Misdaad om een erfenis PANDA EN DE PETTENJACHT HET VREEMDE EI GOUDERWTENSOEP ISOLATIE-SCHUIM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 7 JULI 1964 DageHjkf vervolgverhaal Roman van Jane England (Oorspronkelijke titel „The Peach Orchard"). Wat betreft het verbazingwekken de feit, dat je moeder mijn broer je toegang ontzegd heeft, daar heb llc niets op te zeggen. En als jU het jeweest bent, die David in zijn schouder geschoten heeft, dan ben ik gewoonweg sprakeloos. Maar je moet goed begrijpen, dat we je hier Qlet kunnen hebben. - Mijn moeder, viel Rob met een plotselinge kille uitdaging in is polkomen gerechtigd te trachten mijn nicht te beschermen. Mevrouw Ferndale keek hem met rustige ogen aan. Het is wel een zeer eigenaar- jig iets, Rob, zei zij zacht, dat pry je tot nu toe nooit over je nicht Rebben horen spreken. Ik geloof, dat pre zelfs niet eens wisten, dat zij pestond. Het is inderdaad een eigenaar dig iets, gaf hij heftig ten antwoord, - vooral waar Baxter zoveel van ..haar afwist. F— Ja, ook dat is eigenaardig, llftemde mevrouw Ferndale naden kend toe. Maar dat verandert liets aan de zaken Rob, luister. Je noet natuurlijk uitrusten; maar zo- rira je uitgerust bent en je paard teer bruikbaar is, moet Je naar huis ban. Mijn man en ik zullen voor fulie zorgen. En dus kunnen we je lier niet hebben, voor er een inder- jaad afdoende uitleg gegeven is en 0,je een of andere regeling afdoende 3 getroffen. Dat begrijp je zelf ook Btel, is het niet? U bent haar ouders niet, zei Sob ruw. Zij is onafhankelijk. »i|j is haar eigen baas. Ik sta er op ||aar te zien en ik sta er op., rfzijn gezicht werd bleek en leek Sjp dat van een klein en heel stout kind, dat tot de ontdekking komt. Jat weerstand nutteloos is. Juist op flat ogenblik kwam John Ferndale Ik hal binnen. Zijn gewoonlijk goe- JJge gezicht had een boze en stren- (e uitdrukking. Dat is genoeg, Timball, zei hij lard en strak. We zullen je hier lulden tot Julie vanavond in staat is ons precies te zeggen wat zU van |e gehele zaak denkt. Voor je paard (Cïordt gezorgd en er is een logeer kamer tot je beschikking. Maar we lullen je erkentelijk zijn, als je ons iniot dat ogenblik je gezelschap zoveel ^nno-pliilr nnttfPfrcrpn wilt. F.n fl.ls 1e till Hoe is het ontstaan? Dit woord: LEST Men kent het woord lest uit de zegswijze lest best: het beste komt achteraan. Het is duidelijk dat hier twee over treffende trappen naast elkaar staan: lest is ontstaan uit letst, zoals best uit betst. De vergrotende trappen luiden: bete de stellende d. De la eigenlijke betekenis of lat is: traag. De Latijnse vorm waarop het woord terug gaat, luidt las sus, hetgeen moe betekent. Het woord lest wordt ge bruikt om de in tijdsorde ach terste van twee of meer zaken of personen aan te duiden. Als bijwoord komt lest naast laatst voor in de betekenis on langs; als zelfstandig naam woord in te langen leste. aanval de beste verdediging zou zijn. Mevrouw Ferndale zuchtte. Arme jongen dacht ze, arme jon gen. Hij :s doodsbenauwd. En zij ver volgde haar gedachten met een: Arme Julie! Kom, ga mee, zei John Fern dale kortaf en Rob volgde hem. ZEVENTIENDE HOOFDSTUK Rob lag in een lange rieten stoel op de stoep voor de hut Hij had ge slapen, maar was wakker geworden met een gevoel van mislukking en pa niek. Terwijl hij daar lag en luis terde naar de geluiden van de boer derij van de Ferndales, kwam hij tot de conclusie, dat hij aan Isabelle dacht. En zo begon hij ook aan zijn eigen farm te denken. En aan zijn moeder. Misschien was hij wel een dwaas geweest te verwachten, dat Julie zich tevreden zou stellen met de toestan den, zoals die op de farm van de Timballs bestonden. Maar Isabelle scheen er zich nooit iets van te heb ben aangetrokken. Het was echter ook waar, dat Isabelle nooit iets an ders gekend had. Zij accepteerde het nu eenmaal, dat de mensen zo leef den. Dat had hij zelf ook