Vicus Orientis is nog niet op dreef Pernix heeft weer iets van oude vorm Zuidliollaiicls reco voor Dick Verkam LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 5 OKTOBER 1964 RONDOM DE KORF Grote zege van I Zuiderkwartier Vicus Oriëntis kon gisteren weer niet tot winst komen. Het op bezoek zijnde Roda uit Westzaan, dat voor al over een goed dameszestal beschik te, behaalde een 41 zege en bleef door dit resultaat ongeslagen. Het eerste succes was weliswaar voor de thuisclub, welke door mej. D. Wolters na 10 minuten met 10 voorkwam, doch daarmede had V.O. al haar kruit verschoten. Keying maakte na 5 minuten gelijk en in de tweede opstelling kwamen de gasten langzaam in de meerderheid en be reikten door doelpunten van Snijders Alfenaar een 13 ruststand. Ook na de rust vlotte het niet in de Leidse gelederen. Het werd 10 minuten na de thee door Pastoor zelfs 14 en wat V.O. daarna ook probeerde, het lukte niet meer en zo werd de derde Leidse nederlaag een feit. Derby De derby tussen Zuiderkwartier en Fluks is in een verdiende 83 zege voor de geelblauwen geëindigd. De thuisclub was aanvallend veel gevaar lijke dan de roodwitten en dit beslis te de strijd in haar voordeel. Mevrouw Groenewegen opende uit een straf- „S0FT-B0XING" „HU kijkt wel lelijk maar boksen kan hij niet.Juist, spelen met die jongen naar de maag., een ietsje dichterbijtik, tik, tik van boven en dan een rechtse naar zijn hart niet te hard, Wim". Luc van Sin- deren, volop aan het werk als trai ner, draaide met Wim Gerlach en de Japanse student Shigeo Sakuma in de ring mee en vuurde zijn aan- wijzigingen onophoudelijk af. Voor Van Sinderen was het alsof hij zelf weer bezig was, destijds als amateur onder zijn eigen naam en daarna als beroepsbokser onder het pseudo niem Luc Lucas. „Stap door met de linkse dan moet hij achteruit.goed zo Wim.. houdt die elleboog om laag". Het was spel, zoals de Japan ners geconditioneerd hadden, „soft boxing", waarbij geen echte harde klappen werden uitgedeeld. Voor het geval dat een van de kemphanen zich toch nog eens mocht vergeten droegen zij zware traindngskappen, die het gehele hoofd beschermden. „Zo een wil ik er wel meenemen" pufte Gerlaoh na de training, waar bij ook Rudi Lubbers en Jan Huppen hun rondjes draaiden. De laatste te gen Takeshi Yoshida, die vorig jaar nog kampioen van Japan in het ban- tamgewicht was. Maar het wilde met huppen niet vlotten. Na een rondje gooide hij de kap in een hoek „met dat ding gaat het niet") en daarna kreeg hij enkele harde stoten tegen het hoofd, die hem geducht hinder den. Bovendien versloeg Huppen de rechterduim een weinig en dat alles droeg ertoe by, dat zijn stemming dicht het nulpunt naderde. De Am sterdammer is nog al eigenzinnig en vaak moeilijk te hanteren. Ook nu wilde hij zich aan het gezag van Van Sinderen onttrekken maar deze riep Huppen kordaat tot de orde van de dag en ondanks zijn protesten moest de mopperende krullebol tot het einde toe mee trainen. Dat einde kwam overigens veel te enel naar de zin van Rudi Lubbers, die na een paar rondjes tegen Saku ma verzuchtte: Is dat nou trai ning? Ik dacht dat we boksers te genover ons kregen". KAN0PL0EGV0L LOF OVER BAAN In het gebergte rond de heilige Fujijama ligt even buiten de rand van de onmetelijke Japanse hoofd stad op 1000 meter hoogte het Saga- mi-meer, de kampplaats van de ka novaarders, die hier hun eigen knus se Olympische dorp hebben. De sfeer in dit aparte wereldje is geheel an ders dan die in het grote Olympische dorp .want in Sagami kent iedereen iedereen en de aankomst van een nieuwe ploeg geeft dan ook aanlei ding tot uitbundige uitingen van vriendschap. Maar op