~ord Home bespreekt m kwestie-Maleisie Maand geëist tegen officier van Justitie Krumey uitvoerder Eichmanns bevelen leer dan 30 kartels Vroegen ontheffing Meer invloed ouders openbaar onderwijs De Wit triomfeert in de Regenboogklasse Kaagweek Woensdag 15 juli 1964 Vijfde blad no. 31312 smant ^"vdaag slotcommuniqué van 115 Gemenebest-conferentie (Van onze correspondent in Londen) mct jnier Sir Alec Douglas-Home heeft gisteren buiten de Ge- T est-conferentie om een afzonderlijk gesprek gevoerd met uniers van Australië, Nieuw-Zeeland en Maleisië over het ►on f mct ^nc^onesië' Lord Mountbatten, de chef van de Britse tie, was hierbij tegenwoordig. De Maleise federale premier meer militaire hulp hebben gevraagd. Vandaag zou het waarschijnlijk worden voortgezet. van de Canadese premier Pearson die positie hulp van zijn regering beloofde indien de Zuid-Rhdesische regering meewerkt. Canada is namelijk bereid Zuid- Rhodesië met verscheidene miljoe nen dollars te helpen voor een speci aal spoedprogramma. Canada wil verder daadwerkelijk het democrati seringsproces op Canadese universi- ienebest premiers ontvin- ai van de Britse regering Inging dat deze het Gemene- fehtig zou bijstaan in het /naar uitbreidende markten iax produkten, mede in ver- chtcnjet de pogingen in die rich- diëntfcr de Verenigde Naties, ir heigs woonden de premiers eeri ►eer Èeptie by die koningin Eli- in de tuin van Buckingham I. C. tNEThanning. wordt thans gewacht 't communiqué waar a en andere ministers .in zege moeten geven. Van A foliering van de netelige kwes- |f-Rhodesië hangt het ai oi eensgezindheid zal uiteen- ,r is gisteren achter de scher- gehele dag gewerkt aan een nis. Verwacht wordt dat En- AAItffch 111 eUt feral openlyk in om zijn invloed aan om de vrijlating te verkrij- de geinterneerde Afrikaan- ëitieleider Nkomo en andere gevangenen. [rlkaanse premiers hebben tot geweigerd zich met een kluit- EEN iet riet te laten sturen. Ge- ilefooordt aan de mogelijkheid dat todesië over maximaal vijf i^HIlaats van over twaalf of twin- lnheemse regering zou tot grondwetsherziening te YKaL Of dit hardop zal worden is echter de vraag omdat Rhodesische regering niet w wil maken. P. Diplomatisch i communiqueé zal zeker di- )ke taal worden gebruikt en ftjnlljk zal niet verder wor- aan dan dat de Britse rege- SMh zal verbinden om haar wUliensten te gebruiken by de g van politieke gevangenen, inminste iets concreets. Want Itaanse premiers zouden be- Ki genoegen nemen met al ter algemeenheden. Zy zijn in gepaaid door de verklaring iNZ! RLIJ ZWESTIA mMAAKT EXCUUS 1 A jSowjetrussische regeringsblad l heeft de Westduitse rege- 0 0 verontschuldigingen aange- 1 roor het publiceren van een lig aan het adres van presi- einrich Liibke, geuit door de fc° party propagandist Albert Deze zei op 29 juni op een I ferentie in Oost-Berlijn, twee „voor de herverkiezing van zo.in West-Beriyn, dat Lübke wrlog „een vertrouwd mede van de Gestapo" was. n- redacteur van de Izwestia is Ge^estduitse ambassade in Mos- Mah excuus komen maken, dat 1 is. Hy zei dat zyn blad niet ;ling heeft gehad zich met iging te vereenzelvigen. Het vas per abuis opgenomen, egering in Bonn had by Mos- leprotesteerd tegen de publi- pelii HBtijg teiten voor