Verrassende zege van Kraan in Valkenklasse TWEE „WINNERS" UIT DE RITMEESTER STAL RITMEESTER [ringkampioensehappen onder bedroevende omstandigheden Harteloli en Sanders maakten geen fouten KRANTENBEZORGERS Arion Atliel en Y Paula gaven verrassingen Goede prestatie van Breur in Bielefeld ht 1 maart 1860 Donderdag 16 juli 1964 Vierde blad no. 31313 tal het komende seizoen (jmeegse eerste divisieclub NEC spelen. Het Nederlandse dames zaal- tal team zal op 24 januari 1965 nterlandwedstrijd spelen tegen Duitsland. De plaats -waar de oeting zal worden gehouden is ilet vastgesteld. genot voor het oog van de Jeminnaar was het con- van tweespannen tuigpaar- om het kampioenschap van itland, dat gisteren in Braassemweek geëindigd Tijdens de Braassemweek-1964 is gebleken, dat Jac. Kraan in de Valkenklasse een geduchte concurrent voor E. Rolf v. d. Baumen dreigt te worden. De wedstrijd van de laatste dag heeft deze opvatting nog eens bevestigd. Kraan zeilde zich gisteren op schitterende wijze naar de overwinning en kreeg daarbij hulp van J. M. Snijders, die er eveneens in slaagde Rolf v. d. Baumen achter zich te laten. Had de laatste als tweede geëindigd dan zou hij nog beslag hebben gelegd op de eindzege. Nu ging de triomf verrassend naar Kraan met Rolf v. d. Baumen als tweede en E. J. Hoppe als derde. Come-back Bart Kraan, die gedurende enige tijd uit de hoogste regionen van de ï'lying Dutchmanklasse was ver dwenen vierde een grandioze come back. Weliswaar finishte hij in de eerste wedstrijd als zesde, maar in de overige wedstrijden ging het veel beter en door een zege in de laatste wedstrijd veroverde hij de eerste plaats in het eindklassement vóór F. H. Imhoff, U. de Vries, J. C. van B. Gimpel. In de Solo-klasse A 1 viel nog geen beslissing, omdat daarin een door de Engelsman Michael Flint ingediend protest niet afgehandeld kon worden. Dit protest liep tegen de eerst bin- nengekomene in de laatste race, de Aalsmeerder B. R. de Vries en hier van hangt de eerste plaats in de eindstand af. De protestcommissie zou trachten het protest tijdens de Kaagweek, waar de betrokken Solo zeilers weer bij elkaar zijn, af te han delen. In de Finnjollenklasse zegevierde de Rotterdammer H. W. van Berkel vóór de Loosdrechtzeilers A. J. M Otto en W. Derks jr. terwijl B. Wil- lemsen weer als eerste op de ranglijst kwam bij de Vrijheidsklassers. :ien hier de kampioenen ior" en Graaf Trior" met >bok hun eigenaar E. Hem- uit Groningen. Naast de Hemmes de voorzitter tderlandse Hippische Sport- L. baron van Lynden. 'oto werd gemaakt tijdem ttonde. springconcours MA werd ynnen door Irene Jansen met Fhet springconcours I p Jansen vieramal eerste en J. Saltz- tl uw Spel" door A. Ebben herr viermaal tweede werd. Geen [airouan. wonder, dat beiden in punten ver bo de andere deelnemers uitkwa- De Hornet klasse leverde een overwinning op voor die Krallngen- zeiler B. v. d. Hoven met P. Nagtegaal op de tweede plaats. Uitslagen De eindstanden in de diverse klas sen luiden: Flying Dutchmanklasse1. Bart Kraan; 2. F. H. Inihoff; 3. de Vries; 4. J. C. van Staveren; 5. B. Gimpel; 6. J. J. Bark; 7. O. G. Steegstra; 8. H. C. Blok. Valkenklasse: 1. Jac. Kraan; 2. Rolf v. d. Baumen; 3. E. J. Hoppe; 4. A. J. Klein; 5. J. M. Snijders; 6. O. Kla- zinga; 7. H. Kirkenier; 8. Ir. A. Kolff van Oosterhout. Randmeerklasse: 1. H. J. de Ruy- ter; 2. L. Amons; 3. E. Timme. 