„Klachten niet gegrond" Sensationele cricketzege op het Australische testteam Stad onder één dak: grootse plannen van Westduitse architect Bij de PkwiD is het goed sparen. Kankeraars willen zakken goedpra KRANTENBEZORGERS LEÏDSCH DAGBLAD MAANDAG 31 AUGUSTUS 1964 Het Nederlandse elftal streed niet meer tegen de Australische groot meesters, het vocht alleen maar te gen de tijd. Nog vier minuten speel tijd stond de onverbiddelijke klok de Nederlanders toe. Achttien runs zouden de laatste vier of vyf overs de Nederlanders moeten brengen om de wedstrijdals exhibitie be doeld... te winnen. Het leek een onmogelijke opgave, zelfs voor de sterk spelende Rudie Onstein. Een harde zes recht voor uit deed, tot grote vreugde van de 5.000 toeschouwers op het Haagse HCC-terrein, de Nederlandse kan sen stijgen. De laatste over zes ballen begon en zeven runs kwam Nederland nog te kort. Nadat Wijk huizen voorzichtig een punt aan het totaal had toegevoegd speelde Onstein zijn va-banque spel. Robert Cowper, de 23-jarige off-sinbowler uit Victoria, werd er het slachtoffer van. Onbarmhartig joeg de Rood en Wit-speler de bal met een machtige klap voor zes. Een tie 197 tegen 197 punten was bereikt. Drie sla gen zouden over het lot van de „Aussies" gaan beslissen. Opnieuw tant. Prachtig hookte hij de bal vier. Nog voor de boundary was ge passeerd gingen de bats van On stein en Wijkhuizen de hoogte in. Bijna rennend verlieten zij het veld. Een applaus dat de „diepput" slechts in de grijze historie, in de allerbeste jaren van HW, heeft ge kend volgde, terwijl de dol-gelukkige batslieden hun ren gestuit zagen door de vele tientallen supporters voor het paviljoen. Het was gelukt. Voor het eerst in de geschiedenis van het Nederlandse cricket was een onoverwinnelijk ge acht testteam van de Common wealth duidelijk verslagen. Geen demonstratie Natuurlijk speelden de Australiërs een vorm van „vakantie-cricket". Ze verwachtten geen wedstrijd, het zou een demonstratie moeten wor den om de Nederlanders te tonen hoe cricket nu werkelijk moet wor den gespeeld. Het zou echter volkomen onjuist zijn om te beweren dat de „Aussies" de strijd niet ernstig hebben geno men en de zege in feite zouden hebben weggegeven. Alleen het feit al dat aanvoerder Brian Booth toen de weerstand van de Nederlandse batslieden te sterk bleek zes ver schillende bowlers inzette spreekt in dit verband duidelijke taal. Zonder te kort te doen aan de winnende runs van Rudie Onstein en de snelle 45 (2x6 en 4x4) van aanvoerder Peter van Arkel, staat toch vast dat Piet Marseille en Pim van der Vegt, het nieuw gevormde openingspaar, Nederland de moge lijkheid van een overwinning hebben gegeven. Stortbuien zorgd, konden de beide Hagenaars de Nederlandse innings openen. He laas, de regen kwam en de ontmoe ting scheen een roemloos einde tege moet te gaan. Een uur speeltijd kost ten de stortbuien de Nederlandse batslieden, die in 170 minuten de 198 runs, nodig voor de overwin ning, zouden moeten scoren. Het geweld van fastbowler Gra ham Mackenzie en van de winig minder snelle Alan Connolly zou, dat wist de publieke opinie al zeker, het Haagse duo geen kansen geven. Anderhalf uur hielden Marseille en de 19-jarige debuterende HBS-er het had een eerste wicketstand was bereikt velde een snelle bal van Mackenzie het wicket van Pim van der Vegt, die