Josephine Raker: ster van het „Grand Gala" DRIE AVONDEN TELEVISIE: ZIJ BRACHT VAN ALLES WAT Verzet tegen REM-wet gevolg van onbehagen GALVANISCH BEDRIJF EMMELOT N.V. e metaalslijpers galvaniseurs po! iisters bankwerker-lassers hardverch romers MET EEN ENKEL WOORL ff SSSi sxs TV - VANAVOND LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 5 OKTOBER 1M1 PLATENFEEST WEER GROOT EVENEMENT -Of (Van Amsterdamse correspondent) Het jaarlijkse platenfeest is weer achter de rug. Gisterochtend om half vijf verlieten de laatste feestgangers het Amsterdamse Concertgebouw, dat kort daarop door de schoonmakers werd aan getroffen als na het boekenbal. Want ook nu hadden de bezoekers het grootste deel van de versieringen van de muren gehaald: aan kondigingsborden, draperieën en platenhoezen. Het platenbal, dat begon toen de t.v.-uitzending was beëindigd, had dezelfde sfeer als het boekenbal. Voor een deel waren het dezelfde orkestjes, die nu weer de dansmuziek verzorg den, ofschoon zij het moesten afleg gen tegen hét onvermoeibare, 35 man sterke amusementsorkest van "Werner Muller, dat tot diep in de nacht een maximum aan danslusti gen op de vloer van de grote zaal bracht. Het Grand Gala du Disque men heeft het via beide t.v.-netten kun nen fien is weer een unieke ge beurtenis geweest. Uniek, omdat de 700.000 gulden van de CCGC (Com missie Collectieve grammofoonplaten Campagne) het mogelijk hadden ge maakt een programma samen te stel len met zoveel internationale ster ren, dat geen televisiestation ter we reld zijn kijkers zo'n duur program ma kan voorschotelen. Maar televi sie-kijkend Nederland heeft dat toch maar op het scherm gehad en het moest de reclame van Willem Duys, die vele malen herinnerde aan de mogelijkheid om de sterren ook op een grammofoonplaat te kunnen ho ren, daarbij voor lief nemen. Geen Bomans Willem Duys, voor wie men onuit sprekelijke bewondering moet heb-j ben voor hetgeen hij ieder jaar weer voor zijn broodheren de grammo- foonplatenfabrikanten, -importeurs en -handelaren klaarspeelt, bleek ditmaalniet vrij te zijn van zelf overschatting. Waren het de vorige jaren Wim Sonneveld en Godfried Bomans, die op onnavolgbare wijze hun stempel drukten op de Grand Gala's, ditmaal moest de heer Duys zelf de Edisons uitreiken. Het waren j de vervelendste onderdelen van het programma, die althans bij de aan wezigen in het Concertgebouw niet de minste indruk maakten en die werden gebruikt om een praatje te maken of eén sigaretje op te steken. Het programma vermeldde ook nogal wat artistiek weinig zeggende, doch in de showbusiness omhoog ge schoten zangers en zangeresjes als Nino de Murcia, De Duitse zusjes Ja-, cob, René Carol, Rob de Nijs en het duo Gert en Hermien Timmerman. De Amerikaanse volksliederenzanger Rod Mackuen zal misschien niet iedereen hebben bekoord, maar het staat wel vast, dat „Gerry and his Pacemakers" de helemaal uit Tennessee overgekomen „New Beats" maar een beperkt of zeer beperkt pu bliek hebben. Uit de Duitse operettewereld wer den Rita Streich en Heinz Hoppe ge- i zij brachten mooi nateriaal mee, al probeert Hoppe met fraaie uithaaltjes wel wat érg Richard Tauber te imiteren. Smaken verschillen, maar zaterdag avond waren de meesten het er wel over eens, dat er maar weinigen wa ren, die werkelijk artistieke hoogte punten behaalden. Dat