Athene bereidt zich op de grote bruiloft voor Commentaren op de troonrede GEMENGDE GEVOELENS IN KERKELIJKE KRING Bruidstaart Hoogleraren in forum gingen niet samen.... Koninklijk paar naar Athene VERKIEZINGEN IN ZWEDEN STRAATSBURG VREEST VERLIES VAN EUROPEES PARLEMENT MET EEN ENKEL WOORD „Referendum" L Zuid-Rhodesif - LEIDSCH DAGBLAD WOENSAG 16 SEPTEMBER 1964 (Van onze correspondent in Athene) Op het plein voor de Metropoolkerk in Athene staan de tribunes voor het koninklijk huivelijk op aanstaande vrijdag al vele dagen gereed. Het is natuurlijk goed met zoiets tijdig te beginnen; alleen begrijpen de schoenpoetsers van dit plein niet waarom zij al die weken tevoren wer den weggejaagd. Maar dat is niet de meest pijnigende kwestie die zich voordoet bij de voorbereiding van het spectaculaire gebeuren. Zij die hieraan bezig zijn, hebben één ding voortdurend in het achterhoofd: hoe zal Cyprus zich houdenf Want het zou wel buitengewoon onplezierig zijn als de stralend opgezette dag zou worden verduisterd door een crisis, zoals we die enkele weken geleden meemaakten, om van ergere moge lijkheden nog maar te zwijgen. De bruidstaart van koning Constantijn en prinses Anne- Marie telt vier verdiepingen, weegt 91 kilogram, is twee 1 meter twintig hoog en voor- 1 zien van de wapens van het 1 Griekse en het Deense vor stenhuis. Daar de taart bo vendien nog op een negentig centimeter hoog tafeltje zal worden geplaatst, zal het aansnijden voor Anne-Marie geen gemakkelijke zaak zijn. Aan de taart is een maand gewerkt. Met Cyprus houdt ook nauw ver band de kwestie waar in het proto col aartsbisschop-president Makarios moet worden geplaatst. Dat hy is uitgenodigd, heeft ook al heel wat Engelse wenkbrauwen doen fronsen <want een grote Britse koninklijke delegatie, onder wie prins Philip en de oudste twee koningskinderen, neemt aan de huwelijksplechtigheid deel). Als staatshoofd komt hij op één der laatste plaatsen, maar als kerkvorst op de eerste: zijn kerk is vele eeuwen ouder dan die van Grie kenland en zelfs ouder dan het patri archaat Jeruzalem. Maar over het algemeen ziet de aartsbisschop van Athene, de oudste Chrisostomos, die het huwelijk zal inzegenen, liever geen hoofden van andere kerken bij de plechtigheid. Dat is des te pijnlijker omdat velen reeds door de Griekse regering zijn uitgenodigd. Die van Bulgarije en Rusland zijn respectievelijk te ziek en te oud om te komen, maar de van Roemenië zal zeker verschijnen en die van Jeruzalem (Benediktos, die sinds de historische kerk ontmoeting in Athene géén goed meer kan doen) is reeds gearriveerd, waarbij op het vliegveld niemand van de Griekse kerk aanwezig was om hem te be groeten. Moeilijke zaak Voor de Orthodoxe Kerk is dit hele huwelijk een moeilijke zaak, omdat Anne-Marie nog niet ortho dox is gedoopt, al heeft zij nu wel haar bereidheid te kennen gegeven om tot de Orthodoxe Kerk toe te treden. Haar aanstaande schoonmoe der Frederika was na haar huwelijk nog Luthers gebleven, maar zodra haar echtgenoot zijn broer George II als koning opvolgde ging zij, over eenkomstig de Griekse grondwet, tot de Orthodoxe Kerk over (niet ge doopt) Steile orthodoxen vinden het een schande dat de jonge aanstaande koningin van Griekenland zich niet heeft laten dopen. De orthodoxe doopplechtigheid is echter een ingrij pende aangelegenheid waarbij baby's niet ontkomen aan de tweemaal her haalde algehele onderdompeling, ter wijl deze bü ouderen althans symbo lisch moet worden „nagebootst". Juist dezer dagen bracht de Griek se pers een foto van een Duits meis je dat, terwille van haar Griekse