The Alamo'seerste optreden in Noordwij k AANGRIJPENDE REPORTAGE VAN EERSTE WERELDOORLOG ,Sch. 64" gesloten TOCH DUURDER TELEFONEREN IN DUITSLAND LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 30 JULI 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Vijftig jaar geleden werd een wereldoorlog uitgebroken, die de finitief een einde maakte aan de romantische voorstelling van oor logvoeren, die tot dan toe en niet alleen in de betere kringen opgeld deed. Een oorlog waar niet alleen twee machtige wapens het vliegtuig en de tank maar ook de filmcamera werd ge ïntroduceerd. Men kan zich nauwelijks een voorstelling maken van de weergaloze arbeid, die de cameramannen met hun primitieve handcamera's in die laaiende waanzin van de eerste wereldoorlog hebben verricht. Dat ze uniek materiaal hebben verzameld bleek gisteravond in een Franse documentaire (uitgezonden door de NCRV) die uitsluitend was samengesteld uit jourriaalfilms uit de jaren 1914'18. Het is een in drukwekkende documentaire gewor den, waarin de volledige zinloosheid van de militaire strategie uit die ja ren genadeloos aan de kaak werd ook in het begeleidende Vijfenzestig Portugezen veroordeeld Een Portugese rechtbank heeft gis teren 65 personen veroordeeld tot van zeventien maanden tot tien jaar uiteenlopende gevangenisstraffen we gens deelname aan een opstand op 1 januari 1962 tegen de Portugese regering. Zeventien vrijgesproken. werden Volgens de aanklacht de op stand" in juni 1961 beraamd door ex-generaal Humberto Delgato die bij de presidentsverkiezingen van 1958 verslagen werd en nu beschouwd wordt als de leider van het verzet tegen Slazars bewind (hij bevindt zich in het buitenland) en door Manuel Serra, een gewezen koop vaardij-officier. Het plan was, een kazerne te Be ja, een oude Moorse ganizoensstad in Zuid-Portugal, te overvallen en van- daaruit een groot gedeelte van het zuiden te bezetten. Delgado en zijn mannen zouden dan kunnen landen en de bevolking tot opstand kunnen oproepen. De aanvallers moesten ech ter in een vuurgevecht het onderspit delven. Serra werd veroordeeld tot tien Jaar gevangenisstraf, ex-kapitein Ve- rela Gomes tot zes jaar. Voorts kre gen de ex-kapiteins Pesta en Olivei- ra drie jaar en acht maanden en 3 jaar. De andere ex-kapiteins, San tos, Da Silva en Carvalho, kregen ieder tweeënhalf Jaar. Canadese hulp voor Indonesië in te trekken die zij in het kader van het plan van Colombo aan In donesië geeft. Alle hulp die Canada aan Indonesië geeft rond 400.000 dollar per jaar wordt gebruikt voor het kopen van bloem en tar- Pearson had deze kwestie gisteren met premier Abdoel Rahman van Maleisië besproken en die had „het Canadese standpunt volkomen be grepen". Premier Abdoel Rahman zei op een persconferentie, dat het niet van menslievendheid zou getuigen als hij zou vragen deze hulp aan Indonesië stop te zetten. Klaas Toxopeus met pensioen Klaas Toxopeus, schipper van de motorreddingsboot Insulinde in Oost- mahorn, gaat op 1 augustus met pensioen. Zijn opvolger wordt de stuurman van de Insulinde, S. Zee man. Schipper Toxopeus begon 1 okto- Rottumeroog zijn loop> baan als redder, als stuurman van de reddingsboot Hilda. Vier jaar later werd hij stuurman van de Insulinde, onder schipper Mees Toxopeus, die hij in 1950 opvolgde. Klaas Toxopeus nam deel aan zby tochten waarbij 315 mensen behou den aan wal werden gebracht. Naast vele onderscheidingen o.a. van de K.N.Z.H.R.M. de Duitse en Finse re geringen, ontving hij de zilveren ere medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Morgenavond zal in het paviljoen Toxopeus in