Zuidrhodesische Afrika ners en hen ook technisch en ad ministratief als ambtenaren oplei den, iets waartoe ze tot nu toe nau- welyks de kans hebben gekregen. Pas in 1961 werd een handjevol Afri kaners in het ambtenarenkorps op genomen. Juist omdat, zoals de Zuidrhode sische regering aanvoert, Afrikaners de nodige ervaring missen, moet hen volgens Pearson dringend stu die faciliteiten worden aangeboden. Canada is ook bereid met andere leden van het Gemenebest deel te- nemen aan de goodwill-missie naar Zuid-Rhodesië. Pearson verklaarde gisteren dat hij geloofde dat het denkbeeld dat het Gemenebest een brug is tussen volken van vele rassen, in alle con tinenten volledig wordt aanvaard. Hy voegt eraan toe dat het Geme nebest thans ook wordt gezien als groep op brede basis welke haar bydrage levert aan de pogingen overal ter wereld handel en econo mische ontwikkkeling te bevorderen, speciaal wat betreft de landen wel ke onlangs hun politieke onafhan- keiykheid hebben verkregen. Voor autorijden onder invloed en niet voldoen aan politiebevel (Van onze ;e correspondent) ..Vooral voor een officier van Justitie is zijn houding bijzonder onplezierig en onaangenaam geweest. Juist uit die houding tegen over de politie blijkt dat deze verdachte bepaald ongeschikt is om op te treden als een lid van het openbaar ministerie". itegratie tegen wil en dank STliipostkantoor van de Zuidafri- i plaats Pretoria heeft twaalf Jlnken in dienst genomen om IZElterstand in de bezorging te li wegwerken. Zolang er geen p solliciteren, kunnen zy in ■■bljjven. Ëhï] Uigf Dit oordeel sprak gisteren de of ficier van Justitie bij de rechtbank in Den Haag, jhr. mr. Th. W. v. d. Bosch, uit over zijn Amsterdamse collega, di« terecht moest staan voor autorijden onder drankinvloed en het niet voldoen aan een politiebe vel. De eis tegen hem luidde een maand gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rübevoegdheid. De officier hield er daarbij rekening mee, dat zijn collega naar alle waarschijnlijkheid zal worden ont slagen. Op de avond van de 13de juni van het vorige Jaar bezocht de verdachte officier van Justitie het verjaars- feestje van een Amsterdamse col lega. Hy dronk er volgens zyn eigen opgaaf vier borrels. Omstreeks half twee ging het gezelschap naar Casino, waar verdachte anderhalf glas champagne zou hebben brui kt. 's Nachts om vier uur werd hy in zy'n wagen op weg naar huis aangehouden. „De agenten stormden op me afzei hij over die aanhouding. „Dat lijkt, me wat overdreven" reageerde de president, mr. Schaafs- die hem consequent als dachte' aansprak. Uit eigen beweging had verdachte de twee agenten zy'n legimitatiebe- wijs van de rechterlyke macht ge toond. Eén van de agenten ging toen bellen met het hoofdbureau. Intussen reed verdachte tegen het uitdrukkelijke bevel van de agent die by hem was, weg. De politie wagen volgde de auto, die tenslotte klem werd gereden. Intussen was ook de Inspecteur van dienst gearri veerd, die ongeveer tien minuten met verdachte sprak. Dat gesprek vond plaats voor het geopende por tierraampje, want hij wilde niet uit de wagen komen. Hij stond erop zelf te rijden om te laten zien dat het best ging Bar en min Tydens het gesprek met de in specteur zei de officier