Leidse successen op keuring van dahlia's Khan neemt de teugels weer vast in handen ele fraaie bloemen in Sassenheim Bij een goed tapijt ITAPIJTSCHUIER ADR. van OOY jr. G. van Uden 25 jaar bij Leidsch Dagblad Koninklijk bezoek aan deltawerken ten einde AUPING Sportsplinters LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1964 de praalwagenfabriek Pauw aan 'armonderdam in Sassenheim or- ;ert de Nederlandse Dahliaver- ;n dahliademonstratie en aring. Deze keuring is bedoeld om fmooiste dahlia's van de laatste jaar uit de zoeken. Het is een moeilijke opgave, omdat de bloe- allemaal even perfect van vorm (rorden zijn in de loop der jaren, jury was vanmorgen druk bezig de beoordeling van de ingezon- dahlia's. |zijn dit jaar zeer veel inzendingen amateurs. Dat wil helemaal niet ten, dat de bloemen niet mooi zijn, it dahlialiefhebbers zijn mensen, rm veel zorg besteden aan hun Er zijn inzendingen uit het land, waaronder orchidee-bloe- namelijk Japanse dahlia's. jVij hebben enorme bloemen gezien p de heer J. Deen uit Naarden, die fckt naar reuzen vormen. Daar vlak zijn Topmix-dahliaatjes in bonden. Deze miniatuur-dahliaatjes hoort de beste BISSELL rolveger is de BESTE verkrijgbaar in onze stand 17—18 LEIDATO j 12,90 - 14,95 - 19,50 - 22,25 - 32,50 ook verkrijgbaar in de winkel. E BREESTRAAT 39 jhet huis van vertrouwen Met bovenstaande dahlia Smartywonnen de bekende Leidse kwekers Ballego en Zo nen de beker voor de beste dah lia 1964 van Nederlandse oor sprong. vormen een enorm contrast met de reuzen van de amateurs.'Er zijn in zendingen van handelskwekers, die hun laatste nieuwtjes op dit gebied hebben gebracht. Hierbij vallen op Polar Sight, een machtige witte semi- cactus en Exotica, met lila puntjes en paars groot oog, hetwelk een bij zonder effect geeft. Deze bloem lijkt iemand aan te kijken. Dan is er een grote verscheidenheid pompoen-dahlia's, die tegen het de coratieve aankomen. Deze prachtige •ronde bloemetjes vormen in een ge mengd boeket een waarlijk mooi ge zicht. Fiery Star, rood met gele puntjes, is een nieuwe aanwinst, die al veel aanhangers heeft. Prachtig van vorm is de kleine semi-cactus Mon Byoux. Een heel bijzondere dahlia is de de coratieve gele met rode streepjes, die Kiyo Hime heet. Opvallend is de semi-cactus Smarty en fel rood de Appage, een dahlia met gespleten bloemblaadjes, die de Duitsers tegen woordig hertshoorndahlia's noemen. Achter in de hal staan op een rijtje de nieuwste aanwinsten, die allemaal al bewezen hebben in de tuin enorm goed te zijn, want zij kunnen nu in aanmerking komen voor de grote strijd om de wisselbeker. De vormen hiervan zijn volmaakt, de kleur perfect en de stand van de bloemen op de stelen is zonder enige kritiek. Vandaar dat de jury zoveel moeite moest doen om daar de beste uit te zoeken. De heer Geerlings is er in geslaagd om in deze mooie hal een prach tig arrangement te maken, 't Is alles zeer overzichtelijk cn men maakt het slechts zeer zelden mee, dat een bloe mententoonstelling zonder kunstlicht kan worden gehouden, zoals in deze hal het geval is. Schrijver Francois Raynal overleden bekende Franse schrijver Fran- Raynal is te Parijs op 62-jarige if tijd overleden. Raynal was reeds tijd ziek. 1948 won Raynal de „Prix Ca- zijn roman „Marie des so il in 1959 de „Prix Volcan" zijn literaire werk. tncerten in 1964—'65 fan „Union Bel Canto" ®c „Union internationale des amis bei canto" opent het seizoen 1964- op 2 november met een concert Diligentia in Den Haag, waar de Yi Kwei-sze zal optreden. Deze zal, aan de vleugel begeleid Felix de Nobel, liederen ten ge- brengen van Handel, Brahms, buss, Moessorgski en