ONFATSOEN VIERT HOOGTIJ OP DE NEDERLANDSE WEGEN W. Valkenburg neenit afscheid van ULO Raad van in milde Leiderdorp stemming Nutsschool vanmorgen geopend VIJFTIG JAAR K.N.M.B. BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 1 SEPTEMBER 1M4 OOR DE LEIDSE KANTONRECHTER Een 38-jarige kassenbeglazer uit lassluis had zich op een avond in nuari van dit jaar met zRn bestel to op Rijksweg 4 A onder Leider- rp als een ware wegpiraat gedra- r. Toen een achteropkomende per- nenauto hem wilde gaan inhalen jurde hij nameiyk zijn bestelauto eneens de inhaalbaan op en drukte te auto zonder meer de midden- rm in, dat alles met een snelheid ongeveer 100 km. Zowel de bestuurder van de perso- fcauto als de drie getuigen ver aarden ter zitting positief: „Wij egen de indruk, dat verdachte op- ttelijk handelde want wij zagen n mede-inzittenden lachend om- (ken toen de auto de berm in- |ioot". Dat verdachte rustig zijn tg had vervolgd zonder zich ergens te bekommeren en pas stopte en hy door enige automobilisten is achterhaald, sprak eveneens zeer zijn nadeel. Zelf ontkende hij categorisch alle jm ten laste gelegde feiten. De officier mr. N. J. Out, legde er i bijzondere nadruk op, dat hier, zien de verklaringen der getuigen, n opzet sprake was. Hij eiste dan jk naast een geldboete van f 150 bs. 30 dagen de onvoorwaardelijke itzegging van verdachtes rijbe- .egdheid voor de tyd van 1 jaar. Zwarte Zes „Ik ben mU van niets bewust", jrhaalde verdachte nog eens. Ent behoort tot de z.g. „Zwarte [s" en u zult de waarschuwingen gen deze gevaarlijke overtredingen ïl eens gehoord hebben", zei de mtonrechter, mr. W. de Koning. „Nog nooit van gehoord", was bns antwoord. Hoewel hij zich aan de Indruk ervan niet kon onttrekken, achtte j kantonrechter niet bewezen, dat irdachte opzettelijk had gehandeld, och vond hij verdachtes stunt een nstige vorm van wegpiraterü en mniste met f 100 boete subs. 20 da- |n alsmede de ontzegging van ver- ichtes rijbevoegdheid voor do tyd m 6 maanden. Opzet In de zaak tegen een 53-jarige iauffeur uit Hillegom kwam even- jns de factor „opzet" uitvoerig ter >rake. De chauffeur stond terecht, mdat hij met zijn vrachtauto op de eylingerlaan was weggereden ervolgens vlak voor een NZH-bus >p de rem te gaan staan". Er volgde een botsing tussen de is en de vrachtauto, die gelukkig echts wat materiële schade tot ge- ilg had. De verklaringen der getuigen wa tt eensluidend en kwamen erop ter: dat de chauffeur zijn vreemde anoeuvre had uitgehaald uit erg er - s over het feit, dat de buschauf- ur hem had ingehaald. „Er was van opzet geen sprake", i verzekerde verdachte de rechter, k moest afremmen om een tegen- WIM SCHALKS naar Liverpool De Leidse arbiter Wim Schalks eeft de vererende uitnodiging ont- jragen om als scheidsrechter op te [eden in de wedstrijd Everton— alerengens IF (Denemarken), die -i het kader van het Jaarbeurstoer- ooi op 14 oktober in Liverpool ■ordt gespeeld. Tot dusver was Wim Schalks in akele internationale wedstrijden als rensrechter opgetreden. ROUTE PIPO De route, welke Pipo de Clown, lorgenmiddag door de Sleutelstad ll maken, is als volgt: Station lankomst 2 uur), Stationsweg, teenstraat, Blauwpoortsbrug, Turf- larkt, Oude Vest, Mare (St.-An- miusclubhuis) OEGSTGEEST IR. DöFFERHOFF HARTELIJK GEHULDIGD Voor de heer Th. Döfferhoff, die Isteren zijn 40-jarig PTT-jubileum lerdc, is deze feestdag een onver- etelijke geworden. Opmerkelijk wa* iet grote aantal particulieren, dat un felicitaties in persoonlijk, brief f telegram aanbood, hetgeen het este bewijs is voor de populariteit an deze „postman". 