ido Streep onder de Opera is nu definitief kunst kalei öoscogp 16 Van der Vleuten wint - Zoet op tweede plaats altijd al de sigaar voor moderne mannen! Liquidatiebesluit m zes uur genomen Proces „Bezige Bij" contra „Trouw" YOUNG SIX klopte Walter Hollandia jcht 1 maart 1860 Donderdag 17 september 1964 Vijfde blad no. 31367 (Van onze Amsterdamse correspondent) )e Ned. Opera wordt ontbonden. Dit besluit viel gisteravond i Amsterdamse gemeenteraad na een debat van ruim zes uren. voorstel om de Ned. Opera op te heffen en mee te werken de oprichting van een Staatsopera werd aangenomen met 32 •n 10 stemmen. De tegenstemmers waren de fracties van de N en de PSP. or de laatste maal kwam de zie- eer In het gezelschap, die nu al iar achtereen tot strubbelingen geleid, ter sprake. Hoe moeilijk pera functioneerde bleek nog uit de rede van de wethouder Kunstzaken, die als voorbeeld dat er niet minder dan 125 ver fingen tussen directie en geënga- len nodig waren om het eens te en over de interne reglementen, communistische raadsleden wa- van mening dat opheffing van odt direct elk insekt! f frissere geur Jgeen vlekken grote spuitbus -f I voor maanden- l lang gebruik! 025 radivarius op vuilnisbelt Brusselse correspondent) if niet onmogelijk dat een luistert naar de veelbete- naam van Georges Prijs, intuur van zijn leven heeft Htf brengt geregeld een be- m de gemeentelijke vuilnis- zijn woonplaats Chatelineau ije In de provincie Hene- Daar zag hij een oude maar il tussen het vuil liggen, ft hem mee naar huis geno- het bleek, zoals dat in de behoort, een Stradivarius vermelden de persberichten vonds niet of de echtheid muziekinstrument al door is bevestigd. Het Ijjkt te waar te zijn 0 ipondiemt, vlijtig bezoeker oude rommel- en vlooien- waariieen zijn weg hem voeren, brengt het iets in herinnering. Hij gewoonte toen hij nog te Woonde elke zaterdagooh- 'vlooienmarkt van §t.-Quen- gdurig te bezoeken. de kramen met schilderijen ervoor doorging hadden zijn telling en hij doorzocht zorg- stapels welke daar waren P De meeste handelaren het rustig toe maar er was eens een neringzieke man eg wat men zocht. Het ant- was altijd hetzelfde ndifc voor honderd (oude) r^gel werd men dan en voor gek beschouwd en niet (t gevallen. koopman heeft echter mijn stolen. Hij zei: „Ja, dat is nu ner. Een jaar geleden mogelijk maar het komt de l ainder voor". 'as een kille novemberdag en *n vele kleine cognacjes l en geklonken op de Rem- welke ik bij hem zou ontdek- vooi ninklijke subsidie je schilderkunst ond hT voor de koninklijke sub- fat >or va-ij e schilderkunst zal tober haar jaarlijkse bijeen- iouden ter beoordeling van rk dat Nederlandse kunst- beneden de 30 jaar kunnen 1 indien zij voor subsidie in king wensen te komen (voor- tot inzending kunnen per art worden aangevraagd bij tetaris der jury, de heer M. Oranje Nassaulaan lam). de Opera een te ernstige ingrijping is in het leven van 225 mensen die aan dit instituut zijn verbonden. Als het bestuur er geen heil meer in ziet moet het aftreden maar niet tot li quidatie voorstellen. Men kan de Opera niet leiden op de manier van de hofkapel van Frederik de Grote, aldus de CPN. Het protestants-christelijke raads lid Bootsma zag liquidatie weliswaar als enige oplossing maar hij en zijn fractieleden wilden zich niet auto matisch verbinden tot de oprichting van een Staatsopera. Hij vond de prijs van 10 miljoen gulden voor een opera te hoog: dan wordt zo'n opera een publiekrechtelijk „statussym bool". De KVP-fractie besloot noodge dwongen doch met tegenzin het voorstel te accepteren. "Woordvoerder Burger vroeg echter bijzondere aan dacht voor het sociale aspect van de liquidatie. Do VVD-er Hamm kreeg in ant woord