Beraad in Italië over de opvolging van Segni President na zware ziekte vermoedelijk blijvend ongeschikt VISSERIJ-VARIA Valkenburg gaat weer Oranjefeest vieren KERNENERGIECENTRALES REEDS VEEL GOEDKOPER NIEUWE CANADESE INSTALLATIE EEN NA GROOTSTE TER WERELD Erhard herdenkt uitbreken van wereldoorlog Slechts zeven Russische hulp voor Cuba Waspeenhandel geeft een somber beeld AFL-CI0 steunt Johnson Katwijkse gasfabriek onder slopershanden Opge-icht 1 maart 1860 Woensdag 2 september 1964 Vierde blad no. 31354 verstaan zou dat een wat meer kleurloze figuur moeten zijn dan Merzagora of Saragat. Wij denken daarbij aan Attilio Piccioni, de tegenwoordige voorzit ter van de christendemocratische partij. Hij is de voorman van de oude garde, zeer bevriend met Fan- fani, onderhoudt goede betrekkingen ook met Moro en zou dus een flink aantal christendemocratische stem men op zich kunnen verenigen. Voorstander van „centrum-links" zou hij, wanneer eenmaal gebleken is, dat een kandidatuur-Saragat geen kans heeft, ook de lekenpar- tijen, die zitting hebben in het hui dige kabinet kunnen bevredigen. Maar de christendemocratische partij kan altijd alle kanten uit. „De staat" is daar zijn historische re denen voor bij de Italiaanse rooms-katholieken altijd van minder belang dan de kerk en eigenlijk „politici" met een welomschreven doel zijn in die partij niet talrijk. Zij kunnen dus evengoed met rechts aanpappen en dan zou de geschikte kandidaat zijn: Giovanni Leone, sedert vele jaren voorzitter van de Kamer van Afgevaardigden. En zo ook geen van deze twee de eind streep haalt, dan zijn er in de chris tendemocratische gelederen altijd nog figuren genoeg, die voldoende gezag bezitten en door zeer velen als „wel geschikt" kunnen worden beschouwd. Personen van de beteke nis van een Gronchi of een Segni heeft de partij op het ogenblik ech ter niet. MERZAGORA EN SARAGAT GENOEMD (Van onze Romeinse correspondent) Het Is geen prettige taak te schrijven over de eventuele op volging van een staatshoofd, dat niet alleen nog in leven is, maar ook zijn ambt niet heeft neergelegd. Het is natuurlijk mogelijk, dat de Italiaanse pre sident, Antonio Segni, van zijn zware ziekte herstelt, maar het is onwaarschijnlijk, dat hij na drie ernstige hersentromboses in een tijdsbestek van twee weken, nog ooit in staat zal zijn zijn ambt naar behoren waar te nemen. Nu zegt de grondwet in Italië, dat binnen twee weken nadat het hoofd van de staat is overleden, afgetreden of blijvend ongeschikt is gebleken voor zijn functie, een nieuwe presi dent moet worden gekozen. Maar nergens staat vermeld, wie bepalen moet, dat hij „blijvend ongeschikt" is en op welke wijze dit moet gebeuren. Het eenvoudigst zou natuurlijk zijn, dat de president zelf, wanneer hij eenmaal zo ver is. dat hij weer kan praten en een besluit nemen, zou af treden. Dat de behandelende medici ooit de moed zullen opbrengen te verkla ren: de patiënt is b 1 ij "v e n d ver hinderd zijn hoge post te bekleden, achten wij uitgesloten. Reeds over het feit, dat, de drie medici hem t ij d e 1 ij k verhinderd hebben ver klaard, hetgeen tot gevolg had, dat de voorzitter van de senaat. Merza gora, als zijn plaatsvervanger moest invallen, is heel wat te doen geweest. Verscheidene kamerleden meenden, dat zulk een uitspraak door het par lement moet worden gedaan, anderen dat er een consult aan diende vooraf te gaan. waarbij medici