gedaan, maar hij had iedere gelegenheid aan gegrepen ervandaan te komen. Welk recht hadden de Ferndales zich er mee te bemoeien. Julie had er toch wel eens iets van kunnen zeg gen, als de farm van de Timballs haar niet aanstond? Zij was daartoe volkomen in staat. En nu moest die Baxter zich er ook in gaan mengen; met zijn lange sombere ge zicht en zijn onplezierige koude ogen. Hij legde de vingers tegen zijn pijnlijk kloppende slapen. Dat drink- Kantani! Hij veron derstelde, dat Burgoyne of Baxter Julie daarover ook wel zou hebben verteld. Hij kreeg een kleur. Als een dan ook niet eens een borreltje kon nemen, zonder dat iedereen zich mee bemoeide. Maar het hielp allemaal niets. Hij kon zich niet opwerken tot een be hoorlijke staat van verzet. Julie had de farm van de Timballs verlaten, hier terug en zou hier blij- hij totdat hij bewijzen kon dat positie was om te in de hemel mocht trouwen weten, zijn. Het dat het geval »u betekenen, dat zijn i moeten garanderen idee, dat zij daar niet erg welwillend tegenover zou staan. Hoewel zij de laatste weken met Ju- zijn verloving met haar ver zoend scheen te zijn, had hij toch het gevoel, dat zij maar al te blij zou zijn, dat het allemaal van de baan En wat had Baxter bedoeld met dat bedriegen van Isabelle? zelfs niets om haar mee te bedriegen. Het was natuurlijk mo gelijk, dat het kind het niet best had gehad. Hij had zich nooit veel aan haar gelegen laten liggen, haar op de farm achter gelaten en was zich elders gaan amuseren. Maar dat kon je toch geen bedriegen noe- Op haar weg naar het hoofdge bouw kwam Ann Ferndale langs logeerhut. Zij hield haar ogen ewend en deed of ze Rob niet zag. Hij kreeg een kleur als vuur. Dat was werkelijk het toppunt, want tenslotte was het Ann geweest, die hem had aangemoedigd om zonder Julie hier op bezoek te komen. Ze had wel niets gezegd, maar had toch erg verheugd geleken hem te (Wordt vervolgd) Khider beschuldigt Ben Bella De voormalige medewerker van president Ben Bella van Algerije, Mohammed Khider, heeft gisteren in Genève verklaard, dat Ben Bella hem een hogere regeringsfunctie had beloofd wanneer hij zijn mond wilde houden over onregelmatighe den in het geldelijke beheer van de regeringspartij. Khider, voormalig secretaris-generaal van de FLN, werd twee dagen geleden uit de party gezet en beschuldigd van het ver duisteren van 6 miljard oude franken (bUna 43 miljoen gulden) aan par- tygelden. Khider zei tegen verslaggevers: „Het geld is veilig, op een plaats waar Ben Bella het niet kan vinden. Alles dat er, zal ter beschikking wor den gesteld aan de oppositie van Ben Bella, die het kan gebruiken om zijn tirannieke regering omver te wer pen". Een half jaar geleden reisde Khi der naar het buitenland. BU zfln terugkeer ontdekte hij dat de partij- financiën waren „vervalst". Hfj ging niet in op het voorstel van Ben Bella en verliet enkele weken Algerije, na dat Ben Bella hem niet had toege staan op het partijcongres van april vragen over de financiën van de partij te beantwoorden. Uit Algiers wordt gemeld dat Mo hammed Khobzi, de minister van fi nanciën van het eerste Algerijnse kabinet dat Ben Bella in 1963 heeft gevormd, is gearresteerd omdat hij gelden zou hebben verschaft aan de opstandelingen onder kolonel Mo hammed Tsjaabani. „Ce Soir" heeft dit gisteravond gepubliceerd. (Advertentie) 19180. Voor de verbaasde ogen van kolonel Baschoeka opende het apparaat ,na wat technisch gemorrelde voordeur. Grlwitsgromde de militairop zijn knevel bijtend. „Skras!" „Zegt u dat wel", zei professor Kalker trots. „Op die manier kan het apparaat élke deur openen. U begrijpt Hij brak af, want nu drong het zelfs tot de wazige geleerde door, dat zijn toehoorder zich hevig stond op te winden. Hoe hevig begreep hij pas, toen de kolonel het apparaat met verwoede slagen van zijn geweerkolf vernielde. Skrasherhaalde hij. „Inbraakinstrumenten aan mijn