op zijn vragen van de wet houder te horen, dat de Staatssecre taris weliswaar het Concertgebouw Orkest en het Residentie-Orkest als begeleiding van de Staatsopera heeft genoemd, doch dat deze orkesten of ficieel nog van niets weten. De heer Dooyes (PvdA) zei dat de plannen van de Staatssecretaris voor de overgangsperiode slechts voor be perkte duur aanvaardbaar zijn. Ove rigens betreurde hij het, dat Amster dam door het standpunt van de Staatssecretaris met de rug tegen de muur staat en het liquidatie-voorstel wel moet accepteren. Bij verwerping zouden de finan ciële lasten van de Ned. Opera in zijn geheel op de hoofdstad gaan drukken. De wethouder van Kunstzaken, mr. R, Th. van den Bergh, was het met het laatste standpunt niet eens. „Ook zondier die Staatssecretaris zou B. en W. van Amsterdam liquidatie hebben voorgesteld", zo zei hij. Bij die afwikkeling zou de menselijke kant van de zaak grote belangstelling hebben aldus de wethouder, die voorts meedeelde dat de Staatsopera in de toekomst de beschikking zal krijgen over een gebouw dat zal ge baseerd zijn op het ontwerp van het operagebouw. De Ned. Opera zal dit seizoen nog 34 openbare voorstellingen geven. De Staatsopera zal in de over gangsperiode 196566 In totaal 64 voorstellingen geven, die samen drie miljoen gulden zullen kosten. De helft van deze opvoeringen zal In Amsterdam plaatshebben. „De parelvissers" bij Forum In de Twentse Schouwburg te En schede heeft het operagezelschap Fo rum gisteravond de tweede première in het nieuwe seizoen gegeven. Voor een volle zaal, waarin aanwezig was de staatssecretaris van O., K. en W., drs. L. J. M. van de Laar, werd on der regie van Jaqueline Jacobi „De parelvissers" van George Bizet uit gevoerd. De hoofdrollen werden vertolkt door Anneke van der Graaf, (Leila), Bert van Delden (Nadir), Antoon Huysman (Zurga) en Frans Boek (Nourabad, de hogepriester). Hans van den Homberg dirigeerde het Forumorkest. Met een langdurig ap plaus en menig open doekje is de voorstelling door het publiek ontvan gen. WAS DE KRITIEK BELEDIGEND? De vraag of de kop van en een woord in de recensie over het boek „Ik Jan Cremer" in het dagblad Trouw beledigend zijn voor de uitgeverij van t boek kwam gisteren aan de orde bij de behandeling der civiele procedure van de Amsterdamse uitgeverij „De Bezige Bij" tegen het dagblad Trouw. De literaire criticus van dit blad, J. van Doorne, had boven zijn kri tiek als kop staan „De smerige bij bezig" en in het stuk werd deze uit geverij een „stinkuitgeverij" ge noemd. .,De bezige bij" acht zich hierdoor beledigd en meent subsidiar dat er een onrechtmatige daad is gepleegd. Zij vraagt een primair door de rechtbank te bepalen vergoeding van immateriële en materiële gele den schade, alsmede publikatie van het vonnis in „Trouw". De advocaat van de uitgeverij, mr. M. J. Brölmamn sprak in zijn plei dooi van een zeer ernstige belediging. Trouw" had het verzoek van de uit geverij de belediging terug te ne men geweigerd. De opzet tot beledi ging was volgens pleiter aanwezig bij de criticus. De eveneens gedagvaar de uitgeverij van het dagblad en de hoofdredacteur waren voor plaatsing van het artikel ervan op de hoogte en zij zijn er voor verantwoordelijk, aldus mr. Brölmamn. Met erkenning van het recht op kritiek stelde hij dat deze in recht matige en aan de maatschappelijke zorgvuldigheid beantwoordende vor- EXPOSITIE DEN HAAG '45-'85 In het Haags Gemeentemuseum wordt van 25 september tot 4 janua ri een expositie gehouden die een beeld zal geven van de groei van Den Haag sinds 1945 en van de ont wikkeling in de nabije toekomst. In houd en vorm van de expositie zijn vooral bepaald door de architectuur criticus K. Wiekart