PROF. FISCHER HERDACHT IN GROOT AUDITORIUM Opstand bergstam in Z.-Vietnam ten einde Bisschoppen moeten mandement intrekken E.M.S. stoot nog twee Ru leek \s zaken af ALGERIJE PROFITEERT VAN UITVINDING VLOEIBAAR GAS LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 29 SEPTEMBER 1964 Realist en idealist was voor tallozen steun en vriend Zeer vele collegae, oud-leerlingen, medewerkers en vrienden woonden hedenochtend in het Groot Auditorium van de Leidse Universiteit een herdenking bij van prof. mr. H. F. W. D. Fischer, de op 12 augustus overleden Leidse hoogleraar in het oud-vaderlands recht en prosecretaris van de academische senaat. Prof. Fischer werd door de sprekers, prof. mr. A. van Oven als faculteitsvoorzitter, prof. mr. J. M. van Bemmelen als oudste lid van de faculteit en prof. mr. R. Veenstra als collega proximus. niet alleen herdacht als man van de wetenschap, maar tevens stuwende kracht in vele bestuursfuncties en bovenal als warm voelend medemens. Lichtend voorbeeld Prof Van Oven leidde de bijeen komst in met enkele woorden, waarin lij naast droefenis over het verlies de troost stelde van het lichtende poorbeeld dat Fischer heeft gegeven laken het vele, dat hij voor tallozen als nens heeft betekend. Een realist en een idealist tegelijk loemde prof. mr. J. M. van Bemme- 'Irj sn zijn overleden collega naar aan- l^io eiding van de karakteristiek van 5 liens proefschrift over de „reële exe- öfl utle". Trouw aan gedane beloften io ras voor hem een vanzelfsprekend ..ets. Uit dit in 1934 verdedigde proef- chrift kwam Fischer al vrijwel volle- lig tevoorschijn als de idealistische ealist en de realistische idealist, die de rechtswetenschap wilde dienen ,r oor historisch onderzoek en gede- trel en taalkennis, de man ook die er (liet voor terugdeinsde om kritisch staan tegenover het werk van er ende grote juristen. De opdracht n deze dissertatie aan zijn ouders is meer dan een cliché, want hij Js deze ouders zijn hele leven dank- I aar gebleven, dat zij met grote op- fferingen hem de studie mogelijk H ebben gemaakt. In deze weten- :355;happelijke publikatie bleek tevens 2 n Jn nauwgezetheid, die herinnert an de oorsprinkelijke plannen, dat 0 horlogemaker zou worden. Deze auwgezetheid maakte ook, dat hij ^^et zijn eigen werk niet gauw te- [reden was en zijn stukken en ge- phriften vele malen verbeterde en jerschreef. Het is in het geheel niet verwon- ;rlijk, dat hij door dit proefschrift «zeer de aandacht op zich vestigde, it onmiddellijk na publikeita mr. iy|ólster hem vroeg medewerker te orden in de advocatenpraktijk wel bij tezamen met mr. Wordt in isterdam uitoefende. In de jaren 130 tot de tweede wereldoorlog was :t ook voor een zeer bekwaam ju- it niet gemakkelijk, zich een plaats de advocatuur te veroveren. Fischer voelde zich zozeer tot dit jjJerk aangetrokken, dat hij lucra- L/Jeve aanbiedingen van de industrie r/fa de hand wees: de zelfstandig- M 'eid en de wijheid van de advoca- |ur gingen hem boven grotere re- leratie. Grote gaven van hoofd en hart Fischer zou, wanneer hij advocaat hieven was, ongetwijfeld als zo- ■jTMp nig geslaagd zijn. De grote gaven n hoofd en hart, het realistisch ealisme en zijn nauwkeurigheid en wijding, zijn slagvaardigheid en loral ook zijn grote menselijkheid het gevoel voor zijn medemen- n zouden hem op den duur heb- n gemaakt tot een van de belang- kste advocaten in de hoofdstad. Maar toen na de tweede wereld- rlog in Leiden de stoel voor oud- derlands recht vacant kwam, trok tn de mogelijkheid om het vak •laraan hij in zijn proefschrift zo el aandacht had besteed te gaan ceren zozeer, dat hij zij het .it bloedend hart de advocatuur arwel zei. Hij kon de roepstem van wetenschap niet weerstaan en of- de daarmee een waarschijnlijk lu- Hievere toekomst als advocaat op. f cher werd tevens buitengewoon ögleraar in Amsterdam, waar hij cf doceren ook toen een deel van I n taak aldaar werd overgenomen. 