An ja Lepoutre weert zich uitstekend tegen Turner LONDON TONIC Hollandzeilers behalen ruime zege op Friezen Vaclav Kozak zal zijn titel niet verdedigen KRANTENBEZORGERS Eindzege Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 23 juli 1964 Derde blad no. 31319 Tl SPORTS VAN Tragische dood springkampioeii Klaus Bielke, dè 21-jarige Westduitse kampioen schoon- springen, is tijdens trainings wedstrijden in het Duitse plaatsje Reheydt op tragische wijze om het leven gekomen. Bij een sprong van de drie meterplank kwam Bielke, die als een zekerevoor Tokio werd beschouwd, onder wa ter in botsing met een 12- jarig zwemstertje, dat onop gemerkt kans had gezien in het afgescheiden bad te ko men. Bielke werd naar het ziekenhuis gebracht met zware beschadigingen aan de wervelkolom. Enkele uren la ter overleed hij. Het is nog niet bekend hoe het meisje kans heeft gezien om, on danks de bewaking van en kele badmeesters en haar klasselerares, in het bassin van de schoonspringers ge komen. lij Gonzales wint ^gouden racket Inƒ5000 J PaJicho Gonzales, de 36- jarige nd-wereldkampioen der tennisprofs, winnaar geworden van het „Gol- Racket Toernooi", dat in Wem- ley werd gehouden. Gonzales, die Mi. drie jaar zijn come-back maakte, ersloeg in de finale de Australiër ew Hoad met 06, 64, 97 in reecies 85 minuten. 'In de eerste set kreeg Gonzales (pen kans tegen de felle en zeer r€ped spelende Hoad. In de tweede jjrt, kwam Hoad ongelukkg ten val a ofschoon hij van deze val geen ist scheen te ondervinden werd zijn %mpo toch minder en kon Gonzales Je tweede en derde set op zijn naam rengen. Gonzales ontving de prijs van 500 ■end sterling (f5000) uit handen an de Hertog van Edinburgh, teza men met een door de hertog ont- rorpen miniatuur gouden racket. ii In de halve finales had Gonzales Ijle Australiër Rod Laver en Lew Hoad Ijn landgenoot Ken Rosewall ver- Nederland schreef in voor Tokio Nederland heeft officieel inge- Chreven voor de achttiende Olympi- (Jihe Spelen in Tokio. Gisteren wer- Hen by het organisatie-comité in ,'okio de nationale inschrijvingen llptvangen voor zwemmen, waterpo- judo, hockey, zeilen en volleybal, >rten waarin onze landgenoten „er zullen uitkomen. Binnen en- ele dagen zal de directeur van het federlandsch Olympisch Comité, mr. d. Ph. E. van Lier, de overige in- ;hrijvingen naar Japan zenden. 11 Het betreft hier uiteraard alleen Je deelneming in de diverse sporten, individuele inschrijving volgt la- Het organisatie-comité heeft __iulieren gezonden aan 118 lan- len aangesloten bij het internatio naal olympisch comité, die voor 16 wgustus hun aanmeldingen moeten zenden. Faterpolonieuws 'i DKD verloor weer 1 Het Leiderdorpse DKD heeft haar SZB-seizoen erop zitten. Gister- ad werd in Rotterdam de laatste [strijd gespeeld tegen LAC en op- Meuw moesten de Leiderdorpers met n nederlaag genoegen nemen. De jtterdammers trokken na een meer lannend dan fraai duel met 20 het langste eind dankzij doel- iten -van Buckers en Van der _aft. gP De Leiderdorpers zijn door deze ileuwe nederlaag op de laatste Jlaats gekomen van de vierde klasse ,jf zonder echter gevaar te lopen te degraderen. Het Rotterdamse Shell 'eeft zich namelijk uit deze afde- ag teruggetrokken. De voorlopige eindstand luidt: 1. "es 6—12; 2. LAC 5—4; 3. RZPC -3; 4. DKD 6—3: Shell (R) terug trokken. Tenniskampioenschappen in Hilversum (Van onze tennismedewerker, mr. F. Bonte) Niet Trudy Groenman, maar Anja