Eerste officiële REM- t.v. met veel reclame ROBERT KENNEDY Senaatskandidaat Onderbrekingen in films: storend Koka Petaio voor zijn faillissement Monteur bijt agent Van alles wat op T.V. HELDERZIENDE VERKEEK ZICH TV - VANAVOND MET EEN ENKEL WOORD HERO ONTSLAAT 55 MAN NEGEN KERKEN GAAN BOUWEN LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. REM's „Noordzee-TV" bracht gisteravond, wat omroepster Hetty Beunink noemde, zijn eerste officiële uitzending", na een experimentele periode van 17dag en. Behalve door het feit, dat Hetty's achtergrond werd verlevendigd door een grote vaas bloemen, onderscheidde deze uitzending zich van de andere alleen door de voor het eerst toegevoegde reclame. Eindelijk was dan het veel besproken en door vele belangheb benden gevreesde of lang verbeide moment aangebroken: Neder lands eerste zij het illegale -commerciële TV-uitzending ging de lucht in, zonder twijfel met Argusogen gadegeslagen door kij kers uit alle kampen. zijn dat de kijkers in die twee of drie minuten gauw van him toestel zul len weglopen. Het onderbreken van programma's voor reclame is juist een van de din gen waartegen de tegenstanders van reclame-tv met klem gewaarschuwd hebben omdat de homogeniteit van de programma's zelf er door aange tast wordt. Met het Kamerdebat over de anti-Rem-wet voor de deur had Noordzee-tv wellicht beter gedaan dit middel van exploitatie niet te hen- Zigeunerkoning Koka Petaio, deze week met veel feestvertoon in het hu welijk getreden, staat voor zijn fail lissement, dat in aangevraagd. Niet dat de bruiloft hem de das heeft omgedaanhet is een oude vor dering, welke de Naardense autohan delaar Lokhorst op hem heeft, die hem nu noodlottig dreigt te worden. In 1961 had de heer Lokhorst een geschil met de zigeuner, die toen nog niet als koning bekend stond. Deze had namelijk een tweedehandsauto gekocht, maar betaalde die niet. Met de auto-papieren en het sleuteltje in de hand hield hij toen vol reeds be taald te hebben. Het werd een pro ces, dat Koka Petaio verloor: papie ren terug op straffe van een dwang som van f 100,— per dag. De auto ha<j de heer Lokhorst reeds weten terug te krijgen. Nu drie jaar later (Van onze Haagse correspondent) „Ik maak zelf wel uit of ik rijden kan of niet", zei een 30-jarige Haag se monteur bij zijn aanhouding. Om zijn woorden kracht bij te zetten schopte hij een agent in de lies en beet een andere agent in de hand. Twee rake klappen met de gummi knuppel brachten de agressieveling tot bedaren. De monteur werd aan gehouden in de Kranestraat. Onder invloed van sterke drank achter het stuur van zijn auto, reed hij in ver boden richting. De agenten wilden de man zijn contactsleutels en zijn rijbewijs innemen. De monteur nam het niet. Na zijn tegenstribbelen werd hij in het bureau Jan Hendrik straat ingesloten. zijn de papieren nog steeds niet terug en de dwangsom een vermogen intussen werd ook niet betaald. Evenmin als de drieduizend grilden proceskosten. Wie gedacht had dat de Rem zou proberen een zo gunstig mogelijke in druk te wekken, dat wil zeggen de te genstanders van reclame-tv zo weinig mogelijk wapens in handen te geven, kwam bedrogen uit: niet minder dan drie keer gisteravond werd een door de Noordzee-tv vertoonde film on barmhartig onderbroken voor recla meboodschappen. In de vooravond was het de Bob Cummings-show, die middlenin plotseling en zonder dat men