16 m2 Streepklasse: 1. H. Könst; 2. J. v. d. Kooy; 3. W. Spaargaren; 4. W. Barzilay; 5. J. Blonk; 6. H. J. Worst; 7. P. Spaargaren; 8. J. P. Verberne; 9. J. Bisschop. Vrijheidsklasse: 1. B. Willemsen; 2. W. Graafland; 3. H. Wesdorp; 4. C. Guldemond: 5. J. R. Korswagen; 6. J. A. van Doornewaard; 7. B. J. v. d. Laan; 8. R. J. van Bennekom. Finnjollenklasse: 1. H. W. van Berkel: 2. A. J. M. Otto; 3. W. Derks jr; 4. G. Beemstre; 5. G. V. Maanen: 6. G. Hegie jr; 7. J. C. de Vries; 8. P. Lems jr. Zivembacl in Waddinxveen ongeschikt zwemkampioenschappen van de kring Gouwe-Rijnstreek gisteravond in Waddinxveen als een nachtkaars uitgegaan, ituiv (voor de vierde keer) zeer matige resultaten, waaraan ook het voor zwemwedstrijden absoluut ongeschikte bad vas. Het bad was gespeend van alle primaire voorzieningen, zwemwedstrijden nodig zijn. Er waren wel startblokken, deze werden niet gebruikt, omdat aan de andere zijde van 1 werd gestart. Een fatsoenlijk keerpunt ontbrak, het was een nogal gammele plank, van nog geen meter breedte, overloopgoten ontbraken, terwijl het water niet van de beste liteit was. Er kwam zelfs een onwelriekende geur naar boven, handigheden, die zeker bij kringkampioenschappenniet voorkomen. Twee keer. prestaties waren dan ook nave- Slechts 2 maal werd de limiet deelneming aan de Nederlandse "•eenschappen gehaald. De eerste was het de jeugdige rugslag- "ffler van de LGB, Fred de Hos- die met zijn 1.17.5 precies ander- seconde beneden de grens bleef, weede maal was het een verras- Niet de 4 x 100 meter wissel estafette-ploeg van de Leidse n-Na 5.00.5 tikte Hans Parrel als van het gelegenheids-kwartet turei erkerk, De Leeuw, Moolhuizen en aan. Vooral Ad Moolhuizen ®et zijn 1.12.- over de 100 meter g verrassend snel gegaan, bleef op 5.05.9 steken. Een die mede nadelig werd beïnvloed faet ontbreken van Hans Dieben jt drukke programma deze avond J zwemmers uit de ploeg voor £afette. Vooral Cor Prins bleef 200 meter vlinderslag ver be- zyn kunnen op de 100 meter Berge nan Wlm Bergman, de lange af- «Pecialist van De Zijl. bleef juist de limiet-grens op de 400 wüeslag heren. Bergman had de slechte omstandigheden "conden nodig, hetgeen 0.1 sec. te veel was. De zwakke eerste banen drukten hun stempel op de race van Bergman. Het spannendste duel werd in Wad dinxveen ongetwijfeld uitgevochten tussen Jos Aalders (LGB) en Sonja Neervoort (LZC). Beide meisjes wa- zaterdag in Alphen met dezelfde tijd op de 100 meter vrijeslag (1.27) uit de strijd gekomen en moesten het gisteravond overdoen. Ook nu was er van krachtsverschil weinig sprake. Sonja Neervoort nam in de eerste vijftig meter een kleine voorsprong, die zij echter door het matige keer punt verspeelde. In de slotfase van de strijd kwam Jos Aalders de LZC- zwemster juist een handslag vóór. De tijden vormden een gunstige uitzon- Jos Aalders als Sonja Neervoort 1 ren aanmerkelijk sneller dan in phen (1.24.8 tegen 1.25.2). Uitslagen De voornaamste uitslagen zijn: 100 meter vrijeslag meisjes 14 e jaar: 1. J. Aalders (LGB) 1.24.; S. Neervoort (LZC) 1.25.2; 3. W. Hemert (DKD) 100 meter rugslag jongens 14 e jaar: 1. F. de Hosson (LGB) 1.17.5; 2. P. Boot (AZC) 1.24.8; 3. C. Rede- geld (Sleutelstad) 1.27.8. 