IbtiW) Stralend Tokio zorgt voor waardig openingsfestijn 1 TRANEN... HET OLYMPISCH UUR HEEFT (EINDELIJK) GESLAGEN.... Bijna 600 muzikanten Herstel van UVS? üd ffi Tokio *61 Kleine nederlaag voor Kangoeroes Zakkenrollers Nederland klopt België met 10-0 Vijf teams minder in competitie Butter had botsing kunnen vermijden" Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 10 oktober 1964 Derde blad no. 31383 KEty -1" Verandering De broekspijpen fladderen niet meer om benen en de vrouwen zijn niet langer gehuld in vorm- -,r loze katoenen jurken tot op de 3l| kuiten. _7 Dit valt op van de Sow jet-ploeg welke nu voor de vierde maal aan de Spelen deelneemt. Het „ijzeren gordijn" van Hel sinki 1952 is opgetrokken. Het uitgaanstenue der heren 1(1 bestaat uit colberts met drie kno- IJ[ pen en de broekspijpen zijn smal geworden. De dames - die vroe ger zo uit de zoutmijnen in Sibe- imt) rië schenen te komen - zijn vrou- wélijk geworden. Hun haar is kort geknipt maar goed gekapt, de sporen van lippenstift, rouge en poeder zijn overal te zien. De atletes pronken met de bes- q te Parijse parfums. De rokjes zit ten zeer strak en eindigen onge- aai veer 5 cm boven de knieën. De communistische atleten wuiven en lachen. Ondanks de taalbarrière - weinigen spreken iets anders dan Russisch en een paar woorden Duits - hébben zij veel contact met de rest van de bewoners van het Olympisch dorp. In Helsinki hielden de Russen Nen de atleten van hun satelliet- landen zich verborgen in een be bost gebied ongeveer 25 km van ,j,l| de plaats waar alle landen ge- Dehuisvest waren. Vier jaar later in Melbourne ge* ging het allemaal wat gemakke- ent lijker, maar de Russen bleven in eigen kring en contact was moei- elj|i lijk. Hun afzondering werd nog igf minder in 1960 in Rome. In Tokio de) rijn de leden van de Sowjetploeg - met uitzondering van de ,CCCP' op de borst en de rode hamer en sikkel op de revers - nauwelijks meer te onderscheiden van •va* overige 7.000 atleten. Zij sloven zich uit om Iemand van dienst te zijn. Hun officials houden persconferenties. Zij nen op een steenworp afstand van de Amerikanen en de bezoe- 3n okers kunnen vrij in- en uitlopen. O!Voor hun ontspanning gaan de Russen naar de internationale club waar zij urenlang luisteren mar Amerikaanse rock 'n roll of zitten te kijken naar t.v. uitzen dingen. Zij ruilen speldjes en wandelen en lachen met atleten uit westelijke landen. Ijl Terwijl de 95 ploegen, die aan de lil Olympische Spelen in Tokio deelne- kUJ men, zich opmaakten voor de ope ningsceremonie, vertrok zaterdag om 12.15 uur plaatselijke tijd een groep van 92 Indonesische sportlieden en lef» officials van vliegveld Haneda. De rest van de equipe verlaat de Japanse hoofdstad later. Zaterdagmiddag vertrok ook de ■jikNoordkoreaanse ploeg, die per schip Mn de terugreis maakt. De leden van het dames volleybalteam weenden bitter er. bij het voortijdig afscheid. Zoals bekend trokken beide landen I jj5 hun ploegen terug uit protest tegen de gehandhaafde schorsing der Ga- nefo-deelnemers. Hef Olympisch uur heeft geslagen Onder een stralend blauwe hemel zijn de Spelen ter viering van de achttiende Olympiade in het moderne tijdperk vandaag op plechtige wijze door de Japanse keizer voor geopend ver klaard. Ruim 72.000 toeschouwers het sta dion was afgeladen waren getuige van de sfeervolle openingsceremonie, waarbij