erop verdacht kon zijn gedu rende drie minuten werd onderbro ken voor reclamebeelden met tekst, die de verdiensten aanprezen van be paalde merken tandpasta, wijn, vlek- kenpasta, tandenborstels, haar crème en steunkousen. In het tweed® deel van het Rem- programma van gisteravond werd de thriller „Reisgenoot gezocht" tot twee keer toe onderbroken, met tussenpo zen van 20 minuten, een keer voor een autobandenreclame en een keer om een bepaald merk bedrijfsvloer aan te prijzen. Het spreekt vanzelf dat het onder breken van een programma, speciaal van een spannende film, voor recla meboodschappen ten koste gaat van het kijkgenot. Na gisteravond weten i wij dat uit eigen ervaring. Dat de programmasamenstellers getracht hebben de onderbreking op een zo ge schikt mogelijk moment in de film te doen plaatsvinden, bleek weinig af te doen aan het zeer storende effect van deze onderbrekingen. Dat viel nauwelijks anders te verwachten. Wat ons eigenlijk alleen maar ver wonderde was, dat de Rem niet heeft getracht althans in de beginperiode zich te beperken tot het brengen van reclame alleen tussen de verschillen de programma-onderdelen in, zoals dat gisteravond ook een aantal keren gebeurd is. Niemand kan daarvan veel hinder hebben on de adverteer ders hoeven o.i. nauwelijks bang te Tussen alle reclame door kregen wc gisteravond tijdens de Rem-uit- zending Wilhelm Teil te zien (geen uitschieter), Popeye (ouwe taaie), Clud de piano (het culturele ele ment, weinig bevorderlijk voor de klantenbinding en Bob Cummings (vrij zwakke komische serie). Om acht uur stopte de N.Z.T. er mee, om pas om tien uur weer door te gaan met een criminele film van Duitse oorsprong. Noordzee-t.v. had het getij in zo verre mee, dat het eerste net met internationaal agrarisch nieuws be gon, en de documentaire over Maas tricht een nogal doodse aangelegen heid bleek, door de stem van de commentator nog extra onaantrek kelijk gemaakt. Anderzijds begon Noordzee-Televisie tegen twee tegen standers tegelijk, want op het tweede net kon men de opera „La Ceneren- tola" van Rossini zien. Bovendien viel het tweede deel van (Van onze Zwolse correspondent) Een Apéldoomse scholier, die eei slecht rapport had, heeft bijna twee maanden door Nederland gezworven totdat dezer dagen de Zwolse poli tie hem via een intensieve jacht, in de kraag greep, nadat hij in Ber- kum (Ov.) een vrouw van haar tas beroofde. De beroving van de vr was de laatste vertwijfelde poging om aan geld te komen. Aanvanke lijk leefde de jongen van zakgeld, vervolgens van de opbrengst van een verzameling vrij kostbare mun ten, die hij van zijn tante had ge kregen en tenslotte van het bedrag, dut hij in handen kreeg door de ver koop van zijn bromfiets. De jongen (17) uit Nieuw-MiUingen (gem. Apel doorn) wist, dat zijn h.b.s.-rapport niet best tvas. Het werd per post naar zijn ouders gestuurd, maar hij wist te voorkomen, dat zij het in handen kregen. Midden juli ont vluchtte hij de ouderlijke woning met zijn kampeeruitrusting. Overi gens had hij van zijn ouders toe stemming gekregen om een week te gaan trekken. Toen hij na ruim een week niet was teruggekeerd, namen- zijn ouders niet de politie in de arm, maar een helderziende. Die ver telde, dat de knaap zich in de Ar dennen ophield. Het bleek echter, dat de helderziende er naast was. De jongen was in Terschelling, in Zandvoort en op de camping „Ag- nietenbergbij Zwolle geweest. Oe Thant zoekt naar nieuwe bemiddelaar Secretaris-generaal Oe Thant van de VN is gistermiddag per vliegtuig uit Genève naar New York vertrok ken. Hij zei bij het vertrek, dat hij binnen twee weken een nieuwe be middelaar in de kwestie-Cyprus hoopt te vinden .Hij is van oordeel dat er voor Cyprus geen onmiddel lijke oplossing bestaat. Oe Thant vindt voorts, dat het VN-leger nog drie maanden op Cyprus moet blij ven na het verstrijken van de lopen de termijn op 26 september. De secretaris-generaal is vier da gen ln Genève geweest .Hij heeft er gesproken met Griekse, Turkse, Brit se, Amerikaanse en Russische verte genwoordigers. Noordzee-t.v., „Reisgenoot gevraagd", samen met Hitchcock op net 1 waaraan velen toch wel de voorkeur zullen hebben gegeven.. Hitchcock was een bewerking van een van de waterdichte verhalen van Andrew Garve, met de blijkbaar onvermij delijke verandering aan het slot, die altijd een verzwakking betekent (geen politie in het oorspronkelijke verhaal, maar machteloosheid van het getreiterde echtpaar). Vermel ding verdient nog dat Brandpunts nieuwe man, Ed van Westerlo (voor dien bij het A.N.P. werkzaam) er na een zwak begin steeds beter be gint in te komen. Hij was op bezoek geweest bij mej. Rietje A. (Na haar in levenden lijve gezien te hebben, lijkt het mij beter haar achter naam niet meer voluit te noemen). Het lieverdje had haar Algerijnse vriend alweer helemaal vergeten zei ze, laat ze niet vergeten de f. 400 terug te sturen die hij haar meegaf naar Holland. Het was een onkiese vertoning. Hij maakte een goede re portage over het gebrek aan bruik bare pleisterplaatsen langs de Ne derlandse snelwegen voor vrachtau tochauffeurs. Aan de hand van een van de tamelijk vele reacties van kijkers op uitzendingen over de ras sendiscriminatie, merkte van Wes terlo tenslotte op, dat rassendiscrimi natie een typische zonde der dom heid is. EERSTE NET VARA 19.30 uur Top of Flop. 20.00 uur NTS-journaal. 20.20 uur Achter het nieuws. 20.45 uur Glynis, eerste aflevering Amerikaanse serie. 21.10 uur Filmvenster, Jan Blokker. 21.40 uur Weerzien met Greetje Kauffeld. 21.55 uur Honderd jaar socialistische Internationale. 22.25 uur NTS-journaal. TWEEDE NET NTS: 20.45 uur Operatie Ciceiro, spionagefilm. TV—NOORDZEE: 18.30 uur Het blauwe oog, komische film. 19.00 uur Popey the Sailorman, tekenfilm. 19.06 uur Sonny James zingt country en western muziek. 19.29 uur Wraak, historisch verhaal. 22.00 uur Een charmante terrorist, aflevering ln de serie „De Saint". Wim van den Brink als Ar-dag door de A.V.R.O. onder I spel van Molière werd vertaald gan in „De ingebeelde zieke", regie van Kees van Iersel op het door Johan Hoogstraten, het televisiespel, dat a.s. donder-1 scherm gebracht zal worden. Dit I Van onze correspondent in Washington) Robert Frances Kennedy werd gistermiddag op een onbeschrij felijk rommelig en lawaaiig partijcongres van de Democratische partij in de staat New York gekozen tot kandidaat voor de Se naatszetel, die dit jaar bij de verkiezingen op het spel staat. Thans bezet de progressieve Republikein Kenneth Keating deze zetel. Eergisteren werd hij door zijn partij opnieuw kandidaat gestéld voor deze post, ondanks het feit dat Keating halsstarrig weigert de Republikeinse kandidaat voor het presidentschap, Barry Goldwater, te steunen. De race In New York, die een van de interessantste