veranderingen in a de visserijvloot potters namen toe met 55 eenheden V" Zwembad De Vliet boekt 50.000ste bezoeker ekenwedstrijd voor de jeugd Justitie grijpt in RUSSISCHE RUIMTEPROEf Hoofdconducteur werd machinist tegen wil en dank Driekwart eeuw timmerman DIAMANTROOF IN LONDEN Fabrieks - liektreiler te water gelaten Stieregevecht voor gedupeerde Nederlanders RAZZIA IN VENEZUELA ZONDAG OFFICIËLE OPENING DOSR Roelofarendsveen heeft nieuwe sportaccommodatie BOOT VOOR DE STRANDPOLITIE BEURS VAN AMSTERDAM 'm 115 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1964 (Van onze visserij redacteur) jorig jaar vond, blijkens het (ersjag van het Produkt- p voor Vis en Visproduk- een groot aantal verande- .962en plaats in de samenstel- van de Nederlandse visse^ 196 °°t- Evenals in 1962 deed de grootste uitbreiding voor ie groep motorkotters. aan ie groep 55 eenheden wer- toegevoegd, terwijl 9 kot- werden afgevoerd. »n vissery beoefenden, geschikt tn gemaakt voor de uitoefening phade zeevisserij. Onder de nieuw vaartuigen waren voor het twee hekkotters. van die negen kotters, die niet aan de visserij deelnemen, was [R 47, weLke tijdens de uitoefe- van de visserij tengevolge van JRpzen verloren ging. Twee vissers hierbij het leven. Genoemd was pas in het voorjaar van in de vaart gekomen. vroegere Noordzee-kotters in 1963 uitsluitend gebruikt visserij op de Waddenzee, vier rs werden bestemd tot plezier - uigen, een kotter werd verkocht het buitenland, terwijl een kot- erd onttrokken aan de visserij or andere doeleinden werd ver- Aantal kotters 31 december 1963 bedroeg het 1 motorkotters 523 tegen 477 1962. De gemiddelde leeftjjd van ottergroep bleef ongewijzigd, ils in 1962 bedroeg deze 10 jaar. de eerste maanden van 1963 n twee stoom treilers aange- in West-Duitsland. Deze sche- rebruiken als brandstof gasolie. het eerst sedert 1959 telde de landse visserijvloot dus weer itreilere. stoomlogger, die in 1962 nog tot oot kon worden gerekend nam „I13 niet meer aan de visserij deel rd afgevoerd. 3l< beslissing omtrent het lot van deze vaartuigen werd echter nog niet ge nomen. In de laatste vjjf jaar werden 64 vleetloggers aan de vloot ontrok ken. Als resultaat van de gewijzigde sa menstelling van de categorie treilers/ loggers in 1963 trad een verbetering op in de gemiddelde ouderdom van deze vaartuigen. Deze was aan het eind van vorig jaar 27 jaar tegen 30 jaar op 31 december 1962. Het aantal overige zeevissersvaar tuigen, zoals botters, hoogaarsen. verbouwde vrachtvaartuigen, e.d., liep terug van 131 aan het eind van 1962 tot 125 per 31 december 1963. Tenminste tien treilers, waaronder zes hektreilers, en dertig kotters wa ren aan het einde van 1963 in aan bouw. Hieruit blijkt dat de groei van de kottervloot nog steeds niet tot stil stand is gekomen, terwijl ook de trei. lervloot in een fase van modernise ring verkeert. Het op 18 juli van dit jaar geopen de zwembad De Vliet in Leiden heeft vanmiddag de 50.000ste bezoe ker geboekt. Dit was de achtjarige Karin Bink, Pieter Brandsmalaan 27. Zij zit in de tweede klas van de Prinses MargrietschooL De heer P. Leenheer, Inspecteur van de Sportstichting, overhandigde haar een bos bloemen en een abon nement voor het volgend jaar. Overigens kwam deze 50.000ste be zoeker eerder dan werd verwacht. Roof