toen 33 runs op zijn conté had. Marseille hield nog ge ruime tijd stand. Een prachtige in nings waarin hij pas tegen het einde een vangkans weggaf, leverde de Quick-speler 77 runs (5x4) op. Verdedigend Te lang hebben de Nederlanders na die sterke start, in de angst een zekere draw te missen, verdedigend gespeeld. Pas nadat aanvoerder Pe ter van Arkel een snelle 45 aan het totaal had toegevoegd, werd duide- HENGELSPORT „De Gulden Voorn" hield haar derde prijzenwedstrijd in de Geel- poel in Aalsmeer. De vangst viel mee (14.300 gram). Uitslag: 1. M. P. Hoogkamer 2385 gr.; 2. H. v. Houter 2040 gr.; 3. H. v. Alphen 1790 gr.; 4. J. v. d. Meij 1360 gr.; 5. Jac. Azier, gr. Vöorn 31,3, 1330 gr.; 6. Joh. Azier, gr. blei 38.3, 1270 gr.; 7. Jac. Moenen 1260 gr.; 8. G. Harland 1135 gr.; 9. C. v. d. Zwan 930 gr.; 10. G. Bavelaar 440 gr. „Hengelsport" hield een wedstrijd in de Ringvaart bij Aalsmeer ('t Fort). Dit nog ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan. Het weer was mooi, de vangst slecht. Uitslag: Dames, 1 uur vissen: 1. mevr. De Vries 2 stuks; 2. mevr. Mazurel 1 stuks; 3. mevr. Brugman 1 stuk. Heren (4x1 uur vfcsen): 1. J. Cambier, 3 stuks 1215 gr.; 2. D. Boon 4 stuks. 1045 gr.; 3. J. Boef, 1 stuk niet gewogen direct teruggezet; 4. I. Mazurel, 1 stuk, idem; 5. J. Was- sink, 1 stuk, idem. Bekers: 1. Grootste voorn D. Boon (wisselbeker); 2. Grootste aantal D. Boon (beker geschonken door H. v. L. en O.); 3. Grootste blei J. Cam bier (wisselbeker); 4. Grootste ge wicht J. Cambier (wisselbeker). De 20 km loop in Dordrecht is een overwinning geworden voor J. van der Berg. Hij won in 1 uur 7 min 6,6 sec. 2. W. van Gerven (Spartaan. Lisse) 1.07.36.6, 3. J. Smits (AAV "36, Alphen a. d. Rijn) L07.44.0. 4. R. den Har tog (AAC, Amsterdam) 1.08.5.2, 5. J. J. Kraan (Bataven, Leiden) 1.09.45.8. Tineke Lager berg is, evenals vorige jaar, op de eerste plaats ge ëindigd in de competitie om de Zwem kroniekbeker bij de vrije slag- zwemsters. Met haar overwinning in de zondag te Tilburg in het Wilhel- minakanaal gehouden 2 km-wed- ctrijden is zij onbereikbaar gewor den voor haar concurrenten. étÊn De enerverende laatste minuten braken aan. Achttien runs in nog geen vijf minuten. Het leek onmo gelijk, zeker tegen zijn kans, scoorde twee machtige zessen en een vier op de toch ge vaarlijke off-spinner. De onmogelijk geachte overwinning was bereikt. Een prachtige afsluiting was deze „historische" wedstrijd stellig voor de lange interland-carrière van Wally van Weelde. De man die in zijn 32e interland afscheid nam van het na- Batsman Peter Burge (Austr.) wicketkeeper Schoonhoven t.) en bowler Pierhagen kijken ge spannen toe wat gaat gebeuren: Burge wordt uit gevangen. tionale team mag dan aan bat (8 runs) niet hebben geimponeerd, de vang waarmee hij een einde maakte aan de innings van openingsbatman Bill Lawry maakte zelfs op de Aus traliërs diep indruk. De Australiër die kort geleden in de testmatch tegen Engeland te Manchester voor 106 runs zorgde, mocht nu juist tien minuten op de mat staan om vijf schamele runs te scoren. Een Westberlijnse architect hoopt verdiepingen bereiken. Voor het ge- binnen tien jaar zijn plannen de bouw van een stad van 25.000 inwoners onder één dak te kunnen uitvoeren. Richard Gabriel heeft de eerste ontwerpen voor een reuzen- toren van 1250 meter hoog reeds