100 meter vlinderslag meisjes 14 15 jaar: 1. H. Uittenhout (Zijl) 1.39.2; 2. E. Julien (LGB) 2.44. 100 meter vlinderslag dames 1. C. Blom (LGB) 1.30.7; 2. A. Heems kerk (LGB) 1.44. 5. 200 meter vlinderslag heren: 1, Prins (LGB) 3.11.2. 200 meter schoolslag dames: 1 de Heide (LGB) 3.22.9. 400 meter vrijeslag jongens: 1. Timp (LGB) 5.42.2; 2. P. Kosten (AZC) 5.55.9; 3. P. Boot (AZC) 6.03.4. 400 meter vrijeslag heren: 1. W. Bergman (Zijl) 5.10.1; 2. R. Korte- kaas (LGB) 5.42.5; 3. M. van Beuke ring (LGB) 5.55. 100 meter schoolslag heren: 1. H. d. Moolen (Zijl) 1.25.5; 2. A. Marks (Zijl) 1.25.9; 3. H. Geertsma (LGB) 1.27.7. 4 x 100 meter wisselslag estafette heren: 1. LZC 5.00.5; 2. LGB 5.05.9; 3. De Zijl 5.29.4. 50 meter vrijeslag estafette dering op de matigheids-regel. Zowel dames: 1. De Zyl 3.05.-; 2. LGB 3.05.1 Olympiajollenklasse1. K. F. Jan- 2. J. Saltzherr: 3. W. van Schooneveldt; 4. A. P. Blok; 5. F. W. in Meizen. Hornetklasse1. B. v. d. Hoven; 2. P. Nagtegaal; 3. H. C. Rijberirvg; 4. R. Gaillard; 3. P. L. v. d. Elshout; 4. M. Behrend; 5. W. Stoutenbeek; 6- F. L. Plantenga; 7. P. J. M. Bulters; 8. G. d. Elshout. Schakelklassen: 1. C. Smit; 2f F. Jorritsma; 3. H. M. Kortmann; 4. R. H. Roossen; 5. R. Tetteroo; 6. M. B. J. M. de Ruyter; 7. W. J. Goede- gebuure. ankerklasse: 1. J. Bobeldijk; 2. P. C. Kroes. Sternklasse: 1. J. Metzelaar; 2. C. in Ham; 3. J. Berkhout; 4. R. M. Steensma; 5. L. V. Arnold; 6. D. van Veldhoven; 7. P. M. de Bruyn; 8. J. M. de Bruyne. Flying Juniorklasse: 1. H. Heineke; R. W. Bijl, 3. Jos Kersbergen; 4. M. L. van Duyl; 5. R. J. M. Mets; 6. J. Lodewijks; 7. J. M. Iliohan. Jeugdklasse: 1. P. Kramer; 2. J. Krediet; 3. F. Versteeg; 4. R. Kirke- 5. J. de Koning; 6. B. Braac- kenburg van Backum; 7. A. van Kes- teren; 8. M. H. v. d. Hilst. WIELRENNEN Groene trui van Janssen gestolen. Jan Janssen heeft de groene trui als winnaar van het puntenklasse ment in de Ronde van Frankrijk minder lang in zijn bezit gehouden, dan hij bfj aankomst in het Pare des Princes dacht. Toen de Nederlander, moe van alle hem ten deel gevallen huldigingen, naar zjjn hotel wilde gaan, zag hjj dat er iets mis was. Zijn auto, die voor het hotel geparkeerd stond, was leeggestolen. Niet alleen de groene trui ontbrak, maar uit de koffers van de Nederlander waren tevens zjjn beste kostuums ont vreemd. Duchateau3. Mr. D. G. K. Pauli; 5. O. P. A. Labouchère; 7. L. J. A. de Wit; 8. J. H. C. Sieverts; 9. J. W. Lemson; 10. J. B. Lucas. Teamwedstrijd der Pampusklasse 1. De Kaag met G. K. Pauli en H. J. Duchèteau 3131 pnt; 2. Loosdrecht met D. Heineke en O. P. Besseling 2139 pnt; 3. Braassemermeer met E. A. Labouchère en W. M. v. d. Hoe ven 2060 pnt; 4. Friesland met H. Donker en K. Jissink 1842 pnt; 5. Westeinder met ir. J. H. Brinkhorst en D. Veerman 1002 pnt; 6. Alkmaar met L. A. L. van Dijken en mej. A. van Dijken 938 pnt; 7. Reeuwijk met N. Wissink en H. Neelman 770 pnt. MNèJé4i; Om de Leidse jeugdtitels tennis De favorieten van het jongens-en- eerste set (7—5 voor mej. Bakker) kelspel I van de Leidse jeugdkampi- slagritme te komen. Na een lange oenschappen tennis hebben zich zon- eerste set (7—5 voor mej Bakker) der