?\T BAGGERMACHINES AAN [ET DAGLICHT BRACHTEN „BUBENREUTHER SYSTEM" IN 15.000 KLEUTERSCHOLEN jaarden troffen en goed weer NOODWEER AAN SPAANSE KUST Noordwijkse politie rekent autodieven in „LOF DER ZEE" Roelofarendsveense wagen opent Aalsmeers bloemencorso Prijs van f. 15.000 voor A. Voormolen BEURS VAN AMSTERDAM LETDSCH DAGBLAD DONDERDAG IS AUGUSTUS 194M kingzwaard en mammoetkerkhof \erden bij uitgravingen ontdekt I reusachtige mollen woelen moderne baggermachines in ^^geciviliseerde landen door de grond. Zij verrichten hun tamelijk ongestoord en brengen niet zelden het onderste Alleen af en toe stuiten zij toch op weerstand, obstakel, dat hen in de weg staat, heet verleden. Lt dé schijnbaar zo gewillige en eentonige aarde verbergt van eeuwen of zelfs van duizenden jaren. Daarvoor [er de afgelopen tijd in het bijzonder in de Bondsrepubiek, jegend is met vele plaatsen, waar werken in uitvoering zijn, (eer markante voorbeelden. bmeinse stadsmuur men onlangs in Keulen, niet de wereldberoemde Keulse [n graafwerkzaamheden voor feme verkeersweg (Zuid-Oost —in) begon, stootte men al en- ■"*jters ondier het oude straat- Op een 30 meter lange en [ümeter hoge rest van de ^■4 Romeinse stadsmuur. ked bewaard gebleven, onge- "|D jaar oude muurrest uit de fe tijd de hele vesting tas eens 4 kilometer lang jhans een prachtige aanvul- Jdie talrijke andere his tori- fcienswaardigheden van d< fe door Keizer Augustus on naam „Colonia Agrippinien- licht werd. Direct na de ont- van dit nieuwe kostbare be- j voor de geschiedenis van kwamen de bewaarders van leden in actie en eisten dat rrest voor het nageslacht be- iou blijven. Daar de bevoegde Iten dezelfde mening waren in, zagen de architecten van [we straat zich gedwongen, jinen tijdens de in volle gang werkzaamheden te verande- OEGSTGEEST Iwemexamen i Poelmeer (na A: Elientje Blok, Betty Daan Vreeken, Peter -Louis v. Nieuwland, Elly ^en. Rina v. Steyn, Liesbeth Dick Broekhuyzen, Therese 4 Rob Lut, Paul de Wolf, Daas, Ruurd Willem lAnsje Breebaart, Bas Ver- jAayuta Quérido, Lies Bouw- Els Oostdam, Nel Oostdam, d. Luit, Petrus Hendxikus Jenny Schokkenbroek, y Zwaan, Pieter Zwaan, Piet inburg, Mieke Kroon, Daan 'e, Jan de Roode, Hanno Jan Pieter Kloos, Rineke fjïap v. Driest, Michaël B Erik Bergmeijer, Arno Koo- Ubert Duiker, Jaap Zwaan, Ulker, Ria Langebroek. Ina B: Annie Thorn, Lex 1, Koert de Vries, Antoinet Rij kert Knoppers, Charlotte ts Doorenbos. WASSENAAR (jna 300 Wassenaarse bejaar- 6 gisteren hun jaarlijkse uit- [maakten hebben het wat het etreft niet zo goed getroffen. Iiit de dankbare reacties aan bde van de reis bleek toch it het ondanks dat een plezie- cht is geworden. ieder jaar was de tocht voor door het Comité Autotocht van Dagen onder voorzitter van de heer J. J. M. Wieg- Omdat het rijden met 100 in het huidige verkeer een klijkheid is geworden, wordt ids enkele jaren een aantal t ingeschakeld. fental particuliere auto's is be ien er wordt bovendien niet in B gereden. Zo vertrokken gis sen omstreeks 9 uur 4 bussen je NZHVM en 33 particuliere met bejaarden. Er werd ge- haar Leersum, waar een uurtje auze werd gehouden. En ging de tocht verder naar de rbouwing in Oosterbeek en het [legen restaurant De Valcke- waar de koffietafel gebruikt [Helpsters en helpers van het Kruis waren paraat om hen »t moeilijk lopen de helpende te bieden. Verder was er een leidsters van de bej aarden- [iten ter assistentie. De ge- jj-arts, dokter Eindhoven, ;Ijp met zijn echtgenote de tocht bussen maakten een :e terugrit, onder meer door m van Velp. Ook de auto- •ten kozen een zo aantrekke- [gelijke route. eindpunt