Adamo en Potassy werden graag gezien Harry Boda 75 Economische groei van Europa zal nog lange tijd aanhouden LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 6 JULI 1964 MSTERDAM iAN DE LIJN (Van onze A'damse correspondent). In Amsterdams tuinstad Osdorp is de bouw van een zeer bijzonder scholencomplex op gang geko men. Het heeft de naam „School gemeenschap" gekregen en zal een oppervlakte van zeven ha beslaan. Het wordt een mam moetschool die ondanks zijn wat merkwaardige samenstelling ge heel past in de mammoetwet: in het complex zullen dagelijks 24.000 leerlingen worden opgeno men, die worden verdeeld over gymnasiaal-, ulo- en nijverheids onderwijs en alle daar tussen lig gende vormen van onderwijs. Toch zullen er geen aparte schoolgebouwen voor gymnasium, ulo enz. bestaan. Er komt name lijk een apart gebouw voor talen onderwijs, waarvan alle onder- wijsrichtingen gebruik zullen ma ken. Zo wordt het ook met het ge bouw waar zoioel de gymnasium- b leerlingen als de leerling-auto monteur hun wis- en natuurkun- de-lessen krijgen. De grote aula van de school zal worden gébruikt door alle leerlingen van de vijfde klas hbs tot de leerlingnaaister van de huishoudschool. En zo zal het ook gaan met de sportlokalen en de velden. De leerlingen van de schoolgemeenschap komen het eerste jaar samen in een zoge naamde brugklas, waar selectie en observatie naar aanleg moge lijk is en vanwaar uit de meisjes en jongens over de verschillende opleidingen worden verdeeld. De schoolgemeenschap is een experi ment dat door de onderwijswereld met grote aandacht zal worden gevolgd. In de maanden juli en augustus zullen duizenden Amsterdammers naar de Zuiderkerk gaan, waar overi gens geen kerkdienst wordt gehouden maar een expositieruimte is ingericht van de afdeling stadsontwikkeling, Het is traditie dat de Amsterdamse burgerij in de zomermaanden des avonds welkom is in deze kerk, die ook zonder de inhoud al een bezoek waard is. Ambtenaren van stadsont wikkeling houden er een inleiding en geven toelichting op de kaarten, luchtfoto's en maquettes. Tot dusver is er eigenlijk ieder jaar groot nieuws geweest. Als het aan de mensen van het stadhuis had gelegen, zou men er nu een maquette van de Bijlmermeer kunnen zien. Maar het nieuws komt deze maal niet uit de hoek van de woonwijken, maar uit die van de in dustriegebieden. Op eigen gemeente grond kan Amsterdam immers geen woonwijken meer ontwerpen. In de Zuiderkerk staat nu een ma quette van het nieuwe plan Sloter- dyk. Het dorpje Sloterdijk dat aan de spoorlijn AmsterdamHaarlem lag, is verdwenen en er komen op die plaats niet alleen belangrijke indus triële bedrijven maar ook wegen en spoorverbindingen. De belangrijkste weg zal de Coen-tunnelweg zijn, die aansluiting zal geven op een rond weg die het verkeer uit de Zaanstreek aansluiting geeft op de rijkswegen naar Den HaagRotterdam en het Gooi, zonder het stadsverkeer te be lasten. De zanddijk en het begin van de viaducten zijn reeds ter plaatse te Dat Amsterdam vergeleken met buitenlandse steden van gelijke grootte jaren ten achter loopt wat betreft het scheppen van par keerruimte, ivreekt zich dagelijks. Jaar in jaar uit heeft het ge meentebestuur zich verzet tegen de komst van parkeergarages in de binnenstad. Er kwamen alleen vage beloften, dat deze garages te zijner tijd konden komen in de saneringsgébieden buiten de oude stadskern. Enfin, het is nu einde lijk zo ver