's Morgens werd de jubilaris toe esproken door de directeur van het ostkantoor. Hij ontving de gouden raagspeld van de PTT met een in iftelijke woorden gestelde oorkonde, lamens het gemeentebestuur felici- ïerde wethouder J. F. N. Steenmet er en de gemeentesecretaris de heer ac. de Visser. De tolk van de politie 'as adjudant A. Koerten en namens e Oranjevereniging spraken de he en N. van Weizen en A. Gaykema. Het bestuur van „Triumph", waar- 'an de heer Döfferhoff deel uit- naakt liet zich uiteraard niet onbe- «lgd. Toen het einde van de drukke re- leptie was gekomen waren er zeer 'ele bloemen en geschenken en er vas bijzonder veel correspondentie. Allemaal bewijzen van hartelijk bedeleven, dat door de jubilaris bij sonder op prijs is gesteld. ligger voor te laten gaan", verklaar de hij en voegde er nog aan toe: „Als die bus-chauffeur voldoende af stand had bewaard zou er niets zijn gebeurd". „Weer zo'n geval waarbij de in druk wordt gevestigd, dat er van op zet sprake is", merkte de officier in zijn requisitoir op. Hij eiste f 100 boete, subs. 20 dagen alsmede by wijze van een ernstige waarschuwing de voorwaardelijke ontzegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden, proeftijd 2 jaar. „Ik heb nergens schuld aan en weet echt niet waar ik f 100 van daan moet halen", zei de chauffeur. „Tegen de politie heeft u destijds wel ruiterlijk toegegeven, dat u enige schuld had en die ommezwaai hier ter zitting pleit niet in uw voordeel", vond de kantonrechter. „Ik zal", zo vervolgde hij, „Uw ontkenning maar terzijde leggen en mij in uw belang houden aan uw oorspronkelijke be kentenis". Deze „good-will" bespaarde ver dachte f 50 en de voorwaardelijke ontzegging van zijn rijbevoegd heid want het vonnis werd f 50 subs. 10 dagen. Stiekem Een 36-jarige automobiliste uit Borkulo verleende op de Golfbaan te Noordwljk geen voorrang aan een van rechts komende auto. Bij de bot sing, die hieruit volgde bleef de schade tot slechts enkele deukjes be perkt. Toen de benadeelde party niet inging op haar voorstel tot een on derhandse schaderegeling en de poli tie opbelde, ging zy er vandoor zon der zich nader bekend te maken. Via het kentekennummer werd zij des ondanks toch achterhaald. Hoewel drie getuigen, waaronder de benadeelde partij, unaniem ver klaarden, dat verdachte na even te zijn uitgestapt er „stiekem" vandoor was gegaan, ontkende deze dit feit ten stelligste. „Ik heb wel degelijk mijn naam en logeeradres opgege ven, alvorens weg te rijden", zo ver zekerde zij met klem en liet dit door haar echtgenoot bevestigen. Ook na dat de kantonrechter de drie getui gen op het gewicht van de eed had gewezen, bleven zij bij hun verkla ringen. In zijn requisitoir wees de officier verdachte erop, dat zij door weg te rijden zonder zich bekend te maken niet alleen onfatsoenlijk maar tevens dom had gehandeld, daar haar po ging zich aan de gevolgen van de overtreding te onttrekken als een strafbezwarende omstandigheid moest gelden. Zijn eis was dan ook f 100 boete subs. 20 dagen. Verdachte maakte geen gebruik van het recht op „een laatste woord" en zweeg. „Als u er niet stiekem vandoor was gegaan had u zich enige tientjes bespaard", merkte de kantonrechter nog op en vonniste met f 80 boete subs. 16 dagen. Dr. De Meyïer onderscheiden Dr. K. A. de Meyïer, wetenschap- pelijk