Paus Paulus naar India UITEENLOPEND AMUSEMENT VEERTIG JAAR KERK EN VREDE Uitwisseling van geleerden tussen Ned, en Indonesië Komt 3 december in Bombay aan NOG MEERDERE REIZEN? Antwoordkerk ingezegend Twee gebroeders Foot in regering - Wilson MET EEN ENKEL WOORD - VANAVOND PROF.v.EMDEN OVERLEDEN Amerikaanse prijs voor Loetoeli Grote belangstelling voor nachtconeert Grootste stuwdam van West-Europa LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 19 OKTOBER 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Het gemakkelijke amusement had men dit weekeind eop Ne derland 1 gezet, en het moeilijker amusement was naar Neder land 2 verbannen. Zaterdagavond stond tegenover de vriendelijke pretentieloze, maar wel erg lichtgewichtige musical ,,De kus van de ballerina" van Willy van Hemert (NCRV), het aloude K-war taal programma van Rinus Ferdinandussen (VARA). Zondag avond was op Nederland 2 het Vlaamse quiz-programma ,,'t Is maar een woord", de intellectuele tegenvoeter van het massa amusement van Willy Walden en Piet Muyselaar op Nederland 1. De tendens is niet zeer opvallend, maar hij is er wel: ons tweede programma „dreigt" een soort derde programma te worden", d.w.z. een programma waarvan het i.q, lager ligt dan van Ne derland 1. Zondagwandeling De Vlaamse acteur Anton Peters gal in „Zondagswandeling", spel- technisch gezien niet geheel feilloos, maar op den duur toch wel overtui gend, het portret van een gezinsmen ner op zondag te zien. Het was een brokje „monotoneel", dat de acteur verplichtte steeds zichzelf te zijn, maar daarnaast te suggeren dat hij omringd was door een vrouw en kinderen tegen wie hij praatte, en van wie hij antwoord ontving. Deze vorm van solo-toneel bleek opnieuw moeilijker dan het solo-toneel waar bij de acteur genoodzaakt is ver schillende rollen uit te beelden. Hij kan in die andere rollen tenminste zijn gang gaan, ze „verzelfstandi gen", waardoor er woord en weder woord komt en de acteur tegenspel krijgt van zichzelf. Anton Peters stond voor de moeilijke taak dat hij als enig tegenspel de lacunes in de tekst kreeg, daar waar zijn on zichtbare tegenspelers een antwoord hadden moeten geven. Dat Peters niet geheel slaagde in zijn opdracht was niet te verwonderen. Het was een onbegonnen taak. Sleeswijk-revue De televisie-revue „Kijkt u ook vanavond"? had Willy Walden en Piet Muyselaar als middelpunten en dolkomische schetsjes tussen die twee en hun medewerkers als voornaamste bestanddelen van een kijkspel, dat erkenning afdwong voor het vak manschap op elk gebied. Ook de tek sten getuigden van vakmanschap, al moet je wel van beton zijn om het stereotiepe vraag- en antwoordspel van de beide komieken met de eeuwigdurende misverstanden van begin tot eind leuk te vinden. Ko van Dijk Ko van Dijk heeft verklaard voor lopig geen komische rolletjes meer te willen spelen voor de televisie, alleen nog maar serieuze rollen te NED. HERV. KERK GEREF. KERKEN »n te Wilsum (O.) te Munnekezljl. „Kerk en Vrede" heeft tijdens een openbare bijeenkomst in de Nieuwe Zijds-kapel in Amsterdam zaterdag avond haar 40-jarig bestaan her dacht. De voorzitter, prof. dr. J. de Graaf uit De Bilt, zei dat het een slechte theologie is die met behulp van tal van sofismen het kruis in een zwaard, de liefde in de koude oorlog en het lam in een wolf verandert. Tegen deze slechte theologie heeft „Kerk en Vrede" 40 jaar stelling ge nomen en zij zal dit, aldus haar voor zitter, helaas nog moeten blijven doen, omdat nog steeds theologische rechtvaardiging van oorlog en bewa pening wordt nagestreefd. Pacifisme betekent echter niet alleen de ver plichting tot bestrijding van bewa- penings-theologie, maar