waren de innemende Adamo en de virtuoze pianist Peter Nero, „Les Swingle singers", die een enor me populariteit veroveren, de verruk kelijke Jasperina de Jong, Udo Jur- *ens, het duo Nina en Frederik, die het in hun nieuwe stijl voortreffe lijk deden, en Quincy Jones, die men zich herinnert van twee jaar geleden, toen zU de musical „Free and Easy" in Nederland dirigeerde. Lia Dorana ontroerde met haar prachtig voorge dragen „Laat me niet alleen", een uitstekende vertaling van Brels „Ne me quitte pas". Josephine July Rodgers, die plotseling uit de lucht kwam vallen, was een brok showbusiness, van wie wij graag meer hadden willen zien en horen, maar uiteindelijk mocht zij niet de ster van de avond zijn. De ster was Josephine Baker. De eeuwig jonge, maar toch al 58-jarige vermoeide, Josephine Baker tijdens haar slotoptreden in het Concertge bouw in Amsterdam, waar zater dagavond het Grand Gala du Disque werd gehoudenHet was de eerste keer, dat haar elf aan genomen kinderen een optreden van haar bijwoonden. zieke, door tal van grote moeilijkhe den geplaagde Josephine, zorgde voor een grootse finale, die een ovationele beloning kreeg. Iedereen was onmiddellijk in de ban van deze fenomenale vrouw wier uitstraling het publiek boeide en ontroerde. Wat een grootheid, nu nog na veertig jaren showbusiness. Wat die verleden jaar het Grand Gala met een verwend repertoire en een gehuichelde pose probeerde op te luisteren. Ach, ook de wrange grapjes over haar leeftijd en de ontroerende babbeltjes over haar kinderen zijn onderdelen van het nummer van Jo sephine Baker. En hoe grandioos weet z(j die te brengen! Er was geen Edison voor de grote Josephine, die, als zij het nog niet wist, door een wat tactloze Willem Duys eraan werd herinnerd, dat haar tijd voorbij is: er worden immers geen platen meer van haar gemaakt. Van tien uur tot half één hadden de elf pleegkinderen van Josephine Baker (negen jongens en twee meisjes van 2 tot 12 jaar) op de eer ste rij zitten wachten en slapen tot moeder op het podium zou ver schijnen. Dit zou de eerste maal zijn geweest, dat zij haar in haar werk zagen. De hoop van het publiek, dat de kinderen ook op het toneel zou den komen, ging niet in vervulling. Willem Duys volstond met het aan bieden van een doos chocolade aan Baker. Jan de Troye in NTS-bestuur Het hoofdbestuur van de VARA heeft de heer J. L, de Troye, ad- junot-bestuurder van deze omroep, aangewezen als opvolger van de heer J. B. Broeksz in het NTS-bestuur. Deze laatste heeft zijn functie neer gelegd om gezondheidsredenen. Nieuwe Syrische regering Syrië's sterke man, luitenant-gene raal Amin al Hafez, heeft zater dag een coalitieregering van baathis- ten en onafhankelijke unionisten ge vormd, nadat de regering van Salah Eddin Bitar eerder op de dag, na vijf maanden aan de macht te zijn geweest was afgetreden. Het nieuwe kabinet is het vijfde sinds de socialistische Baath-partij aan de macht kwam na de revolutie, van 8 maart 1963. Het telt acht ministers van de vorige regering en twaalf onbekenden die voor het eerst minister zijn. Er is geen reden voor de wijzigingen en het aftreden van de oude regering genoemd. Bitar is ook uit de presidentiële raad getreden, waarvan hij vice- voorzitter was. Hij is wel benoemd tot lid van de nationale revolutiona- re raad. Generaal Amin al Hafez