Dieven die waarschijnlijk waren uitgerust met gaspistolen, heb ben op een kampeerplaats bij de Zwit serse stad Yverdon de bewoners van een vijftiental tenten geruisloos be roofd van al him geld. De bult bedroeg ln totaal 5000 Zwitserse franken (on geveer 4200 gulden). Geen van de be roofden heeft Iets gemerkt. De rovers lieten reisdocumenten e.d. met rust. Medische diensten Oegstgeest: dokter Hugenholtz, tel. 50605. Voorschoten: dokter James, Leid- seweg 51, tel. 2520. Tandarts Kengen, Kon. Wilhelminalaan, 9.30 uur. Zui derapotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553, Leiden. Warmond: dokter Walenkamp, tel. 220, zr. Muhlhaus, Dr. Kuijper- laan 3. Voorhout, tel. 02532—8122. Wassenaar: dokter Römer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501. Dokter Van Tollingen, Wilhelminaplein 1, tele foon 8303. Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Leiderdorp: dokter Hennink, Mau- ritssingel 166, Leiderdorp, tel. 33686. Zr. Vlek. Wit-Gele Kruis, Hoge Rijndijk 36, Zoetenvoude, tel. 01710 —34625. Treilloggers Ireilloggervloot bestond aan het inn 1963 uit 233 eenheden, te- !X op 31 december 1962. In het pen jaar werden 17 nieuw ge motortreilloggers in de vaart jcht, terwijl 20 vaartuigen van di lln deze categorie werden afge> ÏDper de nieuw gebouwde vaartui- tevonden zich twee hektreilers. 7 de vloot tegen het einde van l0|in totaal 6 hektreilers telde. J van deze schepen zijn voorzien (een slipway, drie beschikken een beweegbare hekgalg en een L ig is uitgerust met een vaste t. de 20 vaartuigen, die vorig a de categorie treilers/loggers Ie vloot werden afgevoerd, werd raartuig verkocht naar Canada, paar Groot-Brittannië, zes wer- jesloopt, terwijl elf stuks defini eerden opgelegd. jLot van vleetloggers OEGSTGEEST Burgerlijke Stand jJoren: Jan P., zn van C. T. iorst en G. van der Meij; Ellen, n W. Salman en W. Mieloo; Wil- van J. W. Salomonson en K VOORSCHOTEN Ier auspiciën van de gemeente f khoten zal op woensdag 19 au- s om 10 uur op het plein voor "ultureel Centrum een teken- worden georganiseerd voor ugd van 6 tot en met 12 jaar. .deelneming hieraan is gratis, )sten worden door de gemeen- dragen. Het is de bedoeling, dat aderen in de eerste plaats een ge ochtend zullen hebben, bj mag een flesje limonade aard niet ontbreken, evenmin nkele prijzen voor de beste te- ars. aanmelding kan tot en met bgustus geschieden op de afde- Culturele Zaken der gemeente- tarie of telefonisch 2141 toestel )p 19 augustus zijn de kinderen 0 uur bij het Cultureel Cen- welkom, ook dan is er nog ge beid tot aanmelding en wel bij ry in het gebouw. De kinderen n tekenmateriaal ter beschik- zjj behoeven dus niets mee te gen. afloop van de wedstrild zal er entoonstelling van de werkstuk- borden ingericht in de hal van Cultureel Centrum. Mocht het minder goed zijn, dan wordt *edstrjjd in het gebouw gehou- jury bestaat uit leerkrachten de Voorschotense scholen. Het fentebestuur vertrouwt, dat de J&isatie niet tevergeefs zal zijn dat velen kinderen aan de wed- deel zullen nemen. Idemie in het zuidoosten van toerikaanse staat Missouri is een aoest-epldemle uitgebroken. Als daarvan zijn tot dusver drie er*n gestorven en verkeren 32 an- 1 hi kritieke toestand. Het meren- wn de besmette kinderen bestaat "egers, afkomstig uit arme