moeite kunnen handhaven. Max I was de tweede tegen een teleurgestel- Harteloh wees Reijzenaars terug met j de mevr. Zeiler snel bekeken6—2 aan duidelijkheid niets te wensen voor de Oud-Wassenaarspeelster overlatende cijfers 6—1, 6—1 en Loek Mej. Bakker was tegen mej. Van Sanders mocht dan wat langer op het Rheen niet ver van de winst af. gravel staan om de winst te realise ren tegen een dapper volhoudende Van Rijn, bedreigd werd hij niet, 6—3, 6—4. De 1—4 achterstand, die Sanders in de tweede set opliep, moet worden geweten aan het vele force ren van de jeugdige Unicum-speler. Zoals het er nu uitziet, zal het bo vengenoemd duo inderdaad straks in de finale tegenover elkaar komen, hetgeen een bijzonder interessante krachtmeting belooft te worden. De grotere speelsnelheid van Max Har- teloh zal in balans worden gehouden door het doorgaans tactische tegen spel van Loek Sanders. i het he: moet het al combinatie Max Harteloh/Jan Anke van Werkum de eerste plaats ont gaan. Tegen het toch werkelijk niet zo zwakke duo Bergman, toonden zij elkaar goed te verstaan en dat leidde tot een sprekende 6—0, 6—1 overwin ning. Als de dubbelformatie Frans Koerts/Coos Schaberg niet in het zelfde gedeelte van het wedstrijd schema was ingedeeld als Harteloh/ Werkum, zou de finale hoogst waar schijnlijk tussen deze twee dubbels zijn gegaan. Frans Koerts/Coos Scha berg bleven gisteren met 60, 64 de meerdere van het voor de titel in het heren-dubbelspel niet kansloos ge achte koppel Hoekstra/Reijzenaars. Het dames-enkelspel B leverde twee verrassingen op. Twee geplaat ste speelsters gingen uit de strijd, t.w. Annelies Heijmans en Gertie Dooren- bos. Annelies Heijmans, die eerder op de dag Evelien Vrielink met 60, 61 zonder enige illusie had gelaten, moest in drie hevig omstreden sets het hoofd buigen voor mej. M. Ga lestin, die zich van het verlies van de eerste set niets aantrok en won met 57, 63 en 75. Gertie Doorenbos gaf zich ook niet zomaar gewonnen :- moest i i> fel i tenslotte toch de haar tegenstandster laten 64, 46, 75 voor mej. Van Rheen Een goede prestatie leverde in het heren-enkelspel B JonkersBoth door de oud-eerste-klasse speler Grasshof met 6—2, 6—3 te verslaan. Laatstgenoemde, die heel wat jaar tjes meer telt dan zijn jeugdige te genstander, was in slagentechniek bepaald niet de mindere, doch het hoge tempo van Jonkers-Both en dient korte doorgezette net-aanval vroegen teveel van de conditie van de veteraan, die overigens met ere ver loor. J. Bröring (Noordwijkse Sport. Ver.), die de eerste ronde in het he ren-enkelspel C niet overleefde, plaatste zich nu na een harde strijd de derde ronde van het enkelspel WIELRENNEN Leiders prijs voor Ton v. d. Valk De Ronde van Maasdijk, die gis teravond voor amateurs en nieuwe lingen werd gehouden heeft enige Swift-succesjes opgeleverd. Bij de nieuwelingen veroverde Ton van dei- Valk uit Voorschoten de leidersprijs, nadat hij vele ronden alleen aan de leiding was geweest. In de eindsprint Jansen flitste als eerste streep. Minder succes hadden de Swift- amateurs. Cock van der Hulst ein digde als achttiende en Piet Breg- man als negentiende. De Badhoe- vedorper Henny Schouten werd in Gertie de Vos toonde zich in het duel deze 100 kilometer lange wedstrijd "anaf de achterlijn wat vaster op de eerste, terwijl Gerrie Bruin en Harry zege „Oud -Wassenaar" In het toernooi van „Oud-Wasse naar" was mej. Bakker door haar clubgenote mej. Kretschmar geïnte resseerd geraakt in de speelwijze, die tegen mevr. Zeiler tot succes kon lei den. Met afwisselend kort en lang spel belette zij deze nu om in haar gevraagd. Leeftijd I 550 jaar. Aanmelden Bureau Leidsch Dagblad Witte Singel 1, Leiden. TENNIS Toernooi rond Tom Okker Tennisliefhebbers in Haarlem en omstreken kunnen de Nederlandse Daviscupspeler Tom Okker eind juli/begin augustus in eigen omge ving aan het werk zien. De succesvolle jonge Haarlemmer heeft dit seizoen een dusdanig druk internationaal programma af te werken, dat de enige mogelijkheid om hem in zijn eigen woonplaats te laten uitkomen, lag in het organi- sei an van een internationaal toer nooi. Dit wordt nu van woen 27 juli tot en met zondag 2 augustus op de banen van Brederode Santpoort gehouden. Er werden dertien buitenlandse spelers van middelmatig internatio naal niveau gecontracteerd: Bill Alvarez (Columbia), de Zuidafrika nen Dave Phillips. Terry R Robert Maud, Jack Saul. Summers en Sylvester, de Rhodesiër Adrian Bey, de Brit Bluett, de Philippino Willy Hernandez, de Pakistani Pir- zada en Rahim en de Duitser Helm- rich. Verder is vrijwel de gehele Nederlandse top vertegenwoordigd met Tom Okker, Jan Hajer, Evert Schneider, Piet van Eysden en Hans van Dalsum. Bij de dames is men zeker van het deelnemen van de Zuidafrikaanse speelsters Mary Fourie en Glenda Swan, de Rhode- sische dames Morris en Walkden, de Zweedse meisjes Bonstroem en Pegel en de kampioene van India, mevr. Thadini. Nederland wordt vertegen woordigd door de ranglijstspeelsters Koosje de Jongh. Els Spruyt en Patricia van der Heuvel. WATERPOLO LZC-UZSC in Woerden Voor het waterpoloteam var Leidsche Zwemclub breekt m dagavond de beslissende fase as de race naar de eerste klasse de zomercompetitie van de KNZB, De Leidenaars komen dan in he Gemeentelijk Zwembad van Woer den uit tegen het Utrechtse UZSC, een tegenstander waarmee de Lei denaars al vele felle en emotionele promotiegevechten hebben uitge vochten. UZSC was toen de geluk kige. Maandagavond, wanneer de zeventallen om half acht in het water duiken, staa,n de papieren er voor de LZC het beste voor. Ras is onmiskenbaar. Ras zit niet in het formaat. U herkent het in de heerlijke Pikeur, maar ook in de geurige Riant. Twee „volbloed" Ritmeesters. Koersen te Duindigt Twee draverijen te Duindigt waren gisteren grote verrassingen en beide vielen in de trio-koersen. Arion Athel, gereden door Nol Heskes, zorgde voor de eerste (winnend f38.60), door van kop in de Prijs van Oostvoorne in 1.25.4-tijd te zegevieren voor de favoriet Bento Hollandia en Barones Spencer K (trio f703.20). De klap op de vuurpijl gaf echter Y Paula (Bakker) in de Tesselprijs (winnend f123.50), die kort voor de streep de favoriet Amigo het nakijken gaf en een voortreffelijke lJ24.-triomf boekte. Anna Scotch werd derde en het trio betaalde f 1146.