uit Utrecht en de ontwerper W. van Stek uit Den Haag. De Haagse schilder Co Wes- terik beeldde de hedendaagse onaf zienbare stad werkend Den Haag uit. De tekenaar en graficus William Kuik uit Utrecht maakte tekeningen van Haagse stadsdelen, die gaan ver dwijnen. Ook zijn er luchtfoto's van oude en nieuwe stadsdelen. Een overzicht wordt gegeven van plan nen, die in studie of ontwikkeling zyn. Daarbij is de studie van archi tecten, die een antwoord zoeken op het waagstuk van de hedendaagse citvgebieden. Het New Babylonprojeot van de Tekeningen van Ouborg voor Haags Museum Mevrouw Ouborg-Spruitenburg uit Den Haag heeft het Gemeentemu seum van haar woonplaats een aan tal kunstwerken van de hand van wijlen haar echtgenoot de schilder P. Ouborg geschonken. De schenking werd gedaan ten be hoeve van de gemeentelijke verzame lingen. De werken zijn tekeningen, die Ouborg hoofdzakelijk gemaakt heeft in zijn Indonesische tijd. Hogi Haag! e prijzen voor se School De laatste dag van de kunstveiling bij Mak van Waay aan het Rokin in Amsterdam droeg hetzelfde aspect als de twee voorgaande dagen: hoge prijzen, vooral voor stukken uit de Haagse School, een buitengewoon vlotte verkoop met als kopers voor namelijk Nederlandse particuliere verzamelaars en een volle zaal. Een knipsel, gedeeltelijk met goua- cheverf beschilderd, gemaakt door Neeltje Prijs in 1848 en voorstellende de intocht van Koning Willem II in Purmerend, werd door een verzame laar uit Noord-Holland gekocht voor f2600. Het Utrechts Gemeente Ar chief werd voor een bedrag van f 1475 eigenaar van een Utrechts stadge- zicht van Verheyen. Een heel klein werkje (17x26) van R. Vinkels, voor stellende een gezicht op Amsterdam, bracht f 1120 op, een aquarel van Poggenbeek (Haagse School) f 1300, een tekening van Jan Sluyters f 500, een aquarel van Willem de Zwart f 1075 en twee prenten voorstellende i New York in 1849 samen f 460. Nederlander Constant Nieuwenhuis en werk van een internationale groep architecten, die zich bezighoudt met mobiele architectuur, zullen eveneens te zien zijn. Voorts zijn er op „Den Haag '45-'85'; maquettes van grote bouw werken: het Nederlandse Congresge bouw, het nieuwe Gemeentezieken huis, het plan Nervi-Lucas-Niemeyer. Naar aanleiding van de expositie komen er vier boekjes over de ont wikkeling van de stad en de archi tectuur uit: „Den Haag, beeld van een stad" van K. Wiekart, „Twintig jaar bouwen" van P. T. van der Hoff, ,,'s-Gravenhage, stad aan de vijver" van R. Blijstra, en „Den Haag '45-'85" van mej W. Sarter. Dit laatste boekje is speciaal voor de schooljeugd geschreven. Schrijver Grossman 59 overleden De bekende Russische schrijver Vasili Serge Grossman is na een langdurige ziekte overleden. Hij was 59 jaar. In de stalinistische jaren na de oorlog stond Grossman aan kritiek bloot wegens zijn boek „In een rechtvaardige zaak", maar hjj wei gerde het te herschrijven. In 1956 kwam hij weer in de gunst. Gross man was van origine ingenieur. Zijn carrière als schrijver begon voor de oorlog. Hij heeft ook naam gemaakt als oorlogscorrespondent. Weer kunstdiefstal uit huis in Rome De Romeinse politie heeft gisteren meegedeeld dat 's nachts is ingebro ken in het huis van de antiquair Giuseppe Tanca. Er werd voor 400.000 lire aan kunstvoorwerpen gestolen. Eerder had de politie megedeeld, dat voor gelijk gisteren gemeld voor anderhalf miljoen gulden aan schilderijen was gestolen uit de villa Albani van Prins Alessandro Torlon- zia. Hongaarse danser vraagt asiel Een 19-jarige Hongaarse danser heeft asiel gevraagd in Frankrijk, na het Hongaarse danstheater verlaten te hebben. De danser, die slechts met „Janos" wordt aangeduid, verdween voordat de rest van