de lan- Na de Idankvolle opmars van zes korpsen met in totaal 565 muzikanten verscheen op het zwarte bord het Olympisch embleem met de vijf ringen in licht met daaronder „Tokio 1964". Op de sintelbaan stai/nden in blauw uniform geklede Japanners achter manden met in totaal 8000 duiven, die de boodschap van de verbroedering door de sport tot in de verste hoeken van Nippon zouden brengen. denploegen telkenmale met stormachtig gejuich werden begroet. „Tokio" lachte breeduit. De zon had juist op tijd de grijze wolkenmassa, waaruit vrijdag avond laat nog regen vieL op zij gedrongen. Het grootste feest, dat de sportieve wereld kent, is op smetteloze wijze begonnen! kers-Koen, leidster van de dames atleten, zwemleider Siep Holman en „roeibaas" dokter Dokkum. Daarach ter vijf rijen van vier dames, welke Advertentie BEZOEKT ZONDAG A.S. de belangrijke voetbalwedstrijd LugdunumRoodenburg Aanvang 14.30 uur. Terwijl het in witte uniformen ge> stoken muziekkorps de Olympische ouverture speelde gingen boven het scorebord de eerste officiële vlaggen omhoog. In het midden aan de hoog ste mast met de bekende Olympische vlag, welke werd geflankeerd door de vlag van Japan met de rode en de vlag van de stad Tokio, paars met een merkwaardig witte stervor mige zon in 't midden. Keizer Hiro- hito was intussen aan de ingang de hoofdtribune ontvangen door de president van het I.O.C., Avery Brun- dage. Nog voordat de keizer de tri bune betrad, werden op de hoge om loop van de tribunes de vlaggen var de deelnemende naties gehesen. On middellijk na het hijsen van deze vlaggen op de rand van de tribunes klonk door grote luidsprekers elek tronische muziek. De laatste tonen waren verstorven toen de keizer en zijn gemalin onder applaus plaats namen in de keizerlijke loge. Opmars Direct daarna begon de opmars van de delegaties met voorop, zoals het Olympisch protocol voorschrijft, de afvaardiging van Griekenland. Een de eerste ploegen, welke door haar bijzondere verschijning een ovationeel welkom kreeg, was de groep Australië. De dames in maïsgele mantelpakjes met dito hoedjes en witte handschoenen, de heren in groene blazers, een witte broek en witte shorts. De Belgen vielen in het oog door de afstekende witte hand schoenen bij de donkerblauwe kos tuums. VOETBALPROGNOSES zyn doelman Herman Vermeer, hetgeen de defensie niet alleen drastisch versterkt, maar ook de TA hoognodige rust kan geven. Het J duel tegen SVW, dat in de Kik- Q kerpolder op bezoek komt, zal niterst zwaar zijn. Met een gelijk 3Q spel zullen de blauwwitten al meer uu; dan tevreden mogen zijn. In de ;voe an^ere eerste klasse komt Hillegom ej| waarschijnlijk ook niet verder dan ,n: een puntenverdeling bij Alkmaarse i Boys. tebi 2A heeft het grote duel plaats iu'u tussen Lugdunum en Roodenburg. laif Br zjjn maar weinig aangrijpings punten, waarop men een redelijke 22i Prognose kan baseren. Lugdunum ;lk£ keeft totnutoe een voortreffelijke Ag! v°nn gedemonstreerd waar het het jji aanvalsspel betrof in verdedi- gend opzicht zijn wij niet zo over- tuigd van de kracht der Kikkers. Speelt Roodenburg het knappe spel mis tegen Westlandia dan zijn de blauwzwarten beslist niet kans- 1 loos. LFC speelt uit tegen Quick en zal daar beide punten wel moeten achterlaten. IT In 3A kan Alphia ODI zeker een J"! puntje ontfutselen en dat mag men in 3B ook verwachten