Keiharde training voor Russische roeisters Amerikaanse militairen ergisten zich deerlijk De Roo en Minneboo triomferen in Chaam KRANTENBEZORGERS Goede eetlust Tactisch aanvalsplan van Tiele ontregelt Delima's spel (6-1,8-6) LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 30 JULI 1064 DAMESACHT: 40 SLAGEN PER MINUUT... IBM-TOERNOOI De uitslagen van de partijen uit de achtste ronde van het IBM-toernooi In Amsterdam luiden: Grootmeestergroep: Dormer (Ned.) ^.-Pirc (J.-Sl.) 10; Larsen (Den.) tnevoldsen (Noorw.) 10; Kujjpers (Ned.)—Van Scheltinga (Ned.) 0—1; Dueckstein (Oost.)Barcza (Hong.) 1-0; Van Geet (Ned.)—Lehmann (W.-Dld.) 0—1. Stand: 1. Larsen 6 pnt, 2. Donner 3. Van Scheltinga 5, 4. Lehmann en 2 afgebr., 5. Dueckstein 4% en afgebr., 6. Pirc 3% 7. Kujjpers 3 en afgebr., 8. Enevoldsen 3, 9. Barcza fó, 10. Van Geet De luierende zonzoekers op het terras van het Bosbaanrestau rant keken bijna met afgrijzen toerdat was geen trainen meer, dat was louter afbeulen Gavril Sheremetiew, de Russische roeicoach, kende echter geen genade. De krachten van de vier met stuurvrouw van Spartak Moskou zouden tot het uiterste worden beproefd. De slag en de nummer één moesten hun riemen doorhet water laten slepen om zoveel mogelijk weerstand op te wekken, de twee overige roei sters zwoegden, als ging het om hun leven, ten einde de boot met korte, driftige halen nog enige snelheid te geven. Geen rust Pas nadat 250 moeizame meters waren afgelegd gaf Sheremetiew bevel dat de riemen konden worden gestre ken. Even maar duurde de rust, toen was het de beurt aan de twee an dere leden van de gestuurde vier om de boot tot snelheid te brengen. Geen moment kenden de Russische trainers medelijden met hun pupil len. Nadat de vijf Europese kam- Advertentle gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden Bureau Leidsch Dagblad Witte Singel 1, eiden. pioenen van 1963 bijna anderhalf uur lang hun baantjes op de zonnige, bijna rimpelloze Bosbaan hadden getrokken besloot een sprintfestijn de argo-sprintwedstrijden leken er toertochten bij de Russische trai ning. De gestuurde vier van Spartak Moskou, skiffeuse Galina Konstan- tinova en de sterke acht uit Wilna lagen gereed om op het eerste teken van Sheremetiew weg te sprinten. Nauwelijks had de breedgeschou derde Rus zijn sein gegeven of de hun stopwatches niet: 40 slagen per minuut voor de acht, het onmogelijke scheen mogelijk te zijn geworden. Met een snelheid die voor menige herenploeg van naam onbereikbaar is schoot de acht door het water. Kracht en kuituur Kracht en kuituur schijnen, als_de woorden van chef de missio trow tenminste wei-gemeende den zijn geweest, bij de Russische krachtroeisters hand in hand te gaan. Nauweljjks waren de Russische boten Modern leger marcheert niet meer De tweede dag van de 48ste vierdaagse van Nijmegen beantiooord- ie aan de primaire eisen die aan een marsdag mogen worden ge- gf Ield. Niet te warm weer en juist voldoende wind om de temperatuur od mede??, redelijke grenzen te houden. Maar onder deze omstandig- ne! (den dreigen wandelaars met onvoldoende zelfkennis en te geringe lorbereiding zich te overschatten. Ze voeren het tempo te hoog op ii nemen te iveinig rusty zodat op een gegeven moment voeten en Pi eren protesteren. Er zijn gisteren ettelijke blaren behandeld langs ei parkoers en de masseurs hebben onophoudelijk onwillige spie- 71 de orde trachten te roepen. Stoerheidsbesef Vooral onder de buitenlandse deel- dïltoers zijn velen door de bedriege- te omstandigheden van deze twee dag op het Nijmeegse parcours op ?nii dwaalspoor gezet. Tientallen 'e lerikaanse militairen hebben de ish gisteren gemist, omdat zij «nden deze „Nederlandse marsge- l' slechts uit hoofde van puur erheidsbesef konden opknappen. 