hoofdambtenaar by de Univer siteitsbibliotheek te Leiden, heeft vandaag een konlnkiyke onderschei ding ontvangen. Hy werd wegens zyn grote wetenschappeiyke verdiensten, benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. De bibliothecaris mr. J. R. de Groot speldde tydens een besloten bijeenkomst met de naaste collega's de eretekenen op in tegen woordigheid van mevr. I. A. de Meyïer-de Meyïer, moeder van de onderscheidene en prof. dr. G. I. Lieftinck. G. Robberegt gaat naar Zwijndrecht De heer G. Robberegt gaat War mond verlaten. Vanaf 1 november 1958 is hy in deze gemeente werk zaam geweest als commies A ter gemeente secretarie, terwijl hy naast deze functie ook in het kerke lijke-, maatschappelijke- en cul turele leven een belangrijke plaats heeft ingenomen. De heer Robberegt is in Zwyn- drecht op de afdeling onderwijs- er personeelszaken ter secretarie aL commies A benoemd. Hij heeft in Warmond onder andere de voorzit tersfunctie bekleed van de Chr. korf balvereniging, van de Ring Bollen streek van het Chr. Jongeren Ver bond en van de stichting interker kelijke gezinszorg, waarvan hy thans secretaris is. De echtgenote var heer Robberegt is president van Hervormd Kerkkoor. VOORSCHOTEN Zonder enig officieel vertoon is vanmorgen de Nutsschool aan de Oude Adegeestlaan In Voorschoten geopend. Het enige wat aan de bRjd- schap van het geven van Nuts-on- derwijs uiting gaf was het rood-wit- blauw, dat voor de houten nood schoot wapperde, en de vazen met bloemen in de drie klassen. Het hoofd van deze school, de heer J. Blok, is vanmorgen met twee onderwijzeressen het onderwijs be gonnen. De school telt thans 55 leer lingen, die onderverdeeld zijn in de >en 1 tot en met 5. Er wordt les gegeven in drie lokalen, zodat enke klassen gecombineerd moesten worden. De leslokalen zijn zeer ruim aan twee kanten voorzien van Reeds vorige week werd de derde openbare lagere school geopend in zelfde gebouw als de Nutsschool. Deze school staat ook in Adegeest. Het hoofd, de heer J. Tjalkens, geeft met een onderwijzeres les aan on geveer 40 leerlingen. Men is begonnen met de klassen 1 tot en met 3. De gehele school is namelijk nog niet klaar. In het M.O.C. beschikt de tweede protestants- christelijke ulo over twee lokalen. In de toekomst zal de- school in Boschgeest komen dan de naam Boschgeestschool krijgen. Tenslotte is in gebouw „De Wer- i" achter de gereformeerde kerk tijdelijk een protestants-christelijke lagere school gevestigd. De nieuwe school zal in Vlietwijk komen. Onnes weer in grote toernooien- Bakker reserve Bert Onnes mag Nederland weer vertegenwoordigen op internationale tafeltenniswedstrijden. Meer dan jaar bleef Onnes, wegens zyn gedrag, uitgesloten van uitnodigin- voor grote toernooien. De Ned. Tafeltennis Bond heeft nu kenne- ïyk de hand over het hart gestreken. Onnes zal Nederland, samen met Bert van der Helm, Frans Schoofs, Ursula Stulemeijer-Arts en Ria Bog- mans vertegenwoordigen op de Euro pese kampioenschappen in Malmoe, die eind november worden gehouden. Reserves zijn Aukje Wynia en Ge- .rd Bakker. LECTOR HIGGS GEVONDEN IN JOHANNESBURG De Zuldafrikaanse politie heeft de 32-jarige lector Dennis Arthur Higgs, die uit de Noordrhodesische hoofd stad Loesaka was ontvoerd, in Jo hannesburg aangetroffen. Hij lag ge blinddoekt en gebonden in een auto. Higgs werd vorige week vrijdagavond door drie onbekende blanken uit zyn woning ontvoerd. Higgs doceerde aan de Zuidafrikaanse