Tsjerepnine. Het daarop volgende recital op 10 Member, wordt verzorgd door de praan Erna Spoorenberg, die liede- in van Mozart, Orthel, Britten i Mozart zal vertolken. Zij wordt igeleid door Geza Frid. i0p 25 februari treedt de tenor ffxander Young op met Engelse en «entiende eeuwse Italiaanse liede- Aan de vleugel Rex Stephens, pet seizoen wordt besloten door de Denise Monteil, die naast Frans programma (o.a. liederen Reinaldo Hahn) ook oud-Itali- liederen zal vertolken. Felix is haar begeleider. Studium generale Ook dit jaar organiseert de Leidse Universiteit weer verschillende series colleges op velerlei gebied in het kader van het studium generale. Deze zijn tegen betaling van cursus geld ook toegankelijk voor niet-in- geschre venen. Vóór de kerstvankantie geven des kundigen van de Leidse Universiteit, doch ook van elders series voor drachten over resp.: „De Amerikaan se presidentsverkiezingen", met een speciaal college op de dag der ver kiezingen zelf, door de drie docen ten gezamenlijk; over „Agressie", colleges over de agressiviteit bij mens en dier; „Goed en Kwaad", als thema voor vergelijking van ver schillende godsdiensten; „Wat is het Leven?", een interfacultair college over niveaus, organisatievormen en perspectieven van het leven; „Weg wijs in de wetenschappen"; „Kunst en Kunstenaar"; handelend over plaats en betekenis van de kunst en de kunstenaar. Na de kerstvakantie volgen series colleges over: „De politiek van de nieuwe staten"; „Toneelkritiek"; „l'Art contre l'Art", handelend over moderne kunst; „Bijbelse geschie denis"; „Nederland als zeevarende natie" en „Elementaire logica". Deze colleges aanvangend op 6 oktober a.s. worden op dinsdag en vrijdagmorgen gehouden. Het is op de hoek van Warinon- derdam nu een prettig gezicht. De vlaggen hangen uit en er staan overal in het grasperk voor het gebouw fraaie bloemen. Het is een groots af scheid van r rijzen De volgende dahlia's werden door .3 jury als de besten in hun klasse aangewezen Grootbloemige semi-cactus Smarty van de firma J. G. Ballego en Zonen te Leiden uit 16 kandidaten; middel grote cactus Border Princess van de firma Lammerse te Vijfhuizen uit 4 kandidatenkleinbloemige cactus Brunette van de firma Ballego en Zonen uit Leiden uit 8 kandidaten; pompondahlia Billy Boy van de firma Lammerse uit Vijfhuizen uit 3 kandi daten, grootbloemige semi-cactus Maitre Royer van de firma Ballego en Zonen uit Leiden als de beste buiten landse verscheidenheid. Tevens kreeg de firma Ballego en Zonen vier certi ficaten eerste klasse voor haar inge zonden verscheidenheden. Kerkelijk Leven lemborg T. L. H. Pleterse, kand. Voorschoten. Krimpen a/d IJssel. ZELDZAAM JUBILEUM Ds. J. D. Stegeman, emeritus-pre dikant der Ned. Herv. Kerk en woon achtig te Aalten, herdacht gisteren het zeldzame feit, dat hij voor 65 jaar het predikambt aanvaardde. Ds. Ste geman, die ruim 89 jaar is mag nog steeds in de dienst voorgaan en ver richt ook nog pastorale arbeid. De jubilaris werd op 3 september 1899 door ds. J. C. van Hoeve van Schoonebeek in Nieuw-Amsterdam in zijn ambt bevestigd. In 1913 vertrok hij naar Aalten, waar hij werkzaam was tot aan zijn emeritaat op 1 nov. 1940. Ds. Stegeman heeft zich vooral bewogen op het gebied van de zen ding en de drankbestrijding. In zijn woonplaats heeft hij tal van functies vervuld. Veel waardering voor vakkennis In de kantine van het Leidsch Dagblad herdacht de heer G. van Uden vanmorgen het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij dit bedrijf als machinezetter. De heer E. A. E. van Dishoeck, directeur van het Leidsch Dagblad schetste de ver diensten van de jubilaris, die