van Justi tie ook, dat hij ervoor zou zorgen dat de agenten uit de politiedienst zouden worden verwijderd. „Ik vind dat bar en min", zei mr. J. Schaafs- ma fel. In zyn requisitoir zei de officier van Justitie autorijden on der drankinvloed en het niet opvol gen van een politiebevel bewezen te achten. Hij baseerde zich daarby op het gehele, afwykende gedrag van verdachte en de verklaringen van de politie-agenten die hem slingerend hebben zien ryden. door zelf ontslag te nemen", aldus mr. v. d. Bosch. „Ook had hfj kun nen ingaan op het aanbod van de inspecteur om met hem mee te rijden, dan was deze zaak wellicht niet op de zitting gekomen en zou den de feiten ter kennis van zyn superieuren zyn gebracht". De of ficier zei voorts, dat de minister van Justitie zal beslissen over een even tueel ontslag, dat wel zeer waar- schyniyk lijkt, aan de hand van het vonnis in dit strafproces. Uitspraak op 28 juli. Eenheidspartij in Irak Vier Iraakse politieke partyen heb ben gisteravond aangekondigd dat zy zich vrij willig ontbinden „zodat hun leden zich kunnen laten inschry- ven in de nieuwe eenheidsparty, die vanaf vandaag de enige erkende is: de Arabische Socialistische Unie". Gisterochtend werd deze party op gericht op een nationaal congres van 1200 afgevaardigden. De ont bonden partyen zyn de Arabische Nationalistische Beweging, de Arabi- che Socialistische Party, de Socia listische Eenheidsbeweging en de De- mocratisch-Socialistische eenheids beweging. Weer grensincident Israël- Jordanië Jordaanse militairen hebben gis terochtend in het gebied van de ri vier de Jarmoek het vuur geopend op Israëliërs. De Israëliërs hebben het vuur beantwoord, zo is in Tel Aviv vernomen. By het gevecht, dat een uur duurde, zouden drie Jorda- zyn gewond. Israël en Jordanië hebben beide geprotesteerd by de bestandscommis sie van de VN en om een dringende byeenkomst van deze instelling ver zocht. By het gebied ligt een belangryk pompstation voor Jordaanwater. Het is het tweede incident in zes dagen in dit gebied. GETUIGE VERKLAART: Een getuige in het proces te Frankfort tegen de helpers van Adolf Eichmann heeft gisteren ver klaard, dat beklaagde Krumey de uitvoerder was van Eichmanns beve len. De verklaring van de voormalige president van de joods Orthodoxe Raad te Boedapest, Samuel Kahan- Frankel, werd wegens de slechte ge zondheidstoestand van de 74-jarige in Amerika wonende getuige voor de rechtbank voorgelezen. Kahan-Frankel verklaarde dat Krumey in vele opzichten belang rijker was dan Eichmann. Alle be velen voor arrestaties en transpor ten naar Auschwitz werden onder tekend of door Krumey of door een man genaamd Wysliceny, een SS- officler. De getuige beschreef hoe Krumey en Wyslinceny verraad pleegden je gens de joodse gemeenschap, zy be loofden de joden ongemoeid te la- Opnieuw geschil bij Go Ahead In een tydbestek van een maand heeft zich in Deventer een tweede kwestie voorgedaan, waarbij de ar bitragecommissie het Salomonsoor- deel zal moeten uitspreken. Eerst was het de Go Ahead-speler Geutjes en nu heeft de 23-jarlge linksbuiten van Go Ahead, Egbert ter Mors, een brief naar de arbitragecommissie geschreven. Ter Mors, die het vorige seizoen van Enschedese Boys werd overge nomen voor f. 