ichtte de ravenzwarte dlia Soester bank op? 9 wee jaar geëist Milde eis tegen een Griekse bigamist Zond Adenauer in '62 gevolmachtigde naar Oost-Duitsland? Vice-premier Hoan in Saigon afgetreden Koningin boos Bejaarden dagje uit Verhoging sociale uitkering LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1964 Parisienne voor Utrechtse rechtbank de 26-jarige ravenzwarte (Al- lse) Parisienne, die gisteren de Utrechtse rechtbank ver- Ti, degene die op de tweede dus van het vorig jaar het bij- or van de Raiffeisenbank in door middel van een wissel- oplichtte voor een bedrag van pilden? Dit is de vraag, waar- Utrechtse rechtbank vólgende een anttooord zal geven. officier van Justitie, mr. G. H. b DUken eiste tegen de als xi- i uitgedoste verdachte een ge- nlsstraf van twee jaar met af- pan voorarrest De eigenlijke ntieve hechtenis is al ln juni lan als gevolg van een langdu- iltleveringsprocedure. feiten zijn de volgende: op de e augustus meldde zich rond jddaguur een donkere, modieus le vrouw aan de balie van het slsenkantoor ln Soest, zwaaiend en bankbiljet van 1000 gulden, litte zich ln een voor het perso- inverstaanbare taal. Dat perso- vermoedde onder aanvoering Ie bij kantoor-directeur, dat de re schoonheid geld wilde wisse- n de verwarring, die ontstond i vrouw kans, achter de balie te i en een paar keer een greep te m een geldtas. ontging het personeel niet en ïam de druk gebarende dame ild w»er af. De inmiddels op het der verwarring verschenen inote van de filiaal-directeur de vrouw tenslotte kordaat de lit. Toen 's avonds de kas werd laakt, ontdekte men een tekort ).000 gulden k elders sr bleek dat de zwartharige i dezelfde dag ook nog bezoe- ad gebracht aan Zutfen, Apel- en Amersfoort. Her en der had >robeerd geld te wisselen, op de dste plaatsen: in een notaris- )r, bij een ziekenhuis en in ver- nde bedrijven. Maar buiten de lisenbank werd nergens geld )t. Jachte Allia belandde via een genis in Keulen in het Utrecht- s van bewaring. In Keulen was rresteerd onder verdenking via lsseltruc geld te hebben ont ij. Wegens gebrek aan bewijs overigens geen veroordeling, en had de Nederlandse rege- m haar uitlevering verzocht, de Deense en Franse Justitie 1 belangstelling voor Allia. ïovember vorig jaar werd zij ïen Franse rechtbank tot een jenisstraf van vijf jaar veroor- wegens oplichting via wissel- tn Oostenrijk. Voor de straf ten r kon worden gelegd, was Allia naar Duitsland uitgeweken, l met haar vriend in het kwaad, skere Joseph Ben Ali. :ens inlichtingen waarover de r van Justitie, mr. Van Dijken, kt, maakte zij samen met deze en nog enige ander lieden lit van een bende, die in ver- nde Westeuropese landen met wisseltrucs heeft toegepast. men van overtuigd dat Allia en de donkere vrouw, die probeerde geld te wisselen, dezelfde zijn. Een paar ge tuigen vonden dat zij er wel op leek. Voor mr. Van Dijken staat echter vast dat de vrouw die vandaag voor de Utrechtse rechtbank stond en de oplichtster, die in Soest met succes opereerde, identiek zijn. Ze doet alles om een ander te lijken. Vandaar dat zij als zigeunerin ter terechtzitting is verschenen. Naar het oordeel van mr. Van Dij- gen heeft zij echter te veel willen ontkennen. Volgens hem is zij uiterst geraffineerd en heeft zij in de loop van de jaren zo'n grote handigheid ontwikkeld, dat zij zeer moeilijk te betrappen is. Hij acht een flinke straf op zijn plaats, een straf die aan buitenlanders die zich met deze praktijken