Lepoutre was gisteren bij de internationale tenniskampioenschappen in Hilversum de meest besproken speelster. Anja verloor de eerste set kansloos van de befaamde Australische Lesley Turner (0-6), maar daarna vocht zij zeer vinnig en zeer verbeten terug. Pas in de zestiende game boog zij het hoofd (7-9). Ook Trudy Groenman mocht gisteren met haar prestatie tegen de Zuidafrikaanse Annette van Zijl te vreden zijn. De Zuidafrikaanse hield de linkse en kwetsbare fore hand van Trudy voortdurend onder pressie en dat leverde op kritieke momenten welkome punten op. Annette van Zijl won met 6-4, 7-5. Cijfers, die wel aanduiden dat de Groningse zeer eervol ten onder ging. Goede spreiding Kansloos scheen Anja Lepoutre tegen de jagende drives van Lesley Turner, die met een voortreffelijke spreiding de Groningse maar rennen liet. Aan het net was de Australische eveneens eerste klas door haar goede voorbereiding en trefzekere volleys. Maar toen iedereen een geruisloze afgang verwachtte van de blonde Anja, begon deze aan de opbouw van een effectief verweer. Zy vertraagde het spel met halfhoge slagen, die vaak zoveel diepte hadden dat Lesley Turner geen kansen in het voorveld kreeg. Vond de Australische toch de weg naar het ,net dan produceerde Anja Lepoptre een keurige cross- ANJA LEPOUTRE prachtige tweede set backhand, die voorbij Turner vloog, of zij liet een afgemeten lob van haar racket vertrekken. De snelvoetige Australische mocht dan die lobs ach terhalen, maar op de dan direct felle, voluit gespeelde aanval van Anja, bleef zij het antwoord schuldig. Gedurfd Zoet tweede in Alblasserdam Het zit Bart Zoet de laatste dagen niet mee. Wel is de Sassenheimse amateur steeds voorin te vinden, maar op het beslissende ogenblik laat hij het door verschillende oorzaken afweten. Ook in Alblasserdam waar de Swift-remier gistermiddag aan de start kwam, kwam hij niet verder dan de tweede plaats. Iets, dat ook Leo van Velzen uit Zoeterwoude bij de adspiranten presteerde. Het was bij de amateurs, die 100 kilometer reden, een nogal vlakke wedstrijd, waarin niemand de kans kreeg weg te komen. Ook Ab Ket/te- nis, de sterke Haagse renner, die drie ronden voor het einde de benen nam, werd tot de orde geroepen. In de eindsprint schoot Bart Zoet juist iets tekort bij de Halfwegse renner Henk Koopmans. Henhy Schouten uit Bad hoevedorp ging als derde over de streep, terwijl de tweede Swift-ren ner, Cees van Amsterdam op de elfde plaats beslag legde. Bij de adspiranten won Leo van Velzen weliswaar de sprint, maar moest toch met een tweede plaats te vreden zijn, omdat Martin Verwey uit Zevenhuizen uit het peloton had we ten te ontsnappen. De uitslagen zijm: Amateurs: 1. Henk Koopmans (Halfweg) 100 km in 2.24.39; 2. Bart Zoet (Sasseniheim)3. Henny Schou ten (Badhoevedorp)4. Ab Kettenis (Den Haag)5. Piet de Haan (IJssel- monde); 11. Cees van Amsterdam (Leiderdorp) Nieuwelingen: 1. J. Glas (Schip- borg) 60 km in 1.26.52 2. J. Struik (Medemblik)3. W. Diebrechte (Vlaardingen)4. H. Strijbosch (Rol de); 5. D. Smit (Rotterdam). Adspiranten: 1. M. Verwey (Zeven huizen) 25 km in 40.02 2. op 200 me ter L. van Velzen (Zoeterwoude); 3. A. Cardool (Biithoven)4. W. Kui pers (Purmerendi)5. B. Janbroers (Amsterdam)10. H. Zuidwijck( Kou dekerk. gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden Bureau Leidsch Dagblad Witte Singel 1, iden. Gedurfd hanteerde de Groningse op kritieke momenten de dropshot. Tot 7-7 