tegenwoordig waren, die., alle politieke partijen vertegenwoordigen. In Italië zijn de dingen nu eenmaal nooit eenvoudig en overheersen politieke hartstochten alles. Twee kandidaten Aangenomen dat Segni, op welke wijze dan ook, aftreedt, wie wordt dan zijn opvolger? Sedert 1955 hebben de christendemocraten zich ook van deze allerhoogste plaats in het staats bestuur meester gemaakt en hoewel zij thans minder sterk zijn dan in 1955, valt toch niet te verwachten, dat zij die post zullen laten schieten zonder er eerst hard voor te hebben gestreden. Maar er is geen eenheid ln,hun partij, zodat zij geen kandi daat kunnen aanwijzen op wie alle christendemocraten zouden stemmen Wij verwachten daarom, dat bij de eerste ronde van de presidentsverkie zingen twee belangrijke kandidaten naar voren zullen komen: Cesare Merzagora en Guiseppe Saragat, PRESIDENT SEGNI tijdelijk vervangen door Merzagora Merzagora, sedert vele jaren voor zitter van de senaat, is een „onaf hankelijke" van rechts, gekozen op de lijsten van de christendemocra tische partij. Hij is een uitgesproken tegenstander van centrum-links. Van huis uit bankier was hij anti-fascist, hoewel zeer gematigd. Het kostte hem zijn post als Italiaans consul in Filippopel (Bulgarije). Van 1938 af hij de grote man in verscheidene Milanese bedrijven zoals Pirelli. Edi son, enz. Als zodanig kan hij reke nen op de steun van de liberalen, de royalisten (waarschijnlijk niet van de fascisten) en van de meer conserva tieve christendemocraten. Dat is lang niet genoeg om de vereiste meerde- heid van 2/3 der stemmen te ver krijgen. Maar toen Togliatti in Jalta door een attaque werd getroffen, heeft Merzagora een bijzonder har telijk en uitvoerig telegram gestuurd aan het bestuur der communistische partij. Hij sprak daarin o.a. de wens uit, dat Togliatti spoedig mocht ge nezen in „het belang van de Itali aanse arbeidersklasse" Het telegram van Merzagora, ge volgd door een nog hartelijker tele gram bij de dood van Togliatti, heeft zijn kansen vergroot: de communis ten staan niet meer helemaal afwij zend tegen deze man van rechts. Het zou niet de eerste keer zjjn, dat een president in Italië gekozen wordt met stemmen van rechts en uiterst- links! Ook Gronchi in 1955 viel dit eigenaardige lot ten deel. Alleen zijn eigen christendemocratische partij genoten stonden voor het merendeel afwijzend tegenover zjjn benoeming! Geen zekerheid De tweede ernstige kandidaat is Guiseppe Saragat. Hij zou waar schijnlijk alle vrienden van „cen trum-links" achter zich kunnen ver enigen. Maar men make zich geen illusies. Al heeft de regering van centrum-links een flinke meerder heid in beide kamers (maar lang niet 2/3 der stemmen)bij de geheime stemming voor een staatshoofd zul len heel wat christendemocraten, die alleen uit partijdiscipline en op lauwe wijze de huidige regering steu nen, hun innerlijke afkeer van de huidige toestand tot uiting brengen. Met dat al zou Saragat een zeer aan vaardbare president zijn. Hij ver kreeg trouwens reeds heel wat stem men in 1962, maai- toen waren daar ook communistische stemmen by, waarop hy nu waarschijnlijk niet moet rekenen. De kandidaten hebben beiden enige kans, maar voor geen van bei den is er ook maar de minste zeker heid. Zou na drie, vier vergeefse po gingen om aan een van hen de 2/3 meerderheid te verschaffen, geen resultaat worden bereikt, dan be staat de mogelijkheid, dat