Taxichauffeur vermoord [)in „moed te bewijzen mge Duitser wilde bendelid worden Londen en Washing ton trachten verspreiding kernwapens te stuiten Douane-, economische en politieke unie: DRIETRAPSRAKET JONGEN TE KOOP LOODCORRECTOR .ITERS J3ïE ETAGE I* jan inze! werkster LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 5 OKTOBER 1964 3moordenaar van de 28-jarige taxichauffeur Karl-Heinz Koch *:tpnn is gearresteerd. Het is de 24-jarige Westberlijnse mon- |§Manfred Tragert, die reeds reeds een volledige bekentenis jggafgelegd. Hij zou de moord hebben gepleegd om ..zijn moed Rijzen". Jert werd al kort nadat hij de H had gepleegd, aangehouden. S,g werden ook de 24-jarige off man en de 17-jarige Moni- ack gearresteerd in de omgc- an Saarbriicken, vanwaar zij frankrijk wilden vluchten, man en het meisje zouden tot nde behoren, waarin Tragert ►rden opgenomen. Als bewijs D durf moest hu een auto ste- welke manier Tragert de ui stelen, deed er volgens hen Tragert heeft verklaard, dat ,ele weken geleden nog in een rlijnse gevangenis zat. jeleden waren de dader en de ,rljideren in Bonn aangekomen. roSdden een hotel betrokken in tspdsdeel van Bonn aan de an- iver van de Rijn. In de nacht kwmoord waren ze gedrieën naar lijn laatste passagier afgezet zelfde nachtclub, toen Tragert m- >uiten kwam en zich door de •ur naar een adres liet rijden meer dan driehonderd meter Jt nachtlokaal lag. Halverwege igert de wagen al stoppen en ij de chauffeur enkele malen chti stiletto. Koch zag nog kans ii radio alarm te slaan. Toen dit hoorde nam hij de benen. Ste woorden van de chauffeur n_ „Brug, brug". rt keerde naar de nachtclub eaar zijn metgezellen hem Iden meteen naar het station te gaan en naar Berlijn terug te ke ren. Zij zelf zouden de bagage uit het hotel halen en volgen. Zoals de le zing van het gebeurde nu luidt, is Tragert op weg naar het station de weg kwijt geraakt en weer langs de plaats van de moord gekomen. Daar werd hij gearresteerd. Eis In de Bondsrepubliek zijn sinds de oorlog al 182 taxichauffeurs ver moord. Alle maatregelen die de chauffeurs zelf in hun wagens ne men (knuppels, sirenes, aanflitsende schijnwerpers, jiu jitsu) bleven tot- nutoe zonder het noodzakelijke ef fect. Oud-kanselier Adenauer lan ceerde kort na de moord op Koch de eis dat de doodstraf weer diende te worden ingevoerd voor moorden als deze. De discussie over de doodstraf hield daarop de gemoederen meer bezig dan de vermoorde Koch, wiens vrouw (die in verwachting is) en drie kin deren door een grootscheepse actie van de taxichauffeurs in Bonn fi nancieel zullen worden geholpen. Adenauers eis ondervond in het al gemeen niet veel bijval, al gaf de re geringswoordvoerder als zijn mening dat tegen taximoordenaars „die straf moet worden uitgesproken die de grootste afschrikkende werking heeft", De minister van Justitie. Bucher (FDP) verklaarde zich fel tegen de doodstraf. „De mens heeft niet het recht een ander mens te doden, ook de staat heeft niet dat recht", gaf de minister als zijn persoonlijke mening. Bucher voerde nog als argument aan dat er in 1949, het laatste jaar dat de doodstraf nog werd uitge sproken, 199 gevallen van moord en doodslag waren geregistreerd, terwijl dit aantal het jaar waarop (toen de doodstraf niet meer bestond) nog maar 136 bedroeg. De persdienst van de FDP komt nog met het argument: „Het is bijzonder bedenkelijk dat