50.000 heeft zich kort geleden op de transferlijst laten plaatsen. Onderhandelingen waren gaande met Sportclub Enschede, maar Go Ahead vraagt nu voor de Jonge speler f. 250.000. Collectieve prijsbinding °3 iltt M (Van onze parlementaire redactie) 'jter dan dertig kartels hebben de minister van Economische ejn om ontheffing gevraagd van het verbod tot collectieve binding. De termijn, waarin ontheffingsaanvragen konden ïn ingediend, is thans gesloten. De Nederlandse Consumen- id is zeer teleurgesteld over de grote hoeveelheid aanvragen Teintheffing. het ministerie paken is men nog druk bezig )om van aanvragen, waarvan cel al is gepubliceerd in de ïourant, te verwerken volgens ""►dure, die hiervoor wettelijk is Heven, Na een sorting en publi- i worden de aanvragen gr oeps- doorgezonden naar de commis- mische mededinging, die Andriessen 1 deze ministeriële beslissing is !Dog beroepen mogelyk by het je van beroep voor het bedryfs- r Zolang deze procedure voort- f nebben de kwartels het recht Economi- Gezien de hoeveelheid aanvragen om ontheffing, ziet het er niet naai' uit, dat het per 15 juni afgekondigde ver bod spoedig effect zal gaan sorteren. De Nederlandse Consumentenbond heeft al laten weten te betreuren dat het bedryfsleven het verbod niet loyaler nakomt, maar uitstel van executie tracht te krijgen door in zo groten getale ontheffing aan te advies moet vragen. De bond ziet door de vele aan vragen om ontheffing voorlopig wei nig heil in het verbod en heeft de hoop nu gevestigd op een verder (Van parlementaire redactie) De Eerste Kamer heeft gisteren zonder hoofdeiyke stemming haar goedkeuring gehecht aan uitbreiding van de invloed van de ouders op het openbaar onderwys. Deze uitbreiding was vervat in een wyziging vai lager-onderwyswet. Op grond van deze wetswyziging kunnen de ouders onder bepaalde omstandigheden de stichting van openbare school verlangen. In ge meenten zonder openbaar onderwys als zy kunnen aantonen, dat het verzoek ten behoeve van minstens twintig kinderen wordt gedaan, el ders als het verzoek wordt gedaan eenzelfde aantal kinderen als rvoor om oprichting van een by- zondere school kan worden gevraagd. Voorts regelt het wetsontwerp de instelling van ouderraden en school raden. De raden van de laatste cate gorie zyn breder samengesteld dan ouderraden (er kunnen ooi schoolhoofden en onderwyzers lit zyn) en hebben meer bevoegd heden. Tenslotte regelt het ontwerp nog een heel andere zaak: Esperanto wordt voor het ulo een facultief vak. Mede in verband hiermee was ook wyziging van de kweekschoolwet aanhangig. De voorstellen, verdedigd door staatssecretaris Grosheide, werden met instemming begroet. Brandstichters Klu Klux Klan gearresteerd In Elm City (Noord-Carolina, V.S.) zyn maandagavond twee Jonge blan ken gearresteerd terwijl zy pro beerden een negerkerk in brand te steken. Zy werden op heterdaad be trapt door politiemannen die zich onder de kerk verdekt hadden opge steld. Gisterochtend begonnen zeven tien leden van een groep werkers voor de integratie de kerk op te schil deren en schoon te maken om er een bybelschool in te openen. Zy deden dit onder politiebewaking. Sinds de bekendmaking een maand geleden, dat deze school er zou ko men, heeft de