de chris tendemocraten met een van hun mannen naar voren komen. Wel te Aanvoer in Noorwegen In het eerste kwartaal van 1964 be droeg de Noorse aanvoer van vis- en visprodukten 464.607 ton tegen 209.078 ton in dezelfde periode van 1963. Deze belangrijke stijging werd ver oorzaakt door de gunstige resultaten, behaald bij de winter-haringvisserij De produktie van deze visserij het to taal van 280.854 ton tegen 61.509 ton in het eerste kwartaal van 1963 Handelsverdrag Tussen Groot-Brittannië en Rus land kwam een handelsverdrag tot stand, dat voorziet in de uitwisseling van goederen in de periode juli 1964 tot en met december 1965. In totaal zal door Groot-Brittannië voor een waarde van 4.970.000 aan verbruiks goederen mogen worden geleverd, waarvan 640.000 aan visserij pro- dukten. Aan gezouten haring zal voor 150.000 mogen worden verzonden en ean zeevis 490.000. De Russische import in Groot-Brittannië zal een waarde mogen bereiken van 5.465.000; hiervan mag voor een waarde van 1.710.000 bestaan uit visserij produkten, o.a. krabconserven 820.000 en zalmconserven 890.000 Engelse visserij Blijkens het Jaarverslag van de White Fish Authority was de aanvoer van Britse schepen in 1963 slechts weinig hoger dan in 1962. De aanvoer steeg namelijk van 805.090 ton voor een waarde van 59.3 miljoen tot 806.497 ton voor een waarde van 61.6 miljoen. De Britse verre vis serij vloot bestond op 31 december '63 uit 207 eenheden tegen 227 op dezelf de datum van 1962. De produktie van de verre visserij bereikte in 1963 het totaal van 386.448 ton (353,690 in Paardenmarkt op 9 september Valkenburg gaat op 9 en 10 sep tember weer Oranjefeestvieren. Ook nu weer heeft de Oranjevereniging „Wilhelmina" een uitgebreid pro gramma samengesteld, zodat er weer voor elk wat wils is. Ter inleiding wordt zaterdag 5 september een puzzelrit voor wiel rijders gehouden. Starttijd is 2 uur in de Marinus Poststraat. Dinsdagavond 8 september is er een lampionoptocht voor alle kinde ren met medewerking van verschil lende verenigingen uit Valkenburg. Muzikale medewerking van de drumband Amicitia uit Katwijk, drumband DWS uit Rijnsburg en Valkenburgs Harmonie. Opstelling van de stoet om 19.30 uur op het terrein van de heer Spiering. Na afloop hiervan is er een demonstra tie van de drumbands op het Dorps plein. Woensdag 9 september: 6.00 uur v.m.: hen/gelwedst-rijd voor iedereen, in de Rijn aan de overkant van de veerpont: 10.00 uur: opening van de traditionele paardenmarkt. Deze paardenmarkt is een evenement, dat jaarlijks weer ook vele oud-Valken burgers naar hun geboorteplaats voert. Vele bekenden drukken op deze dag dag elkaar de hand en oude herinneringen worden weer opge haald; 14.30 uur: als de markt weer tot het verleden behoort, gaat de Oranjevereniging weer verder met afwerking van het programma en wel met een ringrijden voor brom- Grote prijsdaling na technische groei Canada gaat de op één na grootste kernenergiecentrale ter wereld bou wen. Het wordt een installatie met een vermogen van 1 miljoen kilowatt geleverd door twee grote kernreac toren. De centrale zal stroom leveren tegen een prijs van 0.4 dollar cent per kwu, dat is iets minder dan een ver gelijkbare conventionele centrale zou moeten vragen. De installatie volgt in grootte op de Wylfa-centrale, die in Groot-Brittannië in aanbouw is en een vermogen van bijna 2 miljoen ki lowatt zal kunnen ontwikkelen. De