Lassie (nr. 3) verdient half miljoen per jaar ISOLATIE-SCHUIM BLEYS - LEIDEN Minister Luns: „Ga gerust Uw gang". PERSOONLIJKE LENIÏ lu LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 23 JULI 1964 Nadat het vorig jaar het N.V.V. en de toenmalige K.A.B. (thans N.K.V. hun actieprogramma lan ceerden. was het duidelijk, dat van de vakcentrales een militanter optre den te verwachten was .Na de ver deeldheid over het mandement, na onenigheden over geleide - of vrije re loonpolitiek en het openbreken van C.A.O.'s, hadden de twee groot ste vakcentrales elkaar gevonden. Zij hadden geleerd, dat verdeeldheid in de vakbeweging alleen maar door de tegenpartij- en werkgevers dus- C.N.V. als kleinste vakcentrale zich moeilyk blijvend aan de samenwer king zou kunnen onttrekken, wilde dit vakverbond niet volkomen geïso leerd komen te staan. Het is dan ook na uitdrukkelijke aandrang van het C.N.V. zelf dat het programma voor vermogensaanwasdeling, dat de zer dagen publiek is gemaakt, een werkstuk van de drie vakcentrales Is geworden. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Beroemde televisiehond trekt miljoenen publiek Controle Dit programma moet, evenals de samenwerking tussen de drie werk nemers-organisaties, worden gezien tegen de achtergrond van de positie van de vakbeweging in de huidige maatschappij. Het gebouw sociale zekerheid is misschien op een enkele verdieping na voltooid, zei dinsdag de vice-voorzitter van het N.V.V., de heer A. H. Kloos op een persconferentie. Na het optrekken van de A.O.W. en A.W.W. tot een sociaal minimum en na invoering van de bijstandswet wordt de taak van de vakbeweging in dit opzicht dus langzamerhand beperkt tot controle op de uitvoe ring van de sociale verzekeringen. Ook in de loonsector valt voorlopig weinig spectaculairs te verrichten. Na de explosie van het vorig jaar r.ouden flinke loonsverhogingen hans grootscheepse inflatie en af- reken van de werkgelegenheid be- ïkenen. De vakbewegingsleiders rea- seren zich dit zeer wel. Zij zijn door dit alles in een impasse geraakt. 7.un niet onbelangrijke werk in de S.E.R., de Stichting van de Arbeid en dergelijke spreekt de gewone man niet aan. Het is daarvoor te tech nisch en te wetenschappelijk. Van daar dat de vakcentrales nieuwe ac tie-terreinen zoeken en zich werpen op medezeggenschap en bezitsvor ming. Kritiek In het rapport „bezitsvorming door vermogensaanwasdeling" worden bei de terreinen tegelijk bestreken. Er wordt uitgegaan van sociale beleg gingsgemeenschappen, die het ver mogen voor de werknemers zouden moeten beheren en administreren. Voor een juiste deling van de over winst eisen de vakcentrales contro le op de winstberekening en hier komt de medezeggenschap om de hoek kijken. Ongetwijfeld zal dit rapport van vele kanten felle kritiek losmaken. Het principe, dat de werknemers me de eigenaar zijn van de groei van het ondernemingsvermogen druist in te gen de heersende opvatting over het privé-bezit. Het valt echter niet te ontkennen, dat de afstand tussen vermogensbe- zitters en de massa steeds groter wordt. Dit is een reëel vraagstuk, dat ook ten grondslag heeft gelegen aan het bezitsvormingsprogramma van drs. Schmelzer. Een programma, dat echter weinig zoden aan de dijk heeft gezet. Bovendien is het recht niet een onveranderlijk begrip. Het evolueert met de maatschappij. Ook de bevoogding van de werknemers verzilvering van hun aandeel wordt moeilijk en in de eerste vijf jaren zelfs vrijwel onmogelijk ge maakt zal niet bij iedereen aan spreken. Dat de werkgevers weinig voelen voor controle op de winstre kening spreekt vanzelf. Tenslotte is er de mogelijkheid van kapitaals- vlucht. Bij invoering van het