Ku Klux Klan „Grote Draak" van Noord- Carolina twee maal aan de kerk gewaarschuwd te gen het doen van integratiewerk in deze kerk. De gouverneur van Caro lina heeft dit weekeinde de Klu Klux Klan bevolen uit de stad wel te bly- 31 en zyn steun aan de kerk toege- gd. Leids meisje in Lisse aangereden optreden tegen de individuele prijs- Laan van Rijckevorsel vanachter binding. Begin september kan de eer j geparkeerde auto de ryweg over. Een ste van een serie algemene maatrege- passerende auto, bestuua door een len van net bestuur, waarby de indi- Rotterdammer kon het meisje niet viduele prijsafspraken sectorsgewys meer ontwyken. Het meisje liep ver- De Kamer ging voorts akkoord met het nieuwe ontwerp-oorlogswet en de aanpassing daaraan van de be staande wetgevind (C.P.N. en P.S.P. waren tegen) alsmede met de eind- rekening \<an de ryksontvangsten en -uitgaven voor 1960. Zonder hoofde- lyke toestemming werd ook het wets ontwerp aanvaard, dat de regering machtigt deel te nemen en de aan vulling van de middelen van de in ternationale ontwikkelings-associatie ten indien zy zich loyaal zouden verklaren met het naziregime. Op het zelfde moment namen de nazi's echter vele prominente leden van de joodse gemeenschap gevangen en gebruikten hen als gyzelaar om de rest der joden tot samenwerking te dwingen. Krumely en zijn medewerkers be valen tot de instelling van een joodse raad waarmee zy konden on derhandelen. Getuige Kahan-Fran kel besloot zitting te nemen in de raad omdat hy dacht hiermee zyn rasgenoten te kunnen helpen. Plot seling ging de SS echter over tot ar restaties op grote schaal. In minder dan drie weken werden ongeveer 300.000 joden gearresteerd en naar Auschwitz getransporteerd. Kahan-Frankel besloot zich uit de raad terug te trekken en dook onder tot de oorlog voorby was. Een tweede getuigen, Rabbi Ernst Roth, bevestigde Kahan- Frankels getuigenis dat Krumey in vele ge vallen een belangryker positie innam dan Adolf Eichmann. Zowel Eich mann als Wysliceny is voor in de oorlog begane misdaden jegens de joden opgehangen. Goed zeilweer op Braassem (Van onze zeilmedewerker) De spannJhg in de Valkenklasse Na de storm- en regendagen van iets doordat Egon Rolf Deserteurs uit Griekenland naar Cyprus In een dagorder van de Griekse minister v. Defensie, Petros Garoe- falias, aan alle onderdelen van de Griekse strijdkrachten, heet het dat op het ogenblik pogingen in het werk gesteld worden om zekere Griekse militairen tot desertie uit het Griek se leger en dienstneming bij het Cyprische leger te bewegen. „Deze pogingen hebben helaas enig resul taat gehad, maar ik heb gewaar- De vertegenwoordiger van Cyprus by de VN heeft de voorzitter van de Veiligheidsraad een brief gezonden waarin gezegd wordt, dat de Cypri sche regering „met grote bezorgdheid constateert, dat talrijke wapens en talrijke militairen uit Turkije, klan- destien op Cyprus biyven binnenko- Geen baan voor Trautmaim do Braassemweek, werd het gisteren een voortreffeiyke zeil dag. Gestreden werd er ook, want de kanshebbers vochten voor verbetering van hun positie. De spanning in ver schillende klassen nam dan ook toe. In de Soloklasse stelde de Engels man Michael Flint ook enigszins teleur. Na zyn zevende ts van