het heldere, doorzichtige en soms 30 meter diepe water van dit stuwmeer, waaruit de drinkwatervoorziening van To kio wordt geregeld, is alle vriend schap plotsklaps verdwenen. Nie mand wil zich bloot geven en als een der concurrenten een spurt aanzet stoppen de anderen onmiddellijk. Echt hard getraind is er overigens nog niet, daarvoor zijn de kanovaar ders tekort aanwezig. De Nederlan ders hadden bovendien de pech, dat hun k-2 en k-4 door de vertraging van de „Pyrrhus" een paar dagen la ter dan gepland was arriveerden. In van Japanners geleende boten kon oen de ploegen echter toch de wed- strijdbaan verkennen. Chef d'equipe Molman is vol lof over de organisatie ook van dit on derdeel van de Spelen. De baan is door de Japanners tegen golven en zijwind beschermd door lange vlot ten bamboelatten. Hij heeft echter een merkwaardig verschijnsel gecon stateerd, waartegen de Japanners zich niet hebben kunnen wapenen: elke ochtend tot tien uur hebben de kano'ers de wind mee maar daarna draait de wind en blijft zij verder de gehele dag uit precies omgekeerde richting waaien. worp de score voor Fluks (01). Mej. J. Onderwater maakte gelijk en ver volgens nam Zuiderkwartier het heft in handen en kwam door doelpunten van Gressie, mej. S. Vink en C. Nie- boer op 41. Na een tegenpunt van Fluks door W. Selier bepaalde H. Roedoe de ruststand op 52. Door mej. S. v. d. Reijden werd het zelfs na de thee 6—2. Mej. G. Stadt scoor de vervolgens voor de gasten (63) en in de laatste 8 minuten kon Zui derkwartier door mevrouw v. d. Kaay en R. Mooten de score nog tot 8—3 opvoeren. Successen De Leidse 2de en 3e klassers, welke gisteren in het veld kwamen, boekten louter overwinningen. De Algemene en De Danaiden bleven hierdoor on geslagen. De Algemene had tegen Hoogvliet een vlotte start. Ineke Thijssen en Bart Lambooy bezorgden de witblau- wen een 20 voorsprong na een kwar tier spelen en mevrouw Slegtenhorst maakte er met een half uur zelfs 03 van. Van Perk scoorde voor rust te gen (13) en de oud-international mevrouw Merk—Schuiten bracht na de hervatting de partijen op gelijke voet (33). Bart Lambooy zorgde weer voor een voorsprong (34) wel ke door het oud-lid van De Algemene, Jan v. d. Water, weer te niet werd gedaan. De slotfase was ten gunste van onze stadgenoten. Andries Mole naar scoorde vanuit de hoek van het veld (45) en de gebroeders Ruud en Wimvvan Vliet bezorgden de wit- blauwen tenslotte de volle winst (4—7). In een aantrekkelijke en op goed peil staande wedstrijd won De Da naiden voor de derde maal in succes sie. Het derde twaalftal van Ons Eibernest, dat in tempo en routine tegen onze stadgenoten te kort schoot, was nu het slachtoffer. Voor de rust wogen de ploegen goed tegen elkaar op. Beide partijen scoorden 3x. A. v. Nierop, G. Nap en Suus Verhoekx deden dit aan Leidse Zijde. Daarna werd De Danaiden sterker. A. v. Nierop (2x) en Elly Locher gaven de Leidenaars een 36 voorsprong. Na het vierde tegenpunt werd het door Marijke Bartelsman en D. Beekman 48 en het vijfde doelpunt van de thuisclub werd opnieuw met 2 doel punten aan Leidse zijde beantwoord, door A. v. Nierop en G. Nap. Een 105 zege voor onze stadgenoten der halve. Grof geschut KNS schoot, evenals vorige week, weer met grof geschut. Thans moest DKN in Dubbeldam er aan geloven. Het was een vrij eenzijdige verto ning, waarin KNS voortdurend in het offensief was. Truus Hamerling en Jan Kooien schoten de oranjewitten naar een vlotte 02 stand. In de tweede opstelling stokte het even. De thuisclub scoorde zelfs tegen (12), doch toen Wim Oudshoorn er 13 van gemaakt had, ging het vlot. Wil ly Kühn, Henny Zitman, A. Riezen- kamp en