aangebedene, wel bereid was in haar volle lengte in de doopvont te gaan staan. Maar ook het bericht dat de prin ses althans heeft laten weten ortho dox te zullen worden, heeft niet ie ders instemming. .Rekkelijker" or thodoxen zeggen dat het niet juist is dat de prinses zich automatisch in een kerk laat inlijven die haar nog vreemd is. Zij moet eerst de grootheid en de waarheid ervan on dervinden en als Griekse koningin op zich laten inwerken. De „rekke- 1 ijken" vinden de „preciezen" forma listisch en benepen en verstoken vertrouwen in de heilzame dox-makende werking van de or thodoxe kerk zelf. Maar de „precie zen" van hun kant betwijfelen nu juist, of de jonge koningin wel in een echt orthodox milieu terecht komt: de hofprediker Kotsonis (de enige kerkelijke figuur die by de eigenlijke teraardebestelling van ko ning Paul aanwezig was) wordt al enige jaren door hen van verstolen protestantisme beschuldigd. Waarom vrijdag Uit de zeer besloten sfeer van de monnikenrepubliek Athos kwam een andere klacht, in de vorm van een brief van abten van de strengste twee kloosters: waarom wordt het huwe- 1 ortho- Een hoogtepunt in de reeks officiële bezoeken van koning Konstantijn en zijn verloofde, prinses Anne-Marie van Dene marken. was het bezoek aan het perscentrum in Athene, om daar kennis te maken met de buiten landse pers in Griekenland. lyk op vrijdag gesloten? Vrijdag is, behalve een mohammedaanse feest dag, een rouwdag voor de christelijke kerk, en goede christenen vasten die dag. Theologisch is hiertegen al op gemerkt dat het sacrament van de huwelijksinzegening op zichzelf niets feestelijks heeft. De meeste Grieken trouwen inderdaad op zondag, maar (en hier komen we dan op de voor naamste reden dat men een vrijdag heeft uitgekozen) de bedoeling is dat ditmaal het hele Griekse volk de ge legenheid heeft twee volle dagen feest te vieren. In de Griekse dorpen duurt een bruiloftsfeest nog minstens een vol etmaal aan één stuk door van af het ogenblik van de „Jesaja's dans", dat is de plechtigheid waar bij priester, bruid en bruidegom hand in hand driemaal om het altaar lopen, terwijl de hymme van Jesaja door koorzangers of koor wordt gezongen. Zo plechtig is dat moment nu ook weer niet altijd, want het gebruik wil dat alle drie de „dansers" daarbij uit bundig met ryst wordt bestrooid, menigmaal niet tot vreugde van de priester die zich daartegen soms met de bijbel beschermt! B(j de bruiloft van Sophia en Juan Carlos weerklonk (niet zonder grond) de klacht dat voor het volk niets spectaculairs werd gedaan, af gezien van het huwelijk zelf dat maar weinigen konden meemaken. Zelfs van vuurwerk bleef Athene verstoken, om van de rest van Grie kenland nog maar te zwijgen. En ook was het volk niet of nauwelijks vertegenwoordigd by de inzegening zelf. Deze keer wil men dat goedma- maken. Het moet een feest-weekein- verwacht. de worden dat de men zen zal bij blijven en dat de monarchie eens en vooral weer een plaats zal geven in de harten van het volk. Alleen daarom al gelieve men zich op Cy prus kalm te houden. Verkiezingsmanifest Britse liberalen De Britse liberale partij spreekt zich in haar verkiezingsmanifest uit voor toetreding van Engeland tot Europese politieke en economische gemeenschap. Zij is, evenals Labour, tegen een onafhankelijke Britse atoomstrij dmacht. De politieke instellingen van NAVO moeten worden gereorgani seerd. Er moet een „krachtig politiek- militair secretariaat" komen, party koestert grote verwachtingen van de Verenigde Naties. Een inter nationaal politieleger acht zij gewenst. Tussen werkgevers en werknemers