bezig houden, duidelijk moet maken, dat Nederland „geen goedkoopte eiland' 'is. De raadsvrouwe van Allia, mej. mr. A .H. van der Smit, was het in het geheel niet eens met de Officier. In tegendeel, zij beschikte over schrifte lijke verklaringe n van zes personen, die haar cliënte op de tweede augus tus van het vorig jaar in Parijs had den gezien. Deze verklaringen stelde zjj ter beschikking van de rechtbank. Volgens mej. mr. Van der Smit is het wettig en overtuigend bewijs hele maal niet geleverd. Dinsdag al uit- (Van c Arnhemse correspondent) Onderworpen luisterde de meubeispuiter Evangelos T. (32 jaar) uit Athene naar de verwijten, die de president van de arrondissementsrecht bank en de officier van Justitie tot hem richtten. Hij zag nu wel in, dat hij iets absurds had gedaan door vorig jaar een Nijmeegs meisje (21 jaar) te huwen, terwijl er in Griekenland een vrouw woont, die er terecht aan spraak op kan maken zijn wettige echtgenote te zijn. Hij was al eens naar zijn vader land gereisd met zijn aanstaande tweede vrouw om met zyn eerste vrouw tot een vergelijk te komen. Deze was bereid tot echtscheiding, maar advocaten zijn duur in Grie kenland en geld had de Griek niet. Hij had zijn land verlaten om in Nederland te gaan werken, maar ook omdat hij het niet met zijn vrouw kon vinden. Teruggekeerd in Nijme gen, met een vaag briefje van een priester, waaruit kon worden opge maakt dat het eerste huwelijk ont bonden zou zijn, waagde de Griek de stap en trad in het huwelijk. Simpel Zijn partner wist, dat hij een dub bel huwelijk aanging, maar in hun simpele gedaohtengang meenden ze, dat het niet zo'n vaart zou lopen. Ze hielden van elkaar en er was een kind op komst. Ze dachten er niet aan, dat er in Nederland instanties bestaan, die willen meehelpen zulke problemen op te lossen. De president wees op deze mogelijkheden en zei, dat hij begTip had voor de mense lijke achtergronden, maar een dub bel huwelijk is nu eenmaal tegen de wet. Ook de officier voelde veel voor de verleiding voornamelijk te letten op de menselijke aspecten. De man heeft immers zijn vrouw niet in be hoeftige omstandigheden achterge laten en een echtscheiding heeft kans van diagen. Maar het belang WASSENAAR Veel waardering voor de heer J. Koet Ali i Het was gisteren 40 jaar geleden, dat de heer J. Koet, hoofd van de enkele maanden geleden j afdeling Bevolking, burgerlijke stand ïemarken op heterdaad betrapt cht op een veroordeling, t ontkende nadrukkelijk, vorig i Nederland te zijn geweest. Ze fs nooit in ons land te hebben fd. Van de oplichtingsgevallen buitenland wist zij overigens .ets af en zij kon zich zelfs niet I leren tot een gevangenisstraf jf jaar te zijn veroordeld lodieus Frans deelde zij de le- m de rechtbank mee, dat zij om %RKTke redenen Frankrijk had ver- EFO( luigen eveer tien getuigen waren ge ard. Maar slechts één van hen, sje uit Apeldoorn was er volko- mgdierendag voor rinijnen en pluimvee Leidse Pluimvee- en Konijnen- jereniging houdt zaterdag 5 liber in het clublokaal van de I ïinvereniging „Oosterkwartier" x'g Borneostraat) haar jaar- I tafelkeuring voor jonge die- lok-1964. In totaal zullen door Judse keurmeesters B. Remeijer .95|i B. Remeijer jr. 170 dieren In gekeurd en wel 130 konijnen 50lstuks Pluimvee- -xteuring begint om 10 uur en is lelangstellenden gratis toegan- LISSE Voet verbrijzeld bestuurder van een vrachtwa- et twee jongens, die meegere- varen uit de vrachtauto. Zij op