dat B. en W. van oor deel zijn dat parkeergarages in de binnenstad langzamerhand ur gent zijn geworden. Zij zijn van plan de beperkende bepalingen althans ten dele op te heffen. Deze beperkingen houden onder meer in, dat er geen gar a ges aan drukke verkeersstraten mogen worden gebouwd en voorts dat de tuinen achter de grachten huizen niet als parkeerruimte mogen dienen. Inmiddels hebben diverse gegadigden reeds plannen gemaakt voor het bouwen van parkeergarages. Wie op het Koningsplein staat en in de richting van het Singel kijkt, ziet een schutting waarachter een in aanbouw zijnd gebouw oprijst. Hier zal de aloude universiteitsbibliotheek de dringende ruimte vinden, waarop zij vele jaren heeft gewacht. De bibliotheek heeft sinds 1578 door Am sterdam gezworven van het ene pand naar het andere tot zij in 1881 een voor die tijd vorstelijk onderkomen vond aan het Singel, in de uit de zeventiende eeuw daterende hand boog Doelen. Maar de collectie groei de van jaar tot jaar en er kwamen studerenden die de boeken wilden raadplegen. Het nieuwe gebouw dat naast het oude wordt gebouwd, zal in de diverse leeszalen in totaal 500 zit plaatsen krijgen. De capaciteit van het magazijn wordt van ruim 1 mil joen boeken vergroot tot 2 miljoen. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Er is veel geivimbledond Het N.C.R.V.-programma werd gisteravond door nogal wat pauzes onderbroken, zodat men bijna van een .pauze-theater" kon spreken. Opvallendste verschijning na prof. dr Max Euwe was Clasiene van der Vinne, een soort Marie-Cecile Moerdijk, die ver telde en zong over haar concertreis door Suriname en de Antillen. Wat zij vertelde had weinig te betekenen, en leek alleen te dienen om ons ervan de overtuigen dat iedereen in de West razend enthousiast was over Clasiene van der Vinne. Enny MolsDe Leeuwe droeg een sprookje van Andersen voor. Ander sen schreef voor volwassenen, meldt het programmablad. Afgezien daarvan schreef hij pro za, geen kleutertoneel. Zijn kracht ligt in zijn taal en in wat hij vertelt. Mevr. Mols legde het accent echter op „hoe het verteld werd", en dat vermoordde zowel Andersen als zijn „Zwijnenhoeder". Gelukkig was er ook nog het ge sprek dat Jan van Hillo had met prof. Euwe. Van Hillo's openings zetten waren aan de zwakke kant, maar gaandeweg „pakten" de vra gen beter en leerden we de ongeïnti mideerd antwoordende prof. Euwe kennen als een rustige prakticus. Een bijna intiem te noemen B.B.C.-film- pje over het omhakken van een 300- jaar oude eik ging aan prof. Euwe vooraf. Zaterdagmiddag hebben we voluit „gewimbledond". Alleen het kinder programma onderbrak het ruim vijf uur durende programma, en terecht. De kinderen hoeven niet te lijden onder onze liefhebberijen. De Avro begon 's avonds met een nieuwe te- kenserie „Topcat", opnieuw een pro- duktie van Hannah Barbera, die ook de Flintstones en Huckle Berry hound onder hun hoede hebben. Avro's Televizier bracht een van de nieuwe presentators in beeld, die na het ontslag van Peter Fock en Van Bunge wegens „ongeschiktheid" (zij doen overigens nog steeds braaf mee) het uit te breiden Televizier een nieuw gezicht zullen moeten geven. Rob Funcke was zijn naam. Hij deed het niet slecht voor een eerste keer. In Televizier had Eelco Schoor eexx gesprek met minister De Jong, die althans uiterlijk, geen oorlogszuchti- T.v.