iRATIS SPELDJE j Vrijgelaten Gerlinde zwijgt over juwelenroof Rassendiscriminatie - huwelijk geboorteprobleem - atoomwapen Rijnsburg verbetert verbindingswegen naar de kuststreek Verkouden? Engels protest tegen opbrengen van een treiler in IJsland PERSOONLIJKE LENINGEN LE1DSCH DAGBLAD DONDERDAG 29 OKTOBER 1964 In auto van hoofdcommissaris naar grens j)e smalle, "bleke Gerlinde Kreuzer, de 22-jarige opticiensassistente ■t Essen, die als medeverdachte van de roofoverval aan de Heilige- eg in Amsterdam ruim een maand in een cel heeft gezeten, viel in (t politiebureau Singel huilend in de armen van haar zusje Irma. dag later dan zij had gehoopt, kwam zij op vrije voeten. (Van i Amsterdamse correspondent) Dankzij de welwillendheid van de asterdamse politie had het weer- termorgen in het politiebu- ju plaat-s. In feite zou zij zonder aand te mogen ontmoeten naar grens worden gebracht, om als gewenste vreemdelinge te worden ïgeleid. Gerlinde werd gistermor- haast vorstelijke wijze uit isr gevangenschap bevrijd. In de ito van niemand minder dan de jofdcommissaris Van der Molen !f ,werd zij naar het bureau Sin- I gereden voor een laatste gesprek- met de leider van flimissaris Landman. .Va het weerzien met haar zuster I met een snelheid iometer per uur in dezelfde auto itf de grenspost Elten gereden, iar in Elten, waar Gerlinde een Smijter at en koffie dronk („de rste echte koffie sinds een aand") kon zij voor het eerst als ij mens spreken. Alleen als cliënt „U moet mij geloven, ik ken Pe is Dominas, die door de politie als tofddadiger van de overval wordt sohouwd, alleen maar als cliënt van ijn moeder", zo zei ze. Maar ver wenste ze met geen woord te -eken over de roofoverval, waarbij o'n merkwaardige wijze be lleken is geweest en waarvoor haar ieder, de advocate Marianne Kreu- nog steeds als medeplichtige in Amsterdamse huis van bewaring :rdt vastgehouden. Wel wil zij spreken over haar ge- agenschap. „De eerste dagen in politiebureau waren versehrik- iijk. In het huis van bewaring het daarbij vergeleken een pa rtijs. Ik mocht daar Duitse boe lezen en ook roken". Gerlinde eft veel gerookt, getuige de brui vingers van haar rechterhand. Ike dag zette ik een streepje op muur, bij wijze van kalender, verveling ben ik gaan werken, dag maakte ik 30 lampekap en daar kreeg ik dan een gul voor. Het eten was goed, maar eerste dagen kon ik het van rvositeit niet door de keel krij- Geen brief De donkere Gerlinde spreekt over gevangenschap zonder enige ok. Maar ze toonde zich duidelijk opgelucht nu vrij te zijn. De dtse politie heeft geen belangstel- r haar. Wel is er een ar- uatiebevel tegen haar moeder, in geval die ook zal worden uitge- eu. Toch zit haar nog iets dwars vind het heel naar, dat ik al die tijd niets heb gehoord van mijn ver loofde". Om drie uur gistermiddag reden Gerlinde en Irma van Elten naar Essen in de witte sportwagen, die een dag tevoren door de Amster damse politie was vrijgegeven en door een Duftse journalist naar de grens was gereden. Gerlinde zat ach ter het stuur. Maar de buren in Essen zagen allen Irma thuis komen. Pas een uur later glipte Gerlinde on gezien de woning binnen. De telefoon wordt opgenomen en de deur wordt geopend door een redacteur van Duitse- blad, „Revue" dat veel geld heeft betaald om Gerlinde aan praten te krijgen Geld, dat ten dele reeds werd gebruikt om de ad vocaten te betalen. longens en meisjes mooie melalen ij elk potje nieuwe 'lug Maxwetl coffee halap I oevanna Phoema in het Kremlin Prins Soevanna Phoema, de neu- Üstische premier van Laos, heeft staren anderhalf uur gesproken et Kosigin, de nieuwe Sowjetnis che premier en de minister van ütenlandse Zaken, Andrei A. Gro- «o. '(an Laotiaanse zijde werd later fcgedeeld, dat de Russen beloofd tbben trouw te blijven aan de geest o de Geneefse overeenkomsten arbij de