bk<*sts> Hockeyteam vocht ongelukkig zeer Gerda Kraan in finale 800 m Volleybalteam slaat hard toe tegen Korea: 3-1 Sprinterskroon voor Italiaan Pettenella ONVERDIENDE 2-1 NEDERLAAG VAN ORANJETEAM TEGEN INDIA GOUD OP #0M VOORLARRABEE ARBITRAGE Uitstekende race van Wim van Duyl Eigen opvatting Achtervolgers bij de laatste VIER Tokio - resultaten van vandaag B0KSEXCUSES Voetbaltoernooi Ppgericht 1 maart 1860 Maandag 19 oktober 1964 Vierde blad no. 31393 TOKIO, maandag De Neder landse volleybalploeg heeft haar tweede overwinning behaald in het Olympisch toernooi. Na de Brazi lianen versloegen onze landgenoten nu Korea met 3—1 (13—15, 15—7, 1614 en 15—8). De spelers hadden de opdracht ge kregen tegen de snelle Koreanen, die OA. van Hongarije wonnen, hard door het midden te slaan en zij heb ben zich van die taak goed gekweten. De Koreanen kregen door deze tac tiek geen gelegenheid hun eigen spel te ontplooien. In de eerste periode konden zij nog goed tegenstand bieden en deze set zelfs op hun naam schrijven. Toen daarna de Nederlanders het tempo verhoogden, viel er voor Korea echter weinig eer meer te behalen. Alleen in de derde set kwam het nog goed terug, maar in de eindfase for ceerde Nederland toch de beslissing. TOKIO maandag. Na het zilver nu het goud voor Giovanni Pettenel la. De Italiaan, die op de tijdrit over één kilometer met staande start de eerste plaats aan de Belg Patrick Sercu moest laten, kwam vandaag op de hoogste trede van het erepodium door in de finale van de sprint zijn landgenoot Sergio Bianchetto te klop. pen. Pettenella, die in zijn eerste halve finale serie tegen de Franse wereld kampioen Pierre Trentin met 21 mi nuten en 57 seconden een „Olympisch record" sur place had gevestigd, pro beerde deze strijdwijze ook in de eer ste manche van de finale. Ditmaal lukte het echter niet. Hü nam de lei ding en reageerde prachtig op een aanval van Bianchetto, die in de voorlaatste bocht demarreerde. Bian chetto geloofde kennelijk niet meer in zijn kansen. Hij nam de kop in de tweede manche, zag bij het uitkomen van de laatste bocht Pettenella over zich heen komen en bood toen plot seling geen tegenstand meer. Wereldkampioen Pierre Trentin kwam, evenals onze landgenoot Tie- men Groen bij de achtervolgers, niet aan een medaille toe. Hij werd op dramatische wijze in de halve finales uitgeschakeld. De Fransman won zijn eerste rit tegen de Italiaan Giovanni Pettenella er. ging ook in de tweede zegevierend over de streep. Pettenella diende echter een protest in, omdat hij gehinderd zou zijn en het gevolg was, dat Trentin werd gedeklasseerd. Een „belle" was noodzakelijk. Daarin moest de aangeslagen Tricolore zijn tegenstander voor laten gaan. In de strijd om het brons won Trentin wel de eerste rit tegen zijn landgenoot Daniel Moreion, maar hij verloor de beide volgende. TOKIO, maandag. De finale 400 me ter heren is vandaag gewonnen door de Amerikaaanse wiskunde leraar Mike Larrabee, die met zijn 31 jaar de oudste deelnemer op dit nummer was. Larrabee dook als derde het laatste rechte eind in achter Mottley (Trinidad) en de Pool Badinsky, maar zijn eindrush was duidelijk superieur aan die van zijn rivalen, zodat hij met ruim een meter voorsprong het finishlint doorbrak. Zijn tijd was, gezien de wind, bijzonder goed: 45.1 sec. Tweede werd Mottley in 45.2. Het brons was voor de Pool Badinsky. De Brit Brightwell werd vierde. Het Amerikaanse negerinnetje Edith McGuire heeft een gouden plak veroverd op de 200 meter. Op de 100 meter had zij al een zilveren medaille gewonnen. Edith McGuire noteerde over de 200 meter een tijd van 23.0 sec., een nieuw Olympisch record. Met een meter achterstand volgde de Poolse Kriszensteln (23.1) die op haar beurt de Australische Marilyn Black voor bleef. 