1 e; f1 Jef Last voor K en O Weerzien met Indonesië 5p de eerste avond van de sectie twikkeling van K. en O. in het i uwe seizoen, die gisteren in de I er van de Stadsgehoorzaal werd louden, hield dr. Jef Last een le- ig over Indonesië, waarbij hij het j rent echter op Bali legde. Dit hoef- waarachtig geen verwondering te kken, want Jef Last heeft vele ja- e op dit paradijselijke eiland ge- f ond. De schrijver-schilder vertelde i de prachtige natuur op dit Hin- L e-eiland, van de veelkleurige ere- nsten, waaruit de typische Bali- V se kunst is gegroeid, van de merk- ardige tempelarchitectuur, van de X,, verbrandingsfeesten, van de vul- anuitbarstingen, die duizenden nsenlevens hebben gekost, van de ,litej| deren, die er met grote vaardig- Wai d °P de gamelan spelen, en van éuke vooruitgang op het gebied van lokje onderwijs. art n ater op de avond schetste Jef it afj H de situatie in Djakarta, die lang u en «omber niet is als velen wel den- .•E l Djakarta is in de loop van de uitgegroeid van een koloniaal dje tot een wereldstad met veel rt en vermaak. Tot slot liet hfj kleurenfilm zien, die dit jaar HO T Gerard J. Raucamp in opdracht i president Soekarno is vervaar- ir d. De film „Indonesia today", gaf i oppervlakkig beeld van het leven de archipel. Voortreffelijk docent Fischer was een voortreffelijk do cent door zijn reeds genoemde eigen schappen, zijn heldere betoog trant en zijn groot gevoel voor hu mor, dat in zijn geschriften niet z< duidelijk tot uitdrukking komt. Di gevoel van humor ging bij hem ge paard aan een intens bewustzijn van de relativiteit van allerlei manifes taties en gebeurtenissen. Wel kwam in zijn geschriften zijn grote tole rantie voor de fouten van anderen en voor de tekortkomingen in onze maatschappij tot uitdrukking. Terwijl hij aan zichzelf hoge eisen stelde, maakte hij anderen van hun verkeerde handelingen eigenlijk nim mer verwijten. Prosecretariaat Niet alleen als wetenschapsman heeft Fischer grote verdiensten voor Leiden gehad, ook als eerste direc teur van het Gravensteen en vooral als prosecretaris van de senaat. Het zal moeilijk maar noodzakelijk zijn iemand te vinden, die deze functie van hem overneemt. Met niet vol doende dankbaarheid moet gewag werden gemaakt van het feit, dat hij met volledige wegcijfering van eigen belangen en eigen persoon dit werk achter de coulissen heeft ver richt. Zonder deze offers zou hij op wetenschappelijk terrein ongetwij feld meer tot stand hebben kunnen brengen, al is de omvang van dit werk toch indrukwekkend, waarlijk een levenswerk zelfs waarop een mens met voldoening terug zou kun nen zien. Vriend en steun Wanneer straks in het nieuwe Bur gerlijk Wetboek de verkoper tot reëie executie zal worden verplicht, zal dit wetenschappelijk gezien het fraaiste gedenkteken zijn dat kan worden opgericht voor Fischer, een gedenkteken waarover hij zichzelf zou verheugen. In de harten en hoofden van zijn leerlingen, collega en vrienden zal hij bovendien voortleven als de man. aan wiens menselijke sympathie zij zich altijd weer hebben verwarmd. Vertrouwen