gezin- Pierprijs móét omlaag (Van onze Haagse correspondent) De Haagse officier van Justitie, jhr. mr. T. W. van den Bosch, heeft met ingang van vandaag een bevel schrift uitgevaardigd, waarbij het aan de N.V. Exploitatie-Maatschap pij Wandelhoofd Scheveningen ver boden wordt een hogere pierprijs te berekenen dan 55 cent per persoon. De officier van Justitie heeft deze voorlopige maatregel getroffen in afwachting van het strafproces tegen de maatschappij. Ook is door de officier bevolen dat vermeldingen betreffende een hogere pierprijs dan 55 cent moeten verdwijnen. Voorts mag de maatschappij op en nabij de pier geen toegangskaartjes met een hogere prijs voorhanden hebben. Het observatorium van de West- duitse stad Bochum heeft vandaag om 12.05 uur radiosignalen opgevan gen die afkomstig zouden zijn van een nieuw Russisch ruimtevaartuig. Radio-Moskou meldde gisteren, dat Russische geleerden van plan zijn nieuwe ruimteproeven te doen. In de Russische hoofdstad hebben hard nekkige geruchten de ronde gedaan, dat de Sowj et-Unie spoedig een groep van drie kosmonauten zal lan ceren. Het Sowjetrussische persbu reau Tass meldde later, dat de Sowjet-Unie een nieuwe onbe mande satelliet heeft gelanceerd van het type kosmos. Het is de 37ste kunstmaan in deze reeks. Wat een treinmachinist uit Leeuwarden, is overkomen, is nog nooit vertoond gedurende 125 jaar Nederlandsche Spoorwegen: zijn trein reed weg, zonder dat hij hem bestuurde. Hij zag het voor eigen ogen gebeuren en hij was met stomheid geslagen. In een taxi achtervolgde de machinist tenslotte de trein, die hij volgens de dienstregeling eigenhandig bestuurde. VOORSCHOTEN Gouden Leeuw-toernooi On de zondagen 16 en 23 augustus organiseert SVLV te Voorschoten het jaarlijks terugkerende toernooi om „De Gouden Leeuw". Aan dit voetbaltoernooi zullen deelnemen Docos uit Leiden, Foreholte uit Voorhout, MMO uit Hoogmade, Quick Steps, BMT en Postalia uit Den Haag en Rouwkoop en SVLV uit Voorschoten. Zondag zullen spe len om 12 uur MMO tegen Quick Steps en Rouwkoop tegen BMT. Om 14.30 uur SVLV tegen Postalia en Docos tegen Foreholte. Op zondag 23 augustus volgen de halve finale en de finale. De halve finale begint dan om 12 uur en de finale om 15 uur. Trofee-houder is Docos uit Leiden. VONDSTEN IN DE ORANJEPOLDER Tüdens de werkzaamheden voor de aanleg van een riolering zjjn in Oranjepolder te Voorschoten overblijfselen aan het licht gekomen van een woonplaats van de neolithi- sche Vlaardingercultuur. De ontdek king is gedaan door de heren C. Eggink, uit Voorschoten, en ir. J. van der Kley uit Leiderdorp. WASSENAAR De heer J. van der Ham. Kerke- hout 28 herdenkt dinsdag 18 augus tus het zeldzame jubileum, dat hjj 75 jaar geleden als 11-jarige jongen zijn timmermansloopbaan begon. De jarige werkt nog dagelijks in de werkplaats van zijn bedrijf, dat al sinds vele jaren geleid wordt door zijn zoon. De heer Van der Ham kwam in 1903 naar Wassenaar en trachtte een eigen bedrijfje te stichten. Het lukte niet en hij deed het over aan een al langer in Wassenaar gevestigde firma. Hij werkte als timmerman meer aan de bouw van tal van bouwwerken ln Wassenaar: In 1933 begon hij weer voor zichzelf en toen lukte het wel. Het was die dinsdagmorgen op het Leeuwarderstation precies zo be gonnen als alle andere morgens: Om 6.15 precies reed dieselstel 8904 bestaande uit een rijtuig, weg met eindbestemming Staveren. De ma chinist stond, zoals het een goed machinist betaamd, aan de scha- kelhandel en de hoofdconducteur was aan boord. Om 6.32 uur precies volgens het spoorboekje, werd Sneek bereikt. Daar stond het treintje alweer volgens het spoorboekje vier mi nuten stil. Niemand die dat beter weet dan de bestuurder zelf. Hij had een beetje hoofdpijn en hjj dacht: „Ik ga even naar de sta tionsrestauratie om een kop koffie met een paar aspirientjes te drin ken." Het was wel niet volgens de regels van het spel, maar de machinist stapte toch het perron op en de restauratie in. Toen hij klaar was met drinken, reed zijn trein juist weg. Zo maar, zonder dat hij hem bestuurde. Het was krankzinnig, maar het was waar. In een taxi zette de machinist de achtervol ging tn, zich alsmaar afvragend wat er toch gebeurd kon zijn. Wat er gebeurd was wist de hoofd conducteur maar al te goed. Toen de machinist niet „op de bok" bleek te zijn, dacht hij dat een grapje ondanks het vroege och tenduur best op zijn plaats was. Hij had het al zo vaak gezien, hij wist precies hoe het moest. De trein zette zich inderdaad in be weging met de hoofdconducteur aan het „stuur". Maar wat de man dacht dat zou gebeuren, gebeurde niet. Er kwam geen geschrokken machinist uit het dieseltje naar voren rennen om het stuur over te nemen. Er zat voor de conducteur toen niets anders op dan te volbrengen waar aan hij begonnen was. Ondanks de afwezigheid van de bevoegde stuurman ging het allemaal vol gens de regels. Workum werd be reikt en toen de stationschef het vertreksein gaf, reed de hoofd conducteur weer verder, als of het de gewoonste zaak van de wereld was. De hoofdconducteur reed alsof hij hij nooit iets anders had gedaan en precies op tijd om 7.06 liep de trein het station van Staveren bin nen. Vrijwel op hetzelfde moment was daar ook een taxi, waaruit een opgewonden machinist stapte. De N.S. stelt een onderzoek in naar de juiste toedracht van deze (enigszins) verkeerd uitgevallen grap. De hoofdconducteur, die te gen wol en dank de trein moest rijden van Sneek tot Staveren, heeft al een straf je te pakken: iiij doet op het ogenblik stations dienst. Maar de machinist rijdt nog (of weer) in afwachting van het onderzoek. Hij zal zijn cabine wel nooit meer verlaten Uit een juwelierswinkel in Londen zijn vanochtend vroeg ruwe dia manten ter waarde van 300.000 gul den gestolen. De daders drongen via een brandladder het gebouw op de derde verdieping binnen. Met een snijbrander openden zij daarop de kluis van de winkel. Volgens de po litie was het „vakwerk". Finale Okker-Hajer De nationale tenniskampioen schappen zün vanochtend op de Mets-banen in Scheveningen voort gezet met de halve finales heren enkelspel. De uitslagen luiden: Tom OkkerWillem Maris 63 63 64; Jan Hajer—-Ron van Gelder 75 6—0 6—1. Op de NV Scheepswerf Gebrs Pot in Bolnes, is vanmorgen de eerste in Nederland gebouwde fabrieks- hektreiler te water gelaten. Het schip, het eerste van een serie vier, wordt gebouwd voor rekening van de Canadese rederij „Fishery Products LTD" te St John's (New Foundland). Het mag een bijzonder heid heten, dat deze schepen in Ne derland worden gebouwd. In Cana da worden namelijk buitengewoon hoge