-prijzen in Venetië Een jury van 36 televisiecritici uit twaalf landen heeft zaterdag in Venetië Caterina Valente de beste soubrette van Eurovisie bevonden, de Fransman Yves Montand de beste zanger in het populaire genre, de Australische Joan Sutherland de beste klassieke zangeres, de Engelse Catherine Boyle de beste omroep- ster, de Italiaan Walter Chiari de beste komiek, de Engelsman Ken neth Moi-e de beste acteur, de Span jaard Antonio de beste klassieke danser en de Franqaise Zizi Jean- maire de beste revuedanseres. Zij zijn winnaars van de „Televi sie-Europrijs van de stad Venetië". De prijswinnaars zullen daar op 12 september deelnemen aan een show die op Eurovisie wordt gerelayeerd. ge indruk maakte, waarna Alex de Faas en Max Tak elkaar geruime tijd in de rede vielen in een gesprek van „oude mannen onder elkaar". „Kendez-vous met Adamo" bewees niettemin, dat de Belgische televisie het programma met Adamo" dat een week of drie geleden te zien kre gen) beter en grootscheepser had aangepakt. Adamo is een zeer be minnelijke. maar geen grote persoon- 'ilkheid. Dat nam niet weg dat het leuk was hem nog eens te zien. Het zelfde gold voor de goochelaar Potas sy, na Fred Kaps de meest geziene goochelaar op ons T.V.-scherm. Het muziekprogramma „Zomer avond Melodie" kwam daarna eei beetje als een „trannuilizer". Ietwat vrijblijvend, poëtisch proza van Ernst van Altena verbond liedjes die goed gezongen werden door Jo Leemans en Louis Neefs, zonder dat iemand ervoor het podium „opstormde", zo als Clasiene van der Vinne in de West beleefd had. Maar ja, wij zyn koele noordelingen f Harry Boda heeft zaterdag- f nacht zijn 75ste verjaardag op f uitbundige wijze gevierd. In het f Amsterdamse Centraal Theater j f werd een speciale nachtvoorstel- f ling gegeven van „Potasch en a a Perlemoer", waarin de vitale ar- a j a tiest talloze malen de rol van a huisknecht heeft gespeeld. Na f afloop werd hij hartelijk gehul- f digd. Onder de velen, die Harry t f Boda kwamen gelukwensen, was I f Joh an Heesters, die er speciaal r uit Berlijn was overgeko- A n. Samen met Bert van Don- a i (midden) en de jarige zong een van Boda's succesliede- „Oh mooie Westertoren". f Steekpartij in Helmonds café (Van onze Elndhovense correspondent) In een café in Helmond heeft in de nacht van zaterdag op zondag een ernstige steekpartij plaatsgevonden, waarbij vier inwoners van Helmond messteken van 18 cm opliepen. Zij moesten ter verpleging in het zieken huis worden opgenomen. Door de po litie werd als vermoedelijke dader een 46-jarige man gearresteerd, die in Deume in een woonwagencentrum verblijft. De man blijft echter hard nekkig ontkennen met de steekpartij iets te maken te hebben. Joodse gemeente looft beloning uit voor inlichtingen In de hoop het doodgelopen poli- tie-onderzoek weer op gang te brengen, heeft de joodse gemeente van Winterswijk f. 1000,beloning uitgeloofd voor diegene die inlichtin gen kan verstrekken, die zullen lei den tot aanhouding van de dader (s) van de twee weken geleden op het nieuwe joodse kerkhof gepleegde grafschennis. Vorige week is plaatselijk comité begonnen met geldinzameling, die ten doel heeft de joodse gemeente bij te staan Aden nog in 1968 onafhankelijk De Zuidarabische Federatie zal voor het einde van 1968 onafhanke lijkheid krijgen. Dit is besloten op een constitutionele conferentie die zaterdag in Londen werd beëindigd. Engeland zal zijn militaire basis in Aden behouden met het oog op de verdediging van de Arabische Fede ratie