van DOSR tegen Hilligersberg. Het dit seizoen vrij zwakke Foreholte gaat vrijwel zeker ten onder tegen Leo- nidas. Alphen ontmoet in een uiterst belangrijk duel EBOH, dat de ranglijst aanvoert. Een kleine zege van de Alphenaren behoort zeker niet tot de onmogelijkheden. Bodegraven zal de handen dicht knijpen als de uitwedstrijd tegen Dubbeldam een gelijkspel oplevert. In 4A kan SJZ weer een punt bin nenhalen, nu tegen het bezoekende ZLC. WSB-Archipel houden wij op een gelijkspel, evenals VEP-War- munda. Lisse moet gemakkelijk van SJC kunnen winnen. In 4B kan LDWS de serie gelijke spelen doorbreken met een zege, wanneer men ten minste beter speelt dan tegen ODB. Het aan kop gaande DOCOS krijgt het uiterst zwaar te gen Postduiven en zou daar wel eens de eerste nederlaag kunnen leiden. ASC mag tegen RKWIK (uit) op zijn hoogst op een gelijk spel rekenen. Datzelfde geldt voor Oranje Groen (uit) tegen RKDEO. Wassenaar dient het zonder al te veel moeite te klaren met Gr. Wil lem II/VAC. Traditiegetrouw betreedt Grie kenland als eerste natie het sta dion tijdens het grote landen- défile bij de opening van de achttiende Olympische Spelen in Tokio. (Telegrafisch overgebracht) Een bijzonder applaus viel ook ten deel aan de driemansploeg var Afrikaanse staat Tsjaad. Tot dit drie tal, gehuld in de lange witte bour nous en bruine bontmutsen, behoort de minister van sport van Tsjaad, Mahamat Idriss, die als hoogspring kampioen van zijn kleine land is uit- De Cubanen, geheel in het zwart gekleed, zorgden voor een verrassing door plotseling Japanse vlaggetjes te voorschijn te halen en daarmee op commando uitbundig naar het opge togen en dankbare publiek te zwaaien. De vlag van Ethiopië werd fier ge dragen door de Marathonwinnaar van de Olympische Spelen in Rome, Abebe Bikila. Een bijzondere verschijning was de afvaardiging van Ghana in de geel bruine inheemse kledij. Een surprise, welke kreten van verbazing uit de dichte rijen ontlokte, was de binnen komst van de ploeg van Groot-Brit- tannië, bij welke de dames vrijwel identiek gekleed waren als de Duitse meisjes. De kleur roze was zo volko men gelijk dat hier beslist sprake moet zijn van dezelfde stof. Het enige onderscheid was het model van de hoedjes. Nederland Om twee minuten voor half drie kwam als 64ste land in de rij de gro te Nederlandse equipe het stadion binnen achter de vlag, die Anton Geesink droeg. In de voorste rij ach ter de wereldkampioen-judo mar cheerden Simon de Wit, Fanny Blan. Hoe komt mijn dub uit? UVS: Vermeer, Van der Berg, Van der Kaay, Balkhoven, Lardé, Witte- Veefkind, Zuma, Teske, Van der Starp, Van Sohooten. LFC: De Hoed, De Roode, H. Sira, Van der Hdjden_ L. de Jong, D. Sira, Brouwer, A. Heymans, Nieuwen burg, P. de Jong, H. Heymans. Lugdunum: Kerkvliet, Van Mey- gaarden. Van As, Crama, Bavelaar, Teeuwen, De Cler, Collé, Bekkering, Leget, Redel. Roodenburg: Keereweer, B. de Jonge, Wiggers, Van Rooyen, Hen- Van Weerlee, Klinkhamer, Den Os, De Klerk, Van Leeuwen, E. de Jonge. ASC: J. Wurzer, J. Bekkering, A. Zwaneburg, C. v. d. Waals, W. Spiering, J. Raaphorst, H. Veltman, H. de Goey, G. Spiering, G. Hoope, Chr. Oppemheimer. Warmunda: P. Sahavemaker, Van Noort, Vergeer, Westrop, E. van Winsen, Ritzen, Kievits, Van Rijn, Mulder, T. van Winsen, M. Schave- aker. DOCOS: Dubbeldeman, Brasker, Jansen, Stuifzand, Van Polanen, J. an