2i; i Beuningen moesten al heel vroeg ssen aanrukken om deze Ameri- gl Den van het parcours af te voeren lens dienstweigerende voeten. Een icier van ander detachement Dd het een vervelende zaak: „waar de infanterie gebleven? We zijn f' :h wel te veel gemechaniseerd. Een •dern leger marcheert niet meer. takkig heeft mijn detachement h energiek voorbereid". Geloven deze uit Texas afkomstige offi- dan komen er toch nog Ame- 'vfanen vrijdag in aanmerking voor gladiolen. de altijd lastige tweede dag zijn ic it minder dan 271 wandelaars af- 'allen, zodat er gisteravond in to rt 10.502 langs de controle waren tomen. Overigens was het uitval- Stotaal vorig jaar groter. Toen 'dwenen op de tweede dag meer 300 wandelaars van het toneel. HOBBELEND vallers, maar sinds vijf ja ai* geleden ook rond Bern een vierdaagse wordt georganiseerd is het aantal Zwitser se uitvallers tot een minimum terug gebracht. Overigens blijft hun wan delstijl niet indrukwekkend. De Zwit sers leggen hun kilometers hobbelend af. Ook op een vlak terrein maken ze de indruk een hoge berg te be stijgen. De Engelsen mogen worden beschouwd als ervaren vierdaagse- wandelaars, maar het lijkt erop of ze hun ondervindingen niet doorge ven. Zo was er dinsdag een groep van acht hospitaalsoldaten van de Rhein-army, die na twee dagen als is gedecimeerd tot twee moeizaam voortploeterend e figuren GEEN STROMPELAARS Over het algemeen maken de Ne derlandse detachementen en de in- dividuëlen een uitstekende indruk. Wanneer in Nederlandse wapenrok strompelaars worden gesignaleerd zijn dit uitzonderingen. Bovenaan staan de Israëli. Het blijft een apart genoegen de wandelactiviteiten van de militairen en in het bijzonder van de meisjes van Hapoel, die aan wan delgenoegen het spel met de tam boerijnen verbinden, gade te slaan. Intussen heeft de marsleider in een bulletin een aantal raadgevingen verspreid, die niet alleen onderstre pen de noodzaak van een goede voorbereiding, maar die bovendien de wandelaars herinneren aan voor een sportieve prestatie essentiële Nederland en Amerika op mars tijdens de vierdaagse. Aan deze samenwerking behoeft geen generaal of minister te pas te komen. dukten worden aanbevolen) en alco holica onthouden. Bovendien wordt het tijdig inroepen van medische belangrijk geacht. Brutale dief Vtff aan de vierdaagse af- standsmarsen deelnemende kam- f peerders op het Nijmeegse kam- peerterrein Kwakkenberg zijn de j afgelopen nacht het slachtoffer geworden van een bijzonder a brutale dief. De dief kroop door a a het lostrekken van de ritsslui- J ting de tent binnen en opende daarna op dezelfde wijze de slaaptent waar de vierdaagse J f wandelaars in diepe rust lagen. Kennelijk op zijn gemak door- f zocht hij de kleding van de lo- j f pers, stak het geld in de zak en wierp de lege portemonnees en a portefeuilles buiten de tent weg. J Op deze wijze werkte hfj vijf tenten af. Een van de