uitgerekend in Duitsland door lei dende politici zo luid om de beul wordt geroepen, zodat men bijna moet gaan geloven, dat men de mas samoord op de joden milder beoor deeld zou willen zien dan het doden van een taxichauffeur". Amerika en Engeland hebben een ontwerp-verdrag opgesteld inzake het tegengaan van de verspreiding van kernwapens. De Britse premier, Sir Alec Douglas-Home, die dit in een verkiezingstoespraak in Manchester onthulde, dacht dat het wel mogelijk zou zijn, de Russen tot onderteke ning te bewegen en zei te hopen, dat ook Frankrijk met het verdrag zal instemmen. De Britse regeringsleider deelde mee, dat het ontwerp-verdrag is gebaseerd op een Ierse VN-reso- lutie Het ontwerp-verdrag zegt. dat de ondertekende landen ermee in stemmen geen kernwapens of metho den voor de produktie daarvan te verspreiden. Landen die geen kern wapens bezitten zullen ook niet trachten, die te verkrijgen. Laatstgenoemde bepaling zou van groot belang kunnen zijn, wanneer de Chinezen de beschikking krijgen over kernwapens. Het laatste wat de Westelijke bondgenoten wil len is wel, dat dergelijke vernieti gingsmiddelen van Chinese handen in die van kleinere landen overgaan. Sir Alec verklaarde, dat de Rus sen afwijzend staan tegenover een dergelijke overeenkomst met het oog op de voorgestelde multilaterale NAVO-kernmacht, maar hij geloof de dat deze kernmacht wel verenig baar kan worden gemaakt met het ontwerpverdrag. „Dit is een positie ve stap die de komende maanden kan worden gedaan", zo zei hy. Hij betwijfelde, of hierin praktische stap pen kunnen worden gedaan voor de verkiezingen in Amerika, maar hoop te dat dit dan spoedig daarna zou kunnen gebeuren. Een nog praktischer stap achtte de Britse premier de plaatsing van waarnemers in de landen van de NAVO en het Warschaupact. „In deze beide richtingen een akkoord tegen de verspreiding van kernwa pens en een uitwisseling van waar nemers hoop ik dat het mogelijk zal zijn, voortgang te boeken wan neer de ontwapeningsbesprekingen weer actief op gang komen", zo zei hij. Wat de algemene ontwapening be treft moet worden voorzien in deel- Politiemannen uit Mississippi gearresteerd De sheriff van het stadje Phila delphia in de Amerikaanse staat Mississippi, diens plaatsvervanger, een politieagent en nog een vierde man zijn zaterdag gearresteerd op federale aanklachten, onder ede be vestigd door de „grand jury" die een onderzoek heeft ingesteld naar de moord op drie jonge Ijveraars voor gelijke burgerrechten, eerder dit jaar gepleegd. De vier mannen worden volgens een bekendmaking van het ministerie van justitie in Washing ton beschuldigd van schending van de rechten van negerburgers in Phi ladelphia. Deze schending is aan het licht gekomen tijdens het onderzoek van de „grand jury". Meer arres taties zijn op handen, aldus een be kendmaking in Washington. De 37-jarige sheriff Lawrence Rai- ney, de 27-jarige plaatsvervangend sheriff Cecil Price en de twee ande ren, Burkes en Barnett geheten, wor den ervan beschuldigd, een neger, Sam Henry Germany, van zijn rech ten te hebben beroofd door hem zon der grond te „arrresteren, op te slui ten en vast te houden, te slaan en af te ranselen". Ze hadden Germany ook gedwongen tot het afleggen van voor zichzelf bezwarende bekente nissen. Ook vier andere negers wa ren door hen van hun rechten be roofd. Price en Rainey worden er verder van beschuldigd