is voorzitter van de presidentiele raad. Zware gevechten in Zuid-Vietnam In Zuid-Vietnam zijn dit weekein de enkele zware gevechten geleverd tussen regeringstroepen en Vietcong- opstandelingen. In het Noordoosten van de provin cie An Xoeyen vielen regeringstroe pen, gesteund door zestien gevechts bommenwerpers, een concentratie van opstandelingen aan, waarbij vol gens militaire kringen 59 opstande lingen werden gedood en 36 gevan gen werden gemaakt. De verliezen aan de kant van de regeringstroe pen bedroegen twee doden en vier gewonden. Het noordoosten van An Xoeyen is een der sterkste bolwer ken der opstandelingen in geheel Zuid-Vietnam. Zondagmiddag vielen twee compag nieën regeringstroepen in een hin derlaag op een weg nabij Thoe Daoe Mot, ruim dertig kilometer van Sai gon: -23 militairen sneuvelden en 43 werden gewond, bovendien wor den er nig 14 vermist. Tot de do den behoort één Amerikaan. Toen versterkingen arriveerde, trokken de opstandelingen zich terug. In Saigon gooid in e< drijf Eén persoon werd gedood en 40 gewond. Twee Zuidvietnamese .mi litairen werden in verband hiermee Voor de vuist Willem Duys had vrijdagavond in zijn „Voor de vuist weg" een paar aardige, interessante mensen. De praktische dierenbeschermer Fokke- ma, leverde een vurig pleidooi tegen vivisectie, hondenhandel, leverpastei en geleerde professoren, gaf een big getje cadeau aan een „reuzen kerel tje" dat dertig koeien had gered, en bracht een koe te berde. Leo Hom, de mascotte van „Voor de vuist weg", was er ditmaal niet met de haren bijgesleept, maar had iets te vertellen over het ongeval dat keeper Lagarde is overkomen. Hij noemde de Go Ahaedspeler Butter een „agressief jongetje", maar eerlijk „ventje", en zei dat manager Beltman een „veel te eerlijke kerel" was om tot onbesuisd spel aan te zetten. Een zingende Italiaanse meubel maker en een basspelende Gerard Heystee waren de onbelangrijker go- verschil met Marlène Dietrich, den naast het complete DWS-elftal r IJSSEILAAN 40 - GOUDA In onze afdelingen: SLIJPERIJ GALVANO POLIJSTERIJ CONSTRUCTIEWERKPLAATS HARDCHROMERIJ kunnen wy plaatsen: Diverse mogelykheden voor opleiding ln het bedryf. GOEDE SOCIALE VOORWAARDEN. HOOG LOON. Aanmelden dageiyks tussen 9 en 6 uur. v Danny Kaye-show De Danny Kaye-show mag dan in Amerika niet tot de 10 populairste programma's behoren, voor ons is hij een verkwikking temidden van zo veel vakkundig, best wel aardig, maar vaak ook onpersoonlijk amuse ment. De sketch in het vliegtuig liet hem even zien als de subtiele pikeur, het praatje over de Russen en de kinderen als de sympathieke Unicef- propagandist en de honkbalpardo- dieën op „My fair lady" en „West Side Story" waren speels, geestig en raak. Bijzonder plezierig was, dat ook de meeste liedjes waren onder titeld. Door wie dat gedaan was, werd niet vermeld, het viel op dat de vertaling verre van letterlijk was, maar dat er vindingrijk naar equiva lenten was gezocht. Avro's Televizier Het werd geen debat tussen minis ter Van Aartsen en een drietal be langhebbenden bij het Wegenfonds, daarvoor was het nog te vroeg nu die kwqstie nog in de Kamer behandeld moet worden. Niettegenstaande dat was de mi nister zichtbaar nerveus, zodat het des te meer voor hem pleit dat hij gekomen was om oók zijn visie te ge ven. En dan te bedenken dat hij zich, in het