zijn intrede in het bedrijf deed onder moeilijke omstandigheden. Moeilijke tij tl De Tweede Wereldoorlog was zo juist uitgebroken en de heer Van Uden heeft daardoor de moeilijkste periode van het bedrijf meegemaakt en zijn bijdrage geleverd in de op bouw en de vooruitgang na de oor log. „Ik heb altijd de grootste be wondering gehad voor uw vakkennis en de snelheid waarmee u uw werk deed. Als advertentiezetter bediende u de meest ingewikkelde machine, maar dat nam niet weg, dat ieder een die bij u kwam op uw hulp kon rekenen" aldus de heer Van Dis hoeck. Ook uitte hij zijn waardering voor het constante humeur van de jubilaris. „U zegt bijzonder weinig, maar altijd kwamen we u tegen met Rundvee-expositie in Den Bosch Het 90-jarige Nederlandsche Rund vee Stamboek houdt zijn tweedaagse jubileumtentoonstelling ln 's-Herto- genbosch, de eerste dag onder uit stekende weersomstandigheden. De stralende zon deed de dieren, die defileerden voor Koningin Juliana, mooi uitkomen, ze glommen in hun keurige toilet en er werd tegen ver ontreiniging streng gewaakt. De Nederlandse fokkers hebben in de afgelopen vijfjaarlijkse periode de vorige tentoonstelling was in 1959 weer heel goed werk afgeleverd, ook ten aanzien van het blaarkop veeslag. De andere veeslagen heb ben ditmaal voor Leidens omgeving niet veel te betekenen. Er was een zwartbonte stier (als we de ruim duizend dieren goed hebben nage zocht) van Jos C. Wesselingh in Zoeterwoude en deze kreeg een 3A prijs. De blaarkoppen uit de Rijnstreek maakten het beter, hoewel stamland Groningen toch de boventoon voer de. De oudste blaarkopstieren, drie eerste prijzen, telden als IA de vierjarige Marius van Suttema van k.i. „Vita Nova" te Hazerswoude, een best. exemplaar, dat een ern stige gooi naar de hoogste titel zal doen. Rubriek 2 telde als 1D de in Maarsbergen gefokte 3 V* -Jarige Nol van Heyenhorst van J. P. Ver- wey te Woerden, terwijl in rubriek 3 de 2'2-jarige Groningse Sado, van H. P. Groenewegen te Zoetermeer 2B stond. Rubriek 1 der koeien telde als 2D Aaltje 32 van H. Angenent te Wou- brugge, roodblaar als alle dieren van deze fokker-eigenaar. In rubriek 2 werd 1D de zevenjarige Molina 2, V. Knaap v. Alma. van G. P. W. Belt, gefokt door G. Belt, beide te Zoeterwoude; 2A werd Beatrix 31 van erven J. H. Verburg te Bodegra ven, 2E werd Willy 19 van H. v. d. Lip te Hazerswoude. In rubriek 4 werden 2B en 2C resp. Miep van H. P. Groenewegen te Zoetermeer en Klara 8 van G. P. W. Belt, fokker G. Belt, Zoeterwoude. Rubriek 5 telde als IA de vier jarige Jannie B3, V. Noorman, f.e. L. Eikelenboom te Rijnsaterwoude en als 3A Rika 6, V. Arie, f.e. dezelf de. In rubriek 6 werd 2C de vier jarige Jopie 6. V. Gustaaf v. Alma, f.e. H F. J. Mooren en Zn te Lei- muiden. Rubriek 8 f drachtige koeien) leverde als IC de vijfjarige Molly 34, V. Noorman, f.e. L. Eike lenboom te Rijnsaterwoude. In de produktieklasse der koeien geboren voor 1 januari 1959 werd IC de zevenjarige Minke 8. V. Panda, f.e. H F J Mooren en Zn te Leimuiden Uit deze uitslagen zien we dat de kansen od één der kamnioensDrijzen morgen niet erg groot zijn. zoals in het verleden wel eens het geval ge weest is. Maar op deze dag komen ook de groepen voor de jury. een stralend humeur". De heer Van Dishoeck overhandigde de heer Van Uden een enveloppe met inhoud en de legpenning met getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Vakmanschap Ook de heer W. Kramer, bedrijfs leider van het Leidsch Dagblad, wees op de moeilijke tijd waarin de heer Van Uden zijn intrede bij het be drijf deed. „De oorlog was eigenlijk de aanleiding van uw komst" zei hij, „want doordat een