J. Kooien brachten de rust stand op 17. Daarna werd de zaak op dezelfde voet voortgezet. Wim Oudshoorn, Wim v. d. Blij, Bram Zirkzee (2x) en J. Kooien voerden de voorsprong tot 112 op, voordat DKV opnieuw tegenscoorde. <212). Wim Oudshoorn maakte er 213 van en de thuisclub kwam nog op 313. Op dreef Crescendo slaagde er in het nog ongeslagen Phoenix te kloppen. Een uitstekend resultaat van de groenwit- ten. dat goede perspectieven opent voor de verdere competitie. Aad Schouten kon na goed werk van Wim Mulder de score openen (10), doch enkele minuten later scoorde Phoenix eveneens (11). Marian Lingsterberg gaf Crescendo weer de leiding (21), doch ook dit doelpunt werd vlot beantwoord (22). Ton Ouwerkerk gaf Crescendo kort voor rust met een mooie doorloopbal op nieuw een voorsprong (32), maar kort na de hervatting kwamen beide teams opnieuw naast elkaar (33). Een goede combinatie tussen Truus Noordermeer en Aad Schouten werd door laatstgenoemde met een doel punt afgerond (43). Het felle slot- offensief van de gasten leverde geen resultaat op, daar Crescendo goed verdedigde. Een zwaar bevochten maar verdiende zege voor onze stad genoten. Uitslagen Hoofdklasse: SpangenDeetos 37, ZKCOns Eibernest 911, Archipel Westerkwartier 57, HKVBlauw Wit 511, SamosLuto 63, Rohda 't Zuiden 83. Rond de Olympus Het meteorologisch instituut van Hokio meldde vrijdag dat een tyfoon Japan zal treffen op het moment dat de Olympische Spelen aan de gang zijn. Het weer zou verder droog zijn met hoogstwaarschijnlijk een dag of vijf regen. Deze weersvoorspellingen zijn gebaseerd op statistieken voor de maand oktober in de afgelopen 15 jaar. Tijdens het congres van het In ternationale Olympische Comité op 7 oktober zullen vier leden aftreden. Het zijn Prins Albert van België, generaal Pahud de Mortanges van Nederland, de Tsjech Joseph Gruss en de Roemeen Siparco. Er zullen gelijk weer vier nieuwe leden geko- zen worden. Overgangsklasse BPSVRegen boog 35, Groen GeelDie Haghe 72, SportlustDeto 25, Vicus Oriëntis—Roda 1—4. HKV 2—Swift 11—5. Zuid/West I: HSV—OSCR 5—7, SwiftOns Eibernest 2 66, Quick— Deetos 2 83, ZuiderkwartierFluks 83, SperwersDKC 66. Zuid/West II A: ODO—HKV 3 32, 't Zuiden 2Eureka 32, Trek vogelsAchilles 76, HoogvlietDe Algemene 47. Zuid/West IIB: ReadyMerwede 310, ZwerversOlympiaan 68, RozenburgTjoba 74, Ons Eiber nest 3De Danaiden 510. Zuid/West UIA: Wion—Animo 78, VeloxHoutsnippers 47 Ahoy —Hou Stand 4—6; DKV—KNS 3—13 Zuid/West III B: TOV—Schiebroek 5—9, Pams—HPV 8—4, BKC—ALO 44, SchiedamCharlois 54. Zuid/West III C: UnicumOver- kantors 01, CrescendoPhoenix 43, FortunaBI. Wit 75, Raven— Togo 48. Res. Ie kl.: Rozenburg 2Regen boog 2 102, Achilles 2Zuiderkwar tier 2 51, Sperwer 2—Ready 2 41, Vic. Oriëntis 2Fluks 2 33, Die Haghe 2Spangen 2 82. Res. 2 A: Danaiden 2Deetos 3 97, Olympiaan 2Sperwers 3 74, Quick 2—HKV 4 3—1, HSV 2—OSCR 2 3—6. Res. 2 BODO 2Gymnasium 2 35, Het Zuiden 3Deetos 4 8—6, Ons Eibernest 4Phoenix 2 35, Fluks 3—DKC 2 2—11. Res. 3 APhoenix 3Regenboog 3 43. Merwede 2Achilles 3 66, Quick 3Trekvogels 3 53, Rozen burg 3Die Haghe 4 44. Res. 3 B't Zuiden 4Vic. Oriëntis 3 55, ALO 2Swift 2 56. Eureka 2TOV 2 62, Ons Eibernest 5De Algemene 2 72. Leitlse Korfbalbond le kl.: De Danaiden 3Crescendo 2 75, De Algemene 3—Crescendo 3 81, Fluks 4Vic. Oriëntis 4 42. 