subsidies verleend voor bouw van dergelijke schepen. De doopplechtigheid, waarbij het schip de naam „Zeeland" ontving, werd verricht door mej. L. Gouda, dochter van een Nederlandse vriend van de reder. De „Zeeland" heeft een zgr „Slipway" op het achterschip, waar door het visnet met een mini mum aan mankracht kan worden binnengehaald. De vangst komt ver volgens op het beschutte tussendek, waar zich een complete visfabriek bevindt. Hier wordt de vis gesorteerd, geslacht, ontkopt, gefileerd en ont- huid. Deze bewerkingen geschieden nagenoeg geheel machinaal. In spe ciale diepvrieskasten wordt de vangst ingevroren tot min 40 gr. Celcius en daarna opgeslagen in koelrui- men, die een inhoud hebben van 400 m3. Het ontwerp van deze fa- brieksschepen is door de werf ge maakt in samenwerking met de re derij. De voornaamste gegevens van de treiler zün: lengte over alles 50.90 meter, lengte tussen de loodlünen 43.00 meter, breedte 9.20 meter en holte tot het bovendek 6.75 meter. De voorstuwing geschiedt door een werkspoor motor van 1250 pk, die een verstelbare schroef aandrijft. De De Nederlandse toeristen, die op de Spaanse camping by Calafell in Tarragona overlast hebben onder vonden van het noodweer, kregen vanmiddag van de Spaanse autori teiten een speciaal voor hen geor ganiseerd stieregevecht aangeboden. In een telegram aan de Spaanse ambassade in Nederland is beves tigd, dat de overstroming geen Ne derlandse slachtoffers heeft ge maakt. Wel hebben enkele van de kampeerders materiële schade opge lopen aan tenten en bezittingen, doch de Spaanse autoriteiten heb ben alles in het werk gesteld de toeristen van kleding en voedsel te voorzien. Ook kleine verloren gegane bezit tingen zullen door de Spaanse auto riteiten aan de gedupeerde toeristen worden verstrekt, zo deelde een woordvoerder van de Spaanse am bassade in Den Haag mee. Gisteravond heeft de Venezolaanse politie bü razzia's 500 personen ge arresteerd. Dit was een onderdeel van de campagne om paal en perk te stellen aan de golf van misda den, die zich de laatste tüd in Ca racas heeft voorgedaan, aldus het blad El Mundo. Onder degenen, die werden aangehouden, is een univer siteitsdocent in de dramatische kunst, Victor Cordero Valenzuela, die volgens de politie de aanstoker is van het neerschieten van twee politiemannen en de aanval op een ziekenhuis van een maand geleden. Lenlnprüs President Ben Bella van Algerije ontving gisteren op een plechtigheid in het Volkspaleis te Algiers de Leninprijs voor de vrede. HeC is Ben Bella's tweede Russische onder scheiding. Eerder kreeg hij de gouden ster van Held van de Sowjet-Unie. Aanvoer Acht vaartuigen zorgden donder dag in IJmuiden voor een aanvoer van 745 kisten vis. Er waren 20 kisten schelvis, 15 kisten wüting, 15 kisten gul en kabeljauw. 390 kisten haring, 20 kisten makreel, 200 kis ten schol, 5 kisten tarbot, 3000 kilo tong en 20 kisten diversen. Voor de vrijdagmarkt stonden o.a. genoteerd de Bets en Gerda VL 112 met 850 kisten vis, de Nestor KW 101, met 340 kisten vis, de Willem VL 121 met 500 kisten vis, de Wiron IJM 211 met 380 kisten vis en 300 stuks stüve kabeljauwen, de Gelria IJM 18 met 200 kisten vis en de KW 139 met 300 kisten vis. De geringe aanvoer leidde tot wei nig houvast biedende prijzen. Dinsdagavond om acht uur komt de