Oostmahorn afscheid van hem worden genomen. leek op het eerste gezicht een zwak punt van de film, maar was in feite juist, de sterke zijde omdat het de nutteloosheid van die aanvallen on derstreept. Men had historische op namen verwerkt: het moment waarop de Duitsers uit de loopgra- .1 kruipen voor het grote offensief maart 1918 dat hen bijna de over winning bracht, de aankomst van Keizer Wilhelm II aan het front juli van dat jaar om „de laatste g' 'bij te wonen, die de Duitsers Parijs zou brengen, afgrijselijke beelden van het lijkenverzamelen na bajonetgevecht waarbij de do den als vrachtgoed op elkaar wer den gestouwd, fascinerende opna men van de Russische cavalerie die door Oost-Pruisen stormt, verrassen de beelden van de verbroedering van Russen en Duitsers, nadat Lenin in 19x7 had gecapituleerd voor de Duit sers, die toen troepen konden vrij maken voor het westelijke front een voorloper van het non-agressie pact dat 22 jaar later zou worden gesloten met bijna hetzelfde fatale resultaat voor de westelijke mogend heden. Het commentaar leek ons militair gezien bijzonder goed, maar schoot In politieke beoordeling vaak te kort. De betekenis bijv. van de revolutie van Kerenski in maart 1917 in Rus land werd onderschat en die van Le nin een half jaar later geïdealiseerd. Het slot van de documentaire was bijzonder sterk: beelden van opko mende nazi-beweging met als com mentaar een fragment uit een brief van een Franse frontsoldaat: „Ik heb gestreden opdat mijn zoon dat nooit hoeft mee te maken." Het enige technische bezwaar, dat men tegen de documentaire zou kun nen inbrengen, is dat men de beel den van de oude films niet had ver langzaamd. een zeer kostbaar procé dé dat men echter voor dergelijke grote documentaires behoort toe te passen. In de tweede aflevering van de va kantiequiz „Wegwijzer" legde een gekunstelde, druk praterige Roland Wagner een zevental al dan niet ge filmde vragen voor, waaruit plaats namen moesten worden gedestilleerd. Geen indrukwekkend amusement. Shirley Zwerus naar Polen De pas 18 jaar geworden Shirley Zwerus uit Amsterdam, die na haar zangsuccessen met de Nederlandse ploeg op het song-festival in Knok- ke ook buiten de landsgrenzen veel populariteit heeft verworven, ver trekt morgen met haar manager Frans van Klingeren naar Polen om deel te nemen aan het Jaarlijkse songfestival in de Oostzeestad Sopot. Vocalisten van het populaire lied uit 29 landen nemen aan dit liedjesfesti val deel. Elk land vaardigt één zan ger of zangeres af. Vorig jaar was Nederland op dit Poolse songfestival vertegenwoordigd door Edwin Rut ten. Na het festival dat op 6, 7 en 8 augustus wordt gehouden. maakt Shirley Zwerus tot 28 augustus nog een tournee door Polen. REPORTAGES UIT CHAMPAGN0LE morgen zijn radiore portages te beluisteren over de po gingen om de mannen, die in de kalkgroeve in Champagnole zit ten opgesloten, te redden. Cees van Drongelen van de AVRO is hiervoor gisteren naar het Franse plaatsje vertrokken. Vandaag zal men afhankelijk van de verbindingsmogelijkheden, repor tages kunnen horen na de nieuws bulletins van zes uur en half elf. Morgen kan men eveneens verne men hoe ver de reddingspogingen vorderen: in het ochtendprogramma van de VARA, na het nieuwsbulle tin 1 Wonderkleedjes voor f77.000... Boer betaalde grif t één tussen half t tussen zeven uur e omstreeks elf uur. half Greet je Mona en Nancy Alders vormen nieuw zangduo Repertoire zelf samengesteld (Van één onzer redacteuren) GREETJE MONA en NAN CY ALDERS hebben een nieuw zangduo gevormd. Gisteravond trad deze combinatie, die als "The Alamo's" de