gedupeer- f den was een sergeant van de f mariniers die zijn hele vakan- f tiegeld kwijtraakte: f 1300. De sergeant die na afloop van de vierdaagse een vakantiereis had f zullen maken, moet klinkt het uit de mond van de vrien delijke roei-official. Zijn Amsterdam se gidsen rustten niet voordat zij werkelijk de allerkortste weg hadden gevonden, zodat de Russinnen meer uit Nederland zullen meenemen dan alleen gouden medailles Opvallend groot bleken ook dat leerde gisteren de training de ver schillen in kwaliteit tussen de ploe gen. Natuurlijk, Rusland vormt een klasse apart. Maar zelfs als men de technische kwaliteiten van de Euro pese kampioenen buiten beschouwing laat, blijft vaststaan dat kansloze ploegen de reis naar Amsterdam heb ben gemaakt. Eén van die teams is stellig de vier met stuurvrouw, die Denemarken afvaardigt. Gistermid dag kwamen de meisjes uit Kopen hagen, getooid in witte tricots met een rode band, voor het eerst op het water. Slechts als het tempo angst- wekkend laag bleef kwam de vier tot I schouwer, aanvaardbaar waterwerk, zodra de weghouden. En tenslottc bliiv. nemen ook maar .ets sneller door Europese kampioenschappen nog al Bosbaan geheel voltooid. Terwijl Aeglr-skiffeur Rob Groen te midden van de Europese dames-élite zijn trainings-kilometers roeide legde op de taluds nijvere handen de laatste grasrollen uit. De twee verplaatsbare extra tribunes zjjn heel gereed, zo dat in totaal zo'n 8.000 toeschouwers -— een viervoud van het normale aan tal beschikbare plaatsen op zit plaatsen de Europese titelstrijd zullen kunnen volgen. Een overdreven optimisme van het Roeibond-bestuur? Waarschijnlijk n,ei" a J.mmere, in 1962 trokken de wedstryden in Luzern alleen al zo'n 20.000 Westduitse toeschouwers en ook vorig jaar werd Kopenhagen op de dag der finales zo op het oog een Duitse kolonie. Geen wonder dus dat de officials met argusogen de weer- rapporten bekijken. Een hardnekkige iets sneller door het water gingen bleek hoeveel de vier roeisters in techniek tekort schoten. Bosbaan voltooid Twee dagen voordat ln het Am sterdamse bos de strijd om de Euro pese roeititels begint, is de verbrede Burgemeester wil geen karting-duel Het is zeer de vraag: of de Neder landse wedstrijd in de competitie om het Europese kampioenschap kar- ting, de grote prijs van Nederland, die zondag 16 augustus op het kar- todrome Leidschendam zou worden gehouden, doorgang zal vinden. De burgemeester van Leidschen dam heeft aan de heer H. J. van Haaren, oud-sportcommissaris van de KNAC en lid van de sportcom- missie van de Internationale Auto mobiel Federatie, laten weten dat zijn gemeente geen vergunning tot het houden van deze karting-wed- strijd zal afgeven. De wedstrijd in Leidschendam zou de derde zijn in een reeks van vier geldend voor de Europese titel. Eer der zijn wedstrijden in Zwitserland en Duitsland gehouden. Een ontmoe ting in Frankrijk zal de competitie besluiten. Rijders uit Italië, Frankrijk, Zwitserland. België, Engeland, Dene marken, Zweden, Monaco, Duitsland en Nederland zouden in Leidschen dam aan de start komen. Met de or- van het evenement is tus- de 15.000 en 20.000 gulden ge- tüd i ton niseerd. In de Casa Academica is men wel wat gewend op het gebied van eetlust. Maar de dames van de Russische ploeg voor de Europese roeikampioenschappen slaan toch