het betekent ook, zo zei prof. de Graaf,- verplich ting tot bijdrage en dienst aan het behoud en de vestiging van de vrede in een wereld van conflicten. Ingaande op de internationale si tuatie merkte spreker op, dat de „geestelijke fall-out van een leven met de bom" door de meeste politici die zweren bij het machtsevenwicht, wordt onderschat. Het ere-lid dr. J. J. Buskes (Am sterdam) zei „elk jaar dat Kerk en Vrede bestaat is er een te veel". Het is in wezen afschuwelij k dat oorlog en oorlogsuitrusting in de dienst van Jezus Christus geen legitieme plaats kunnen en mogen vinden en dat het grootste deel van het kerkvolk de dominees voorop nog altijd met een welhaast fatalistische vanzelf sprekendheid de oorlogstoerusting, de oorlogsparaatheid en zo nodig de oor log zelf accepteert, aldus spreker. Als laatste spiak dr. W. A. Smit, herv. predikant te Amsterdam, die een persoonlijk getuigenis gaf, waar om hij lid was. „Kerk en Vrede" :s geen anachronisme, integendeel, nu zeker niet. En daarom, aldus spre ker moeten we op onze post blijven staan en volhouden. HEIDENSE GRAVEN BINNEN VATICAAN Bjj opgravingen binnen Vaticaan stad op ongeveer 40C meter afstand van de basiliek van Sint Pieter, zijn heidense graven ontdekt. Men meent te doen te hebben met een begraafplaats, waar Nero zijn vrijgelaten slaven liet begraven. Van de begraafplaats is door de Italiaanse Folco Quilici een film gemaakt onder de titel: „Heidense zielen in het Va- ticaan", die de komende maand aan prelaten, die het Vaticaans concilie bijwonen, zal worden vertoond. De grafstenen en inscripties zijn goed bewaard gebleven. accepteren. In het begin van „In- stapkaarten gereedhouden" leek het er even op dat hij geen woord had gehouden, want de Leidsepleinjeugd sfeer, die rondom hem was opge bouwd leek nergens op, behalve op een mislukte klucht. Maar halver wege het stuk kwam de eenzame, naar jeugd en gezelligheid hakende oudere man echter, buiten de „would be"-poëtische toon van het eerste gedeelte om, toch tot Je ven, mede dankzij het spel van Ingeborg Elzevier. Het goedhartige, maar wat dom mige hoofd van Ko van Dyk in deze rol, beeldde toen in grote close-ups en heel ingehouden teleurstelling uit, die hy te verwerken kreeg. Toch wel een goed stuk, op den duur, door Jan Retel echter te kaal gere gisseerd, waardoor het heen en weer lopen van Ko van Dyk tussen vrien den en meisje ongeloofwaardig werd. Zo spoedig mogelijk zal begonnen worden met de uitwisseling tussen Nederland en Indonesië van weten schappelijke werkers. Dit is het voor naamste resultaat, dat de Indonesi sche minister van wetenschappelijk onderzoek prof. Soedjhoho Poespo- megoro, heeft bereikt tijdens zijn be zoek aan Nederland, dat 5 dagen heeft geduurd. Zaterdagochtend ver trok hij met zijn plaatsvervanger, dr. Makagiansar, en met de directeur van het nationaal instituut voor geo logie en mijnbouw, prof. Katili, naar Parijs,, waai- hy twee weken lang de leiding op zich neemt van de Indo nesische delegatie bij de tweejaar- Paus Paulus de zesde heeft vandaag bekendgemaakt, dat hij naar India zal gaan voor het internationaal eucharistisch congres in Bombay. Dit wordt de verste reis die een Paus ooit heeft gemaakt. die het tijdperk van snelle lucht reizen mogelijk heeft gemaakt voor het hoofd van de R.K. Kerk. Vervolgens maakte de Paus dui delijk dat zijn bezoek kort zou zijn en dat hij geen andere steden zou bezoeken. ,De Paus wordt missionaris zult zeggen", aldus Paus Paulus „Ja, de Paus wordt missionaris, hetgeen wil zeggen een getuige, een herdel ven reizende apostel. Wij herha len dit graag op deze wereldmissie- Nog een zitting v an