universiteit Wit- watersrand voordat hy naar Noord- Rhodesië ging omdat hy het niet eens was met de apartheidspolitiek. Het feit, dat Higgs gevonden was, werd gisteren bekendgemaakt door de Zuidafrikaanse minister van Justitie, Vorster. Higgs zal door de Zuidafrikaanse politie worden vastgehouden totdat de zaak is uitgezocht, aldus minister Vorster. De Zuidafrikaanse autoritei ten, aldus ging Vorster verder, wil len met de zaak niets te maken heb ben wanneer blfjkt dat Higgs is ont voerd, hoewel hy door de politie werd gezocht. Aan de Britse ambassade is verzocht vast te stellen of Higgs in derdaad is ontvoerd. De Britse rege ring zal in kennis worden gesteld van de aanklacht, die tegen Higgs zal worden ingediend. Zuid-Afrika zal diens uitlevering vragen omdat hy medeplichtig zou zijn aan moord op de 77-jarige mevr. Ethel Rhys, die in het ziekenhuis overleed na een ontploffing in het station van Johan nesburg op 24 juli. 47 jaar in onderwijs gewerkt BEURSO VERZICHT Prijshoudende markt De heer W. Valkenburg heeft zyn functie van hoofd van de Chr. Ulo school aan de Heerenweg wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neergelegd. Gisteravond werd hem in de Zyilaankerk door de Vereniging voor Christeiyk Natio naal Schoolonderwys een afscheids avond aangeboden, die door zeer velen werd bezocht. De Ryksinspec- teur van het lager onderwys, de heer J. T. Schelfhout en de wethou der van onderwijs, de heer E. M. Schade waren onder de belangstel lenden. De heer O. Mekking. voorzitter van het bestuur der Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs hield een hartelijke afscheidstoespraakwaar in hy herinnerde aan de lange loep- baan van de heer Valkenburg bij het onderwijs. Een loopbaan, die op 1 juli 1917 begon in Maassluis. In 1929 kwam de heer Valkenburg naar Wassenaar als onderwijzer aan de Chr. Ulo-school, in 1940 volgde hy de heer Te Winkel op als hoofd van de school. De heer Mekking prees de kwaliteiten van de heer Valkenburg, fff die hem tot een goed hoofd maak- j§ ten. Hy wist wat hy wilde, hy koos ff zich goedie medewerkers en wist hen te bezielen, hij gaf zelf het goede voorbeeld van plichtsbetrachting en van meeleven met het wel en wee van de leerkrachten en van de leer lingen en hy erkende in zyn mede werkers die medemens. De heer Mekking dankte het scheidende schoolhoofd voor de wyze. waarop hij zyn werk in Was senaar heeft gedaan en bood hem als biyk van waardering een ets aan. Mevrouw Valkenburg kreeg bloemen. Nadat de heer Mekking de opvolger van de heer Valkenburg had ver welkomd, de heer Verhoef, werd het scheidende schoolhoofd toege sproken door de inspecteur, de heer Schelfhout. De heer W. Krikke voerde het woord namens de leer krachten, Leo van Klaveren sprak namens de leerlingen, de heer B. Touw namens de oud-leerlingen. De heer C. van Loo voerde het woord namens de hoofden van de christe- lyke lagere scholen. De ry van sprekers werd besloten door de heer C. van Holten, oud-leerling en thans vader van een leerlinge. Alle toe spraken gingen vergezeld van ge schenken. Nadat de heer Valkenburg een hartelyk dankwoord gesproken had, was er in de zaal achter de kerk ge legenheid persooniyk afscheid te Dr. de Meyïer, sinds 1 mei 1939 werkzaam bij de afdeling Westerse Handschriften, heeft tot taak de tenschappelyke beschrijving var Griekse en Latynse manuscripten, een werk dat een zeer grote kennis en nauwgezetheid vereist. Elk te ca talogiseren handschrift vraagt ee: soms wekenlange individuele studie. Van de hand va* dr. De Meyïer verscheen in 1946 de catalogus Codi ces Manuscript! IV, Codices Perizo- niani, een beschrijving van de hand schriften die Jacobus Perizonius in 1715 aan de Universiteitsbibliotheek vermaakte en van de handschriften die uit het fonds Perizonius konden worden aangekocht. Ten dele w deze codices nooit beschreven. 