gemeenteraad van Noordwijk in openbare vergadering bijeen. De vrij korte agenda bevat enkele interes sante punten. Zo komt aan de orde de aanvaarding van een surveillan ce-boot ten behoeve van de politie. Naar verluidt betreft het hier de boot, welke vorig jaar door een co mité aan de gemeente Zandvoort werd aangeboden, doch door de ge meenteraad van deze badplaats werd geweigerd. Een ander belangrijk onderwerp ls de bouw van woningwetwoningen en de verkoop van bouwgrond in de uit breidingsplannen „Vinkeveld" en „Beeklaan-Midden". Verder staat op de agenda de ver pachting van perceeltjes teelland aan de Oude-Zeeweg, de verlenging van de overeenkomst tot verzorging van de gemeentelüke vuilnisbelt en de herziening van een aanbieding in een onteigenings-procedure. Als administratieve rechter zal de raad hebben te oordelen over een beroepsschrift tegen de weigering van een bouwvergunning. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 13 aug. - Groenteveiling: waspeen Al 2.40- 2.90, A2 2.50-4.10, waspeen BI 3.40-2- 3.30, B2 1.80-2.40, B-grof 1.80-2.10, aardappelen per kist 3.60-3.70, andijvie per kg 14-16, bloemkool 6 per kist 54- 70, ld. BI 14-46, 8 per kist Al 47-50, A2 13-28, BI 45-51, bospeen 23-41, groenekool 10-11, herebonen 40-61, komkommers 10-11, peterselie 6-7, pronkers 37-38, rodekool 7.90-8, selde rie 5-7, sla 4-15, snijbonen 71-77, uien 3.50-3.60, zilverulen 19-27, Aanvoer waspeen A 68.000 kg, ld. E 25.000 kg, bloemkool A 10.000 stuks. TER AAR, 13 aug. augurken: fijn basterd 81, basterd 85, grof A 37-38, grof 27-30, knorrels 10, bommen 9 alles per kg. BEURSOVERZICHT Emissie Volks Aandelen Trust Ver. overtekend Amsterdam, 14 augustus. Van maandag 17 augustus af kan a pari worden ingeschreven op nom. f 7 miljoen aandelen Volks Aandelen Trust (VAT) N.V. in Amsterdam. De VAT is uitsluitend een beleggings- en fnancieringsmaatschappü waarin zün of worden ondergebracht de aandelen van de Reclame Exploitatie Maat schappij (REM) N.V. en de N.V. Re clame Productie Maatschappü „Re- proma". Vanmiddag vond ter beurze een „run" plaats op de nis waar de in schrijvingsformulieren verkrijgbaar waren. Deze formulieren werden uit de handen van de uitgever gegrist. De belangstelling en van de be ure en van het publiek voor de Volks Aande len Trust is enórm. Volgens de beura zal de emissieenkele malen worden overtekend. De stukken zün groot nom. f 20. Voor de aandelen, die zoala gezegd k pari worden uitgegeven kon men vanmiddag ter beurze biedingen beluisteren van 120 tot 130%. Een zeer belangrijk agio dus. De stemming voor de internatio nale waarden viel zeker niet tegen, temeer, daar Wall Street gisteren voor de Nederlandse hoofdfondsen iets lager sloot. De Newyorkse beurs heeft zich donderdag aan de zwakke stemming in Amsterdam voor Unile ver en Kon. Olie, als gevolg van de gepubliceerde tweede kwartaalcüfers 1964 van deze maatschappüen, volle dig aangepast. Beide fondsen lagen vanmiddag in Amsterdam nauwehjks prijshoudend. Unilever deed f 144 20 f 144.40)Kon. Olie f 164.70 (f 164.90) Philips zette de opmars van de voorgaande dagen verder voort. Dit fonds verbeterde een halve gulden tot f 150.40. Hoogovens lag gevraagd waardoor dit fonds opliep van 594 tot 597 (591^Aku verbeterde een punt tot 463. Aandelen Centrale Suiker werden