r Misdaad om een erfenis Ketel ontploft: zes doden DE PETTENJACHT QUIMBO EN HET VREEMDE EI behoud van uw haar STILBÉPAN PZRSQQNLIJXE LEIIDSEI LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 16 JULI 1964 Dagelijks vervolgverhaal Roman van Jans England (Oorspronkelijke titel „The Peach Orchard") - Goed, zei Ann, zich bukkend om r moeder een kus te geven, ik r heengaan en de laatste fles Jo- i van vader afnemen. O, ja, Da- en gevraagd of u .i goed genoeg voelde om hem en ft komieke mannetje Linton te ont- gen. Volkomen goed, zei mevrouw mdale, zeg tegen Sambo, dat hij e voor hen brengt. Als dat een wenk is, nwoordigheid bij die tb ;t wordt, zei Ann jlgen. [evrouw Ferndale keek even n toen Ann vertrokken was. Julie, zei ze opgewekt, de is op het verkeerde moment ïen. Ik moest dokter La ver eig JF laten .komen, maar dat is ge iende de eerste Ik heb je mijn medicij helpen, ertellen li alles op min mogi dokter Laver hier zien Vijgen. ^'aar inmiddels moet hij mij hei- om voor te wenden, dat alles trde en vrij eenvoudig is. O, dat ivid zeker met die Linton. Geef wat van die druppels en schenk thee. .tvid kwam binnen met een klei man, die eens donker was ge it, maar wiens haar nu volko- zilver was. Zijn ogen schenen te gaan achter een netwerk rimpeltjes, maar ze hadden een idelijke uitdrukking. Hij zag er ndig en verlegen uit. at. Alice, zei David verwijtend, jirom zit je in het donker? [evrouw Ferndale lachte even. zei niets, maar haalde een jje lucifers uit zijn zak en stak van de lampen op. Die wierp cirkel van lichtgouden kleur op 'loer en verlichtte tevens me- iw Ferndales vermoeide, van pijn >kken gelaat. Hij keek naar en zijn mond verstrakte. iet Alice, zei hij, ik zal Laver "ieen krijgen, al moest ik hem imend over de driften brengen. O, maar dat is onzin, zei me- iw Ferndale, ik heb Julie hier ïen paar dagen langer komt er op aan. Niemand kan de eerste dagen de rivieren over. "»o kwam met het theeblad en Julie ging naar de thee- Zij bedacht, dat mevrouw idale wel eens meer ziekte aan had gehad, maar zij had er enige drukte van gemaakt, zij had ze gehad en nu het er nu wel een beetje angstwek- ggjl uit. S Ga zitten, Linton, zei David, n de man zenuwachtig., ging zit- sST liep David op Alice toe en fXte haar hand aan. Zijn grijze Si hadden, zoals Julie zag, een te- "i en zachte uitdrukking. Ifsjice Ferndale glimlachte gerust- ^sfend tegen haar broer. Handel ||j gauw af, voor de anderen ko- Geef Julie de uitleg, waar zij jMt op heeft. Je hebt nogal eigen- ™Sid gehandeld weet je. W-Linton, zei David kortaf, ver- Haan juffrouw Simpson, wat je van het testament van de ou- rimball. oude man schraapte zijn keel i? Jseek wat onzeker de kamer rond. Het is nogal eenvoudig, zei hij. De oude Timball liet zijn farm en Hljhelft van zijn geld na aan zijn Robert en de andere helft aan nicht Isabelle Timball. De ou- 'vrouw, mevrouw Timball moest farm beheren, tot Isabelle eenen- atig iaar was geworden en dan it zij Isabelle haar aandeel over- ligen. Of, wanneer Isabelle wilde ven, moest zij haar aandeel on- lellijk hebben. De gehete zaak niemand geweest. Ik was de oorspronkelijke uitwerker van het testament, maar ik ben al die ja ren afwezig geweest en het was pas sinds kort, dat ik gehoord heb, dat de gang van zaken niet helemaalniet helemaal Was zoals het behoorde eindig de David voor hem. Wat betekent dat allemaal? vroeg Julie met een het ramp voorgevoel van een haar boven hoofd hangende rampeen r voor Rob voor haarzelf.een r Toe' van D zou zy nu haar Ltvoer kunnen brenge s breken? Als Rob tot de dat hy zelfs geen fS'm^eer'^hïi! kon zy dan de zaak nog erger ma nde ge- r op. David, dat geld verdwenen v Timball heeft kunnen doen, heeft al die tyd betekent.dat De oude Linton bewoog zich rus tig in zyn stoel. Ik zou zeggen, dat de oude Tim ball niet rustig in zyn graf kan lig gen, zei hy, als hy wist, wat zyn zoon te wachten staat. U bedoelt toch niet, zei Julie, u wilt toch niet zeggen, dat u denkt, dat Rob dat Rob hiervan op de hoogte was? Ik geloof niet, dat hij dat deed! Ik ook niet, zei mevrouw