Concilie De heilige vader deed zijn sensa tionele aankodig'.ng in een toe spraak in de St. Pieter bij de kleur rijke plechtigheden voor de heilig verklaring van 22 martelaren uit Oegana die de eerste' Afrikaanse negerheïligen van de moderne tijd worden. Een precedent voor de komende reis van de Paus is in januari van dit jaar geschapen door zijn vlucht naar het Heilige Land. Maar de be kendmaking, dat hij nu naar India zal gaan, heeft de laatste afstands barrières doorbroken. Het is nu mogelijk dat Paus Paulus verdere reizen zal gaan maken, bijvoorbeeld naar de Phïlippijnen of Noord- of Zuid-Amerika. Er klonk een enorm applaus op van de aanwezige 42 kardinalen en honderden andere prelaten die in het Vaticaan zijn voor het concilie en duizenden andere mensen, die de heiligverklaring bijwoonden. Het bezoek aan een land, waar op een bevolking van 440 miljoen zielen hts 10 miljoen christenen zijn, zal de nadruk leggen op de stappen die de R.K. Kerk de laatste tijd heeft genomen om te komen tot nauwere betrekkingen met de niet-christelijke wereld. Dit is de tweede maal, aldus de Paus tot zijn gehoor in de St. Pieter, dat wij in deze basiliek kunnen be kendmaken dat wij een buitenland- nu "toe geheel 7u£ d? ïïSnïïiJJj»» ^^77^77 ±Z lZ,,heLl™em aposto^sch j niet te voorspellen Is, wordt, zoals De bekendmaking van de reis naar India verstrekt het vermoeden, dat het concilie volgend jaar met een vierde zitting zal worden verlengd. De huidige zitting, die op 14 sep tember van dit jaar werd geopend, zal haar werk tegen 21 november a.s. hebben voltooid. Vele conservatieve prelaten stre ven er naar het concilie op die da tum definitief af te sluiten. Een groep progressieven heeft ech ter voorgesteld de derde zitting vol gens schema op 21 november te be ëindigen en het werk in 1965 voort te zetten in een vierde en mo gelijk laatste zitting. De Paus staat, naar wordt verno men, gunstig tegenover de wens van de progressieven om sommige der hangende onderwerpen rustig en uit voerig te bespreken. „Bundel van goddelijk licht" De bekendmaking van de Paus dat hij Bombay zal bezoeken is in In dia enthousiast ontvangen. Een zegsman van de Indische re gering verklaarde dat het nieuws als een „bundel van goddelijk licht straalt temidden van de sombere stemming, die werd geschapen door de Chinese kernontploffing". De Paus zal 3 december, het feest van Sint Franciscis van Xaverius, voor een bezoek van drie dagen in Bombay aankomen. Dit heeft kar dinaal Gracias, de aartsbisschop van Bombay, zondag op een persconfe rentie meegedeeld. De Paus zal waarschijnlijk ook president Radhakrisjnan en premier Sjastri van India in Nieuw Delhi be zoeken. HEILIGVERKLARING VAN 22 NEGERS Paus Paulus heeft zondag tijdens een plechtigheid in de Sint Pieter 22 martelaren van Oeganda heiligver- klaard, als de eerste neger-heiligen uit de moderne tijd. Intussen verspreidde het geroffel van inlandse tam-tams het nieuws van de heiligverklaring van dorp tot dorp in de uitgestrekte gebieden van equatoriaal Afrika, waar de 22 leden van de Bantoestam hebben geleefd en aan het eind van de 19de eeuw hun geloof met de dood moesten be kopen. De plechtigheid in de Sint Pieter droeg het karakter van een sterke nadruk op rassengelijkheid. Tijdens de plechtigheid weerklon ken de tonen van een nieuw Afri kaans oratorium met inheems ritme. De Afrikaanse r.