neutraliteit van Laos ge- s&rborgd werd. Prinses Margaret van Enge land werd bij haar bezoek aan een galavoorstelling van een cir cus ten behoeve van kinderzorg verwelkomd door de clowns, die het hoogtepunt van het program ma vormden. Verkeerde koers Een Amerikaans militair tran sportvliegtuig, dat zaterdag nabij de Cambodjaans-Vietnamese grens werd neergeschoten, heeft door een fout bij de koersbepaling boven Cambod jaans gebied gevlogen. Negen inzit tenden kwamen daarbij om het le ven. Dit heeft een Amerikaanse woordvoerder gisteren is Saigon ver klaard. Het toestel werd door com munistisch-Vietnamees geschut om laaggehaald. Journalisten bezochten gisteren de plek waar het toestel is neergekomen. Dit is op enkele hon derden meters van de grens, op ter rein dat Vietnam als zijn grondge bied geschouwt. Cambodja heeft gisteren de Vei ligheidsraad laten weten, dat het kan rekenen op „passende maatre gelen van bevriende regeringen" om een einde te maken aan de daden van „Amerikaanse agressie" in Zuid- Vietnam. De bevriende mogenheden werden niet genoemd, maar Cam bodja staat op goede voet met Pe king en Noord-Vietnam. De verklaring was vervat in een brief waarin mededeling gedaan werd dat Amerikaanse-Zuidvietna- mese vliegtuigen zaterdag weer een aanval op het grensdorp Anlong Kr es hebben gedaan. Ned. bisschoppen bij Paus De Paus heeft in particuliere au diëntie ontvangen kardinaal Alfrink en alle bisschoppen van Nederland. Tijdens de mis. die werd opgedragen ter gelegenheid van het feit dat op 28 oktober Johannes tot Paus werd gekozen, was één der 12 pastoors een Nederlander. De zorg-, waarmee de Paus alles wat in Nederland voorvalt gadeslaat, is een liefdevolle, zo verklaarde gis teravond de bisschop van Breda, mjgr. Bekkers, na deze ontvangst. De Paus heeft grote bewondering voo: hetgeen in Nederland door r./katho lieke en andere christenen wordt verricht. Daarbij zei hij dat Neder land wel een klein land is, maar dal heel wat ogen in de wereld toch op z^jn gericht, waardoor de verant woordelijkheid ook groter wordt. De Paus maakte deze opmerkingen nadat hij een en ander had verteld over het bezoek, dat president Soe- karno kortgeleden aan hem heeft gebracht. De Paus zei dat de presi dent bij deze audiënte zijn grote tevredenheid heeft geuit voor het werk. dat Nederlandse missionaris sen in Indonesië verrichten. In dit verband vond de Paus het nuttig erop te wijzen, hoe belangrijk de rol Nederland in de wereld is. Concilie snijdt actuele onderwerpen aan Rechtvaardige verdeling bezittingen (Van onze correspondent) De concilievaders hebben de discussie over de eerste drie hoofd stukken van schema 13 afgesloten en zijn nu overgegaan tot het vierde hoofdstuk. Dit is zeer belangrijk en uitvoerig. Het eerste gedeelte verklaart, dat alle mensen op gelijke wijze moeten worden behandeld, zonder onderscheid van ras, geslacht of aatschappelijke positie. Die gelijkheid moet niet alleen in theorie worden erkend, maar in de praktijk ook worden toegepast. Er is weliswaar reeds veel gedaan voor de menselijke waardigheid, maar er zijn nog steeds dingen, die daarmee in strijd zijn. steeds meer een menswaardig karak ter krijge. De kerk heeft geen voor keur voor willekeurig welk econo misch stelsel. Men moet geraken tot het opheffen van alle sociale on derscheid, waarbij echter de bijzon dere gaven en rechten der indivi duen moeten worden gerespecteerd. De rechten der arbeiders dienen te worden erkend, daar zy deelge noten en medewerkers zyn in de gemeenschappelijke onderneming. De r.