van de rit was bij jmdweerkazerne in „De Paauw" Ieder, tot besluit werd voorzien |p croquet. Daarna werden de jen weer thuisgebracht. jelerronde Oostdorp jtet geselecteerde nieuwelingen inschrijving voor de eerste wielerronde van „Oost- ivoor nieuwelingen over 70 km, "Smiddag 3 uur a.s., is geslo- eft de Haagse Wielervereni- )e Spartaan" die in samen- met de buurtvereniging orP deze wedstrjjd organiseert, talrijke gegadigden een selec- jjp van 70 deelnemers samen- [®r hen bevinden zich diverse die aan de Nationale Kant- happen 1964 te Zandvoort deelgenomen, o.a. Jansen en die in Zandvoort op de resp. en derde plaats beslag leg o's verdere kanshebbers voor kunnen worden genoemd 'zen, Bertou, Krom, Ladeniers, 5. Stam, De Korte, De Wit en [Wart. -art vindt plaats om 3 uur. .--rgemeester dr. J. J. M. ft zal het startschot lossen. Oer-oude resten Niet minder groot was de verras sing van enige baggeraars, die bij het uitgraven van een stuk grond in het Hamburgse stadsdeel Harburg op een opeenhoping van mammoet tanden en mamrnoet-skeletresten stuitten. Nooit tevoren had men in Duitsland overblijselen van mam moeten in zulke hoeveelheden en zo dicht bijeen gevonden. De experts waa/gden het dierhalve nauwelijks, een voor de hand liggend vermoeden openlijk uit te spreken. Ondertussen hebben vakkundige onderzoekingen uitgewezen, dat de bagger van de Harburgse bagger- maatschappij een van die legenda rische mammoetkerkhoven ontdekt heeft, waarvan de wetenschap de aanwezigheid altijd vermoed maar nooit heeft kunnen bewijzen. Waarom die dieren meer dlan 25.000 jaar ge leden juist op deze pliaats in gro ten getale de dood vonden, daarover kan men voorlopig alleen nog maar gissingen doen. Zo doet menige van onze moderne baggers dus onvrijwillig dienst als „archeoloog", waarbij aan de vond stens, alvorens zij geborgen zijn, dik wijls ernstige schade werd toege bracht. De Costa Brava en Costa Dorada, resp. ten noorden en ten zuiden van Barcelona, zijn gisteravond door noodweer geteisterd, met gevolg dat tal van badplaatsen gedeeltelijk on der water kwamen te staan en aan talrijke aan zee gelegen kampeerter reinen grote schade werd toege bracht. Vele toeristen konden zich slechts met moeite en met achter lating van tenten en andere bezit tingen in veiligheid te stellen. Hel kampeerterrein „El Buen Vi no" in Calafell, in de provincie Tar ragona, werd volledig vernield. De vele kampeerders, voornamelijk N ©- derlanders, negentig in getal, vonden een onderdak in het paro chiehuis. Hun reis was georganiseerd door een Rotterdamse firma, maar zR kwamen uit alle delen van het land. De hoofd verkeersweg van Barce lona naar Valencia staat bij Cala fell onder water. ïn Lloret del Mar, aan de Costa Brava, zijn de straten in woedende stromen veranderd. Vijfenveertig auto's werden hier de zee in gesleurd. Hetzelfde deed zich voor in Villa Nueva y Geltru, aan de Costa Do rada, waar de door de stad stromen de rivier La Pestera buiten haar oevers trad en het stadscentrum overstroomde. Ook hier werden ver scheidene auto's van buitenlandse toeristen door het water meegesleurd. Tot dusver is geen melding gemaakt van persoonlijke ongevallen. V iking-cul tuur Door echte prehistorie! werd ech ter reeds enige tijd geleden de oude nederzetting van de Vikingen „Hait- habu" dichtbij de Noordduitse stad Schleswig uitgegraven. De Vikingen dikwijls ook Noormannen ge noemd de vroege bewoners van Denemarken en Scandinavië, onder namen van de 8ste tot in de 11de eeuw tochten naar het gebied van het huidige Noord-Duitsland. De Viking cultuur kwam thans door een opgravingsplaats