2e kl.: Fluks 5Vic. Oriëntis 5 32, KNS 4De Danaiden 4 16, Noor derkwartier 2Crescendo 4 14. Junioren A: De Algemene AOns Eibernest 8 24, Olympiaan 5Zui derkwartier A 11, DKC 5Danai den A 1—5. Junioren B: Zuiderkwartier B Fluks B 42, De Danaiden BVic. Oriëntis A 1—11, KNS A—Noorder kwartier A 41. Voetbal in Engeland Chelsea steviger aan de leiding Het Engele league-programma was dit weekeinde door een aantal inter nationale ontmoetingen gereduceerd tot vier wedstrijden in de eerste di visie. Chelsea kwam wel in het veld en bouwde zyn voorsprong aan de kop van de ranglijst uit tot vier pun ten, door Blackburn Rovers met 51 te verslaan. De overige wedstrijden EvertonWest Ham United, Shef field UnitedWest Bromwich Albion en Stoke CityNottingham Forest, eindigden alle in 11. In Belfast bezorgde Engeland de thuisspelende Noordieren bij rust een 04 achterstand, maar mocht blij zijn met een 34 zege huiswaarts te kunnen keren. De meest bejubelde speler was Jimmy Greaves, die een hattrick scoorde. Wat de Engelse aanval voor rust aan spel ten beste gaf, zal zelfs de grootste nurks opti mistisch hebben gemaakt voor de wereldkampioenschappen in 1966 in eigen land. Maar de taaie Noordieren die na de oorlog uit de 18 ontmoe tingen tegen Engeland slechts één keer tot een zege kwamen, gaven het niet op. Wilson scoorde na rust het eerste tegenpunt en de halfspeler McLaugin liet er twee op volgen. Geen wonder dat het stadion het laatste kwartier op een dolle kermis leek. In Cardiff verloor Schotland met 32 van Wales. ACHT TON VOOR HALFSPELER Arsenal heeft zaterdag Frank Mc- lintock, een halfspeler van Leicester City gecontracteerd voor 80.000 pond sterling (ruim 800.000 guld). De Lon- dense club betaalde het hoogste be drag dat ooit in Engeland voor een halfspeler is uitgegeven. Arsenal kocht daarmee naast spil Ianure en rechtsback Don Howe, een derde speler om de achterhoede te versterken. Ianure en Howe gingen ook over de prfjzen, die een record betekenden voor spelers, die op ge noemde plaatsen spelen. Afdeling Leiden In de Afdeling Leiden werd in de eerste klasse niet gespeeld. De drie wedstrijden in de tweede klasse brachten geen verrassende resultaten. Het ongeslagen Meerburg won met 51 van Weteringse Boys, VN A en UDO deelden de winst (33) en VNL zegevierde met 13 over Unitas. De stand luidt nu: Meerburg 3—8 Leidse B 4—3 VTL 3—5 VNL 3—2 KRV 34 VNA 3—1 UDO 34 Unitas 3—0 Wet Boys 3—3 CKB-COMPETITIE Pernix heeft zich zaterdag hersteld van de uiterst zwakke start en slaag de erin het Hardinxveldse Vrienden schaar met 93 te verslaan. De Leid se oranjekragen zyn door deze zege enige plaatsen geklommen, maar zul len wel niet meer in aanmerking ko men voor de strijd om de eerste plaats. Bolnes heeft zich van de leiders positie meester gemaakt. Bolnes ver sloeg concurrent PKC met aan dui delijkheid niets te mensen over la tende cijfers (9—3) en heeft nu al leen (en ongeslagen) de leiding in handen. Het Haagse VES staat met een punt achterstand op de tweede plaats. Rotterdam Zuid versloeg HKV met 65, tenvfjl Snel van Excelsior won: 75. De Hagenaars versloegen het Oegstgeester Fiks, dat na vijf wed strijden nog zonder puntenwinst is, in een bijzonder vreemde wedstrijd. Binnen een half uur stonden de Ha genaars met 60 voor. Tien minuten voor het einde was het achter weer gelijk: 88. In de slotfase boog Fiks echter, hoewel de hekkesluiter beslist meer dan een 108 nederlaag ver diende. Pernix was in het veld niet zo heel veel sterker dan Vriendenschaar, maar wat het benutten van kansen betreft demonstreerden de Leide naars (eindelijk) weer iets van haar kampioensvorm. Pernix kwam door treffers van Alice en van dei- Kwaak, Tom Tieleman, Kees de Rooy (2) en Dick Ottevanger (2) met 60 voor en speelde na de rust een gewonnen wedstrijd. Tegen de drie Hardinx veldse treffers stelde Pernix er door Ton Tieleman, Kees de Rooy en Gé van Zwieten eveneens drie. Bolnes 48 Pernix 44 VES 4—7 HKC 3—2 PKC 57 Vrschaar 52 R'dam Zuid 46 Excelsior 31 