showbusiness ingaat, voor het eerst op. De première werd gehouden in het Casino in Noordwijk en het pu bliek was buitengewoon enthou siast. Greètje en Nancy werden gis teravond begeleid door een trio-, piano, bas, drums samenge steld uit leden van de Jerry Jox, die dezer dagen de dansmuziek in het Casino verzorgen. Maar als er geen musici aanwezig zijn, zingen en dansen The Alamo's bij een band met begeleidings- muziek. De beide meisjes, wier stemmen goed bü elkaar passen, hebben hun repertoire zelf samengesteld. Het be staat uit evergreens, populaire liedjes in marstempo en enkele „tophits". De vier verschillende kostuums, waarin zij kunnen ontreden, hebben zij ook zelf vervaardigd. Gisteravond werd van The Alamo's een toppres tatie venvacht en daarom kwamen natuurlijk alle kostuums er aan te pas. De pasjes, die tijdens het zin gen worden gemaakt, zijn goed inge studeerd. Over het algemeen maakt het nieuwe duo een geroutineerde indruk. Leukste nummer „Dit nummer is het leukste, dat ik als zangeres totnutoe heb gedaan", zegt. de 19-jarige Greetie Mona. die in Geldermalsen woont. „"Bij de Ramblers was het ook geweldig, e: ik heb er veel geleerd, maar d; soant. toch echt wel de kroon' Greetje is als amateur-zaneeresle begonnen en werd twee iaar geleden voor het eerst „nrof". Zij trad toen op als invalster bii het Amstelveense trio „The Spotlights". Daarna verving zij Mieke Bos. van de Selvera's, die de hoofdrol ging vervullen in de musical „The Sound of Music". Samen met Zus Jansen oogstte Greetje veel succes als Selvera, maar een nadeel was, dat zij haar stem aan de bil het pu bliek bekende „Selvera-stijl" moest Ramblers Na haar Selvera-tfjd (Zus Jansen zingt tegenwoordig samen met Jen- MET EEN ENKEL WOORD binnenland Bromfietser onder trein De MMa- rige C Rulzendaal uit Soest la gister avond met zijn bromfiets door de sneltrein Baarn-Utrecht aangereden en op slag gedood. Het ongeluk gebeurde op de met automatische halve bomen beveiligde overweg aan de Van Weede straat ln Soestdijk. BUITENLAND vjet-Unle zal s vrijlaten die ../'mei "werden aangehouden wegens het schenden van de Russische terri torialewateren, zo deelde het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken Over de zee betrokken boten en nog vijf vissers, die zich in hun handen bevinden, hebben de Rus sen echter niet gesproken, aldus het ministerie. Afscheid De scheydende^secretarls. generaal permanente 1 augustus -w -Manllo Broslo wordt opgevolgd, betitelde ln zijn afscheids toespraak de permanente raad als de plaats „waar het hart van het bond genootschap slaat". De Belgische PeJ- manente vertegenwoordiger bij de NAVO. De Staercke, bracht mr. Stikker uit naam van de raad dank voor zijn werk ln dienst van de verdragsorgani- stale. cutia« D. U. Stik ker'"heeft" gistermiddag in Parijs af- scheld genomen van NAVO-raad. Stikker, (Van oi correspondent) rustend landbouwer uit het Zeeuws- vlaamse dorp Zaamslag voor ruim f 77.000 zogenaamde Zwitserse won- derkleedjes afgenomen van twee rondzwervende woonwagenbewoners. Het verkopersduo is nu gearresteerd verdacht van oplichting. De Zaam- slagse boer en zijn vrouw hebben reeds een bedrag f37.000 gulden be taald voor geneeskrachtige kleedjes dekens en hebben aan de twee verkopers nog een schuld van f 40.000 Het opmerkelijke van de zaak is echter, dat de boerin door veelvuldig gebruik van die wonderkleedjes haar Rheuma nu vrijwel kwijt is. De twee woonwagenbewoners, thans in gesloten in het huis van bewaring in Middelburg, beweren dat van oplich terij geen sprake geweest is. De kleedjes die zij aan de Zaamslagse boer