Fern dale, dit kan ik van die jongen niet geloven. Ik wil het ook niet geloven, zei David, maar ik weet het niet zeker. Ik ben er zeker van, zei Julie met overtuiging Rob mag zwak zyn; hy mag dwaas zyn, maar hy is niet on.Zy zweeg, toen zy Da vid met een vragende blik naar haar zag kijken. Niet oneeriyk op die manier, besloot zy koppig. Mevrouw Timball, zei Barney Linton met hese stem, was al tyd erg verontwaardigd over dat testa ment. zy is altyd een moeilyke vrouw geweest. Toen zy van dat testament hoorde, dacht ik, dat zy krankzinnig zou worden. Ik was wer- kelyk een beetje bang om dat meis je by haar achter te laten. Terwyl hy zyn handen samen kneep ging hy voort: Toen ik die advertentie zag, die naar my vroeg, begreep ik, dat er moeilykheden waren ontstaan. En toen ik ontdekte, dat meneer Bax ter het idee had, dat het met de farm niet alles was, zoals het zyn moest, heb ik hem alles verteld, zoals het was. David wendde zich naar Julie, zyn magere gezicht had een ernsti ge uitdrukking. Hy sprak alsof hy zich uitsluitend tot haar richtte. Ik meen my te herinneren, zei hy, dat ik ergens gehoord had, dat de farm van Timball aan Rob en zyn nicht was nagelaten. Ik sprak er met Burgoyne over en hy had er ook wel eens over horen sprek-n. Wy kwamen tot de ontdekking, dat wat er ook gebeurd mocht zyn, Isa belle van niets wist en schynbaar Rob evenmin. Hy wist er stellig niets van, viel Julie hem in de rede. Borgoyne trachtte een en ander over dat testament te weten te ko men, maar Springall was dood. Het testament was natuuriyk ingeschre ven, maar niemand kon er achter komen, wat er met het geld gebeurd was, dat nagelaten was. Wy wilden de executeur spreken en adverteer den om hem. Nu moeten we met de zaak verder gaan. Weet Isabelle dit? vroeg Julie. David schudde het hoofd. Ik moet er heen, zei Julie zacht, dat is niet meer dan biliyk. En wel speciaal, omdat ;y David, bent, die dit alles ontdekt heeft. Ik iworat vervolgen Advertentie RADIO TELEVISIE GANGETJE «TEL.23005 Handelsgesprek Moskou-Bonn De Sowjet-Unie heeft West-Duits- land meegedeeld, dat zy thans be reid is tot het voeren van de han delsbesprekingen die in de herfst van vorig jaar werden uitgesteld. Dit is door een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Buiten landse Zaken bekendgemaakt. Politieke waarnemers menen, dat deze Russische bereidheid om de be sprekingen te hervatten in verband zou kunnen worden gebracht met het aanstaande bezoek van Adzjoe- bei, premier Chroesjtsjows schoon zoon en hoofdredacteur van de Izwestia, aan West-Duitsland. Adizjoebei zou, naar veler mening, de weg gaan effenen voor een bezoek van de Russische leider aan Bonn. Door het ontploffen van een ke tel in een chemische fabriek in Locarno, Zwitserlande zyn gisteren zeker 6 mensen gedood. De ontplof fing werd gevolgd door een hevige brand. Men vreest dat het doden tal zal sty gen. Men weet niet hoeveel mensen zich in de omgeving van de ketel ophielden. Twee gebouwen wer den verwoest. 19980. Verbluft staarde de agent naar de gebroken ruit. Hij had in zijn veelbewogen loopbaan wel eens meer gebroken ruiten gezienmaar dat iemand pal voor zijn neus een steen door de ramen kwakte, was een nieuwtje. Voorts was het ongewoon, dat de dader niet wegliep Het maakte de wetsdienaar onzeker. „Wilt u even opzij gaan, agent?" vroeg professor Kalker be leefd. ,Dan kan ik het pettenpakkertje binnen laten" „Pettenpakkertje?" herhaalde de beambte Hij keek met knip perende ogen naar het glinsterende apparaatje dat de de handen hield en hernam: „Wat? Eh? Hm?" Het ding keek onbevangen terug met een glinsterend, kristallen oogje. Toen glipte het uit Kalkers handen, wipte op de agent en griste hem de pet van het hoofd. „Nee! Nee!' riep Panda toespringend. „Niet DIE pet!" Hij nam het tegenspartelende ding het hoofddeksel af en gaf het terug aan de politieman, die het verwezen aannam. „Het gaat niet om uw peta, meneer de agent", verklaarde hij. „We moeten de petten hebben van de meneer, die hier woont". „Daar gaat het om"beaamde professor Kalker. En hij duwde het apparaatje door het gebroken venster. 