maandag volgde ditmaal achtste plaats. Dat hy deson danks de leiding in het klassement kon behouden, was het gevolg het feit, dat er verschillende kapers op de kust zyn voor de eerste plaat- in deze wedstryd. Winnaar werd B. R. de Vries, die tot nu toe nog slechts 5-8-6 had genoteerd, maar door deze overwinning slechts op ge ringe afstand bij leider Flint kwam. de FD-klasse zorgde B. Gimpel de grote verrassing door de grote concurrenten op een afstand te hou den. Hy kwam als overwinnaar bin- vóór Bart Kraan, die evenwel leider werd in het klassement, en ook vóór J. J. Bark, J. van Staveren Up pie de Vries en F. H. Imhoff', die zelfs met een 10de plaats genoegen moest nemen. Eindbalans In de Regenboogklasse kon de eind- balans reeds opgemaakt worden, want op verzoek van de Regenboog club werden hier de twee laatste wed strijden verzeild. Leen de Wit ver stevigde in de eerste race niet weinig zyn positie door een fraaie overwin ning, terwyi hy in de tweede race derde werd achter C. W. Kist en Hans v. d. Velde. De eindstand werd tenslotte: 1. L. de Wit 3450 punten, 2. C. W. Kist 2927 punten, 3. ir. G. A. Bakker 2656 punten en 4. debutant Bouw van Wyk 2149 punten, die een uitstekend entree maakte in deze klasse. Sportsplinters De Nederlandse Olympische FD-equipe Verhagen/De Jong is dins dag in de derde wedstrijd voor het internationale kampioenschap van Frankryk in de FD-klasse één plaats in de algemene klassering terugge vallen. Zy slaagden er niet in zich by de eerste vyf te plaatsen in tegen stelling tot hun landgenoten Ekels— Van Balkom, die als vierde finishten achter HaegeliManiere (Fr), Maes Steenbrusse (Belg) en de gebroe ders Samuel (Fr). Haegeli—Maniere hebben na drie wedstrUden de leiding vast in handen. Oe Thant heeft in New York de loting verricht voor het tweede toer nooi voor dames landenteams (ten nis), dat in september in Philadel phia wordt gehouden. De Nederlandse dames zullen in de eerste ronde moeten aantreden tegen Oostenryk. De wereldkampioenschappen turnen 1966 zullen in West-Dultsland worden gehouden. De Europese kam pioenschappen heren 1965 zullen op 16 mei in Amsterdam plaats vinden. De Europese kampioenschappen 1965 voor dames zyn aan Sofia gegeven en de Gymnaestrada zal van 20 tot en met 24 juni 1965 in Wenen worden gehouden. Prijsafspraken te handhaven, worden aangepakt, worden verwacht, schillende verwondingen op. die 500 maal voor het eerste elftal van Manchester City uitkwam, heeft van de clubleiding te horen gekre gen, dat voor hem geen staffunctie beschikbaar is. Trautmann, wiens contract veertien dagen geleden af liep, wilde op de een of andere ma nier verbonden blijven met de club, waarvoor hy vijftien jaar lang was uitgekomen. Hy had er lucratieve aanbiedingen uit zyn geboorteland Duitsland voor laten lopen. By Manchester City zyn momenteel echter alle belangryke functies be zet. De vroegere Duitse parachutist en [-krijgsgevangene Trautmann was de Britse „voetballer van het jaar" - in 1956. Hjj speelde toen de laatste sportvereniging DVV (een vijftien minuten van de Engelse j oudste hengelsportver. van Leiden) cupfinale tussen Manchester City haar 60-jarig jubileum Het bestuur gebroken van DVV recipieert op 15 augustus in toch de I „De