op plaatselijk ni veau van het jaar lijkt te wor den, gaat dus tussen Kennedy en Keating. Een derde prominente kan didaat zal er niet zijn, want Claire UBICA MATRASSEN SOLE MIO, AaBe en VAN WIJK WOLLEN DEKENS op de LEIDATO in de stand van ADR. VAN OOY Jr., stand 16, 17, 18 van 's morgens 10 tol 's avonds 11 uur. Adr. van Ooy jr Breesfraat 39 Leiden HET HUIS VAN VERTROUWEN DAT VERTROUWEN GEEFT. binnenland Utrecht Spoorwegmuseum ln ls Ingericht ter gelegenheid van het 125-Jarlg bestaan vara N.S. en zal tot 27 september duren Inbraak b(J Juwelier BIJ de Juwe lier P. van Rooy aan de Gasthuisstraat Kaatsheuvel, gem. Loon op Zand, is en horloges gestolen, s kend geworden. De daders hebben 5 __jtbaarste sieraden zijn meegenomen. De winkelkassa werd ln de keuken uit elkaar geschroefd en de Inhoud on geveer f100 werd eveneens meege nomen. De keukendeur gebarricadeerd, landbouwtrekker, met twee vrienden door Dronten reed, omsloeg is gisteravond de 17-Jarige G. Meutstege uit Goor om het leven ge komen. Het slachtoffer kwam onder het wiel van de trekker terecht. Hij overleed, toen hij per ambulance naar het ziekenhuis ln Kampen werd over gebracht. Geen Jaloezie De officier van Jus titie ln Breda. mr. J. Peynenburg. heeft verklaard, dat Jaloezie Jongetje, zal zo spoedig mogelijk psy chiatrisch worden onderzocht. Emigrantenechtpaar omgekomen Het Nederlandse echtpaar Fornier- Tholens is het afgelopen weekeinde ln de omgeving van Brisbane (Australië) tengevolge van gasverstikklng om het leven gekomen. Het echtpaar dat ln Brisbane woonde, was met een pas aangeschafte caravan op vakantie. De 49-Jarlge man en zijn 47-Jarlge vrouw werden in hun slaap verrast door gas dat uit een defecte toevoerleldlng van de zich ln de caravan bevindende koel kast ontsnapte. Het echtpaar emi greerde ln 1956 met vier kinderen naar Australië. De kinderen zijn Inmiddels allen getrouwd. buitenland Ontploffing Gisteren heeft zich op een marinewerf op het Braziliaanse eiland Viana een hevige ontploffing voorgedaan, toen 28 man onder water ln een drukcablne aan een nieuw droogdok werkten. Dertien konden de oppervlakte bereiken, maar tien wa ren zwaar gewond. Twee lijken zijn ge borgen. Drie man worden nog vermist. Amnestie De Oostdultse Volks- kammer heeft een wetsontwerp goedge- 1961, de datum van oprichting van de Berlijnse Muur, naar West-Duitsland of een ander land waren gevlucht. ZIJ kunnen zonder vrees voor vervolging naar Oost-Duitsland terugkeren. Het Oostdultse parlement heeft voorts een wetsontwerp goedgekeurd waarbij de verjaring van nazi- en oorlogsmisdaden wordt afgeschaft. Booth Luce, de vroegere Amerikaan se ambassadrice in Rome, heeft zich teruggetrokken van de haar aange boden kandidatuur der kleine con servatieve partij. Bobby Kennedy kreeg de nomina tie met overweldigende meerderheid, maar toch ging het voor hem alle maal niet van een leien dakje. Zijn kandidatuur werd heftig bestreden door S. Stratton, lid van t' Huls van Afgevaardigden, die betoogde dat Bobby niet eens ingezetene is van de staat New York en dat alleen maar persoonlijke ambitie achter zijn streven staat. Bovendien zeiden Strattons i hangers, dat Robert Kennedy geen vooruitstrevend man is, dat hij meuwerkt met dubieuze partijbazen en dat hij de zo nodige hervormin gen in de Democratische partij in de staat New York tegenhoudt. Deze kritiek is niet helemaal uit de lucht