en zijn internationale verplich tingen. Engeland zal zijn soevereiniteit over Aden, dat nog kolonie is, aan de federatie overdragen. De regering van de federatie zal het bewind de mocratischer maken. Er komt een volksvertegenwoordiging van twee Kamers. Drie nieuwe staten hebben om toe lating tot de federatie verzocht. Het zijn Moeflahi, Boven-Alaki en Alawi. Zij brengen het aantal deelstaten op achttien. STAKING BIJ „ALITALIA" De vliegtuigbemanningen van de Italiaanse nationale luchtvaartmaat schappij „Alitalia" zijn zondag avond voor 29 uur in staking gegaan ter ondersteuning van eisen voor nieuwe arbeidscontracten. De sta king zal om middernacht in de nacht van maandag op dinsdag eindigen. Uit het buitenland komende vlieg tuigen zullen op het eere te Italiaanse vliegveld op hun route aan de grond worden gezet. Amerikaan gewond in Oost-Berlijn In het Amerikaanse legerzieken- huis in West Berlijn ligt een Ame rikaanse militair, die zondagavond onder onopgehelderde omstandighe den in een Oostberlijnse achterstraat werd beschoten en gewond. Hij nam deel aan een militaire excursie naar Oost-Berlijn en was in uniform. Het incident vond zondagavond om een uur of half acht plaats in de buurt van de Bodestrasse en beroving leek het motief. Men gelooft, dat de militair by een van de stoppunten in Oost-Berlyn de bus heeft gemist toen deze weer optrok, en dat hij te voet op tfeg is gegaan naar de door laatpost Charlie. „Met de „koude log" heeft dit incident waarschijnlijkheid niets te maken. alle Weer spanning op Hispaniola De regering van de Dominicaanse Republiek heeft versterkingen naar de grens met Haiti gezonden en de troepen gelast zich gereed te houden om tot actie over te gaan „wanneer de nationale soevereiniteit" gevaar loopt. Dit is zaterdag in Haitiaanse regeringskringen verklaard. De maatregelen zouden verband hou den met „bedreigingen" van presi dent Duvalier van Haiti. Voor de kust van Haiti, dat met de Domini caanse republiek het eiland His paniola in de Caraibische Zee deelt, zijn schepen van de Dominicaanse marine gestationeerd. De Dominicaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Cabral, ontkende dat troepen van zijn land Haiti wa ren binnengedrongen. Deze klacht werd vrijdag voor Haiti geuit in een telegram aan de Veiligheidsraad. Voorspelling van Amerikaanse organisatie Het economische wonder van Europa, waardoor het zich na de oorlog uit de ruïnes tot een steeds stijgend welvaartsniveau heeft opgewerkt, zal vermoe delijk blijven voortduren tot 1975, wanneer Europa de Ame rikaanse levensstandaard zal I geleverd benaderen, aldus een studie van het landoppervlak van de aard bol. In deze landen leeft tien pro cent van de wereldbevolking. E: wordt bijna een kwart van het na tionaal inkomen van de gehele we reld verkregen en bijna twintig pro tijdsbestek industriële prestaties zyn waarvoor normaal mis- generatie nodig zou zijn. jam x- Pit sesch'edt zonder inbreuk te ma de Amerikaanse organisatie ken op de politieke vryheid of het „Twentieth Century Fund" over particulier initiatief. ,Het nieuwe Europa en zijn bedroeg in de V.S. in 1960 7.296 dol lar, in West-Europa 2.397 dollar per arbeider. Ten aanzien van het aandeel van de overheidsorganen in de Europese expansie komt het rapport tot de conclusie dat „de regeringen van geproduceerd. Geconstateerd West-Europa hun deelneming aan kort de industriële ondernemingen niet schijnen te willen