Canadese installatie zal verrijzen in de provincie Ontario, op zeven kilo meter van de stad Toronto. De kos ten zouden 266 miljoen dollar bedra gen. Ontwerp en bouw houden de Canadezen geheel in eigen handen. Dit nieuws werd in Genève bekend gemaakt vlak voor de opening van de derde Internationale Conferentie der Verenigde Naties over het vreedzaam gebruik van kernenergie, waarvoor drieduizend geleerden en technici uit vrijwel alle landen ter wereld naar het Palais des Nations zijn gkomen. De officiële opening werd gisteroch tend verricht door de secretaris-ge neraal der V.N., Oe Thant. De secre taris-generaal zei in een vriendelijk toespraakje, het van groot belang te achten, dat in de V.N. politiek en we tenschap hand in hand gaan om te strijden tegen armoede, honger en ziekte. De voorzitter van de conferentie, de Rus prof. Emeljanow, was van mening dat er sinds de vorige confe rentie ervaringen zijn opgedaan, die zonder meer bewijzen dat kernener gie dè energiebron zal worden. Het is onverantwoord, zei hij, olie en kolen alleen als brandstof te gebruiken, terwijl zij een belangrijke grondstof zijn voor de steeds sneller groeiende chemische industrie en de voorraden niet onuitputtelijk zijn. De kernenergie is de kinder schoenen ontwassen. Het gaat er nu om haar geheel volwassen te maken. De komende twintig jaar zal het gebruik van kernenergie een onge kend snelle ontwikkeling doormaken. Alle deskundigen op de conferentie zijn het er over eens, dat tegen het einde van deze eeuw de kernenergie een zeer grote, misschien zelf over heersende rol zal spelen bij het vol doen aan de dan zeker zevenmaal zo grote vraag. Zo voorspelde de Amerikaan Ge rard F. Tape b.v., dat in het jaar 2000 de helft van de hoeveelheid elektriciteit, die in de Verenlgue Sta ten wordt opgewekt, afkomstig zal zijn van kernenergiecentrales. Van nog meer invloed zal deze energie dan zjjn in de ontwikkelingslanden, die schaars met conventionele brand stoffen bedeeld zijn. Enorm verbruik De Indiër H. J. Bhabha legde aan de conferentie berekeningen over in zake de behoefte aan energie en de voorraden fossiele brandstoffen, waar uit blijkt, dat de overschakeling op kernenergie binnen afzienbare tijd noodzaak zal zijn. Houdt men reke ning met het steeds stijgende ver bruik per hoofd van de bevolking, vooral in de ontwikkelingslanden, en met de snelle groei van de wereldbe volking, dan komt men voor het jaar 2000 tot een wereldverbruik van 30 miljard ton, aldus Bhabha. En in dat geval zal het verbruik in de ontwik kelingslanden in 2000 nog maar pas net zo groot zijn als het nu is in Europa. Op grond van de meest re cente gegevens kwam hij tot een to tale voorraad van 3.5 biljoen (biljoen is miljoen maal miljoen) ton steen kool, waarvan echter slechts 400 mil jard ton tegen economisch aanvaard bare prijzen te ontginnen zal zijn. Dit betekent, dat de wereld over een jaar of dertig door deze voorraad heen is en dan de duurdere hoeveelheden moet gaan gebruiken, die evenwel ook over ongeveer vijfenzeventig jaar uitgeput zullen beginnen te raken. Daar staat tegenover, dat de ura- niumvoorraden groter zijn dan de mensheid in een reeks van eeuwen kan verbruiken: de aardkorst bevat tot een diepte van 1.6 kilometer een hoeveelheid van 2.5 biljoen ton. Daar komt nogeens 4.5 miljard ton bij, die in het zeewater zitten, zoals in een Canadese verhandeling werd opge merkt. Er