7en finishfoto moest de beslissing brengen in de finale 80 m. horden, waarin drie loopsters het wereld record evenaarden (10.5). Het goud werd tenslotte toegewezen aan de Duitse Karin Balzer, het zilver aan de Poolse Ciepla en het brons voor de Australische Kilborn. scheidsrechters, dat in de buurt van het Indiase doel had gezeten, was in het algemeen van opvatting dat het doelpunt van Voigt, hoog inge schoten uit een corner, inderdaad aanvechtbaar was, maar dat de goal, die Van 't Hooft maakte en zoals scheidsrechter Eaves later verklaar de afgekeurd werd wegens bui tenspel/zo zuiver was als goud. De bal kwam na een schot van Krol terug van een achterspeler, waarna Van 't Hooft Laxman in de hoek TOKIO, maandag. Het is niet gelukt. Niet Nederland, maar India is met Spanje naar de halve finales van het Olympisch hockeytoernooi overge gaan om met Pakistan en Australië de strijd om de medailles uit te vechten. India won de beslissende wedstrijd van groep b met 2-1 na een dramatisch gevecht, waarin Oranje op geweldige wijze heeft ge vochten, maar naast de morele steun van de zeker honderd land genoten, onder wie Prinses Beatrix, op de tribune, had het Ne derlands elftal alle ongeluk, die een ploeg maar kan hebben. Het is altijd onplezierig om een nederlaag aan de scheidsrechters te wijten. Men loopt de kans voor een chauvinist te worden aangezien. In het algemeen wordt de bewe ring dat een arbiter heeft gefaald ?en goedkoop excuus beschouwd. Het zou ook inderdaad onjuist zijn rechtstreeks te beweren dat de En gelse scheidsrechters Hendley en Eaves, die deze belangrijke ontmoe ting leidden, er de oorzaak van wa ren dat Nederland nu niet in de finaleronde kan meedoen. Maar het staat ook voor de neutrale buiten landse experts onomstotelijk vast dat Nederland tenminste bij één de drie aanvechtbare beslissingen, waar het om gaat, groot onrecht is aangedaan. Tegen het einde eerste helft, toen de Indiërs met 1—0 de leiding hadden, werd Leen- dert Krol in de cirkel gehaakt door doelman Laxman. Het was schoolvoorbeeld van een strafpush niemand, ook de Indiërs niet, v wachtte iets anders. Maar de heer Hendley gaf zonder blikken of blo zen een straf corner. Doelpunten Na rust werden twee doelpunten van Nederland afgekeurd. Het eer ste bij de stand 11, het tweede toen Oranje met 21 achterstond, Het groepje Duitse en Australische Teleurstelling De teleurstelling was na afloop moeilijk te verwerken. Prinses Bea trix kwam in de kleedkamer vertel len hoe zij had genoten van de wijze je gaan waarop Nederland tegenspel had ge leverd. De jongens maakten bleek jes lachend wat grapjes, maar toen de ploeg weer „onderons" was kwa men de onvermijdelijke reacties en niet elke speler kon zich goed hou den. Coach Piet Bromberg liep te ijs beren en kon er maar niet over uit dat in een dergelijke belangrijke wed strijd zulke arbitrale dwalingen mo gelijk zijn. Enkele jaren is er ge traind dat de stukken er af vlogen en nu was het in één klap afgelopen. Zaterdag won Nederland, dat niet op zijn sterkst uitkwam, met 2—0 van Maleisië. De doelpunten kwamen van de sticks van Van 't Hooft en Van Vroonhoven. Spanje plaatste zich in de finale door de laatste wedstrijd tegen België met 3—0 te winnen. De eindstanden in de beide poules luiden: Poule A: Pakistan 6 gesp. 12 pnt. Australië 0—8, Kenya 0—7, Japan 6—6, Groot