van velen Prof. Veenstra bracht grote dank baarheid tot uitdrukking als leerling, als collega en als vriend van de over leden hoogleraar. Reeds als Amster dams student had hij de grote gaven en de warme persoonlijkheid van prof. Fischer leren kennen. Typerend voor hem was de wijze, waarop hij in 1945 zijn Leidse taak op zich nam nog geruime tijd voordat het officiële „wegzuiveren" van zijn voorganger de voor hem bestemde plaats als hoog leraar vacant maakte. Dit was ken merkend voor het vertrouwen en zijn voortvarendheid, die hij ook met be trekking tot vele andere taken toon de. Als docent trof Fischer door de zeldzame helderheid van zijn betoog, de nauwgezetheid van zijn voorberei dingen en voordracht, de humor die hem in staat stelde, ook de moeilijk ste onderwerpen toegankelijk te ma ken voor zijn studenten. Hij trad de grote massa studenten met dezelfde lankmoedigheid, hulpvaardigheid en geduld tegemoet als promovendi, die zoveel aan hem te danken hebben ge had. In de faculteit was hij aller raads man, die een altijd verstandig, ge nuanceerd en soepel oordeel had over problemen, die mede dank zij zijn ad vies tot een oplossing konden worden gebracht. In de faculteit zal hij voorts blijven voortleven als de medeschepper en eerste directeur van het studiecen trum Gravensteen. Hij had hier en in andere organisaties het bijzondere vertrouwen van wetenschappelijk en administratief personeel. Enkele van de vele functies noemde prof. Feenstra met name, waarbij hij telkenmale getuigde van de grote verdiensten van de overleden rechts geleerde, die hij een figuur uit één stuk noemde, die zichzelf bleef onder alle omstandigheden. Zijn grote gaven van hoofd en hart dat de overledene voor tallozen en maken hem blijvend tot een lichtend zeker voor vrouw en kinderen en voorbeeld van allen, die hem hebben zijn studenten en naaste medewer- I gekend. De premier van Zuid-Vietnam, ge- vier opleidingskampen heeft voorge- neraal-majoor Ngoejen Khan, heeft gisteren een plechtigheid bijgewoond in Bon Sar Pa, een militair oefen kamp nabij de Cambodjaanse grens, waar leden van de bergstam Rhade acht dagen tevoren in opstand wa ren gekomen en ongeveer dertig in structeurs van de Zuidvietnamese speciale troepen hadden afgemaakt. By de plechtigheid werd de officiële Zuidvietnamese vlag weer gehesen in plaats van de vlag van de op standelingen. Een regeringswoordvoerder in Sai gon verklaarde dat men de opstan dige activiteit van de bergstam nu als geëindigd beschouwt. De rege ringstroepen drongen zonder slag of stoet in Bon Sar Pa door. Volgens de woordvoerder zijn al enkele eisen van de Rhadestam in gewilligd. Aan een verzoek om volle dige autonomie van een gebied ter grootte van drie of vier provincies kon echter niet worden voldaan. De stamleden krijgen meer steun van de regering voor agrarische ontwik keling en op onderwijsgebied, terwijl ook hun aantal vertegenwoordigers in het regionaal bestuur zal toene men. De regering heeft tot dusver nog geen contact gehad met de lei ders van de opstandige actie, die zich behalve in Bon Sar Pa in nog September zonnig Met nog één goede september- dag voor de boeg, kan reeds nu worden opgemerkt, dat De Bilt inmiddels op ruim 150 uren zon neschijn is gekomen tegen nor maal in deze maand 146 uren. Het is de zonnigste september sinds 1959 toen in De Bilt een re cord zonnige september werd ge registreerd met 240 uren zon. Een groot verschil met de somberste september van deze eeuw: 96 uren zon in 1950. Ook