Snel 55 Fiks 50 In de eerste klasse A besliste DES het duel tegen Excelsior 2 in haar voordeel en is na de 53 zege alleen aan kop gekomen. De Ijsvogels heeft dit jaar een sterk team, getuige de 103 overwinning op VES 2. Velo- citas versloeg Tonego op eigen ter rein met 52 en verwijderde zich verder van de onderste plaatsen. Zo ook VEO dat Fluks met 73 terug wees. DES 4—8 Velocitas 4—4 Excelsior 46 VES 2 54 De Ijsvogels 46 Fluks 42 Ons Eiland 3—4 Tonego 5—2 VEO 4-4 Pernix 2 8-0 In de tweede klasse A bleef War mond ongeslagen. Het versloeg con current Tempo met 85. ODS ver speelde een punt tegen VEO 2 (55). De kansen voor Warmond zijn zeer goed nu alle andere ploegen drie of meer verliespunten hebben. Warmond 3—6 TOP 3—3 ODS 56 Pernix 3 32 Fiks 2 4—5 VEO 2 3—1 Tempo 55 Velocitas 2 20 Uitslagen Junioren: KVSVEO 72; De IjsvogelsExcelsior 21. Overtuigende zege van Scylla (7-3) Temidden van het feestgedruis heeft Scyllla zaterdag in de ereklas se van de tafeltenniscompetitie een overtuigende 73 zege op het hoofd stedelijke Smash behaald. Over de uilslag van de ontmoeting bestond niet lang twijfel. Zonder een set te hoeven afstaan wonnen Bert v.d. Helm, Gerard Bak ker en Dick Springer van resp. Carl Deken, Jan Mascini en Henny Ha- bes (3—0. De Amsterdamse revan che kwam in het dubbelspel, waar in Deken en Habes een zege boekten op BakkerV.d. Helm. Vervolgens wees Bakker Deken nadrukkelijk op het feit. dat clownerie in de ere klasse niet voldoende is om een par tij te winnen (21—8), 21—14). Habes reproduceerde tegen v.d. Helm na tuurgetrouw een schiettent, maar ook hier bleek dat in zo'n geval de kans op winst klein is. Ondanks een prachtig gespeelde tweede game ver loor de Amsterdammer met 2115, 921 en 2114. De nederlaag van Springer tegen Mascini was teleur stellend en de Leidenaar verloor ook van Deken, maar dat gebeurde pas nadat Bakker de Leidse zege had veilig gesteld tegen Habes (62). Van der Helm won tot slot ook van Mascini, zodat de eindstand 7—3 voor Scylla werd. In de overgangsklasse won Scylla 2 met 73 van het Haagse Sala manders. Scylla 3 deelde de punten me; Vriendenschaar (55). Door een zege op TOV (Noordwijk) heeft Scyl la A zich geplaatst voor de finale van de Haagse bekerwedstrijden. Hier ontmoeten de Leidenaars De Treffers uit Roelofsarendsveen. Voor poliofonds: f35.000 H.K.H. Prinses Beatrix heeft als beschermvrouwe van de Stichting Prinses Beatrixfonds zaterdagmiddag op het sportterrein Hou trust in Den Haag een cheque ter waarde van f35.000 voor het fonds in ontvangst genomen. Twee voetballertjes van dertien jaar boden het bedrag aan. Het waren de aanvoerders van de voetbalteams, die mede hun steen tje bijdroegen voor de Zwaluwen- jeugdactie polio 1964. Voor de vijfde keer is de actie gevoerd. Zaterdag middag ging de actie voor 1965 van start. Veteranen van Zwaluwen kwamen daarvoor tegen collega's uit Amster- dan in het veld. Handbalcompetitie Koploper Snelwiek meerdere van SVL Het ongeslagen Rotterdamse Snel wiek heeft ook tegen SVL van geen wjjken willen weten. De Rotterdam' mers speelden beter dan de Leidse roodwitten en de 812 uitslag geeft de verhouding goed weer. De Leidse eersteklasser probeerde het te veel met individuele aanvals- acties, die wel niet van gevaar waren ontbloot, maar toch veel minder ge vaar opleverden dan het goede com binatiespel van de Rotterdamse lijst aanvoerder. Daarbij komt nog. dat het Leidse spel te veel energie verg de, waardoor de roodwitte formatie bij een 78 stand ineen stortte. Tot aan deze stand ging de strijd vrijwel gelijk op. Het spel van de Rotterdammers was gepolijster dan dat van de SVL'ers, die drie straf- worpen