-katholieken kun nen thans hun kinderen bij de doop namen geven van mensen van Afri- een herder, vier musici, een wever, een kano-bouwer, een pottenbakker en een hofnar. In zijn rede tot 42 aanwezige kar dinalen, honderden bisschoppen en duizenden Romeinen en Afrikanen in kleurrijke klederdracht, deed de Paus een sterk beroep ten gunste van de nieuwe Afrikaanse landen. Nederlandse uitgenodigd voor Concilie Mej. M. Vendrik te Utrecht heeft gisteren uit Rome bericht ontvan gen, dat zij is uitgenodigd om bij het verdere verloop van de beraad slagingen van het concilie aanwezig te zijn. Mej. Vendrik is oud-presidente van de Wereldfederatie voor katho liek-vrouwelijke jeugd en is momen teel als medewerkster verbonden aan het landelijk centrum voor katholieke actie „De Horsting" te mersfoort. Zij is in het bijzonder uitgenodigd om aanwezig te zijn bij de behan deling van schema 13 van het con cilie „Kerk en wereld". Mej. Vendrik vertrekt morgen naar Rome. l!llllllllllll]lllll|||||||llllllll!llllllll!lllllllll!llll Gezagvoerder DC-6 in stuurhut overleden De gezagvoerder van een DC-6 van de Amerikaanse luchtvaart maatschappij Western Airlines is zondag in zijn stuurstoel plotseling overleden op een vlucht tussen Las Vegas in Nevada, en Los Angeles. De tweede piloot nam onmiddellijk het commando over en bracht het toestel terug naar Las Vegas. De 85 passagiers hadden niets van het ge beurde gemerkt. Zondagmiddag is in Hoogvliet by Rotterdam de eerste kerk die als re sultaat van de actie Antwoord '64 kon worden gebouwd (overigens door een speciale constructie van prefab- staal in zes dagen tyds) ingezegend. De actie, die tot zaterdagmiddag ambt heeft geleden. Maar wij menen dat, evenals de eerste reis naar het Heilige Land, deze reis naar de poorten van het immens grote Azië, die nieuwe en moderne wereld, niet vreemd is aan de aard van ons apostolisch ambt of de eisen die dit ambt stelt. Gaat heen en verkondigt het koninkrijk Gods In onze ziel weerklinken de eeuwig levende woorden van Christus: „Gaat heen en verkondigt het ko ninkrijk Gods". Het is niet de wens om iets nieuws te zien of het genoegen van de reis die ons beweegt dit te on dernemen maar slechts de aposto lische wens om onze evangelische zegen te brengen aan het steeds toenemende gehoor, dat de moderne tyd voor ons toegankelijk heeft ge maakt". bekend, gevoerd door negen kerkge nootschappen en heeft tot doel een fonds te vormen waaruit de bouw van 396 kerken en bijgebouwen kan worden gèfinancierd. De eerste van deze 396 projecten is nu in gebruik genomen tijdens een dienst die o.a. werd bijgewoond door de ministers Biesheuvel en Toxopeus, de secretaris-generaal van het mi nisterie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, mr. G. van der Flier namens minister Bogaers en die burgemeesters Van Dijk van Poor- tugaal en Van Walsum van Rotter dam alsmede uiteraard talrijke ver tegenwoordigers van de betrokken kerkgenootschappen. Het Christelijk Haags Knapenkoor, onder leiding van Marius Borstlap, verleende me dewerking aan deze dienst, waarin dr. P. G. Kunst preekte over Jesaja 65, vers 16: „Ik was te vinden voor hen die mij niet zochten. Ik zei tot een volk dat mijn naam niet aan riep „Hier ben ik". De belangstelling, gestimuleerd door een rechtstreekse televisie-uit- 9 Vervolg van pag. 1 (Van onze correspondent in Londen) Twee broers van de bekwame fami lie Foot zijn opgenomen in de nieu we Britse regering. Sir Hugh Foot, die o.a. hoge commissaris in Cyprus Kenia en Jamaica is geweest, werd één der onderministers van Buiten landse Zaken, met de speciale taak om Engeland by de Verenigde Na ties in New York te vertegenwoor digen. Het is de eerste maal dat een lid van de regering met deze functie wordt belast. Zyn broer, Dingle Foot, Ls de nieuwe advocaat-generaaL Wilson heeft twee vooraanstaande economen benoemd om het nieuwe departement van Economische Za ken te leiden. Het zijn sir Donald Mac Dougall, die