de koning Fysieke eisen soms te zwaar voor recruten TIMMERMAN DRUM! MTIEF MEDEWERKER (OOP. RIJNLAND LEIDEN Conditie gaat door welvaart achteruit INDONESISCH KOMPLOT OP MALAKKA AANNEMERSBEDRIJF A. NEK EN ZN. AUTOMOBIELBEDRIJF RIJNLAND n.v. shoudelijke hulp actieve verkoopsters leerling - verkoopsters n nü... een half zwaar heel lekker! ELTAX Militair medisch rapport Voorkomen moet worden, dat fysiek slecht ontwikkelde recruten groten getale in militaire dienst komen, waar zij én het nood- gelijke trainingsschema vertragen én zelf klachten krijgen. Daar- zouden bij de keuring de aspirant militairen ook moeten worden - door een leraar lichamelijke opvoeding op hun vaar- I fieden en prcstatiemogelijkheden. De duideijke ..onvoldoenden" eten worden afgewezen, ook al zijn zij medisch goedgekeurd. it is een van de conclusies, waar de reserve-kapiteinarts E. E. van komt in zijn rapport over de iische aspecten van de militaire eiyke training, in het bijzon- •U de militaire lichamelijke -digheids-proeven en de ge- itscursus in Roosendaal. inleiding tot het rapport vorm- enkele recente sterfgevallen on der militairen tijdens oefeningen. Het wordt thans bestudeerd door de chefs van staven in samenwerking met de chefs van de geneeskundige diensten, waarna zo spoedig moge lijk de minister van Defensie over de te treffen maatregel zal worden ingelicht. De kort geleden getroffen beperkende maatregelen voor de mi litairen blijven van kracht tot een Voeding Dokter Van Win dringt in zijn rapport verder onder meer aan op meer variatie in de voeding en sma kelijker bereiding daarvan, omdat het is voorgekomen, dat soldaten uit afkeer van het eentonige menu zich bepaalden tot koeken en limonade, hetgeen, aldus dokter Van Win, fu nest is voor de conditie. Hij acht het nuttig, dat de commandanten ook eens door de week aan de tafel van hun ondergeschikten plaats ne men De arts beveelt samenwerking met de werkgroep klimaat en voe ding van de Nederlandse Sportfede ratie aan. Dokter Van Win raadt de 100 me ter snelloop met het dragen van een man van gelijk gewicht af «in vele gevallen kan overbelasting van de wervelkolom optreden) en ook de 10 km speedmars, waarbij de tenue de grootste hinder veroorzaakt. Hij ad viseert de afstand te reduceren tot 6 km. Vooral in de maanden juli en augustus kan bij drukkend weer ge makkelijk warmtestuwing optreden als bij dit soort weer nauwsluitende kleding wordt gedragen. Overigens vraagt de arts zich af of de gefor ceerde mars in nauwsluitende kle ding en met bepakking nog wel be antwoordt aan de te verwachten reele militaire situaties. BU het punt ..handgranaatwerpen" wijst dokter Van Win nog eens op het tekort aan ..armkracht" bij de Nederlandse recruut. Onbevredigend Het resultaat van de m.l.v.-proe- ven is in de praktijk onbevredigend, zo stelt hü vast. In 1962 en '63 haal den van de officieren en de a.s. of ficieren nog geen 50 pet en van de dpi. soldaten zelfs nog geen 35 pet. de minimum-eisen. De arts is van mening, dat niet de eisen te hoog zijn gesteld, maar dat de toenemen de civilisatie en welvaart een voort durende fysieke achteruitgang te weegbrengt. Hiertegen moeten maat regelen worden genomen. Dokter Van Win wil prioriteit ge ven aan sportlessen en is voorstan der van het beproeven van nieuwe trainingstechnieken. Verder pleit hij voor verplichte rusttijden, vooral in de eerste opleidingsperiode van vier maanden en is hij tegen sportlessen direct na het middagmaal. De N.S.F.