moeten betrekkingen van deelgenoot schap worden geschapen. De arbei ders moeten in de raden van commis sarissen vertegenwoordigd zijn. De werkgevers dienen tweederden van de sociale lasten voor hun rekening emen. De vrouw moet voor het zelfde werk dezelfde beloning krijgen als de man De liberale partij belooft aan Schotland en Wales een eigen volks vertegenwoordiging. Tolmuren moe ten worden geslecht. Jaarlijks moe- er een half miljoen woningen worden gebouwd. Naar het manifest te oordelen la ten de liberalen van de drie in het parlement vertegenwoordigde partijen zich het minst aan het Gemenebest gelegen liggen. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Op het tweede net ging de alleraardigste film (overigens een reprise van het eerste net) van wijlen Jacques Becker: „Antoine et Antoinette". Als het de bedoeling van de NCRV was de kij kers. die in staat waren te kiezen, deze keuze niet al te moeilijk te maken, dan had ze geen beter programma op het eerste net kunnen programmeren. Op dat eerste net de opening var de Staten-Generaal (indrukwekkend, voor wie daar gevoelig voor is), Ba rend de Beer, Alles draait om moe der, Cinematomobile. Memo bracht twaalf volgens het Nipo, min of meer representatieve vaderlanders, zy hadden op het Binnenhof naar de Troonrede geluisterd en mochten hun „impulsieve indrukken" geven. Deze veriëren van: „Ja, ik heb het wel verstaan", tot „Het enige wat ik ervan gehoord heb was hoera, hoera, hoera!" Wat je al doet om op de televisie te komen! Daarna had Dick Houwaart een gesprek met twee links-getinte figuren: hoofdre dacteur Van Veen van 't Vrije Volk hoofd-redacteur drs. Van der Pluym van De Volkskrant. Vanwege de „schok der opinies" was het aar diger geweest er een rechtse liberaal tegenover te zetten. Als luchtige af wisseling had de NCRV „Kom er r eens voor" op het spitsuur de avond gezet, allemaal ama teurs, heel jong, die iets zongen. Dat zette wel een domper op de avond. Voordat Mahalia Jackson, toch nog biografisch ingeleid alsof wjj haar niet even vaak zien dagsluiten als ds. Okke Jager, het NCRV-pro- gramma afrondde, kregen wjj nog het Diepenhorst-forum over ons be lastingstelsel te zien. Twee hooglera- in één forum, leerden we daar uit, dat gaat niet samen. Prof. Pen zaaide al meteen paniek door als spelregel voor te stellen dat ieder die vond dat zyn groep te zwaar belast er by moest zeggen welke an dere groep dan zwaarder belast moest worden, gegeven het feit dat de to tale belastingheffing door iedereen Konigin Juliana, Prins Bernhard 1 Prinses Beatrix zijn vanmorgen n half tien per vliegtuig naar Athe- e vertrokken om het huwelijk van Koning Constanten II van Grieken- lang met Prinses Anne-Marie van Denemarken by te wonen. De Ko ninklijke familie wordt vrijdag in de loop van de dag in Nederland terug- werd goedgekeurd. Men vond dai een ai te veeleisende spelregel. Prof. Pen goed gehumeurd, richt te zich ook enkele malen tot de kij kers om even Iets te verduidelijken, daarmee de taak van de voorzitter overnemend. Was er inderdaad spra ke van een zekere geprikkeldheid bij prof. mr. dr. Diepenhorst jegens prof. Pen? Zonder Pen zou het echter een saaie boel zijn geworden. „Het meest knellende probleem bij de belasting heffing, zo zeide hij, is nog steeds bü de lagere inkomens, niet bij de hogere". De suggestie dat hij mis schien nog wel eens minister van fi nancien zou worden, wees hij tot sommiger opluchting met een be slist „nooit!" van de hand. Overeenkomstig de traditie zullen op 20 september, de derde zondag in deze maand, verkiezingen worden ge houden voor