Utrechtse drukke rij een gedeelte van haar personeel ontsloeg, was u genoodzaakt ander werk te zoeken en zo kwam u hier terecht". Ook de heer Kramer prees het vakmanschap van de jubilaris. „Ik herinner me nog goed uw ver baasde gezicht, toen we na vijf mi nuten proefzetten dat was de ge woonte in die tijd bij sollicitaties zeiden „U bent aangenomen". Ook toen al was uw vakkennis uit stekend." Voorts prees de heer Kra mer het begrip voor de moeilijkhe den van anderen, dat de heer Van Uden altijd kon opbrengen. Tweezijdig De hoofdredacteur van het Leidsch Dagblad, de heer J. Brouwer, die sprak namens het jubileumfonds en de personeelsvereniging, wees op het tweezijdige karakter van^dit ju bileum: 25 jaar Leidsch Dagblad, maar ook 25 jaar lid van de perso neelsvereniging. Ook hij waardeerde de stilzwijgendheid van de heer Van Uden en de opbouwende kritiek, die hij gaf. Namens het jubileumfonds overhandigde de heer Brouwer een enveloppe met inhoud en van de per soneelsvereniging kreeg de heer Van Uden een mand fruit. De echtgenote van de jubilaris werd in de huide bet rokken. In zijn dankwoord sprak de heer Van Uden de hoop uit nog vele jaren zijn krachten aan het Leidsch Dagblad te mogen geven en even zovele jaren lid te mogen zijn van de personeelsvereniging. „KERKELIJK HANDIGHEIDJE" Visa-probleem opgelost (Van onze correspondent) Binnen de protestantse kerken van Europa heeft men de oplossing ge vonden voor het probleem van de visa, die het Allied Travel Centre te Berlijn zo vaak weigert te verstrek ken aan Oostduitsers, die westwaarts willen reizen. In oktober gaan de kerken confereren op Deense grond en toch zijn de moeilijkheden om zeild. Letterlijk omzeild: de conferen tie vindt plaats op een Deens schip. In Hervormd Nederland van deze week laat "goodwill" (ds. G. P. Klijn) iets blijken van het kerkelijke han digheidje met de Deense stomer „Bornholm" die de vierde conferen- j tie van Europese kerken zal huisves- I ten, naar de plaats van de drie eer- 1 der gehouden conferenties „Nyborg IV" geheten. Om visa-moeilijkheden voor men sen uit Oost-Duitsland te omzeilen, ruilt men ditmaal het al traditie ge worden strandhotel te Nyborg voor de toch ook Deense „Bornholm", die de conferentie in Kopenhagen aan boord neemt en dan naar de Zweedse stad Malmö koerst om daar de DDR- delegatie op te pikken. In de luwte van het eilandje Samoe gaat de con ferentie dan ten anker, met eenmaal per dag een bootverbinding met het naburige Aarhus, zo meldt ds. Klijn. En de predikant zelf lid van twee Nederlandse journalistenkrin gen denkt ook aan ons-van-de- krant: „Hoeveel journalisten kunnen er mee? Hoe krijgen de journalisten hun kopij van boord? Kunnen radio- en tv-verslaggevers op dat drijvend stukje Denemarken hun werk doen?" zo schrijft hij. DS. J. A. MULDER 25 JA AR PREDIKANT Donderdag 10 september is het 25 jaar geleden, dat ds. J. Arth. Mulder uit Naarden werd bevestigd als pre dikant in de Ned. Herv. Kerk. Jacob Arthur Mulder werd op 17 maart 1908 te Lisse geboren. Nadat de heer Mulder op 31 mei 1939 door het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 10 september van datzelfde jaar door prof. dr. G. Sevenster uit Leiden bevestigd als predikant van de Hervormde Ge meente van Meeden in de classis Winschoten. Op 16 juni 1946 verwis selde de jubilaris deze gemeente met die van Oosterwolde en Fochteloo in de classis Heerenveen en sinds 16 juli 1951 dient ds. Mulder de her vormde gemeente van Naarden. Ds. Mulder behoort tot de z.g. „rechts modernen" in de Ned. Herv. Kerk en heeft, in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commissies. Het ligt niet in de bedoeling van ds. Mulder om een officiële herden kingsrede uit te spreken. Wel zal hij zondagmorgen 13 september om half elf in de Grote Kerk te Naarden een preekbeurt vervullen. Na afloop van de dienst zal er gelegenheid ziin om ds. Mulder in de „Burgerzaal" van het Stadhuis te Naarden geluk te wensen met zijn zilveren ambts jubileum. Kleinzielig geharrewar In zijn preek tijdens de door hem opgedragen mis aan het begin van de tweede dag der tachtigste conferentie van Duitse r.