verkochten, bestaan volgens hen uit echt haar dat in Zwitserland bovendien nog is geprepareerd met „mengsel van zuurstof en berg lucht". Het boerenechtpaar uit Zaam slag geloofde de verhalen van de twee, dat aan de deur van de hoeve klopte, beladen met wonderkleedjes dekens, die vooral tegen rheuma zouden helpen. Erst kocht het echt paar enkele kleedjes van het goed koopste soort. Namelijk van prijzen f5.000,- tot f 10.000,. Later wer den er duurdere aangeschaft, omdat de boerin nog even erg bleef lijden haar reuma. Nade arrestatie van de woonwagenbewonders verklaarde de Zaamslagse boer het niet erg te vinden, dat hij zo'n groot bedrag had geïnvesteerd in dubieuze kleedjes, die geneeskrachtig zouden werken. „Als mijn vrouw haar rheuma maar kwijt verklaarde hij. Den Haag wil een „reinigingspolitie" (Van onze Haagse correspondent) Burgemeester en wethouders van Den Haag zijn van plan een z.g. „reinigingspolitie" in het leven te roepen, die tot taak zal hebben tegen opzettelijke verontreiniging van de openbare weg op te treden. Dit is een van de maatregelen, die het Haagse gemeentebestuur wil ne men om het euvel van de stadsver- ontreiniging tegen te gaan. Voorts zullen op ruime schaal grote papier bakken worden geplaatst en zal het publiek meer voorlichting krijgen over de wijze, waarop van de dien sten van het reinigingsbedrijf en de vervoerscentrale gebruik kan worden gemaakt. Het college van B. en W., deelt t mee in een voorstel aan de ge meenteraad om een bijdrage van acht mille te verlenen voor de na tionale campagne „Opgeruimd staat netjes" in dit jaar. Dit bedrag is slechts ruim de helft van de bijdra ge, die in 1963 werd verleend. De landelijke campagne heeft weinig resultaten opgeleverd, constateren B. en W. Deze campagne was voorna melijk gericht op vrij willige mede werking van het publiek. Vandaar dat het college thans meer doeltref fende maatregelen tegen de stads- verontreinlging in voorbereiding heeft. Ramblers, toen nog onder leiding van Theo Uden Masman. Het was een heerlijke tijd voor Greetje, en zij heeft er veel radio-contracten aan te danken. Maar na drie maanden werd zij ziek. Het betekende een tij delijke stopzetting van de nog korte i Greetje. Ideetje Enkele dagen nadat ze hersteld was van haar ziekte, die een paar maanden had geduurd, werd ze op gebeld door Nancy Alders, die zij kende van vroegere „schnabbels". Nancy kwam met het idee een nieuw duo te stichten, en Greetje had er wel oren naar. „Ik had Greetje al vrij vaak ho ren zingen", zegt Nancy in haar kleedkamer, terwijl ze enkele (valse) haarslierten aan een haakje naast de spiegel hangt. „Ik wist, dat ze goed was, dus daarom vroeg ik haar of ze iets voor mijn plan voelde. Nancy woont in Rotterdam en is 25 jaar. Twee jaar geleden begon ze als beroepszangeres bij het dansor- kest de Jerry Jox. Ze had toen al drie jaar zangles gehad van Bep Og- terop en bovendien een opleiding van vijf jaar in ballet en showdance gevolgd. opstandelingen i het dis trict Borsod ln het noorden van Hon garije onveilig gemaakt, zy brachten schade toe aan de mals- en aardappel velden van de coöperatieve boerderij* en verschenen zelfs ln de hoofdstraten van de dorpen. Een boer trof op avond een wild zwijn slapend op zyn bed aan. Er wordt nu op de dieren gejaagd. Tot dusver zijn er honderd geschoten. Beschuldiging Ulgheldsra g0 Republiek ervan beschuldigd ^en jjij de sluiting gisteravond bleek dat 71.000 bezoekers de expositie hebben bezocht. Het grote publiek had niet alleen belangstelling voor de expositie waar de vis en de visserij onder de aan dacht werden