aan de monding van de Elbe met een waardevolle vondst opnieuw in het middelpunt van de belangstelling te staan: ge vonden werd een zeer goed bewaard gebleven, van een inscriptie voorzien Vikingzwaard, dat volgens experts dateert uit de 10de eeuw. Bovendien werd nog een reeks kleine handwa pens (vuistbijlen) en steengoed op gegraven, zodat de museumdocurnen - tatie van de naar het Zuiden leiden de veroveringstochten van de Vi kingen langzamerhand tot een flin ke verzameling geschiedkundige ge tuigenissen uitgroeit. ZOETERWOUDE Uitgaansdag bejaarden Het comité „Uitgaansdag Bejaar den" organiseerde gisteren een uit gaansdag voor 211 bejaarden uit Zoeterwoude Dorp. Opgetogen ver trok het gezelschap per autobus en personenauto's om half negen vanaf de Zwetkade in de richting Zoeter- meer en vervolgens via de Rijksweg naar Utrecht en Amersfoort, waar de dierentuin bezichtigd werd. Daar wachtte ook de koffie, welke zich goed liet smaken. De reis werd vandaar voortgezet via Apeldoorn en Vaassen naar Epe, waar een uitgebreid diner klaar stond in de „Ossestal". Nadat een ieder was verkwikt, vertrok men vandaar via Nunspeet. Baarn en Hilversum naar Oud- Loosdrecht om thee te drinken. Vandaar te plm. 6.30 uur over Loe- nen, Uithoorn, Ter Aar en Wou- brugge naar huis, waar de drum band het gezelschap opwachtte en begeleidde naar de eindstreep. Een mooie dag, tijdens welke het bejaarde, maar toch jeugdig van harte zijnde, gezelschap volop heeft genoten om er weer een jaar op te teren. Onder hen waren burgemees ter Detmers, de prior van de Kruis heren en d*s. Hengstmangers. Een woord van lof voor het dankbare werk van het comité, is hier op zijn Op de parkeerplaats aan het Pa- laceplein arresteerde de Noordwijkse recherche twee Jongelui, die met een gestolen auto op pad waren. De wa gen, toebehorend aan een Hillegomse garagehouder, had geparkeerd ge. staan voor hotel „Boekenrode" in Heemstede en was daar 's nachts ontvreemd. Toen de eigenaar, op goed geluk af zoekend, even op een terrasje in Noordwijk uitrustte, zag hij tot zijn verrassing de Mercedes voorbij rijden en later op het Pailaoeplein gepar keerd staan. uur geduldig wachten, versohenen bij de auto twee Jongemannen, die in gezelschap waren van een paar te Noordwijk logerende Duitse meisjes. Het bleken een 23-jarige chauffeur uit Haarlem en een 19 jaar oude be tonwerker uit Heemstede te zijn. Prompt werden zij in hun kraag ge grepen en na enig tegenstribbelen naar het politiebureau overgebracht. Zij zijn aan de politie te Heemstede overgegeven. De meisjes bleken met de zaak niets uitstaande te hebben en konden na hun verhoor huiswaarts keren. De auto werd ter beschikking van de at- van de gestolen wagen. Na een paar tente garagehouder gesteld. BEURSOVERZICHT Kon. Olie, Unilever iets lager Amsterdam 13 augustus De stemming voor de aandelen Kon. Olie is vanmiddag direct bij de opening „gemakkelijker" geweest ten opzichte van het slotniveau van gis teren. De eerste koers op f 165.30 be tekende een daling van circa 70 ct. De beroepshandel ontdeed zich van de eerder deze week gekochte stuk ken, omdat de gepubliceerde tweede kwartaalcijfers 1964 van de Kon./ Shell groep iets tegenvielen. Men kan ook zeggen dat de verwachtin gen omtrent genoemde cijfers wat te hoog gespannen waren. Van het publiek bleef aanbod uit, terwijl ook het buitenland niet tot verkopen in de oliehoek overging Drie-jarigen het begaafdst Met gekleurde noten naar het absoluut gehoor Ieder kind is muzikaal, het ene meer, het andere minder. Door juiste systematische oefening is bij alle kleine kinderen de gave van het abso lute