alle records. Met verbazing kijken de verbouwereerde kelners elke dag weer toe hoe de stevige gebouwde Russinnen zich door enorme porties voedsel heenwerken. Als toetje staat meestal Nederlandse kaas op het programma en dan niet een normale portie, maar torenhoge stapels, die met veel smaak verorberd ivorden. Wat het doen van inkopen betreft zijn de Russische meisjes heel wat voorzichtiger. Zij zijn stuk voor stuk al in de sou venirwinkel in de Casa geweest, hébben de twee studenten, die daar de scepter zwaaien, de oren van het hoofd gevraagd omtrent prijzen van allerlei aanlokkelijke artikelen, maar aankopen zijn er tot dusver niet gedaan. Erg gul kunnen de Russen zijn met speldjes in allerlei uitvoeringen vaak her innerend aan de Sowjet-prestaties in de ruimte waarvan zij een onuitputtelijke voorraad schijnen te bezitten. Dat de deviezen voor de deelnemers uit de landen van achter het ijzeren gordijn bijzonder kostbaar zijn, bleek wel uit de pogingen van de Roemeense dames om op alles - zelfs op de vastgestelde hotelprijs - korting te krijgen. In de Oosteuropese ploegen vormt de groep Oostduitse meisjes een afzonderlijk blok. Terwijl de Russinnen en de Roemeensen elkaar bij het weerzien om de hals vlogen, moe ten de Oostduitse meisjes het minder uitbundig doen. Er lo pen tal van functionarissen rond dit groepje, dat maar wei nig kans krijgt tot contact met de andere deelneemsters. Maar ondanks de strenge controle slaagde een Oostduits meisje bij aankomst op Schiphol erin een Nederlandse offi cial in het oor te fluisteren „het nu pas te geloven dat zij in Nederland was". Het is begrijpelijk dat de skiffeuse Karen Ulrich-Wolf, het enige Westduitse lid van deze gezamenlijke Duitse ploeg", weinig voelt voor de benauwende sfeer onder haar afgeschei den landgenoten en elders onderdak heeft gezocht. Karen Ulrich-Wolf maakt slechts in naam deel uit van de ploeg. moeid. ATLETIEK Damesploeg voor strijd tegen Polen uitkomen, is als volgt samengesteld 100 m.: Joke Bijleveld (delebes) en Corrie Bakker (Athleta); 200 m: Lia Hinten (Kunst en Kracht) en Truus Cruiming (Celebes); 400 m: Tilly v. d. Zwaard en Hilde van Doorn (bei den Sagitta); 800 m.: Gerda Kraan (Bataven) en Jannie van Eyck-Vos (GAC, Hilversum); 80 m horden: Toos Mutter (Sagitta) en Lia Hin ten (Kunst en Kracht); verspringen: Joke Bijleveld (Celebes) en Ellen Joacim-Ort (Atmodes)hoogsprin gen: Marion Thomas (DEM) en Li beria L ansink (Memphis, Enschede) speerwerpenWil Hulshof van Mont- foort (Bataven) en Hennie de Bruin (Minerva); discuswerpen: Loes Bo ling (Sagitta) en Corrie Hamer- Huygen (Siomo); kogelstoten: Cor rie van Wijk (DEM) en Loes Boling (Sagitta); 4 x 100 m: Joke Bijleveld, Corrie Bakker, Ellen Joacim-Ort, Truus Cruiming. Goede rit van Kloosterman ,,Ik begrijp niet hoe wij weg zijn kunnen komen". Zwart van I Er zat gelijk leven Bij bosjes de amateur- boven tot beneden stond Nol i koers. Er "wefd vaak en fel gedemar_ INIoosterman uit te blazen van de reerd. De renners wilden meer Han 120 zware en bijzonder snel ge reden kilometers in de ,,Acht" van Chaam. „Het ging al zo hard en dan nog 35 seconden, ik begrijp het niet". Langzaam ver dween de zwarte koolasaanslag van het gezicht van de Leide- naar. „Zonde hè, weer zat ik er bij en weer geen eerste. Ze gingen in dat laatste stuk zo enorm hard