de temperatuur van september komt gemiddeld iets boven het normaal te liggen, hetgeen de drie zomermaanden, althans in De Bilt, niet is gelukt. Wij hopen alleen, dat oktober na morgen dit gunstige herfstspoor niet kwijt zal raken. Harpo Marx overleden In het ziekenhuis Berg Sinai in Hollywood is in de leeftijd van 70 jaar overleden het „stomme" lid van het komische Marx-Brothers-trio Harpo Marx. In 1961 stierf de piano-spelende Chico. In de provincie Vinh Binh, 120 km ten zuidwesten van Saigon, zijn 60 Vietcong-strijders gedood in een ge vecht met regeringsstrijdkrachten dat 24 uur duurde. Een Amerikaanse adviseur werd gedood, twaalf solda ten sneuvelden en 37 werden gewond. Bij andere gevechten in het weekein de doodden de rebellen 21 soldaten in Kien Giang, 200 km ten zuidwes ten van Saigon. Bij een gevecht van zeven uur in de provincie Go Cong, 40 km ten zuiden van Saigon, leden de rebellen zware verliezen. „Ernstige fout" De predikant van president Lyn don B. Johnson ds. Ray Akin van de First Christian Church, heeft de in houd van een brief aan de Episco paalse deken Francis B. Sayre open baar gemaakt, waarin hij Sayre be schuldigt een „ernstige fout" te heb ben gemaakt door in een preek de ethische gevoelens van president Johnson in twijfel te trekken. Sayre verklaarde twee weken ge leden in Washington, dat het land voor een armzalige presidentskeuze stond omdat één kandidaat niet de no dige kennis bezat en de ander twijfelachtige ethische gevoelens heeft. Akin verklaarde Sayre ge schreven te hebben, dat het betreu renswaardig is de volgelingen van president Johnson, die als geen ander in staat is de zware lasten van een Mislukte poging tot ontvoering Twee mannen en een vrouw heb ben gisteren in Frankrijk zonder succes gepoogd een tienjarige jon gen, Roger Frangois te ontvoeren. De jongen vertelde tegenover de politie dat toen hij van school op weg naar huis was, een auto met een Parijs nummerbord, naast hem stop te. Een der inzittenden vroeg hem of een nabijgelegen boerderij van zijn ouders was. Toen de jongen weiger de te antwoorden en wilde weglo pen, probeerde een der mannen hem in de auto te trekken. Zijn vader, die op een naburig land werkte, kwam toerennen. waarop de auto met in zittenden er snel vandoor ging. De politie heeft in de gehele streek wegversperringen opgericht, om de president te dragen, te ontmoedigen, auto op te sporen. N. V. V. - voorzitter Roemers (Van onze Utrechtse correspondent) Het verbondsbestuur van het NW meent, dat het episcopaat in Ne derland zich thans, tien jaar na de verschijning van het voornamelijk tegen het Nederlands Verbond van Vakverenigingen gerichte mande ment, opnieuw zou moeten uitspre ken. Het episcopaat zou zijn con clusies kunnen trekken uit de ver anderde situatie, die zich in de R.-K. Kerk zelf heeft ontwikkeld. Dit schrijft NW-voorzitter drs. D. Roemers in het vandaag versche nen verbondsorgaan. Hij stelt, dat de veranderingen bin nen de R.-K. Kerk niet alleen in katholieke kring, maar ook daar buiten brede weerklank heeft ge vonden. Een gezaghebbend man als de aan het Nederlands Katholiek Vakverbond verbonden rector Does burg heeft verklaard, aldus drs. Roemers, dat de katholieke leden van het NW niet in geestesnood hoeven te verkeren. Deze uitspraak, die met instemming door verschil lende r.