gebracht, maar ook voor het vermaakscentrum, waar een non-stop programma van door ra dio en tv bekende artiesten de be langrijkste attractie bleek. De stand reden tot klagen. Integendeel, er zijn goede, in sommige gevallen uitzonderlijk goede zaken gedaan. De nieuwe visafslag waar het allemaal mee begonnen is zal eind augustus als vishal in bedrijf komen. de Amerikaanse pl met elkaar slaags ge- i negerjongen meisje had gevraagd met hem te d; serTien personen werden licht studenten gearresteerd wegens munlstlschè activiteit. Zij zouden tien dagen geleden betrokken zijn geweest RADIO EN TV VANAVOND VPRO „Teenageridolen* op het scherm, een film uit de serie "Holly wood and the Stars", met o.a. Frank Sinatra. Elvis Presley en Bill Hailey. Het wekelijkse toneelstuk is ditmaal een stuk van Shakespeare „As you like it". Het zal worden opgevoerd door The Royal Shakespeare Thea tre. Deze voorstelling werd al eerder door de BBC uitgezonden. Op het tweede net wordt vanavond een volledig programma verzorgd door de VARA. Om 20.20 uur een af levering van de bekende seriejnspec- (20.45 uur). In de serie "Ra whide" raakt in deze aflevering Pete Nolan, een van de voormannen van Gil Favor, betrokken bij de verdwij ning van een sterrenkundige. Deze film begint om 21.15 uur. Het AVRO-radioprogramma over Hilversum I start om 20.05 uur met een stereouitzending van het Om roeporkest. In het kader houden. Om 21.10 verse deelnemers de St. Bavokerk beluisteren. Een hoorspel in miniatuur begint om 22.00 De titel lijkheid". De NCRV gaat vossenjagen, „Fantasie en werke- Hilversum II el om 20.20 u. Om 21.45 uur worden de Russische orkestwerken uitgevoerd door het Orchestre National de l'Opéra de Monte Carlo. Daarna speelt Gert Muts op het orgel van de Nicolaikerk ln Utrecht. De avond wordt om 23.35 besloten met een programma van Les Dj inns met het Grand Orchestre de Paris. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Ochtendgym. 7.20 Soc. 6trydlled. gram. derstrip. 8.50 Ochtendgym. 9.00 Te land en te matlef programma d. kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Zij die van de zon leven, vakantiedagboek (herh. van 4 juli J.I.). 11.35 Lichte gram. 12.20 Regerlngsultz.Ultz. v. d. land bouw. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Orgelkwartet: lichte 1 PI* d: t. te gram. 16.40 V. d. Jeugd. 17.00 ft norecital met toelichting: klas6. 17.30 Ronduit muzikaal: lichte l lezing. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Amus.m, 18.30 Bèta: nws. uit de wereld van' natuurwetenschappen. 18.40 Jazz-rn do. 19.00 Kiosk. 19.10 Klass. en n derne planomuz. 19.30 Orde of strt tuur?, gesprek. 19.50 Bariton en plar. klass. liederen. 19.55 Eerste kolom: inlg beke hoorspel. 20.35 Lichte orkSuz. 20 Interview. VARA: 21.00 Promenade Olympische Spelen, klam 00 Amus.muz. 22.30 Nwa. 22 Lichte orgelspel. 23.00 Balans ek. 23.15 Lichte gram. 2 in Esperanto. 23.55-24.00 Nws. te gram. 8.15 Llch d. kind/ HLW^Lteht8 klass.8' V°'~d.1 zieke? ann40° Vol Shed J eslij Angelus. 12.04 Lichte gram. 12.30 fe ded. t.b.v. lar-' tennws. 12.55 13.15 Lichte ork. en solist: operamuz. 14.50 G. 15.00 Engelse ballades. 15.30 V. d.' ken. 16.30 Moderne gram. 17.00 V door boeken- ei •s. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 -es Kerk ln Nood, te Könlngst 22.20 Act. 22.25 Boekbespr. 22.3 22.40 Klass. en moderne gram. 23 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.30-15.30 Binnenkomst pot, TV-spel (dl. 2). 21.20 Bonanza, film (dl. 8). 