vorige kabinet, zo „ver grepen" heeft gevoeld toen een inter view met hem als minister van Wo ningbouw door Herman Wigbold ver snipperd over een documentaire was verspreid. Zou de herinnering daaraan, de minister nog wat zenuwachtig heb ben gemaakt? Zo is het toevallig De grootste lacher was het voet balverslag, geënt op een knokpartij in een film, een leuke uitsmijter was het Parathion-liedje en de beste pa rodie kwam de vier actualiteitenru brieken ten goede. Het viel op dat Jan Blokker, die meer dan anders te doen kreeg, vrijer, losser en beter ac teerde. Grand Gala du disque Er zijn betere „Grand gala's" ge weest, met belangrijker artiesten. Merel Laseur, die al haar nervositeit in haar linkerhand had samenge bald, presenteerde Lady-like, en Wil lem Duys reikte de prijzen hartelijk uit. Bovendien spreekt hij zijn talen, wat een heel gemak kan zijn bij het uitreiken van prijzen. BINNENLAND E.R.-advles over p.b.o. De staats secretaris van Sociale Zaken en Volks gezondheid. dr. J. F. de Meijer, heeft aan de Sociaal Economische Raad ad vies gevraagd over de verdere ontwik keling van de bedrijfsorganisatie. De bewindsman constateert, dat in een belangrijk deel van het bedrijfsleven de gedachte van de p.b.o. en de vorm geving daarvan geen wortel hebben ge schoten. De regering acht beraad wen selijk over de vraag of dit niet op an dere wijze verwezenlijkt zou kunnen worden. Twee Jaar voor duiker De 29-Ja rige Amsterdamse duiker, die samen met een collega ln april van dit Jaar met sprlngstoffe: met aftrek. Tegen hem was een straf van drie jaar geëist. Vorige week al besliste de rechtbank dat de zaak van de mededader moest worden te rugverwezen naar de rechtercommis saris, om een psychiatrisch onderzoek mogelijk te maken. Shell breekt met Zwolsman De Shell-persdienst heeft meegedeeld, dat Shell reeds enkele maanden geleden de Zwolsman-groep heeft laten weten, dat zij de vorig Jaar gesloten overeenkomst wenste te beëindigen. Het verbreken van de relatie heeft tot gevolg dat de staakt. Derhalve zullen de Shell em- blemen van de betreffende benzine pompen worden verwijderd. irkeeper zou het i 8 oktober 1963 tot 14 dagen hechtenis. Aan de schuld van deze bark te wij alcoholvergiftlging om het leven ls ge komen. Verdachte had hem excessieve hoeveelheden alcoholica verstrekt, ter wijl hij koy weten dat het de opzet van andere militairen was de huzaar „dronken te voeren". Het vonnis van de rechtbank ln Zwolle, die verdachte tot een maand gevangenisstraf had veroor deeld werd vernietigd. Vrouw van balkon gevallen Bij het ophangen van de was ls tijdens het weekeinde de 42-Jarige mevrouw Ko ning, moeder van drie kinderen, van het balkon gevallen. Kort na aankomst BUITENLAND stad La Merced, op 250 km ten noord- i gekost. Twaalf De schade wordt geschat op zeven miljoen sol (ongeveer een miljoen gul den). In La Merced is de water- ei elektriciteitsvoorziening uitgevallen. op zijn verkiezingstou Ongeluk by zelfmoord Een 22-Ja- rige Amerikaanse toerlste die een be zoek aan Parijs bracht, is vrijdag op tragische wijze om het leven gekomen duw, die van een 70 me- „en terras van de Notre Dame was gesprongen, op haar terecht kwam. Beiden overleden ln het zie- huis. De Britse pre- ikogeld. Toen hy uit zyi eigen auto stapte om de plaatselijk kandidaat van de conservatieve party de hand