-katholieken in Stutt gart heeft kardinaal Frings van Keu len er toe aangemaand een eind te maken aan alle „kleinzielig theolo gisch geharrewar" met de niet-chris- telijke broeders, nu bij de gehele christenheid een streven naar een heid valt waar te nemen. De conferentie van ongeveer vijf tienduizend mensen vond daarop in verschillende werkgroepen voortgang. De kerkhistoricus prof. Hubert Je- din uit Bonn sprak over de betekenis van de reformatie. De Mlinchener theoloog prof. Heinrich Fries bracht naar voren dat de r.-katholieke Kerk bij haar streven naar vernieuwing het duidelijk heeft gemaakt dat zij de hereniging van de afgesneden chris tenheid noch als onvoorwaardelijke overgave noch als terugkeer zonder meer naar een middeleeuws Rome opvat. Fotografen lieten verstek gaan (Van onze Rotterdamse correspondent) Naast de in aanbouw zijnde sluizen in het Volkenrak staat een sybo- lische wegwijzer: Rotterdam 27 km, Antwerpen 53 km, Zierikzee 33 km. Bij dit toekomstbeeld heeft Koningin Juliana gistermiddag, aan het eind van haar driedaagse delta-toer, afscheid genomen van alle waterstaats' lieden, die haar de gigantische werken hebben laten zien. Daar, bij de loopplank van het jacht, „Piet Hein" in de werkhaven van Willemstad, heeft de directeur- generaal van Rijkswaterstaat, ir. J. V. de Kerk, de vorstin nog eens ge zegd, welk een stimulans deze ko ninklijke belangstelling voor allen bij Rijkswaterstaat is. „Het is voor het eerst in de geschiedenis geweest, dat een vorstin zo langdurig bij ons op bezoek is geweest," zei hij. „Maar Rijkswaterstaat heeft ook nog nooit zoveel kunnen laten zien", aldus de Koningin, die beloofde nog eens terug te komen om op de hoogte te blijven. Ir. J. Volkers, het hoofd van de deltadienst, onderstreepte na afloop van het bezoek: „De belangstelling van de Koningin op elk gebied was bijzonder intens. Zij heeft zich tot op de bodem in onze problemen wil len inwerken en zij heeft vragen ge steld die zelfs voor ons niet eenvou dig waren te beantwoorden". Overigens had het bezoek van de Koningin aan Willemstad gisteren nog één vrij opvallend aspect. De fotografen en cineasten, die de dag (Advertentie) LEDIKANTEN, MATRASSEN één- en tweepersoons in vele modellen. Textielhandel en Woninginr. W. J. ZIRKZEE NAM JALOERSE MAN WRAAK MET VERGIF? Heeft een 42-jarige landbouwer uit het gehucht Einighausen bij Sittard zijn vijftien jaar jongere buurvrouw, een weduwe en een kennis van haar, een 23-jarige dorpsgenoot uit jaloe zie willen vergiftigen? Naar deze vraag stelt de Sittardse politie een onderzoek in. De weduwe en de jon geman werden dinsdag na het drin ken van enkele koppen koffie, en het nuttigen van een stuk taart met vergiftigingsverschijnselen naar het Sittardse ziekenhuis gebracht. Bei den moesten hevig braken. Er rees verdenking tegen de landbouwer, die na aanhouding bekende de nacht er voor via het dak van de boerderij van de alleenwonende weduwe, de woning te zijn binnengedrongen. HU had een chemisch produkt, dat in de landbouw wordt gebruikt in de koffie gedaan en op de taart ge smeerd. Het preparaat bleek echter bü inwendig gebruik niet dodelUk te zijn. De