pro gramma zouden de beleggers het wel eens aantrekkelijker kunnen vin den elders te investeren. De argu mentatie hiertegen in het rapport is bepaald zwak. Het gunstige sociaal economische klimaat van Neder land lijkt ons een te wankele be leggingsbasis. Niet nieuw Invoering van de conceptie der vakbeweging is ook om andere reden niet eenvoudig. Wil er werkelijk spra ke zijn van risicospreiding, dan zul len sterke en zwakke ondernemingen zoveel mogelijk in één beleggingsge meenschap moeten worden verenigd en zal er ook een bedrijfstaksgewljze spreiding plaats moeten vinden. Wie zal bepalen, welke combinaties er tot stand moeten komen? wy zien dat nog niet een-twee-drie in het over leg gebeuren. Daarnaast zal er wij ziging van het vennootschapsrecht plaats moeten hebben en zal de be lastingwetgeving moeten worden aangepast. De vakcentrales zien hun werkstuk niet als een pasklare oplossing. Het is meer een basis voor discussie en overleg, die nog voor de praktijk moet worden uitgewerkt en bijgesle pen, zo zeggen zei. Afgewacht moet worden hoe de reacties zullen zijn, in het bijzonder van de werknemers zelf. Vermogensaanwasdeling is geen nieuw begrip. Ook de sociale beleg gingsgemeenschappen niet. Zy ko men reeds in de Verenigde Staten voor. Zou echter het plan van de vakcentrales realiseerbaar zijn, dan toch niet op korte termijn. Daar voor zitten er nog te veel haken en ogen aan en is er te weinig uitge kristalliseerd. Advertentie tegen kou en tocht betaalt zichzelf Gevlucht Vijftien Jongelui land naar de Bondsrepubliek gevlucht. Aantal Russen. De Sowjet-Unie telde op 1 Juli van dit Jaar 228 mil joen inwoners, zo heeft het Russische bureau voor statistiek uitgerekend. Het aantal deelnemers aan het ar beidsproces is in vergelijking met het vorig Jaar gestegen van 69 miljoen tot 71.4 miljoen. (Van onze rtv-medewerker) Er is op de hele wereld geen hond te vinden, die zoveel belang stelling, bewondering en faam geniet als de rood-witte collie Lassie, de hoofdrolvertolker van de populaire televisieserie, waarvan de Amerikaanse makers er inmiddels enkele honderden in omloop heb ben gebracht. „Lassie's avonturen" hebben onveranderlijk een mil joenenpubliek (de wereldkijkdichtheid wordt geschat op 150 mil joen), dat de grootste acteurs en actrices ter wereld zich nog niet kunnen dromen. In nagenoeg alle landen waar televisie is doorge drongen, worden de Lassiefilms met enige regelmaat vertoond en overal staan ze bijzonder hoog genoteerd op de ranglijst van de po pulairste programma's. Lassie zelf (7 jaar oud en, ondanks de hem in de films toebedachte rol, van het mannelijk geslacht) heeft zich door de internationale faam niet laten verblinden en is een eenvoudige hond gebleven, met een karakter en een voorbeeldige gehoorzaamheid. Zjjn inkomen bedraagt een half mil joen per jaar. maar hy gebruikt de maaltijd desondanks uit een simpele hondebak. Derde Lassit De Lassie die al enige jaren ge regeld op het televisiescherm (en in de bioscoop, want er zijn ook enkele grotere speelfilms met hem gemaakt) verschijnt, is eigenlijk de derde Las sie die de geschiedenis heeft gekend. Lassie nummer één begon zyn car rière in 1945 toen hij in handen kwam van de bekende Amerikaanse hondenafrichter Rudd Weatherwax. Rudd kocht hem van een vriend, die hem honderd gulden schuldig was en met de transactie zijn schuld veref fende. Lassie was niet alleen een bijzon der fraaie, maar ook een zeer schran dere hond, die met het grootste ge mak kunstjes aanleerde film te maken met een hond in de hoofdrol, was Lassie's kostje gekocht. De tweebenige acteurs en actrices werden finaal weggespeeld door de vertederende viervoeter en de produ cers van M.G.M. haastten zich Las sie een contract aan te bieden voor een serie. Geheim Lassie de eerste stierf op de voor een hond zeer hoge leeftijd van ne gentien jaar, maar Rud Weatherwax was wel zo verstandig dit tragische gebeuren geheim te houden voor de buitenwereld. Er was inmiddels al een ware Lassie-Mythe in Amerika gegroeid en het overlijdensbericht zou onder jeugd en ouderdom stel lig een ware paniek hebben aange richt. Rud gaf Lassie's stoffelijk overschot een waardige begraafplaats (waar weten zelfs zijn intiemste vrienden niet) en ging over tot de orde van de dag met Lassie nummer twee, een goed gelijkende nazaat. Helaas bleek al gauw. dat nummer twee niet aan de gestelde verwach tingen voldeed en daarom werd hy alweer zonder ruchtbaarheid snel vervangen door zijn jongere tionale kindervriend. Niemand heeft de geruisloze vervangingen ooit ge merkt, want trainer Rudd Weather wax had er wel voor gezorgd dat de bekende trucs grondig van vader op zoon werden overgedragen. Op het moment heeft hy een kennel vol Las sie's en als de huidige succesacteur uit de tijd mocht raken, staat er stellig al één te popelen om de bewondering over te nemen. Misschien zal het zijn broer Lad die zijn, die nu al als stand-in fun geert bij de filmopnamen mis schien één van Lassie's talrijke na komelingen, want 's werelds meest bejubelde collie heeft twee echtgeno tes, die hem al heel wat kinderen hebben geschonken. Niemand heeft ooit een foto mogen maken van de voltallige Iassie-familie. Rudd Wea therwax is van mening, dat de illusie van Lassie's unieke positie niet mag worden aangetast en hij houdt zijn legertje collies dan ook streng binnen de metershoge omheining die hy Verwijten onjuist Lassie's baas is een zeer welge steld man, maar er zijn nogal wat mensen die hem zijn rijkdom mis gunnen en zelfs kwalijk nemen. Her haaldelijk wordt Rudd Weatherwax verweten, dat het mensonwaardig zou zijn zich te verrijken ten koste van een hond. Dat verwijt is niet op zijn plaats. Nog afgezien van het feit, dat Rudd Weatherwax (evenals zijn vrouw trouwens) dag in dag uit druk be zet is met de verzorging van Lassie en zijn nakomelingen, dankt de hond zyn succes ook volledig aan zijn meester. Iedere stap die Lassie in zyn films zet, doet Rudd hem in de stu dio voor en iedere zo natuurlijk lij kende reactie heeft Rudd hem met veel geduld, vakmanschap en door zettingsvermogen aangeleerd. Lassie's veel geroemde schranderheid is in alle opzichten een produkt en een prestatie van zijn baas. Lassie heeft zoals het in de hui dige welvaartstaat betaamt een vijfdaagse werkweek. Iedere morgen brengt Rudd hem in de speciaal daar voor aangekochte stationcar naar de studio in Hollywood, twee uur rij den van zijn woonplaats. In de studio is een royaal vertrek voor Lassie en zyn stand-in ingericht en daar ver blijft de ster als hy niet in de scène nodig is. Alleen Rudd en zijn vrouw hebben toegang tot dat ver trek zoals ook niemand dan zy alleen het borstelen en wassen van de hond voor hun rekening nemen. verfilmde avonturen misschen allemansvriend hij is in feite vrij eenkennig en gehoorzaamt alleen en uitsluitend zijn baas en bazin. Waaruit blykt, dat 's werelds enige „Patsy"-bezitter (de Patsy is de os car voor honden) een normale hond is met een normaal hondeleven ondanks zyn inkomen van een half miljoen per jaar. Longkankeroperatie op Deense t.v. De Deense televisie heeft gister avond een longkankeroperatie laten zien, waarbij de linkerlong van een man die dertig sigaretten per dag rookte, werd weggenomen. De chi rurg wees de kijkers op een stop- verfachtige knobbel in het zieke or gaan en zei dat dit een lymfklier was die doordrenkt