Marwijk, Van Dinten, Mank, Krom, Van der Broek, J. van Mar wijk. Vlag Temidden van een jeugd-drum- band en begeleid door een vlaggedra- ger betrad daarna de burgemeester van Rome het stadion om de gebor duurde satijnen Olympische vlag, in 1920 door het Belgische Olympische Comité aan het I.O.C. geschonken, te overhandigen aan de gouverneur van Tokio, Ryotaro Azuma. Drie kanonschoten weerklonken, tiendui zenden ballonnetjes in de vijf Olym pische kleuren werden door school- werden gevolgd door de grote vrolijk meisjes losgelaten en daarna kwam met de lichte hoeden zwaaiende he- onder stormachtig applaus de Olym- ren. pische fakkel, gedragen door de 19- De Nederlandse afvaardiging - de jari«c Y°ablnorl Sakai' f?i,on damesin de blauwe mante, pakjes I bl"fn- lan6f rookpluim met, de witte hoedjes, versierd met acbte/.^b _d_eJ™?e Jajan; oranje linten, de heren in blauwe Advertentie Culinaire horoscoop M Paprikaschnitzel met doperwten en rijst D Kalfslever Provenpale, doperwten en aardappelpuree W Nasi goreng met spiegelei en pisang goreng D Kalfsleverfricadel, verse groenle, gekookte aardappelen V Gebakken tongfilets, ravigotesaus, salade, gebakken aardappelen Z Jacbtscbotel met appelmoes Er staat u deze week veel verandering van spijs te wachten. En dat doet eten. U zult vlot worden bediend en veel geld sparen, want eten in Albert's Corner is voordelig. CORNER Stationsplein 24 Leiden blazer met donkergrijze broek en oranje dassen maakten een voor treffelijke indruk door een straf marstempo. Anton Geesink, de be kendste en populairste buitenlanaer in heel Japan, werd natuurlijk on middellijk herkend en luid: toege juicht. Als laatste liepen in de ploeg de stelden de vlaggedragers zich i de 120 treden naar de schaal, keerde zich met de geheven flam bouw als een groet naar zijn keizer en ontstak daarna het was precies tien minuten over drie het vuur. Weer dreunden de kanonnen, weer klonk het gezang van het prachtige koor. Na de laatste tonen van dit lied zeilers met hun witte petten. De hoop en verwachting, dat Anton Geesink de vlag in één hand zou dra gen, werd niet bewaarheid, tot te leurstelling van de vele Nederlan ders op de tribunes. Onder die land genoten, die de opmars vanaf de tri bunes gade sloegen, waren ook vele deelnemers, die van het vermoeiende openingsdefilé waren vrijgesteld om dat zij zondag in wedstrijden uitko men, zoals de vrije slag sprinters, de schoolslagzwemsters en een aantal hookey'ers. De delegatie van Taiwan (Nationa listisch China) werd voorafgegaan door de vlaggedrager Yang Chuan Kwang, de wereldrecordhouder tien kamp. Enorm In rijen van tien kwam de enorme groep van de Verenigde Staten met de witte Texashoeden het stadion binnen, onmiddellijk gevolgd door de in getal bijna even sterke delegatie van de Sowjet-Unie achter de rode vlag met sikkel en hamer, welke vlag in één hand afwisselend rechts en links werd getorst door de ge wichthef-reus Yuri Vlasov, die dit ook al in Rome had gepresteerd. Het imposante devile werd besloten dooi de grootste aller groepen, die van het organiserende land Japan.Het enthousiasme op de tribunes bereik te een hoogtepunt. Overal kwamen vlaggen en wimpels te voorschijn, werd met hoeden gezwaaid en spre< koren weerklonken door het zonnige stadion. halve cirkel rond het spreekgestoelte op en sprak de Japanse turnkam- pioen Takashi Ono namens alle