verhandeld van 413 tot 416 (410). Vergeleken met de slotkoers van vorige week boekte Aku deze beurs week een koerswinst van circa 5, Hoogovens van circa 6 punten. Phi lips steeg circa f 1.70, Kon. Olie speel de quitte, terwül Unilever büna f 1. moest prijsgeven. In de Scheepvaartsector was de stemming prüshoudend met weinig affaire. Van de leidende cultures werden certificaten Deli in een open hoek verhandeld van f 123,50 tot f 124.40 (f 122.50). Dit op de Amster damse handelsmissie die in het na jaar vermoedelijk naar Indonesië zal gaan. De staatsfondsenhoek gaf wei nig veranderingen te zien. Voor de inschrijving op nom. f 30 min. 5%% obligaities Europese Inves- berings Bank tegen 97% bestond gro te belangstelling. WISSELKOERSEN Amsterdam, 14 augustus. Londen 10.07—10.07%; New York 3.61r»fl—3.61fs; Montreal 3.35%-3.35% Parijs 72.71%—73.76%; Brussel 7.26— 7.26%; Frankfort 90.85—90.90; Stock holm 70.31—70.36; Ziirich 83.63— 'V, Milaan 57.81%—57.86%Ko penhagen 52.1652.21; Oslo 50.45% 50.50%; Wenen 14.00%—14.01%; Lis sabon 12.55%12.57. Vrijdag, 14 augustus 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Ned. '58 4% 95% 94% Ned. '59 4% 93 93 Ned '60-1 4% 93% 93% Ned. '60-11 4% 92% 92% Ned. '59 4% 91A 91% Ned. '60 4% 89% 89H Ned. '61 4% 89% 89% Ned *63 4% 89% 893, Ned. '53 3% 84% 84% Ned. Gb. obi. 3% 70% Ned. '47 3% 80 8 7911 Ned '51 3% 91 90% Ned. '53 I-II 3% 88 87Ü Ned. '56 3% 85% 85% Ned '48 3% 80A 80% Ned. bel. cert. 3% 78% 77% Ned '50 I-II 3% 80 rg 80T7g Ned. '54 I-II 3% 80% 80% Ned. *55 I 3% 80% 80% Ned. '55 II 3% 85% Ned. '37 3 843% 84% Ned Gb. ob. '46 3 85% 843i Ned dol ln. '47 3 89A 89j'g Ned. Inv. cert. 3 95% 96% Indie '37 3 96% Indië '37 A 3 90 3/4 91 Ned. wonbl. '57 6 101 101% N. won.bl. '58-'59 91% 91% Ned. wonbl. '60 4% 92 91% ACTIEVE AANDELEN Van allen die meegewerkt hebben om het zeer fraaie sportpark van D.O.S.R. te realiseren, zou een lange ere-lüst kunnen worden samenge steld. Alleen zou het moeilijk te be palen zgn wie bovenaan deze Hjst zou moeten prijken. Of dit nu moet zün het gemeentebestuur van Alke made, ofwel de heer De Haan van de technische dienst van de gemeen te Alkemade, het bouwcomité of het bestuur van D.O.S.R., de medewer king van de plaatselüke midden stand, of misschien al de vrüwillige medewerkers, die geheel belangeloos hun vrije t(jd hebben gegeven om het sportpark van D.O.S.R. tot iets buitengewoons te maken. Het mag er dan ook zün. Twee prachtige speelvelden, een moderne kleedgelegenheid, voorzien van wa terleiding en electriciteit, douchege legenheden en niet te vergeten een prachtige kantine. Hier kunnen de sportvrienden van D.O.S.R. zowel voor als na de wedstrijd nog even gezellig büeen zün. Nog niet alles is gereed. Wü denken aan de ver lichting voor de veldtraining. Maar wij zün ervan overtuigd dat dit ook spoedig zal worden verwezenlükt. In het cluborgaan van D.O.S.R. lazen wü dezer dagen dat de vereniging thans rond 200 spelende leden telt, 76 senioren en 124 jeugdspelers. Hieruit blükt wel dat de nieuwe sportaccomodatie beslist geen luxe meer is maar beslist noodzakelük. Perspectieven Toch mag niet worden ontkend dar het nieuwe sportpark voor de toekomst van D.O.S.R. meer perspec tieven biedt. Vooral voor het aan trekken van de jeugd, en de jeugd heeft ook hier de toekomst, zün de