-vaardigheidsproeven acht hij van groot belang. Tenslotte meent hij dat ook de huid-hygiëne tekort schiet. Vice-premier Abdoel Razak van Maleisië heeft meegedeeld, dat er een Indonesisch komplot is ontdekt om op het gehele schiereiland Ma- lakka onrust te verwekken. Er zijn reeds arrestaties verricht en er zou den er meer volgen. Volgens militaire kringen in Zuid- Malakka bevinden zich onder de In donesische parachutisten verschei dene vrouwen. Eén van deze vrou wen, gekleed in een groen gevechts uniform, volledig bewapend en voor zien van geconcentreerde levensmid delen voor één maand, werd zater dag in een fel gevecht gedood. Een andere vrouwelijke parachu tist, 19 jaar oud, werd gevangen ge nomen. De twee vrouwen zijn van Maleis-Chinese afkomst en in het begin van dit jaar naar Indonesië gegaan. De eerste minister van Singapore, Lee Joean Jew, heeft gisteren in Londen verklaard, dat het Weste lijke bondgenootschap „volkomen in verwarring is wat betreft het pro bleem-Indonesië Bij zyn aankomst in Engeland voor overleg met leden van de con servatieve regering en met leiders van de Labour-oppositie gaf hy te kennen, dat „de Amerikanen het druk hebben met China en proberen Nieuw gezangenboek voor Geref. Kerk Het nieuwe gezangenboek van de Geref. Kerken ln Nederland is thans verschenen. Het bevat 119 ge zangen, gerangschikt volgens het kerkelijk Jaar. Ook zijn opgenomen de vernieuwde liturgische formulie ren en gebeden. Aan de nieuwe psalmberijming wordt inmiddels ver der gewerkt. De kritiek, die uit de Geref. Kerken op de proefbundel van 1962 is binnengekomen is nu verzameld en ter beschikking gesteld van de interkerkelijke werkcommis- sie. De hervormde kritiek is bijna gereed. Met deze kritiek voor ogen zal de groep dichters, die de proefbundel maakte, het werk geheel herzien, vermoedeiyk nog meer dan zal zijn gemoeid. iets in bedwang te houden dat on bedwingbaar is. De Britten geloven in een verstandiger politiek van meer handel met China en het openen van meer ramen. De Neder landers hebben besloten de econo mische hulpverlening aan Indonesië te hervatten, hetgeen indirect steun betekent aan de confrontatiepolitiek van dat land. De Franse vinden dat neutralisme het juiste antwoord vormt", aldus Lee Joean Jew. „Naar onze mening worden pillen, drankjes en injecties door elkaar toegediend en dat mengsel kan niet anders dan naar de operatiezaal voeren", zo vond premier Lee. Kerkelijk Leven NED, HERV. KERK Beroepen te Ede (wtjkgem. II) C. den. Boer te Slledrecht. GEREF. KERKEN Beroepen te Blokzijl J. J. R. Baas. kand te Amsterdam te Lutjegast G. v. 