deel nemers de Olympische eed uit: „uit naam van alle deelnemers beloof ik dat wij zullen deelnemen aan deze Olympische Spelen, gehoorzaam en eerbiedig aan de regels, in de ware geest van de sportiviteit, voor de glo rie van de sport en de eer van onze Duiven Stem Dadelijk nadat de 95 landenploegen zich opnieuw op het middenterrein hadden geformeerd, volgde de toe spraak door de president van het or ganisatiecomité, Daigoro Yasukawa. De stem van Pierre baron de Cou- bertin, vastgelegd tijdens Olympische Spelen van 1936 te Berlijn, klonk ge durende dertig seconden door de luidsprekers. Vervolgens sprak de president van het IOC, Avery Brun ei age, een welkomstwoord uit, waarna hij de Keizer verzocht de spelen of ficieel voor geopend te verklaren. Hij deed dat verzoek in het Japans, wel ke geste door de menigte met luid applaus werd begroet. In de koninklijke loge verrees de éizer van zijn zetel en sprak de woorden uit, waarnaar de gehele sportwereld vier jaar lang had uit- ni: de spelen van Tokio waren geopend. Plechtig klonk hierna een speciaal gecomponeerde fanfare voor trompetten, het sein voor acht ma trozen van de Japanse marine om de Olympische vlag over de sintelbaan binnen te dragen. Tijdens deze rond gang en het hijsen van de vlag klonk voor het eerst de Olympische hymne, gezongen door een uit 350 personen bestaand gemengd koor. IN WOORD EN BEELD ZONDAG, HILVERSUM II 07.3008.00 Reportages 12.3013.00 Reportages 15.3016.00 Reportages 20.0520.30 Olympisch Jour- 1 naai (dag) NEDERLAND I 18.1519.30 Beelden van d officiële opening. 22.3023.30 Wedstrijden vat vandaag via Syncom III MAANDAG, HILVERSUM II 06.3007.00 Reportages 07.4508.00 Reportages 10.3011.00 Olympisch Jour- naai (ochtend) 12.3313.00 Reportages 15.3016.00 Reportages 19.0019.30 Olympisch Jour naal (dag). NEDERLAND I 18.1519.40 Hoogtepunten van 1 Vervolgens werden 8.000 duiven uit hun groene kooien verlost en op hetzelfde moment dat de vogels nog in de kom van het stadion in zwer men door elkaar vliegend de juiste weg zochten, tekenden vijf straalja gers de Olympische ringen in ge kleurde rook tegen de strakblauwe hemel. Het Japanse volkslied „Kimigayo" werd gezongen en toen verliet keizer Hirohito zijn loge ten teken dat de plechtigheid was afgelopen. Met vier landen tegelijk marcheerden de dui zenden deelnemers daarop door de noordelijke en zuidelijke poorten uit het stadion, de hoofdarena van de achttiende Olympische Spelen. Op het scorebord verscheen de uitspraak van de Coubertin waarin hij zegt dat het belangrijkste in de Olympische Spelen niet is het winnen, maar het deelnemen, zoals het meest essentiele in het leven niet is de overwinning maar het leveren van strijd. Toen tenslotte alle deelnemers en muziekkorpsen het stadion hadden verlaten werd een voor Nederlanders ongekend „klappend" vuurwerk ont stoken. Opnieuw gingen, nu in grilli ger series, de Olympische kleuren de lucht in. Maar al snel waren ze niet meer te ontdekken: de lucht zag zwart van de rook. Anton Geesink met de Neder landse vlag. Deze foto werd overigens gemaakt tijdens de ge nerale repetitie van de openings ceremonie. De Hongaarse middengewicht bokser Laszlo Papp verdedigde gister avond in Wenen met succes zijn Europese titel tegen de Engelsman Mick Leahy. Hij won op punten. VOLLEYBALCOMPETITIE Kangoeroes en Libanon '50 2 heb ben in het Gymnasium, de