gehóor te ontwikkelen". Deze verrassende conclusie trekt de Westduitse muziekpedagoog Fred Wüfer, die in het Noorden van de Zuidduitse universiteitsstad Erlangen samen met andere verdrevenen uit het Oostduitse Ertsgebergte het grootste muziekinstrumentencentrum van de wereld opbouwde. Buben- reuth, deze naam geniet tot ver buiten Europa's grenzen een uitstekende reputatie. Maar niet alleen de fluiten, de strijken tokkelinstrumenten, die van hieruit naar alle delen van de wereld verzonden wemden, hebben de naam van de kleine stad bekendheid gegeven, hier ligt ook het begin van een belangwekkend experiment, dat tegenwoordig reeds in 15.000 kleuterscholen als Bu benreu th er Farbnotensysteem" met succes i* praktijk beproefd werd. Verbluffend Uit de dagelijkse praktijk van de kleuterschool ontstond het systeem, dlat wat de resultaten betreft zelfs de veeleisende experts verblufte. De kinderen van Bubenreuth groeien onder het zingen van de cirkelza gen, het hameren en kloppen in de werkplaatsen op in een wereld, die vervuld is van de klank van de ver- schillendste instrumenten. Dat zo vele van deze kinderen met verras sende muzikaliteit een instrument beheersen, is maar voor een deel te rug te voeren op deze atmosfeer van klanken en muziek. Het ligt ook ten dele aan de speciale scholing, die zij in de fabriekskleuterschool onder gaan. Uitvindster van het gekleurde-no tensysteem is de kieuteronderwRze- res Gertud Fischer, die tot taak had, dc driejarige zoon van een bekende te leren fluit spelen. Het kind, dat algemeen voor onmuzikaal gehouden werd, kon noch zingen noch een me lodie herkennen, die hem werd voor- gezonden. Het was hem derhalve on mogelijk, op het gehoor fluit te spe len. Aan noten lezen viel ook niet te denken. Toen nam de kleuteronder wijzeres een schetsblok ter hand en er ontstond een rjj vrolijk gekleur de notenmannetjes, iedere toon in een bepaalde kleur, totdat alle acht grondentonen van het blokfluitsy steem verzameld waren. Met behulp van deze gekleurde noten geraakte het kind-spelenderwijs thuis in de wereld van de tonen en van de mu ziek. Met spelend gemak Kinderen uit al!e lagen van die be volking en van elke leeftijd hebben al volgens dit systeem het notenle- zen en daarmede het bespelen van een instrument geleerd. De drieja rigen zijn volgens de ervaring van Bubenreuth het begaafdst, zij leren nog met waarlijk spelend gemak. Slechts een tot twee minuten behoeft deze leeftijdsgroep zich met muziek bezig te houden, om reeds na een half Jaar tot het absolute gehoor te komen. De vijfjarigen echter heb ben bij een dagelijkse oefentijd van tien minuten al een jaar nodig, ter wijl van de zesjarigen bij 20 minu ten per dag gedurende een tweeja rige periode nog maar 75 procent het gestelde doel bereiken. In 1500 kleuterscholen over de he le wereld werkt men tegenwoordig met het Bubenreuther gekleurde- notensysteem aan de stadsrand van Erlangen, om zich daar ter plaatste te oriënteren. Toen onlangs de Bu benreuther kinderen voor 500 beken de muziekpedagogen een concert ga ven, konden zich ook deze experts van de door Fred Wilfer verdedigde these van de mogelijkheid van het absolute gehoor bij kinderen over tuigen. Gertrud Fischer, de „geeste lijke moeder", is verrast en ook een weinig trots op deze algemene er kenning, die haar gekleurde-noten systeem gevonden heeft. Zij is blij, dat het haar gelukt is, zelfs voor kleine kinderen de wereld van de muziek te ontsluiten en deze nader tot hen te brengen. Met de wagen „Lof der Zee" van de Roelofarendsveense Coöperatieve Veiling zal op 5 september het grote Aalsmeer- bloemencorso