was met sigaret- tenteer. Ook toonde hij zwarte vlek ken op het longoppervlak, waar de teer van binnenuit door het weefsel was gedrongen. De uitzending van de operatie duurde vier minuten en maakte deel uit van een programma van 25 mi nuten dat werd geopend en beslo ten met de melodie ..Smoke gets in your eyes". De chirurg zei dat het nooit te laat is om met roken op te houden. Als men het roken niet kon staken, moesten rokers minstens tweemaal per jaar hun longen la- Zuivelliulp aan India De Plattelands Jongeren Gemeen schap Nederland heeft voor haar ac tie tot hulpverlening aan India fi nanciële medewerking gevraagd van de Nederlandse zuivelwereld. Zij richtte haar verzoek tot het Neder lands Zuivelbureau. dat het echter doorgaf aan het Produktschap voor Zuivel. Men besloot de enige tijd ge leden door het produktschap inge stelde „Commissie hulpverlening ont wikkelingslanden zuivel" opdracht te geven tot het plegen van overleg met de PJGN, opdat een meer con creet voorstel aan het produkt- schapsbestuur kan worden voorge legd. De PJGN wil jonge boeren naar India uitzenden om daar in de pas opgerichte landbouwtrainingscentra op praktische wyze hulp te verle nen. Zy denkt daarbij aan gespecia liseerde krachten, o.a. op het gebied van de melkproduktie. Geen VS-graan via Rusland naar Cuba De Sowjet-Unie heeft de Verenig de Staten verzekerd, dat zy van Amerika gekocht graan niet door zendt naar Cuba. Dit heeft gisteren een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington meegedeeld. Hij voegde hieraan toe. dat van Amerikaanse zijde de kwestie verder zal worden onderzocht. De beschuldiging dat Amerikaans graan in Rusland naar Cuba wordt verscheept, was afkomslg van de gezagvoerder van het Amerikaanse vrachtschip „Sister Katingo", dat vorige week betrokken was bij een incident in de Zwarte Zee naar aan leiding van een meningsverschil over de lossingskosten van een lading graan in de haven van Noworossisk. Gerard Mooy won Nieuwe Oogst Er valt niet veel te zeggen van het televisie-programma van gis teravond. Wie over het tweede net kon beschikken, zal de voorkeur hebben gegeven aan de film „De dood van een handelsreiziger" een ijzersterk stuk, ook in deze filmversie niet kapot te krijgen was, maar toch de intensiteit miste van de beide Nederlandse voorstel lingen omstreeks 1952, met Louis Saalborn en John Gobau in de hoofdrollen. Op het eerste net twee nieuwe, eigenhandige produkties van de AVRO: Televizier en Nieuwe Oogst II In Avro's televizier maakten we kennis met onze minister van Bui tenlandse Zaken, mr. Luns, die een prettige indruk maakte. Links van hem zat die lange interviewer met dat snorrretje en dat Haagse accent, we de laatste tyd zo vaak op het beeldscherm zien en die altijd r aan het woord is zonder zijn tegenspeler eens kans te geven te antwoorden. Alle gekheid even op stokje op een vraag van inter- rer A. J. Schlichting (die niet schroomde penibele vragen te stel len, maar iets te vaak „Ik begrijp 't" zei ook wanneer er weinig te be grijpen viel» of minister Luns het niet moeilijk of vervelend vond steeds voor de camera's te worden gesleept en of hy niet dacht dat de sen zouden zeggen; .Daar heb je hem ook weer", antwoordde minis ter Luns dat het de taak van de televisie was zyn optreden voor de camera's te beperken, en hy voeg de eraan toe: „Ga gerust uw gang". Het doel van het interview was inmiddels, minister Luns het een en ander te vragen over zyn aan staande reis naar Indonesië, die door de AVRO op de voet zal worden ge volgd. Nieuwe Oogst II leverde als win naar Gerard Mooy op, die op ver dienstelijke wijze een Spaans lied zong, blijkbaar om zyn oerhollandse uiterlijk te