uitbreiden. Zelfs in de landen met een socialistische structuur neigt men meer tot staats controle dan tot staatseigendom. De •ordt verder, dat het voedsel van de wereld economische toekomst". Ge noemde organisatie is een ver eniging zonder winstoogmerk. De voorspellingen betreffen achttien Westeuropese landen, waarbij rekening moet worden gehouden met het feit, dat de toenemende welvaart niet ten- volle gedeeld wordt door onder ontwikkelde gebieden als Grie kenland, Zuid-Italië, Portugal en Spanje. De achttien landen, waarop het rapport betrekking heeft, strekken zich uit over slechts drie procent MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND iboord achthonderd der verkocht, is door c lantlsch studenten programma" v en Amerikanen worden voorgelicht over allerlei actuele Europese- en wereld problemen, kunst, geschiedenis etc. ugdlge onverlaat Onlangs^ i 26-jarlge gehuwde i Vierlingsbeek hebben vrije voeten gesteld. Sedert zijn vrij lating heeft hij zich echter weer ver grepen aan enkele meisjes, zodat de knaap alsnog werd ingesloten. zoekt de Rijkspolitie Ontploffing Bij een ontploffing in een nieuwe hoofdbuis van de water leiding in de voorstad Realengo van Rio de Janeiro zijn ongeveer dertig ar beiders ingesloten. De brandweer heeft tot dusverre acht lijken geborgen. Etna werkt De vulkaan de Etna is zaterdag weer gaan werken. Er deden ontploffingen voor en De conclusies 1 de volgende: De bevolking i het rapport ztfn West-Europa zal Burgerrechten Een delegatie van ie onder leiding van minister van Handel Luther Hodges gaat volgende Amerika spreken de zuidelijke toepassing we wet op ae burgerrechten. Op vergadering In Atlanta (Georgia) Alabama laten George Wallace weten dat de delegatie dat hij in geen geval de toepassing van de t zal spreken Hij noemde de schandelijk. Hij de dader er J. van de Berg uit morgens ln zijn wel- Staten 465 aart van een zijner lukken omgekomen. De dertig doden koeien. Een dierenbeul moet de staart i bij ongelukken met pleziervaartuigen doormidden hebben gehakt. Volgens de l en de 113 r politie heeft het dier een melkkoe I een totaal nogal wat bloedverlies gehad. j dagen. bij verkeersonge- "gsgevallen gevi in 1975 zijn gestegen tot 342 miljoen tegen 313 miljoen in 1962. Dan zal het gezamenlijke inwonertal van de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie zyn overschreden. Van dat aantal Europeanen zullen 145 miljoen per week 43 of 44 uur werken en een jaarlijkse vakantie van tenminste drie weken genieten; De produktie zal ongeveer gelijk staan aan 600 miljard dollar (op basis van de waarde van de dollar in 1960), dus 90 procent meer dan in 1960; De gemiddelde produktiviteit van de Europese arbeider zal ten opzichte van 1960 met ongeveer 70 procent zijn gestegen, de werkeloosheid zal zijn teruggebracht tot 2 miljoen (in 1960 waren er meer dan 3 miljoen werkelozen De openbare en particuliere inves teringen worden becijferd op 1.260 miljard dollar tussen 1960 en 1975, waarbij nog 545 miljard voor hui zenbouw komen. Naar de samenstellers van de stu die menen ligt de sleutel voor het „wonder" in het feit, dat Europa de technieken voor massaproduktie heeft aanvaard. Op dit gebied ligt Europa 30 jaar achter bij de Ver enigde Staten. „In 1950 begon zich in West-Europa een nieuwe genera tie bedrijfsleiders en arbeiders te doen gelden. Men was ervan over tuigd dat het noodzakelijk was de industrie aan de nieuwe