gegrepen. Het is waar, Kennedy met de hulp van partijbon zen als Buckley, Steingutt en Adam Clayton Powell zijn zege van giste ren behaalde, en het Is even i dat zi) de partij door straffe trole en ondoorzichtige manipulaties met partijgelden in diskrediet ge bracht hebben, waardoor zowel het gouverneurschap van New York als de beide Senaatszetels in handen de republikeinen zijn geraakt. Een hervormingsbeweging onder leiding van burgemeester Wagner strijdt al jaren tegen de partijbazen, maan tot nu toe niet met volledig succes Bobby's Democratische vooruitstre vendheid tenslotte is voor vele New yorkers een open vraag, omdat hij in het verleden meer dan eens stander bleek te zijn van een hard autoritair optreden. Het wordt o deze redenen een harde strijd Bobby, ook al is de naam Kennedy nog zo populair. Dat dit zo is, bleek gisteren onder meer uit de triomfale intocht vai Robert met z'n vrouw en talloze kin deren. Er ontstond 'n enthousiasme, een gedrang en gejuich, zoals maal alleen bij nationale party- gressen voorkomen. Er wordt in New York veel praat over Robert Kennedy's bities, die met het senatorschap haar eindpunt niet bereikt zouden heb ben. Beter kan men wellicht spreken over de ambities van de familie- Kennedy en haar aanhang. Zoals be kend is Bobby's jongere broer Ed ward al senator van Massachusetts. De vroegere perschef van president Kennedy, Pierre Salinger, is senator de op één na volkrijkste staat, Oalifarnië. Kennedy's zwager Shriver heeft een niet te onderschatten vloed in de Democratische partij in Illinois. Wordt Bobby inderdaad nator van de staat New York, dan hebben de Kennedy's zoveel grote staten in de hand, dat een nieuwe gooi van één van hen naar het Wit te Huis er automatisch uit moet vol gen. Zover is het echter nog niet. Voorlopig vecht de driehonderd mil joen dollar zware Kennedy-Familie voor Bobby In zijn harde gevecht tegen de witharige, persoonlijk populaire Republikein Kenneth Kea ting. i'OOR DONDERDAG 3 SEPTEMBER Beursber. 13.30 Zang 7.55 Overweging. 8.15 Lichte gram. op het 1; Deze week. praatje i .00 V. d. zieken. VPRO: 11.45 Lichte ork-muz. en zangsoliste en zangsollst. land, gesprek. 12.30 tuinbouw 12.33 ber. 13.00 Nws. 13.16 Klaas, kamermuz. 13.46 Voor de NCRV: 14.15 Lichte gram. 14.30 ren bereid... hoorspel (3). 15.00 gram. 15.40 Vocaal ens.: gees telijke liederen. 16.00 Bijbeloverden king. 16.30 Pianorecital: moderne trekkers- ronde: flitsen van de Jaarlijkse bijeen komst. 17.30 Lichte gram. v. d. tieners. krant. 19.50 Lichte muz. 20.50 Zet - Pé. licht progr. 21.10 Lichte gram. 21.40 Brief ln schemer, hoorspel. 22.00 Kerk- orgelconc. 22.30 Nws. en SOS-berlch- ten. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbespr. 23.00 Platennws. 23.55-24.00 Nws. i II, 298 m. 8.15 Lichte gram. ziek. 12.00 Licht ens. met zangsoliste. 12.80 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Metropole-ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event, act. of gram. 13.25 (Van Bredase correspondent) De directie van Hero ln Breda heeft gisteren aan de ondernemingsraad van haar bedrijf bekend gemaakt te zullen overgaan tot het ontslag van 55 werknemers, voornamelijk in de administratieve sector. Een der direc teuren, de heer F. Jansen voerde daarvoor als motief aan, dat de stij gende kosten in de hand gehouden moeten worden. De ontslagen werk nemers behoren tot de zogenaamde