Kleine Burcht", Nieuwe Ryn 19 HENGELSPORT DVV 60 jaar Op 8 augustus a.s. viert de hengel- Birmingham met nek. Manchester City beker. i 15—17 uur. Baumen zyn leiderspositie verbeterde. Weliswaar eindigde hy als tweede achter Joep Snijders maar hy bleef vóór zyn belangrijkste concurrenten. Jac. Kraan die derde werd en f Hoppe, die zijn slechtste wedstryd zeilde, getuige zyn negende plaats in de volgorde van aankomst. In verschillende andere klassen bleef de spanning erin, zodat van daag. op de laatste dag, nog verschil lende mogelykheden aanwezig zijn. Uitslagen De voornaamste uitslagen zyn: Flying Dutchmanklasse1. B. Gim pel, 2. Bart Kraan. 3. J. J. Bark. 4. J. C. van Staveren, 5. U. de Vries. Valkenklasse: 1. J. M. Snyders, 2. E. Rolf v. d. Baumen, 3. Jac. Kraan, 4 H. Kirkenier. 5. A. J. Klein. Randmeerklassel. L. E. Timme, 2. H. J. de Ruyter, 3. B. Imhoff, 4. D. J. Kann, 5. A. Paans, 6. L. Amons. Regenboogklasse, le wedstryd: 1. L. de Wit, 2. W. van Staveren, 3. C. W. Kist, 4. C. van Staveren, 5. Bouw v Wijk, 6. J. C. v. d. Velde, 7. Ir. G A. Bakker, 8. K. J. Tol, 9. mevr M. v. d Bas: 2e wedstryd: 1. C. W Kist 2. j' C. v. d. Velde, 3. L. de Wit, 4. Bouw v. Wyk, 5. C. van Staveren, 6. mevr. M. v. d. Bas. 16 M2 Streepklasse1. J. v. d. Kooy 2. W. Spaargaren, 3. H. J. Worst, 4.' J. Bisschop, 5. P. Spaargaren. Vrijheidsklasse: 1. W. Graafland, 2. B. Willemsen, 3. Wesdorp 4. C. Gul- demond, 5. R. J. v. Bennekom Soloklasse A-l: 1. B. R. de'Vries, 2. R. W. F. Meijer, 3. G. Brouwer 4. F. H. A. Beek, 5. B. Haagman. Finnjollen, le wedstryd: 1. A. J. M. Otto, 2. H. W. van Berkel, 3. G Beemster, 4. J. C. de Vries, 5. M. b' Drulman; 2e wedstryd: l. A. J. M. Otto, 2. G. Beemster, 3. E. G. W. M. Boom, 4. H. W. van Berkel 5 G. V. Maanen. Olympiajollenklasse. le wedstrijd: 1 K. F. Jansen, 2. J. Saltzherr. 3 W. van Schooneveldt. 4. A. P. Blok, 5. F. W. van Meizen2e wedstryd: 1 K F Jansen, 2. J. Saltzherr, 3. F. W. van Meizen, 4. W. v. Schooneveldt. 5 A. P. Blok. Hornetklasse: 1. P. Nagtegaal 2 R B Ketelaar. 3. B. v. d. Hoven. 4. J. F.' Balkema, 5. H. C. Rijbering. Soloklasse A-U: le wedstryd: 1 Rob Bakker. 2. mej. v. d Pot 3 G Bakker, 4. E. Jamin, 5. F. P. Smul ders; 2e wedstryd: 1. mej. v. d Pot 2 E. Jamin, 3. Miss P. Baljey (Éng.)i 4 Hans Juray, 5. H. Saltzherr „rle Voetsjoilen; 1. L. Hommels. 2. W. Stutenbeek, 3. J. L. ten Berg, 4 P L. v. d. Elshout, 5. J. Gillard. Schakelklasse: 1. E. v. Maanen E. R. de la Rie, 3. R. H. Roosen, 4.' M B J. M. de Ruyter. 5. R. Tetteroo. Span klasse: 1. P. c. Kroes, 2. H. de Ridder, 3. G. Lankhorst, 4 T Broekhuizen, 5. J. Bobeldijk. Sternklasse: 1. J. Metzelaar. 2 C v Ham3 R. Vrolijk. 4. D. v. Veldhoven 5. P. M. de Bruyn. Jeugdklassei. R. Kirkenier. 2. J. Krediet, 3. A. Santman, 4. F. Ver steeg, 5. A. Koning. Vaurienklasse: 1. B. J. Wilton T. de Ridder, 3. R. A. W. Bodewes, l'. G. de Bie, 5. J. van Ouwerkerk. Pampusklasse1. O. P. Besselin^ 2. G. K. Pauli. 3. D. Heineke, 4. L. J.' A. de Wit, 5. N. C. Besseling. Viscollege „De Brasem" hield zy'n tweede wedstryd in de Leede. De vangst viel mee. Uitslag: 1. 1265 gr.; 2. J. 3- H. Vos, 11 stuks, 1060 'gr., Dubbelden. 11 stuks. 935 gr 5 A J Brussche, 10 stuks. 