logenstraffen. Op de twee de plaats eindigden de Dixie Cats, en op de derde plaats Boudewijn de Groot, die best hoger had mogen eindigen, ondanks de „grove woor den" in zijn „klein liedje" of te wel „luisterliedje" zoals de Vlamingen zeggen. Niet dat er grove woorden in te ontdekken vielen, maar het jeug dige jury-lid Hans Buytenhuys had zich eraan gestoten. Een keurige jon geman, de trots van zyn ouders. Jury-lid Karei Prior hield zich de ze keer meer op de vlakte, en vulde zyn tyd op met woordspelingen, Skip Voogd was ten aanzien van „Fred dy Scott and the condors" in een wel zeer milde bui, Pim Jacobs was kritisch, maar in feite is hy de enige die volgens maatstaven lykt te wer ken, al dient gezegd dat ook mevrouw Ogterop wel eens iets zinnigs zegt. muzikale termen, ën bovendien zegt hy het zo gron dig dat de gekritiseerde het alleen maar kan voelen als de kritiek van de leraar tegenover zyn leerling. RADIO EN TV VANAVOND DE NCRV brengt vanavond om 21.00 uur een muzikale komedie op het scherm. „Waterproef" is de titel en er komen bepaalde, voor een droogliggend Nederland, niet ondenk bare problemen aan de orde. De Nederlandse Spoorwegen be staan 125 jaar en dit is voor de NTS aanleiding om een documentaire van de BBC over „reuzen van weleer" te vertonen. Deze beelden uit de „ro mantische stoomperiode" kan men zien om 21.55 uur. Het Rotterdams Filharmonisch or kest speelt om 20.05 uur werken van Arnold Schönberg. Dit concert, dat werd opgenomen in de Rotterdamse schouwburg, werd gegeven in het ka der van het Holland Festival. Om 21.10 uur speelt Pierre Palla op zijn piano (stereo-uitzending) en om 22.05 begint een programma in het kader van een uitwisseling van de Europese Radio Unie. Dit programma zal wor den aangeboden door de Italiaanse omroep. In het NCRV-orogramma (over Hilversum 2) beaint om 19.50 een programma met muzipk uit „musical en operette". Om 20.20 is hef, w°er tyd voor de radio-vossenjacht. Jim- gen Sonnenschmidt speelt om 22.00 uur op het orgel van de Martinikerk in Bolsward. Op het programma staan o.a. werken van Bach. Ook wonder'; gymnasiast in Groningen; Een leerling van het Willem Lo- dewykgymnasium in Gronin- gen. de 19-jarige D. van Enk uit Zuidlaren, heeft het ge- presteerd het staatsdiploma B te halen, hoewel hy met een taak voor Latyn over was ge- gaan van de vyfde naar de zesde klas. i Dick van Enk vindt deze pres- tatie niets bijzonders en wil er nauwelijks ophef over ma ken. Hy had zich direct al voorgenomen, toen hy in de vyfde klas kwam om dit jaar staatsexamen-B te doen. De rector van het gymnasium en enkele leraren waren op de 1 hoogte. De jongeman kreeg weliswaar geen medewerking, maar on- 1 i dervond evenmin tegenwer- i king. Dick van Enk wilde na- melyk proberen een verloren t jaar in te halen. In de derde klas doubleerde hy, omdat hy te veel tijd besteedde aan de 1 schaaksport. Hy is in het 1 1 noorden een bekend jeugd- 1 i schaker. 1 Diok van Enk heeft de taak voo 1 Latyn gelaten voor wat het i i en is naar Amsterdam gegaan 1 i om alvast een kamer te zoe- I ken, want het komende studie- jaar gaat hy studeren, waar- schijnhjk medicynen aan de Vrye Universiteit in Arnster- dam. HAAGSE AGENDA HAAGSE AGENDA (van donderdag 23 Juli tot en niet woensdag 29 juli) DONDERDAG 23 JULI Kurzaal, 20.15 uur. Nationaal Ballet Strand, 22.30 uur. vuurwerk. VRIJDAG 24 JULI Kurzaal, 20.15 uur. Het Residentie orkest. Houtrustgebouw, 20.00 uur. Kon. Militaire Kapel. ZATERDAG 25 JULI Nieuwe Kerk, 11.00 uur, orgelcon- plano, werken van Beethoven, 15.30 uur Zuid-Hollands Orl Openluchttheater Zi Joegoslavische dansen. MAANDAG 27 JULI Kurzaal. 