klaar. Deskundigen onderzoeken de mogelijkheid het gebouw te plaatsen in Münstereifel, 30 kilometer ten zuidwesten van Keulen. ongeveer twee miljard mark kosten. Rond de kern met de liften zouden 8.000 apartementen moeten warden gebouwd. Op regenachtige dagen zouden de inwoners van het onderste derde deel van de toren hun vrienden op de bovenste ver diepingen kunnen opbellen om te informeren naar mogelijke weers veranderingen. Alle apartementen zouden aan de buitenkant gebogen glazen muren hebben. De doorsnee van de toren zou 60 meter bedragen en het gebouw zou fundamenten hebben tot op een diepte van 60 meter. Onder het ge bouw zou parkeerruimte zijn voor 4.000 auto's. Onder de grond zou het gebouw nog zestien verdiepingen hebben die in tijd van oorlog dienst zouden kunnen doen als schuilkelders. De liften zouden in vijf tot zes minuten van de garage de bovenste Zaterdag werd aan belang stellenden gelegenheid geboden de nieuwe Campus-hogeschool in Drienerlo bij Enschede te be zichtigen. De bussen met de deelnemers aan de rondgang passeren een van de nieuwe ge bouwen van de hogeschool. bouw zouden ongeveer 500.000 ton staal nodig zijn. De woonlagen zou den tussen elke 20 of 40 verdiepin gen worden onderbroken voor een winkelcentrum met theaters, biosco pen, politiebureaus en gemeente- kantoren! Boven de 300 meter zouden de huizen geheel vrij zijn van stof, volop zon hebben en zonder last van verkeersrumoer. Architect Gabriel is van mening dat de reuzentoren geen.gevaar voor het luchtverkeer zou vormen als die eenmaal op de navigatiekaarten is aangebracht. De toren zou zelfs een nuttig baken kunnen zijn bij mist en slecht weer. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 31 aug. Veemarkt: totale aanvoer 1496, vette koeien en oss enl015. varkens 481 stuks. Prijzen (resp. Ie, 2e en 3e kwal.) vette koelen (In ets per kg) 400-425, 370-390, 355-370; varkens (levend ge wicht) (ld.) 203. 200, kleiner, vlot. hoger, prima Fruitveiling: appelen appelen 9-14, andijvie 8-15, pronkDo- nen 35-73, snijbonen 45-96, stambonen 67-104, kroten 14-70, ld. gekookt 40, rodekool 11-17, groenekool 7-13, pos telein 12-43, prei 16-24, spinazie 13-40, ld. middelfijn 18.30, ld. Witlof 113-140 per 100 k„. 63-140, perziken 12-34, bloemkool 25- 73, komkommers 18-65, sla 8-30 per 100 St., bospeen 17-31 per 100 bos. Interessante zwemavond In Alphens zwembad „De Hoorn", zal men vrijdagavond 4 september weer van uitstekende zwem- en polo wedstrijden kunnen genieten. De Al- phense Zwemclub brengt dan een programma waaraan wordt deelgeno men door dames en heren, die niet naar Tokio gaan, maar die toch wel tot de Nederlandse zwemelite beho- Voor de dames bestaat het pro gramma uit 100 meter vrije slag en 100 meter wisselslag en voor de heren uit 100 meter rugslag en 100 meter schoolslag. Voorts zal medewerking worden verleend door de Nederlandse schoonspringen Meelhuizen, die een collega mee zal brengen. Er zullen ook twee polo wedstrijden gespeeld worden, waarvoor het Neder- Noorse vissersboot zaterdag vergaan De Noorse vissersboot „Joekel" uit Alesund is zaterdagavond op 26 mijl ten westen van het lichtschip Lista, bij de zuidpunt van Noorwegen, ge zonken. De bemanning was kort te- landse poloteam, dat naar de Olym pische Spelen gaat, naar Alphen komt om tegen een buitenlands zeven tal te spelen. Toen wij dit schreven was nog niet bekend welk zevental het zal zijn, at tegenstand kan bie den. Het is wel bekend, dat de orga nisatoren ln overleg zijn met een Duitse ploeg. Voorts zal het eerste zevental van de A.Z.C. spelen tegen de afdelings kampioen derde klasse, D.W.C. uit Haarlem. Het programma begint om zeven uur en zal om ongeveer negen uur afgewerkt zijn. Het belooft een prach tige avond te worden. U krijgt daar het beste persoonlijke spaaradvies en...een goede rente. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK de bank waar u zich thuis voelt! Jhr. O. W. P. L. Falck van C.B.R. betoogt dat het RIJEXAMEN GEEN GOK" is «Wij dienen de verkeersveiligheid. Daf is ons motto, ons uit gangspunt en ons einddoel. Als iedereen dat nu maar eens goed wilde inzien ook en vooral de vele «kankeraars", die in fami lie- en kennissenkring, op kantoor en in de fabriek hun zakken voor het rijexamen willen goedpraten zouden we een heel stuk verder zijn". Dat ongeveer zegt jhr. O. W. P. L. Falck, hoofd van de afdeling in lichtingen van het C.B.R. (Centraal Bureau voor de Afgifte van R'j- vaardigheidsbewijzen)van wie v klachten van examenkandidaten mochten verwachten. „Natuurlyk worden er ook door de examinatoren wel eens fouten ge maakt, menselyke fouten, psycholo gische fouten, maar welk mens is onfeilbaar. Wie werkt zonder een fout? Wie reageert altyd en overal, zo als hij - ideaal gezien - zou moeten reageren? Wie die dag-in, dag-uit met het meest verschillende mensenmate riaal te maken krijgt: jong en oud. Man en vrouw. Zenuwachtige, ge spannen, prikkelbare, kortaangebon den, maar ook eigenwijze en onheb belijke examenkandidaten? Onze men sen weten dat alles. Zij maken het dagelijks mee. Alle soorten mensen typen. Zy hebben er gevoel voor. Zy zijn er op getraind om tegen ieder een hetzelfde te zyn. Zij zijn er ook op getraind, dat zij een dienen de taak hebben. In de eerste plaats 't dienen van de verkeersveiligheid. Dat staat voorop. Daarom zijn zij zich diep bewust van hun ver antwoordelijkheid". Telefoon De heer Falck wordt onderbroken door een rinkelende telefoon. Telkens weer.. Hij moet voor de zoveelste maal uitleggen, waaj de andere kant onmogelijk eerder aan de beurt kan komen voor haar examen. Het kan niet. Er komen 7 tot 9000 aanvragen per dag bin nen. Die moeten worden verwerkt, gecontroleerd, doorgegeven aan de examinatoren, die hun planning moe ten maken en wier nauwsluitend schema niet kan worden verstoord. Jhr. Falck telefoneert en wij zit- an zijn glazen C.B.R.-gebouw in "Rijswijk te kyken naar een riant panorama: Den Haag. Rijswijk, Delft, Schiedam de kranen van de Rotterdamse ha ven Onder ons krioelt het verkeer. Wie daaraan wil deelnemen moet eerst deze glazen zeef passeren. Als daarover klachten zijn komen ze bij jhr. Falck. Hy moet ze ontzenuwen. Hij is ook daarop getraind. In jaren binnendienst hier op het bureau jaren buitendienst als examinator in de praktijk. Opleiding Hy zet uiteen, hoe de examinato' ren worden geselecteerd en voorbe reid op hun taak. zy moeten alle rybewyzen bezitten en geroutineerde automobilisten zyn, die de laatste twee jaar geregeld aan het Neder landse verkeer hebben deelgenomen. Zy moeten ook een behoorlyke alge mene ontwikkeling hebben. Ze mo gen geen zakelyke relaties hebben in het verzekeringswezen, in ryscholen, in