hield zy de race vol, toen verhoogde Lesley Turner haar toch al zo hoog tempo. Niet veel, maar wel voldoende om de dappere tegenstand van Anja te breken, 8-7 op ,nul" en 9-7 op ,30'. Commentaar van de Austra lische na afloop van de match in de als elk jaar, zo gezellig drukke kan tine van het Melkhuis je: „Dit was meer dan een warming-up. Ik heb by het wisselen van baanhelft in de laatste spelen herhaaldelijk serieus gedacht hoe ik eventueel de laatste set zou moeten spelen". Lex Karamoy heeft tegen de zeker 1 m 90 lange, al kalende Bob Hewitt de kans op tenminste een set door domme pech gemist. Op 5-4 voor Karamoy (service Hewitt en 15-15) knapte er een snaar van he racket van de Roomburg no. 1. Voordat hij zijn „touch" had hervonden had Hewitt de set op zijn naam gebracht, 7-5. Het publiek heeft echter in de eerste fase van het duel ruimschoots de gelegenheid gehad te ervaren hoe Hewitt zich pleegt te gedragen als de zaken voor hem niet naar wens gaan. Toen Karamoy in de eerste set met een fraaie dropshot, gevolgd door een lobje en weer een dropshot de Aus traliër tenslotte volkomen uitspeelde, ging er achter het gaas van baan 2 een hartelijk gelach op. Het was ook een wat komisch gezicht de wel drie koppen grotere Hewitt van voren naar achteren te zien rennen, terwijl zijn kleine opponent nagenoeg geen pas verzette. Hewitt kon het allemaal niet zo best verkroppen. Hij daverde een bal tegen het gaas in de richting waar het gelach opklonk onder een krachtig en aan duidelijkheid weinig te wensen latend commentaar: „Ver draaid nog aan toe, zó grappig is het niet!". Vegende volleys In de tweede set bekeek de Austra liër de zaak beter. Hy ging mee met de vertraging van Karamoy totdat zich een redelijke kans voordeed vol uit in de aanval te gaan. Maar dan werd die aanval ook met uitschie tende drives doorgezet en met ve gende volleys afgemaakt: 6-2 voor Hewitt. In de kwart finale ontmoet de Australiër de Zuidafrikaan Terry Ryan, die wraak nam voor de ne derlaag van zijn sterker geachte landgenoot Keith Diepraam, door diens overwinnaar Siebe Huizinga te verslaan. Overigens gebeurde dat niet zonder setverlies. Huizinga, gesterkt door de zege op Diepraam, won de tweede set met 6-0. Daarna zette Springbok no 3 zich een en al con centratie aan het werk en dat gaf hem de zege met 8-6,0-6, 6-3. Jan Hajer sneuvelde tegen de Braziliaan Koch, 4-6, 4-6, in een partij, die naast de vele sterke punten van de Eind- hovense sportleraar, b.v. de dave rende service en dito smash, ook zijn Achilles-hiel blootlegde. Hij beschikt nJ. niet over een backhand, die in een duel van de achterlijn openingen kan maken. Op die backhand won Koch zijn overgang naar de volgende ronde. De Nederlandse deelnemers zijn daarmee in het enkelspel uit de strijd. Aan het eind van de middag arri veerde de ongekroonde tennisko- ningin, Maria Esther Bueno. Na een serie handtekeningen te hebben ge zet voor uitgebreide schare jeugdige en oudere bewonderaars, ging zy de baan op om Joyce Sluyter naar de categorie van de uitgeschakelden te verwyzen. Van de tribune keek Mar garet Smith somber toe Uitslagen Heren enkelspel, achtste finales: Guzman (Equ) versl. Arends (Ned) 6-3, 6-3; Koch (Braz.) versl. Hajer Leidse Hout Joost van Steenis heeft de kans gehad om Jaap Temminck, een van de favorieten in het herenenkel B, van het Leidse Houttoernooi, te wip pen! Met 64, 7—9, 64 bleef de L.L.T.C.