de 233 afgevaardigden in Zwedens Tweede Kamer, wier mandaat dan na een zittingsperiode van vier jaren afloopt. Deze verkie zingen hebben plaats op basis van het stelsel van evenredige vertegen woordiging. De ln '60 gekozen Kamer bestond uit 114-sociaal-democraten, 40 liberalen, 39 conservatieven, 34 „centristen" (ex-boeren) en 5 communisten. In verband met de bevolkingstoename is het aantal zetels ln de Tweede Ka mer van 232, waaruit de aftredende Kamer nog bestaat, uitgebreid tot 233. Hoewel in Zweden geen stem plicht bestaat, Is de deelneming toch groot. De laatste twintig jaar heeft gemiddeld tachtig procent van het aantal kiesgerechtigden aan de ver kiezingen deelgenomen. Het gaat voor de sociaal-democra ten, die twintig jaar lang onafgebro ken aan het bewind zijn geweest, nu om de vraag of zij de absolute meer derheid kunnen verwerven, zodat zij ln staat zullen zyn zonder steun van de communisten te regeren. Het is echter vrijwel zeker, dat Tage Erlan- der het volgend Jaar voor de twin tigste maal de dag zal kunnen her denken waarop hij voor het eerst als premier werd geïnstalleerd. Pogingen om tot één enkele oppo sitiepartij te komen, waarin de libe ralen, conservatieven en boeren zou den samengaan, zijn mislukt. Er is thans zelfs een vierde partij opgedo ken. ni. de christendemocratische partij. IIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIÜI1III1IIIIIIIIUIIIIIIII1I1I9 EERSTE NET AVRO 19.30 1 20.00 1 20.20 1 21.35 1 22.10 i 22.25 1 125 jaar Nederlandse Spoorwegen NTS-journaal NTS: De bezetting (XVIII), Dolle dinsdag Een avond ergens in Rusland, muziekprogramma AVRO's Televizier Gesprek tussen een ma verhaal van Tsjechow NTS-journaal hond. TWEEDE NET NTS 20.10 uur DWSFenerbahce TV-NOORDZEE 18.30 uur „Wally's job", Amerikaans kinderfilmpje 19.00 uur Gevariëerd half uur met o.a. „De koning van 19.30 uur Star for today: De dood van een onbekende 22.00 uur The Saint: De milddadige gravin VOOR DONDERDAG 17 SEPTEMBER sen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Concilie Journaal. 8.25 Lichte gram. 8.50 V. d. huisvi 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleu ters. 10.10 Moderne ork.werken. 11.00 V. d. zieken. VPRO: 11.45 Lichte ork.- muz. 12 15 Leven op het land, gesprek. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Deze Week. 13.00 Nieuws. 13.15 Klass. romantische muz. li vrouw. 14.15 NCRV: Week De gemeenteraad van Straatsburg, die zetel van de Raad van Europa en ergaderplaats van het parlement de Europese gemeenschappen, heeft een speciale motie aan de Europese leiders gericht met een klemmend beroep om de stad niet als Europese hoofdstad te desavoueren. De motie, aangenomen op voorstel m burgemeester Pierre Pflimlin, vertolkt de vrees, dat in het kader de komende fusie van de EEG- commissie, Euratom-commissie en Hoge Autoriteit van de EGKS het „Al schenkt het op zichzelf bevrediging dat in de regerings plannen geen sprake is van een loonstop, anderzijds kan ik me niet aan de indruk onttrekken, dat de regering in feite toch wel met die gedachte speelt, zoals uit een aantal gegevens van de miljoenennota kan worden af geleid. Een voor ons volstrekt onaanvaardbare gedachte". Dit was het commentaar van de voorzitter van het N.V.V., de heer D. Roemers, op de troonrede en de miljoenennota. Het Christelijk Nationaal Vakver bond is evenals het N.V.V. en het N.K.V. weinig enthousiast over het plan, het door de vakcentralen voor gestelde systeem van bezitsvorming door vermogensaanwasdeling eerst nog voor advies aan de S.E.R. voor te leggen. Deze zaak kan per be drijfstak geregeld worden, aldus het C.N.V. Maar als men er nu eerst nog in de SE.R. over moet gaan praten De Engelse schrljf- dagvaard van het Saturne al enige maanden draalt. Als diens raadsman treedt op mr. J. I. Maarsen uit Amsterdam. Jaar voor roofoverval Conform de eis heeft de Arnhemse rechtbank een 23-Jarlge slachter en een 19-jarige be tonwerker belden proeftijd van drie Edenaren worden ervan 23-Jarige koopman, met faalde e'chter, omdat, de in Arnhem uit de auto kon glippen. Optie op D.C.