het naast de Heereweg rijwielpad staan. De be ier was van mening, dat zij elopen waren en zette zijn achteruit, met het gevolg, dat ihterwiel over de voet van een mgens. S. W. uit Lisse, reed en et verbrijzelde, terwijl ook een reuk geconstateerd werd. Na ideling door dokter Haase werd lar het ziekenhuis te Haarlem landsverdediging als 23-jarige jongeman in dienst trad bü de ge meente Wassenaar als bevolkings controleur. Dit jubileum is gister middag herdacht tijdens een samen komst in de raadzaal, waarbij de jubilaris door zijn echtgenote ver gezeld werd. De heer J. Koet werd allereerst toegesproken door burgemeester mr. W. J. Geertsema, die de grote waar dering van het gemeentebestuur voor de heer Koet tot uitdrukking bracht en hem namens het gemeen tebestuur een gratificatie overhan digde. Wethouder dr. J. J. W. Veraart ging daarna verder in op de velerlei taken, die door de afdeling van de heer Koet worden verricht: behalve de bevolkingsadministratie en de burgerlijke stand en de militaire zaken ook de voorbereiding van verkiezingen, van volks- en woning tellingen, van bevolkingsonderzoeken op t.b.c. en daarbij dan nog de moeilijkste taak: die van het bureau huisvesting. De heer Veraart prees de heer Koet voor de wijze, waarop hij zich steeds van deze laatste uiterst moei lijke taak gekweten heeft, een taak die hem veel onverdiende kritiek en zelfs laster en verdachtmakingen heeft opgeleverd. De heer Koet Is echter temidden van die kritiek en die grote moeilijkheden staande ge bleven. De heer Veraart dankte de heer Koet voor zijn werk ook namens de huisvestingscommissie, die vrijwel voltallig bij de huldiging aanwezig was. Hij bood hem, ook namens deze commissie enkele geschenken aan. Het woord was daarna aan de heer E. F Zwartelé. loco-gemeen te- secretaris. Hij las een gelukwens voor van gemeente-secretaris K. van Boeijen, die op het ogenblik met vakantie is en voegde daaraan toe de gelukwensen van alle ambtenaren van de gemeente-secretarie. Deze gelukwensen gingen eveneens van geschenken vergezeld. Nadat de heer Koel- een dank woord gesrvroken had begon een drukbezochte recent'"waarop zeer velen de heer en mevrouw Koet kwamen feliciteren. >rde moet Legaliseren De officier eiste vier maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar tegen de Griek. Met de uit drukkelijke voorwaarde dat de ver houding binnen twee jaar na de aanvang van de proeftijd moet wor den gelegaliseerd. Voorts eiste hij 1 maand voorwaardelijk tegen de vrouw met de zelfde bepalingen. Uiteraard is het huwelijk ongeldg. maar wanneer de echtscheiding in Griekenland is uitgesproken (Neder landse instanties kunnen de weg hiertoe wellicht vinden) kan dit op nieuw worden gesloten. De Griek betuigde via zijn tolk, een jeugdige Nijmeegse studenrtae, zijn dank aan de officier voor zijn menselijke be nadering van het probleem. De uit spraak over 14 dagen. Nederlandse opnamen van Nimbus-foto's In het psysisch laboratorium RVO- TNO ln de vlakte van Waalsdorp bij Den Haag heerste gistermiddag vreugde. De elektronicus R. J. Jan sen bracht plaatsvervangend direc teur ir. S. Gratama van de afdeling radiocommunicatie een serie lucht foto's van de aarde, die door de vrij dag gelanceerde Amerikaanse satel liet Nimbus waren uitgezonden. Het KNMI in De Bilt was ver baasd en geslagen. Nimbus is gelan ceerd om opnamen te maken van wolkformaties ten behoeve van de weersverwachtingen. „De Bilt" heeft al de toezegging in het laboratorium in de Waalsdorpervlakte te mogen komen kijken. Het KNMI dacht, dat het wel een ton aan apparatuur zou kosten om gegevens van de weersatelllet Nimbus klaar en vlug voorgeschoteld te krij gen. In Waalsdorp heeft men het met veel eenvoudiger apparatuur klaargespeeld. Minister wil centrale antennes legaliseren MARKTBERICHTEN LEIDEN. 