-er ternauwernood overeind. Heel slim manoeuvreerde Van Stee nis om de geduchte topspinforehand van Temminck heen, verlokte deze steeds weer om zijn backhand heen te lopen en zijn forehand-hoek wijd open te laten, met alle consequen ties van dien. Dat Temminck deze partij toch won dankte hij niet in de laatste plaats aan zijn onblus bare vechtlust. Moeilijk had ook Frans Engelenburg het tegen een vinnig vechtende „Hakkie" van Nes, die hem van meet af zo fel op de huid zat, dat Engelenburg de eerste set met 36 moest afgeven. In de tweede set echter groeide de laatste boven zijn nervositeit uit en eenmaal cp volle toeren draaiend, was hij onbetwist de strekste, 63, 60! In het damesenkel B boekte mevr. Krul (L.L.T.C.) een even verdiende als verdienstelijke twee-sets zege op Ge- radiene Doorenbos, 7—5, 63. Het Roomburg-duo Koole—Tiele stond tegen Van Nes en Kruyt bijna verloren, maar voorn, dankzij gede gen werk van Tiele werd het nog een zege, 64, 46, 64! (Ned) 6-4, 6-4; Hewitt (Austr) versl. Karamoy (Ned) 7-5, 6-2; Pimentel (Ven) versl. Van Gelder (Ned) 6-2, 7-5; Barnes (Braz) versl. Bey (Rhod) 6-1, 6-4; Werksman (VS) versL Bres son (Fr) 6-2, 4-6, 6-2; Ryan (Z-A) versl. Huizinga (N) 8-6, 0-6, 6-3; Drysdale (Z-A) versl. Phillips (Z-A) 6-2, 6-1. Dames enkelspel, tweede ronde: Maria Bueno (Braz) versl. Els Spruit (Ned) 6-3, 6-2; Robyn Ebbern (Austr.) versl. Betty Stöve (Ned) 6-0, 7-5; Norma Baylon (Arg) versl. Pam Watermeyer (Z-Afr) 6-3, 6-0; Judy Hegart (Austr) versl. Jenny Ridder hof (Ned) 6-3, 3-6, 6-4; Margareth Smith (Austr) versl. Gunderson (Zwe) 6-2, 7-5; Donna Fales (VS) versl. Riet Duyn-Tervoort (Ned) 6-2, 6-1; Lesley Turner (Austr) versl. An ja Lepoutre (N) 6-0, 9-7; Annett, van Zijn (Z-A) versl. Trudy Groenman (Ned) 6-4, 7-5. Advertentie Nü ontvangt U bij elke party-bottle niet 3/4 naar tut héle liter!) een waardebon Tegen inlevering van 6 van die bonnen j kunt U een doos met 6 prachtige jj longdrink glazen kopen voor f f slechts f. 3,6} - vergelgkbare ifjjjglti winkelwaarde ongeveer f. 6,50 f; Schroef dop: ook in Uw aangesproken party-bottle blijft London Tonic bruisend-levend kledij Raak, Koog ajdZaan, tel. 02980-93238 H. v. d. Rest ivint tivee hoofdprijzen De 44ste Kaagweek behoort weer tot het verleden. Het rumoer rond en in de Kaagsociëteit is verstomd en de wedstrijdzeilers zijn naar andere oorden getrokken. De 44ste Kaagweek is er één ge weest om niet licht te vergeten. De verschrikkelijke storm van het weekeinde is daarvoor één [actor, de andere kwam gisteren bij de prijsuitdeling: H. v. d. Rest presteerde, wat nog nooit iemand voor hem was gelukt in de Kaagwedstrijden. Hij veroverde in twee ver schillende klassen de hoofdprijs, namelijk bij de F inn jollen en de Sterns. Wat de Regenboogteamwedstrijd tussen d© Hollanders en Friezen be treft: na dinsdag was het te ver wachten, dat de Hollanders de eind zege zouden behalen. Verrassend was evenwel, dat de Friezen zich gisteren met de stevige noordwestelijke wind geheel in de hoek lieten drukken. Reeds onmiddellijk na de start nam ir. G. Bakker dé leiding, gevolgd door de Fries H. de Vries. Na het ronden van de eerste boei trachtte ir. Bakker over bakboord weg te lopen, maar ir. M. v. d. Velde bekeek het beter en een lange slag over stuurboord bracht hem in het Stoombotengat op de eerste plaats, die hij niet meer afstond. Ir. Bakker handhaafde rich op de tweede plaats. De Fries Alberda ver drong na felle strijd De Vries naar