-katholieken moeten de hun toekomende plaats innemen in het sociale en economische leven in het algemeen belang. De economische vooruitgang moet gelijke tred houden met de culturele vooruitgang der natie. Onderontwik kelde naties zijn gehouden alle krachten in te spannen om hun ach terstand in te halen. In onze tijd zijn de meer ontwikkelde landen verplicht de misdeelde naties te hulp te komen. Hulp aan onderontwikkel de landen is een ernstige plicht van rechtvaardigheid en naastenliefde. Om het vraagstuk der overbevol king op te lossen, is een goede in ternationale samenwerking noodza kelijk. Onzedelijke oplossingen, dus strijdig met de goddelijke wet, kun nen niet worden gepropageerd. HUWELIJK EN GEBOORTEPROBLEEM Wat het huwelijk betreft dient men er rekening mee te houden, dat dit behalve een natuurlijk ook een bovennatuurlijk doel heeft. Het huwelijk is gebaseerd op waarachtige liefde, die bestaat uit trouio, en kan derhalve niet worden verbroken. Het huwelijk is niet alleen een instrument voor de voortplanting, maar is een weg die onder normale omstandighe den tot voortplanting leidt, welke laatste niet door een blind in stinct wordt bestuurd, maar door verantwoordelijkheidsgevoel in het licht der christelijke princi pes. De kerk is op de hoogte van de moeilijke toestanden waarin echte lieden zich kunnen bevinden, die Gods wetten willen naleven ten aan zien van het geboorteprobleem, maar kan niets anders doen dan het of fer der onthouding aanbevelen, in de hoop dat een betere oplossing, die door wetenschappelijke en theologi sche studies bereikt zal worden, te zijner tijd zal worden gevonden. Kerk en cultuur Het derde gedeelte handelt over de cultuur en merkt op, dat in de hiërarchie der waarden ongetwijfeld de geestelijke waarden op het hoog ste plan staan. Toch zijn er concrete omstandigheden, in welke men eerst e stoffelijke behoeften moet voorzien. Waar verschillende cultu- met elkaar in contact komen, is wederzijdse eerbied een eerste ver eiste. Bij het uitoefenen van haar e heeft ook de kerk een cultu rele functie, hetgeen bewezen wordt door de talrijke kunstwerken, die zijn voort gekomen uit de christelij ke heilsboodschap. Rechten arbeiders erkennen Wat de economie betreft, stelt het schema vast, dat de economische vooruitgang moet aansturen op een rechtvaardige verdeling der bezittin gen, zodat het leven van ieder mens De vrede hangt ten men met de onafhankelijkheid der volkeren. In onze tijd zijn inter nationale instellingen beslist noodza kelijk, vooral die welke zich ten doel stellen de harmonie tussen de vol keren tot stand te brengen. Deelna me der katholieken in dit kamp is onmisbaar. De ware vrede bestaat uit vriendschap tussen de volkeren en uit evenwicht der krachten. Geschil len tussen de naties dienen op vre delievende wijze te worden opgelost. Geen atoomwapen Voor alles moet men in geen ge val ooit een toevlucht nemen tot atoomwapenen, omdat er geen enke le verhouding bestaat tussen het eventuele nut dat daaruit zou kun nen voortvloeien voor één der strij dende partijen, en de onmetelijke schade die aan de ganse mensheid zou worden toegebracht. Alle internationale instellingen die zich ten doel stellen elke aanleidng te worden gesteund. Geen offer is te groot, geen last te zwaar om de waarachtige vrede te bereiken. R.-katholieken moeten in alge meen belang samenwerken met niet- katholieke christenen, met hen die een enig God aanbidden, met hen die hoewel ongelovig zich toch het welzijn der mensen ten doel stellen, en ook met hen die de kerk bestrij den. In dat laatste geval door mid del van gebed en vergiffenis. Rassendiscriminatie By de behandeling van het sche ma merkte mgr. Atlaide, aartsbis schop van Agra in India, op, dat het goed zou zijn bij de rassendis criminatie te verwijzen naar de en cycliek Pacem in Terris van Paus Johannes, waarin bijzonder duidelijk de grondslagen der persoonlijke waardigheid uiteen worden gezet. „Er bestaat in de wereld nog een klandestiene slavernij", zo zei mgr. Atlaide, „zelfs in landen die zich zelf vrye landen noemen. Het on recht, dat de slachtoffers van ras