directeur-generaal wordt, en Sir Eric Roll als secretaris generaal. De betekenis van dit nieu we ministerie onder Georges Brown is, dat Wilson een einde heeft ge maakt aan de overheersende invloed van het departement van de schat kist op de ontwikkeling van de Britse economie. Wilson is van plan de verouderde 18de- eeuwse wetten, die het aantal ministers in het Lagerhuis beperken, op te doeken. Hij voelt er in de ge geven omstandigheden niets voor om bepaalde ministers die hij nodig heeft, naar het Lagerhuis te laten verhuizen. Want dit zou nog meer tussentijdse verkiezingen betekenen, welke hij in de riskante positie waar in de Labourregering zich bevindt, wil vermijden. (Tot zover onze correspondent) zending, was zo groot dat de Rijks politie alle moeite had het verkeer in goede banen te leiden. BINNENLAND Internaat uitgebrand In het Plus XII-internaat In Beek-Ubbergeri is za terdagmiddag brand uitgebroken. De brandweren van Beek en Nijmegen konden slechts een gedeelte van het gebouwencomplex behouden. De schade Recreatieschap Kenipenland De gemeenten Bergeyk, Bladel, Eersel, Hoge Loon, Hoge- en Lagemlerde, Luyksgestel, Reusel, Riethoven, Wes terhoven en Vessem in de zuidweste lijke Noordbrabantse Kempen gaan een recreatieschap Kempenland op richten. De bedoeling hiervan is de re creatiemogelijkheden ln dit natuurrijke Ned.-Belg. grensgebied te vergroten en meer bekendheid te geven aan deze mogelijkheden ln heel Nederland. Ambassade in Praag De regerin gen van Nederland en Tsjecho-Slowa- klje hebben besloten hun wederzijdse gezantschappen in Den Haag en Praag te verheffen tot ambassades. Luns in Rome Minister J. Luns ls gistermiddag in Rome aangekomen voor een kort werkbezoek. Zijn Ita liaanse collega G. Saragat, met wie hij vandaag besprekingen zou voeren, was ter begroeting op het vliegveld aan wezig. Minister Luns, die vergezeld ls van staatssecretaris mr. L. de Block, beantwoordt een werkbezoek, dat Sara gat hem in mei van dit jaar in Den Haag bracht. De Europese vraagstuk ken, en ln het bijzonder de vraag of de zes landen der Europese gemeenschap tot de een of andere vorm van poli tieke samenwerking, kunnen overgaan, zullen de voornaamste punten van het overleg zijn. Draadomroep Het landelijk comité draadomroep is zaterdagmiddag opge richt. Het stelt zich ten doel actie te voeren voor behoud van de draadom roep, die met opheffing wordt bedreigd. Tot voorzitter ls gekozen de heer J. F. van der Aa uit Amsterdam. Secretares se ls mevr. H. Bouman (Noordplein 47, Rotterdam-11). Er zijn inmiddels al plaatselijke comité's opgericht in Den Haag, Rotterdam en Amsterdam. BUITENLAND Gedanst met Gina President Soe- karno van Indonesië heeft zaterdag avond ln Rome deelgenomen aan het bal van zijn leven: hij danste tot in de vroege morgenuren met de actrice Gina Lollobriglda en zong Indonesische liederen. Meer dan zeventig personen uit de Romeinse deftige kringen wa ren mede aanwezig. Rockefeller - Murphy De echt genote van gouverneur Nelson A. Rockefeller heeft haar 4-jarige dochter Malinda moeten afstaan aan dr. James S. Murphy, van wie zij anderhalf Jaar geleden is gescheiden om met de gou verneur te trouwen. Malinda Murphy is zaterdagochtend aan haar vader overgedragen. Overeenkomstig de be slissing van opperrechter Joeph F. Ga- gllardi. Mevr. Rockefeller mag het kind echter bij zich hebben tijdens de va kanties en met weekeinden. Piloot tRdens vlucht overleden De eerste piloot van een viermotorig vlieg tuig, dat met 85 passagiers van Las Vegas naar Los Angeles onderweg was, is zondag ln de stuurhut overleden. De 44-jarige George Carroll bleek de laatste adem uitgeblazen te hebben