zal. zo stelde Bhabha, op wel zeer grote schaal kernenergie toegepast moeten worden. De komen de decennia zullen er tientallen gro te centrales moeten worden gebouwd. Zou in 2000 een elektrisch vermogen van 1 miljard ton steenkoolequivalent geïnstalleerd zijn, waarmee slechts vijf procent van de thans bestaande vraag gedekt zou kunnen worden, dan zou dat alleen al centrales eisen met een totaalvermogen 1.6 miljard KW, dat is bijna driemaal het vermogen, waarover thans alle elektrische centrales ter wereld te zamen beschikken. Gedaalde kosten De Amerikaan Tape toonde zich zeer optimistisch over de mogelijk heden om tegen economisch aan vaardbare prijzen kernenergie te pro duceren. Hij grondde dit optimisme op de ontwikkeling van de afgelopen zes Jaar, waarin de kosten van kern energiecentrales zeer sterk zijn ge daald. In 1958 kostte een centrale van Megawatt 320 dollar per nettokilo watt geïnstalleerd vermogen; begin van dit jaar contracteerde een Ame rikaanse onderneming de bouw van een 640 megawatt-centrale tegen een prys van 105 dollar per nettokilowatt geinstalleerd vermogen, dus ongeveer een derde van de prijs van zes jaar geleden. Deze prijsdaling is mede mogelijk gemaakt door de technische ontwikkeling, die gaat in de richting van steeds grotere eenheden. In 1958 werd 'n 200 megawatt-centrale groot genoemd, nu denkt men reeds in ter men van 1000 megawatt. fietsen voor 2 personen op de Castelweg; 16.00 uur: boegspriet lopen voor dames en heren van 15 jaar en ouder, aan het Veerpad; 17.00 uur: prijsschieten voor heren 17 Jaar en ouder, op de speel plaats van de kleuterschool; 20.00 muziek van Valkenburgs Har- ie. Concert aangeboden aan de gemeente Valkenburg. Donderdag 10 september: 9.00 uur: optocht door het dorp van de jeugd Valkenburg voorstellende: .Be roepen en vrije tijd". Start: terrein de heer Spiering. Na de rond gang opening van het feest door burgemeester M. A. v. d. Have. Daarna traktatie schooljeugd en kinderspelen op het schoolplein van school aan de Broekweg: 11.00 uur: ringrijden op fietsen voor dames en heren van 14 jaar en ouder: 14.00 uur: kuipjerteken met wagen op rails, voor dame-s en heren van 15 jaar en ouder: 16.00 uur: stoelendans voor dames van 15 jaar en ouder op de Castelweg; 17 00 uur: stoelendans voct heren van 15 iaaT en ouder ot> de Castelweg; 20 00 uur: muziek door fanfarekorps „Wilhelmina" uit RHnsburg. Kinderen tot en met 14 laar, die niet in Valkenburg school gaan kronen zich voor deelneming aan de lrindf"-sr*»ien onq-even bil h°t hoofd de*- "-hooi d® hper H. de ttahs. oü ma-andoer 7 senternber van 15 46 1111,1- tot. 17 00 uur in de school aan de Brepkwefr. Voor deelneming aan de ootooht doo*- het dom on don dor-da g 10 seo- tember. orwpven bil do heer S van Veen. 't Boonrak on woensdag 2 sentembe*- van 10 00*>0 00 UUT. Door het. steeds drukker worden van het verV-Apr on de wegen, is het bestuur er it et in geslaagd om van het. rolTTistprio bv>«dem(rning te kril- gen voor bet honden van een uuzzel- ritvoor a.nto'c: en motoren oo een Pflterdagmid-dag tn sent. Nadere nTidora dsi+irm te oreanireren, zuMen vroegtijdig bekend worden gemaakt. In een radiotoespraak, gehouden an de vooravond van de vijfen twintigste herdenking van het uit breken van de tweede wereldoorlog, heeft de Westduitse Bondskanselier, prof. Erhard maandag gezegd, dat de Duitsers lering hebben getrokken uit hun „vreselijke