sendiscriminatie wordt aangedaan, wordt niet goedgemaakt met een paar woorden van sympathie. Het concilie moet in deze kwestie terdege party kiezen". Een Canadese bisschop bracht een ander soort discriminatie ter sprake: düe van de vrouw: „Geiyk- heid van alle mensen betekent ook geiykheid der geslachten", zei hy, „op dit gebied kan in vele landen nog wel het één en ander verbeterd worden. De vrouw heeft een grote taak in de vervolmaking van de man, van het gezin en van de ge meenschap". Kerkelijk Leve NED. HERV. KERK Poortugaal P. Noomen te Wormer- veer te Hoogezand-Sappemeer (vac. P. Klapwijk) G. v. Drlel te Ouddorp. Tweetal te Schiedam (vac. J. Nawljn) J. Bonda te Dordrecht en J. N. Nam- mensma te Weesp. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Bedankt voor Bruchterveld A. P. van Dijk te Nieuwleusen. CHR. GEREF. KERKEN Katwijk aan Zee en te Zeist. Bedankt Beroepen 1 i Vries PAUS IS NIET WELKOM IN BOMBAY De wetgevende vergadering va Portugese kolonie Angola heeft stemmig een motie aangenomen waarin kritiek wordt uitgeoefend op de reis van de Paus naar India. De motie betreffende het bezoek van de Paus aan India luidde: „dat de wetgevende vergadering een voorstel aanneemt waarin wordt aan gedrongen om over het bezoek van Paus Paulus aan Bombay het grootst mogelyke, waardige en pyniyke stil zwijgen te betrachten". De Portugese regering heeft reeds eerder zyn ongenoegen uitgesproken over het bezoek van de Paus aan het eucharistische congres in Bombay. Uit welingelichte r./katholieke krin gen wordt vernomen, dat de Portu gese ambassadeur bij de h. stoel te vergeefs verscheidene malen gepro beerd heeft de Paus te doen afzien van zijn reis naar Bombay. Aange nomen wordt dat de Portugese pri maat. kardinaal Cerejeira, een goede vriend van president Salazar, ook stappen by de Paus gedaan heeft. Volgens onze Romeinse correspon dent maakt de Italiaanse pers er melding van, dat een Hindoe-organi- tie, de Maha Sabha, voornemens is protestmanifestaties te houden ty- dens het eucharistisch congres. De beweging zegt dat de r.k. geesteiy- ken niet welkom zyn vanwege het schandehjke aandeel dat hun kerk heeft in de gebeurtenissen in Zuid- Vietnam en omdat zy de beweging van de Nagan-rebellen in India aan moedigen. Een grote manifestatie is afgekon digd voor 2 december, de dag waar op de Paus in Bombay arriveert Mocht de Paus voornemens zyn de armen van Bombay te bezoeken dan zal de Maha Sabha ervoor zorg dragen, dat h(j geen aalmoezen in welke vorm ook kan uitdelen aan niet-christenen, zo heeft een woord voerder van de beweging meegedeeld. Ds. S. v. d. Molen met In Uw eigen tijd - naar Uw eigen smaak thuis zelf Uw haar verzorgen met POLY-Color Kleurshampoo Was Uw haar thuis zelf met POLY-Color Kleursham- i poo en zie hoe prachtig Uir haarkleur- opgefrist wordt en hoe de eerste grijze haap» f tjes hun oorspronkelijke kleur helemaal terugknpl gen. Even gemakkelijk kunt; U Uw haar ook een andere, modieuze tint geven. Keus uit 20 nuances. f2.2Ss> Verkrijgbaar bij Uw dro«£ gist of parfumerie-zaak. emeritaat Op 71-Jarige leeftyd is met ingang van 1 november as. emeritaat leend aan ds. S. van der Molen, pre dikant van de Chr. Geref. Kerk Middelburg. Nadat de heer Van der Molen ln 1921 zyn kandidaatsexamen had af gelegd en toen ook door het college van curatoren van de theologische hogeschool te Apeldoorn was beroep baar verklaard in de Chr. Geref. Ker ken werd hy op 23 oktober van dat zelfde jaar door prof. P. J. M. de Bruin bevestigd als predikant van de Chr. Geref. Kerk te Zierikzee. Daar na diende ds .Van der Molen verder nog de Chr. Geref. Kerken van Lisse 1927 tot 1930, Rotterdam - Centrum 1930 tot 1943, Arnhem 1943 tot 1946, Leeuwarden 1946 tot 1951, Aalsmeer 1951 tot 1957 en op 2 mei 1957 werd hy door prof. J. Hovius uit Apeldoorn bevestigd als predikant van de Chr. Geref. Kerk te Middelburg. Advertentie 'AS PRO' Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds ASPR0'. 