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Den Heidei geh. bew. Ypenburg geh. bew. Vllssingen Kopenhagen geh bew. Aberdeen geh. bew.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2