nodig hadden om tot deze zeven treffers te komen. Toen de Leidenaars even „bij" moesten ko men, sloeg Snelwiek toe. Viermaal moest doelman Cor PRonk wijken De Leidse doelpunten kwamen op naam van Walter Görtz (5), Kees Lucas (2) en Hans Kagie. Volleybalcompetitie Argos verliest van beter VGW Argos heeft haar rentree in de overgangsklasse niet met een over winning kunnen vieren. De Leidse da mes, die na een afwezigheid van vier jaar weer in deze afdeling zyn door gedrongen, hebben een sterke forma tie met Magda en Joke Selier (Nw- Brunhilde) en Helleen van Steen- wyk (ex Oranje Groen), maar moes ten desondanks met een 0-3 neder laag tegen VGW genoegen nemen. VGW bleek over een technisch knappe ploeg te beschikken, die bo vendien een uitstekend ploegverband bezat, zodat de winst met 15-9, 15-7 en 15-6 beslist verdiend is. Het ha perde bij Argos nog al eens aan de ondershandse stop van de service, waardoor er nagenoeg geen enkele aanval uitkwam. Onrustbarend is de nederlaag niet. Daarvoor is de ploeg van trainer Henk Kleingeld voldoen de sterk om ook in de overgangs klasse mee te kunnen komen. Programma Dames ov. klasse: woensdag gym nasium: KVCSportief 20 uur; Ar gosdie Raeckse 2, 21.15 uur. Heren ov. klasse: maandag Haar lem, de Kennemersde Kangoeroes, 20.15 uur. Heren ov. klasse: maandag, Haar lem, de Blinkert-de Kangoeroes 2, 20 uur; dinsdag, A'dam US 2VVS 20 uur;vrijdag, gymnasium KVCVHH 21.15 uur; donderdag, Dordrecht, DTS—SVL, 20.15 uur. Hoofdklasse heren: vrijdag, gym nasium, de KangoeroesLibanon 2, 20 uur. GEWICHTHEFFEN De L.A.C. „de Spartaan" houdt he denavond ter voorbereiding van de kampioenschappen van Oost-Neder land in Nijmegen een wedstrijd te gen Simson (Haag) in het clublokaal aan de Langebrug. De Spartaan heeft de volgende at leten opgesteld: Worstelen: S. Bavelaar, J. Gout, K. Bavelaar, D. Molenaar, J. Tegelaar, K. Rink, G. Rietbergen; gewichtheffen: S .Willemse, P. Se- gaar, J. de Vink, J. v. d. Vlist, H. Schuchard, S. Holswilder en D. van 't Riet. Aanvang 7.30 uur .Toegang vrij. Sportsplinters Het driejarige Italiaanse paard Prince Royale, gereden door Roger Poincelet, heeft zondag in Parijs de Grote Prijs van de Are de Triomphe over 2400 meter gewonnen. De win nende eigenaar, Rex Ellsworth, ver diende daarmee ruim éénmiljoen Franse franken (f790.500,-). Sandro Mazzinghi, de Italiaan se wereldkampioen in het junior middengewicht, heeft zijn titel za terdagavond in Genua met succes verdedigd. In de elfde ronde sloeg de Italiaan zijn Amerikaanse uitda ger Tony Mont-ano knock out. De uitslagen van de wedstrijden die dit weekeinde zijn gespeeld voor de tafeltenniscompetitie van de NTTB luiden. Ereklasse: AMVJ 1—AMVJ 2 7—3, Scylla—Smash 7—3 SVE—VVGA 91. De TreffersMaasbree 19, WiboNedlloyd 3—6. Hoofdklasse B: DOCOS—Vrien denschaar 82GerminalEen- da acht 46, Never DespairJCV 3Smash 2Wibo 2 19, Victo ry '55—Olympia 64» Goede atletiekprestaties in Den l Voor wat de openbaanwedstrijden betreft zette Zuid-Holland gisteren een punt achter het seizoen 1964 met wedstrijden van het Haagse LDA op de sintelbaah aan de Laan van Poot. Wie zou denken, dat de atleten aan het einde van hun latijn zouden zijn, kwam bedrogen uit. Tal van goede prestaties werden op deze sluitings- wedstrijden geleverd. Het gaat er naar uit zien dat de oud-international op de steeplechase Rein Verkade, van de AAV '36, een opvolger gaat krijgen in zijn jongere broer Dick. Deze nam onbevreesd de leiding op de 1500 meter steeplechase bij de jongens A. Goed kwam hij over de hindernissen en de sloot heen. Slechts tegen het einde kwam de Nijmegenaar Fairly (Quick) ge ducht opzetten, maar Dick Verkade gaf geen krimp en finishte na 4.27.