de neger Kirk Kul- berson met een zwaar voorwerp te hebben geslagen. Op genoemde mis drijven staat een maximumstraf van een jaar gevangenis en een bcete van duizend dollar. Rainey was de eerste getuige voor de „grand jury", welke 1 september met haar werk begon. neming van communistisch-Chi- na. zo zei Sir Alec nog. Naar zjjn mening kunnen geen internationale ontwapeningsovereenkomsten wor den gesloten zonder China daarbij te betrekken. Hy zei voorts te gelo ven, dat de Russen op het ogenblik „niet in de stemming" zijn voor een akkoord. Afschaffing van de controle aan de grens op het goederen verkeer tussen de lidstaten op uiterlijk 1 januari 1970: vereen voudiging van de regelingen voor het goederenverkeer tussen de gemeenschap: vaststelling van de maatregelen op het ge bied van de handelspolitiek voor het voltooien van de douane unie: geleidelijk tot stand bren gen van de monetaire unie; op voeren van de sociale politiek door hervorming van het sociaal fonds en grote harmonisering van de sociale politiek: dat zijn de hoofdpunten van het zogehe ten ,,plan-Hallstein", dat door de voorzitter van de Econo mische Commissie zelf terecht met bescheidenheid ..initiatief 1964" wordt genoemd. Ze zijn vervat en toegelicht in een mede deling van de EEG-commissie aan de raad van ministers en aan de regeringen van de lidstaten. Deze laatsten hebben ze vrijdag ochtend ontvangen. In de praktyk zal het, wanneer de ministerraad de EEG-commissie in haar initiatief volgt, erop neer komen dat: aj de douanerechten op industriële produkten binnen de EEG op 1 januari 1965 met 15 pet zullen wor den verminderd (ze zijn thans nog 40 pet van de oorspronkelijke hoog te), in 1 januari 1966 eveneens met 15 pet en tenslotte 1 januari 1967 met de laatste 10 pet; b) het gemeenschappelijk buiten tarief zal 1 januari 1966 compleet zijn; c) 1 januari 1968 zullen de land- bouwprodukten vrij binnen de EEG kunnen worden in- en uitgevoerd. In haar toelichting zegt de com missie dat de Europese gemeen schappen het middelpunt zijn ge worden van krachten die naar de politieke eenheid van Europa stre ven en deze economische gemeen schappen (waarin zich een samen smelting heeft voltrokken van de economische en sociale politiek, die zonder die gemeenschappen tot de politieke bevoegheden van de lid staten zou zijn gebleven) betekenen niet alleen een voorbereiding doch reeds een eerste begin van de politieke unie. Volgens de commissie verloopt de economische integratie sneller en veroorzaakt zij een na tuurlijke ontwikkeling van de vol ledige politieke unie. Bovendien levert ze steeds belangrijke argu menten op om deze te verwezenlij ken. Enerzijds, zo meent de commissie, zal mislukking van de gemeenschap pen voor onze generatie betekenen dat zij de voltooiing van de politieke gemeenschap niet zal beleven. Anderzijds is er, zolang de gemeen schappen bestaan en hun beweeg lijkheid behouden, een werkelijke kans dat het tot een echte federatie komt. Prof. Hallstein heeft in een toe lichting in Brussel een aardig beeld gebruikt. Men moet, zo zei hij, het geheel zien als een soort drietraps raket, bestaande uit douane-unie, economische unie en politieke unie. De eerste moet de tweede en derde omhoogbrengen, de tweede de derde. De voorzitter van de EEG-com missie herinnerde eraan, dat de vorige voorstellen even dringend zijn. Met name geldt dat voor het verzoek