over me heen. Voor al die Minneboo, verschrikke lijk Wielerspektakel was hij, toen twee ronden einde de slag viel, present. In de sprint moest de Leidenaar het ech ter weer afleggen. Als vijfde van de acht man sterke vluchtersgroep flit ste hij over de streep. Gerben Kars tens, één van de grote kanspaarden op de overwinning, miste in deze eindfase de slag. premietje pakken, maar slaagden hier niet in voor het ingaan van de dertiende ronde. Alle vroegere pogin gen liepen op niets uit. Het resultaat van het felle rijden was echter dui delijk te zien. Bij bosjes vielen de renners uit de strijd. Nol Kloosterman en Gerben Kars tens waren steeds voorin te vinden geweest, maar op het ogenblik van de definitieve slag was noch Kloos terman noch Karstens erbij. Karei Leyten en Gab Minneboo vormden de inleiding van de acht man sterke kopgroep. Dit tweetal sprong weg en werd direct op de hielen gezeten door Roel Hendriks en Piet Kettenis. Cees Brugel, André Leyten, Adrie van der Klooster en Nol Kloosterman volgden even later, maar toen was het uit. De acht zwiepten het tempo op de acht nog meer op. Gerben Karsten en Henny Peters reden voor wat zij waard waren, maar konden het niet meer halen. Het peloton scheurde onder het geweld van dit duo uit- Steeds harder Met een voorsprong van rond de twintig seconden begonnen de acht renners aan de laatste tweede lus. Nol Kloosterman ontzag zich niet. Steeds harder ging het. De voor sprong hep op tot 35 seconden, maar De 120-kilometer lange wedstrijd d* kwam niet bij de Leidenaar. I (Zundert) 80 km van de amateurs, waarvoor om half twaalf door burgemeester Schram het startschot werd gegeven, was ver reweg de aantrekkelijkste rit, die gis teren tijdens het tien uur durende wielerfeest in Chaam werd gehouden. De profs maakten er een show van en ook de nieuwelingen konden zich niet meten met de amateurs. Met een zeer hoge gemiddelde snelheid raas den de 150 amateurs over de acht. Ruim veerenveertig kilometer werden er per uur onder de wieltjes doorge draaid. Gab Minneboo was de tweede, die (Schipborg)3 Kloosterman definitief achter zich zelerdijk) liet. Met een flitsende demarrage, een eindsprint was het eigenlijk niet, was de Heenvlietse renner reeds me ters voor de streep zeker van de winst Jo tie Roo. kersvers Nederlands kampioen winnaar van de Acht in 1963 kon gisteravond opnieuw lachen. De sterke Zeeuw had het in de 160 kilometer lange show van de profs Kruiningen zich uitbundig laten toe juichen door zijn talrijke supporters. ?venals verleden jaar eindigde dit huldebetoon met een vlucht over het dak van de perswagen Het was geen opwindend duel tus sen tachtig Duitse-, Belgische- en Nederlandse profs. Jan Jansen, Arie den Hartog en Jo den Haan, alle drie kanspaarden voor de zege, werden door pech teruggeworpen. De overige renners voerden plichtsgetrouw hun vluchtpoginkjes uit, maar zodra de premie binnen was, voelde niemand er meer iets voor en stopte men maar.In de laatste ronde sprong Jo de Roo weg en achteromkijkend kwam hij op de streep afgestormd. Tientallen meters voor de lijn kwam de lach al op zijn gezicht. Het was hem weer gelukt! Uitslagen Amateurs: 1. Gap Minneboo (Heen- vliet) 120 km in 2.42.8; 2. Cees Bru gel (Zevenbergen); 3. Piet Kettenis Den Haag)4. André Leyten (Eind hoven); 5. Nol Kloosterman (Lei den); 11. Gerben