ervaringen" en dat nieuwe Duitsland er tenvolle toe zal bijdragen om nieuwe oorlogen en voor altijd onmogelijk te maken. ,In het bijzonder wij, Duitsers, worden herinnerd aan het kwaad 1939. dat in naam van een wrede dictator werd losgelaten", al dus prof. Erhard. „De fouten van het verdrag van Versailles en de daaruit voortvloeiende internationa le onveiligheid, alsmede het falen der naties wendde hij voor zijn eigen doeleinden aan". Een derde wereldoorlog zou een ramp voor de gehele mensheid be tekenen, aldus de Westduitse Bonds kanselier verder, en daarom wil het we Duitsland alles wat binnen het menselijk vermogen ligt bijdra gen om oorlogen eens en voor altijd onmogelijk te maken. Doch de oorza ken van spanning moeten worden weggenomen, ditmaal tijdig, en pre- ieve maatregelen dienen te wor den verbeterd en geperfectioneerd, zei prof. Erhard. Blijkens de resultaten van een re cent opinie-onderzoek, gepubliceerd door het weekblad Der Spiegel, is 51 procent der Westduitse bevolking van oordeel, dat zowel Duitsland als zijn tegenstanders van 1939 verant woordelijk zijn voor het uitbreken van de tweede wereldoorlog. Slechts 30 procent onderschrijft de mening van Bondskanselier Erhard, dat al leen Hitler de schuldige is. Zeven procent acht het regime-Hitier daar voor in het geheel niet aansprake lijk. De aanhangers van „gedeelde ver antwoordelijkheid" zijn onder de so ciaal-democraten talrijker (54 pro cent) dan onder de leden van de christen-democratische partij (49 procent) Het is nu vier weken geleden dat Moskou 25 communistische part yen uitnodigde op 15 december naar de Russische hoofdstad te komen om een communistische wereldconferen tie van een negentigtal partijen voor te bereiden, medio 1965 te houden. Volgens waarnemers in Moskou hebben totnutoe slechts zeven par tijen de uitnodiging aangeno men, namelijk die van Tsjecho-Slo- wakije, Oost-Duitsland, Hongarije, Bulgarije, Frankrijk, Finland en de Russisch-gezinde vleugel van de Australische party. Waarnemers verwachten dat hoog stens 17 van de 25 uitgenodigde par tijen de conferentie van 15 decem ber zullen bijwonen. China heeft de uitnodiging afge wezen. Men acht het niet uitgesloten dat China te gelegener tijd zijn eigen (anti-Russische) conferentie zal organiseren. Da Cubaanse regering heeft acht overeenkomsten met de Sowjet-Unie gesloten over technische en mate riële hulp tot een waarde van meer dan zes miljoen dollar (21,6 miljoen gulden). Een dezer overeenkomsten betreft de bouw en installatie van een drijvend dok voor de vissersha ven van Havanna, met bij gehorende uitrusting e.d. Dit dok zal door drie Russische schepen naar Havanna worden gesleept, waar het medio ok tober wordt verwacht. Andere overeenkomsten betreffen de bouw van twee thenno-elektrische krachtstations, een etablissement voor reparatie van Russische voertui gen en een technisch opleidingscen trum. GROENTEVEILING KATWIJK Ook in de afgelopen week vertoon de de waspeenhandel aan de Kat- wijkse groenteveiling nog een somber beeld. Ondanks de geringere aanvoer 265.000 kg tegen 336.000 kg in de voorafgaande week bleven de prijzen op ongeveer hetzelfde te lage niveau en, vooral woensdag toen het aanbod wat hoger was, zelfs nog lager. Er werden zelfs enkele par tijen doorgedraaid. Er was nog wel enige export, doch de hoeveelheden waren te enemale onvoldoene om een stimulerende uit werking op het