toen de DC-6-b van Western Air Lines naar Las Vegas terugkeerde. Het toe stel werd bestuurd door de tweede piloot. Overval Volgens een bericht ln het Turkse dagblad. Hurruyet hebben vijfhonderd soldaten van de Koerdische leider Moestafa Barzanl het Iraakse plaatsje Zaho aan de Turks-Iraakse noordgrens overvallen en geplunderd waarbij acht gewonden vielen, zeven duizend schapen werden geroofd en de onderprefect ontvoerd Maniak Een jongeman in shorts op de flets heeft vrijdag in de voor steden van Kopenhagen achtereenvol gens dertien vrouwen met een IJzeren Spoorwegraipp Zaterdagochtend heeft zich op ongeveer dertig kilometer van de Ceylonese hoofdstad Colombo, een spoorwegongeluk voorgedaan, dat aan twintig personen het leven heeft gekost, terwijl er 150 werden gewond. De toestand van 45 gewonden is ern stig. Juwelenroof Drie mannen, gewa pend met oude zeeroverspistolen en vergezeld van een pseudopolitieman in „uniform", hebben zaterdagochtend een winkel in de deftige Londense wijk Mayfalr beroofd van sieraden en hor loges tot eerv gezamenlijke waarde van ongeveer vierhonderdduizend gulden. Zij wisten per auto te ontkomen. Vliegtuigongeluk Bij Palembang in zuld-Sumatra is vrijdag een vlieg tuig neergestort waarbij dertien van de zestig passagiers om het leven zijn ge komen, aldus een bericht van Radlo- Palembang. Het verongelukte toestel ls een Antonow-12, van Russische makelij. Gevecht ln Venezuela Bij een botsing tussen regerlxrgstroepen en guerrillastrijders in bergachtig West- venezolaans gebied zijn drie militairen en vijftien rebellen om het leven ge komen. Dit meldt het dagblad „El Na- cional" uit officiële kring vernomen te hebben. Luns Na een kort bezoek, dat minister Luns vandaag aan zyn Italiaanse ambtgenoot In Rome brengt, zal hij morgen van Rome naar Londen vlie- waar hy een rede moet uitspreken. Die gelegenheid hoopt hij te benut ten om ln Londen de nieuwbenoemde Britse minister van Buitenlandse Za ken, Gordon Walker, te ontmoeten. Gevraagd welke levensduur de nieuwe Britse regering zal hebben, en of hij verwachtte dat spoedig nieuwe verkiezingen nodig zouden zijn antwoordde minister Luns: „nieuwe verkiezingen zijn niet uitge sloten, maar zoals ik reeds heb ge zegd, als de regeringspartijen zich grote discipline opleggen, dan is het mogelijk, net als destijds onder Att- lee, dat dit Labourkabinet zich lange tijd zal handhaven". Welke houding Labour tegenover de EEG zal aannemen, moet volgens !!lll!lllllllllllllllllllll!ll!lllllll!llll!llllllll!lllllll||||||||$ EERSTE NET NTS IË 18.15 uur Olympische Spelen Tokio 1964 19.30 uur Het houten hoofd, Comedy Caper 19.45 uur Openbaar Kunstbezit 20.00 uur NTS-journaal H 20.20 uur Politieke uitzending 20.30 uur Stad in boeien, speelfilm il.55 uur Puertoricans in New York, documentaire 22.25 uur NTS-journaal 22.30 uur Olympische Spelen Tokio 1964 TWEEDE NET NCRV 20.00 uur NTS-journaal 20.01 uur Rendez-vous a Paris, maandrevue variété 20.35 uur MICRO De levende cel, wetenschappelijk progr. 21.00 uur Dominees liefhebberij, televisiespel M 21.30 uur Het boek met de zevende zegel, kunst en bijbel 21.55 uur Attentie, actualiteiten j| 22.10 uur Sluiting. TV NOORDZEE H 18.30 uur Supercar: „Ontvoerd", voor de jeugd H 18.58 uur Popeye the Sailorman, tekenfilm 19.05 uur Wist U dat?, wetenschappelijk programma 19.19 uur Danger man: „Beroepsmoordenaar" 21.00 uur 87th Precint: „De ondervraging". Ill!!lllllllllllll!llllllllll!l!lllll!lll!!!!llllll!llllllllllllllllllllllllll!!lllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllll!!llllllllll!lllll>l!llllllllllll!lllllll!!lll!!!llll!lllll!!lllllllllllllll!lllllll!ll|||iü VOOR DINSDAG 20 OKTOBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende Woord. (Tussen 7.40 en 9.00 uur kun- programma's onderbroken worden voor rechtstreekse uitzendin gen uit Tokio: Olympisch Journaal). 