glad ge wreven vloer ten spijt, toch voor partij volleybal gezorgd, die het pu bliek zeker geen moment zal hebben verveeld. De gasten konden aantre den met Lex Mastenbroek, anders vaste speler van Libanon '50 1. Mas tenbroek toonde zich voor de Rotter dammers een kracht van doorslag gevende betekenis. Van de vele smashes, die hij heeft afgevuurd, waren de missers op de vingers van één hand te tellen. Li banon '50 2 won de eerste set na harde strijd via 5—2, 11—6 en 12—11 met 1511. Kangoeroes kon de aan val in deze eerste fase van de strijd niet zo best op gang krijgen. Pas tegen het eind van de set ging het lukken. Toen sloegen Jaap Broersma, Coos Taconis en Bert van der Lee- den enkele malen dreunend raak. In de tweede set leek Libanon '50 2 het pleit snel te zullen beslechten. De Rotterdammers kwamen op 147! Kangoeroes gaf echter geen krimp en met voortreffelijk aanvalsspel werd de hopeloze achterstand omgezet in 1614 winst! Weer kwamen Coos Taconis es. achter in de derde set, 07, 18 om dankzij een beheerste servicebeurt van Hugo Lieuwens eerst op 88 te komen en vervolgens met 1510 te winnen. In plaats vandoor deze voorsprong een stimulans te krijgen, zakte Kangoeroes volkomen weg. 153 voor de gasten in vierde set (22). Een opleving onze stadgenoten in de laatste set deed hen van 05 en 27 op 77 komen, daarna werd fout op fout ge stapeld. Met 159 gingen de set ei de wedstrijd echter naar de Libanon- (3—2). KVC won K.V.C. vond In V.H.H. een bijkans even hard smashende tegenstander. In de eerste set was Pieter Bas van Duivenbode bij de Katwijkers nog niet van de partij, maar dat was de Katwijkers geen bezwaar on winst op te eisen, 1510. De tweede set nam Vü.H. voor zijn rekening, 158. De Amsterdammers dankten dit resultaat voor een belangrijk deel aan hun goede blokkeren. De derde set was met 15—0 voor K.V.C., n de felle tegenstand in de vierde set (1513) verraste de Katwijkse for- ij ma tie nog bijna. S.Vi. moest om 9 uur in Enkhui zen aantreden en stapte, daar de route niet erg duidelijk was aange geven ook eerst klokslag 9 uur de zaal van D.T.S. binnen. Tijd om nog wat in te spelen was er niet. Niet tegenstaande de handicap deden onze stadgenoten het aanvankelijk niet slecht. Eerst na veel spanning konden de gastheren de set met 18 16 op hun naam brengen. In de tweede set leidde S.VI. met 11—5 om toen door een oponthoud een speler van D.T.S. had een manke ment aan zijn bril zo volkomen van slag te raken dat D.T.S. met 1511 de winst binnenhaalde. Dat was een klap die Dick Passchier en zijn mannen niet konden verwerken. In de derde set waren zij kansloos, via 10—1 werd het 153 en 3—0 voor D.T.S. De Olympische Spelen schijnen zelfs op de Japanse gangsters een goede invloed te hebben. Vooral de zakkenrollers zijn momenteel in Tokio weinig actief. De meesten van hen schijnen tijdelijk hun operatie- terrein naar de provincie verplaatst te hebben. Volgens een Japans och tendblad hebben zij dit gedaan in opdracht van hun chefs. De Japanse politie wil hier echter niets van weten en verklaart trots, dat de ver scherpte controle de oorzaak van het wegtrekken is. Nederland is sinds gisteren een vierde kunstijsbaan rijker. In Tilburg opende burgemeester C. Becht de nieuwe onoverdekte ijsbaan van 60 bij 40 meter, die in ongeveer vier maanden werd opgetrokken. De nieuwe baan biedt plaats aan 4.000 toeschouwers en heeft ongeveer f 450.000.