Brittannië 6-4. Rhodesië 62, Nieuw Zeeland 62. Poule B: India 7—12, Spanje 7— 11. Nederland 7—9. Duitsland 7—9, Maleisië 7—6, België 7—6, Canada 7—2, Hongkong 7—1. India, Pakistan, Australië en Span- de finale-poule. VIJFDE ZEILDAG IN TOKIO JANNY VAN EYCK UITGESCHAKELD TOKIO, maandag. GERDA KRAAN heeft zich ge plaatst voor de finale op de 800 meter door in haar halve finale in de tijd van 2.06.2 sec. de vierde plaats te be letten. Onze andere vertegenwoordig ster op dit nummer, Janny van Eyck- Vos, liep in haar halve eindstrijd, waarin de Frangaise Dupereur met 2.04.1 een nieuw Olympisch record vestigde, een dappere race, maar kon toch niet verder komen dan de zesde plaats in de persoonlijke recordtijd van 2.05-7. Zij is daardoor uitgescha keld. Gerda Kraan heeft het vrij gemak kelijk gehad. Reeds na honderd me ter vormde zij met de Russische Zoya Skobtowa en de Britse Ann Packer een klein kopgroepje dat de 200 me ter aflegde in 29.0 seconden. Toen kwam opeens een aanval van de Rus sische Skobtsowa met Szabo van Hongarije, welke Gerda Kraan deed terugvallen tot de zevende plaats. Maar de Haagse vocht terug. Met nog 300 meter te lopen trok zij naar voren, naar de zesde, de vijfde, de vierde en zelfs naar de derde plaats. De Britse Ann Packer ging met haar mee en versloeg haar op de eind streep, maar dat was niet belangrijk meer. Gerda Kraan zal morgen dus in de finale uitkomen en het is te hopen dat zij dan nog voldoende reserves heeft om na twee dagen van harde strijd een grote rol te spelen in dit sterke gezelschap. Het was jammer voor Janny van Eyck dat zij werd uitgeschakeld. De Hilversumse zorgde voor een knappe race. Niet geimponeerd door haar te genstandsters als de Frangaise Mary- vonne Dupereur, de Russische Laine Erik en de Duitse Antje Gleichfeld, die op de eerste drie plaatsen beslag legden, snelde zij achter de Duitse at lete naar een tweede positie. Maar het 17-jarige Britse schoolmeisje Ma ry Hodson en de Frangaise gingen haar voorbij, zodat zij als vierde de laatste 400 meter inging. Met haar sterke tred bleef zij tot op 100 meter voor de finish volgen, toen echter kon zij als gevolg van het hoge tempo in de beginfase de aanval van Gleichfeld, Laine Erik Ann Smith (GB) niet weerstaan. Mary Hudson en de Hongaarse Olga Kazi waren toen al beslissend teruggevallen. Maryvonne Dupereur winnares, liep in deze uiterst snelle halve finale een tijd van 2.04.1, het geen een nieuw Olympisch record be tekende. TOKIO maandag: „Ineens was hij erbij". Wim van Duyl kan er, ter wijl hij in het paviljoen van de jacht haven hoofdschuddend zijn koffie dronk, kennelijk nog steeds niet over uit. „Ik begrijp niets van die Ole Berntsen. Als hij opeens een „gok- slag" maakt, dan pakt alles nog goed uit, dan blijkt het niet eens een echte gok te zijn geweest". De Nederlandse drakenzeiler, die in de vijfde race van de Olympische re gatta juist een overtuigende vierde plaats had bereikt, nam het overigens niet al te tragisch op dat zijn grote rivaal uit Denemarken opnieuw voor hem was geëindigd. „Het ging prima met deze wind", vervolgde hij opgetogen. „Morgen dus eerstevroeg chef d'équlpe Van Luyn lachend. „Het zou me niet eens verbazen", zei Van Duyl. „Als de wind zo blijft zou het me best wel eens heleméAl goed kunnen gaan Van Duyl was overigens de enige Nederlander, die duidelijke waarde ring had voor het Japanse weer. „Het is gewoon om wanhopig van te worden, zei finnzeiler Hans Will ems bijna op hetzelfde moment somber, „de wind schijnt hier om de tien me ter van richting te veranderen. Ik