de vierde plaats. Met A. Bakker op de vijfde en Bouw van Wijk, die deze laatste wed strijddag iets terugviel, op de zevende plaats, stond de Holland-zege op dat ogenblik reeds vast. De totaaluitslag luidde: Holland 124.4 pntFriesland 96 pnt, hetgeen d'e grootste overwinning was, die de Hollanders tot nu toe op de Friezen hebben behaald. Nek-aan-ïiek Bij de teamwedstrijd in de Pam pus-klasse tussen De Kaag en Cura sao zijn de Kaagzeilers erm geslaagd d'e voorsprong, die zij hadden geno men te vergroten en zodoende de eindoverwinning te behalen. De Kaagizeiler Lemson en tie Curacaoër Bielderman levertien in de eerste ronde een nek-aan-nek gevecht om de leiding. Europese roeikampioenschappen Vaclav Kozak, de Tsjechische skiffeur die vorig jaar in de fi nale van de Europese kampioen schappen van Kopenhagen Rob Groen bij verrassing nog juist klopte, zal zijn titel in Amster dam niet kunnen verdedigen. De vorm van de Tsjech, die ernstig werd gehandicapt doordat hij in de afgelopen winter bij een ijs- hocky-wedstrijd een beenbreuk opliep, valt tegen. Tijdens de Rotsee-regatta versloeg Groen zijn rivaal met vele lengten. De Tsjechische Roeibond heeft daar om dr. Pavel Schmidt, de man die vele jaren met Kozak in de dubbel twee uitkwam en onder meer Olym pisch kampioen in de double scull werd in 1960, aangewezen voor het skif-nummer van de Europese kam pioenschappen op de Amsterdamse Bosbaan. Tijdens de Holland-beker versloeg Groen zijn Tsjechische ri vaal al twee maal. Viatcheslav Ivanov, Olympisch skif- kampioen in Melbourne en Rome, tweevoudig houder van de Europese titel en wereldkampioen 1962, zal daarentegen wel op de Bosbaan de strijd met Rob Groen aanbinden. Aangezien de Rus tien dagen gele den tijdens de Rotsee-regatta plotse ling verstek liet gaan bij de skif en met Alexander Bertukow startte in de double scull, werd het voor mo gelijk gehouden dat Ivanov ook in Amsterdam in de dubbel twee zou uitkomen. Gisteren werd echter in Moskou bekendgemaakt dat de twee voudige Olympisch kampioen als skiffeur naar Amsterdam zal worden Ontwijkingen De beslissing van de Russen om hun troef in de Rotsee-regatta niet tegen Kozak en Groen te laten uit komen is dan ook waarschijnlijk on derdeel van een Russische ontwij kingstactiek die dit jaar bijvoorbeeld ook de sterke Russische acht uit Wilna, op Henley in recordtijd win naar van de Grand Challenge Cup heeft gevoerd. De Europese kampioen van 1963, de acht van het Duitse Ratzeburg, heeft alle moeite gedaan de Russen dit seizoen te ontmoeten. Als coach Karl Adam zijn pupillen voor een bepaalde hooggewaardeerde interna tionale wedstrijd inschreef, kon hij er echter zeker van zijn dat de acht van Wilna zou ontbreken. Zelfs bij 23 landen Voor de Europese roei-kampioen schappen heren, die van donderdag 6 tot. en met zondag 9 augustus op de Amsterdamse Bosbaan worden ge houden, hebben 98 ploegen uit 23 landen ingeschreven. Dat is twee meer dan bi) de heren-kampioen schappen van 1963 in Kopenhagen het geval was. Bij de laatste titel- wedstrijden die op de Bosbaan wer den gehouden die van 1954 kwamen 96 ploegen uit. Italië, Zwitserland, Nederland, Duitsland, Rusland en Roemenië zul len in alle zeven nummers vertegen woordigd zijn: Polen en Amerika in zes. Gisteren werd de inschrijvings termijn gesloten. De Russen zullen in totaal meer dan vijftig roeiers en roeisters naar Amsterdam sturen. De ploeg is, op de vier zonder stuurman