't Riet te Lloespens. Aangenomen naar öldekerk J. Go- ris te Lutten aan de Dedemsvaart. Bedankt voor Krommenie J. de Jongh te Nes (WD.) voor Doetin- cheim (2e pred.pl.) J. v. Dalen te Uithoorn voor Werkendam (vac. H. Moll) A. IJkema te Putten Thierry d'Argenlieu overleden In Brest is admiraal Thierry d'Ar genlieu, voormalig gouverneur van Indo-China, in de ouderdom van 75 jaar overleden. In het begin van de tweede we reldoorlog werd hij d<x>r de Duitsers krijgsgevangene gemaakt. Hy wist uit het kamp te ontsnappen en naar Londen te reizen, waar hij zich voeg de bij de vrije Franse strijdkrach ten. De rest van de oorlog streed hU tegen de Duitse marine. Na de be vrijding van Frankrijk werd hy ad miraal en waarnemend chef van de generale staf. In 1945 werd hij gou verneur en hoge commissaris in In do-China. Twee jaar later nam hy ontslag en trok zich terug in een klooster. Terwee weg 34, vraagt voor onderhoudswerk. Sollicitatie persoonlijk of telefonisch, 50591.' die belast kan worden met het algeheel onderhoud van ons bedrijfspand Vyf Meilaan 7 te Leiden. Zij, die gewend zijn zelfstandig te werken en op dit gebied al enige ervaring hebben, genieten de voorkeur. Prima salaris en werkkleding gratis. Sollicitatis dagelyks uw auto kopen is uw voordeel Vrouwenkerkhof 1 Leiden ekhouden praktijkdiploma STljtse handelscorrespondentie lts 1 conversatie \fljels j winfercursus j [en: W. de Greef - Leiderdorp - Telef. 32532 J CURSUS MANNEQUINOPLEIDING Onze nieuwe cursus te LEIDEN begint donderdag 10 september a.s. Er kunnen nog enkele dames, ook ge huwden en grotematen deelnemen. Laag lesgeld, te betalen in termijnen. Zoekt U vast werk of goede bijverdiensten in de avond uren in het „Mode-show-vak", volg dan nu onze cur sus. Wilt U «ie le les zonder enige verplichting bijwo nen? U bent welkom en kunt daarna beslissen of U verder wilt gaan. Aanmelden hiervoor tussen half acht en acht uur a.s. donderdag: bovenzaal Rest, Zomerzorg Stationsweg 35a Leiden. Prospectus op aanvraag. GOOISE MANNEQUINSCHOOL (sinds 1956) Godelindestraat 68 Bussum - Telefoon 029591.44.21 vraagt voor spoedige indiensttreding Voor de verkoop van: 1. levensmiddelen. 2. Vlees, vleeswaren. 3. Groenten en fruit, 5-daagse werkweek. Aantrekkelijk salaris Bedrijfskleding. Vergoeding van reiskosten. Dagelijks aanmelden: KOREVAARSTRAAT 30 TELEFOON 34045 'n HOES over uw auto is 'n GARAGE by uw HUIS Ook voor scooters FRITS DE GOEDE Tel. 20607 Janvossensteeg 37 Teekens Kippenbar Jmen.samennaardewedstrijddraaien samen een Drum. Begrijpelijke so- riteit, want Drum is een mannelijke ange van liefst 17 soorten tabak de beste plantages ter wereld. Pittige, rijp-bruine tabak uit Kentucky en Tennessee, heldere uit Carolina, geurige Burley en vele andere. Lang gerijpt, kundig gemengd en.... vers verpakt in de handige tabakszak. f.1.- Zo'n vrolijk gekleurd jeugdblad vol spannende beeldverhalen willen jullie zeker wel graag cadeau hebben. Als jullie nu met je moeder komt kopen, mag je meteen zo'n gratis jeugd blad uitkiezen. Kom maar gauw kijken. Het vlotte geruite meisjes pakje is Terlenka-kwaliteit A. Makkelijk wassen en niet strijken. Boord en manchet ten van het hesje zijn van helanca. De koperen ketting met munt hoort erbij! 5 iaar 22.50 15 jaar 37.50 De ingezette col van dit tinneroy jurkje is van tricot in kontrasterende kleur. Het vlotte rokje heeft losse uit springende plooien. Nieuwe kleuren rood, goud en zwart. 6 jaar 29.75 10 jaar 34.75 Dit tinneroy meisjespakje heeft ook een ingezette tricot col in kontrasterende kleur. Het plooirokje staat kwiek bij het hesje met lange mouw. Kleuren: goud, rood, groen. 10 jaar 32.75 37.75 LEIDEN KATWIJK RIJNSBURG

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7