maakte een klapje van vijftig meter zeker vijftien man konden me zó voorbij gaan. Je kunt hier beter alle zeiltheorieëm vergeten. En laten ze bij mij nooit meer klagen over dat ver anderlijke Nederlandse klimaat met zijn draaiende windrichtingen". Slachtoffer Ook Ben Verhagen voelde zich dui delijk slachtoffer van de grillen van de wind. De sterke start van de Rot terdammer ging op slag verloren doordat een volkomen verantwoorde stuurboordslag in het eerste kruisrak toch alleen maar verlies bracht. -Ver hagen werd elfde. Het was dus op nieuw de dag van Wim van Duyl. Een prachtige vierde plaats van de drakenzeiler was verreweg de beste Nederlandse prestatie op de vijfde dag van de Olympische zeilwedstrij den. Die vierde plaats bracht hem op nieuw winst in de algemene rang schikking, waarin hij nu, volgens of ficieuze berekeningen, tiende staat. De omstandigheid dat de slechtste race van elke deelnemer wordt afge trokken de Nederlander werd een maal 21ste maakt dat Van Duyl ondanks zijn weinig imponerend be gin de mogelijkheid behoudt om bij de eerste zes te eindigen. Voor Hans Willems, een uitgespro ken lichtweer-specialist, was de 12 meter/seconde, die de windsnelheids- meter aangaf, een te grote handicap. Bij het eerste merkteken was de Am sterdammer 19e. Er wilde maar geen snelheid in de boot komen. Zelfs uiterst bescheiden geklasseerde deel nemers konden in de rakken, die be zeilend werden afgelegd, winst boe ken op de Nederlander, die met zijn 23ste plaats toch wel erg teleurstelde. In drie van de vijf klassen hebben de Amerikanen de leiding. Groot- Brittannië en Duitsland gaan bij de FD's en de Finnjollen aan de kop. Oostduitse sportfunctionarissen hebben een geheel eigen opvatting van de Olympische gedachte. Baron Pierre de Coubertin mag dan nog zo benadrukt hebben, dat het deelnemen belangrijker is dan het winnen, de Oostduitsers denken er kennelijk anders over. Wegens on voldoende prestaties stuurden zij dit weekeinde niet minder dan 19 sport lieden en trainers voortijdig naar huis. Tot de „gestraften" behoren o.a. hoogspringster Doris Langer en 10.000 meter loper Siegfried Her- ORANJE-KWARTET DRAAIT TEGEN RUSLAND ROLLEN VAN ROME OM TOKIO, maandag De Ne derlandse achtervolging sploeg heeft op de baan van Hachioji revanche genomen voor de Spe len van Rome. waar zij 4 jaar ge leden door de Russen in de kwartfinales van het Olympische wielertoernooi met een verschil van 1/100ste seconde werd uit geschakeld. Nu waren de rollen omgekeerd en konden de Russen na de kwartfinales hun spulletjes teleurgesteld gaan inpakken. Nederland had nu echter met een heel wat ruimer verschil ge wonnen: 4.40.41 tegen 4.41.70. De Nederlandse ploeg had zich 's morgens al ruimschoots gekwalifi ceerd met een tijd van 4.45.30. Toen moest de formatie Oudkerk-Schuu- ring—Cornelisse—Koel echter nog haar meerdere erkennen in de Au- tralische ploeg, met oa. de oud-Ne derlander Henk Vogels. Nederland kwam als zesde uit de kwalificatie- ritten en moest daarna tegen Rus land uitkomen, dat anderhalve se conde sneller was geweest. J Een nogal afschrikkende foto van Dallas Long. Hij won het Olympisch goud bij het kogel stoten. Tactiek Het Oranje-kwartet telde bij de kwalificatie slechts één zwakke plek, Gerard Koel. Steeds als hij op kop kwam zakte het tempo. Voor de kwart —finale werd de startvolgorde van de ploeg gewijzigd. Van kop ging nu Oudkerk, gevolgd door Cornelisse, Schuuring en Koel. Het was zó uitge kiend dat Oudkerk en Schuuring in de strijd tegen de Russen steeds op kop zouden liggen als de ploeg