na, al geheel samengesteld. Behalve Ivanov en de acht uit Wilna maken onder meer de dubbel^ twee Oleg TjurinBoris Du- bravski, derde in Kopenhagen, en veteranen Valentin Boreikow en Oleg Golovanow als twee zonder stuurman er deel van uit. In de tweede ronde bij de eerste Zweilandboei slaagde Lemson erin door enkele gunstige slagen van zijn tegenstander weg te komen, Biesot, die goed was meegekomen, stopte de Cura^aose zeiler verder af. zodat Lemson onbedreigd naar de over winning kon lopen. Bielderman ein digde op de tweede en Biesot op de derde plaats. De Cura?aoër Calvo ging als vierde door de finish, gevolgd door mej. Strietman. De einduitslag was: De Kaag 45.2 pnt, Curasao 38,2 pnt. Geweldig In de nationale wedstrijden werd een geweldige prestatie geleverd door H. v. d. Rest. Hoewel Koos de Jong gisteren in de Finnjollen eindelijk de dagoverwinning behaalde, had hy toch een te grote achterstand om Van de Rest in het totaalklassement van de eerste plaats te verdryven. Behalve de hoofdprijs in de Finnjol- len-klasse veroverde H, v. d. Rest ook de hoofdprijs in de Stern-klasse. Hij eindigde in deze klasse met 158 pnt op de eerste plaats, gevolgd door De Vries met 144 pnt. Heike Blok veroverde in de FD- klasse de hoofdprijs met ruime voor sprong op Fred Imhoff, die op de tweede plaats eindigde. Pech Bouw van Wijk, die in de Regen boogklasse de overwinning als het ware voor het grijpen had, kwam in de laatste race door pech achtervolgd niet verder dan een twaalfde plaats. Hofland greep deze kans met beide handen aan en zijn derde plaats was ruimschoots voldoende voor de hoofdprijs. In het eindklassement eindigde Van Wijk met vier punten achterstand op Hofland op de tweede plaats. Oak in de Valken-klasse heeft het nog wel even gespannen. De gebr. Klaringa lagen aanvankelijk in tien de positie, doch werkten zich op naar de tweede plaats achter E. Hoppe, die gisteren winnaar werd. Deze tweede plaats was voldoende om in het bezit te komen van de hoofdprijs. In de Solo-klasse ging do hoofd prijs naar de Engelse kampioen Alec Stone. Kruitdamp In de Pampus-klasse werd er gis teren na afloop van de wedstryd hef tig geprotesteerd. De Ruyter zou Pauli niet voldoende ruimte hebben gegeven, waardoor deze in aanvaring kwam met Van Eek. Nadat de kruit damp rond de protesten van Pauli en Van Eek was opgetrokken, bleek, dat In de totaaluitslag niets was veran derd. In de 12 Voetsjollen legde P. Bul- ters met grote voorsprong beslag op de hoofdprijs, die bovendien werd aangevuld met enkele extra prijzen in verband met het gouden jubileum van de 12 Voetsjolleni-klassenorgani- satie. De hoofdprijs in de Vrijheidsklasse was voor Lex van Tienhoven, die tie nationale kampioen in deze klasse Beer Willemsen achter zich hield. Uitslagen Finnjollenklasse: 1. H. de Jong, 2. H, F. v. d. Rest, 3. R. J. Roëll. 4. H. J. de Jong, 5. Th. F. van Weel. Eind stand: 1. H. F. v. d. Rest 114, 2. J. H. Jong 98, 3. H. J. de Jong 83, 4. J. C. de Winkel 78. 5. H. W. van Berkel 76 pnt. Olympiajollen: 1. C. A. A. Visser, 2. T. Westen, F. F. Janzen, 4. J. P. Loogman, 5. Ch. Zwetsloot. Eind stand: 1. K. F. Jansen 116, 2. C. A. Visser 114, 3. T. Westen 96 pt. Vrjjheidsklasse: 1. B. Willemsen, J. Hellemand Jr., 3. J. Wesdorp, 4. L. v. Tienhoven, 5. J. R. Korswa- gen. Eindstand: 1. L. v. Tienhoven 116, 2. J. Hellemans Jr. 113. 