van de commissie met be trekking tot het vaststellen van de gemeenschappelijke graanprijzen. Het ontbreken van een beslissing in dit opzicht brengt de verdere ont wikkeling van het gemeenschappe lijk landbouwbeleid in gevaar. Het heeft bovendien ernstige gevolgen voor het verdere integratieproces en voor het bepalen van de buitenland se betrekkingen van de EEG in het kader van de Kermedy-ronde. Prof. Hallstein is van oordeel dat de nieuwe voorstellen door de rege ringen van de zes EEG-landen gun stig zullen worden ontvangen. Hij hoopt dat de ministerraad er reeds half oktober aandacht aan zal be steden. zich aan ilomeerd Le&SSISTENTE- ^TARESSE I.P.A.) "'ïtnhuiservaring. jjpk polikliniek). er letter 4 aan eng Pr aamstra, ins<chopstraat 41, 'ialfenter. 24 jaar BIEDT ZICH AAN voor de middag- of avonduren. In bezit van alle rijbewijzen. in Leiden Zuid-West een 4-KAMERFLAT KOOPSOM f47.500,— k.k. Inlichtingen uitsluitend tijdens de kantooruren: MAKELAARSKANTOOR J. VAN ITERSON Oude Singel 188 - Leiden - Telefoon 0171021772 TE KOOP aan het Vijf Meiplein te Leiden een LUXE 5-KAMER FLAT Vraagprys f 45.000,—. Binnenkort leeg te aanvaar den. Beheer- en Adm. kantoor „Helvetia" N.V., H. Enghweg 52, Den Dolder, tel. (03402) 5679. HAAGSCHE COURANT Afwisselend werk, aandeel in de winst. Sollicitaties aan de afdeling Algemene Zaken, Wagenstraat 37, Den Haag, postbus 1050. OCCASIONS OPEL Kapitan de Luxe 1959, technisch uitmuntend, enkel blikschade. Voor doe het zei ver prachtkans. Prijs f 1900. Telefoon na 6 uur: 01710—33221. lig, uitgeput, zelfs bij met Carters Pilletjes. ngwekken lij de gal kn. voelt zich h dg te Den Haag om» zonnige jt. uit 4 kamers, rplion' 111 besllst "''an onderhoud, Tm. EiJ huisje tussen UifBODEN ANHARD :uinige wagen na 18 uur 18 70 10. KAPTEIN in lede, dat in de •■oktober 1964 de I Ipden te Leiden •■Tacht als volgt: acht 46/ atier. 36 op f31.000 ng'traat 11/lla op f 5.000 :r. 2 op f3.500 emeig 7 oktober te ït Notarishuis, Leiden. De Nederlanden van 1845 behoort tot het grootste verzekeringsconcern in ons land, met vestigingen overal ter wereld. Het is duidelijk dat een zo wijdvertakte organisatie werkt met een groot aantal deskundigen op velerlei gebied en van uiteenlopende geaardheid. Door uitbreiding van de organisatie en door pensionering van functio narissen ontstaan regelmatig vacatures. Voelt U voor een werkkring in dit veelzijdige verzekeringsbedrijf, dan willen wij Uw aandacht vestigen op onze interne OPLEIDING TOT ASSURANT Deze opleiding vindt plaats bij onze Levens-, Ongevallen-, Brand- of Transportverzekeringmaatschappij. Als deskundige is de assurant een belangrijke schakel in het verzekeringsgebeuren. Hij is belast met het samenstellen van offertes, het opmaken van polissen en de uitvoering van met verzekeringen samenhangende correspondentie en administratie. Leeftijd tot 30 jaar. Middelbare schoolopleiding. In daarvoor in aanmerking komende gevallen wordt reiskostenver goeding toegekend. Aandeel in de winst. Ruim 3 weken vakantie. Sollicitaties: Schriftelijk of mondeling (tussen 9 en 12 uur, behalve zater dags) bij de afdelingPersoneelformatie,Groenhovenstraat2,'s-Gravenhage. Bovendien op dinsdagavond 6 oktober van 18.30 tot 19.30 uur, Groen- hovenstraat 2 en Verhulstplein 17 (bij Houtrustbrug) 's Gravenhage. DE NEDERLANDEN alle verzekeringen SLEUTELTJES GEVRAAGD Gevraagd leerl.