te drukken, vloog er een el tegen zyn rug kapot, terwyi een tweed el over zijn wagen scheerde. De premlt scheen niet te merken wat er gebeurd hy besteedde er althans niet de mlnsl aandacht aan. zyn persooniyke liji- wacht arresteerde de dader. Valsemunter In Parys ls een val semunter gearresteerd die al verschei dene Jaren geldstukken van vyf fran ken vervaardigde. De man die zich van een primitieve apparatuur bediende gaf zyn produkten zelf uit. Op deze wyze was hy erin geslaagd zyn inko men in de loop van een viertal Jaren met in totaal ongeveer 220.000 gulden te vergroten. Arrestaties Ruim twintig leden van de Engelse neo-nazlpartij onder John Tyndall, die zich onlangs heeft afgescheiden van de natlonaal-socla- llstlsche beweging onder Colin Jordan, zyn zondagmiddag door de Londense politie aangehouden. Het was tot rel letjes gekomen, toen de aanhangers van Tyndall na afloop van een verga dering vuilnisbakken gooiden naar de politieauto's die in de omgeving ston den geparkeerd. Twee politiemannen liepen verwondingen op. „Theater thuis" Onbenullig, banaal, platvloers, he meltergend burgerlijk eufemisti- scher is Theater thuis met Berry Kie- vits en Gerard Walden onmogelijk te omschryven. De naam Karei Appel viel .prompt kwam weer „ik rotzooi maar wat an' er achter aan. Hoe is het mogelijk dat volwassen mensen, tekstschrijvers, spelers, regisseurs, technici en bestuurders zich weken lang uitsloven (zich zorgen maken), tijd en geld spenderen aan zo iets volstrekt waardeloos. Geen VARA- man zou het zijn ergste vijand, wil len toewensen. „Achter het nieuws" Herman Wigbbold, redacteur van „Achter het nieuws", streeft naar een lossere presentatie. Niet langer zullen de presentatoren achter him bureau zitten opgesloten, maar ze gaan er by staan, of zitten ontspannen op de rand van him bureau. Verder is het de bedoeling dat elke aflevering door een man wordt gepresenteerd. Zaterdag was dat Pier Tania, die „Achter het nieuws" de eerste maand even „uit de brand helpt". De hals brekende toeren van Jean-Paul BqJ- mondo in „De man van Rio", een in terview met Go-Ahaed-manager Belt een fototentoonstelling en Ma dame Tussaud bewezen, dat „Achter het nieuws" het principe handhaaft o at de zaterdagavond bestemd is voor de lichtere actualiteiten. Ned. Kamerkoor De uitzonderiyke kwaliteit van het Ned. Kamerkoor onder leiding van Felix de Nobel, was natuuriyk de eerste oorzaak van het slagen van dit programma. Daar droeg verder de weloverwogen, levendige regie van Ton Hasebos toe bü. Ook lijkt het waarschijnlijk dat zo'n koor zich ge- makkelyker door camera's laat be spelen dan een volumineus orkest. Een regelmatig optreden voor de tv van dit kamerkoor zou zeer zijn toe te juichen. De eerste van de vier afleveringen, samengesteld in samenwerking met het Polemologisch Instituut in Gro ningen over het verschynsel „oorlog etc", maakte een diepe indruk. Het materiaal is grotendeels bekend, maai de rangschikking hield toch weer de aandacht gaande, al had de ge- sprekskring beter weggelaten kunnen worden. De regie had Paul Steen bergen. Nee, niet diè. Steenbergen jr. zou een voorbeeld moeten nemen aan een van de door het Kamerkoor ge zongen componisten. Deze noemde zich Clemens non Papa, dat wil zeg gen Clemens-niet-de-Paus, om ver warring te voorkomen. Spreken we daarom voortaan