1955 verscheen: Codices Manuscript VI. Codices Vossiani Graeci et Mis- cellanei. De collectie Vossius was sinds 1713 niet meer beschreven. Een derde uitgave Codices Manuscript VTI, is ter perse. In 1947 promoverde dr. De Meyïer op een proefschrift getiteld: Paul Alexandre Petau en de geschiedenis van hun handschriften. (Welke handschriften zich te Leiden bevin den). Bovendien publiceerde dr. De Meyïer, die internationaal onder vak genoten bekend is als een groot ge leerde op zyn speciale gebied, vele nieuwe gegevens betreffende de ma nuscripten uit de Leidse Universi teitsbibliotheek. Alle voorstellen goedgekeurd De raad van Leiderdorp kwam gis teravond in openbare vergadering by- een. De heer W. Boot was wegens vakantie afwezig. Burgemeester mr. R. H. Gallas herdacht allereerst de gisteren overleden voorzitter van de buurtvereniging „Doesbrug", de heer W. de Jong. Hy heeft In deze en meerdere functies veel gedaan voor de Leiderdorpse gemeenschap. De meeste ter tafel liggende voor stellen, die reeds uitvoerig in ons blad werden behandeld nam de raad zonder hoofdeiyke stemming aan. Als leden van de Culturele Raad werden gekozen de heren dr. D. J. Roorda en L. Kr assenburg en als vyfde ambtenaar van de burgeriyke stand werd benoemd de heer J. Groeneveld. De burgemeester bedankte in harte- ïyke woorden de heren G. v. d. Krol en P. Smit, die gedurende vele jaren de eerste van de oprichting der CU. af zeer veel gedaan hebben in deze raad. Het voorstel tot aankoop van twee filmprojectors voor het onderwys op de lagere scholen ontlokte enige dis cussie. De heer W. v. d. Sluys (CHU) wilde het voorstel wel steunen, maar stelde voor by loting vast te stellen, welke scholen eerst een jaar de pro jector zouden kunnen gebruiken, dit vanwege het zware vervoer. De heer P. J. M. Evers (KVP) steunde de heer Van der Sluys, maar stelde voor te beginnen met het huren van toestellen. De voorzitter handhaafde het voor- el en zei dat de schoolhoofden zeker in staat zullen zyn voor een goede roulering en bediening van de toestel len te zorgen. Hoewel de heer P. J. Andrik (PvdA) zei principieel tegen bezitsvorming te zyn, en hij wilde het college waar- schuwen voor een toekomstige mas sale verkoop van gemeentewoningen, keurde de raad de verkoop van de door hemzelf bewoonde woningwet woning aan de heer C. v. d. Kommer goed. In grote dank aanvaardde de raad de schenkingen van de beelden van Gebr. Rolff's Handel My te Alkmaar. Desgevraagd antwoordde de burge meester, dat het college overweegt het beeld van de liggende vrouw te laten plaatsen op de hoek van de Hoofdstraat en de B. G. Cortslaan. Bij de rondvraag vroeg mr. J. de Groot (VVD) aandacht voor de ver waarlozing door de jeugd van het ge bouw Voordorp. De omwonenden worden betrokken bij het vandalisme. De burgemeester zei dat de onder handelingen tot aankoop door de ge meente vorderen en dat het gebouw dan zo spoedig mogelyk zal worden afgebroken. Verscheidene raadsleden brachten iiatuurlyk het verkeerskruispunt Aca cialaanHoogmadesewegEricalaan ter sprake. B. en W. hebben