'ASPR0'bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. Ueüfo&uis op 'AS PRO Na de opheffing van de tram van Leiden naar Katwyk en Noordwyk is men in Rynsburg direct begonnen met het opruimen van de oude tram baan en is deze geschikt gemaakt voor wegverbreding en verbetering. Op Rynsburgs grondgebied is de tra verse naar Katwyk voorzien van een asfaltdek, die met de destyds binnen één jaar gebouwde nieuwe brug over het Additionele kanaal een zeer goe de verbinding vormt naar de kust by Katwyk. In het voorjaar en het zo merseizoen wordt van deze route by- zonder druk gebruik gemaakt door toeristen en bollen- en strandbezoe- kers uit het centrum van ons land en de inwoners van Leiden, alsmede door het verkeer, komend van de bei de rykswegen AmsterdamDen Haag naar de kuststrook. De reconstructie van de traverse door Rynsburg naar Noordwij k heeft enige jaren gewacht op de totstand koming van twee nieuwe bruggen in deze route, te weten, die over Oegstgeesterkanaal en de vernieu wing van de oude trambrug (Jan Zwanenbrug) over de Maand Wetering. De eerst genoemde nieuwe brug zou volgens de plannen klaar komen in augustus j.l., trage uitvoe ring kan deze oplevering mogeiyk een Jaar verlaten. Evenwel was de wegen- recontruotde in aansluiting hierop ge pland, waarom thans by het Noord einde, ten zuiden van de in aanbouw zyn de brug over het Oegstgeester ka naal druk gewerkt wordt aan de nieu we wegconstructie. De nieuwe brug over de Maandagse Wetering zal binnenkort aanbesteed worden. De oude brug zal gedurende de bouw van de nieuwe voor het verkeer open bUjven, zodat toch de nieuwe wegen gebruik kan worden gemaakt. Uitgaande van de eis, dat het keer over de nieuwe traverse naar Noordwy k veilig en vlot door de kom geleid moet worden en bovendien verkeer is, dat voorrang heeft op dat de aansluitende kom wegen, wordt rijweg geconstrueerd op asfalt-be- tonweg, zulks in duideiyke tegenstel ling met de bestrate bebouwde kom- wegen. Door deze wegconstructie wordt het doorgaande verkeer uit genodigd deze te volgen, hetgeen twy- fel en vergissing voor richtingkeuze voorkomt en dus de veiligheid waar borgt. nabij de kruising Koestraat-Voorhou- terweg, waar de oude traverse naar de „oude brug" bU de tuinbouwveiling afbuigt. Aan de Oostzijde van de nieuwe weg zal tot over het Oegstgeesterka naal een voetpad (trottoir) worden aangelegd, met by behorende voetgan- Rijwielpaden De wielryders zullen gebruik moe- n maken van rywielpaden ter weerszyden van de ryweg. De paden, elk met een breedte van 2,5 m., zul len tot de Provinciale weg by het café „De Viersprong" ongestoord doorlopen. De rywielpaden beginnen PAUS NIET OP REIS De Vaticaanse persdienst heeft meegedeeld, dat er „geen grond" Is voor de berichten van de laatste tyd dat Paus Paulus Brazilië, de Domi nicaanse republiek of andere delen tot oorlog weg te nemen, verdienen van de wereld zal bezoeken. Een krachtig protest heeft de dery van de Engelse treiler „Prince Philip" uit Fleetwood laten horen by de autoriteiten in IJsland wegens het te lang in een IJslandse haven hou den van dit schip. Nadat het was op gebracht door de IJslandse kust wachtboot „Odinn", wegens het vis- ;n binnen de twaalf myls-grens. De „Prince Philip" verliet Fleet wood op 23 september met bestem ming de IJslandse visgronden. De be manning bestond uit 19 koppen. Het nagenoeg aan het eind van de toen het schip werd aangehou den door de „Odinn" en werd opge bracht naar de haven van Isaf jorden, beschuldigd van vissen binnen de vis- ser ij grens. Dit gebeurde in de vroege morgen van 6 oktober, juist een of dagen voordat de treiler de thuisreis zou aanvaarden. Pas 8 da gen later werd het schip vry gelaten. Het