2 sept. Coöp. i Fruitveiling: appelen 10-34, andij vie 8-13, augurken 30-129, pronkbonen 50-74, snijbonen 68-12, stambonen 58- 112, kroten, gekookt 40, groenekool 7- 15, postelein 18-31. prei 20-30, spinazie 50-69, spruiten 20-63, komkommers 20- 85. tomaten 25-60, uien plcklers 12-20, witlof 113-135 per 100 kg. meloenen 60- 149, perziken 6-34, bloemkool A 30-80, V-23 per 100 (Van parlementaire redactie) De minister Van Aarfcsen (Verkeer en Waterstaat), is voornemens bin nenkort een wetsontwerp tot wijzi ging van de telegraaf- en telefoon- wet in te dienen, teneinde de aanleg en exploitatie van centrale televisie - antennes per stadswijk mogelijk te maken. De wet laat thans niet toe, dat huizen en huizenblokken in een stadswijk onderling door televisie- kabels worden verbonden, tenzij de P.T.T. dat doet. Volgens het wetsontwerp zullen met machtging van de P.T.T. en onder bepaalde voorwa arden straat- kruisingen worden toegelaten, zodat ook de gemeenten kunnen overgaan tot invoering van het centraal an tennesysteem. Verschillende ge meenten hebben al plannen in die richting om een einde te maken aan het ontsierende antennewoud op de daken. In de Haagse stadswijk Mariahoeve heeft de P.T.T. al ge ruime tijd zelf een centraal anteAne- systeem bij wijze van proef in ex ploitatie. Oud-Bondskanslier Adenauer heeft in 1962 een ..gevolmach tigd minister" opgedragen, con tact op te nemen met de Oost- duitse regering. Dit heeft de Oostduitse waarnemend premier Willy Stoph gisteren in de Dostduitse Volkskammer mee- jedeeld. HU zei dat deze gevolmachtigde de opdracht had besprekingen voor te bereiden die moesten leiden tot een minder gevaarlijke politieke toe stand waardoor een ontspanning in Duitsland zou ontstaan. Stoph ver klaarde dat Adenauers afgezant van de Oostduitse regering voorstellen had ontvangen, betrekking hebbend op de herziening van de betrekkin gen tussen de twee Duitslanden. Oost-Duitsland had zich bereid verklaard onderhandelingen te be ginnen op een niveau, dat de moge lijkheid op een spoedig akkoord waarborgde. De Oostduitse regering had voor gesteld de besprekingen door de bei de ministers van Buitenlandse Zaken te doen voeren. Voorts deelde minis ter Stoph mee. dat de gevolmach tigde de Oostduitse regering had meegedeeld dat dr. Adenauer positief op haar voorstellen had gereageerd en dat ze het onderwerp vormden van overleg tussen de Westduitse mi nister van Buitenlandse Zaken Schroder, en de adviseur van wijlen president Kennedy in veiligheids zaken, Bundy. De regering in Bonn had Washing ton van de Oostduitse voorstellen op de hoogte gesteld, aldus Stoph. HU zei voorts dat de Westduitse rege ring in oktober 1962 had laten we ten, dat de gevolmachtigde bevoegd was onderhandelingen te beginnen op basis van de Oostduitse voorstel len. Nauwelijks waren de besprekin gen echter beginnen of zU werden op ongelukkige wijze onderbroken door de Cubaanse crisis, aldus mi nister Stoph. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor het kerkelijk examen de heer C. Mondt (Leiden); docto raalexamen farmacie de heer R. J. Kampen (Leiden) en de heer A. Bernadina (Leiden). Khan wil alleenheerschappij Ngoejen Ton Hoan, eerste vice- premier van de voorlopige regering van Zuid-Vietnam, heeft gisteten zijn ontslag ingediend bij Ngoejen Xoean Oanh, die tijdelijk premier is. Ngoejen Ton Hoan meende dat hij in de huidige omstandigheden zijn land niet meer van dienst kon zijn. Hü zei later tegen een verslaggever Aan Reuter, dat hij niet langer met Ngoejen Khan, die aandrong op al leenheerschappij, kon samenwerken. Khan heeft Hoan onlangs beschul digd van tegenwerking. Ondanks herhaalde verzoeken van de Amerikanen om naar Saigon te rug te keren en daar de teugels weer in handen te nemen, heeft premier Ngoejen Khan nog steeds geen be sluit genomen. In het plaatsje in de bergen, waar hü rust houdt, zei hij gisteren tegen verslaggevers, dat zyn eventuele terugkeer „van vele fac toren afhangt". Het is vrijwel uitgesloten, dat de 37-jarige Khan, die er vermoeid en niet al te best uitzag, binnen enkele dagen naar Saigon zal terugkeren, zoals voorspeld was door de Ameri kaanse ambassadeur Maxwell Taylor. Khan zei tegen de verslaggevers, dat hij last van zijn hart en bloeddruk had. Van welingelichte zijde is meege deeld, dat de generaal slechts bereid is naar Saigon terug te gaan als hem grote macht wordt gegarandeerd. Hij zou zó lang willen wachten totdat de Amerikanen en de diverse Zuidviet- namese groeperingen het allen er over eens zijn dat hü moet terug keren. De Amerikanen zouden ech ter al hebben laten doorschemeren, dat de Amerikaanse hulp wel eens verminderd zou kunnen worden als Khan niet gauw de teugels weer in handen neemt. Khan speculeert er kennelük op, dat de toestand zonder hem slechter zal worden en dat men noodgedwongen weer een beroep op hem zal doen. In Saigon heeft boeddhistenleider Thitsj Tam Tsjaoe verklaard, dat de boeddhisten het advies hebben gekregen generaal Khan te steunen, maar alleen als er een werkelijke en oprechte revolutie en democratie komt. De boeddhisten hebben ook een reeks nieuwe eisen gepubliceerd, waaraan onmiddellijk door de rege ring voldaan moet worden. Politieke waarnemers zien hierin een aanwüzing dat de boeddhisti sche hiërarchie de regering voortdu rend onder druk wil houden om de politieke invloed van de boeddhisten te vergroten. In een door de boed dhisten gepubliceerd communiqué wordt voorts gezegd, dat de samen werking met de regering zal ophou den met ingang van 27 oktober als „het belasteren van en de represail les tegen de boeddhisten en het boed dhisme mochten voortduren. De studentenleiders in Saigon heb ben gisteren de vorming van een bestuursraad bekendgemaakt die „de strijd van de studenten" zal leiden. Fotografen verbaasd (Van onze R'damse correspondent) „Fotografeert u toch alstublieft al leen de brug en niet altüd mü", zei vanmiddag Koningin Juliana boos tegen de fotografen op de in aan bouw zünde brug over de Ooster- schelde. De groep fotografen be stond uit een man of vüftien, pers fotografen en cineasten voor film journaals en televisie. De Koningin was byzonder geirriteerd en leek zelfs boos. Het was de tweede maal, dat de vorstin in botsing kwam met de fo tografen. Een half uur eerder had zij hen op het werkterrein voor de brugbouw ook laten wegsturen. Voor de fotografen was de geïrriteerdheid van de vorstin onbegrüpelük. Zij be perkten zich tot het maken van op namen op de plaatsen, die in het draaiboek waren opgegeven. Daarbü waren ook het bouwterrein en de