22.10 Ik ben 2.35-22.40 Journaal, GRAMMOFOONPLATENPROGRAM DRA.ADOMROEP (Over de 4e lUn van 18-20 I. Gaetano Donizetti. „La Favorl: Uitvoerenden: Glulletta Slmioni sopraan als Leonora de Qi Gianni Poggl, tenor als Fenuj Dirigent: Alberto Erede. n. Antonio Salierl. Ouverture „fi III. Gasparo Spontlnl uit „La V Advertentie RADIO TELEVISIE GANGETJE TEL. 23005 Nancy Alders (links) er Greetje Mona (rechts) presen teerden zich gisteravond ir Noordwijk voor het eerst als het duo "The Alamo's (Foto Leidsch Dagblad) in de andere danszaal van het Ca sino optreedt. Beide meisjes blij ven naast hun optreden als duo ook nog individueel optreden. Greetje, die al vijf platen heeft gemaakt, zal het komende seizoen verscheidene keren voor de radio optreden. Resultaten Gisteravond waren enkele impre sario's en mensen van grammofoon platenmaatschappijen uitgenodigd. Zij waren bijzonder te spreken over het optreden van de meisjes. De eerste resultaten zijn al geboekt: in september beginnen The Alamo's met op te treden voor de Welzijns zorg en de directeur van het Casino was al tijdens de repetities zo ent housiast, dat hR het gloednieuwe duo een contract voor de hele maand augustus aanbood. Russische acteur in Nederland voor film „Spirit-elf" De Russische acteur Akim Tamiroff, die o.a. een rol heeft gespeeld in de film „Het proces" is gistermiddag uit Moskou op Schiphol aangeko men om de rol van bakkerbrand meester te spelen in de film van Paul Cammermans, die thans de de finitieve titel „Spuit elf" heeft ge kregen en waarvan de opnamen in Thorn (Limburg) worden gemaakt. In deze film, waarvan de hoofdrol vertolkt wordt door Paul Cammer mans die tevens de regie heeft, spe len voorts Rien van Nunen (Vader Stief been) Kittie Courbois, Bernard Droog, de Franse acteur Jacques Du- filho in de rol van de pyromaan en de 76-jarige Italiaanse acteur Carlo Pisacane in de rol van de ceremonie meester van de Kerk. „Spuit Elf", die geproduceerd wordt door Paul Kijzer voor Kappa film Produktie in Amsterdam, zal in de cember tenminste in 15 grote steden in Europa gelijktijdig in première gaan. (Van onze correspondent in Bonn) Het besluit van de Westduitse re gering om met ingang van 1 augus tus de telefoontarieven aanzienlijk omhoog te schroeven, zal onveran derd doorgang vinden. Dit werd nog eens duidelijk na de stemming die gisteren in de van vakantie terug gekeerde Bondsdag, als sluitstuk van urenlange verhitte debatten, gehou den werd: 165 volksvertegenwoordi gers spraken zich uit vóór het voor stel van de socialistische oppositie het regeringsbesluit ongedaan te ma ken, 252 stemden voor handhaving van het besluit, één afgevaardigde- onthield zich van stemming. Het initiatief tot het beleggen van deze opzienbarende extra zitting was van de socialisten uitgegaan. Zij hadden hiertoe tet door de grondwet benodigde aantal van eenderde der bondsdagleden achter zich gehad. Het was nog eenmaal eerder voorgekomen ln de vijftienjarige geschiedenis van het parlement, dat op het bewuste artikel in de grondwet een beroep werd gedaan: ook in augustus 1961 keerden de volksvertegenwoordigers uit hun vakantieoorden terug en wel om gezamenlijk te protesteren tegen de oprichting van de Berlijnse muur. De uitslag van de stemming gis teravond in de Bondsdag had in theorie geen enkel effect op het be sluit van de regering om de telefoon kosten te verhogen. De verhoging was n.l. in de vorm van een rege ringsverordening gegoten, waarop de volksvertegenwoordigers geen vat hebben. Hoewel de verhoging van de tele foonkosten op zichzelf voor de West duitsers een ernstige zaak is (zij be draagt in bepaalde gevallen 150 pro cent) en bepaalde boulevardbladen hebben gedaan wat zij konden om abonnees