7.15 Ouverture: licht progr. (7.55-8.00 8.00 Nws. 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Ouverture (dl. II). 8.50 V. d. huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte gram. 10.30 Olympisch Journaal. 11.00 V. d. v. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Lezing. 12.00 Angelus. 12.04 Volksliedjes. 12.30 Me ded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Olym pisch journaal. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 14.00 V. d. plattelandsvrouwen. 14 10 Lichte gram. 14.50 Lichtbaken, lezing (herh. van "zaterdag J.I.). 15.00 Rieleksenamus.progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Onderweg: Godsd. pro gramma. 17.00 V. d. jeugd. 17.50 Rege- ringsultz.: Het eiland Saba. Tekst: Henk Dennert. KRO: 18.00 Licht instr. ens. 18.20 Uitz. van de KVP: Kaarten op tafel. Een uitz. over politieke zaken, die de aandacht verdienen. 18.30 R.V.U.: Op weg naar een wetenschap van oorlog vrede, door dr. E. H. F. van der Lely prof. mr. B. V. A. Röling. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.35 Licht ork. 20.00 Olym- v T Moderne gram. plsch Journaal. 20.3 Directeur Fokker Prof. ir. E. van Emden, technisch- directeur van de NV Koninklijke Ne derlandse Vliegtuigfabrieken Fok ker, is zaterdag op 50-jarige leeftijd in zijn woonplaats Haarlem overle den. Prof. van Emden, die sinds 1953 in deze functie bij Fokker werkzaam was, had eind vorige maand aange kondigd zijn taak binnen afzienbare tijd te willen neerleggen. De crematie is bepaald op woens dag in Driehuis-Westerveld. 21.15 Blerick maakt school, klankbet over onderwijsvernieuwing (dl. 3)211 Klass. kamermuz, voor plano en kla< cimbel. 22.05 Gregoriaanse zangen commentaar. 22.25 Boekbespr. 22 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Vreemd... f keuze uit woord, zang en dans van ders en... anders, 23.15 Licht ensemt: 23.35 Licht instr. kwartet met zan soliste. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 6.30 Olympisch Journaal.) Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 Ochtetc gym. 9.00 De groenteman, 9.05 Ges: de klass. muziek. 9.40 Morgenwijd!: 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voon kleuters. 11.00 Nws. 11.02 V. d. ziet: 12.00 Licht instr. ens. en zangsolls 12.20 Regeringsuitz.: V. d. landbot 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbon 12.33 Lichte ork.muz. 13.00 Nws. 13 Meded.. event, act. of gram. Beursber. 13.30 Pianospel en zang, V. d. vrouw. 14.40 Schoolradio. 15 Fluit, cello en piano: klass. en mode muz. 15.45 Voordracht. 16.00 N; 16.02 Bas-bariton en plano: mode:, liederen,. 16| .30 V. d. jeugd. 17.30 York calling. 17.35 Lichte gram. v' tieners. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, t, 18.20 Promenade-ork.: amus.muz 1? Gesproken brief uit Parijs. 19.00 V, kind. 19.05 Kleurrijke klanken: m\a revue. 20.00 Nws. 20.05 Varlété-theat- gevar. muz. progr. 21.20 Gehoord, e zien, gelezen, kritieken. 21.50 Ink ding tot muziekbegrip, muz. lez. 22 Vioolrecital: klass. muz. 22.30 Nieu en meded. 22.40 Act. 23.00 Gesprot brief. 23.05 Moderne muz. 23.55-21 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NOT/NTS: 14.05-,™ 14.20 Schooltelevisie NTS: 18.15 Ok pische Spelen. 19.30 Engelse les v beginners. 20.00 Journaal. KRO: 20 Wlssewassen, amus.progr. 20.45 speelplaats, TV-film. 21.10 Paulus,» cvmentaire. NTS: 21.35 De schaakt- tij, TV-spel. 22.15 Journaal. 