wandeling over de Oosterschelde- brug. Op het werkterrein zou de Ko ningin uit de auto komen. Zij bleef in de wagen en vroeg: „Mag ik ook wat zien?" Toen de fotografen weg gingen, kwam zU toch uit de auto. By aankomst op de brug ging de Koningin meteen naar jonkvrouwe C. E. B. Roell, haar secretaresse, die zy naar de honderd meter verder staande fotografen zond met de me dedeling, dat de vorstin niet gefoto grafeerd wenste te worden. Toen de Koningin even later zelf bü de foto grafen liep, onderstreepte zy haar woorden heel nadrukkelük. De fotografen stonden voor een complete verrassing. Zij hebben zich gehouden aan de plaatsen die de regering voorlichting dienst en het ministerie van Verkeer en Water staat in overleg met het hof hadden vastgesteld. Er zün bü vorige bezoe ken nooit moeilükheden geweest. Aan de andere kant beleeft de Ko ningin dit driedaags bezoek aan de Delta-werken büzonder geconcen treerd en is elke afleiding begrü- pelijk hinderlijk. Niettemin blüft het een feit. dat het aantal plaat sen waarop de vorstin wordt ge stoord beperkt is. Door bemiddeling van de burge meester van Kortgene, de heer A. A, Drie autobussen en 17 luxe wa gens vertrokken gisteren voor de 18- de maal met ruim 200 bejaarden voor een dagtocht. Omstreeks 11 uur werden de deelnemers aan de trip in het zaaltje van de speeltuin Wes terkwartier ontvangen. Om twaalf uur gaf voorzitter Sliggers het sein voor vertrek en de lange stoet zette zich in beweging. Via Boskoop en Gcuda ging de tocht naar Haas trecht, waar een kop koffie gedron ken werd. De lunch werd gebruikt in Hilversum, na een mooie tocht over Zeist en langs het paleis Soest- dijk. De terugweg ging via Vinkeveen, Aalsmeer en Oegstgeest. Op het Vyf Meiplein stond het muziekkorps „Concordia" klaar om de bejaarden een klinkend welkom te bezorgen. De plezierige dag werd besloten met een even plezierige avond in de zaal van de speeltuin, waar muziek en een goochelaar voor de gezelligheid zorg den. (Van onze Haagse correspondent) Dezer dagen wordt het Koninklük Besluit gepubliceerd, waarin de ver hoging van een aantal sociale uit keringen, die al sinds 1 juli geldt, officieel vastgesteld. De uitkeringen van de algemene ouderdomswet, de algemene weduwen-, en wezenwet, de interimwet invaliditeitsrentetrek- kers en de kinderbüslagwetten zün hieronder weergegeven. AOW Gehuwden f2958 (tot 1 juli f 2754,-) Ongehuwden f 1926 (tot 1 juli f1770,-) Weduwen met kinderen f3126 (f2910,—). Weduwen zonder kinderen f 2196 (f. 2034,-). tot 10 jaar f672 (f642,-) 10—16 jaar f 1014 Wezen (f966,-) Wezen van 16— 27 jaar f3126 (f1260,-) INVALIDEN Klasse a f4878 (f4620,-) Klasse b f3966 (f3750,—) Klasse c f3554 (f2892,—) KINDERBIJSLAGWETTEN lste kind f7956 (f76,44) 2e en 3e kind f86.58 (f 82,38) 4e en 5e kind f 118.56 (f 112.32) 6e en volg. kinderen f 132.60 (f 126.36) De verhogingen, die verband hou den met de huurverhoging van 1 juli en de stüging van de lonen, zün in het algemeen al voor verreweg het grootste deel by wüze van voor schot uitbetaald. Dit geldt echter in het algemeen niet voor de verhogin gen van de kinderbijslagen. Schuyt, liet de Koningin vragen of de fotografen deze middag alleen nog aanwezig wilden zün bü de opening van de Sloehaven op het eind van de middag. Vy'f punten zouden vooor de fotografen daar door van het programma vervallen. „Ondenkbaar" Naar aanleiding van de bewerin gen van minister Stoph verklaarde een officiële woordvoerder gisteravond