-. Het betekende een verbetering van het Zui-dhollandse record, dat sinds 1962 stond op naam van de Lissenaar Piet Beelen (Spartaan) in 4.29.3. Leidse records De jeugd zorgde voor méér pret tige verrassingen. Hanneke Postel een C-meisje van Nieuw-Brunhilde, kwam bij het hoogspringen tot een goede prestatie. Zij werd eerste en bereikte een hoogte van 1.40, het geen een ruime verbetering van het Leidse record is. dat sinds 1959 met 1.32 op naam stond van de Sportief - atlete Henny Pauw. Ook het kogelstoten jongens A, leverde een nieuw Leids record op. Jan Holwerda (Holland) stootte 14.13 meter, negen centimeter verder dan aan het begin van het seizoen. Meer prestaties van goed gehalte kwamen van Piet v. d. Kruk. de zwaargewicht uit Delft, die het- kogelstoten heren won met 15.72. Reuzen kwaad, dat hij de 16 meter niet haalde, pakte direct na de wed- WIELRENNEN Van Est vierde in eigen woonplaats Drie man moest Wim van Est, de .locomotief" die maar niet uit de dienst genomen wordt, voor laten gaan ln de gisteren in zyn woonplaats Sint Willebrord gehouden wegwedstrijd voor professionals en onafhankely- ken. Maar met het behalen van de vier de plaats in een massale spurt, voor o.a. Henk Nijdam en Cees van Am sterdam, leverde de veteraan toch ook een goede prestatie. Winnaar werd Jo de Haan uit Huibergen, die evenals alle anderen een tijd kreeg toegewe zen van 2 uur, 59 minuten en 50 sec. Talrijke uitlooppogingen hebben zich voorgedaan tijdens de 120 km lange koers, welke door vele duizenden toe schouwers werd gevolgd. Niemand slaagde er echter in, ver weg te ko men. Het peloton herstelde dan ook steeds snel de orde. De verdere uit slag was: 2. Jos Verachtert (België), 3. Dick Groeneweg (Numansdorp), 4. Wim van Est (Sint Willebrord), 5. Henk Nijdam (Zundert), 6. Cees van Amsterdam (Breda), 7. Raf Gijsel (Eekloo, België), 9. JosLinders (Roo sendaal), 10. Cees van Espen (Arn hem). Swift-Combinatie De uitslag van de gezamenlijke trainingsrit (amateurs, nieuwelingen en adspiranten luidt: 1. C. v. d. Hulst (tijd 58 min. 30 sec.)2. C. Klooster man; 3. H. Solleveld; 4. H. van Die- men; 5. J. Zoons; 6. B. Kerkvliet. Grote triomf van LMHC-dames Het eerste team van de Leidse Mi xed Hockey Club, dat met twee in vallers uitkwam, speelde een uitwed strijd tegen Groen Geel II en had weinig moeite de winst mee naar huis te nemen: 07. Ondanks een groot overwicht van de Leidse dames was het met rust nog slechts 01 door een doelpunt van mej. Goekoop. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld. Leiden speelde nu sterker door een gelukkige wissel: mej. Rengers linksbinnen en mej. Goekoop op de backplaats. Het werd tenslotte 07 door mej. Rengers (3x), mej. v. d. Ham en mej. Boer (2x). Mej. De Gruyter debuteerde verdienstelijk. Het tweede herenteam van de LMHC zegevierde met 43 over Hil- legersberg. Door een verrassend doel punt hamen de gasten de leiding, waania de Leidenaars een groot of fensief ontketenden dat hun met veel moeite een voorsprong gaf door doel punten van B. J. Demenint en F. Demenint. Een enkele uitval van Hillegersberg was echter al voldoen de om de zaak weer recht te trekken. Van Ravenswaay Claassen en de linksbuiten van Hillegersberg bepaal den de ruststand op 33. Na de rust bleef Leiden sterk aanvallend spe len, terwijl Hillegersberg het meer van uitvallen moest hebben. Een kwartier voor tijd schoot B. J. De menint uit een strafcorner het win nende doelpunt voor LMHC in: 43. LMHC III (heren) leed een ver rassende nederlaag tegen TOGO IV (23), hetgeen een stevige domper zette op de kampioensaspiraties. LMHC IV kreeg met 24 klop van HBS, na een kwartier voor tijd nog met 20 te hebben voorgestaan. In een wedstrijd voor groep drie van de voorronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal 1986 heeft Frankrijk in Luxemburg met 2—0 gewonnen van de ploeg uit het Groothertogdom. strijd de kogel op en dee< meter van zich af in de s fen. Prachtig waren de 1 meter Jongens B, gewonn talentvolle Rob Mahieu in 10.8 seconde, en de jongens A met een goec Wim Berkhout (V. en I Ui 400 m. heren A: 1. (Min.) 50.8; 2. P. Selier 51.7; idem B: 1. W. Klaas 51.