-k. bladen is weergegeven, zou betekenen, dat de verbodsbe- JOHNSON OVER NOORD-VIETNAM De Verenigde Staten zullen geen bommen In Noord-Vietnam gaan gooien, aldus verklaarde president Johnson gisteravond tijdens een ver kiezingstoespraak in Manchester, in de staat New Hampshire. Hfj hekel de zijn tegenstander, senator Gold- water, die de mogelijkheid had ge opperd de oorlog naar het communis tische Noord-Vietnam te verplaat sen. Volgens Johnson hadden ook oud-vice-president Nixon en Gou verneur Nelson Rockefeller zich in die geest uitgelaten. De president vervolgde: „Ik wil erg voorzichtig zijn met het wer pen van bommen, waardoor onze jongens in Azië met 700 miljoen Chinezen te maken zouden krijgen en we gaan niet noordwaarts om bommen te gooien, evenmin als we naar het zuiden zullen gaan om het land te verlaten en de communis ten vrij spel te geven". Volgens Johnson is het eenvoudi ger een oorlog te beginnen dan er een te beeindigen „en ik ken mensen ïr verdraaid gemakkelijk aan zouden beginnen". ken. Het bericht van gisteren, dat het bedrijf aan de Stationsweg in Leiden toch zal worden gesloten, werd gevolgd door twee andere, waar in melding werd gemaakt van het sluiten van Rutecks' restaurants. Gisteravond hebben de ongeveer 85 personeelsleden, die een werkkring hadden in de zaak aan het Haagse Spui, te horen gekregen, dat zij per 1 oktober zijn ontslagen. Het be drijf zal worden gesloten omdat het onrendabel is en ook niet ren dabel is te maken. Van de zijde van de georganiseerde werknemers werd erop gewezen, dat het ontslag on der protest werd aanvaard. Het moet nog bij het Gewestelijk Arbeidsbu reau worden aangevraagd. Namens de E.M.S. werd echter verzekerd, 'at alle wetttelijke bepalingen strikt zul len worden nagekomen. Het pand op de Hoek van Spui en Lange Poten droeg vroeger de naam Heek. Enige tijd geleden werd het verbouwd en gemoderniseerd, waarna het Rutecks' heette. De waarde van het pand, dat geen eigendom is van E.M.S.-Conti- nental, wordt op twee miljoen ge schat, zodat het niet waarschijnlijk wordt geacht, dat er weer een hor i radlg. Door inruil verkregen, reeabedrijf in zal worden gevestigd. r,nnr voirmpnKPn nmw.ien V: Intussen circuleren berichten, dat de E.M.S. ook de exploitatie van de pier in Scheveningen zou afstoten. Bij de E.M.S. ontkende men, dat er onderhandelingen gaande zouden zijn, maar de mogelijkheid op zich zelf achtte men niet uitgesloten. palingen en sancties van het man dement niet meer zouden worden toegepast en dat er daarom aan in trekking van het mandement geen behoefte is. „Wij vinden echter", aldus de heer Roemers, „dat een dergelijke toe lichting onvoldoende is. De gewens te duidelijkheid zou vereisen, dat de verbodsbepaling door het hoog ste gezag in de R.-K. Kerk open lijk afgekondigd, door hetzelfde ge zag openlijk wordt ingetrokken. Het oordeel van rector Doesburg is niet beslissend. Alleen een uit spraak van het episcopaat kan die gewetensnood opheffen". In New York is gisteren het spionageproces begonnen tegen de 40-jarige Rus Alexander So- kolow en diens 34-jarige echt genote, die vorig jaar met nog twee Russen werden gearres teerd. D.e andere twee verdach ten zijn inmiddels met Rusland uitgewisseld tegen gearresteerde Amerikanen. De Russen worden beschuldigd van het uitleveren van Amerikaanse militaire ge heimen. Sokolow wordt onder strenge bewaking de rechtszaal binnengeleid. Engeland thans de grootste afnemer van Sahara-aardgas Grote investeringen in installaties (Van onze Londense correspondent) Engeland is (zoals reeds in het kort gemeld, Red.) Algerije's eerste en grootste buitenlandse klant van aardgas. Nadat president Ben Bella zondag de