770 gr; 6. G Hundersmarck, 9 stuks, 675 gr.; 7 J. Hartevelt, 7 stuks, 630 gram; 8 J. Wetering, 7 stuks. 535 gram; 9. B. Smit, 5 stuks, 510 gram; 10. J. W PlanJ er, 5 6tuks, 295 gram. President De Gaulle groet de voorbijtrekkende militairen, staande op het erepodium aan de Parijse Champs Elysees. tij dens de jaarlijkse parade ter ge legenheid van Het aantal deelnemers aan de Kaagweek is groter dan ooit, n.l. 782 i621 in 1963) in de open wedstryden op zondag, maandag, dinsdag en woensdag, en 500 in de 1 mans, team- onderlinge- en waterskiwedstryden op zaterdag (435 in 1963). Het grootste aantal deelnemers start in de Sternklasse (98). Vrij heidsklasse (91), Soloklasse (77), FJ- klasse <66). Valkenklasse (60). In de Soloklasse hebben 11 deelnemers uit Engeland ingeschreven. Voor de eer ste maal wordt in de Flits klasse met 9 deelnemers gezeild. In de Holland- Frieslandwedstrijd voor de Regen boog klasse zullen H. de Vries, H Röfekamp, J. Alberda, mr. A. v. d! Werf en J. de Wilde uit Sneek varen tegen ir. G. A. Bakker, B. v. Wyk, J. C. v. d. Velde, K. Bakker en K. J. Tol van „De Kaag". W aterpolo -nieuws Het dames waterpolozevental van de Leidse Golfbrekers heeft gister avond het Waddinxveense De Gouwe dat zonder puntenverlies aan het hoofd van de derde klasse G ging, het eerste punt afhandig gemaakt. Na een leuke wedstrijd kwam het eindsignaal van arbiter Kapaan met een 4—4 stand. LGB is altyd een moeilyke tegen stander voor de Waddinxveense ploeg geweest en ook gisteravond was dit weer het geval. Op een vroeg opgelopen O-l achterstand (door een doelpunt van Tini de Joode) na hebben de Leidse dames voortdurend de leiding gehad. Met de rust was de stand 3—2. Cora Blom nam twee van de vier LGB-doelpunten voor haar reke ning. Iets dat Tini de Joode by de Gouwe eveneens presteerde. De resterende doelpunten kwamen op naam van Wil van der Drift. Coby Hoogeboom (beiden LGB) en Hil- delies Boonstoppel en Mary Ringe- lesteyn (beiden De Gouwe). Het waterpoloprogramma van de zeventallen uit Leiden en omgeving die in de KNZB-competitde uitko men luidt: Vanavond: LWV—Dockyard (8 uur): donderdag: AZC Alphen— DWR (8.30 uur(, AZC Alphen 2—De Pmquins 2 (7,30 uur), AZC Alphen DES dames (8 uur); vrydag: LZC HZC <8 uur). De Sleutelstad 2— UZSC 2 (8,15 uur), De Sleutelstad NVA dames (7.45 uur): maandag: Swift 2AZC Alphen 2 (8 uur) DzvDe Sleutelstad dames (8 uur) i DAW—De zyi (8 uur). In het zwembad te Waddinxveen wordt vanavond het vierde en laat ste gedeelte van de kampioenschap pen van de kring Gouwe-Rijnstreek afgewerkt. Deze wedstrijden begin nen om kwart over zeven. Strijd om Leidse DAMTITEL De stryd om het persoonlijk Leids damkampioenschap inzet de LD- wisselbeker is aangevangen .net enkele partyen voor de eerste klasse. De hoofdklassers kwamen nog niet aan bod. Uitslagen: A. Huisman—B. P. M. Lammens 2—0; A. v. d. Putten J. Wijsman 1—1; J. de Vink—D. v. Duyvenbode 2—0; J. Riethoven—H. Dubbeldeman 0—2. SCHAKEN Clare Benedict-toernooi in Spanje De uitslagen van de vierde ronde luiden: Italië—Zwitserland voorlopig Vz—1%; West-Duitsland Spanje 2M-—MNederland—Oostenrijk 1—1. Gedetailleerd: DonnerBeni 1— KuypersPraemhuber afgebroken; Zuidema—Klenzl 0—1; Baren dregt— Holaszek afgebroken.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9