-9 De KLM verzekerd straalvllei pese lljnennet lijkheden heeft de KLM hiertoe opties genomen bij de Douglas Aircraft Com pany op D.C.-9 vliegtuigen, levering van een aantal F-28 vliegtui gen, welke in 1968 beschikbaar komen. tember zal bepalen welke ykse lnternatl het Haagse Westbroekparl het jaarlijkse cours in het 1 ln aanmerking komen 1 prijs. In keurings commissie van de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde ls in de afgelopen Jaren een selectie ten. dit Jaar 56, zal 1 De allerbeste roos za de gouden roos beoordelen, worden bekroond de gemeente gen een bejaarde man van het perron geraakt en door een goederentrein ge grepen. De man, de 78-Jarige A. Mar- cells uit Eist werd op slag gedood. Hoe het ongeluk precies ls gebeurd, is niet bekend, omdat niemand het heeft zien gebeuren. Op vakantie omgekomen Mevrouw A. K. H. Weissink-Pohlman uit En schede is gisteren bij een auto-ongeluk bij Ahaus in Duitsland om het leven gekomen. Zy was met haar man net aan een vakantiereis begonnen. BIJ een voorrangsweg verleende de heer Weis- slnk geen voorrang aan een van reebts komende auto. Zijn echtgenote is vrij wel onmiddellijk overleden aan ernstige Landbouwer gedood De 46-Jarige landbouwer E. van Campen uit Graauw (Zeeuw6-Vlaanderen) ls gistermiddag bh het verladen van pakken stro ln zijn schuur verongelukt. De heer Van Campen gleed uit, toen hij van een stapel stropakken naar beneden wilde gaan. HIJ viel op de dorsvloer en kreeg drie pakken stro, die ongeveer 50 kilo wegen, op zich. Het slachtoffer was op BUITENLAND voormalig officier Koeweit. 1 van het Mandany 1 Verrader lijner heeft aar teiten het bestaan tunnel verraden en d Oostdultse by na gereed. De Beriyn aangehouden omdat hy nister van Defensie heeft gisteren wetsontwerp Ingediend bij de Senaat om het aantal officieren in actieve dienst by de zeemacht van 245 op 340 te brengen. De uitbreiding wordt noodzakeiyk geacht met het oog op de verplichtingen ln de Noordatlantische Verdragsorganisatie. De Belgische ma rine beschikt over een zestigtal vaar tuigen, by na uitsluitend gericht op de mijnendienst. Noodweer Als gevolg van nood weer zijn gisteren in West-Dultsland vier mensen om het leven eekomen. Er werd voor verscheidene miljoenen mar ken schade aangericht. In Bochum werd een kraanbestuurder gedood doordat de 45 meter lange kraan om- e 0sloeg. Ongeveer 800 kinderen die nabij Ahaus overgebracht. De drie inzitten- j Recklinghausen een circusvoorstelling den van de Duitse auto werden licht bywoonden. bleven ongedeerd toen de gewond. tent Instortte. kan die realisering ervan nog jaren duren. De directie van de A.N.W.B. is bijzonder verheugd over die passage in de troonrede die zegt, dat er een Rijkswegenfonds zal warden ge sticht. Ze hoopt dat er via dit fonds een einde zal komen aan de reeds jaren bestaande onbevredigende situatie, namely k dat de wegenbouw afhankeiyk is van de jaariykse be grotingen. Veel minder te spreken is de A.N.W.B. over de aankondiging dat door de weggebruikers extra gelden zullen moeten worden opge bracht. De directie betreurt het, dat de financiering van