de wind tegen had. Bovendien kreeg Koel de opdracht om maar twee keer op kop te rijden, zoveel mogelijk te geven en dan te lossen. „We moeten alles of niets hebben", was het parool van de Nederlanders. Deze taktiek heeft succes opgele verd. Oranje nam al meteen in de eerste ronde een voorsprong van vijf meter. Een tegenvaller voor de Rus sen, die niet op zoveel tegenstand hadden gerekend. De Nederlandse ploeg draaide uitstekend. Toen Ge rard Koel na zeven-en-een-halve ronde de anderen liet gaan, bedroeg de voorsprong ongeveer 15 meter. Het duel lag toen verder in de handen van Oudkerk, Schuuring en Cornelis se, die tenslotte fel spurtend een winst van ongeveer tien meter over hielden. Met Nederland bereikten de halve finales: wereldkampioen Duitsland (beste tijd 4.36.98), Italië (4.37.58) en Australië (4.41.58). In de halve eindstrijden, die mor gen worden verreden, komt Duitsland uit tegen Australië en Nederland te gen Italië. Waarschijnlijk zal de ploeg op één plaats worden gewijzigd. Theo Nlk- kesen start dan in de plaats van Ge rard Koel. ATLETIEK. Finale 400 meter: 1. en Olympisch kampioen Mike Larrabee (V.S.) 45.1 sec.; 2. Wendell Motley (Trinidad) 45.2 sec.; 3. Andrzej Badenski (Po len) 45.6. Finale 80 m. horden dames: 1. en Olympisch kampioene Karin Balzer (Did.) 10.5 sec. (nw. Ol. ree., evena ring wereldrecord) 105; 2. Teresa Ciepla (Polen) 10.5; 3. Pam Kilborn (Austr.) 10.5. De uitslag werd be paald na raadpleging van de finish foto. Finale discuswerpen: 1. en Olym pisch kampioene Tamara Press (Rusl.) 57.27; 2. Ingrid Lotz (Did.) 57.21 m.; 3. Lia Manoliu (Roem.) 56.97 m. Finale 200 m. dames: 1. en Olym pisch kampioene Edith McGuire (V.S.) 23.0 sec. (nw. Ol. ree); 2. Krena Kirszenstein (Polen) 23.1; 3. Marilyn Black (Austr.) 23.1. 800 m. dames, halve finales (eerste vier van elke serie in finale). Eerste serie: 1. Maryvonne Dupereur (Fr.) 2.04.1 (nw. Ol. ree.)2. A. Gleichfeld (Did.) 2.04.6; 3. L. Erik (Rusl.) 2.04.7; 4. A. Smith (G.B.) 2.045; 6. Janny van Eyck—Vos (Ned.) 2.05.7. Tweede serie: 1. A. Chamberlain (N.Z.) 2.04.6; 2. N. Szabo (Hong.) 2.05.1; 3. A. Packer (GB.) 2.06.0; 4. Gerda Kraan (Ned.) 2.06.2 1500 meter, halve finales: 1. Peter Snell (N.Z.) 358.8; 2. Witold Baran (Polen) 3.385; 3. Josef Odlozil (Tsj. Een van de series 800 meter 1 in vierde positie. Er werden im- I spilling van kracht was dus uit dames. Gerda Kraan loopt rustig mers vijf atletes geplaatst, ver-1 den boze. SI.) 3.39.3; 4. Michel Bernard (Fr.) 3.39.7. Tweede halve finale: 1. Dyrol Burleson (V.S.) 3.41.5; 2. Alan Simp son (GB.) 3.415; 3. John Davies (NB.) 3.415; 4. Jean Wadoux (Fr.) 3.415. De hier genoemde lopers komen uit in de finale. Tienkamp: 100 meter: 1. Thomas (Ven.) 10.7; 2. Holdorf 10.7; 3. Kus- netsow 10.9; 19. Kamerbeek 11.30. Verspringen: Aun (Rusl.) 7.22; 2. Storozhenko (Rusl.) 16.37 m.; 2. Hol dorf (Did.) 14.95 m.; 3. Hodge (V.S.) 1453 m.; 5. Kamerbeek 14.40 m. Kogelstoten: 1. Storozhenko (Rus land) 16.37 m.; 2. Holdorf (Did.) 1455 m.; 3. Hodge (V.S.) 14.93 m.; 5. Kamerbeek 14.40 m. Na drie onderdelen leidt de Rus Storozhenko met 2537 pnt., de Duit- Holdorf is tweede met 2485 pnt. zijn landgenoot Walde derde met 2423 pnt. Kamerbeek staat twaalfde met 2214 pnt. GYMNASTIEK. Het landenklassement heren luidt na de verplichte oefeningen: 1. Ja pan 289.00 pnt„ 2. Rusland 287.55 pt.; 3. Duitsland 280.70 pnt.: 4. Polen 280.60 pnt.; 5. Italië 278.70. ZEILEN. Vijfde wedstrijddag: Draken klasse: 1. Bermuda; 2. Duitsland; 3. Denemarken; 4. Ne derland (Van Duyl)5. Bahamas. Stand: 1. VS 4759 