22 Olympische Snelen. „£^er,an<1 II: NTS: 22.00 Journa AVRO: 20.01 De schone heks. TV-fl! 20.25 Artistieke ontmoetingen. NI 21.10 De Vijfde Kolonne, TV-fl!: CVK/IKOR: 22.10-22.35 Gesprek ot wrijfpunten in de verhouding tuss samenleving en kerk. De „Vereniging voor de familie der mensheid", een afdeling van de Pro testantse Raad van de stad New York, heeft de Zuidafrikaanse neger leider Albert Loetoeli een prijs van deze vereniging van 5.000 dollar toe gekend wegens zijn „strijd tegen de apartheid". Albert Loetoeli heeft in 1961 de Nobelprijs voor de vrede ge kregen. De voorzitter v. d. Protestantse Raad Dallas Sherman, zei dat Loetoeli voor de plechtigheid in New York is uitge nodigd. Aan de Zuidafrikaanse regering is verzocht het reisverbod voor Loetoeli op te heffen. minister Luns voorlopig worden afge wacht. „Het was altijd duidelijk, dat de nieuwe Britse regering enige tijd moet krijgen om zich ten aanzien van de EEG te uiten", zo zei hij. Artiesten deden anders dan anders „Nul uur vijf", de middernachtelijke manifestatie van Neder landse artiesten in het Amsterdamse Concertgebouw begon za terdagnacht om tien minuten over twaalf. Op de valreep bleek nog zoveel jeugdige belangstelling te bestaan voor kaarten van f 5,00 of f 7,50- dat Ria Valk, niet meer in cowboykostuum, Ame rikaanse songs als „Hey, good lookin" en het chanson „Une gui- tare, une vie" kon presenteren voor een vrijwel uitverkochte zaal, Ook enkele van de overige mede werkenden, onder wie Willyke Alberti Trea Dobbs, Conny van Bergen, Rob de Nijs, Johnny Lion, de Jumping Jewels, The beat town skiffle group" en het „All star radio-orkest", van Charley Nederpelt, deden wat „an ders dan anders". Rob de Nijs zong duetten met Trea Dobbs en Johnny- Lion en de Jumping Jewels, die om twee minuten voor half één met hun Offenbach variatie „Jumping can can", de eerste tieners van enthou siasme deden opspringen, brachten in kledij van enkele eeuwen terug een fuga van Johann Sebastian Bach. Commentaar op „Nul uur vijf" van presentator Herman Stok: „Zeer ge slaagd. Het bewijs is geleverd, dat voor iets dergelijks belangstelling be staat. En dat in de moeilijkste plaats, Amsterdam. Maar we doen het niet meer op eigen risico". Het Spaanse staatshoofd, genert Franco, heeft dit weekeinde in ac wezigheid van de Portugese pre dent, admiraal Thomas, in Aldeaó ville, aan de Spaans-Portugese gm de grootste stuwdam van Wes Europa in gebruik gesteld. De dn is 140 meter hoog. De capaciteit de energiecentrale aan de voet de dam bedraagt 2V2 miljard ft per jaar. Ook de aangrenzende stuwdt van Bemposta, die op Portugees bied ligt, is in gebruik gesteld. Aldeadaville en Bemposte behoü tot een stelsel van drie Portugese twee Spaanse stuwinstallaties n bijbehorende energiecentrales, die-r jarenlange arbeid in het rotsachts dal van de Duero, de grens tussen Spanje en Portugal, zijn - gelegd. Reeds in 1927 warem Spffi en Portugal het eens geworden on de uitvoering van dit gemeenscbs; pelijke reusachtige hydro-elektrisd project, dat pas de laatste jaren uitvoer kon worden gebracht. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam mist Den Heidei hall bew. Ypenburg mist Vltsslngen half bew. Eelde zwaar bew De Bilt zwaar bew Twenthe mist eindhoven zwaar bew 'iiiid-Llmb mist Helsinki mist Stockholm zwaar bew Oslo geh. bew. Kopenhagen zwaar bew. Aberdeen mist Londen geb. bew. Brussel licht bew Luxemburg onbewolkt Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Munchen Zurich Genève Locarno onbewolkt licht bew. licht bew. zwaar bew half bew. licht bew. onbewolkt licht bew. Innsbruck regen Belgrado Barcelona Madrid Mallorca Lissabon licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2