het gezelschap met de bus uit Nancy naar Verdun vertrok om daar op te treden. De leider van de dansgroep meldde de vermissing van Janos bij de po litie. Ooggetuigen hadden de jongeman met Hongaarse vluchtelingen zien praten, die na de opstand van 1956 uit hun vaderland gevlucht waren. men moet worden gegoten. „Trouw" heeft z.i. die zorgvuldigheid niet in acht genomen. Er is geen twijfel aan dat de gebruikte uitdrukkingen bele digend zijn. De uitgeverij zou in de toekomst als deze uitdrukkingen niet worden gecorrigeerd, schadelijke in vloed ondervinden. De schadevergoe ding moet volgens de advocaat dan ook niet worden afgedaan met een gering symbolisch bedrag. De raadsman van „Trouw", mr. D. Schut, stelde dat de kern van deze procedure is of de geincrimineerde woorden onder de gegeven omstan digheden mochten worden gebruikt. „Trouw" mocht z.i. het boek als een smerig, a-moreel boek aam de kaak stellen. De schrijver heeft zelf ge- dat hij een stuntman wilde zijn en een hoop geld wil verdienen. Er wordt volgens de advocaat geluk kig maar zelden door het O.M. in gegrepen als een boek niet door de beugel kan. Spr. legde een aantal kritieken over waarin boek en uitgeverij niet zijn gespaard en die er volgens hem ook niet om liegen. „Trouw" staat niet alleen in zijn kritiek. Mr. Schut betoogde dat kritiek niet aan banden mag worden gelegd en niet gemuil korfd worden. Kritiek in een dagblad moet volgens hem ondubbelzinnig kunnen zijn. „Trouw" heeft zich vol gens hem niets te verwijten. De rechtbank doet op dinsdag 27 oktober uitspraak. Binnenkort Rekeninghouder kan direct f500 van giro opnemen (Varn oi Iedere houder van een rekening bij die postchèque- en girodienst kan over enige tijd op vertoon van een legitimatiebewijs en op de monde linge verzekering, dat zijn saldo voldoende is, bij een Nederlands postkantoor een bedrag vam maxi maal f. 500 opnemen. Tot nu toe moest dit gebeuren door middel van een postchèque, waar mee veel tijd gemoeid was. De De postchèque- en girodienst heeft bevredigende proeven mqt een nieuw systeem genomen in Amers foort en binnenlkort gaan reke ninghouders in Arnhem en Den Haag als eersten officieel van het nieuwe systeem profiteren. De girodienst zelf is ook blij met deze oplossing, want de arbeids intensieve postchèque was in de loop van de tijd zeer onvoordelig geworden. Terwijl er een kwartje voor in rekening werd gebracht, bedroegen de werkelijke kosten ongeveer f. 0,60. Tuomioja ten grave gedragen Een zwijgende menigte keek gis teren in de straten van de Finse hoofdstad Helsinki naar de begra fenisstoet van Sakari Tuomioja, de VN-bemiddelaar voor Cyprus, die verleden week woensdag overleed na enkele weken tevoren door een be roerte getroffen te zijn. Diplomaten uit Griekenland, Turkije, Cyprus en vele andere landen legden kransen bij de in de kathedraal van Helsinki opgestelde, met bloemen bedekte kist. De rouwdienst werd geleid door de Lutherse aartsbisschop Ilmari Salo- mies en o.m. door president Urho Kekkonen bijgewoond. Het stoffelijk overschot van Tuomioja werd daar na ter aarde besteld op de buiten Helsinki gelegen begraafplaats San- dudd. Advertentie PERLAS een voortreffelijke, lichte en geurige Senoritas MARTINEZ... nog altijd even geurig en voortreffelijk als vroeger. Martinez is een fijnproevers-serie van 14 tot 35 cent. Zo heerlijk licht, zo rijk van geur, zo fantastisch fijn! MARTINEZ maakt sublieme Senoritas voor de moderne t mannen van vandaag! /f mmmm BIJNA 150 JAAR FABRIKANTEN VAN LICHTE, GEURIGE EN FUNE SIGAREN! RONDE VAN HET IJSSELMEER Alleen de heel sterken zijn overeind gebleven in de door storm en hevige slagregens geteisterde eerste etappe in de Ronde van het IJsselmeer, waarin