over Paul Steen bergen non papa: Steenbergen-niet- de-papa. EERSTE NET NTS 19.30 uur Het arme visje, Comedy Caper 19.45 uur Openbaar kunstbezit 20.00 uur NTS-journaal 20.20 uur politieke uitzending GPV 20.30 uur De bom in de hoofdstraat, speelfilm 21.30 uur Grand Gala du Disque, populair (herh.) 22.45 uur NTS-journaal TWEEDE NET VARA 20.00 uur NTS-journaal 20.10 uur Olé Zulle, muziekprogramma 20.30 uur De Bailey's, speelfilm 20.55 uur De treincoupé, televisiespel 21.45 uur Achter het nieuws, actualiteiten TV-NOORDZEE 18.30 uur Trein op hol, afl. Supercar ±18.58 uur Gevarieerd programma met o.a. Wist u dat? ±19.23 uur Het lek, afl. Danger man ±22.00 uur Mün vriend, mijn vyand, speelfilm (politie) DINSDAG 6 OKTOBER 9.40 Schoolradio. 10.00 Gevar. gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan... vooruit, praatje. 12.00 Angelus. 12.04 Volksliederen uit landen. 12.30 Meded. t.b.v. tuinbouw. 12.33 V. d. boeren. 12.45 Gram. of act.. 12.55 Kath. nws. 13.00 Nws. 13 15 Draalen maarlü: lichte gram, met comm. 14.00 V. d. platte- "elite- en amus.- ti, lezing. 16.00 spelletje, lp.00 V. d. zieken. 16.30 Onderweg: Godsd. progr. 17.00 V. d. jeugd. 17.50 Rege- ringsuitz.: Culturele ontmoetingen ln de Ned. Antillen. Vraaggesprek van Raymundo Debrot met mr. Hans Keuls GARANTIE en SERVICE zyn belangrijker dan U denkt by de aanschaf van een goede In uw eigen belang koopt U daarom natuurlijk een vulpen in onze speciaalzaak VULPENKLINIEK BREESTRAAT 146 LEIDEN TELEFOON 23211 Deserteur twintig jaar in een kist Twintig jaar was de Rus Alexan der Balinski, toen zyn dorp in het gebied van Grodno, in Wit-Rusland, in 1944 door het Rode Leger van de Duitse bezetting werd bevrijd. i Balinski moest toen onder de wape nen komen, doch hy voelde hier niet voor, aldus de „Krasnaja Zwezda". Hij dook onder en wel op de zolder van zyn ouderlyke woning. Wanneer hy het koud kreeg, nam hy zyn in trek in een kist van een halve meter hoog en twee meter lang, die tegen de wand was geschoven, waardoor de kachelpijp liep. Twintig jaar lang woonde Balins ki óp zolder en in zyn kist. Doch in 1958 overleed zyn vader en zyn moeder kon het dit jaar, als ge volg van haar hoge ouderdom, niet meer volhouden om voor haar onder gedoken zoon te blyven zorgen. De 40-jarige Alexander Balinski trok daarop de stoute schoenen aan en kwam te voorschyn. Hy zal niet wor den vervolgd, daar er inmiddels voor gevallen als het zyne in de Sowjet- Unie een amnestiewet is afgekondigd. Vóór Balinksi zich bij de autoritei ten meldde, had hy zich van over vloedige haar- en baardgroei laten ontdoen. Dit met behulp van een schaar dit normaal, door schapen scheerders wordt gebruikt. MINISTER SCHOLTEN: Het ls toch zonneklaar een els van recht, dat regels ten aanzien van een schaars goed als golflengten worden gesteld en dat ook de nakoming van deze regels kan worden verzekerd. Rechtvaardig recht is het, als gelet op het overheidsgezag over golf lengten ook de R.E.M. zich aan het Nederlandse recht en gezag zal moeten onderwerpen". Tot deze uitspraken kwam minis ter mr. Y. Scholten (Justitie) zater dag op de CHU-provinciedag in Schiedam. De overheid moet volgens hem het recht hebben de internatio naal toegewezen golflengten te ver delen. De toepassing van dit recht moet volgens de minister los staan van de waardering, die men heeft voor het Nederlandse omroepbestel. Hy wees er op, dat het verzet te gen de anti-R.E.M.