in Bonn: „Het is absoluut ondenk baar dat oud-Bondskanselier Ade nauer in 1962 een gevolmachtig de naar de Oostduitse regering zou hebben gezonden". HU achtte het niet onmogehjk, dat een nieuw on derzoek in deze zaak zou plaats vin den, doch men had het niet nodig geacht contact over dit onderwerp op te nemen met dr. Adenauer, die op het ogenblik zün vakantie door brengt in Cadenabbia, aan het Ita liaanse Comomeer. Jackie Kennedy ambassadrice in Frankrijk? (Van onze Parüse correspondent) President Lyndon Johnson zou, volgens een bericht dat gisteren door de Europese editie van de New York Herald Tribune werd gepubliceerd, overwegen na zy'n verhoopte over winning in nov. a.s., de weduwe van zijn voorganger Kennedy als ambas sadrice naar Parüs sturen. Het plan, dat de New York Herald Tribune, die zelf de Republikeinse beginselen is toegedaan, aan „betrouwbare bronnen in de Democratische par tij" zegt te ontlenen, zou de president door verschillende overwegingen zün ingegeven. De knappe mevr. Kennedy, die van haar meisjesnaam Jacqueline Bou vier is geheten is v. Franse afkomst en ze beheerst de taal harer voor ouders, in tegenstelling tot het me rendeel der Amerikaanse beroepsdi plomaten, nog altyd redelük goed. Bovendien moet het de raadgevers van de Amerikaanse president niet zyn ontgaan dat generaal De Gaul le. die voor vrouwehjke charme niet ongevoelig is, bü het bezoek dat het echtpaar Kennedy enkele jaren ge leden aan Frankrijk bracht, byzon- der vlot met de donkere Amerikaan se bleek te kunnen opschieten. Het bezoek werd toen in de ogen van het Franse publiek een triomftocht voor Jackie en we herinneren ons hoe de jonge president zichzelf in die dagen met zijn vermaarde zelf spot aan de internationale pers voor stelde als „De man die Jackie Ken nedy in Frankrijk mag begeleiden". Voorts kan met stelligheid worden vastgesteld dat de relaties tussen het Elysee en de tegenwoordige Ameri kaanse ambassadeur, Bohlen, nooit overdreven vertrouwelyk zün ge weest. BEURSOVERZICHT Vaste markt Het damrak heeft vanmiddag een opgewekte stemming laten zien niet alleen voor de internationale waar den doch ook voor enkele lokale aan delen. De handel in de hoofdfondsen was ruimer dan men de voorgaande beursdagen gewend is geweest. De belangstelling van het publiek voor de aandelenmarkt is langzaam groei ende. Dit was vandaag duidelük waar neembaar. Philips opende büna f 1 hoger op f 154,50 om daarna als ge volg van aanhoudende lokale en wat Zwitserse vraag uit te lopen tot f 155,40. Dit vond Amerika blykbaar te hoog want van deze zijde wer den stukken aangeboden waardoor de koers daalde tot ca f 155. Unile ver lag goed op f 146,70 (f 146,30). Kon. Olie bleef wat achterop by een notering op f162,70 (onv). Hoogovens ontmoette goede lokale vraag waar door de koers steeg van 611 tot 615 (609 Aku deed van zich spreken met koerswinst van ca. 7 punten op 469, na een opening op 465. In deze hoek nam het publiek de stuk ken uit de markt, terwül tevens dek kingsaankopen plaatsvonden. Aan delen Centrale Suiker werden goed pryshoudens verhandeld op 446. De VAT-aandelen kregen vanmiddag weer „vat" op de beurs door op ca f 28 te worden verhandeld, tegen gisteren f 26,50. Aandelen KLM, die gisteren in New York wederom zeer vast lagen met een koersstüging van anderhalve dollar, ofwel f 5,50, wer den op het Damrak op f72,50 (f70) geadviseerd. Wall Street dat gisteren hoger sloot door ruime vraag voor de