hieraan hun volle aandacht geschonken en er zyn reeds verbeteringen aange bracht. Besloten heeft het college ook, dat de zystraten van de Acacialaan, o.m. Burg. Brugplein, Lindelaan en Berkenkade, geen voorrang meer zuilen hebben t.o.v. de Acacialaan. ROUTE STADSNET In verband met het nog ontbreken van berydbare wegen zal de NZH- stadsiyn (12) Oegstgeest-Station- Z.W. voorlopig niet naar de Ken- nedylaan worden doorgetrokken. Na de bestaande route tot de vyf Mei- laan wordt een lus gereden via De- bussystraat - Mozartstraat - César Franckstraat - Schuüertlaan - Verdi- straat en Debussystraat. De halte plaatsen op de nieuwe route zyn Vijf Meiplein - vyf Meilaan/Obrechtstr., Debussystraat/Mozartstraat en Ver- distraat/ Schubertplein. De afdeling Leiden van de Kon. Ned. Middenstandsbond bestaat deze maand vijftig jaar. In verband met het gouden jubileum wordt dinsdag 22 september, 's middags om uur, in restaurant Van der Heijden een by eenkomst gehouden. Viscollege „De Zinker" Wed- stiryd in de zyi. De vangst was, ge- lyk het weer, prachtig. Uitslag: 1 W. de Wit Jr., 27 stuks, 2000 gram 2. Chr. Joh. de Wit, 19 stuks, 1750 gr.; 3. B. Kok, 13 stuks, 1500 gr.; 4. P. Willemse, 12 stuks, 1495 gr.; 5. C. Willemse, 7 stuks, 1005 gr. (tevens grootste voorn 205 m.m.); 6. J. Gent, 9 stuks, 990 gr.; 7. H. van Gent 3 stuks, 880 gr.; 8. J. Krorruwyk, stuks, 785 gr.; 9. W. de Wit sr., stuks, 460 gr.; 10. W. van Gent, stuks, 240 gr. Amsterdam, 1 sept. De koersfluctuaties voor de Inter nationale waarden zijn vanmiddag, ten opzichte van het slotniveau van gisteren, van weinig betekenis ge weest. De eerste dag van de nieuwe maand werd voor de hoofdfondsen ingezet met een prijshoudende stem ming. Er ging weinig om. Aandelen KLM werden wederom hoger geadvi seerd. Het Damrak was vrywel op zichzelf aangewezen, daar Wall Street giste ren bij gebrek aan kooporders, een weinig lager sloot. KLM noteerde er wederom hoger, ditmaal een halve dollar. Gedurende de niet-officiele ochtendhandel van vandaag werd zelfs in aandelen KLM gehandeld op f70 tegen gisteren als officiële koers f 68. Ook vanmiddag werden de aan delen KLM op f 70 geadviseerd. Phi lips deed f 153,50, Kon. Olie f 162.80, Unilever f 146.40, Hoogovens 609 en Aku 461%. Het publiek biyft meren- De gemeentekat zit blijkbaar in i deels een gereserveerde houding aan- Lezers schrijven HONDS het nauw. en doet rare sprongen slaat z'n „scherpe" klauwen uit naai zyn aardsvyand (in) de hond de aandelenmarkt, vrij veel te doen is op de obligatie- markt. De beurs verwacht zeer bin- maakt 't daarbij akelig bont. Hoort nenkort een nieuwe lening Bank i Bedrijfsongeval in betonfabriek Bij de Betonindustrie F. P. Bos en Zn. aan de Woubrugseweg in Alphen aan den RUn vond maandagmorgen omstreeks kwart over negen een drijfsongeval plaats, ten gevolge rvan de 58-jarige arbeider, de heer C. Th. J. de Ridder, wonende in de Van Dykstraat te Alphen aan Rijn een been brak. Nadat dr. J. H. J. Pilon de eerste medische hulp had verleend is het slachtoffer overgebracht naar he Academisch Ziekenhuis te Leiden. De heer De Ridder, die chef bank werker by genoemde onderneming fas met een andere arbeider sa- op een circa 2 meter hooggele- stellage werkzaam aan een luchttakel, welke aan de zoldering as bevestigd. Door nog niet vastgestelde oorzaak brak op een gegeven moment een van de planken van de stellage; de beide arbeiders vielen en de heer De Ridder kreeg een deel van de motor de takel op zyn been, met v meld gevolg. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 1 sept. Vette varkens- markt: notering en geen handel. AALSMEER, 31 aug. arkens Geen William Sim 17-30, 16-27, wit 13- ingd 15-20, Or Tangerine 18-27. Gold 10-16, Baccarat 25-37, Pink Ssn- satlon 13-20, Carol 7-13, Garnet 8-10, Nymph 18-30 p. st. ROTTERDAM, 1 sept. Veemarkt: pers 59, biggen 21, paarden 47, veulens 23, schapen of lamm. 271, bokken of gelten 26 stuks. Prijzen (resp. Ie. 2e en 3e kwal.): vette koelen (In ets per kg) 400-425,- 370-390, 355-370; vette kalveren (ld.) 10-290; graskalveren (in gids p. st.) 615, 500, 375; nuchtere kalveren (ld.) 220, 200, 180; lopers (id.) 120, 110, 90; slachtpaarden (in ets per kg) 330. 310, 280; schapen (ln gids p. st.) 120, 100, id.) 125, 11 105; kalf- (ld.) 1175.975, pinken (id.) 875. 750, 650. Handel: aanvoer vette koelen even minder, handel flauw, prijzen als gls- stug, gedrukt; nuchtere kalveren 'roef, vooral niet hoger, f 200-300 p. stuk; lopers iwoon, redelyk, i paarden als vorig 1 kalm, Iets lager; schapen lui, onveranderd. hoe de vroede va'dren tesaam be- babbelen hoe z' aan de z.g. welvaart kunnen knabbelen. De mensen, re deneren ze wellicht, krijgen te veel te bikken men wil o schande, zelfs geen 3 oktoberharinkje meer slikken. De broodkruimels ze steken al die luze al dat snoepen. We moe ten het zeer verwend publiek weer wat tot orde roepen. Wat „vreug de" geven kan, belasten we extra zwaar laat ze er dik voor betalen, al vinden ze 't nog zo naar En protesteren helpt beslist ook geen zier. We hebben geen Zwolsman schuitje en maling aan de pier. We besluiten dus en zullen 't de burgerij verkonden. We hebben 't als van ouds voorzien weer op de honden. Het houden van die beesten vinden wy heren allemaal? Toch op z'n gesproken nogal eh... onsociaal. In de zin der wet geen misdaad, zelfs geen overtreding maar toch een vies gedoe hier helpt geen overreding Die „ondieren" bevuilen Leid ens schone stoepen. Door ze (zonder per missie) openbaariyk te bep (ter- zyde even: 't behoort ook tot onze troeven i.v.m. het bovenstaande de reinigingsbelasting op te schroeven) En denk eens aan 't akelig rumoer, die luxe... al dat snoepen. We moe ten dus hun bazen zij 't „preven tief" bestraffen daarom zonder pardon, geen consideratie niet ge zeurd maarminstens 55% zonder meer, extra van hen „gebeurd". Kun nen ze 'r niet dokken, dat is 'r heus geen nood we maken (tegen beta ling) die beesten wel voor hen dood Nu kan men zeggen het Is toch iet wat onaardig, maar beter wat scher per, 't is schreeuwend „onrechtvaar dig" H. J. van Nimwegen. Br eestraat 11, Leiden. Ned. Gemeenten. Men spreekt een 5*»% lening tegen 99% groot f 100 min. In aandelen Centrale Sui ker Maatschappy werd weer druk ge handeld. De vraag deed hier de koers oplopen van 445 tot 447 (442). De VAT-aandelen deden f 25 tot f 26 De stemming in de Scheepvaart was licht verdeeld. De leidende cul tures gaven geen veranderingen van enige betekenis te zien. De Staatsfondsenmarkt was lager. Dit in verband met de verwachten bovengenoemde lening Bank voor Ned. Gemeenten. De obligaties van deze bank lagen wat hoger, omdat de eventuele nieuwe lening voor deze bank de 6% rentevoet dan niet zou halen. Voor de inschrijving a pari op de f 50 min 6% 25-jarige obligaties 1964 van de Nationale Investerings bank bestond grote belangstelling. Aandelen Metaalbuizenfabriek Ex celsior werden hoger geadviseerd. Dit op