- voor f 1. Zippora (Eerenberg), die in 1.21.6 won en Astyanax (Vergay) die tweede werd, weer in vorm komen, want zij lieten X Hanover, zij het met klein verschil, achter zich. Het nummer voor 2-jarige vol bloeds was voor Andries van Dijk met de favoriet Dancing Lady S vóór Miss Pixie, die goed partij gaf. In de Looc Mo-prfjs was het langzame be gin tempo een kolfje naar de hand voor Vandeuren met Susie Darlin, die met haar snelle eindsprint ge- Een terrein kostende galoppade was voor Donald van Hiddum (v. Buy- tene) geen bezwaar de opening dra verij voor zijn rekening te nemen, gevolgd door DulacintJ en Dirk V. Coma M (Smit) was in de Noord- zeeprijs direct op kop en bedwong met succes de slotaanval van de fa voriet Courage (v. Dooyeweerd). De derde aankomende, Carla, werd als nog uitgeschakeld en een zeer ver rassende Chic Spencer (pl. f 20.90) kwam in haar plaats. Chambon Hollandia had in de Prijs van Noordwijk steeds het comman do, doch deze moest tenslotte toch zwichten voor de eindspurt van Cro ny v. d. Lente (v. Dooyeweerd). Bella Marieza werd goede derde. De zeer wisselvallige Browny H (v. Harlingen), die aanvankelijk achter in het veld lag, verwees in de span nende eindstrijd Y Rosemarijn naar de tweede plaats. Hier werd Boyke Dear derde. Het sprintnummer over 1600 meter toonde, dat de entrainement genoten Oudkerk snelste stayer De Nederlander Jaap Oudkerk was dinsdagavond de snelste stayer bij wedstrijden op de wielerbaan te Bie lefeld. Hij zegevierde zowel in de rit over 25 km als in die over 40 km. (Did.)., 6. Coevermans (Ned.). 40 km 1. Oudkerk., 2. Schuling, 3. Stiesch, 4. Weil. 5. Haverkamp, 6. Coevermans. In de officieuze amateurwedstrijd DuitslandNederland, gewonnen door de Duitsers met 3433 punten, leverde vooral de nieuwe sprintomt- dekking Bram Breur uit Nieuwe Tonge een bijzonder goede prestatie door zowel Kobusch, die op het mo ment geldt als Duitslands snelste sprinter een maand geleden ver sloeg hij in België nog wereldkam pioen Sergu als Henrichs in een rit deux te verslaan. Zijn tijden Jan Jansen, die kortgeleden sprint kampioen van Nederland bij de nieu welingen werd en hier zijn eerste wedstrijd als amateur reed. moest in Kobusch en in Fuggerer zijn meerde re erkennen. Een sprintwedstrijd k quatre werd gewonnen dooi Kobusch, vóór Breur. Fuggerer en Jansen, ter wijl de Duitsers Kobusch en Henrichs ook superieur waren in de achter volging. Zij haalden onze ten na 1700 meter in. makkelijk Marina en Escurial stond. Ex Gratia (Vandeuren), die in de derde ren als eerste over de streep kwam, werd wegens hinderen in de rechte lijn teruggesteld, zodat nu Lou Calen het eerste geld incasseerde. Poitou, die lang met voorsprong had geleid, werd derde. De uitslagen luiden: Prijs Prijs van Oostvoorne: 1. (A. G. Heskes) (1.25.4); 2. Bento Hol landia; 3. Barones Spencer K. Tot.: wl. f38.60, pl. 4.90, 1.20, 2.10, koppel 46.50, ay v. d. Lente (J. v. Dooyeweerd) (1.27.1); 2. Chambon Hollandia; 3. Bella Marieza. Tot.: wi. f2.70, pl .1.60, 2.30, 2.70, kop pel 5.90, cov. 5.50. Prijs van Tessel: 1. Y Paula (J. J. Bakker) (1.24); 2. Amigo; 3. Anna Scotch. Tot.: wl. f 123.50, pl. 6.20. 1.60, i*-■ 1.146. Browny 2.50, koppel 12, i Y Rosemarijn; 3. Boyke Dear Tot.: f4.90, pl. 3.20, 2.30, 9.30, koppel 8.50. cov. 5.20. Prijs van Bergen: 1. Zippora (P. J. Eerenberg) (1.21.6); 2. Astyanax; 3. X pl. 2.30, 2.80. Poltc Totallsator-omzet f 147.242,50.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7