-wet in wezen een uiting is van een zeker onbehagen over het bestaande omroepbéstel en dat getracht moet worden de open heid te vinden, die de bron van ze kere onlustgevoelens wegneemt. Het recht krh'gt nog meer gezag, als naast de onderwerping van de R.E.M. aan het Nederlandse recht on gezag, danige oplossingen voor het radio- en televisiebestel worden gevonden, dat de oorzaak van de onlustgevoe lens wordt weggenomen. Daarnaar zullen regering en parle ment hardnekkig en met bekwame spoed moeten streven", aldus de be windsman. Het had hem verheugd zo merkte minister Scholten nog op, dat de Tweede Kamer in zo grote meerderheid het regerings standpunt heeft gesteund. Daarmee is de plaats van het recht in de politiek versterkt, Nws. 19. 19.35 Lichte ork.muz. 20.00 Klas moderne ork.werken. 21.25 De sj strakt: Plannen/kansen, radio-fe* •nieuwlng van het| 21.40 Kerkorgelq •gelmuz. 22.05 Erj 25 Boekbespr. 22.30 keuze elders kwartet woord, zang en dana ..anders. 23.15 Licht zangsoliste. 23.35 li AVRO: 8.00 Nws. 8.15 li B.50 Ochtendgym. 9.00 De 9.05 Klass. pis landbouw. 12.30 1 tuinb. 12.33 Lichte orkanuz. iS.OOl 13.15 Meded., event, act. of Nws. 16.02 Jeugd en ij Jeugd. 17,30 New York - ling. 17.35 Lichte gram. v. d. teenb VRO: 18.00 Nws. 18.15 Event. 18.20 Promenade-ork. en solist: a&- 18.55 Paris vous parle: gel 1.20 Gehoord, gezien, gelezen: ge<| inwisseling over film, toneel eni Inl. tot muziekbt .00 Gesproken brief. 23.05 Ik ik hoor wat U niet hoort, muz. Ie 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NOT/NTS: 14.05-1 SchooltelevisieOntwikkelingsgebl :rO: 20.01 The kind i a Show, TV-fllm. 20.60 Film '64: rubriek. 21.25 Solistenconc.: klass. I 21.45 Onze man in Parys. rkk: 22.35 Geloofsbrieven: Uitz. over gl geloofsbeleving. Havenarbeider! werken weer De zestigduizend Amerikaanse venarbeiders die sinds woei» middernacht staakten, zijn i dagavond weer aan het werk gegl Er werd gestaakt in de havens de Atlantische kust en de Golf Mexico. De staking is opgeschort ovei komstig een gerechteiyk bevel' federale rechtbank in New T die heeft bepaald dat deze met oog op het Amerikaanse natitf belang, voor tien dagen moet wtf uitgesteld. Dit is geschied ingevolge een dracht van president Johnson het ministerie van Justitie, om; onderzoek door een o drie, de arbeidswet van Hartley van toepassing te verkil Deze voorziet in "n afkoelingspi de, waarin niet gestaakt mag i den en die worden benut door gingen om overeenstemming te reiken tussen werkgevers en Op 8 oktober zal een rechtail worden gehouden om het begin de afkoelingsperiode vast te st« WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nnr) ls li S a Amsterdam onbewolkt 17 7 Den Helder onbewolkt 15 8 Ypenburg mist 17 5 Vlissingen onbewolkt 17 9 Eelde onbewolkt 17 2 De Bilt mist 18 2' rwenthe onbewolkt 18 61 Eindhoven onbewolkt 19 fi| iuld-Llmb onbewolkt 20 6 Helsinki onbewolkt 14 S1 Stockholm onbewolkt 15 3! Oslo geh. bew. 10 4 Kopenhagen mist 12 7 Aberdeen geh. bew. 17 91 Londen mist Grenoble Nice Franifort Munchen Zurich Genève Locarno Belgrado zwaar bew. 21 onbewolkt 22 onbewolkt 16 onbewolkt 19 onbewolkt 23 Barcelona licht bew. 25 17 Lissabon onbewolkt 27 161

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2