20.15 Het Residentieorkest. Openluchttheater Zuiderpark, 14.00 uur. toneelgroep 's-Gravenhage. DINSDAG 28 JULI Openluchttheater Zuiderpark, Carla Plln 29 JULI Het Residentie- derdag 20.00 uur) Wlm Sonnevi BIOSCOPEN Apollo, Danny Kaye alle leeftijden. tendgymnastiek merkoor: oude en moderne muziek. 10.15 Pianorecital: moderne muziek. 10.45 Voor de kleuters, 11.00 Nieuws. 11.02 Zij die van de zon leven, vakan tiedagboek (herhaling van 27 Juni Jl) 11.35 Lichte gr.nf 12.20 Regerlngsultzt Beursberichten, 13 30 Licht ensemble zangsolist, 14.00 Strijkkwartet: ie muziek. 14.30 Voordracht, Moderne kamermuziek, 14.50 Tot uw orders, gev. progr. voor de soldaten (herhaling 19.00 Kiosk. 19.10 Literaire verkennin- Zuld, lezing. 19.30 20.05 Kamperen, vakan tie. ontspanning hier, wooncultupr daar. lezing (II). 20.20 Internationaal Orgel Improvisatie Concours te Haar lem. 22.50 Boekbespreking. VARA: in Esperanto. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II '98 m NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagope ning. 7.20 Am.muziek. 7.45 Radiokrant 8.00 Nleux tango's. 8 zieken. 9.35 Populaire klassieke orkei muz. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klas sieke kamermuziek. 11.-15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Oud worden - Jong blijven: muzikale herinneringen. 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 12.53 Gr.muziek, eventueel actualitei ten. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte orkest muziek. 13.35 Transistor: programma voor de Nederlandse vakantiegangers Giuseppe Morelli. V: Glacomo Puccini. 1. uit „Manon Lescaut". a. In qui trine morbide, b. Sola, perduta, bandonata. 2. uit „Gianni Schicchl". O 5 Phllharmonla Orkest rafin. TELEVISIEPROGRAMMA j9 5t Journaal. VARA: 20.20 de wereid VARA: 21.45 Slgriï verschijnselen] Voor de Jeugd. 18.50 Regerlngsultzen ding: De Politie nu, 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Van horen zeggen en zingen: kritieken. 19.15 Koorzang met orkestbegeleiding, 19.30 Radio- gr.muziek, 2-1.40 Wijd als de wereld, Internationale oriëntatie in kerk, zending G R AMMOFO ON PL A T EN PR O G R AMM A (Over (le 4e l(|n van 18 tot 20 uur) I: Gaetano Donizetti „La Favorite". Uitvoerenden: Giulletta Simioriato, mezzo-sopraan als Leonora de Guz man. Gianni Poggl, tenor als Fernan do. Ettore Bastlanini, bariton als Al- fonse XI. koning van Castillë. Jerome Hlnes, bas als Baldassare. Plero dl Palma, tenor als Don Gaspare. Bice Magnani. sopraan als Ines. Koor berg o.l.v. Ferdinand Leitner. Maria Callas. sopraan. Camera. Jungle Cat, a.l. Capitol. Doller kan het niet, a.l. Zo. 13.30. wo. 14.00. De Jongen uit het wilde westen, a.l. Wo. 20.00 uur Uitgebreid nieuws uit binnen Some like It hot. 18 Jaar. Spartacus, 14 J. Flora. De yzervreter, a.l. (vr. t/m wo) Het kasteel In de scha" Za. 24.00 uur, Forever Krlterion. Het gebeurde 1 18 Jaar. Metropole. Irma la Douce, 18 Jaar. Odeon. Bye bye blrdle, a.l. Rembrandt. Dag. 14.00, blikken ridder, a.l. Dag. 20.00, zon. 16.00 en 20.00, Kld Galahad 14 laar. Rex. Wonderfull life, a.l. Roxy. De zoon van Spartacus, 14 Jr. zo. 12.00 Planeet der gedoemden, 14 Jaar. Studio. Splonnage in Hong 11.30. Hlto-hlto, a.l. De Ultkyk. De opi l beeldende kunst. NTS: 2*4,1 t 22.25 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA1!* Balletmuziek, 12.45 Med., 12.55 Vjf bericht en programmanleuws, lf®' Nieuws. 13.10 Hoogtepunten ult«" programma's van de afgelopen 16.00 Lezing. 16.15 Llede^ I 16.45 Progr. voor de oudere luisteraÈ" 17.25 Hoorspel, 17.55 WeerberlchtT programmanleuws, 18.00 Nieuws. hl Regionaal progr.. 18.32 Marktbericht 21.10 Dramatische if noloog. 22.00 Nieuws en bericht] 22.30 Actuele kroniek. 