Sittardse politie stelt thans ook een onderzoek in naar de plot selinge dood van de echtgenoot van de jonge boerin. Deze werd op 31 oktober van het vorige jaar onwel en overleed kort daarop in het ziekenhuis. De land bouwer en de overleden echtgenoot van de vrouw dreven vroeger samen een landbouwbedrüf. Na de dood van haar man zette de vrouw de samenwerking met de landbouwer het bedrijf aanvankelyk voort, maar later kwam het tot een breuk. Ver dachte schijnt het moeilUk te heb ben kunnen verkroppen, dat de vrouw thans de steun op het bedrijf van de jongeman kreeg. POGING TOT STAATSGREEP VERIJDELD Generaal Ngoejen Khan heeft gis termorgen, direct na zijn terugkeer in Saigon, de leiding van de regering van Zuid-Vietnam weer op zich ge nomen, aldus heeft Radio-Saigon gemeld. Khan zat een ministersver gadering voor, die zes uur duurde. Na afloop hiervan zou hij verklaard hebben, dat de toestand in het land veel stabieler is geworden. Khan zou uit Dalat, waar hij rust heeft ge houden, zijn teruggekeerd nadat de Amerikanen hem opnieuw volledige steun hadden toegezegd. In kringen rond premier Khan werd meegedeeld dat er een poging tot een staatsgreep verUdeld is. Offi cieren die de Dai-VietpartU steu nen, hadden woensdagavond de re gering omver willen werpen. Een re geringsgetrouwe divisie was woens dagavond begonnen naar Saigon op te rukken om daar te kunnen in grijpen. De opmars werd afgelast toen men besefte dat er in de hoofd stad al afdoende tegenmaatregelen waren genomen. Een assistent van Khan verklaarde dat er geen straf maatregelen worden venvacht tegen de betrokken officieren. De minister van Defensie en op perbevelhebber, luitenant-generaal Trans Thien Khiem, die zitting heeft in het driemanschap zou zün ontslag hebben aangeboden en zich volledig achter Khan hebben gesteld. Generaal-majoor Doeong Van Minh, die met Tran Thien Khiem en Khan het regerende driemanschap vormt, zou het verzoek krijgen weer staatshoofd te willen worden. Zoals bekend was gemaakt generaalVan Minh staatshoofd totl8 augustus toen Khan tot president werd gekozen. Generaal Van Minh en waarne mend premier Ngoejen Xoean Oanh zijn gisteren naar Hoeé geweest. Zij zouden de autoriteiten aldaar heb ben laten weten dat het drieman schap binnen veertien dagen ver vangen zal worden door een comité van vijftien man, dat alle belang rijke groeperingen in het land zal vertegenwoordigen. Dit comité zou dan een tijdelijk staatshoofd en pre mier kiezen. Generaal Khan zou vastbesloten zyn om de vrede te bewaren met de boeddhistenleiders, die op het ogenblik de machtigste groep in het land vormt. In kringen rond pre mier Khan is intussen meegedeeld dat Khan de steun van de boeddhis ten heeft gekregen en beloofd heeft aan drie eisen van hen te zullen voldoen, namelyk stopzetting van de arrestaties van boeddhisten, bevrij ding van alle mensen die bU de jongste gebeurtenissen zUn aange houden en stopzetting van alle cam pagnes en alle maatregelen tegen de boeddhisten. Khan staat echter onder druk van jonge officieren, die willen dat hU krachtige maatregelen neemt tegen de agitators, die de boeddhisten en studenten zouden hebben gebruikt voor hun politieke oogmerken. Een Amerikaanse militaire woord voerder zei, dat de activiteit ran de communistische guerrillastrijders zich kortgeleden rond Saigon heeft geconcentreerd. Dit schijnt er vol gens hem op te duiden dat de com munisten hun guerlllatactlek niet zozeer meer voor militaire operaties, maar voor politieke agitatie willen gebruiken. tevoren waren geweerd en de ko ninklijke lastgeving ontvingen de vorstin niet meer „onder schot" te nemen, ontbraken