2? Vervolgverhaal voor de kleintjes 2627 Maar grootvader piekerde steeds meer over Tip- pie. Er was iets, dat hem aan het nadenken bracht Toen zocht hij op een dag in de la van een kastje: hij haal de een dik boek voor de dag en zocht daarin. Er waren veel platen in dat boek, die grootvader allemaal bekeek. Ik kan het mis hebben mompelde de oude man. Maar ik geloof zeker, dat ik een dier als Tippie al eens meer gezien heb! Zo bladerde hij het boek door en zocht ,eidóe DONDERDAG VRIJDAG Breestraat 19: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. Don Boscoschool (Boerhaave 44) Uitreiking diploma's. 8 uur n.m. LakenhalOpening tentoonstelling Will H. Tweehuysen door wethouder S. Sannes. 8 uur n.m. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengemi. „Ecclesia". 8 uur n.m. Pieterskerk: K. en O. Orgelconcert Marie Claire Alain. 8.15 uur n.m. Schouwburg: Ledenverg. Leldsche Schouwburgver. 5 uur n.m. Ulo Asserstraat 1: Afscheid mej. A. E. Smit als hoofdleidster kleuterschool. 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgezinde Kerfc: Adventskerk. 10- 11 uur v.m. Bijbelstudie; 11-12 uur ds. K. C. Dr. Van Voorthuljsenschool (aula) Pinkstergemeente te 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 3.45 en 6.30 uur MAANDAG Stadsgehoorzaal: Ranja-kinderfeest m.m.v. Swiebertje. 10.30 uur v.m. en 2.30 en 4.30 uur n.m. Oegstgeest (Hofbrouckerlaan 3) Aandeelhoudersverg. N.V. Agenturen- handel R. Klein. 2 WOENSDAG Ned. Chr. Reis Ver.: Dagtocht naar Haltener Stausee (D.). Vertrek Station 7.30 uur v.m. Pieterskerk: Avondstilte. 7.30-8 uur n.m. BIOSCOPEN Trianon: „Irma la Douce". 18 jr. Werk dagen 2 en 8 uur; zond. 2, 5 en 8 u. Rex: „De laatste dagen van Rome". 14 jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; maand, t/m woensdag „Waarom ik moet sterven". 18 jr. Camera: „Afspraakje in september". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. deze. shampoo is het 3ÉKAN Droog of vet haar is vaak het gevolg van verkeerde shampoo. Gebruik pre cies de goede shampooStilbépanIn 4:soorten: voor droog haar, vet haar, normaal haar, ondervoed haar. LIdo: „Meisjes in verkeerde handen". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Slaapkamer-geheimpjes". AI. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Adorable Julia". 18 jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur: iedere werkdag 10.30 uur „Pietje Bell". Astra-theater - Wassenaar Don derdag en vrijdag 8 uur; zat. 7 en 9.15 uur „De zoon van Spartacus". 14 Jr. Zond. 7 en 9.15 uur; dinsdag en woensdag 8 uur „La Vlaccia" (Huls der ontucht). 18 Jr. Zondag en woensdagmiddag 2.30 uur „Fiet- senduivels". A.l. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (L. Vrouwenkerk steeg): Tentoonstelling schilderwerk Ab Steenvoorden. Dag. 10 uur v.m. 9 uur n.m. (t/m 18 juli). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Blsonjager en bleek- gezicht". Werkd. 10-5 uur; 's zondags 1-5 uur (tot 10 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur; "s zon dags 13-17 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur. Wassenaar (Kunstzaal Heuff) Tentoonstelling Piet Herfst, Nora de Jong, Albert Kok en Mobach. Werkd. 10 uur v.m.5 uur n.m.; bovendien dinsdag 810 uur n.m. (t/m 30 Juli). Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. geen gehoor van uw huisarts ot specialist (of diens waarnemers), bei Advertentie Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling;, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR KASBEHEER El KREDIETWEZEN 160, IEL 20ZÏÏ Nieuwe regering in Luxemburg Pierre Werner, de Luxemburgse premier, heeft gisteren groothertogin Charlotte van Luxemburg van de sa menstelling van zyn nieuwe coalitie regering op de hoogte gesteld. By de algemene verkiezingen van vorige maand behaalde de sociaal christeiyke party van Werner 22 ze tels tegen de socialisten 21 zetels. De nieuwe regering bestaat uit vier ministers van de Sociaal-christeiyke party en vier socialistische minis ters.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 17