-verkoopster, pl.m. 16 jaar. Kantoorboekh. Gebrs. Winter, Stationsweg 18, Leiden. Tel. 01710-21731. Gevraagd net zelfstandig meisje voor de huish. voor dag of dag en nacht. Aanm. na 7 uur. Mevr. Ratelband. Pr. Bernhardstraat 21. Noord- wijk aan Zee. Verkoopster of leerling-ver koopster gevraagd. Prettige werkkring. Zaterdagmiddag 4 uur vrij. Levensmiddelenbedrijf J. P. v. d. Wildt, Noordeinde 1, Rijnsburg. 9 Kapster gevraagd. Malson Nelly". Breestraat 171A (Bo ven Meerpoel). Tel. 25185. Gevraagd nette werkster v. 4 a 5 ochtenden per week Piet Paaltjenspad 2, tel. 20945. Gevraagd in Oegstgeest net te werkster in Engels gezin m. 2 kinderen, voor woensdag en donderdag van 10 tot 4 uur. Tel. 01710-52630. Werkster uit Lelden gevr. voor direct. Welke flinke Jonge vrouw, leeft. 25-40 Jaar wil zelfst en prettig werken bij fam. Muntz in Wassenaar. Ma., wo. en vrij. Aanmelden Koekoekslaan 3, (bus 43). Gevraagd 2 kamers en een keuken, pl.m. f 150,- per mnd. Brieven bur. van dit blad no. 4214k. Hoogovens IJinulden kan direct tijdelijk beschikbare ar beiders plaat-en. 23 50 Jaar. Tel. tot 's avonds zes uur 02550 - 6611 toestel 1111. Weekloon 146.— bruto ln ploegendienst. Opzegging uwer- Gevraagd leerling-drukker, Schoolopl.: Z klassen lager on derwijs en tenminste 1 klas voortgezet lager onderwijs. Drukkerij „De Sleutelstad". Nieuwe Rijn 78, Leiden. Na 6 uur Fagelstraat 46. AANGEBODEN Gasfornuizen reeds v.a. f 260 Etna, Atag. Klippersbusch, Dor drecht Van Zijp. Haarlemmer straat 295 - 309. Opel Rekord '59 van le ei laar aangeboden. Kmstand 1.000. Prijs f2000.-. Brieven bur. van dit blad no. 4132k. V.W. '60. 60.000 km. f 2200,-. Te bezichtigen dinsdag a.s. Vanaf 17.00 uur Laan van Oud Poelgeest 2, Oegstgeest. Te koop wegens ziekte Slm- ca de Luxe. Bouwj. '56-'57. Leeuwerikstraat 7, Lelden. Aangeboden diverse gemeub. zit-slaapk. wegens uitbreiding bedrijf. TIJdelyk of permanent met of zonder pension. Kin deren geen bezwaar. Event, di rect. Kanaalweg 4. Den Haag. Uitsluitend tussen 19.00—21.00 uur n.m. Winterstalling voor perso nenauto aangeboden. Iril. Ge- nestetstraat 28. Na 8 uur 's avonds. Door inruil kunnen wy als buitengewone occasion aanbie den: zo goed als nieuwe Gog- gomoblel 1964. Kleur ivoor. Slechts 6400 km gereden voor de prijs van f 2150,-. Garage BERVO. Alphen aan den Rijn. Tel. 01720-2870. Ford Anglia 1961. kleur grys Door gunstige inruil zeer voor delig aan te bieden. In uitste kende staat. Prijs f 2250,-. Ga rage BERVO. Alphen aan den Rijn. Tel. 01720-2870. Biedt zich aan Jongeman, 18 Jaar. Voor bloemist of ho venier. J. ter Haar Morsweg 93, Leiden. Aangeboden ln Oegstgeest mooi gelegen woonruimte met keuken en tuin; voor één of tweepers., mlddelb. leeft. B.b.h. Brieven bur. van dit blad no. 4169k. Toypoedeltje flOO.-; Sint Bernhard f 125.-; Boxer f 100. Tel. 070-725793. I'apegaal, grijze roodstaart, prachtige Jonge vogel, begint te praten, met nieuwe kooi f 175,-. Tel. 070-725793. Dwergpoedeltje gitzwart ge kruld f 85.-; Schotse collie Las sie f 100.-; Cocker spaniel f75.- Dwergpoedeltje f 85.-. Duitse herder f 75.-, Dwergplnchertje f 65,-, Dwergkeesje f 65.-. Alle jonge hondjes 2 tot 3 mnd. Tel. 070-725793. Haarden en kachels, nieuw gebruikt! Kookkachels, wa terfornuizen, salamanders, ka chelpijpen. ellebogen, haard- pijpen, roosters, vuurpotten, en alles voor uw haard en ka chel. Hartwijk, Nwe. Beesten markt 7 9 4, Leiden. Telef. 