installaties voor het vloei baar maken en de export van aard gas in Arzew de eerste ter wereld had geopend, is de Britse gasraad vrRwel onmiddellijk begonnen met de invoer van Algerijns methaangas. Begin volgend jaar zal Frankrijk als importeur volgen. Het revolutionaire denkbeeld gas in vloeibare vorm te verschepen door verdichting van het volume tot minder dan 1/600 door het gas af te koelen tot 258 graden fahrenheit onder nul, is reeds in 1951 ontstaan en is afkomstig van William Woodprince, destijds president van een technische onderneming in Chi cago. Hij stichtte een afzonderlijke maatschappij om dit moeilijke pro bleem op te lossen. In 1954 kwam een samenwerking tot stand met de Continental Oilcompany en in 1960 met de Koninklijke/Shell groep. De Britse gasraad interesseerde zich reeds dadelijk voor dit wetenschap pelijke onderzoek, omdat dit bete kende dat voor de eerste maal een methode was gevonden om aardgas te importeren uit landen van welke het economisch en technisch onmo gelijk was dit gas via een buizennet te betrekken. Zoals men weet over wegen de Britten ook Nederlands aardgas in te voeren. De installatie in Arzew zal een ca paciteit krijgen om 150 miljoen ku bieke voet gas per dag vloeibaar te maken. Hiervan is 100 miljoen ku bieke voet voor de Britse markt be stemd en de rest voor Frankrijk. Conch International Methane Ltd. die de technische hulp vervolmaakte heeft met de Britse Gasraad een scheepvaartmaatschappij opgericht om het gas naar Engeland over te brengen en het aan de gasindustrie te verkopen. De gasfabrieken in acht gasdistricten zullen het Algerijnse gas afnemen. Het gasveld van Hassi R'mël in de Sahara, ontdekt in 1956, is in grootte het derde na dat in Texas en in Groningen. Het ligt op 428 kilometer van de kust en 65 kilometer van de naastbij zijnde oase. Het gas bevindt zich op een diepte van 2300 meter onder hoge druk. Arzew. waarheen het gas gepompt wordt, ligt 40 kilo meter ten oosten van Oran en 475 kilometer van het gasveld. Jaarlijks zal 700.000 ton Algerijns gas naar de Theems worden gevoerd. Een der speciale nieuwe Britse tank schepen, welke 12.000 ton vloeibaar methaan kan innemen, zal binnen twee weken zijn eerste lading lossen de speciale installatie welke op het eiland Canvey in de monding van de Theems voor 35 miljoen gul den is gebouwd. Een andere tanker zal op hetzelfde ogenblik in Arzew een nieuwe lading aan boord nemen. De gasdistricten, welke op het ogenblik nog geen Algerijns gas ko- Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Herman Johan Elisa, zn van Verbeek—Wiersinga, Nijmegen: Arent Tonko, zn v. d. Hoeven—Leem huis, Werkhoven: Hans, zn. van Wis- kerkeVan Nieuwenhuyzen, Capelle aan de IJssel. Overleden: T. G. Broere, 55 jr, Vlaardingen; W. Wijenberg, Den Haag: F. G. Mortelmans, 75 jaar, Voorburg. pen. zijn Schotland, het noorden, hefc zuidwesten en Wales. Het Algerijnse gas zal ongeveer 1/3 goedkoper zijn dan gas uit steenkolen. Nog meer Britse oorlogsschepen in Singapore Op de Britse marinebasis in Sin gapore is vandaag het 30ste begelei- dings-squadron van de Engelse ma rine aangekomen. Het squadron be staat uit vier oorlogsschepen en is naar Singapore gestuurd om de Brit se vloot in het Verre Oosten te ver sterken. Hierdoor is de Britse vloot in het Verre Oosten de grootste vloot concentratie van de Engelse marine, waar ook ter wereld, geworden. Een woordvoerder van de Engelse marine verklaarde, dat de verster kingen noodzakelijk waren „uit redelijke