mogelükheden aanmerkelijk groter geworden. Met dankbaarheid kan men in tussen terugzien op de büna 40-ja- rige geschiedenis van D.O.S.R. Maar trots zal men ongetwüfeld zün als men zondag dit prachtige complex officiëël in gebruik gaat nemen. Het programma hiertoe luidt als volgt: Om 12 uur plechtige inzegening door oud geestelük adviseur pater Rupertus. Om 12.30 uur officiële ope ning door burgemeester E. J. M. Kolfschoten. Om 13 uur gelegenheid tot felicitatie en bezichtiging van het sportpark. Om 15.00 uur openings- en erewedstrüd D.O.S.R.Hillegom. Na afloop gezellig samenzün. Het geheel zal muzikaal worden omlüst door de plaatselüke muziekverniging „Liefde voor Harmonie". Amst. Rubber 111 112 Ver. HVA-mü- 147% 145% A.K.U. 462 462% Deli MÜ cert. 122.50* 124.40 Hoogovens cert. 591.50 595% Philips gem. bez. 149.90 150.35 Unilever cert. 144.40 144 Dordtse petr. 756 756 Kon P (50 k 120) 164.955 164.75 Holl. Amer. Lün 106 105% Java China Pak. 145% 148 KliJd. 69 62 Kon Ned. St.boot 150* 150 Kon Paket MÜ- 151% 152% Stoomv Mü Ned. 138% 137 Niev Goudr cert 103% 102% v. Ommeren cert. 241%* 24434 Kon. Rott. Lloyd 142% 142 N Scheepv Unie 131% 132% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.Ieningen A'dam *47 3% 89% A'dam '48 3% 89% 89% R'dam '52-1 4% 92 idem *37 I-m3% 88 90 Bankwezen Bank N. G. 85' 5% 98 98% Idem '58 5 95% 95% idem '64 5 95% 95% d. N WB '52 4%. 91% 91% BVG Rspbr. '52 160 161 BVG Rspbr f500 138% 138% vorige slotkoers koers v. heden 79 78 112b 81% 81% 88% 87% 92% 92% 81% 82 83 81% 793i 77% 80% 81 78% 77 88% 89 90 89 91 95 95% 86% 100% 100 Alkmaar '56 2% A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 n 2% A'dam '56 IH2% A'dam '59 2% Breda '54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '521 2% Idem n 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% 86% 86% Zuid-Holl. '59 2% 86% 86% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f 50 203 203.50 Nefo f50.— 109.50 109 Robeco 233 234 Unitas f 50 500 500 Ver Bez v. 94 f 50 134.50 135 Amst Bank 373% 373% Cultuurbank 26 26 Holl Bank U eert. 244% 244% Ned Handelmü. 303 304 Ned. Mid.bank 210 210 Rott. Bank 334% 333% Twentsche Bank 306 Industrie Ondernemingen Albert Heün 592 594 Berkel's Pat. 215 219% Borsumü.-Wehry 73% 73% Bronsw. 149 150 Calvé Delft eert. 973 972 K Pap v. Gelder 162 162% K Ned Grofsm. 114% 114 De Gruyter pref b 135% 136 Holl. Constructie 486 480 x Ing.bur v Bjiü'v 149% Tntematlo 291 294% v Kemp en Beg 135% Kon Zout Ketjen 836 838% Leldse Wolspxij 453b 455 Müller en Co NB 277% 281 Ned Kabelfabr 341% 340% Philips pref 50 50.20 Rott Drooed Mij 293%- Ver Mach.fabr. 185 189 Ver Touwfabr. 379 379 Vlhamy 158% 158% Walvisvaart 67 66" 1 Wernink's Bet jnü 209 Wilton Füenoord 185 187 v. WUk - Heringa 135 137 Zaalberg 109b 110 b Mü'nbouw en petroleum Biliton 2de r. 432%. 433 Kon Petr (f20) 163.50 163 Amer fondsen Canad Pacific R. 46% 47,'« Intern Nickel 83% 84% Anaconda 46% 46} i Bethlehem Steel 37% 37% Cities Service 70% 71% General Motors 93% 94 Kennecott 87% 86% Republic Steel 44% 44% Shell Oil 49% 49% Union Pacific 44 44% Un States Steel 58% 58,% lndustr. Obligaties Philips Dol '51 87% 87 VERKLARING DER TEKENS Bieden b Ex.dividend d Gedaan en laten 8 Exclaim e Gedaan en bieden *lLaten x

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9