26627. Laat uw meubelen opnieuw vakkundig stofferen. Het Kar- pettenhuis. Herensingel 10, tel. 26003, Lelden. Erkende autoryschool „Oost- vliet". Vlletweg 16. Zoeterwou- de. tel 01715 - 381 geeft 10 lessen a f60 - in de nieuwe Slmca 1000 Snelle opleiding geheel aangepast aan de nieuwe exameneisen. Attentie. Naaimachine. Vanaf heden een Einer zlg-zag naaimachine voor slechts f295. mei 3 Jaar garantie en gratis les. Dit biedt U Van Steyn, Nieuwe Rijn 46b. Tel. 24809. Elektrische zlg-zag naaima chines vanaf f 295,-. Vraagt vrijblijvend demonstratie aan Meerpoel's Naalmachlnebedryf, Breestraat 171. Tel. 24815. Nieuwe auto's zonder schaut- feur, Taunus 17 M. Consul. Opel Rekord, Volkswagen. Ang lia. VW-busjes met radio. Allrlsk verz. Werkhoven's Garagebedrijf. Maredyk 34. Tel 23300 - 32735. Buitengewoon mooie Vaux- hall Victor 1963 aangeboden. Kleur rood. Spotprijs f 4250,-. Garage BERVO. Tel. 01720- 2870. Alphen aan den Rijn. Rijbewijs. Rijschool Hen driks, erkend gediplomeerd instructeur. Lekstraat 55, tel. 33623, geeft rijles ln de nieuw ste Slmca's 1963. Rotan schelpstoel vanaf f 13.50, tafels 5 mm. glas plaat vanaf f 14. Rotanstuur- mand met haken en hengel, grote maat f7 -, loperkussens voor elk model rotanstoel. Rotanstoelen, wiegen, mand werk enz. G. P. v. d. Vaart, Pieterskerkkoorsteeg 24, telef. 30534. 10 uur autorljles hij erken de BondsautorIJschool Madl. V.A.M.O.R.) voor f75.- In i&unus 17M 1964. P/a. Tel. 24066, Lelden Nieuwe auto huren, o.a. Mercedes, Opel, Taunus .V.W., B.M.W., Cortina. V.W.-busjes. All risk verzekerd. Autoverhuur Tip-Top .St.-Aagtenstraat 14, Telef. 25709 9 Heren polshorloge, 17 st. anker, schokvrij, onbr. veer. waterproof, koopt u bij ons met farantie en goede service voor 29.75. De vakzaak v. d. Water, Haarlemmerstraat 207, Con tante verkoop. Uw voordeel Keukentafels, keukenstoelen keukenkasten, keukenkrukken. pannenrekken, strijktafels, droogrekken, medicijnkastjes enz. Vraagt prijs. Voordljk's Houthandel. Lange Mare 106. Telef. 22107 Lelden Al brandt het maagzuur nog zo fel, een Risp-tablet - je blust het wel Grote bus prima haarlak. Uw haar blijft prima zitten. Nu slechts 3.60. Verkrijgbaar bij Drog. Boerhaave. Haarlem merstraat 68. m2. De Genestetstmat 120. Rynsburgers. Doet L'w voor deel. Zeer goede modellen ny lon onderjurken, diverse kleu ren v.af 3.15. Ruime sortering kinder-, dames- en herenon dergoed. 't Biyft een feit. v. d. Bosch brengt kwaliteit. Voor de a.s. moeders, alle* voor de nieuwe wereldburger Kraampakketten v.af 9.50 com- fileet. Drog. Boerhaave, Haar- emmerstraat 68, Lelden. Alle motoronderdelen heeft motorslopery Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag. tel. 600355. Brommers? De nieuwste Eyslnk met nieuwe patenten Typhoon vanaf f 695.- Burgers met Pluvier f750.-. Simplex Kievit f 598 - Jawa 2 versnel lingen f 457.- Puch. Solex enz. Dan naar Firma Dusoswa, Turfmarkt 2-3. Lelden. Geen filialen. Tel. 24409. \vy geven nog steeds f25,- voor Uw oude stofzuiger by aankoop van een nieuwe Vloer- wrijver, 3 borstels f 195. Firma Dusoswa. Turfmarkt 2-13. Leiden. Tel. 24409. VAMOR Rijschool Rem merswaal lest met Opel Kadett Lelden. Utr. Jaagpad 16 a. tel. 21966. Voorschoten, Essenlaan 5. tel. 3924. Antoryies van Vamor Rij school. Frans Goddljn, Leede- jtraat 8, lest ln Opel Rekord en Kadett. Tel. 34430. b. g. g. 25574. Gebruikte onderdelen voor bijna alle merken bromfietsen, motoren en scooters. Van der Mey. Middelweg 29, Lelden. Voor al uw lompen, papier en metalen naar P. Voorzaat. Caecillastr. 