defensieve voorzorg". Hij wees daarbij op de slechter gewor den militaire situatie in Maleisië als gevolg van de recente Indonesische landingen van ongeveer honderd pa rachutisten in het Labis-gebied van de staat Johore, ongeveer 160 kilo meter ten noorden van Singapore. De commandant van de Indone sische parachutisten die op 2 septem ber landden op het schiereiland Ma- lakka, is door Maleisische autoritei ten gearresteerd, zo heeft een rege ringswoordvoerder in Koeala Loem- poer zondagorgen meegedeeld. Volgens de officiële verklaring had de officier, een luitenant, zich, ge heel verzwakt door de geleden ont beringen, aan de Maleisische troe pen overgegeven. Hij zou zijn mannen die zich in het zuiden van centraal- Malakka hebben verspreid, de raad hebben gegeven de strijd te staken. De arrestatie van de commandant zou de guerrillastrijdmacht op Ma- lakka goeddeels hebben verlamd. SLEUTELTJES AANGEBODEN Koelkasten: Bauknecht, Bosch,. Ignis. Friventa vanal f298.-. Van Zijp, Haarlem merstraat 279. Leiden. Gebruikt bromfietsen In Breda Ook in Breda is een Rutecks' res- raurant afgestoten. De E.M.S. heeft het bedrijf aan de Korte Brugstraat verkocht aan de bierbrouwerij. „De drie hoefijzers". Het personeel was ingelicht over de gang van zaken, die echter geen ingrijpende wijziging meebrengt. Het restaurant zal n.L onder dezelfde bedrijfsleiding worden voortgezet. Er wordt geen personeel ontslagen. Door vakmensen nagezien. Van Zijp. Haarlemmerstraat 295. Daar gaan we weer. Al uw witwerk (afwasbaar) f 1.— p. m2. De Genestetstraat 120. Draagbare radio's, unieke aanbieding. 6 transistors. Slechts f 29.75. Autoportable f 49.50. Bij Iedere portable 1 Handy-Bag (1 volleybal en badminton-spel) slechts f 4.95 Keuze uit 50 modellen. Galant Service. Teske, Doezastraat 5 Leiden. Tel. 26164. a Gasfornuizen reeds v.a. f26U na. Atag, Küppersbusch, Dor drecht Van Zijp, Haarlemmer straat 295 309. Opel Eekord. Volkswagen, Ang- lia, VW-busjes met radio. Allrisk verz. Werkhoven's Garagebedrijf. Maredyk 34. Tel. 23300 - 32735. Nieuwe auto huren, o.a. Mercedes, Opel, Taunus, V.W.. B.M.W., Cortina, V.W.-busJes. Autoverhuur Tip-Top, all risk verzekerd, St .-Aagtenstraat 14. Telef. 25709. Voor de a.s. moeders, alles voor de nieuwe wereldburger Kraampakketten v.af 9.50 com pleet. Drog. Boerhaave, Haar lemmerstraat 68. Lelden. 10 uur autorijles by erken de Bondsautorijschool Madl. (V.A.M.O.R.) voor f75.- In aunus 17M 1964. P/a. Tel 24066, Lelden. f 25.95 p. maand, zonder voor uitbetaling maar met recht van koop. Morgen al bij thuis? Bel dan vóór 6 uur 010 - 120705 en 's avonds 070- 863977. WImperolle. Geeft lange wimpers van opmerkelijke schoonheid. Import. Per flesje 90 cent. Bij Drog. Boerhaavr HaarLstraat 68. Sleutel bijmaken: Lips, Yale auto-contact- en voordeursleu tels. Klaar terwijl U wacht. Haarden en kachels, nieuw er gebruikt en alle onderdelen. Hartwijk. Nwe Beestenmarkt 9-4. Leiden. Tel. 26627. Te koop bromfiets, merk Puch. Als nieuw. Te bevr. W. de Zwijgerlaan 40, Lelden. Na Rijwielen vanaf f 110,—, dames en heren .compleet. Super sportrljwlelen vanai f 125,- met 3 speed derail- leur .Eroba, Simplex, B.S.A enz. Kinderrijwielen v.af f 50,-. f 65,-, f 70,-. Firma Dusoswa, Turfmarkt 2—3, Leiden. Tel 24409. Morgen woensdagmarkt. Alle kleuren nylon Jupons 2.95 Onderjurken 3.15. Ruime sor tering 1ste keus kinder-, da- mes- en herenondergoed vanal 0.69. Het blijft een feit: v. d Bosch brengt kwaliteit. Markiezen, rolscberinen, al Jaloezieën. Grootste sortering zonwering. Prima afwerking. Verkoopkantoor Melchers mar- kiezenfabriekC E. Jedeloo Juffermansstraat 35. Oegst- geest, telef. 