technische ontdekkingen aan te passen. Die mensen wisten dat de machines die in de oorlog vernield waren, door ultra-moderne installaties en machi nes moesten worden vervangen." Na eraan te hebben herinnerd dat de Verenigde Staten 16 miljard dol lar aan Marshall-hulp voor de Euro pese wedergeboorte hebben verleend, zeggen de schrijvers: „In 1962 was de Westeuropese produktie ongeveer honderd procent meer dan voor de oorlog, dank zij de technieken van massaproduktie. Voor de oorlog steeg de produktie van de Europese arbei ders slechts met 1 procent per jaar, tussen 1950 en 1960 is dit aange groeid tot 3,7 procent per jaar. Ove rigens moet Europa op de Verenigde Staten een belangrijke achterstand inhalen. Het bruto nationale produkt huidige verdeling van werkzaamhe den tussen de openbare sectoren en de particuliere zou zo moeten door gaan. zolang een redelijke sche welvaart blijft bestaan er geen belangrijke oorlog wordt voerd", aldus het rapport. Burgemeester uit kritiek op rapport atoomwapens (Van onze correspondent) Bij de opening van de leger- en luchtmachttentoonstelling „Paraat 1964" die tot en met II juli te Gro ningen wordt gehouden, heeft bur gemeester J. Tuin van Groningen kritiek geuit op het rapport van de synode der Ned. Her. Kerk betref fende de atoomwapenen. Het rapport, aldus burgemeester Tuin, zegt dat het hebben van atoom wapens automatisch leidt tot een atoomoorlog. Dat is niet waar. De praktijk van de crisis rond Cuba heeft ons het tegendeel eigenlijk ge leerd. Hij meende dat het achter de hand hebben van bedreiging van atoomwapens der Russen van verdere stappen op het Zuid-Amerikaanse continent heeft weerhouden. Men mag niet stellen, dat we automatisch in een atoomoorlog terecht komen. Het hebben van een verdedigings macht van atoomwapens heeft zijn uitwerking en moet die ook hebben voor de toekomst. Als men in de NAVO zou doorvoeren dat van atoom wapens geen gebruik zou worden ge maakt, zou men de vijand een vrij brief geven. Gelukkig neemt de over grote meerderheid in de westerse wereld en in ons land een reëel standpunt in. Ook zy zijn niet voor oorlog maar achten bewapening no dig voor het waarborgen van de vre de en de vrijheid van de westerse wereld. Het is goed, aldus burge meester Tuin, dat wy in Nederland ons aandeel leveren in de afweer van het vijandelijk geweld. Hi' vond het een verkeerd standpunt van som mige pacifisten om tegen anders denkenden te stellen: „Wij willlen geen oorlog en geen bewapening. dus RADIO EN TV VANAVOND ,,1'Ondo Mane (V.P.R.O., 8.20 uur) is een persiflage op de kritiekloze televisiekijker. De hoofdfilm voor vanavond is gemaakt naar het to neelstuk van George S. Kaufman en Moss Hart, „The man who came to dinner". (8.35 uur). Een van de hoofdrollen wordt vervuld door Bette Davis. De Grote Prijs 1964 van het filmfestival van Oberhausen werd gewonnen door Pavel Jurycek en Jan Schmidt, die de Tsjechische film „Josef Kilian" maakten. Deze film, waarvan de sfeer herinneringen aan het werk van Kafka oproept, wordt om 10.10 uur op het scherm gebracht. „Boris Godoenow" is een muzikaal volksdrama van Moessorgski. De in strumentatie is van Rimsky-Korsa- kow. De solisten werden op 2 juli in de Amsterdamse Stadsschouwburg be geleid door het koor en orkest van het Kroatisch Nationaal Theater in Zagreb De V.A.R.A. maakte uit. zendt deze 8.05 Het Concertgebouworkest voert om 7.50 uur de 1ste symfonie van Anton van der Horst uit, als een hommage aan de componist. De opname werd gemaakt onder directie van Eduard van Beinum. Herman Felder- hof leidt om 8.30 uur weer de bijbel- kennis-auiz ..Tot ziens in Jeruza lem" (N.C.R.V.). 