samenwerking van dit bedrijf met de Republic Steel (V.S.). Het gaat hier om de produktie van stalen bui zen, welke bekleed zyn met kunststof. In verband met de aanleg van de aardgasleiding in Nederland ver wacht de directie van Excelsior grote vraag naar genoemde buizen. Zwa nenberg—Organon lag beter op de bevredigende gang van zaken over het eerste halfjaar van 1964. Aande len VMF kregen een hogere advies- koers op een order uit Rusland voor het ontwerpen, leveren en bouwen in twee caprolactamfabrleken. Hiermede is een bedrag van be langrijk meer dan f 100 min gemoeid. De 6% obligaties provinciale Gelder - sche Elektriciteits-Maatschappy wer den voor het eerst verhandeld op ca. 102, tegen een uitglftekoers van 100% Maandag 31 augustus 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Ned. '58 4% Ned '59 4 Ned '60-1 4% Ned '60-n 4% Ned '59 4% Ned '60 4% Ned. '61 4% Ned '63 4% Ned '53 3% Ned Gb obi. 3% Ned '47 3 Ned '51 3% Ned '53 Ï-II 3% Ned '56 3% Ned '48 3 V* Ned bel cert. 3% Ned '50 I-n 3!i Ned '54 I-II 3'.4 Ned '55 I 3% Ned '55 II 3% 85i Ned '37 3 Ned Gb ob '46 3 85% Ned dol ln. '47 3 91 Ned Inv cert. 3 96% rndië *37 3 96% Indië *37 A 3 92 A Ned wonbl '57 6 1011? l N. won.bl '58-'59 92 Ned. wonbl '60 4% 92% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 109 108% Ver. HVA-my 143% 144% NK U 461% 462% Deli My cert. 123.50 123.50 Hoogovens cert. 609% 609 Philips gem bez 153.55 153.60 Unilever cert. 146.30 146.30 Dordtse petr. 748 746% Kon P (50 f 20) 163 162.75 Holl Amer L(jn 104% 104% Java China Pak 145 143% KIM. 68* 70* Kon Ned St.boot 147- 146% Kon Paket My. 150 152% 3toomv My Ned 137% 136 Niev Goudr cert 100% 100%* v. Ommeren cert. 250 250* Kon. Rott Lloyd 139 139% N Scheepv Unie 130 130' NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.Ieningen A'dam '47 3% 90% 92 A'dam '48 3% 90% 91 R'dam *52-1 4% 90 V« Idem '37 I-m3% 89% Bankwezen Bank N G 85' 5% 97% 98 idem '58 5 96 96 idem '64 6 96 95% d. N WB -52 4% 91% 91% BVG Rspbr *52 157 157% BVO Rspbr f500 138% 138% Indnstr. Obligaties Philips Dol 87% 87% VERKLARING DER TEKENS vorige slotkoers koers v. heden Alkmaar '56 2% 77% 78' A'dam '53 3 112% A'dam '51 I 2'4 86% 86% A'dam '56 12% 82% 82 A'dam '56 n 2% 86 87 A'dam '56 m 2% 91% 89 A'dam '59 2% 81% 817< Breda '54 2% «4% 83 Y. Dordrecht '56 2% 79 Eindhoven '54 2% 84b 8311 Enschede '54 2% 78fj 78% Den Haag'521 7% 88 Idem n 2 va 89x 87 R'dam '52 12% 89j3 90 Idem n 2% 88% Idem '57 2% 86% 86% Utrecht '52 2% 99% Z.-Holl 1957 2% 86% 87 Zuid-Holl '59 2% 867'b 87 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50 203.50 203.5 Nefo f50.— 110.— 110 Robect 233 21-3 Unlta* f50 500 Ver Bez v 94 f50 Amst Bank Cultuurbank Holl Bank O eert Ned Handelmy Ned Mid bank Rott Bank 334% Twentsehe Bank 306 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 593 Berkei's Pat. 216 Borsumy -Wehry 70% Bronsw 150 Calvé Delft eert. K Pap v Gelder K Ned Grofsm 119 De Gruyter pref b 140 135.50 135.50 373% 373% 23% 23% 26% 246% 305 967% Intematlo v Kemp en Beg Kon Zout Ket.Jen Leidse Wolspjjj Müller en Co. NB Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droo^d My Ver Mach fabr Ver Touwfabr Vihamy Walvisvaart Wernink's BetJny 119x Zaalberg Mynbouw en petroleum Blllton 2de c. 436 Kon Petr (f20) 161. Amer fondsen Canad Pacific tt. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Shell OU Hnior Pacific Un States Stee) 84% 45% 37^

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9