worden ge opend. De wagen is ook dit keer weer ontworpen door Harry Bouwmeester te Aalsmeer. Nep- tunus wordt opzijn bloemen- vaartuig voortgetrokken door twee dolfijnen. Twee meisjes, gezeten op met bloemen gevulde schelpen, kondigen Neptnnns' komst aan. De corsowagen wordt in Roelof arendsveen in de werk plaats van de heer M. Mohre vervaardigd. Het gevaarte krijgt een lengte van 12.40 meter. De breedte wordt drie meter en de grootste hoogte (Neptunus) 3.80 meter. (Foto Leidsch Dagblad) De Haagse componist Alex ander Voormolen heeft van het ministerie van O., K. en W. een prijs van f 15.000,- ontvangen voor zijn orkestwerk .Chaconne en fuga". De adviescommissie voor de toekenning van deze prijs bestond uit de heren J. van den Boogert (voorzitter), H. Strategier en dr. J. Wouters (leden) en B. Wagemans (secretaris). Toch daalde de koers later f 164,90 als gevolg van zeer geringe aanbod in een vrijwel lege markt. Ook Unilever moest zich met een koersverlies van ruim f 1 tevreden stellen bij een prijs van f 144.1 Philips daarentegen hield zich heel goed. Dit fonds boekte een halve gulden koerswinst op f 150.10. Het Philipsconcem zal niet op dinsdag 25 augustus de cijfers over het twee de kwartaal 1964 bekend maken zo als is gepubliceerd, doch een week vroeger namelijk op dinsdag 13 augustus nabeurs. Hoogovens kwam goed voor de dag met een koerswinst van een paar punten op 594. Dit fonds werd in een open hoek ver handeld, nadat de vorige vier weken slechts werd volstaan met één note ring per dag. AKU bleef bijna onveranderd op 462 Het zaken- volume voor de internationale waar den was wederom aan de krappe kant. Ook in aandelen Centrale Suiker ging veel minder om dan gisteren het geval is geweest. De be langstelling voor dit aandeel blijft echter aanhouden. De stukken lagen goed prijshoudend. Het afnemen van dc spanningen in Zuidoost-Azië en in Cyprus heeft gisteren in Wall Street kopers in de markt gebracht waardoor de koersen een vaste stemming te zien gaven. Het Dow Jones gemiddelde voor de industrie-aandelen steeg er met zes punten tot 834.08. De Nederlandse hoofdfondsen lagen op de Newyorkse beurs verlaten in de markt en sloten lager. Ook in de scheepvaar th oek werd minder omgezet dan de voorgaande dagen het geval was. De stemming was nauwelijks prijshoudend. Het zelfde kan gezegd worden van de lei dende cultures. Ook de staatsfond- senhoek was gemakkelijker van toon, met minimale omzetten. Aandelen Exploitatie Maatschap pij Scheveniingen werden onveran derd op 280 geadviseerd. Aandelen Bührmann-Tetterode en De leerlingen van de Gevers - Deutz kleuterschool in Oegst- geest hebben gistermiddag veel luister bijgezet aan het huwelijk van de hoofdleidster van deze school, mej. N. Verbeek, met de heer J. W. A. Verburg. Met een bus waren zij, gekleed als bruidsmeisjes en bruidsjonkers, naar Leiderdorp getogen om de kerkelijke bevestiging door ds. J. P. Honnef in de hervormde kerk mee te maken. Bij de in gang van het kerkgebouw uorm- den zij een erehaag. Deze hulde van de schooljeugd deed het jonge paar kennelijk goed. De bruid diende niet alleen het on derwijs. maar was ook leidster van de hervormde zondags school in Leiderdorp. (Foto LJ)./Holvast) die van Van Gelder p>apier kregen een hogere advieskoers evenals die van Ubbink-Davo. General Banden werden lager geadviseerd op het for se verlies van f2,3 min (v.j. winst f 16.000) over het boekjaar 1962/'63. Hierdoor is het totale verlies van de ze maatschappij in de afgelopen ja ren gestegen tot f 6,95 min. Ook voor het lopende boekjaar wordt verlies verwacht. WISSELKOERSEN Amsterdam, 13 augustus. Londen 10.07%10.07%; New York 3.61t»«—3.61 AI Montreal 3.36A-3.35A ParUs 73.73—73.78; Brussel 7.26%— 7.27; Frankfort 90.89—9054; Stock holm 70.31%—70.36%; Zürich 83.63% 83.68%; Milaan 57.83%—57.88%Ko penhagen 52.1952.24; Oslo 50.45% —50.50%; Wenen 14.00%—14.01% Lissabon 12.5612.57%. Donderdag, 13 augustus 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000. Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned '60-1 4% Ned. '60-n 4% Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '61 4% Ned. '63 4% Ned. '53 3% Ned. Gb. obi. 3% Ned. '47 3% Ned. '51 3% Ned. '53 I-II 3% Ned. '56 3% Ned. '48 3% Ned bel. cert. 3% Ned '50 I-II 3% Ned '54 I-II 3% Ned '55 I 3% Ned '55 H 3% Ned '37 3 Ned. Gb. ob. '46 3 Ned dol In. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Indië "37 3 Indië *37 A 3 Ned wonbl '57 6 N. won.bl. '58-'59 Ned. wonbl. '60 4% ACTIEVE AANDELEN vorige slotkoers koers v. heden 94% 95% 93 93 93% 93% 93 92% 91% 91A 89% 89% 89% 89% 89% 89% 84% 84% 70% 79% 80 91x 91 85% 85% 80% 80TS 78% 80% 80% 80% 80% 85% 85% 84% 84% 85% 5 85 89 %5 89 A 96% 95% 90% 90% 101% 101 91% 91% 92% 92 Amst. Rubber Ver. HVA-mij. A.K.U. Deli MiJ cert. Hoogovens cert. Philips gem. bez. Unilever cert. Dordtse petr. Kon P <50 kt 20) Holl Amer. Lijn Java China Pak. KJjM. Kon Ned. St.boot Kon Paket MU- 3toomv MU Ned Niev Goudr cert v. Ommeren cert. Kon. Rott. Lloyd N Scheepv Unie 145% 462% 122.50 590 149.50 145.95 761% 165.95* 106% 148 62.50 142% 133V4 122.50* 591.50 149.90 144.40 151% 138% 103% 241%* MET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.leningen 90% 91% A'dam '47 3% A'dam '48 3% R'dam *52-1 4% Idem '37 I-m3% Bankwezen Bank N.G. 85' 5% idem '58 5 tdem '64 5 N WB 4% BVG Rspbr. '52 BVG Rspbr f 500 (ndustr. Obligaties Philips Doi *51 VERKLARING DER TEKENS 89% 95% 95% 91% Premieleningen vorige slotkoers koers v. heden Alkmaar '56 2% 79% 79 A'dam '53 3 112b 112b A'dam '51 I 2% 86% 86 A'dam '56 I 2% 80 81% A'dam '56 n 2% 87% 88% A'dam '56 III2% 92% 92% A'dam '59 2% 80% 81% Breda *54 2% 82% 83 Dordrecht '56 2% 79% Eindhoven '54 2% 82 80% Enschede '54 2% 77 78% Den Haag *521 2% 89 88% Idem II 2% 90 R'dam *52 I 2% 88 89 Idem H 2% 89 91 Idem '57 2% 86% 95% Utrecht *52 2% 100% Z.-Holl. 1957 2% 86 86% Zuid-Holl '59 2% 87% 86% MET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50 20250 203 Nefo f50.— 1^9 109.50 Robeco 232 233 Unitas f50 498 500 Ver Bez v. 94 f 50 134.50 134.50 Amst Bank 370% 373% Cultuur bank 24 26 Holl Bank U eert. 244% 244% Ned Handelmlj. 305 303 Ned Mid.bank 210 210 Rott. Bank 332% 334% Twentsche Bank 306 Industrie Ondernemingen Albert HeUn 595 592 Berkei's Pat. 212% 215 BorsumiJ- Wehry 73 73% Bronsw, 149% 149 Calvé Delft eert. 980 973 K Pap v Gelder 161 162% K Ned Grofsm 116 114% De Gruyter pref b 135% 135% Holl Constructie 486 Ing.bur v Bmijv 147% 149% Internatlo 293 291 v Kemp en Beg 135% 135% Kon Zout Ketjen 827 836 Leidse Wolspxlj 448 453b Mtlller en Co NB 273% 277% Ned Kabelfabr 340% 341% Philips pref 5040 50 Rott Droog d MI) 290 293% Ver Mach.fabr. 184 185 Ver Touwfabr 372 379 Vihamy 159 158% Walvisvaart 68 67 Wernink's Bet.mij 207 209 Wilton FUenoord 183 185 v. Wijk - Heringa 135 135 Zaalberg 108% 109b Mijnbouw en petroleum Blliton 2de r. 435 432% Kon Petr (f20) 165.50 163.50 Amer fondsen Canad Pacific R. 45% 46% Intern Nickel 82% 83% Anaconda 44 A 46% Bethlehem Steel 36% 37% Cities Service 69% 70% General Motors 92 A 93% Kennecott 86% 87% RepubUc Steel 44% Sheiï Oil 49% 49% Union Pacific 44 Un States Steel 57% 58% Bieden 3x dividend a Exclaim

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9