het wegenfonds een verzwaring zal inhouden van de belastingdruk op het wegverkeer. De (liberale) Nieuwe Rotterdam- sche Courant sohryft ojn.: „In haar algemeenheid:, die soms tot vaag heid leidt, wekt dè troonrede toch de indruk, dat er een degelijk wer kend kabinet achter staat. Het christeiyk dagblad Trouw is het in zijn hoofdartikel eens met wat de regering zegt over de vol tooiing en uitbreiding van de ge meenschappelijke markt en over de versterking van de structuur van de Europese gemeenschappen. Verster king van de bevoegdheden van het Europese parlement akkoord. Maar hoe moet dat? zo vraagt het blad zioh af. Het Algemeen Handelsblad (libe raal) vindt dat er van een algemene koers minder te bespeuren is dan wenselyk zou zyn. „Meer dan eens krygt men by lezing de indruk dat elke minister voor zich het bestek heeft uitgezet, zich daarby niet al te zeer bekommerend om de vraag of hy met een dergeiyk stuurmans- beleid soms in het vaarwater van een of meer collegae terecht dreigt te komen. Dit staatsstuk rechtvaar digt als een eerste conclusie de constatering dat de burger nog te veel gemangeld wordt tussen de wal sen van op zichzelf niet onjuiste, maar niettemin weinig gecoördineer de beleidsbeslissingen van tezeer solidair optredende ministers". Het dagblad voor de bouwwereld Cobouw neemt uiteraard het wo ningbouwbeleid onder de loep. Het wyst er op, dat er dit jaar maximaal 100.000 woningen in uitvoering mo gen worden genomen, terwijl minis ter Bogaers In zyn bouwnota duide- ïyk heeft gezegd, dat. zyn streven zou zyn gericht op een uiteindeiyke produktie van ongeveer 130.000 woningen. „Wy geloven dat dit een wijze beslissing is geweest, vooral ook, omdat er nog steeds een groot aantal woningen in uitvoering is." Het Algemeen Dagblad (onafhan- keiyk) vindt de troonrede nuchter Europese Parlement Straatsburg zal verlaten. De politieke commissie van het Europese Parlement heeft on langs n.l. verklaard, dat het parle ment moet vergaderen waar de ge fuseerde executieve zetelt, in Brussel dus. Eind van deze week komt de kwestie in de ministerraad van de Europese Gemeenschap aan de orde. De motie van de Straatsburgse ge meenteraad verklaart, dat men on middellijk al het mogelyke zal doen om de installatie en functionering van het Europese Parlement in de stad te verbeteren, zodra een beslis sing is gevallen. De KRO heeft aan de WD mee gedeeld, dat zij gaarne gebruik zal maken van de zendtijd van de WD op 26 oktober ten einde te kunnen antwoorden op beweringen van me vrouw Van SomerenDowner in het vonge WD-televisieprogramma Hoewel de WD vindt, dat de KRO zelf zendtijd genoeg heeft, heeft zij gemeend dit verzoek te moeten in willigen. Voor de laatste uitzending in de experimentele zendtijd op het tweede net heeft de K.R.O. besloten zondagavond 20 september (19.30 uur) een herhaling uit te zenden van de heldenkomedie Cyrano de Bergerac", gespeeld door het Rot terdams ToneelDe eerste uitzen ding op 21, januari 1963 werd een bijzondere gebeurtenis. „Cyrano de Bergerac"een produkt van de Franse dichter en toneel schrijver Edmond Rostand, beleefde Rostand schreef deze komedie naar de historische figuur Savinien de Cyrano die 1650 stierf. Het stuk telt maar liefst 52 rollen. De tegenspeelster van Cyrano Guus Hermus) is Ann Hasekamp in de rol van de geliefde Roxane. De opname was een reportage van een voorstelling in de Stadsschouw burg in Utrecht. In haar actualiteitenrubriek AVRO's Televizier" presenteert de AVRO de kijkers vanavond om 22.10 uur een vraaggesprek met de minister van Financiën, prof. dr. H. J. Witteveen. Onderwerp