prijsniveau uit te oefenen. De industrie liet vrijwel ge heel verstek gaan. De gunstigste reactie kwam nog van de binnen landse markt, hetgeen tot gevolg had dat de fijne peen in sortering A2 nog een iets gunstiger resultaat op leverde dan de overige soorten. Per kist van 20 kg waren de no teringen als volgt: Al f2.40 tot f4.30 (f2.40 tot f4.20), A2 f2.40 tot f6 (f2.40 tot f5.10), BI f 1.80 tot f4.30 (f 1.80 tot f6.10), B2 f 1.80 tot f2.70 (f 1.90 tot f3.20) en B-grof f2.10 tot f2.20 (f 1.80 tot f3.20). Het merkwaardige feit bleef zich voordoen dat de bospeen veel gun stiger lag dan de waspeen, ondanks het feit dat het loof niet zo best meer is en het opbossen bemoeilijkt. Des ondanks stegen de prijzen nog iets en liepen van f 17 tot f56 (f 16 tot f48) per 100 bos. Ook de bloemkool handhaafde de goede resultaten van de twee vooraf gaande weken. Het aanbod liep slechts weinig terug en bedroeg 151.000 stuks. Voor de kleinere ma ten was bovendien nogal wat export belangstelling, vooral van de Duitse Bondsrepubliek. Per 100 stuks waren de verschillende soorten en kwalitei ten als volgt geprijsd: A-extra f49 tot f81 (f34 tot f83), Al f33 tot f82 (f26 tot f86), A2 f 12 tot f6* (f 12 tot f63), BI f 12 tot f51 (f 15 tot f44) B2 f 15 jtot f29) en C f 14 tot f28 (f20 tot f22). Er kwamen veel tomaten aan de veiling. Er viel een lichte verbetering in de prijzen te constateren, doch van een enigszins lonende handel was nog geen sprake. Per bak van 6 kg werd er f 1.80 tot f6.40 (f 1.65 tot f4) voor betaald. Er werd ook flink wat andijvie aangevoerd, doch met f 8 tot f 22 (f 10 tot f 20) per 100 kg, bleven de prijzen maar zeer matig. Opmerkelijk was dat er nog steeds aanbod van spinazie bleef, ondanks het vergevorderde seizoen. Met f 59 tot f84 (f59 tot f86) per 100 kg lagen de opbrengsten behoorlyk gunstig. Ook sla werd, voor zover de goede kwaliteiten betreft, goed betaald: f5 tot f31 (f6 tot f 18) per 100 stuks, al naar gelang van de hoedanigheid. De koolsoorten bleven matige op brengsten geven: groene kool f7 tot f 14 (f7 tot f 15) en rode kool f 10 tot f 18 (f10 tot f 18) per 100 kg. Prinsessen- en snijbonen werden goed verkocht voor resp. f 18 tot f 74 (f30 tot f82) en f 18 tot f82 (f30 tot f 103) per 100 kg. De keuken groenten tenslotte bleven aan prys- schommelingen onderhevig: selderie f2 tot f9 (f4 tot f8), peterselie f2 tot f21 (f2 tot f7) en krulpeterselie f 2 tot f 7 (f 2 tot f 5) per 100 bosjes. De leden van het bestuur van het Amerikaanse vakverbond AFL-CIO dat twaalf miljoen leden telt, heb ben president Johnson hun steun toegezegd bij de verkiezingen in no- november. Een lid van het bestuur heeft gezegd, dat dit besluit met al gemene stemmen op in het Witte Huis is genomen. De prote ruimte-koeler op het terrein van de Katwijkse gas fabriek is maandag neerge haald. Deze koeler deedtoen er nog gas werd gefabriceerd, dienst om het ruwe gas uit de ovens te koelen voor het ter ver dere bewerking in de fabriek en gashouders terecht kwam. De ruimte-gaskoeler is geheel van metaal, heeft een hoogte van 15 meter en een doorsnede van 2 meter. Op het terrein van de gas fabriek worden inmiddels goede vorderingen gemaakt met het slopen van de installaties. Daar door komt de nodige ruimte vrij voor de bouw van de toestellen voor de ontvangst van aardgas (Foto LB./J. van DuiJn, Katw. a/Zee)

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7