de 21-jarige Brabander Jos van der Vleu ten op het „Onderlangs" in Arnhem de leiding veroverde. In een chaotische finish het was al zo donker geworden dat de ren ners het finishdoek ternauwernood meer konden onderscheiden versloeg Van der Vleuten in een korte spurt zijn vluchtmakkers Zoet, Braspennickx, Comelisse, Leyten, Pellenaars en Deenen, de doorweekte en besmeurde helden na 170 zware kilometers. VERSNIPPERD Zjj waren ruim 4 minuten uitge lopen op de rest van het veld, dat versnipperd in de Gelderse hoofdstad binnendruppelde. Daar bleek dat van de 57 gestarte renners een acht tal had opgegeven. Onder hen be vonden zich de Olympische baan renners Tiemen Groen en Theo Nik- kesen, die vlak voor de start van de zijde van de sportcommissie hadden vernomen, dat zij alleen de eerste dag mochten rijden. Na 73 km werd een kopgroep gevormd, waarin het zware werk werd verzet door de To- kiogangers Comelisse, Stevens, Kar stens, Dolman en Zoet, uitstekend bijgestaan door Henk Peters en Pierre Pellenaars de oudste zoon van ploegleider Kees. Die groep van 24 man hield het echter niet en werd tussen Vleuten en de Meern na on geveer 90 kilometer door het fel ja gende peloton teruggehaald. Valpartij Door een slippende motorrij der van de Rijkspolitie ontstond hier een grote valpartij, waarbij niemand ernstig letsel opliep. De Brabander Karei Leyten profiteerde van de gelegenheid om weg te vluchten en Wereldtitel 47/2 Sterk spel van nnen 400 25 50 216 25 46 400 34 45 11.76 In West-Berlijn is gisteren 'n begin gemaakt met het toernooi om het wereldkampioenschap biljarten in het anker kader 47/2. De uitslagen luiden Spielmamn Rudolph Hibon Girvez Scholte Wijnen Vervest Schrauwen Galvez Rudolph Spielmann Schrauwen Girvez Vervest Hibon Wijnen 400 15 95 381 15 113 168 14 42 400 14 130 28.57 15.92 26.66 25.40 12.00 28.57 25.14 57.14 Stand na de eerste dag: imp. lus. a. gem. Wijnen 4 226 57.14 Vervest 4 366 38.09 Galvez 2 97 26.66 Schrauwen 2 146 22.25 Rudolph 2 113 14.92 Spielmann 2 50 14.56 Girvez 2 62 14.04 Scholte 0 67 18.28 Hibon 0 60 7.31 wel zo krachtig dat slechts enkelen zijn spoor konden volgen. Dat waren Jos van der Vleuten, Zoet, Braspan- ninckx, Comelisse, Pellenaars, Dee nen, André van Middelkoop en Nleuwkamp. Heel moeilijk veroverde dit negental, dat door lekke banden van Van Middelkoop en Nieuwkamp tot zeven slonk, een geringe voor sprong. Op de grote weg langs Rhe- nen, Wageningen, Renkum en Oos terbeek, die zich als een wielerbaan voor de meute uitstrekte, groeide de voorsprong van de koplopers, bij wie Leyten, Van der Vleuten en Zoet de motoren waren, zienderogen. Uit angst Een paar kilometer voor de Gelder se hoofdstad deden Zoet, Van der Vleuten en Braspenninckx een po ging om weg te vluchten uit angst voor de sprintcapaciteiten van Cor- nelisse die listig tussen de wieltjes was gebleven. De ontsnapping mis lukte. Toch werd Comelisse geen winnaar omdat de groep pas op het >te moment temidden van een stroom auto's de finish bereikte. Gerben Karstens, de grote troef voor de eindzege in deze ronde kwam 4.04 na de koplopers samen met Pe ters en Schouten binnen. Dit drietal was buiten Arnhem aan de waak zaamheid van een volgend peloton, dat 18 seconden later arriveerde, ont snapt. Een zestal renners, onder wie de Groningers Hoekstra, Boersma. en Koster, had wel een heel vreemd avontuur. Al voor Utrecht waren zü een verkeerde weg ingeslagen en toen zij tegen half acht in Arnhem arriveerden wisten zij niet waar de eindstreep lag. Hoekstra is bij een politiebureau binnengestapt en heeft daar gehoord waar hij zich tenslotte kon melden. De zes kwamen natuur lijk veel te laat binnen, maar de wedstrijdcommissarissen streken