deur! Ha! Grlwits!" „UW DEUR?" herhaalde professor Kalker beduusd. .O hm. Eh, goedenavond!" En hij volgde het voorbeeld van Panda, die er met een vaart vandoor ging. Dat was nog maar net op tijd, want het volgend ogenblik begon de verbolgen militair heel gevaarlijk met zijn ge weer te knallen. Vervolgverhaal voor de kleintjes 1011. Grootvader kijk 'es wat ik gevonden heb zei Quimbo. Wat voor ei zou dat kunnen zijn? Grootvader Polan bekeek nieuwsgierig het ei; na een poos je schudde hij het hoofd. Ik zou het niet weten, zei hij. Ik ken allerlei soorten eieren maar dit nee dit kan ik niet thuisbrengen. Waar heb je het gevonden? In het bos grootvader zei Quimbo. Zullen we proberen het uit te broeden? Ja zei grootvader. We zullen het in een trog met hooi leggen dan blijft het goed warm! DINSDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Den Haag (Planetarium): Excur sie K. en O. naar Planetarium. 8 uur WOENSDAG „De Sleutelbloem". Vertrek Beesten- Alg. Ned. Invalldenbond R.-K. Invalidenbond. Diploma- minder validen. 8.15 Pieterskerk: Avondstilte. 7.30-( Rest. Van der Heijden: Aandeelhou- DONDEKDAG Hogewoerd 175Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. Vliet 8: Ledenverg. Ver. voor Voor bereidend Onderwijs. 7.30 uur n.m. VEEL GROENTEN EN TOG AL TABLETTEN bij verkoudheid. Leef gelukkig, maar zonder verkoudheid. Eet veel groente, sla, fruit en neem Togal tabletten. Helpen snel-afdoend. Haal meteen een flacon in huis. U kunt het onverwacht nodig hebben. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. tengem. „Ecclesia". 8 Stadsgehoorzaal (foyer): Uitreiking Oossanen; 11.30-12 Van Voorthuijsenschool (aula) Jehovah's Getuigen. 2.45 BIOStoOPEN Luxor: en dat alles om 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het einde van man". 18 Jr. Dag. 2.3 zond. 2.30, 4.45, 7 Dp kamei Jr. Dag. 2.30, 7 7 en i 9.15 u\ „Op kamers by die 7 en 9.15 u 9.15 uur. panter van F 7 en 9.15 v 2.30", 4.45,"7 en 9.15 uur. Zomers, lekker en luchtig (Daarom tijdelijk van 78 voor 68 cent) 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „Irma la Douce". 18 jr. Dag. 2 en 8 uur; zond. 2, 5 en 8 uur. Astra-theater - Wassenaar: Donderdag en vrijdag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 uur „Ursus de wreker der slaven". 14 Jr. Zond. 7 en 9.15 uur. dinsdag en woensdag 8 uur „08-15". 14 Jr. Zondag- en woensdagmiddag 2.30 u. „Robby". A.l. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van de 50 best verzorgde boeken uit 1962 en litho's van Rein Dool (tot 13 Juli). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond 1-4 uur. Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling „Blsonjager en bleek- gezlcht". Werkd. 10-5 (Steen6traat 1): Dag. 10-17 i Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur; zond 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Zuider Apotheek. By geen gehoor 1 clallst (of diens doKterstelefoon 22222. Advertentie BLEYS LEIDEN OLIEPRODUKTEN DUURDER? Vandaag is in Genève een zeer be langrijke bijeenkomst begonnen van de Organisatie van olie exporterende landen (Opec), welke tenslotte zou kunnen leiden tot een verhoging van de prijzen van olieprodukten voor de verbruiker. Aan de bijeenkomst wordt deelge nomen door de ministers van Aard olie, Financiën of Mijnbouw of door zeer hooggeplaatste gespecialiseerde functionarissen van Indonesië, Iran, Irak, Koeweit, Libië, Qatar, Saoedi- Arabië en Venezuela. Dit laatste land wordt door twee ministers ver tegenwoordigd, die van Financiën en die voor Mijnbouw en koolwater stoffen. Algerije, dat onlangs con tact met de Opec heeft opgenomen, zendt een aantal waarnemers. Over de besprekingen wordt de grootste stilzwijgendheid in acht ge nomen. Het voornaamste onderwerp van bespreking is het meningsver schil over de royalty's tussen de Opec en de grote oliemaatschappijen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11