Karsten (Lelden) Professionals: 1. Jo de Roo (Krui ningen) 160 km in 3.37.10; 2. op 11 seconden Jan Boonen (België); 3. Jaap Kersten (Siebengewald)4. Ab Donker (Amsterdam); 5. Jaak van der Klundert (Hoogerheide)6. Rik Luyten (België)7. Cees van Amster dam (Breda); 8. Fernand Deferm (België); 9. Jan Schroeder (Konings bosch): 10. Theo Sijthoff (IJssel- j monde). Nieuwelingen: 1. R. Wagtmans 1.50.16; 2. J. Glas L. Duyndam (Hon- Open Leidse tenniskampioenschappen De tennisliteratuur is onlangs verrijkt met een boek genaamd „Spel. set en wedstrijd". In dit werk beschrijft een aantal grote sterren. Maria Bueno, Margaret Smith, Osuna, McKinleye.a. de partijen uit hun tenniscarrière waarin zij het „Spel, set en wed strijd" van de arbiter als een verlossing hoorden klinken. Gisteren zijn er op de open Leidse tenniskampioenschappen ook enkele spe lers geweest die de afsluiting van hun partij door de arbiter met een nauw bedwongen juichkreet hebben begroet. Hoog tempo Peter Tiele, de no 2 van Roomburg, had tegenover zich Erwin Delima, wiens spel steunt op een doorborende linkse forehand, een vaste, maar niet gevaarlijke gesneden backhand en goed loopwerk. Als spelplan had Tiele gekozen de aanval zo gauw als hem daartoe maar even de kans werd geboden. In hoog tempo overdon derde hij Delima, die zich met geen mogelijkheid uit zijn defensieve po sitie kon loswerken. Met 61, 20 leek Tiele op weg naar een verras send snelle zege. Delima wilde echter niet wijken. Van 32 werd het ineen gelijkopgaand duel, waarin Delima tegen een vermoeid rakende Tiele steeds meer en gevaarlijker tegen stand ging bieden: 55 en 66. Tiele voelde dat met het verlies van deze set voor hem wellicht de hele party verloren kon gaan. Alle reserves gooide de Roomburg er op de netaan- val. Op 65 kreeg hij het eerste matchpunt, miste dat en zag Delima met een keurige passing 66 maken. Op 76 - drie matchpunten voor Tiele. Twee deed Delima teniet, maar op het derde sloeg hij tot opluchting van Tiele een dubbele fout, 8—6 voor de Roomburger, die een beste partij speelde. Niet alleen Tiele echter stapte gis teren opgelucht van de baan. Dat deed ook een favoriete in het dames- enkel B. mej. Noordhoek-Hegt, die tegen een uistekend spelende mej. Kerssemakers met 9—11!, 9—7, 6—3 de hakken maar net over de sloot kreeg. In de laatste set brak het of fensieve spel van mej. Kerssemakers definitief stuk op het vaartloze. maar vaste en weloverwogen manoeuvreren mej. Noordhoek-Hegt. Met be- mej. Pino. Laatstgenoemde kan ook een stevige bal slaan en de 6—0, 6—0 op mej. A. Kemper, mag voor mej. Noordhoek-Hegt zo veel als een teken aan de wand zijn. Tweemaal 6—0, al is de tegenstand nog zo zwak is toch altijd weer een prestatie. Over prestaties gesproken, als zodanig kan zeker worden aangemerkt de zege van het duo TemminckMeyer op Enge- Er zijn gisteren in een party, ff(j zullen geen nadere aanduiding geven, over en weer van het net nogal ver velende opmerkingen geplaatst. Het was een spannende partij, een pres- tige-kwestie leek het, en een en an der was dus begrijpelijk, zij het niet vergeeflijk! Te vaak worden op toer nooien de resultaten voor alles be langrijk geacht. We zouden de laat- hen die de zege bovenal stellen, zouden wij willen voorhou den dat het belangrijkste toch is niet te hebben gewonnen, maar goed te hebben gevochten! Uitslagen WIELRENNEN Jan v. Amsterdam door pech achtervolgd Wreed werden de overwinnings- Amsterdam gisteravond in de :t Heeswjjk- Leiderdorpei D.E. A: mevr. E. Pufkusmej. E Schmeink 6-1, 6-0, mevr. M. Kie- boom—mej. J. v .d. Koogh 6-4, 6-3, mej. J. Overdijkink—mej. C. de Vis ser 6-4, 6-3, mej. K. Kerssemakers mej. E. Heymans 6-2, 6-2. H.E. B le ronde: P. VroegopR. de Vicq 6-1, 6-8, 6-1. 