de detailhandel enz. Dit alles vooringenomenheid te voorkomen zelfs de schyn van financiële gein- JL mimasMwittiwMMMw» •-=. tionarissen in loondienst zyn by het C.B.R. zy dus voor wie het af nemen van rijexamens een neven functie is moeten door een hoofd functie financiëel onafhankeiyk zyn. Geen van hen, noch de vaste functio narissen noch de overigen heeft ook maar enig financnëel belang by de examens, zy hebben er geen be lang by iemand „te laten zakken" om hem nog vaker examen te laten doen. Het aantal examens legt geen gewicht in de schaal voor hun be zoldiging. Daarmee is een hardnekkig fabeltje weerlegd. Een dit is belangryk zy moe ten ervaring hebben in de omgang met personen uit alle lagen der be volking. De leeftyd der kandidaat examinatoren is gesteld op 30-55 jaar, niet te jong en niet te oud dus. Is aan al deze voorafgaande voor waarden voldaan, dan komt de oplei ding, nadat er eerst nog een persoon- ïyk gesprek heeft plaats gehad om een indruk te krygen van de kan didaat en een psychologische test is afgenomen, die dient om de per- soonlyke indruk af te ronden. Twee maanden volgen de kandidaten dan een cursus in de verkeerswetgeving, waarvan zy een grondige kennis moe ten hebben, zodanig dat zy ver boven hun stof staan. Dit gedeelte van de opleiding wordt afgesloten met een examen van 2% uur theorie en 1 uur rijden. Hierop volgt een interne op leiding van een week over het afne men van ryexamens en een opleiding in de praktyk. Na dit alles neemt de rayon-inspec teur ze nog onder handen en pas dan worden ze losgelaten op het publiek, staan nog een half jaar onder vaardige klachten zyn tering of verandering van niet mogelyk, dan wordt onherroepelyk aan de dyk gezet. Dat is wel eens gebeurd, maar niet vaak. „Natuurlyk komen i eens botsingen voor", „Dat kan niet uitblijven, want exa minatoren en examinandi zyn men sen. Er zal ook altyd wel kritiek blijven, maar die is hoogst zelden gegrond op positieve en reële feiten. Maar wat wilt u? Vierhonderd exa minatoren, die zo'n 900.000 en straks een miljoen rijexamens per jaar moeten afnemen Verontschuldiging klachten. „Wanneer er" in ons land een gedegen rijopleiding bestond een goed geordend ryschoolwezen, dan zou het sli zyn en niet 30. Dan "zou men niet zoveel klachten en grieven horen. Ze ker niet over het lange wachten tus sen aanvraag en oproep, want dan zouden er by ons veel minder vragen binnenkomen. Dat is toch duideiyk? Het aantal tweede, der de en meer aanvragen zou dan im mers veel en veel kleiner zyn, wat voor ons een enorme werkbesparing en voor de examen-kandidaten een enorme tydwinst zou betekenen. Dat dit kan bewyst Duitsland, waar op de opleiding zeer scherp wordt toegezien en geen examen wordt aangevraagd voor de kans op slagen zeer groot is. Daar moet men ook een cursus volgen voor men een rijschool mag beginnen en krijgt men na een zwaar examen een soort riJksdiploma. Komt zo'n Duitse ry- schoolhouder beneden een bepaald percentage geslaagden, dan loopt hy het risico, dat hy een herhalings cursus moet volgen of zyn rijschool moet sluiten." Maar hier? Jhr. Falck zucht. Hier ejjn 6 a 7000 rijschoolhouders. Dat is méér dan in West-Duitsland en méér dan in Franryk Hoe dat komt? Omdat in de wet van 1848 een halve eeuw voor de eerste auto op de weg verscheen staat, dat het geven van onderwys vry