3. C. Guldemond 106, 4. B. Willemsen 105, J. Wesdorp 99 pnt. Flying Juniors: 1. J. Kersbergen, 2. C. Majoor, 3. H. Ozinga, 4. J. R. emons, 5. mej. A. Vunderink, Eind stand: 1. H. Ozinga 118, 2. J. R. Sie- mons 113, 3. B. J. Lodewijks 95, 4. G. W. A. Lamsvelt 93, 5. J. Kersbergen 81 pnt. Schakelklasse: 1. M. C. v. Sabben, 2. W. v. Bergen, 3. E. R. de la Rie, 4. M. de Ruyter, 5. R. H. Roosen. Eindstand: 1. M. de Ruyter 92. 2. M. C. v. Sabben 86, 3. P. R. Sibie. 4. C. Smit, 5. W. v. Bergen. Soloklasse Al: 1. H. Wilton. 2. F. H. A. Beek, 3. W. K. Klomp Jr. 4. K. Nater, 5. G. Brouwer. Soloklasse A2: 1. Alec Stone (Eng.), 2. J. H. Menten, 3. R. P. Taylor (Eng)., 4. D. L. Seret. 5. B. C. Fock. Eindstand over beide klassen: 1. Alec Stone (Eng.) 136, 2. H. Wilton 126, 3. F. H. A. Beek 117, 4. B. C. Fock 116, 5. G. Brouwer 101 pnt. 12 Voetsjollen: 1. P. J. M. Bulters, 2. J. W. v. Weezenbeek, 3. mevrouw' M. E. Plantenga-Tims. 4. A. W. Reyers, 5. M. Mutinga. Eindstand: P. J. M. Bulters 145. 2. L. Hommels 112 3. mevr. M. E. Plantenga-Tims 101, 4. P. L. v. d. Elshout 97. 5. A. W. Reyers 94 pnt.. Flitsklasse: 1. J. G. Lelieveld. 2. A. D. v. d. Wall Bake, 3. L. Brouwer. Eindstand: 1. J. G. Lelieveld, 2. A. D. v. cL Wall Bake, 3. K. J. Brouwer. Flying Dutehmanklasse: 1. H. C. Blok, 2. F. H. Imhoff, 3. J. J. Bark, 4. J. J. Verwey, 5. A. v. d. Hout. Eindstand: 1. H. C. Blok 107, F. H. Imhoff 88, 3. J. J. Bark 88 pnt. Valkenklasse: 1. E. J. Hoppe, 2. S. Klazinga. 3. E. Rolff v. d. Baumen, 4. A. J. Klein, 5. J. M. Snijders. Eind stand: 1. S. Klazinga 99, 2. E. Rolff v. d. Baumen 81, 3. A. J. Klein 71, 4. E. J. Hoppe 69, 5. J. M. Snijders 65 pnt. Spankerklasse: 1. R. A. Visser. 2. F. Rijsdijk, 3. J. de Ridder. Eind stand: 1. R. A. Visser, 2. J. de Rid der; 3. P. C. Kroes. Regenboogklasse1. L. de Wit, 2. Ir. G. A. Bakker, 3. J. Hofland, 4. J. Alberda. 5. Mr. A. v. d. Werf. Eind stand: 1. J. Hofland 92, 2. B. v. Wijk 89, 3. L. de Wit 70. 4. J. Alberda 68, 5. Ir. G. A. Bakker 66 pnt. 16 M2 Streepklasse: 1. F. Paulsen, 2. J. Blonk, 3. J. de Ruiter, 4. J. P. van Dijk, 5. Th. van Mierlo. Eind stand: 1. J. de Ruyter 113, 2. F. Paul sen. 3. J. v. d. Kooy, 4. W. Könst, 5. J. P. van Djjk. Pampusklasse1. H. J. de Ruljter, 2. Mr. D. v. Eek, 3. P. J. Zaaier, 4. H. J. Duchateau, 5. J. Greevelink. Eindstand: 1. H. J. de Ruijter 83, 2. Mr. D. van Eek 74, 3. H. J. Duchateau 63 pnt. Sterns: Eindstand: 1. H. F. v. d. Rest 158, 2. B. R. de Vries 144, 3 D. van Veldhoven 112, 4. J. Metzelaar 101 pnt. 12 Voetsjollenklasse B: 1. met wis- selprijs voor mej. Drosten (België), 109, 2. mej. E. Lucas 75, 3. mej. L. Jansen, 4. mevr. J. E. J. van Dijk- van Kampen. Vier dames dus met de vier eerste prijzen onder de 10 heren en 9 damesdeelneemsters. Jeugdklasse: 1. B. Doets, 2. R. Kir- kenier, 3. G. J. Krediet, 4. O. A. Zweep. Hoofdprijs G. J. Krediet. IBM-toernooi Het IBM-schaaktoernooi is gisteren in Amsterdam voortgezet. De uit slagen van de partijen voor de twee de ronde van de grootmeester-groep luiden: Donner (Ned.)—Barcza (Hong.) MMVan Scheltinga (Ned.)— Lehmann (W.-Dld.) M—M Enevoldsen (Den.)—Van Geet (Ned.) MMl Pirc (J.-Sl.)Dueckstein (Oost.) MMLarsen (Den.)Kuy- pers (Ned.) 1—0. De partij uit de eer ste ronde tussen Donner en Larsen eindigde in remise. Na de tweede ronde luidt de stand 1. Larsen, Dueckstein, Lehmann. Van Scheltinga en Pirc, allen 1M pnt. 6 Donner 1 pnt. 7. Van Geet, Barcza en Enevoldsen allen M pnt. 10. Kuy- pers 0 pnt.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5