de hand over het hart en lieten hen in de wedstrijd. De uitslag luidt: 1. Jos van der Vleuten (Mierlo Hout) 4.03.22, met bonificatie 4.02.22, 2. Bart Zoet (Sassenheim) z.t., met bon. 4.02.52, 3. Piet Braspenninckx (Rijsbergen) z.t., met bon. 4.03.07, 4. Henk Comelisse (Amsterdam) z.t., 5. Karei Leijten (Breda) z.t., 6. Pierre Pellenaars (Breda) z.t., 7. Piet Dee nen (Vlijmen) z.t., 8. Gerben Kar stens (Leiden) 4.07.26, 9. Henk Pe ters (Heemstede) z.t., 10. Jacques Schouten (Wognum) z.t. KOERSEN TE DUINDIGT (Van onze medewerker). De snelle, maar niet altijd even betrouwbare Young Six liet zich gisteren te Duindigt weer eens van zijn beste zijde zien. In het 2600 me ter parkoers kreeg hij de overhand op de leidende Ylite Rose, weerstond met succes de slotaanval van Walter Hollandia en triomfeerde in 1.28.8 km tijd. De openingsdraverij was van start tot finish voor Coco S, die zaterdag J.l. faalde, doch nu op zekere wijze Catherine Mac en Barcelona Dina- mlc achter zich hield. Bij de leerlingen boekte v. d. Lub- be een onverwacht succes met Young Ooststar, die gekoppeld met Alham- bra f 155.10 bracht. Wagenaar jr, die deze dag geen succes boekte, moest in de tierde koers met Auerhen S de eer aan Zoon van Kievit laten, die een beste 1.23.4 tijd toonde. Canard S en Campeador Mac speelden in de eindstrijd bij de 3-ja rigen door fouten geen rol. Conny Stuart klopte met een felle eindsprint Corinna Hollandia in 1.24.5. Barry Williams (Ham) behaalde bij de 4-jarigen een goede 1,23.6 triomf en slqeg de slotaanval van Barones Spencer K, die bij de start veel terrein had verloren, met mi niem verschil af. Bemadine (Vergay) won de zeven de koers, waarin Y Y Hanover kort voor de streep door een foutje de tweede prijs moest afstaan aan Zing- ly Sister en in de YYV-prjjs, over 1600 meter klopte Yankee Maid op zekere wijze Yberflote en Xanthoa Narciso, Verrassend was de zege van Ma rijke in de ren om de Gouden Droom, die na mooie strijd Electrified het nakijken gaf. In de Etna Et-prijs bleef Lovely Surprise S tie baas over Escurial. De uitslagen, luiden: Ultimatum-prijs: 1. Coco S (A. Th. Knljnenburg) (1.30.1); 2. Catherine Mac; 3. Barcelona Dynamic. Tot.: wi. f3.30, pl. 1.60, 1.80, 2.90, koppel 4.10, cov. 4.70. Bento Kltty-prijs: 1. Young Oost star (R. Q. v. d. Lubbe) (1.29.3); 2. Alhambra; 3. Zeggers Hollandia: Tot.: wi. 112.70, pl. 5.60, 4.60, koppel 155.10, cov. 4.90. Young Six-prijs: 1. Zoon van Kievit (M. Vergay) (1.23.4); 2. Auerhen S; 3. William Hanover K. Tot.: wi. f6, pl. 1.80, 1.50, 2.70, koppel 11.90, cov. 6.60, trio 289.90. Troubadour-prijs: 1. Conny Stuart (J. v. Dooyeweerd) (1.24.5); 2. Corinna Hollandia; 3. Canard S. Tot.: wi. f3.40, pl. 2 1.60, koppel 9.10, cov. 2.90. Astyanax-prljs: 1. Barry Williams (J. Ham) (1.23.-); 2. Barones Spencer K; 3. Bento Kitty. Tot.: wi. f3.90, pl. 1.60, 1.30, koppel 4.60, cov. 3.30. Walter Hollandia-prijs: 1. Bemadine (M. Vergay) (1.26.3); 2. Zingly Sister; 3. Y Y Hanover. Tot.: wi. f3.60, 2.10, 3.20, 3.80, koppel 4.20, cov. 6.90, trio 718.90. Y Y V-prijs: 1. Yankee Maid (B. de Vries) (1.24.-); 2. Yberflöte; 3. Xan- thos Narciso. Tot.: wi. f3.10, pl. 1.20, 1.30, 1.40, koppel 4.80, cov. 3.90. Vlieger D-prljs: 1. Young Six (P. M. Smit) (1.25.8); 2. Walter Hollandia; 3. Ylite Rose. Tot.: wi. f3.20, pl. 2.20, 1.7C, koppel 8.20, cov. 6.20. De Gouden Droom-prijs: 1. Marijke (Th. M. McGarrity)2. Electrified; 3. Amigo. Tot.: wi. f9.80, pl. 3.60, 2.70, 4.10, koppel 27.20, cov. 5.80. Etna n-prijs: 1. Lovely Surprise S (A. W. van Dijk); 2. Escurial; 3. Poi- tou. Tot.: wi. f2.30, pl. 1.50, 2. koppel 6.80, cov. 4.70. Totalisator-omzet f 137.206,50.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9