gevolg hiervan was. dat de la ding in bedorven toestand in Enge land werd aangevoerd. De redery „Boston Deepsea Fisheries", die dit zag aankomen, nam direct contact op met de IJslandse autoriteiten. Even eens probeerde de schipper de treiler vry te krijgen, doch zonder succes. Zelfs werd een voorstel gedaan, dat de schipper, de stuurman en de ma chinist in IJsland zouden biyven als het schip naar Engeland kon terug varen. Dit kon gemakkeiyk, daar er twee matrozen met schippersdiploma aan boord waren. Het voorstel werd eveneens geweigerd. Voor het gerechtshof in IJsland werd de schipper schuldig verklaard en kreeg een boete van 2155,— (f 22.000). Het vistuig werd in beslag genomen en verkocht voor 1470, voorts waren er nog 1369 aan on kosten, zodat het totaal 5000 be droeg. Ruim een week later dan nodig was geweest werd de vangst in Engeland verkocht voor 3201. Deze lading verkeerde in slechte toestand. Onder normale omstandigheden had de vangst 6000 opgebracht. Behalve de bovengenoemde kosten van boeten en inbeslagneming van vistuig etc van 5000 is er dus nog verlies aan besomming van by na 3000. Een totaal dus van 8000 (f 80.000). Dit zit de redery zeer hoog. Vandaar, dat zy op hoog niveau mid delen beraamt, dat dergeiyke situa ties zich in de toekomst niet meer zullen herhalen. Bij de Burgemeester Meyboomstraat zal het verkeer, komende van Lelden, hetwelk de bebouwde kam kiest, ver plicht worden vóór te sorteren op een daartoe bestemde en aangegeven strook. Het uit de bebouwde kom ko mende verkeer beschikt over een in- voegstrook, waarop tydig in het ver keer ingepast kan worden. Uit veiligheidsoverwegingen is een parallelweg in aanleg, waarop het komverkeer vanuit het hart van de gemeente komende over het Noord einde rechtstreeks, zonder gebruikma king van de traverse naar Noordwyk, het noordeiyk deel van de bebouwing kan bereiken: hiertoe is als duidedyke scheiding een plantsoenstrook in aan leg, waarop een goede verkeersgelei ding is te maken. Het gehele project wordt voorzien van goede kunstverliohting, met liohtpunthoogten van 9 m. en H.P.L.- lampen, zodat ook by avond en nacht het verkeer zich goed kan oriënteren. Bushalte Ten behoeve van de wederom In te voeren busdienst van Leiden met Noordwyk over Rynsburg, zal direct ten zuiden van de nieuwe brug over het Oegstgeesterkanaal, ten westen van de in aanleg zynde weg, een bushalte komen. De bushalte van Leiden naar Noordwyk wordt ver plaatst naar de Brouwerstraat. Langs de gereconstrueerde weg ten noorden van het Oegstgeesterkanaal zyn parkeerhavens aangebracht ten behoeve van de toeristen en voor de plaatselij ke tuinders. Een groter par keerterrein bevindt zich by het sport veldencomplex, waar tydens weds try- den de bezoekers parkeerruimte vin den en waar ook een goede piokniok- aats is in te richten. Een mooie gelegenheid wordt hier geboden om de auto's te parkeren en de RijnSburgse bloementeelt in het veld en in de bloemenkassen in ogen schouw te nemen, de gastvrijheid van de Rynsburger bloemenkwekers, om het bedryf te tonen met veelal een weelde van kleur en geur van bloe- zal vele toeristen en stadsmen- een onvergetelyk uur bezorgen, uitstekend deel van een recrea tieve dag. is de oude interlokale weg naar Noordwyk een enge, bochtige verbin ding, binnenkort zal hier een goede weg ten dienste van het verkeer be schikbaar zyn. Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTEL IJ KE DIENST VOOR KASBEHEER (II K REDIET WEZ E N LEIOEN, POSTBUS ISO, IEL 20270 MARINE IS TEGEN PER0N Schout-bU-nacht Benigno Varela heeft gisteren medegedeeld, dat de marine nooit zal toestaan dat Pe- ron naar Argentinië terugkeert. Aan hangers van Peron hebben onlangs voorspeld, dat de verbannen dictator nog dit jaar naar Argentinië zou terugkeren.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13