pnt; 2. Groot Brittannië 4405 pnt; 3. Duitsland 4266 pnt; 4. Denemarken 4032 pnt; 5. Bermuda 3656 pnt; 10. Nederland (Van Duyl) 2710 pnt. Flying Dutchman: 1. Nieuw Zee land; 2. Ver. Staten; 3. Frankrijk; 4. Rhodesië; 5. Denemakren; 11. Nederland (Verhagen). Stand: 1. Groot Brittannië 4434 pnt; 2. Nieuw Zeeland 4111 pnt; 3. Ver. Staten 3890 pnt; 4. Denemarken 3714 pnt; 5. Frankrijk 3617 pnt; 9. Nederland (Verhagen) 2615 pnt. Starklasse: 1. Bahamas; 2. Zwe den; 3. Var. Staten; 4. Finland; 5. Australië. Stand: 1. Ver. Staten 4128 pnt; 2. Zweden 4099 pnt; 3. Finland 4071 pnt; 4. Bahamas 3848 pnt; 5. Duits land 3622 pnt. 5.5 m klasse: 1. Zweden; 2. Ver. Staten: 3. Bahamas; 4. Duitsland; 5. Finland. Stand: 1. Ver. Staten 4306 pnt; 2. Australië 4130 pnt; 3. Zweden 3977 pnt; 4. Italië 3420 pnt; 5. Finland 2556 pnt. Finnjollen-klaaseUitslag nog niet definitief. WIELRENNEN. Ploegachtervolging: voor de kwart finales plaatsten zich de volgende ploegen: Itahë (439.06); Tsjecho Slowakije (4.4754)Duitsland (4.42.28)Denemarken (4.4657) Rusland (4.43.76)Nederland (4.45.30)Argentinië (4.44.66) Australië (4.44.90). Nederland kwam uit met de ren ners Koel, Oudkerk, Schuuring, Cor nelisse. Kwart-finales: Italië versl. Tsje cho Slowa/klje in 4.37.58; Duitsland versl. Denemarken in 4.36.98; Neder land versl. Rusland 4.41.70; Austra lië versl. Argentinië in 4.41.58. Italië. Duitsland, Nederland en Australië hebben zich in de halve finale geplaatst. Sprint: 1. en Olympisch kampioen Giovanni Pettenella (It.); 2. Sergio Bianchetto (It.); 3. Moreion (Fr.). In de kwart-ftoales werd de Belg Sercu, die als groot favoriet voor de titel gold, geklopt door de Italiaan Pettenella. In de halvr finales re- Ie de Italianen Pettenella en Bianchetto af met de Fransen Mo reion en Trentin. PAARDESPORT. Samengestelde wedstrijd: 1. en OL kampioen Mauro Checcoli at); Carlos Maretorio (Arg.)3. Fritz Ligges (Did.). Landenklassement: 1. en Olym pisch kampioen Italië; 2. Ver. Sta ten; 3. Duitsland. SCHIETEN. Snelvuur pistool: 1. en Olympisch kampioen Tapio Linmosvuo (Fiid.) 592 pnt; 2. Ion Tripsa (Roem.) 591 pnt; 3. Lubomie Nacovsky (Tsjech.) 590 pnt. WORSTELEN. Banitaimgewicht: 1. en Olympisch kampioen M. Ichiguchl (Japan); 2. W. Trostianski (Rusl.); 3. I. Cernea (Roem.). Halfzwaargewichtl. en Olym pisch kampioen B. Alexandroff (Buig.); 2. P. Svensson (Zweden); 3. H. Kühl (Did.). De Argentijnse lichtmiddengewicht José Chirino die zaterdag de Egyp tische scheidsrechter Maghraby af ranselde heeft de volgende dag voor 4500 toeschouwers zijn verontschul digingen aangeboden. De Egypte naar was scheidsrechter in de match tussen de Amerikaan Eleis en de Rus Frolov. Toen de partij voorbij was en de beide boksers de ring verlieten, klom Chirino er in met dr. Garzon Fun es, vice-president van de Argen tijnse Boks bond. Beide mannen, ge kleed in de officiële blauwe tenue van hun land, liepen naar de Egyp tenaar en schudden hem de hand om verontschuldigingen aan te bieden. Maghraby lachte en de drie mannen verlieten gezamenijk de ring. Het heeft re Argentijn echter weinig ge holpen. want nog dezelfde dag werd hU door de Internationale Amateur Boksassociatie voor drie Jaar ge schorst. Bij de laatste vier in het Olym pisch voetbaltoernooi bevinden zich drie landen van achter het Ijzeren gordijn: (Oost)Duitsland, Tsjechoslo- wakije en Hongarije. Egypte maakt door een gemakkelijke 5—1 zege op Ghana het kwartet vol. Dinsdag komt Duitsland uit tegen Tsjecho- Slowakije, Hongarije tegen Egypte.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7