01710 - 53205. Laat uw meubelen opnieuw vakkundig stofferen. Het Kar- lettenhuis, Herensingel 10. tel 16003. Lelden. Damesrokken 17.50, ook gro- e maten, van prima kamgaren tweed en terlenka. Kleermakerij M. Blesot, Herengracht 124, Leiden. Morgen op de markt op de Hoogstraat t.o. V en D. „Aka- demela" met als specialiteit Loempia's 60 ct. Vleesloempia's 75 ct. Klploempla f 1.— Een nieuwe woning? Voor ai uw lampen naar De Llch*Tal Gratis plaatsen van lampen boven ae f 25.- in Lelden en omgeving De Lichtbal. Haar lemmerstraat 293, t/o. de Over Gebroken ruiten, glas-in- loodreparatles worden dooi mjj met spoed hersteld. Glasreparatiebedrijf D. Gal- laard. De Sitterlaan 76, telef 32916. Nog enige duurdere wasma chines met schoonheidsfoutjes dubbelwandig, volle garantie vanaf f140.-, f210.-. f310.-, Langzaamwassers voor 3 en kg. wasgoed f200,- en f250.- Flrma Dusoswa. Turfmarkt 2-3 Leiden. Tel 24409. Wasmachines. Snelwasser- f 135, langzaamwassers f 212.50. wascomblnaties vanaf f 495. Oudshoorn, Haarl.str. 160-165b. telefoon 25799. R.E.M.-antennes, 3 elem f 12.50. 4 elem. f 13.95, 6 elem f 19.75. 8 elem. f23.75. De Radiobeurs, Hogewoerd 27. Autoverhuur zonder chauf feur. uitsluitend met B.M.W 1964. N V. Kooreman, Leven daal 177, Tel. 34290. Attentie. Naaimachine. Vanaf heden een Einer zig-zag naaimachine voor slechts f295. mei 3 Jaar garantie en gratis les. Dit biedt D Van Steyn, Nieuwe Rijn 46b. Tel 24809. Heeft u timmerwerk? Ook kleine reparaties. Bel dan even 24341. Morslaan 20. lemmerstraat 68, Lelden. J Laat ons uw matras over trekken en eventueel bijvul ien. In 1 dag als nieuw terug 1-pers vanaf f 19.50, 2-pers vanaf f 26.50. De Kleine Winst Haarlemmerstraat 51. Lelden. Trouwplannen? Bespreek vroegtijdig prachtige 7-persoons trouwauto's met chauffeurs In nieuw modern livrei. Vraagt inlichtingen: Zeemanlaan 12 A Tel. 23055. Nu een nieuwe lamp voo' woning .boot. winkel or kan toor. De grootste sortering De laagste prijzen De Licht hal, Haarl.straat 293, Lelden. araplu-reparatle (ook voor opvouwbare o.a. Knlrps). wan delstokken. invalldenstokken, erdoppen Paraplumagazijn Van Oerle. Haarlemmerstr. 95. BIJ de Vrouwensteeg. Veel geld voor uw ge- biuikte meubelen bij aankoop nieuwe. Rechtstreeks van fa briek. Enorme keuze, elke klasse, eerste klas afwer- w, betaling In zes maanden, rentevrij. Vraagt vrijblijvend catalogus. Postbus 538, Den Haag. Moderne verwarming. Nieuwe haardencollectle '64- 65. Bezoek onze showroom. Deskundig advies en vakkun dige plaatsing. Vraag vrijblij vend folders Zwart Hooigracht Tel 23951 - 51670 Gasfornuizen: Etna, Atag, Küppersbusch. Alle modellen uit voorraad leverbaar. Des kundig advies en vakkundige plautslng. Gasspeclalist Zwart, Hooigracht 18. telef. 23951 - 51670 Grammofoonplaten, popu lair, klassiek, top-hits. Keuze uit meer dan 20.000 nummersl Van Zijp. Haarlemmerstr. 279. Lelden. 500 merkfietsen In vele kleuren en uitvoeringen voor radig Prijzen v.a. f 132.50 com pleet. Van Zijp. Haarlemmer straat 295, Korevaarstraat 6. Lelden Rijschool Irene geeft de eerste 10 autorijlessen voor f 60 Nieuwe Beestenmarkt 2. Tel. 01710-26753. Lelden, b. g. g. 01729 - 286 Pas op voor schoorsteenve gers. Waarschuwing d.d. 31 juni ln alle kranten. Neem geen risico. Neem Stouten. Sinds 1875 Schelpenkade 23, Lelden. Tel. 21751.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 17