te werven door zich ach ter de „uitgebuite" telefonerende Bondsburgers te stellen, bracht de discussie over dit probleem onder de volksvertegenwoordigers andere op merkelijke aspecten aan het licht. Dat de socialisten, vlak voor de al gemene verkiezingen van volgend jaar, de gelegenheid aangrijpen om voordeel te behalen uit deze voor het kiezersvolk zo onsympathieke maat regel van de regering, is duidelijk. Minder duidelijk, maar ook wel begrijpelijk in verband met de jong ste gebeurtenissen rond de Frans- Duitse politieke Unie, is de hou ding van Franz-Josef Strauss in dit telefoonconflict. Hoewel hij als voor man van de CSU, de zuster van de regeringspartij de CDU, zich achter het regeringsbesluit had moeten scharen, knoopte hij besprekingen met de socialisten aan en verkondig de dat hij met de socialisten vooi een ongedaan maken van de ver hoging der tarieven te zullen stem- Hiermee werd nog eens duidelijk dat Franz-Josef Strauss alle midde len aangrijpt om Bondskanselier Er- hard in de wielen te rijden en op vallend in het nieuws te verschijnen. Strauss verkeert daarbij in de onderstelling dat hij op deze nier, in combinatie met zijn ideeën omtrent een Frans-Duitse politieke unie, zijn terugkeer naar Bonn kan verhaasten. Toen het gisteravond tot stemmen gekomen was, bleek evenwel dat de CDU en de CSU één front achter de regering hadden gevormd. Daarmee was een door Strauss dreigende breuk binnen de coalitie uitgebleven. Hij heeft er in elk geval zijn party een dienst mee bewezen haar leden bezetten een ministers post in het kabinet-Erhard van deze ministers beheert nu juist Vlaggen of niet op Irene's verjaardag? SNEKERRAAD IN DUBI0 De gemeenteraad van Sneek zal in een extra vergadering moeten beslis sen over de vraag, of er op de ver jaardag van prinses Irene op 5 aug. in de Friese waterpoortstad al of niet zal worden gevlagd. de raadsvergai nd werd n.l. doc. motie ingediend, nmen staakten. Om vóór de 1 W besloten een extra vergadering uit te schrijven. De motie van de PvdA-fractie niet te vlaggen was ingegeven door de gedachte, dat het niet juist betoon te bewijzen aan een prinses, die door de kranslegging aan de voet van het monument van een fascisti sche generaal in Francona, blijk heeft gegeven van fascistische sym pathieën. De fracties van de PvdA de WD stemden vóór de motie en AR, CHU, en KVP-fracties stemden tegen. D.I.V. Giuseppe Morelll. 3. .Otello". Fucco dl giola. Koor r- r- Opera te Rome o.l. eppe Morelll. V. Alfredo Catalanl. Prelude 4e i La Wally". Orkest van de Magglo li lcale Fiorentlno o.l.v. Glanandrea d Advertentie T HUISORGEL ^éérst horen, zien en zélf bespelenl' Vraag folder. Prijs v.a. 3450.- Joh. de Heer HAAGSE AGENDI Openluchttheater Zuiderpark. 14u Eddy Valk „Jeugdplste". VRIJDAG 31 JULI Kurzaal. 20.15 uur. Residentie-orl ZATERDAG 1 AUGUSTUS Van Deth. 14.30 uur. Poppenthei Kooman. 14.30 uur. Pop pen the!' ZONDAG 2 AUGUSTUS Kurzaal. 11.30 uur. Planorecital niel Wayenberg. Kurzaal. 19.30 en 22 u. Ray Chai MAANDAG 3 AUGUSTUS Kurzaal. 20.15 uur. Resldentie-orï DINSDAG 4 AUGUSTUS Vasté Burchtkerk. 20.15 uur. concert Wim van der Panne. WOENSDAG 5 AUGUSTUS Kurzaal. 20.15 uur. Residentle-orï Nieuwe Kerk. 20.15 uur, Orgel# eert Jozef Sluys. BIOSCOPEN Apollo. Wlnnetou, het grote opp Camera. Jungle Cat. A.l. Cineac. Act. xilt binnen- en City. Te rijk om los te lopen. 14 Jij Corso. Some like It hot. 18 Jr. i Du Midi. Alleman. A.l. Dond. 30/7 Vrouwen achter pril) 18 Jr. Zond. 2/8 12 Odeon. Mijn beste vijand. Middagvoorstelling Comedy Cap 2/8 Planeet

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2