22.45 P&J mentsoverzicht, 22.55 Reportage t een buitenlandse correspondent, 2) Weerber.. 23.00 Nws.. 23.02 Vbordrai 23.15-23.45 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programnu lagen cricket), 13.45 Voor de kin ren, 14.00 Voor de vrouw. 15.00 1 zoekprogramma. 15.31 Muziek bij werk. .16.15 Dagboek. 16.31 Uitslu^ races, 16.35 Grammofoonplaten de jeugd. 17.00 Gev. muz. progr., Sportoverzlcht, 18.45 Hoorspel. Nieuws en Journaal. 19.25 Sport, Hoorspel. 20.00 Gev. muz. pro(, ma. 20.30 Nieuws. 20.40 Vragenbei ei woordlng, 21.10 Gev. muziek, 2 u< Volksmuz. (Om 22.31 Uitslagen -• 22.32 Ouderwetse dansmuziek, Lichte muziek, 23.55-24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 30fj*j Nws.. 12.15 Pianorecital, 1 Lichte muz., 17.00 Nieuws. 17.30 - muz.. 19.00 Nieuws. 19.30 Llede 21.30 Nieuws. 23.20 Mod. muz.. V** Nieuws, 0.20 Dansmuz., 1.00 Weer Q Frankrijk 3. 280 12.30 Nws., l*j Mod. mub.. 14.12 Kamermuziek, 1 Gev. nuxj., 16.36 Kamermuz., Gev. muziek, 19.58 Nieuws. 20.07 du 12.00 Nws.. 12.03 Gr. Am.muziek (Om 12.25 Weerbericht mededelingen) 13.20 Am.programma 1 Beursberichten, Orkestmuziek, 18.00 Nws., 18.03 1< de soldaten. 18.30 Berichten automobilisten, 19.00 Nieuws e .45 Programma over Polen. NoordzeefestlvalCosl fan tutt« che opera (Om 22.00 Nieuws t richten), 23.30 Shakespeare ziek, 23.55-24.00 Nieuws. lltelflc ten 5 16.08 Actualiteiten ja ae grammoioonplaat. 17.00 Niea 17.45 Lichte muziek. 18.02 VoorL soldaten. 18.30 Gev. muz.. 19.00 Nlert gr.muz., 19.30 Nws.. 20.00 KlasslP* muziek. 20.56 Klass. muz., 22.00 J>r reldnleuws, 22.15 Jazzmuz.. 22.55 Ko: Advertentie isje, dat de Eiffel- MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Zeepost Met de volgende schepen data. waarop de correspondentie uiter- het schip vermeld. Verenigde Staten „Arkadla" (27-7). „Rijndam" (30-7). Chili: „Wiesbaden" (26-7). ..Achilles" (28-7). Ned. Antillen: „Achimedes" (28-7). Nleuw-Zeeland: „Willem Ruys" (29-7). Suriname „Chirc i (Rep.) en Z rgh Castle" (26-1 (28-7). Inlichtingen betref fende de verzendingsdata der Hoeven heeft op het Europa gekregen. het werk De vliegers i het werk gegaan, i het Algerynse legér, ongeveer twintig kilometer ten westen van Algiers, heeft zich gisterochtend hevige ontploffing voorgedaan ploffing meldde. deeld wegens het smokkelen dollar naar de Ver. Staten. Hij kreeg voorts een boete van 40.000 dollar. De Fransman René Bruchon die vijf Jaar geleden uit de VS was gewezen, kreeg een voormalige Uruguese ambtenaar van Buitenlandse Zaken. Juan Carlo Arlztl. die voorts tot tien Jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld. Longontsteking De vijftienjarige Britse kroonprins Charles heeft long gisteren in Londen ernstig, bekendgemaakt. De prlni verpleeginrichting te Aberdeen opge nomen. Hij kampeerde met andere Jongens van zijn school op het land goed Balmoral In Schotland. Bedragen van 100 jjj) af te lossen in maximaal 1» jaar; per week, maanfc kwartaal, voor aanschfj van duurzame gebruiksflj ren, worden desgewenst!?) gemeentewege verstrekt. S Aanvragen telefonisch, mondj^ of schriftelijk. Vertrouwelijkévi handeling. u GEMEENTEL IJf DIENS! VOOR KASBEHEI" KREDIETWEZ( STADHUIS, LEIDEN, POSTBUS 160, lEll WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen i oor) L id sa ff Ypenburg geh. Eindhoven geh. bew. Londen zwaar bew Brussel zwaar bew Luxemburg onbewolkt Parijs onbewolkt Bordeaux onbewolkt Grenoble half bew. Nice half bew. Berlijn zwaar bew Frankfort half bew. Munchen geh. bew. Zurich onbewolkt Genève licht bew. Locrano zwaar bew. Wenen zwaar bew. Athene Rome Ajacclo Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt licht bew. onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2