van het interview, dat wordt afgenomen door de economisch medewerker van het dagblad „Parool"de heer E. Peereboom, is de miljoenennota. en zakelyk en het heeft er veel waardering voor. „Daarentegen be treuren wy het in hoge mate dat de regering op de onzalige gedachte is gekomen, weggeld van het rydend verkeer te heffen. Deze heffing is eigeniyk overbodig, vindt het A.D., want het geld voor de wegenbouw is er al lang. „De plannen tot heffing van weggeld zou men overboord kun nen zetten, als men de motorrijtui genbelasting eindelijk zou gebruiken voor het doel waarvoor zy wordt geheven." Het Vrye Volk (socialistisch) stelt dat met de troonrede een jaar van bestedingsbeperking wordt ingeluid. „Wat is het perspectief dat de regering ons in de miljoenennota biedt? Een reeks van tariefsverho gingen, weer een nieuwe belasting, verdere prijsstijgingen, voortgezette kredietbeperking, verdere beperking voor de lagere overheid, en een zeer gematigde loonontwikkeling. En natuuirliik: uitstel van de belasting verlaging tot 1966 Kortom een volledige bestedingsbeperking die dan ook in de nota eindelyk ook zo wordt genoemd." weerpraatje. 19.10 i zang: Vocaal ens.: i telijke liederen. 19.30 Radiokrant.1 9.15 Koorzang. 9.40 Morgt] ding. 10.00 Lichte gram. 10. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte l 13.00 Nws. 13.15 Meded., event. J gram. 13.25 Beursber. 13.30 Zau piano: lichte muz. 14.00 Bulgaars) sische kamermuz. 14.45 Chansons Lichte gram. 16.00 Nws. 16.02 zang. 16.30 125 Jaar N.S., klantt 16.45 Lichte gram. 17.00 V. d. ]I '7.55 Kasba 64, gesproken brlë 18.20 Ultz. van de VVD: Luistert!, De Stem van de WD. 18.30 Lichf' Gesproken brief. 19.30 Zingen gebla Omroepork. en sc 20.45 Een avond vol loorspel. 21 Koorzang: oude Act. 23.05 Pizzic act. uit de were! 23.55-24.00 Nws. Z TELEVISIEPROGRAMMA U NCRV: 15.00-15.45 V. d. vrouw. 1 17.15 V. d. kind. 19.30 Barend de film voor kinderen. NTS: 19.35 ladders, muz. progr. van Jonge e sen. 20.00 Journaal. NCRV: 20.201 d NTS: 20.35 Terugblik Olympische,, len, documentaire. NCRV: 21.00 J Koren, TV-spel. 22.45 NTS: 22.50-22.55 Journaal. Experimentele tiitzendingen otn tweede net (kanaal 27). kj AVRO: 20.20 Zang en gitaar: f1 liedjes. 20.35 De Verdedigers, TOTO 21.25-22.15 Da's Jazz: Jazzmuz.lv Over de kwestie van Zuid-1 siës onafhankelijkheid zal worden door middel van ee stemming onder alle geregisti (hoofdzakelijk blanke! red.*j zers en overleg met de Afrif „binnen stamverband", zo heefr mier Ian Smith van Zuid-Rq gisteren het parlement te Sal meegedeeld. De leider van de oppositie^ Sir Edgar Whitehad, had zie! reid verklaard tot samenwerkln de premier „om de beste maiL helpen vinden om deze grootst^ se onderneming uit te vcjje Smith, wiens toespraak met L werd ontvangen, eindigde me(* woorden: „Laat ons allen voor ogen stellen onafhankeUf met Kerstmis 1964". De Zuidrhodesische regeriD der heeft de vorige week in 1 besprekingen gevoerd met de C premier, Sir Alec Douglas-Honf herinnerde gisteren nog na afloop van die bespreking* gegeven gemeenschappelyke muniqué, waarin stond dat hl nagaan hoe hy Groot-BrittaniJ duidelykst zou kunnen tonen, I meerderheid van het Zuidra sche volk onafhankelykheid f de huidige grondwet wil. WÈERRAPPORTEIt (Van hedenmorgen 7 Den Helder zwaar bew. Amsterdam zwaar bew. Ypenburg zwaar bew iuld-Llmb geh. bew. Helsinki mist Stockholm Oslo Kopenhagen 5 Aberdeen zwaar bew Londen zwaar bew. Brussel zwaar bew Luxemburg geh. bew. £!Tbew. regenbul fin Parys Bordeaux Grenoble Niet Beriyn licht bew

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2