staalfondsen, droeg vandaag tot de gunstige stemming op het Damrak bü- De Scheepvaartsector was goed prijshoudend. De leidende cultures gaven een lichte koersverbetering to zien. De Staatsfondsenmarkt was iets luier op de aankondiging van de reeds lang verwachte 5 3/4% lening 1964 van de Bank voor Ned. Ge meenten, tegen 99%, groot f. 100 miljoen. De Bank stelt op woensdag 16 september de inschrüving pari open op f. 25 miljoen rentespaarbrie- ven. Deze brieven zijn aflosbaar op 15 mei 1972 k 150%. Op de lokale afdelingen werden aandelen Metaalbuizenfabriek Ex celsior. die gisteren reeds 9 punten hoger noteerden, 10 tot 15 punten hoger geadviseerd. Dit als nawer king op het bericht over de samen werking van deze maatschappy met de Republic Steel. Hero Conserven kreeg een lagere adviesprijs als ge volg van het ontslag van 56 werk nemers. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag, 2 september 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Ned. '58 4% Ned '59 4% Ned '60-1 4 li Ned '60-11 4% Ned '59 414 Ned '60 414 Ned '61 414 Ned '63 414 Ned '53 3»i Ned Gb obi. 3% Ned. '47 314 Ned '51 314 Ned '53 I-II 314 Ned. '56 314 Ned '48 314 Ned bel cert 3'4 Ned '50 I-II 314 Ned '54 I-II 314 Ned '55 I 314 Ned '55 n 314 Ned '37 3 Ned Gb. ob *46 3 Ned dol ln. '47 3 Ned. Inv cert. 3 Indië '37 3 Indië '37 A 3 Ned wonbl '57 6 bi. '58-'59 87 87 Ts Ned. wonbl '60 414 92 9 ACTIEVE AANDELEN AK Deli MU cert. Hoogovens cert. Philips gem bez Unilever cert. Dordtse petr 146.30 746% 162.75 Kon P (50 f 20) Holl Amer LUn Java China Pak KLM Kon Ned St.boot 146% Kon Paket MU Stoomv MU Ned H3% 152% Niev Goudr cert 100'4* 100% v. Ommeren cert. 250* 250 Kon. Rott Llovd 139-% 139*4 N Scheepv Unie 130* 132 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.leningen A'dam '47 3% 92 A'dam '48 3% Pi R'dam '52-1 414 90% Idem "31 I-m3% 8914 Bankwezen Bank N.G 85'514 98 98% Idem '58 5 96 96% idem '64 6 95% 9614 d. N WH *52 414 9114 91% BVG Rspbr '52 157% 159 BVG Rspbr f500 138% 139 Indnstr. Obligaties Philips Do) *51 87% 87% VERKLARING DER TEKENS vorige slotkoers koers v. heden 135.50 373% 23% Alkmaar '56 214 78% 781: A'dam '53 3 112% H53-: A'dam *51 I 214 86% A'dam '56 I 2% 82 81' A'dam '56 n 2% 87 871- A'dam '56 Iü 214 89 89 A'dam '59 2% 81% 82 Breda '54 214 8314 831 Dordrecht "56 214 79 801 Eindhoven '54 2% 83il 33*, Enschede '54 2% 7811 78' Den Haag '5212% 88* Idem n 2% 87 R'dam '52 I 2% 90 Idem n 214 88% 88' Idem '57 214 86% 87 li Utrecht '52 214 99% Z.-Holl 1957 2% 87 871 Zuid-Holl '59 214 87 87 3i NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50 203.50 204 Nefo f50.— 110 110.5 Robecc 21-3 254 Unitat f50 500 497 Ver Bez v 94 f 50 Amst Bank Cultuurbank Holl Bank O eert. Ned Handelmü- 306 Ned Mid bank 105 Rott Bank 334% Twentsche Bank 306 Industrie Ondernemingen Albert Heün 590 Bronsw Calvé Delft eert. K Pap v Gelder K Ned Grofsm De Gruyter pref b Holl Constructie Ing.bur v BmUv Internatte v Kemp en Beg Kon Zout Ketjen Leidse Wolspxij Milller en Co NB Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droogd MU Ver Mach fabr. Ver Tnuwfabr Vlhamy Walvisvaart Wernink's Bet.mij ZaaJberg Mijnbouw en petrol Biliton 2de r. Kon Petr (f20) Amer fondsen Canad Pacific tt. Intern Nickel Anaconda Bethiehem Steel Cities Service Generai Motor* Kennecott Republic Steel Sheü Oil Unior Pacific Un States Steel 155% 68% 215% 45% 37^ 70% 96% 38% 71% 97% 87% 46%

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13