is. Alleen i alle mogelijke manieren geprobeerd, van de bonden der bonafide rijschoolhouders uit, maar het is telkens weer afgestuit. Toch komt het op den duur. Er moet verbete ring komen. De bonafide rijschool houder vraagt tn de regel geen exa men aan voor hy meent, dat de kandidaat rijvaardig is, maar hy werkt in het commerciële vlak en wordt vaak opgejaagd door een on geduldige klant, met de kans dat deze naar een concurrent loopt Het ryschoolwezen schuift de klachten over het lange wachten vaak af op het C.B.R. Volgorde Als om dit te bewyzen gaat de zoemer van de telefoon. „Alle toe stellen in het gebouw staan de hele dag gloeiend", zegt jhr. Falck. Ik wilde wel eens graag van al dat opbellen af. Het helpt toch niets, want we kunnen geen rekening hou den met particulieren gevallen: ie dere aanvraag wordt naar volgorde afgewerkt. We geven informaties over talloze dingen, over onderwer pen, die met het C.B.R. als examen instituut geen fluit te maken heb ben. Ook veel dat zuiver in de per- sooniyke sfeer ligt. Maar we trach ten alles naar eer en geweten af te doen, zodat het voor de vrager bevredigend is". Ook dit telefoontje gaat over het lange wachten op de oproep. Jhr. Falck vertelt dat de normale ter- myn ongeveer vier weken is, soms ook korter, buiten de vakantietyd en in de „stille" maanden byvoorbeeld, maar dat de huidige lange wacht- tyd van zes of meer weken veroor zaakt is door de hausse van 15 mei, toen het examen verlengd en het examengeld verhoogd werd. „Vlak voor het zomerseizoen, maar dat was niet onze schuld. Wy waren in januari al klaar." De nieuwe rege ling moest echter vele schijven pas seren, ook de minister en daardoor is de datum vertraagd. Op die fatale datum ging men voor ryp en groen aanvragen. De werkelyk bonafide ry schoolhouder zou het examen ook toen niet hebben aangevraagd voor een klant, die niet klaar was. Er zyn er inderdaad, die geweigerd hebben, maar de mees ten niet Dank! „Klachten en grieven. Ja, die zyn er. Maar de examinatoren krijgen ook heel dikwyis dankbetuigingen, doch daar lopen ze niet mee te koop. Ze worden door „het publiek" im mers toch niet geloofd en over de geslaagden leest men in de pers nooit iets Het komt er ietwat bitter uit. „Weet u", vervolgt jhr. Falck, „Die klachten en grieven hebben veelal een psychologische ondergrond. De gezakte kandidaat heeft er behoefte aan zichzelf voor zyn falen te ver ontschuldigen. De klachten komen van de gezakten en al dat gepraat en geschrijf legt weer een nieuwe druk op de kandidaten. Zo komt het, dat velen al by voorbaat aannemen: de eerste keer zak ik toch. Er is geen willekeur en er is geen voor keur of vooringenomenheid by de examinator. Er is zelfs geen verschil in de beoordeling. Daar heb je dat beroemde „cryptogram", de fouten lijst in code. Iedere kandidaat kan zyn fouten controleren. Dit waarde ringsschema is er juist om te komen tot een vaste beoordeling. Het is een waarborg voor een rechtvaardig en objectieve beoordeling. De eisen Het examen dient tot het aantonen van een bepaalde rijvaardigheid. Daarna komt pas de routine. De om standigheden hebben daar niet veel invloed op. Een examen tydens het spitsuur geeft andere moeiiykheden dan op stillere uren. Dan heb Je het fileryden en het begrip voorrang komt er dan nauweiyks aan te pas. Examen doen in kleine plaatsen