stille arbeidsreserve van Hero. Enige tijd geleden had het bedrijf al een reorganisatie toegepast in het ver tegenwoordigerskorps. De maatregel is voorts een uitvloeisel van het feit, dat het merendeel van het aandelen pakket van Hero ln handen is geko men van de Zwitserse tak van het concern. De Zwitsers zijn van plan de economische teugels strakker aan te halen. In overleg met de vakbonden is de ontslagprocedure in de CAO wat verzacht. Bij de Hero werken normaal 1200 man in vaste dienst en ln het hoogseizoen 1600 tot 1700 man. Kerkbouwactie Antwoord 1964" Ruim honderd kerken in Zuid-Holland (Van correspondent) De grote actie, die negen Kerken gezamelijk in september en okto ber gaan voeren voor de bouw van nieuwe kerken onder het motto „Antwoord '64" gaat ook de provincie Zuid-Holland niet voorbij. Ds. T. D. van Soest hervormd predikant te R'dam-Charlois, één van de bouw- predlkanten heeft in Den Haag uit eengezet wat het betekent als de kerk bouwt. Zij doet dat in een tijd waarin haar groei relatief achterblijft bij die van de bevolking. Maar toch is de bouwactiviteit groter dan ooit. Het behoort tot de roeping der Kerk het evangelie te verkondigen of zij de win dmee of tegen heeft. Na de bevrijding zijn in Nederland 686 nieuwe kerken gebouwd en 538 ge heel gerestaureerd. Onder deze laat ste groep waren er veertien die door de watersnood ernstig hadden ge leden. Op het programma staat thans de bouw van 396 kerken en gemeente centra. Het gezamelijk zielental van de negen samenwerkende kerken be draagt in Zuid-Holland volgens de cijfers van de jongste volkstelling 1.277.400, dat is 29,5 procent van het totaal zielental dezer kerken in Ne derland dat in de buurt ligt van de 4 en een half miljoen. Sedert 1945 zijn in Zuid-HoUand 234 kerken gebouwd, terwijl er nu 104 op het programma staan. Dit laatste cijfer betekent, dat van het totaal aantal te bouwen nieuwe ker ken (396) niet minder dan 26 pro cent in Zuid-Holland zal verrijzen. Het leeuwendeel van deze 104 komt voor rekening van de twee grootste groepen nl 41 hervormde en 35 gereformeerde. De chr. geref. Kerken staan met 13 kerken op het programma, de Lutherse met vier, de doopsgezinden, remonstranten baptisten elk met drie en de vrije evangelische en oud-katholieken elk met één. piano: lichte Fluitrecital. 14.10 Piano recital klass. 14.45 Ernst met de Lichte Muze: chansonprogr. 15.10 Lichte gr. "ws. 16.02 Viool en plano: amus.- 16.30 De mogelijkheden van vroegtijdig opsporen van kanker, AVRO: 18.20 Ultz. i De Stem va met solist: d. jeugd. 17.55 Kas- gesproken brief uit Marokko. in de VVD: Luistert naart de WD. 18.30 Licht ene. 19.00 Gespro- Dansork. met solisten. 20.00 Nws. 20.05 Müchener Festsplele 1964: Arabella, a (le acte). 21,15 Bondig Bulletin: wekelijkse kunstnotities. 21.30 Arabella; 23.06 Arabella, opera (3e acte). 23.55- TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 15.00-15.45 V. d. vrouw. 16.00- 16.15 V. d. kind. 19.30 De Fllntstones; tekenfilm. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.40 Kijk op J beelde zieke, TV- NTS: 23.05- Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Zwolle (wijkgem. XI) G. 'reeswijk C. v. "Schoonhoven burg. Bedankt voor Diepenveen (toez.) R. J. Mooi te Zuldwolde (Dr.) voor Enschede (vac. D. Oosten) dr: Moordrecht T. kand. te Voorschoten te St.