2e ronde: B.Ma dera—D. Haks 6-0, 6-3, C. de Swart— J. v. Steenis 6-3, 7-5, F, Engelenburg M. Harteloh 2-6, 6-0, 6-3, J Ufkus- P. Vroegop 6-1, 6-0. 3e ronde: P. Tiele—E. Delima 6-1, 8-6, J. Keizer— D. Delfortrie 6-0, 6-0, J. W. de Groot C. Skart 7-5, 6-3, B. Madera—J. Kuivers 6-2, 8-6, F. EngelenburgB. Doorenbos 6-3, 6-3. D.E. B 2e ronde: mevr. C. de Jong —mej. I. Bakker 6-2, 6-4. mej. J. v. d. Koogh—mej. M. Rhem 6-3, '3-6, 6-3. 3e ronde: mej. J. Overdijkinkmevr. C. de Jong 7-5, 6-1, mej. N. Noord hoek-Hegtmej. K. Kerssemakers 9-11, 9-7, 6-3. H.E. C, 2e ronde: B. Doorenbos P. Bresson 7-5, 6-1, S. de NieU—J. v. Min 6-2, 6-3, H. v. NesE. de Vries 10-8, 6-1. R. Verhage—P. Weise 6-1. 2-6, 6-0. 3e ronde: B. DoorenbosR. Bröring 6-3, 6-3, A. Jacobs—E. Stie- kema 6-2, 6-1, J. v. WerkumR. For- tanier 6-1, 6-1, D. R. Okma—C de Ruyter 6-3, 5-7, 6-2. D.E. C le ronde: B. de Molmevr. A. Uhm 6-3, 6-3. 2e ronde: mej. A. Heymans—mej. A. v. d. Willigen 6-4, 4_r o o- - 1 Jan i Haagse ronde plein verstoord. W1|>v. stond met grote voorsprong aan de i de leidersprijzen en maakte goede kans op de eindzege. Een lekke band stond zijn overwin ning in de weg. De Hagenaar Van Noord toonde zich in de massale eindsprint de snelste en won met een wiellengte voorsprong op Ab Kettenis en Wim PauL Ondanks de lekke band is Jan van Amsterdam niet met lege handen naar huis teruggekeerd. De Leider dorper had een onaantastbare voor sprong opgebouwd in de strijd om de twee leidersprijzen en had daar naast tijdens zijn vroege, bijna vijf tien kilometer lange solovlucht ook nog de nodige premies meegenomen. Het was overigens een vrij vlakke koers in Den Haag. Weliswaar pro beerden Smit, Van der Voort en Jongkind om in de laatste ronden weg te komen, maar in de laatste kilometer werd ook dit vluchterstrio achterhaald. Uitslag: l. Gerard van Noord (Den Haag); 2. Ab Kettenis (Den Haag): 3. Wim Paul (Den Haag); 4. Ab Jongkind (Aalsmeer); 5. Bert Romijn (Den Haag); 7. Aat Heems kerk (Ter Aar»; 12. Rein van Zeist (Leiden); 17. Frans Zoons (Voor schoten». Nederland veertiende in ploegentijdrit De vijfde etappe van de Ronde van Joego-Slavië, een tijdrit voor ploegen (70 km) in de omgeving van Novi Sad, leverde een overwinning op voor Joego-Slavië, met een tUd van 1.30.07. Nederland werd veer tiende met een achterstand van ne gen minuten. In het algemeen klas sement voert Joego-Slavië eveneens de landenrangschikking aan met 45 15 45 Nederland achtste met Patrick Sercu, de wereldsprint- kampioen uit België, is zijn dinsdag in Kopenhagen veroverde wereld record op de 500 meter al weer kwijt. Gisteren reed de Rus Viktor Logunow een tijd van 29.4 seconden en dat was 0.26 seconde beter dan het record van Secru. Logunow maakte zijn recordtijd tijdens natio nale wedstrijden in Irkoetsk. Enkele minuten later maakte zijn landge noot Imant Bodnieks dezelfde tijd.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7