levert andere moeiiykheden op dan in grote steden, maar de zwaarte van het examen is hetzelfde. Het af keuringspercentage verschilt dan ook niet veel. Men zegt wel, dat het beter zou lopen als de politie de examens afnam, maar in de eerste plaats heeft de politie er geen perso neel genoeg voor. En dan; hoe zou men dat willen organiseren door de politie?" Waarborgen „Menselyke factoren gelden by elk examen. En wy hebben onze erva ring en ons systeem, dat omringd is met zoveel waarborgen en zo gecon troleerd wordt, in dertig jaar opge bouwd. Dat we in café's zitten is naar genoeg, maar we hebben altyd een apart zaaltje en zitten niet in het geroezemoes van de gelagkamer". „Ik zou er dagen over kunnen praten", besluit jhr. Falck, „Byvoor beeld over het geleidebiljettensysteem dat een dubbele waarborg biedt, dat de kandidaat weet, wanneer hy exa- voorbeeld voorkomen wordt iemand, die de rijbevoegdheid ont nomen is, door opnieuw examen te doen, toch weer een rybewys zou krygen. Over onze medische contro le. Over de behandeling van klach ten. Over de service, die wy bieden. Over de bespreking van grieven. Wanneer de rijschoolhouders vragen om een by eenkomst dan gaat de di recteur er zelf heen en kunnen zy hun grieven opspuiten. En over zo talloze dingen, die hier dagelyks voorkomen Tot zover jhr. O .W. P. Falck van het C.B.R. En dat weten we dan: klachten en grieven over het rijexamen zijn vrijwel altijd ongegrond. Ze komen in hoofdzaak van gezakte „kanteraars". Dat er zoveel van die kankeraars zijn, komt weer door de rij-opleiding tn ons land. Daar deugt niet zo bar veel van. Daardoor zakken er zoveel kandi daten. En dat grote aantal ge- zakten veroorzaakt dan weer die lange wachttijden. Eenvoudiger kan het al niet. Moet er dan nog verder over wor den gepraat? Neen, dat zullen we maar niet doen. Eén opmerking moet ons echter van het hart. In ons betoog van enige weken terug onder de titel „Rijexamen een gok" hebben wij de integriteit van de examinatoren geen mo ment in twijfel getrokken. Zij hebben zich te houden aan de normen, zoals die door het C.B.R. zijn vastgesteld. Wij hebben al leen beweerd, dat die eisen niet zijn aangepast aan de werkelijk heid van het verkeer. Jhr. Falck heeft deze opmer king die iaordt gesteund door de mening van talrijke rijschool houders naast zich neergelegd. Evenals andere klachten en grie ven. Die komen van „kankeraars" en houders van ondeugdelijke rij scholen. Dat zegt jhr. Falck. Jammer, hij heeft ons niet kun nen overtuigen. Red. L. D.) ARC won met 5-4 van Kennemerland Twee fouten in de ARC defensie waren er de oorzaak van, dat de Kennemerland midvoor in de eerste helft tweemaal de roos wist te tref fen- Gelukkig voor de rood-zwarten wisten Timmer en Hoogeboom voor de pauze de stand op geiyk voer te brengen. In de tweede helft bleek de ARC- defensie nog verre van dicht. Opè nieuw namen de gasten een voor sprong, die zy zelfs wisten te ver grote tot 4—2. Daarmee hadden zy je op en nadat eerst Vermaas Hoogeboom de zaak weer geiyk had den getrokken slaagde Klein er in ARC voor de eerste keer deze mid dag de leiding te geven 5—4. Tot vreugde van de rood-zwarten werd dit ook de eindstand. gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden Bur. Leidsch Dagblad Witte Singel I Leiden

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 4