-Laurens E. M. Honig, kand. te Amsterdam te Sleen W. E. M. Honig, kand. te A'dam, die geen verdere beroepen in kan nemen. Aangenomen toevedorp (vac. wijlen P. Warmenhoven) F. j. Bil te Delfzijl (ln samenwerking i de kerk van Semarang) O, H. Koetsier te Koog a/d Zaan. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Aangenomen naar Fergus-Guelph (Ont. Can.) M. v. Beveren te Vrouwen polder. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Enschede J. Kievit te Noordeloos en C. Verhage te Hllver- sum-C. KERK VAN DE VREDE In Meschede in Rijnland-Westfa- len heeft dr. Lorenz Jaeger, aartsbis schop van Paderborn, een „Kerk van de vrede" ingezegend, waar zowel rooms-katholieken als protestantse diensten zullen worden gehouden. Op één van de klokken is een «ln gegraveerd met de woorden die John Kennedy uitsprak op 22 november 1963, de dag waarop hjj ln Dallas werd vermoord: „Indien God niet over de stad waakt, waken de wach ters vergeefs". Deze klok. zal elk Jaar op 22 november ter ere van de ver moorde president worden geluld. PRIESTERFEEST VAN KARDINAAL ALFRINK De aartsbisschop van Utrecht, mgr. Alfrink heeft in de kapel van het klein seminarie te Apeldoorn zijn veertigjarig priesterfeest gevierd. Dit geschiedde tijdens een ponti ficale H.-Mis, bijgewoond door meer dan 300 priesters, ongeveer de helft van het aantal geestelijken dat in dit bisdom met de zielezorg in de parochies is belast. Tevens werd het feit herdacht, dat de aartsbisschop 12% Jaar bisschop was. De priesters van het aartsbisdom boden in een bijeenkomst na afloop van de ker kelijke plechtigheid de kardinaal, bij monde van de president van het klein seminarie, mgr. A. C. Ramse- laar een geschenk onder couvert aan inhoudende een bedrag van plm. f 20.000. Tijdens de kerkelijke plechtigheid die volgens een nieuwe ritus werd gehouden, werd een felicitatiebrief van Paus Paulus voorgelezen. In dit schrijven deelde de Paus mee, dat hij zich verheugde over de beide jubilea en zegde de Paus de kardi naal vervolgens toe te zullen bidden om steun bij het werk van de kar dinaal en zijn priesters.. In een korte toespraak gewaagde de kardinaal van de moeilijke taak van de bisschop waarbij steun van geestelijke en kerkelijke gemeen schap onontbeerlijk is. Hij spoorde de geestelijkheid aan de waardig heid en verhevenheid van het ambt ln hun werk tot uiting te laten ko men. Na de kerkelijke plechtigheid werd een feestelijke bijeenkomst ge houden in de aula van het semi narie. In een toespraak belichtte de pre sident van het groot-semlnarle, mgr. drs. H. J. H. M. Fortmann de ver houding tussen bisschop en priesters. Aan het slot van de bijeenkomst dankte de kardinaal de geestelijk heid voor de gulle gave en spoorde hü allen aan om in eendracht en samenwerking de kerk van Utrecht te verzorgen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Amsterdam onbewolkt Den Helder onbewolkt Ypenburg onbewolkt Vfi66ingen onbewolkt Eelde onbewolkt De Bilt onbewolkt Twenthe onbewolkt Eindhoven onbewolkt Suid-Llmb onbewolkt Helsinki zwaar bew. Stockholm zwaar bew. Aberdeen Londen Brussel Luxemburg onbewolkt Parijs Bordeaux Grenoble Nice BerlUn Frankfort Munchen Zurich Genève onbewolkt 20 6 0 Locarno licht bew. 22 10 0 Wenen half bew. iv on Innsbruck onbewolkt onbewolkt 20 10 0 onbewolkt 19 10 0 onbewolkt 16 5 0 Belgrado motregen 15 11 13 Athene Rome Barcelona Madrid onbewolkt 29 11 0

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2