49. hoek Lijsbeth- steeg .Telef. 26574. WIJ halen ook af. Een nieuwe woning? Vooral uw lampen naar De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de f 25.- ln Lelden en omgeving. De Lichthal. Haar lemmerstraat 293, t/o. de Over- Nu een nieuwe lamp vooi woning, boot. winkel of kan toor. De grootste sortering. De laagste pry zen. De Lichthal. Haarlemmerstraat 293, Lelden. Gebruikte bromfietsen voor radig. Door 'nrull verkregen. Door vakmensen nagezien. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Lelden. Grammofoonplaten, popu lair. klassiek, top-hlts. Keuze uit meer dan 20.000 nummers! Van Zijp, Haarlemmerstr. 279. Lelden. 500 merkfletsen ln vele kleuren en uitvoeringen voor radig. Prijzen v.a. f 132.50 com pleet. Van Zijp, Haarlemmer straat 295, Korevaarstraat 6. Lelden. Koelkasten: Bauknecht. Bosch, Ignis Frlventa vanaf Van Zijp, Haarlem merstraat 279. Leiden. Antenne-Service. Rem an tenne. compl. geplaatst vanaf f 35,-, 2e net antenne vanaf 50.-, combinatieantenne Rem 2e net vanaf f90,-. Ook repa raties. Tel. 01719-3762. Ook na r Antenne Service. Loon f 80.— netto per week. Brieven met Inlichtingen en opg. van leeftijd onder no. 46337 aan het bureau van dit blad. Nieuwe auto huren, o.a. Mercedes. Opel. Taunus. V.W., B.M.W., Cortina. V.W.-busjes. Telef. 25709. DIVERSEN Wonlngrull. Aangeh. 1 gez. woning, ben. 2 k.. keuken en achtertuin; boven 3 slaapk. ln Zijlsingelbuurt. Huur f 9.50 per week. Tegen mod. woning of flat. 4 k. Huur f 15,- tot f25,- per week. Liefst ln Z.W. Brie ven bur. van dit blad no. 4133k Aangeboden ln Alphen aan den Rijn: luxe 4-k. huurflat, le stand; gevraagd huls per maand. (Event, ook koop). Brieven bur. van dit blad no. 4134k. Stichting Anilvedl. Meldin gen voor verloren en gevon den dieren nu weer aan Ho- vlus Leiden. Tel. 23556. Werelddierendag en de win ter staat voor de deur. Wie geeft een hond of kat een goed tehuis. Alle dieren wor den goed verzorgd afgegeven. Helpt my. Hovlus Lelden. Tel. 23556. Mej. Hanewald dankt van harte de eeriyke vinder voor het terugbrengen van haar dic taat (tentamen a.s. woens dag). Wonlngrull. Aangeb. zonnl" ge 2 kamerflat: gevraagd 2 ka' merflat Lelden of omgeving. Na 6 uur. G. A. van Kempen Tomatenstraat 24. Lelden. Wonlngrull aangeboden. Flat Den Haag, le etage; gevr. eengezinswoning tussen Kat« wijk en Hlllegom. Inl. le Van den Boschstr. 251, Den Haag. Leeg huls Voorschoten, kamers, tuin. mooi punt Leid- seweg 70. f38.500.- v.om. Inl. sleutel Leldseweg 111. Rullen. Vry benedenhuis. 2 gr. zonnige kamers met tuin; rullen voor 3 kamerflat 1 hoog. Brieven bur. van dit blad no. 4130k. R Afgemat? Moe? Schleffer's oedwljn helpt bijzonder snell Bevat aktlef-lecitrlne. vita minen en mineralen. Werkt blovltaal exclusief bij apothe kers en drogisten. WIJ verhuren klapstoelen ea Klaptafels, stoelen, licht in ge wicht en gemakkelijk opsta- pelbaar. R. Breedeveld, Haven 11. Tel. 31340 Balletschool Hendrlchs. B!| beginnende en gevorderde club] kunnen nog dames en klnde' ren zich aansluiten. Hoogl Kerkgr. 42. tel. 30256. Brengt pasgeboren najaars- poesjes, uiterlijk één dag oud, naar het Leids Dierenasiel, Besjeslaan. U raakt ze nlel kwijt.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 17