7 JULI 15 Oude kamermuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Arbeidsvitaminen. 12.20 Regeringsultz.: V. d. landb. 12.3 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.3- Lichte orkjnuz. 13.00 Nws. 13.15 Me dedelingen, event, act. of gram. 13.2; Beursber. 13.30 Militaire Kapel. 14.0c V. d. vrouw. 14.40 Muz, raadsels voa kinderen. 15.00 Holland Festival 1964 Internationaal Belaardconcours. 15J2( Het kan niet altijd kaviaar zijn, hoor- 19.00 Gesproken 1 rpspel en z gram. 20.0 komische opera. 21.40 Éet Harpspel en zang: volksmuz. 19.30 Lich- 20.00 Nws. 20.05 Promenade- pianospel. 20.45 La jrspel. 22.IC 40 Journaai nabeschouwing Tour de France iHEi. 23.05 Moderne ork.werken. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed 7.15 Lichte gram. 7.55 Overweging. 8.CK Nws. 8,15 Lichte gram. Overleden tijdens voetbalwedstrijd Tijdens de zaterdagmorgen op het Alphia-terrein gehouden bedryfsvoet- balwedstryd tussen elftallen van de firma Boot en het bedrijf van Bies- terveld in Alphen is een speler van het Boot-elftal, de 51-jarige Wim B. de Knijff vijf minuten voor het einde van de wedstrijd plotseling on wel geworden en op het veld enkele ogenblikken later overleden. De overledene heeft vele jaren ge beld in ARC, was tevens een be kend dammer en een der leidingge vende mensen in tie Hervormde Jeugdbeweging. Bij de motorenifabriek van D. en Joh. Boot N.V. was hij belast met de opleiding van de leerlingen. Lodge adviseur van Scranton Henry Cabot Lodge, de voormali ge Amerikaanse ambassadeur in Zuid-Vietnam, is „persoonlijk advi- geworden van de Republikein- gouverneur van Pennsylvanië, William Scranton, die het inzake de Republikeinse kandidatuur voor het Amerikaanse presidentschap wil op nemen tegen de rechts-georienteer- de senator Barry Goldwater .Scran ton maakte dit zondag op een pers conferentie in Harrisburg bekend. Deze week komt in San Francisco xi honderd leden tellende commis- e bijeen, die een beleid moet uit stippelen voor de partij conventie waarop over een week de Republi keinse kandidaat zal worden aange wezen. Volgensde meeste deskun digen zou Scranton al geen schijn kans meer hebben. Hoogstens op de conferentie van deze week kunnen worden geprobeerd senator Goldwater tot een liberale houding te „bekeren". De belangrijkste kwes tie zal. naar men verwacht, die van de burgerrechten zijn. Zoals be kend heeft Goldwater tegengestemd, toen de Senaat zich in grote meer derheid uitsprak voor waarborgen, dat de negers niet meer bij de blan ken worden achtergesteld. Rassenrel in Brits Guyana: vier doden De rassenonlusten in Brits Guyana (buurman van Suriname) duren nog steeds voort. Zaterdagavond deden zich gevechten voor in het dorp An- nandale, op elf kilometer van de hoofdstad Georgetown. Drie Indiase wen en een Indiër kwamen om het leven bij botsingen met negers. Britse militairen en plaatselijke op roerpolitie hebben de omgeving afge- om naar de moordenaar (s) te zoeken. Het aantal doden, sedert en kele maanden geleden de ongere geldheden tussen Indiërs en negers begonnen, bedraagt thans 68. VERKIEZINGEN IN MEXICO De zondag in Mexico gehouden presidentsverkiezingen zijn rustig verlopen. Waarnemers waren van mening, dat de