nl. op het appèL Alleen de NTS-cameraploeg was aanwezig. Visueel behoeft men du» niet helemaal in het onzekere te blij ven, ook al niet omdat, zij het slechts enkele, fotografen van de streekpers en tal van amateurs hun filmpjes volschoten. WIELRENNEN Oudkerk imponeert bij amateurstayers Jaap Oudkerk heeft in Zürich nog eens laten zien, welke een geduchte kandidaat hij is voor de wereldtitel bij de amateurstayers. Voor 8.000 toeschouwers reed hij in een stayer wedstrijd over 30 km niet minder dan drie nieuwe baanrecords: 10 km in 8.23.8, de 20 km in 16.20.4 en de 30 km in 24.27.9. De Zwitsers waren zo onder de indruk van het rUden van Oudkerk, dat zü het al een heel mooie pres tatie vonden, dat hun landgenoot Luginblihl in dezelfde ronde kon bhjven. De uitslag was: 1. Oudkerk (Ned) 30 km in 24.27.6; 2. Luginbühl (Zwits); op drie ronden: 3. Berger (Zwits); op rijf ronden: 4. Donadi (It); 5. Camiel (It). Olympische ploeg telt 174 leden De Nederlandse Olympische ploeg die in de tweede helft van septem ber met een drietal vliegtuigen naar Tokio reist zal 174 personen tellen, t.w. 129 actieve sportbeoefenaars en 45 officials. Chef de misson Simon de Wit zal met 2 van zUn assistenten, met de zeilers en de judoka's woensdag 23 september over de pool naar de Ja panse hoofdstad reizen. Vier dagen later volgen de zwemmers en woens dag 29 september vervoert de Pierre Baron de Coubertin, een nieuwe DC-8 van de KLM, in een charter vlucht de atleten, de volleybalploeg, de waterpolospelers, de roeiers, de boksers, de wielrenners en de enige schutter naar Tokio. Supermens Vlasov verwerkt 580 kilo Drie Jaar geleden beweerde we reld- en Olympisch kampioen ge wichtheffen, de Russische zwaarge wicht Jury Vlasov, dat de Olympi sche kampioen alle categorlën 1964 tenminste 570 kilogram op de drie Olympische oefeningen zou moeten verwerken. De Rus heeft gisteren in Moskou zelf bewezen dat hU het bij het rechte einde had. Vlasov kwam tot het schitterende totaal van 580 kilogram (195, 170, 215) en verbe terde daarmee zijn eigen wereldre cord, dat op 562,5 kilogram stond (190, 165, 207,5). Vlasov verbeterde tevens de we reldrecords trekken en drukken. HU trok 170.5 kilo en dat was 2 kilo meer dan het oude record dat sinds 22 maart van dit Jaar op naam stond van zUn jonge landgenoot Leonid Zhabottinsky. Vlasov drukte 196 kilo en verbeterde zUn eigen wereldrecord met 3,5 kilo. In een extra beurt verbeterde de Russische supermens ook het wereld record tweehandig stoten. HU bracht dit record, dat met 213 kg op naam steond van zUn landgenoot Leonid Zhabottinsky, op 215,5 kg. DUIVENSPORT L.P.V. „De Vriendenclub" Wed vlucht DuffeL In concours 314 dui ven. Los 7.30 uur. Eerste vogel 9.19.56 uur. Uitslag: 1 en 9 J. GUsman; 2 W. Bloem; 3 E. Wansdnk; 4 W. v. d. Klink; 5 A. v. d. Hulst; 6 L. Koop man; 7 J. Beekman; 8 W. VUlbrief; 10 J. Ludlage. In Antwerpen is de bilJartvUf- kamp van „De Boerinnekens" voort gezet. Onze landgenoot Henk Schol- te verloor met 64 van de Duitser Siegfried Spielmann. De Eindhove- naar bleek het sterkst in het Ubre en het bandstoten, maar verloor van zUn tegenstander in het 47/2, 71/2 en het driebanden. In de overige partUen won de Belg Schrauwen met 73 van die Spanjaard José Galvez en toonde de Belg Clement van Hassel zich sterker dan zUn landgenoot Raymond Ceulemans 7—3. De Eindhovense eredivisieclub zal woensdag 9 september in Cassa- blanca een wedstrijd spelen tegen het nationale elftal van Marokko. Het is de laatste trainingsontmoe ting voor het Marokkaanse elftal, dat uitkomt in het Olympisch toer nooi van Tokio.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13