-2, 2. C. Slootweg (PP) C: 1. T. v. d. Meer (Foo T. d. Waard ((Min.) 53,1 meisjes B: 1. S. Kikkert 10.5, 2. L. Schlinter (Ol. 4 m. dames C: F. v. Hout wen) 13.-, 2. L. Hemming 13.-. 100 m. heren C: 1. (AAC) 11.4, 2. C. v. Venn land) 11.8; idem B: 1. A (PH) 11.-, 3. E. Vermond 11,1. 3000 m. lieren A: 1. (Metro) 8.32,-, 2. J. Keizer 8.36,-. 1500 m. steeple jon D. Verkade (AAV 16 Fairey (Quick) 4.28,4. H> B: 1. M. Kortekaas (Spat meter. „Leidse" lope i opnieniv voori Piet Beelei in LEEUWAI Piet Beelen, de Spartaan Lisse heeft gistermorgen tweede achtereenvolgende uurloop door Leeuward» nen. Het parkoers voerde straatweg met een keerpui kilometer. Piet Beelen liep een af 18.375 meter. Hij had een i van ruim 700 meter op nui Rudi Mol van Altis Amer een uur 17.638 meter afl Ook andere „Leidse" lo ben zich dit weekeinde w voorgrond geplaatst. Ben De Spartaan uit Lisse wist zaterdag (in Warmerihuize dag (in Vught) bij de eer: nestelen. In Warmenhuiz Smit zijn meerdere erkenn Wit (Olympus, Alkmaar), tionale cross over 5000 met 16.45.4 sec. Joop Keizer letika werd op 1.8 sec. twee Smit derde werd in 16.55. De Lunette cross in Vi een afstand van 4700 m< gewonnen door Fons 1 (Volt) die het geaccidente koers in 15.49.6 sec. afle Smit werd tweede in 16. Gerven (Spartaan) elgde o de plaats beslag (16.14). Fons Veldhuizen was toch succesvol. De Nederlaa pioen op de 25 kilometer v dag ook de nationale 15 wegwedstrijd in Aalsmeer, sloeg hier Rudi Mol uit I in de eindsprint. Veldhuizen de 15 km. 49.16.6 nodig. I Kraan werd vijfde in 51. Beelen van de Spartaan over de streep ging in 51.35 ledereen staat klaar ANTON GEE! HELD IN JA In de Olympische Spelt voor meer dan 700 miljot geïnvesteerd. Maar voor - kend de judowedstrijden aanvankelijk geen betere pl nen vinden dan het zwemsl een over het bad gebouwd Voor de Japanners, die zo\ de hechten aan judo te weg" was dat toch onaanvaardbaar. En daar nog eens 6 miljoen gulden getrokken voor de bouw prachtige hal, die nergens reld zijn weerga vindt: hoekige Nippon Budikan-h laatste dag van de Spele deze hal het treffen tusser en Kaminaga (of misschier plaats vinden. En daarom zo frappant dat Geesink zit loop van de opening, die plaats vond, als een jolige,jc door de menigte bewoog, te minaga en Inokuma zich in een van de judozalen uren voorbereidden op het vecht. Anton Geesink wordt i geadoreerd als een held v bodem. Wij hebben een Geesink meegemaakt en aandoenlijk te zien hoe men rend voor onze landgeno staat. Hij beweegt zich als tussen dit kleine volk, met i moedigheid die van hem en die een ieder, ja zelfs de den dienster in het Olympii ertoe beweegt schuchter zi tekening te vragen. Bij heeft hij zyn signatuur al ven. Zingend, pratend en grapjei maar altijd gelijkmatig en tisch gestemd. Hij is zondi de populairste figuur van d Geen ogenblik heeft hy ru wil die ook niet nog niet al maken de Japanse fotogi hem danig lastig. Maar bruist hy van kracht en staat hij als het ware te I van ongeduld om zich te m de Japanners, „ik wil hier kampioen worden". Zonder nomenheid spreekt hy die uit.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 12