— gekost. Ter gelegenheid van de officiële opening vond de ijshockey-interland NederlandBelgië plaats. Deze werd door het Nederlandse team met 10-0 gewonnen. De tussenscores waren: 20, 40. 40. De doelpunten wer den gemaakt door Van Dommelen (2), Pieterse (2), Herreur, Van Dijk, C. van Dijk, Ooms, Bakker en Ma nuel. In de pauzes werden kunstrij- demonstraties gegeven door de Fran se Nicole Hassler en de Nederlander Wouter Toledo. Badminton In de districtscompetitie zijn dit seizoen slechts vier Leidse verenigin gen met tezamen zes ploegen inge schreven. Vergeleken bij het vorig jaar, toen er zeven clubs met in to taal elf teams deelnamen, is dit een opmerkelijke achteruitgang. t is te wijten aan het feit, dat de vereniging Stadhuis is opgeheven, terwijl Smash en Meerburg te laat n met hun teamopgave. Het is echter niet uitgesloten, dat voor deze andere teams alsnog aparte afde lingen gecreëerd zullen worden. Van de zes wel tijdig ingeschreven ploegen spelen er niet minder dan vier in de eerste klasse, die drie af delingen telt. Daarvan speelt Veglo 2 ir de tweede afdeling, terwijl Leidse Shutteliers 1, Racketeers en Veglo 3 alle in afdeling 3 uitkomen. In de tweede klasse speelt de studentenclub LUSV in de afdeling 2 en het tweede team van de Shutteliers in afdeling 7 Het programma van vandaag en volgende week luidt: Vandaag: Smash 1Velsen 2 (bondscompetdtie)zondag: Veglo 1 EVA (bondscopetitieVeglo 2Kor- tenaer 6; woensdag: Racketeers GBC; L. Shutteliers 2—BIOS 2; don derdag: L. Shutteliers 1NIVO li vrijdag: Drop Shot 5LUSV; zater dag: Veglo 3—L. Shutteliers 1. Piet Lagcirde: (Van onze correspondent) „Misschien hoor ik vandaag nog van dokter Parren, de specialist die mij behandeld heeft, wanneer ik naar huis mag. Ik reken zelf zo'n beetje op begin volgende week. En dan ga ik met mijn vrouw 14 dagen weg. Op vakantie, al klinkt dat onder deze omstandigheden een beetje raar. Een poosje helemaal weg. Nee, ik vertel aan niemand waar wij heen gaan". Piet Lagarde, de 24-jarige doelman van Sportclub heeft zich snel her steld van het ongeluk, dat hem in de wedstrijd tegen Go Ahead is overkomen en als gevolg waarvan hem enkele dagen later een nier moest worden weggenomen. Zijn goed getrainde body en sterke spieren hebben daartoe veel bijge dragen", zei dr. Parren. Maar toch heb ik het zelf de eerste dagen, na dat ik voor de tweede keer een nierbloeding kreeg, waarop de ope ratie volgde, donker ingezien. Het is anders wel een flinke trap ge weest, die ik in Deventer moest in casseren. De laatste dagen heb ik me het verloop van die ogenblikken dikwijls voor de geest gehaald. En ik blijf er bij, dat de Go Ahead- speler Butter, die botsing heel goed had kunnen vermijden. Ik had de bal gevangen en klemde die tegen de borst. Butter moet alle tijd heb ben gehad om over me heen te springen. Als hij gewoon, Iet wel gewoon, doorgelopen was, zou zijn voet geblokkeerd geworden zijn, dreun in mijn zij. Om de nier in vele stukken uiteen te krijgen moet er toch wel heel wat kracht achter gezeten hebben. Heus, ik ben echt niet van mening, dat twee mensen die aan sport doen, welke het ook is, dat doen met de bedoeling elkaar in het on geluk te storten, maar dat Butter me nog gemakkelijk had kunnen ontwijken, daar blijf ik bij".

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5