deelneming aan de verkiezingen groter was dan bij voor gaande presidentsverkiezingen. Er zijn slechts twee kandidaten, Gustavo, Diaz Ordsz, de kandidaat de Revolutionaire Partij (PRI), Jose Gonzalez Torres, die kandi daat is voor de rechts Liberale Party Nationale actie (PAN). De hui dige president Adolfo Lopez Mateos is volgens de grondwet niet herkies baar. In Mexico-Stad zijn geen inciden ten voorgekomen, maar de PRI ver klaarde zondagmiddag dat aanhan gers van de PAN in verscheidene plaatsen hadden getracht zich mees ter van de stembussen te maken. De PAN maakte melding van onre gelmatigheden in verscheidene stem- De Jeugd musiceert, waarin boeken- KRO: 18.00 Lichte grant; 18.50 V. d kleuters. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. 20.00 Holland Festival' 1964: Tenor en plano: klass. liederen, 20.45 Te Maastrlgt in die stad ver- maerd, documentaire over het stadhuli te Maastricht. 21.15 Holland Festival 1964: Residentie-orkest en solist: mo derne muz. 22.20 Act. of gram. 22.25 3.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA baret. 21.10 tair progr. 21.40 Een uur" met Hitch cock, film. 22.30 Epiloog. NTS: 22.40 Journaal. 22.45-22.55 Fllmverslag van de Tour de France. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27). NTS: 19.30 Huckleberry Hound, te kenfilm. 19.55 Sleepy Poodles, komisch# slapstick. 20.00-21.30 Een linke Jon gen, speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Gevar. muz. 12.55 Weerber. en progr.nws. 13.00 Nieuws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Gesprekken met kinderen. Gevar. muz. 16.15 Vragenbeantw. 16.45 Progr. voor oudere luisteraars. 17.25 Progr. over scheepvaart. 17.55 Weer bericht en progr.- tig vragen. 21.00 Cabaretliedjes. 21.30; Klankb. 22.00 Nieuws en ber. 22.30 Voordr. 22.45 Pari. overz. 22.59 Weer bericht. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15- 23.45 Klass. muz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Popul. gram. 12.31 Muz. by hel werk. 13.00 Muz. progr. (Om uitsl. cricket). progr 18 33 spel. 19.00 Nv 3.25 Sportber. 19 31 23.55-2* .00 Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Nws. 12.15 Amus.muz 13 CO Nws. 13.15 Symf. muz. 14.45 Ope c'tï- muz. 16.00 Nws. 16.05 Kamermuz !7.00 Nws. 17.30 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.25 Jazzmuz. 21.30 Nws. 23.15 Mod muz. 24.00 Nws. 0.20 Dansmuz. 1.00 Weer bericht en gevar. muz. Frankrijk. 280 en 235 m. 12.15 Volksmuz. 12.30 Nieuws. 12.42 Moderne muz. 13.37 Gram. 14.00 Gram. nuz. 16.45 Werken van Franse componisten. 17.20 Kamermuz. 19.58 Nws. 20.52 Kamermuz. 22.35 Ge- 23.20 Gev. muz. 23.49 Gram. 3.52-24.00 Nws. France). 13.20 Lichte muz. 14.00 Nws. 14.03 Operettemuziek. 15.00 Nws. 15.03 Muz. voor sportliefhebber#. (Tussen 15.45 en 17 00 Rep. van de Tour de France). 16.00 Nieuws. 16.03 Muz. voor sportliefheb- niek. 20.00 Gram. 20.45 Operettemua. 0/4 Dansmuz. 22.00 Nws. 22.15 Am»- ise volksmuz. 22.35 De zeven kunsten. 22.50 Amus.muz. 23.00 Nwa. 2.03 Gevar. progr. 22.00 Wereldnws. 22.15 WEPRRAPPORTEN (Van hedenmorgen anr) li &dï. se e|?i Amsterdam licht bew. Oen Helder Jicht bew. Ypenburg licht bew. VUselngen licht bew. Eeide hall bew. De Bilt licht bew. rweDte ücht bew. eindhoven licht bew. Z.-Limburg onbewolkt Grenoble Nice Berlijn 16 12 0 3 16 10 0.4 15 10 19 10 0 26 19 0 onbewolkt 21 28 21 0 Mallorca onbewolkt Lissabon onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2